Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

Geia sas koritsia....

Edw kai posh wra exw kolisei kai vlepw Candy Candy sto youtube..Parolo pou den megalosa sthn Ellada hmoun kolimenh me thn Candy kai agoraza oles tis Manines h Katerines htan?? (den thimame kala) giati eixe ta episodia san komik mesa...

Sas paratheto to link gia na kolisete kai esois :lol::lol::lol::lol:

http://www.youtube.com/watch?v=f-CCl4-YQWY&NR=1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

που εισται ολες?κοιμασται???

ευακι η λατρευω την καντυ..εχω κατεβασει ολα τα επεισοδια γιατι δεν μπορει μια κορη θα την κανω..να το βλεπουμε μαζι...τρελα ερωτευμενη εν τω μεταξυ με τον αρτσι...και στα τελευταια επεισοδια να κλαιω με λυγμους...βρε αυτα ηταν παιδικα οχι οι βλακειες που βλεπουν τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντυ Καντυ και Χαιντι τα αγαπημενα παιδικα!!τι λετε τωρα;;;;ρε σεις!!δε θυμαμαι πώς τελειωσε η Καντυ;παντρευτηκε εκεινον τον μουσατο με τα γυαλια;ηταν καποιος θειος αυτος; γαμωτο το εχω ξεχασει...

θα το κατεβασω κι εγω να το βλεπω με τον μικρο...θα με κυνηγαει ο Μανος μη κανω τον γιο του "αδεφλη" :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!!!

Τι κανετε;;Πως περασατε;;;

Ωωωωωωωωω Καντυ Καντυ!!!! :x:x:x:x

Λοιπον αρχικα ερωτευτηκε τον Αντονυ αλλα σκοτωθηκε σε κατι κυνηγια...

μετα ερωτευτηκε τον Τερενς αλλα δε θυμαμαι τι απεγινε

στο τελος παντρευτηκε τον Αλμπερτ-θειο Ουιλιαμ;;;;

Κακουργες με βαλατε στο τρυπακι να το δω και εγω τωρα... :lol::lol::lol::lol:

Χθες εδωσα στο μικρο πρωτη φορα λαχανικα αλλα.... :-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! τι βλέπω, Κάντυ Κάντυ;; πω πω... η Κάντυ και τα στρουμφάκια είναι σίγουρα 2 παιδικές σειρές που θα κατεβάσω και θα δείχνω στην κόρη μου όταν μεγαλώσει, γιατί τα παιδικά που κυκλοφορούν πλέον δεν έχουν καμία σχέση, ειδικά τα αγορίστικα τι είναι αυτό, πολύ βία ρε κορίτσια! Μαριέττα την Κάντυ θυμάμαι την έβλεπαν και αγοράκια, άσε τον Μάνο να λέει! Παναγιώτα θυμάσαι και πως τελείωσε;;; εγώ θυμάμαι μόνο ότι είχε πεθάνει ο Αντονι και έκλαιγα απαρηγόρητη...

Συγχωρέστε με αλλά δεν τα θυμάμαι όλα για να σχολιάσω, γίναμε και πολυλογούδες πάλι :D

Λοιπόν τα δικά μου νέα... Το Σάββατο ήταν η σειρά της μπέμπας μου να κάνει την πρώτη της τούμπα :( . Ηταν έτοιμη να κοιμηθεί, την είχα στον καναπέ (έχω βγάλει εδώ και μήνες τα μαξιλάρια της πλάτης και την βάζω κάθετα), ο άντρας μου έπλενε το μπροστινό μπαλκόνι και είχα 2-3 πιάτα άπλυτα και πήγα στην κουζίνα... και ακούω ένα μπαμ... και λέω μακάρι να έκανε ο Στέλιος κάτι στο μπαλκόνι και τρέχω στο σαλόνι και την βλέπω ανάσκελα στο πάτωμα. Ευτυχώς είναι μια χαρά, ούτε καρουμπαλάκι ούτε εμετός ούτε τίποτα, λίγα λεπτά αργότερα μου χαμογελούσε που της έκανα παιχνιδάκια. Δόξα τω Θεώ. Εκλαψε η αγάπη μου αλλά ίσως να τρόμαξε περισσότερο από την κραυγή που έβγαλα... :shock:

