Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν5


Recommended Posts

Νια έχω παει μέχρι τώρα στο premaman και η αλήθεια είναι ότι μου φάνηκαν λίγο τσουχτερες οι τιμές τους ειδικά σε προίκα μωρού..

Φορμακια και ρούχα εδω έχει καλής οιοτητας σε κάτι πολυκαταστήματα debenhams μάλλον αγγλικά είναι γιατί δεν τα ήξερα στην Ελλάδα. Τα βρεφικα στα ζΑρα είναι πανάκριβα, εδω τα ζΑρα είναι πιο ακριβά απο ότι εκει. Καλές τιμές και ποιότητα βρήκα στα d.Pam.. Δεν έχω πάρει ακόμα τπτ γιατί τώρα έχει μόνο καλοκαιρινά..

Εδω δεν έχει λητω, Ήρα κτλ αλλα πήγε η μαμα μου προχθές στα λητω και βρήκε καλα πράγματα είπε.

Εγω παντω για κάτι συρτεριερες που σκέφτομαι να βάλω, είδα στον κατάλογο του ικεα μια ωραία λευκή. Σκέφτομαι αντί να πάρω αυτο το σταντ με αλλαξιερ και μπανακι, να βάλω αυτο το στρώμα της αλλαξιερας πάνω στην συρταριερα. Λέτε να βολεύει?

Νια πως είσαι στο facebook? το εγραψες πριν αλλα μου βγάζει την γραμμή του chat στη μέση της οθόνης και δεν φαίνεται.

Nia chirmpoy etsi eimai ............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

egw koitoysa perisi diafora kai kapoia ta eixa parei alla den nomizw na valw kati apo ayta logo oti einai 2 mwrakia twra opote tha parw alla pragmata kai egw isws parw kapia apo ikea mia xara einai kai toy ikea kai oikonomika......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι παλι...δεν πηγα μαγαζι...εχω παρει το χαπι και εφτασαν οι παλμοι 130...αισθανομαι τοοσο χαλια σαν να θελω να κανω εμετο...και μετραω και παθαινω σοκ...Νια σε εκανα add εγω στο face κοριτσια ειμαι Evi Matijevic Kampouri οσο για αυτο που ειπες Νια ετσι ειναι ολα κινεζικα...το μαγαζι και η φιρμα αλλαζει..εγω το εχω ξαναπει και στο γιο μου που αγοραζα πριν 5 χρονια μια χαρα τα εχω ακομα..ειδικα τωρα τους πρωτους μηνες που καθε μηνα θελουμε αλλα ρουχα πως να αγοραζεις απο μαγαζι που εχει 10ευρω ενα φορμακι...κανα 2 ρουχαλακια πηρα απο μαγαζι αλλα ρουχαλακια...ζιπουνακια ολα τζαμπο,εγω πραγματικα εχω μεινει ευχαριστημενη..οσο για το ντεκορ που λες για το δωματιο αν σου αρεσει σε κατι τετοιο οπως το κρεμαστο μπορεις να το κανεις με οτι κορδελα χρωμα θελεις και να βρεις αξεσουαρ με το θεμα του δωματιου..εμενα ο γιος μου μου ζητησε σε Μακουιν κλασικα...οποτε θα το κανω γαλαζιο κοκκινο και θα φτιαξω μακουιν με πυλο οπως εκανα και με τη hello kitty γιατι δεν νομιζω οτι θα βρω κατι ελαφρι για να κολλησω επανω..την Τριτη θα εχω την προικουλα κοριτσια ετσι μου ειπαν σημερα....και την αλλη βδομαδα θα παραγγειλω και το μπανακι απο το Μαρια-Εβιτα...γιατι διαβασα σημερα πως κλεινουν απο 1η Αυγουστου για διακοπες και πρεπει να προλαβω...αα καλα ναι και στο ΙΚΕΑ που εχω δει σουπερ ειναι ,.μονο που δεν εχει εδω ΙΚΕΑ ουτε στην Πατρα γαμωτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια κάτι μου λέει ότι περιμένεις κοριτσάκια οπότε σε βλέπω στα ροζ!