Τι άλλα νέα... α, είναι έτοιμο και το προσκλητήριο της βάπτισης επιτέλους! πήγαμε το Σάββατο το πρωί και πήραμε τα ραβδάκια, αγοράσαμε και ρυζόχαρτο και σήμερα ο άντρας μου εκτυπώνει τα πρώτα στη δουλειά. Τώρα θα αρχίσουμε να κόβουμε και να δένουμε.

Ρηνιώ θα σε πάρω τηλ. να κανονίσουμε! Πως πήγε το πάρτυ; περάσατε τέλεια ε; Τελικά πολύ καλή τιμή το πήρες το ρυζόχαρτο, εμείς το βρήκαμε σε αποθήκη στην Αθήνα 18 λεπτά το φύλλο, άρα 9 λεπτά το προσκλητήριο. Είναι βέβαια αρκετά χοντρό χαρτί, 160 γρ. αν θυμάμαι καλά.

Αναστασία ελπίζω όλα να πάνε καλά με τις φυσικοθεραπείες και σύντομα να είσαι και πάλι περδίκι!

Φιλάκια κορίτσια, πάω να συνεχίσω το σίδερο γιατί τα ασιδέρωτα κοντεύουν να φτάσουν το ταβάνι... τι ωραία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα μου αρεσε η καντυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

περασα τελεια,ηρθε και η συμπεθερα μου,ο συμπεθερος και η νυφουλα μου!!!!!(του μεγαλου γιου μου),γιατι του μικρου, οΣακης και η Κατια ειχαν φυγει για Σ-Κ και θα περασουν αλλη μερα :lol:

η συμπεθερα κουκλα,η Σοφουλα ακομα πιο κουκλα,βεβαια μου ζητησε να δει το σπιτι,τωρα....τα τετραγωνικα ηθελε να δει ,τα επιλα ,την καθαριοτητα ?????μονο Ε9 δεν μου ζητησαν :lol::lol::lol:

πλακα κανω............Αναστασουλα θα σε ξανακαλεσω να μας γεμισεις δωρα

σε ευχαριστω ηταν τελεια

ενινα με το καλο ,ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ωραια τα προσκλητηρια

φιλακια ζουζουνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια κι από μένα!

Όντως περάσαμε τέλεια στου Παναή το πάρτυ! Σε λίγο θα δείτε και ντοκουμέντα...

Η συμπεθέρα μου κούκλα κι αυτή! Τα είχε όλα πολύ οργανωμένα!

Ο γαμπρούλης μου πιο κούκλος από ποτέ και ο αδερφούλης του; Τι να σας πω κορίτσια! Είναι να το φας!!! Γλύκας!

Ότι και να σας πω είναι λίγο γι' αυτήν την οικογένεια! Φτου φτου, να τους έχει ο Θεός καλά όλους.

Ελενάκι το έπαθες κι εσύ το σοκ της τούμπας της μικρούλας σου ε; Παναγία μου τρέμω στην ιδέα και μόνο... Ευτυχώς που δεν χτύπησε η μπεμπούλα σου.

Εμείς κορίτσια για βάπτιση ξέρω τι θα πάρω και από που θα τα πάρω αλλα δεν την έχω ξεκινήσει ακόμα την διαδικασία. Προστοπαρών προετοιμαζόμαστε για τις διακοπές μας και αγοράζουμε σωσίβια, μαγιό, αντηλιακά, πετσέτες κ.α.

Θα σας πω αργότερα λεπτομέριες. Σας αφήνω προς το παρόν να ταϊσω την Σοφούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστουμε συμπεθερια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

α ρε ο ενας συμπεθερος θα μου αφιερωνει τραγουδια και ο αλλος θα μου φτιαχνει βιντεακια(οταν βγω playmate)

αναμενουμε την προσκληση σας ,για το σπιτικο σας θα φερουμε και μετρο να δουμε αν μας λετε αληθεια για τα τετραγωνικα

:lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτη χρονια πολλα κι ευτυχισμενα!!!!!!Να εισαι παντα γερος και τυχερος στην ζωη σου κι ολες οι γκομενες να ειναι στα ποδια σου!! Να γινεις ενας καλος ανθρωπος πανω απο ολα και να δινεις το παραδειγμα και στο αδελφακι σου!!!

Φιλακια καπετανιε!!!!

Υ.Γ.περιμενω να μου πεις ποτε θα κανεις εκεινο το ταξιδι που λεγαμε για να ερθω...θυμασαι; 8-)

Ειρηνακι να σας ζησει!!!τελειο το παρτυ,ο μικρος ειναι γλυκας,αλλα και πολυ τσαχπινα η μικρη Σοφουλα!!(Αναστασακι μου φαινεται οτι μοιαζει στον μπαμπα της ή κανω λαθος;)

Κοριτσια σημερα καναμε προταση στην αδελφη μου να γινει νονα του μπεμπη μας και χθες στον αδελφο του Μανου να γινει ο νονος..και οι δυο δεχτηκαν με πολυ χαρα,οποτε ειμαστε κι εμεις χαρουμενοι...απο αυριο μπαινω στην διαδικασια του τρεξιματος!!! η βαπτιση θα γινει πρωτα ο Θεος τελη Σεπτεμβριου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Polu wraio to parti sas Eirhnh, xronia polla ston Panagiwth na ton xereste...

H Sofoula einai trela Anastasia sketh gluka....Sigoura miazei tou mpampa ths pantos, den pirazei to deftero tha einai diko sou :lol::lol::lol:

Shmpethera ekane mpouuuummm to koritsi mas?? Eftixos den xtipise.. Emena o dikos mou aftes tis meres exei faei ta moutra tou polles fores, xtipaei sinexia giati paei kai xonete sta pio apithana merh kai exei valei sto mati to router, sinexia to travologaei alla den exw pou alou na to valw opote prepei na eimai apo piso tou olh mera...ouffff

Exthes pigame se mia taverna gia psaraki h oikogenia kai o atimos den emine defterolepto isixos, travouse ta trapezomantila sinexia kai fovomoun na mhn pesoun ta piata kai ta potiria, meta gia na isixasei (leme twra) ton valame se ena kareklaki fagitou pou eixe sto magazi kai tou edina thn kora apo to psomi na masoulaei. Ekane san palavos to masouse me tetia mania, fanike pws tou arese kai eutuxos apasxolithike arketh wra gia na prolavw na faw kai egw...Kapia stigmh olo to magazi asxoliotan mazi tou giati ekane polles xares kai den perase aparatiritos o maggas....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pou eiste kale apo exthes akomi h dikh mou anartish einai proth???

Etsi den gemizoume selides kai mas vlepw os ta xristougenna mafto ton titlo :lol::lol::lol::lol:

Thelw na mou pite thn gnomh sas pano se ena thema stilistiko :roll::roll:

To Savvato pira auta ta papoutsia:post-1311-13873934649868_thumb.jpg100_0970.JPG[/attachment:33564aij]100_0971.JPG[/attachment:33564aij]

Lew na ta valw sthn vaftsh kai to forema einai pio ampige alla sxetika aplo (makri tha to afisw telika)

To thema einai pws thn kuriakh tha pame se mia vaftish kai thelw na ta foresw kai ekei me mia pantelona pou pira alla meta thn vaftish tha kanoun kati san xwriatiko glenti se ena xoro pou tha einai mesa sto gkazon kai fovame na mhn ta prasinisw kai fenonte asxima meta gia thn vaftish..An omos den teriazoun gia na ta foresw sthn vaftish mas toulaxiston na ta xarw me ala rouxa :roll: Axxxx sas mperdepsa kai esas ee???

post-12688-1387393728443_thumb.jpg

post-12688-13873937286812_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη εδω ειμαι!!