xaxaxax les ????????????? an kai tha hthela kai ena agoraki logo poy to exasa to allo .......kai na fantastite oti hthela koritsi panta .....alla den me noiazei na ta parw akgakia kai oti kai na einai den me noiazei.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι παλι...δεν πηγα μαγαζι...εχω παρει το χαπι και εφτασαν οι παλμοι 130...αισθανομαι τοοσο χαλια σαν να θελω να κανω εμετο...και μετραω και παθαινω σοκ...Νια σε εκανα add εγω στο face κοριτσια ειμαι Evi Matijevic Kampouri οσο για αυτο που ειπες Νια ετσι ειναι ολα κινεζικα...το μαγαζι και η φιρμα αλλαζει..εγω το εχω ξαναπει και στο γιο μου που αγοραζα πριν 5 χρονια μια χαρα τα εχω ακομα..ειδικα τωρα τους πρωτους μηνες που καθε μηνα θελουμε αλλα ρουχα πως να αγοραζεις απο μαγαζι που εχει 10ευρω ενα φορμακι...κανα 2 ρουχαλακια πηρα απο μαγαζι αλλα ρουχαλακια...ζιπουνακια ολα τζαμπο,εγω πραγματικα εχω μεινει ευχαριστημενη..οσο για το ντεκορ που λες για το δωματιο αν σου αρεσει σε κατι τετοιο οπως το κρεμαστο μπορεις να το κανεις με οτι κορδελα χρωμα θελεις και να βρεις αξεσουαρ με το θεμα του δωματιου..εμενα ο γιος μου μου ζητησε σε Μακουιν κλασικα...οποτε θα το κανω γαλαζιο κοκκινο και θα φτιαξω μακουιν με πυλο οπως εκανα και με τη hello kitty γιατι δεν νομιζω οτι θα βρω κατι ελαφρι για να κολλησω επανω..την Τριτη θα εχω την προικουλα κοριτσια ετσι μου ειπαν σημερα....και την αλλη βδομαδα θα παραγγειλω και το μπανακι απο το Μαρια-Εβιτα...γιατι διαβασα σημερα πως κλεινουν απο 1η Αυγουστου για διακοπες και πρεπει να προλαβω...αα καλα ναι και στο ΙΚΕΑ που εχω δει σουπερ ειναι ,.μονο που δεν εχει εδω ΙΚΕΑ ουτε στην Πατρα γαμωτο...

yotopar perneis kiska moy??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα το ειχα ξαναπαρει αλλα μονο για 10μερες και οκ ειχα τρεμουλο και ταχυκαρδια αλλα το πολυ μεχρι 114-116 παλμους ..130 πρωτη φορα μιλαμε νομιζα οτι θα σκασω..οτι θα κανω εμετο ειχα χλωμιασει και τετοια...φιλακια ΝΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nia, evi, sas esteila friend request st fb. Καλα έχω δει στα ικεα μια καταπληκτική συρταριερα με καθρέφτη σκέτο όνειρο αλλα δεν κάνει για αγόρι.

Για χρώματα παιδικού δωματίου εγω σκέφτομαι στάνταρ παλ γαλάζιο (το μπεμπε) σε συνδιασμο με ένα γλυκο μπεζακι αντι για λευκό. Για θέμα σκέφτομαι ουρανό (κόκκινα αεροπλανακια κτλ) η θάλασσα με δελφινακια και ψαράκια.

Βέβαια, δεν θα το κάνω τώρα αλλα μετα τα Χριστούγεννα μάλλον αφού δεν πρόκειται να τον βάλω σε δωμάτιο μόνο του αν δεν γίνει 7-8 μηνών. Οπότε μάλλον μετα το Πάσχα..

Εύη, μπήκα στη σελ του μωροσετ αλλα δεν είδα πουθενά για προίκα μωρού. Οι προσφορές ήταν μόνο για έπιπλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα που μου ειπες οτι μου εστειλες γιατι δεν ειδα κοινους φιλους και δεν ειχα κανει accept Αγγελικη μου οχι στο site στο facebook βαζει τις προσφορες κατσε να σου στειλω το link

http://www.facebook.com/home.php#!/MOROSET

εχει μια προικα γαλαζια guy laroche απο 260 ευρω στα 160 μονο μια αλλα καθε τοσο βαζει και αλλες εγω αυτη που πηρα ειναι μια ροζ θα δεις φωτο στα 50ευρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giati mikaki moy klais ola kala tha pane an thelies na pas gia pswnia na pas an akoyme ola ayta tha trelathoyme se filwwwwwwww

paw na pesw ligaki koritsakia moy kai ta leme meta pali filakia se olessssssss

Γλυκιά μου Βερόνικα....σου στελνω τα φιλιά μου και την αγάπη μου...:)...πολλά χαδάκια στην κοιλίτσα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερίζω τις πιο όμορφες κοιλίτσες...:)...

τί κάνετε κοριτσάκια μου?...΄πώς είναι τα νινάκια μας?...

Θέλω να πω ως προς το θέμα των αγορών το εξής..

επειδή προβληματίστηκα πολύ χθες και πραγματικά δεν ήξερα τί να κάνω, μετά και από τις απαντήσεις σας, αποφάσισα με τον αντρούλη μου να πάρουμε τα βασικά τώρα, δηλαδή την καλαθούνα, την αλλαξιέρα και το σετ μπάνιου.....τίποτα άλλο......και αυτά γιατί τώρα με τις εκπτώσεις οι τιμές τους είναι πολύ καλές και κυριολεκτικά νομίζω ότι με την κατάσταση στα οικονομικά όλου του κόσμου είναι ευκαιρία να επωφεληθούμε έστω κάτι.....τα υπόλοιπα θα τα πάρω αργότερα......φοβάμαι και εγώ.....αλλά προσεύχομαι με την βοήθεια της Παναγίας να έχουμε όλες γερά μωράκια....:).....

σας φιλώ πολύ γλυκά όλες.....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου περιλαμβανει τα μαξιλαρια που ειναι για γυρω απο την κουνια.,την κουνουπιερα και το παπλωμα..σε καποιες μπορει να εχει και σετ σεντονια,εγω σεντονια πηρα hello kitty γιατι αυτο το θεμα εχουμε...παντως μονο μαξιλαρια που εψαξα για γυρω απο την κουνια τα βρικα στα 80 ευρω και αλλα 45-80 ηθελαν για παλωμα και αλλα τοσα για κουνουπιερα...και ετσι εβγαινε μεγαλο το ποσο...εχει και στα τζαμπο κουνουπιερες 2 η μια με 5 ευρω και η αλλη με 10 και εχει και μαξιλαρια για γυρω απο την κουνια αλλα δεν θυμαμαι ποσο νομιζω καπου στα 12ευρω τα εχει...εγω λογω οτι ειχα ψωνησει στο γιο μου δεν χρειαστικα και πολλα πραγματα,κουνια εχω καλαθουνα εχω στρωματακι για καλαθουνα εχω...πηρα μονο σεντονακια πετσετουλες οχι πολλες γιατι εχω(σεντονακια εχω σε μπλε και εγω ηθελα ροζ...)καποια ρουχαλακια οχι πολλα γιατι εχω σε ουδετερα,καροτσι εχω αλλα μου πηρε και ο μπαμπας μου ενα που ηθελα,τι αλλο??εε αα ναι το μπανακι μου εχει μεινει ενα μαρσιπο ενα ριλαξ,παρκοκρεβατο,την προικα γιατι εχω μια μπλε και μια λαχανι...οποτε δεν ηθελα με τιποτα αυτα τα χρωματα..τιποτα το σημαντικο ευτυχως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου, μια χαρα την βρηκες 50 ευρω την προικα τοτε..νομιζα οτι ειναι μονο αυτο το προστατευτικο γυρω απο την κουνια ..

η κουνουπιερα διαβασα οτι ειναι επικινδυνη για τα μωρα, μπορει να προκαλεσει πνιγμο λενε. καποια γνωστη μου ειχε παρει απο τζαμπο και αν θυμαμαι καλα ειναι αυτο το λεπτο τουλι αλλα εκεινο ηταν πολυ λεπτο. αν δεν μου αρεσει κατι θα παρω μια απο το τζαμπο και θα αγορασω καλο τουλι και θα φτιαξω μονη μου..

και για την στρατα διαβασα οτι ειναι επικινδυνη ..

μικι μου,αν βρεις καλες τιμες αξιζει να τα παρεις τωρα. εδω στην κυπρο δεν ειδα να βαζουν εκπτωσεις σε τετοια ειδη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!!!!!!!

γυρισαμε απο αθηνα ξημερωματα κ ειμαστε κομματια!

τι μου κανετε? τι κανουν οι κοιλιτσες σας?? ολα καλα?

για την κουνουπιερα που λετε ειναι επικινδυνη για πνιγμο αλλα οταν το μωρο μεγαλωσει κ αρχισει να την τραβαει, τοτε μπορει να την τυλιξει γυρω του

αλλα δεν ειναι κ καλη για τα κουνουπια, φανταστειτε να μεινει κανενα κουνουπακι εκει μεσα κατα λαθος κ να μη μπορει να φυγει, θα το γαζωσει το μωρακι!