κουκλακι καταρχην ο μικρουλης!! τι γελαστος που ειναι!!

δευτερον:το γκαζον ειναι ατιμο πραγμα για τα παπουτσια,αλλα αν φορεσεις τελικα αυτα,δε θα εχεις προβλημα να.....ΒΟΥΛΙΑΖΕΙΣ!!!!!!! :lol::lol::lol:

εξαρταται απο το φορεμα που θα βαλεις στην βαπτιση:τι χρωμα το σκεφτεσαι,ποσο αμπιγιε κλπ

το χρωμα των παπουτσιων αυτων λιγο μου φαινεται σε περιοριζει οσον αφορα στο χρωμα του φορεματος..λεω εγω τωρα!!

μωρε δε τα φορας τωρα να τα ευχαριστηθεις και αν δε καταστραφουν-πρασινισουν πολυ,βλεπεις τι θα κανεις και με το φορεμα της βαπτισης!!

εγω θα τα φοραγα τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο:ναι αλλα το Φλωρακι πού ειναι;οεο!!!!!!!!!!!

βαλε και το κοριτσακι σου καπου στο προφιλ σου!!!

ειναι πολυ φατσουλα η μικρη κι οταν την εβλεπα παντα μου εβγαινε ενα χαμογελο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εδώ είμαι κι εγώ.

Ευάκι θα συμφωνήσω με την Μαριέτα. Βάλτα τα παππούτσια σου σ' αυτήν την βάφτιση μωρέ να τα ευχαριστηθείς να μην έχεις και πρόβλημα όντως με το γκαζόν και για την δικιά σου βάφτιση βλέπεις τι θα κάνεις. Δεν ξέρουμε και πως είναι το φόρεμα για να σου πούμε εαν πάνε. Αν είναι όπως λες ελαφριώς αμπιγιε το πιο πιθανό είναι να πηγαίνουν αλλά νομίζω ότι μια γόβα κάνει πιο κόμψο ένα φόρεμα χωρίς βέβαια να σου αποκλείω αυτό το παπούτσι ε; Γιατι κι αυτό μου αρέσει. Δεν είναι οι χοντροκομένες πλατιφόρμες. Ειναι πολύ κομψα.

Εχτες μου ξεκίνησε τις φυσικοθεραπείες ο άντρας μου. Καλά τα πήγαμε για πρώτη φορά. Μου έκανε και ένα καλό μασάζ στο τέλος το ευχαρηστήθηκα! Για να δούμε...

Κορίτσια θα σας πω τον πόνο μου κι ας με κράξετε...

Είμαι down αυτές τις μέρες γιατί πλησιάζουν οι μέρες των διακοπών μας και παρ' όλο που τις λαχταράω, νοιώθω άσχημα που έχω αδυνατίσει κι άλλο και δεν έχω το σώμα που φέτος ήλπιζα πως θα έχω και θα καμάρωνα με μαγιο. Μην βρίζετε ρε κορίτσια, δεν είναι μόνο το πάχος πρόβλημα είναι η αδυναμία πρόβλημα και κυρίως όταν έχεις δυο μέτρα άντρα και δίπλα του δείχνεις σαν παιδάκι. Τουλάχιστον με τα κιλά που είχα πάρει έδειχνα πιο στρουμπουλή με καμπυλές και μπουτια κανονικά όχι μπουτάκια και το στήριζα καλύτερα το πράγμα΄. Τώρα νοιώθω σαν αγγούρι. Και δεν προλαβάινω να τα πάρω σε μια βδομάδα γαμώτο. 3 κιλάκια θέλω ζητάω πολλά; Μα πως τα χάνω έτσι; Τσακ μπαμ.

Τέλοσπάντων....

Σας αφήνω πάω να ξαπλώσω μανούλες. Τα λέμε αύριο. Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι ο γιος είναι γλύκας!!!! Είναι ξανθός με γαλανά μάτια; Βλέπω καλά; Τρελένομαι για ξανθά μωράκια!!!!!

Μαριετάκι κι εμείς πρέπει να ανανεώνουμε την φωτο στο προφίλ μας. Να βάλουμε μια πιο καλοκαιρινή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marietta to forema to exw dialeksei apla den to exw akomi sto spiti giati perimena na parw papoutsia kai na paw na kanw kapies alages (na to kontenw kirios) alla twra tha to afisw etsi opos einai giati oloi me kraksane otan to eipa..Einai xrwma ivouar me kati xrises leptomeries kato apo to stithos kai stous omous, den einai fortomenw alla plousio se ifazma kai mou arese polu...

Tha ithela na exw kai mia fwto apo thn flwra monimh alla den kserw pws ginete, ektos apo thn oikona sto profil mou ta ala den ta katexw...

Anastasia o gios mou einai ksanthos me mple matia kai oloi ton fonazoun Souhdaki kai meta me kitazoun ligaki perierga :shock::shock: Alla exw thn kaliterh apantish

"O petheros mou exei mple matia". Kai apo to diko mou soi exoume alla tous apostomoneis kalitera otan les " o petheros mou" :lol::lol::lol:

Twra sto alo thema pou se provlimatizei.....Axxxx makari na mporousa na sou edina merika kila giati exw iperarketa gia thn parti mou....Egw pali fetos tha kanw thn enfanish mou sthn paralia me rouxa :oops::oops::oops: Posa xronia krataei auth h periodos piaaaaa??? Kapia stigmh tha me anakalipsoun alla egw magio den vazw me kamia panagia....

Pantos esu na mhn kolas katholou giati eisai ontos san koritsaki alla ksereis poses tha skotonan gia na dixnoun koritsakia..Eksalou an o antras sou eixe provlima den tha se eixe dialeksei gia gunneka tou apo thn arxh.....Kai an kamia xazh sou leei to klasiko " apo pou to evgales kale esu to mwro" mhn skas giati tha einai epidi se zilevei....Filakia koukles :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κι από εμένα κουκλίτσες! καλέ γιατί σταματήσατε την πολυλογία;;;

Καταρχάς θέλω να σχολιάσω τις καινούριες σας φωτο: συμπεθέρα τι κούκλο γαμπρούλη έχω;;;; κι αυτός ξανθός και γαλανομάτης, και τι ωραίο χαμόγελο :D ! Μαριέττα τα λόγια είναι λίγα και για τον δικό σου κούκλο, πω πω μεγάλωσε πολύ και όντως άλλαξε, ακόμα πιό γλύκας!

Εύη συμφωνώ κι εγώ με τα κορίτσια, φόρεσε τα παπουτσάκια να τα ευχαριστηθείς! δεν νομίζω να σου πρασινίσουν αλλά για διευκρίνισε κάτι γιατί δεν το κατάλαβα στη φωτο, υφασμάτινη είναι η επένδυση της πλατφόρμας; και τι είναι αυτά που λες;;; θα πας στην παραλία με τα ρούχα; δεν θα κάνεις μπάνιο; αχ συμπεθερούλα μου είσαι μια κούκλα, κι αν έχεις μερικά περιττά κιλάκια τι έγινε; αν εσύ, για τον εαυτό σου δηλαδή, για την πάρτι σου, δεν νιώθεις καλά τότε προσπάθησε κάποια στιγμή να τα χάσεις, ελπίζω όμως να μη σκέφτεσαι τι μπορεί να σκεφτούν οι άλλοι, ΓΡΑΨΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ! Να πας αύριο κιόλας να πάρεις ένα ωραίο μαγιουδάκι και να ευχαριστηθείς τη θάλασσα και τα παιχνίδια με τα παιδάκια σου, τίποτα άλλο δεν έχει σημασία ΑΚΟΥΣ;;;; ή μάλλον... διαβάζεις;;;; :P . Αυτά αξίζουν στη ζωή, οι όμορφες μικρές στιγμές που μοιραζόμαστε με τους δικούς μας ανθρώπους, μην τις στερείσαι.