εγω θα παρω μονο κανενα φορμακι, αφου κ αυτο ειναι αγορακι τα εχω σχεδον ολα..

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου οσο ηταν μωρο ο γιος μου την ειχα και αυτο για τα κουνουπια..επρεπε να την τσεκαρω...τωρα βεβαια εχω σιτα και ετσι δεν με νοιαζει την θελω για ομορφια...μετα που μεγαλωσε ο γιος μου και αρχισε να σηκωνεται την εβγαλα..τα μαξιλαρακια ομως τα ηθελα παααρα πολυ για να μην χτυπαει στα καγκελα...και να βρισκω με 80 ευρω 3 μαξιλαριαα??ελεος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Πόσα γράψατε ρε γλωσσούδες; Μια ώρα έκανα να σας διαβάσω!

Εγώ δεν κοιμήθηκα πολύ καλά, το βράδι δε με έπαιρνε ο ύπνος από τα νεύρα μου και την υπερένταση που έχω, λόγω όλων αυτών που γίνονται εδώ πέρα, και μετά το πρωί ξύπνησα οκτώμιση η ώρα από τις σειρήνες, που χτυπάνε πάντα στις 15 Ιουλίου που είναι η επέτειος του Πραξικοπήματος. Στεναχωρέθηκα που άκουσα τις σειρήνες, άρχισα να κάνω ένα σωρό σκέψεις, πάει ο ύπνος...

Πριν λίγο πήγα στη δημοτική βιβλιοθήκη. Δέκα λεπτά είναι απ' το σπίτι μου με το αμάξι, αλλά πόσους αγενείς και παρτάκηδες οδηγούς συνάντησα σ' αυτά τα δέκα λεπτά, δε λέγεται. Με αποκορύφωμα μια κυρία (κυράτσα καλύτερα) που είχε παρκάρει στην είσοδο της βιβλιοθήκης, μάλλον επειδή εκεί έχει σκιά, και μόλις που μπόρεσα να περάσω ξυστά απ' το αμάξι της. Μετά η ίδια κυρία βασάνιζε την υπάλληλο, επειδή βαριόταν να ψάξει στα ράφια να βρει βιβλία.

Τέλος πάντων, τώρα ξεκουράζομαι κι ο άντρας μου φτιάχνει μακαρονάδα με κόκκινη σάλτσα, η οποία μυρίζει υπέροχα, παρ' όλο που σήμερα με πονάει πολύ η κοιλιά μου (στα πλάγια, προφανώς είναι τα έντερα).

Κίσκα, για την πιπίλα νόμιζα έκανες πλάκα! Είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!! Προσέχετε, όμως, μην ξεκολλήσει κανένα διαμαντάκι και έχουμε άλλα (πάντα ο νους μου στο κακό). Όσο για τα χάπια, αμάν πια μ' αυτά τα φάρμακα. Πόσα θα πάρουμε ακόμα;

Αγγελική, δυστυχώς τα πάντα στην Κύπρο είναι πιο ακριβά. Τα Ντέμπεναμς έχουν ωραία ρουχαλάκια, αλλά είναι πανάκριβα. Άσε που δε θέλω να πηγαίνω να ενισχύω την περιουσία του Σιακόλα, δε φτάνει που του δίνουμε ένα κάρο λεφτά κάθε φορά που πρέπει να πάμε στο αεροδρόμιο και να παρκάρουμε. Τέλος πάντων, εγώ έχω ακούσει για mammycare ότι είναι πολύ καλή ποιότητα. Θα πάω να κοιτάξω εκεί, όταν έρθει με το καλό η ώρα που θα αποφασίσω να κάνω αγορές! Για καρότσια, κ.λπ. είναι ένα μαγαζί εδώ που δικαιούται έκπτωση μια φίλη μου, και θα πάω κι εκεί, θα κάνω, βέβαια, και έρευνα αγοράς, που είναι το χειρότερό μου, κλαψ... Οι αγορές από το ίντερνετ ίσως συμφέρουν, αλλά δύσκολα στέλνουν στην Κύπρο ή αν στείλουν, πρέπει να επωμισθούμε εμείς τα έξοδα μεταφοράς, οπότε μπορεί να μας έρθει και πιο ακριβά. Συρταριέρα κι εγώ απ' το ΙΚΕΑ θα πάρω, δεν το συζητάμε! Τα δελφινάκια και τα ψαράκια μ' αρέσουν πάρα πολύ σα θέμα διακόσμησης.