Οσο για σένα βρε Αναστασάκι μου τι να πω... εσύ είσαι στο άλλο άκρο! όπως είπε και η Εύη σκέψου ότι πολλές θα ήθελαν να είναι στη θέση σου και να δείχνουν σαν κοριτσάκια! ακούς εκεί αγγούρι, μια χαρά θα είσαι όπως και να 'σαι. Εγώ άλλο σκέφτομαι... λες ο άντρας σου τώρα που αδυνάτισες περισσότερο να πραγματοποιήσει την "απειλή" του για το δεύτερο;;; :lol:

Ειρήνη τέλειο το πάρτυ σας, να τον χαίρεστε τον Παναή σας! και η Σοφούλα μια θεά όπως πάντα!

Αχ πάω να την πέσω γιατί δεν κρατιέμαι άλλο. Σήμερα είμασταν έξω από τις 11 μέχρι τις 5 και μετά πάλι από τις 8 μέχρι τις 12. Θα μπω αύριο για τα υπόλοιπα. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλακια μου..τι κανετε???ποσο μαρεσει που βαλατε νεες φωτο απο τα μπεμπακια σας δεν λεγεται...

ειρηνη μου να χαιρεσαι τον παιδαρο σου..τελειο το παρτι σας και υπεροχα και τα μωρα σου..αχ ποσο ανυπομονω να κανουμε και εμεις...σε τεσσερεις μηνες θα εχουμε και εμεις πανηγυρια..εεε ρε θα χαλασει ο κοσμος...

ευη τελειο το παπουτσι...και πιστευω πως θα ταιριαζει με οποιο φορεμα και αν διαλεξεις..(ασχετο)εχω προβλημα με τα παπουτσια ρε κοριτσια δεν το μπορω το καταραμενο το τακουνι...τζαμπα τα αγοραζω τα βαζω μια φορα και μετα τελος...

απαξιω να συμμετεχω στην κουβεντα σας για κιλα γιατι εκτος του οτι δεν με συμφερει 8-)8-)8-):oops::oops::oops: επιμενω στην αποψη μου αγαπαω το σωμα μου οπως και αν ειναι και για αυτο με αγαπανε και οι αλλοι και αν δεν μου αρεσω τοτε το αλλαζω... :P:P:P:P

σας αφηνω τωρα παω να κανω και καμια δουλεια τωρα που κοιμαται ο θυσαυρος μου και ελπιζω να τα πουμε πιο μετα...φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.. τι κάνετε;;;

Εμείς καλά είμαστε, αύριο ή μεθαύριο θα κάνουμε 2 εμβόλια και φαντάζομαι επιτέλους θα μας βάλει κι εμάς φαγάκι!!!

Ακόμα δεν έχει σκάσει δοντάκι, αλλά μάλλον όπου να'ναι κάτι θα γίνει, γιατί έχει αρκετή γκρίνια, μασουλάει με μανία ότι βρει μπροστά του, κατά προτίμηση τα χέρια του και τα χέρια μου και σήμερα έκανε και δέκατα...

Το σ/κ είχαμε πάει στην Εύβοια για μια βάφτιση.. το πρώτο βράδυ μου έκανε ένα απίστευτο κλάμα... όσο δεν έχει κλάψει μέχρι τώρα, το έκανε μαζεμένο! Έκλαιγε απαρηγόρητος για 20-30 λεπτά, έλεγε μαμαμμαμα και δώσ'του κλάμα... Ποιος ξέρει τι τον έπιασε;; Είδε κανένα όνειρο;; Τα δόντια;;; Δεν ξέρω.. Πάντως δεν σταματούσε με τίποτα... Να σας πω την αλήθεια τρόμαξα, γιατί ποτέ μέχρι τώρα δεν είχε κλάψει έτσι... Τον έψαχνα μήπως κάπου χτύπησε στον ύπνο του ή μήπως τον τσίμπισε κάτι... Συνήθως άμα κλαίει και τον πάρεις αγκαλίτσα, αμέσως σταματάει... τπ...

Κατά τ' άλλα, είδα που λέτε για ρούχα και παπούτσια... σε 2 βδομάδες έχουμε τη βάφτιση κι ακόμα δεν έχω βρει τι θα φορέσω... ουφ!! Πρέπει να ανασκουμπωθώ και να βρω κάτι άμεσα!!!

Εύη ωραίο παπούτσι!!! Ελπίζω να μη σου βάψει από το γκαζόν...

Κι εμένα μ'αρέσουν οι πλατφόρμες.. πολύ ψηλά τακούνια ποτέ δε φορούσα, αλλά έστω και λίγο πλέον δεν τολμώ να φορέσω όταν είμαι με το παιδί γιατί δεν νιώθω ιδιαίτερη ασφάλεια.. φοβάμαι μη μου γυρίσει κανά πόδι (έχω μια ευαισθησία σ'αυτό) και φάμε τα μούτρα μας...

Η μαμά του μωρού που βαφτίστηκε φορούσε τουλάχιστον 10ποντο... απορώ πως τα κατάφερε!! :o:o

Αλλά φορούσε τέλειο φόρεμα... από Κολωνάκι, χειροποίητο... απλά τέλειο!

Μάλλον θα κόστισε όσο κόστισε όλη η υπόλοιπη βάφτιση μαζί!! :lol::lol:

Αναστασία μου, μακάρι να μπορούσα να σου δώσω κανά-δυο κιλάκια μου να μην στεναχωριέσαι!!! :lol:

Πάντως σε καταλαβαίνω, έχω μια ξαδέλφη με το ίδιο θέμα.. Το θυροειδή σου τον έχεις κοιτάξει;; Μήπως έχεις κανά θεματάκι και γι'αυτό χάνεις βάρος τόσο εύκολα; Σε διατροφολόγο έχεις απευθυνθεί ποτέ;; Να κάνεις μια διατροφή για αύξηση βάρους, να βάλεις κάποια κιλά, αλλά να'ναι "σωστά" κιλά...

Εγώ θέλω να χάσω γύρω στα 8-10 κιλά, να γυρίσω ξανά στα κιλά που ήμουν όταν έμεινα πρώτη φορά έγκυος.. με τα παλιοχάπια στις 2 εγκυμοσύνες που δεν πήγαν καλά έβαλα κιλά που δεν πρόλαβα να χάσω.. από την εγκυμοσύνη μόνο 1 μου'χει μείνει αλλά τα υπόλοιπα πρέπει σιγά σιγά να τα χάσω γιατί δε νιώθω καλά.. αλλά όσο θηλάζω ιδιαίτερη δίαιτα δε μπορώ να κάνω οπότε... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Ρούλα μηπως ηταν ματιασμενος;δε ξερω αν πιστευεις στο ματι,αλλα μου εχει τυχει πολλες φορες οταν παμε επισκεψεις να κλαει συνεχεια :shock: κι οχι τιποτα αλλο,αλλα ειναι πολυ ησυχο μωρακι και θα λενε οι φιλοι κι οι συγγενεις οτι ειναι γκρινιαρης!!πού να τους εξηγω οτι τον εχουν ζαλισει στα γουτου-γουτου!!ειδικα οταν πεφτουν ολοι πανω απο το κεφαλι του και τον παιζουν,το παιδακι σπαραζει!! δε φοβαται,αλλα πιστευω οτι ζαλιζονται απο τα πολλα προσωπα κι εκνευριζονται!!κι οταν ερχομαστε σπιτι,βγαζει εναν αναστεναγμο οταν τον βαζω στο κρεβατακι του για να τον αλλαξω,αλλο πραγμα..κι επειτα γελαει ολη την ωρα!!νιωθει ασφαλεια στο σπιτακι του και μου αρεσει πολυ!!μαλλον κανουμε καλη δουλεια ως γονεις 8-)

εμεις πια σηκωνομαστε στα ποδαρακια μας στο παρκο και βγαζουμε την γλωσσιτσα μας σαν να λεμε:κοιτα!!τα καταφερα μαμα!!πραγματικα ειναι γλυκας!!