Κουνουπιέρα εμείς είχαμε πάντα στα κρεβάτια μας όταν ήμασταν παιδιά. Ήταν εφιαλτικό. Είχαμε κάτι ξύλινες κατασκευές που θύμιζαν κρεμάλα καρφωμένες στο κρεβάτι, με το τούλι μαζεμένο. Οι φίλες μου όταν έρχονταν σπίτι μου με κορόιδευαν. Η κούνια που θα μου δώσει η μάνα μου νομίζω έχει ένα παρόμοιο εξάρτημα καρφωμένο, αλλά δεν ξέρω αν θα το κρατήσω.

Πολλά είπα, δε λέω άλλα, σας έπρηξα!

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ βρε Αννα Μαρια τι να πω για τον κοσμο...αφου δεν θελω να κυκλοφορω γιατι δεν μπορω αλλο να τσακωνομαι...καλε γιατι να κανω πλακα για την πιπιλααα...οσο για τα διαμαντακια δεν ειναι για να την φοραει συνεχεια το λεει καθε φορα η κοπελα που τα φτιαχνει...ποτε δεν ξερεις..εγω την θελω μονο για τη βπατιση να τη βαλει σαν αξεσουαρ και να την εχει για ενθυμιο..!!Σημερα τρωμε μπακαλιαρο πατε με παελια...σας αφηνω για να παω για μπανακι μετα μαμ και νανιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου αγαπημένες!!

άργησα να μπω σήμερα γιατί πήγα να κάνω καμπύλη ζαχάρου!!

Τελικά δεν ήταν τόσο χάλια όσο το περίμενα.Αν καιτο ποτήρι που μου

έδωσαν με το αυτό το υγρό ηταν νεροπότηρο κανονικότητο!Μου πήρε

σίγουρα ένα τέταρτο για να το κατεβάσω....

Τώρα τη Δευτέρα θα έχω τα αποτελέσματα!!Όπως καταλαβαίνετε

την έχω πάλι την αγωνία μου....

Είδα και το κοριτσάκι μου,μια σκέτη γλύκα!!Φθάσαμε τα 900γρ.!!

Νασιούλα με το καλό και εσύ την άλλη εβδομάδα!!!Και μην το πολυσκέφτεσαι καλό μου!!

Σκέψου ότι εγώ έκανα τη μεγάλη καμπύλη!!!

Kiska μου υπομονή με τα χάπια κοριτσάκι μου!!Η πιπιλά απλά τέλεια!!

Και βέβαια και τα χειροποίητά σου πολύ φανταστικά!!!

Ηλιαννάκι ο Αγγελάκος τρέλα!!

Τιτινάκι η κοιλουμπίτσα σου λαχταριστή!!

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θα λείψω για 10 μερούλες,

θα πάμε στη Λευκάδα!!

Δεν ξέρω αν θα έχω πρόσβαση στο internet.

Θα μου λείψετε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας φιλώ μια μια

Νάσια, Άννα Μαρία, Νία, Miki,Muriam, Ηλιάννα, Αναστασία,Maimoudaki,Τιτινα,

Αγγελική, Kiska,Μαρία,Vanessaki,Girl84 (συγγνώμη αν ξέχασα κάποια!!)

Θα τα πούμε σε λίγες μερούλες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ευη μιαμ μιαμ!! πολυ θαθελα ενα πιατακι!!

εμεις εχουμε κοκκινιστο με ρυζακι κ δε μου πολυαρεσει τωρα το μοσχαρι

αννα μαρια ελεος πια με τους βλαμμενους!!!

κ εγω περπαταω στο δρομο με τον μικρο κ θελω ολο να τσακωνομαι! αι σιχτιρ!

τεντυ καλα να περασετε κοριτσακι!! απολαυσε τις διακοπουλες σου, εμεις εδω θα ειμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Mpourmpoulo κορίτσι μου οπως είπαν κ τα κορίτσια καλυτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα παρά να φανεί σε υπερήχους αργότερα κ να πρέπει να διακόψεις!! Εννοείται αυτά τα σύνδρομα είναι τυχαία όποτε μόνο από αυτό θα ανακουφιστείς!!! ΜιΑ φίλη μου ακριβώς το ίδιο με εσένα πήγε για υπέρηχο κ είχε σταματήσει η καρδούλα,  κ τώρα είναι ξανά εγκυος κ παει για αυχενική σε λιγες ημερες!!! Όποτε το θαυματακι σου θα έρθει σύντομα!!! 💕💕💕💕
    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...