ευχαριστω κοριτσια για τα καλα σας λογια για το μωρο μου!!

η αγαπημενη του στιγμη μεσα στην μερα ειναι οταν παμε σουπερ μαρκετ:το πώς κοιταει δεξια κι αριστερα στα ραφια δε λεγεται! αλλα εχει πλακα οταν τον φωναζω και γυρναει το κεφαλακι του για να με δει και μου βγαζει την γλωσσα του!!ειναι τωρα τρεις μερες που παιζει με την γλωσσιτσα του σαν να τρωει τσιχλα :lol::lol:

κι εγω με τα τακουνια εχω μαλωσει απο την ωρα που γεννηθηκα!!φορεσα μονο τακουνια ψηλα οταν παντρευτηκαν τα αδελφια μου..δε τα μπορω με τιποτα!!

κοριτσια τελικα βρηκαμε νονους!!η αδελφη μου κι ο αδελφος του Μανου..δεχτηκαν με μεγαλη χαρα και θα κλεισω ημερομηνια στην εκκλησια 25/9..

να σας ρωτησω κατι για την θαλασσα:θα παρετε κανονικο μαγιο ή μαγιο-πανα που εχω ακουσει κι απο αλλες κοπελες;τι ειναι καλυτερα;αυτες τις μερες πρεπει να ανασκουμπωθουμε με τον μπαμπα μας γιατι με το καλο στις 11/7 φευγουμε για Ζακυνθο και δεν εχω ετοιμασει τιποτα!! :shock: φοβαμαι λιγο που θα ειμαστε μακρυα,αλλα πρεπει να γινει κι αυτο για να ξεπερασουμε τα αγχη μας!!

σας φιλω και θα σας δω μεσα στην μερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει ο Παναης !!!τι όμορφο πάρτυ!!!!

Αναστασια σου εστειλα πμ.

Ευη υπέροχα τα παπούτσια!

Επιτέλους ΤΕΛΕΙΩΣΑ με τις εξετάσεις,ουφ!!!!

πάω σε πολιτικό γαμο σε λίγο ,στις13,00,ως μάρτυρας κ δεν γραφω πολλά τωρα...εχω να ετοιμαστω, κ μετά τζαμπο να αγορασω σωσιβιο για τις βουτιες μας κτλ,το Σαββατο θα ειμαστε θάλασσα!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσιααααααα!!!

Καλεεεεεεεεεεε τι φοβερο παρτυ ειναι αυτο!!!Πω πω ζηλεψαααααααα....

Καλα ο Παναης κουκλος!!! :x:x:x

Και τα μωρακια ομως τι γλυκουλια ρε κοριτσια...Η Σοφουλα μια χαρα...καθεται και στον ποπο της ε;;;

Ετοιμαζεστε για διακοπουλες;;;Ποτε λετε;;;

Μαριετα τι ομορφος μπεμπης!!Και εμεις τελη Σεπ. λεμε να τον βαφτισουμε το μικρο μας!!

Αλλα ρε κοριτσια εγω θελω κλειστη βαπτιση.Βαριεμαι παλι τα ιδια και τα ιδια...Μια ο γαμος..μια η βαπτιση του 1ου παιδιου..δε θελω αλλα πανηγυρια...

Ευη καλε ο μικρος ειναι ιδιος με εσενα...

Ρουλα παντα η αλλαγη επηρρεαζει τα μωρα.Εδω μια βολτα τα πας και μπορει να κλαψουν.

Η Ευγενια να εφυγε ηδη για Μηλο αραγε;;;

Κοριτσια τι νουμερα ρουχαλακια φορατε στα μωρα σας;;Εμενα ειναι 73 ποντους και 8,5 κιλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...