Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

Marietta gelasa polu me to sxolio sou peri filoksenias, den xriazete na me filokseniseis vre gia na sou xarizw tis politimes simvoules mou (eimai kai psonara mou fenete) Oti theleis edw o ntoktor Freoud sthn diathesh sou..

Elpizw na katalavate gia pion ntoktor milaw mias kai h orthografia mou opos panta einai apsegadiasth :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευη κι εγω ετσι νομιζω οτι με βλεπει:σαν αντιζηλο,σαν τον ανθρωπο που της εκλεψε τον γιο της..με την νυφη της εχουν αλλη σχεση,η νυφη μπηκε στην οικογενεια οταν ηταν 15 χρονων,παντρευτηκε τον γιο της,εκαναν παιδια και απο ο,τι μου εχει πει η κοπελα η κυρια στην αρχη τους εκανε λιγο μανταρα,πηρε κι εκεινη το παιδι της και πηγε στην μαμα της κι ο αντρας της,ο αδελφος του Μανου τους εβαλε στην θεση τους ολους και δεν ξανα ανακατευτηκε...τωρα ειναι κολλητες και πιστευε οτι κι εγω θα γινω κολλητη της..μα δε γινεται εκ των πραγματων κατι τετοιο,οσο καλες να ειναι οι σχεσεις νυφης πεθερας..κανω λαθος;αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι η κουνιαδα μου εχει πιο καλες σχεσεις με την πεθερα αντι με την μαμα της..κουλο δεν ειναι;

για αυτο σας λεω κοριτσια:μπρος γκρεμος και πισω ρεμα!! και σαν να μην εφταναν ολα αυτα,μενουμε και κοντα....κι αυτο απο μαλακια μου που δεχτηκα να μεινουμε Φαληρο επειδη μας βολευε με τις δουλειες μας....ειμαι κι εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για τις συμβουλες και την παρεα σας!!ειστε πολυτιμες!!

λεω να παω να την πεσω...οχι στον Μανο αλλα στο κρεββατι μου...

και παλι ευχαριστω για αποψε!!

τα λεμε αυριο!!

φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου αποχωρώ γιατί κουτουλάω...

Ο Φίλιππος θα ξυπνήσει σε καμιά ώρα, τουλάχιστον να προλάβω να ισιώσω λιγουλάκι! :lol:

Πολύ χάρηκα που τα είπαμε απόψε...

Ευάκι κανόνισε να'ρθεις, θα γίνει τρελό γλέντι! Κι όσον αφορά τη μανούλα σου, όπως είπαμε, μίλα να μην τα κρατάς μέσα σου κι από κει και πέρα, ο άντρας σου, τα παιδιά σου και τέλος..

Μαριετάκι μη στεναχωριέσαι κούκλα μου, κάνε την πίκρα σου πείσμα και "πάτα τη γάτα"!

Αφού είσαστε καλά μεταξύ σας, πρέπει να βρεις τρόπο να εδραιώσεις τη θέση σου και να προσανατολιστεί ο Μάνος προς τα σένα κι όχι προς τη μάνα του! Καιρός να απογαλακτιστεί ο μπέμπης!!

Μα πως τα λέω νυχτιάτικα... μαζεψτε με!! :lol::lol:

Τώρα είδα αυτά που έγραψες.. μήπως "βρίσκει και κάνει"; Μήπως να αγριέψεις και συ λίγο για να καταλάβει ότι δεν είσαι του χεριού της και πως πρέπει να σε υπολογίζει;;

Με τη συνυφάδα σου τι σχέση έχεις;; Τι σου λέει για την πεθερά σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti kolites more edw me thn mana mas den mporoume na eimaste kolites..

Kala einai na iparxei mia apostash nomizw giati kapies fores den mporeis na eisai antikimenikos an exei na kanei me siggenoi...Emena as poume h nufh mou me exei ferei poles fores se amixania giati nomizei pws eimai h kolith ths kai mou leei pragmata gia ton aderfo mou pou egw den thelw na parw thesh..

An htan ontos mia filh mou tha ths elega ksekathara thn gnomh mou alla twra kai adiko na exei o aderfos mou den tha riksw egw ladi sthn fwtia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλείνω γιατί τον ακούω να μουρμουράει, μάλλον ξυπνάει..

Τα λέμε αύριο πάλι.

Φιλάκια, καληνύχτα!

Τώρα είδα αυτά που γράφεις Εύη και συμφωνώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες κοριτσια!!!!

πωπω τι ωρα πηγατε για υπνο καλε????εγω ειπα οτι παω για υπνο αλλα μετα απο τις συζητησεις κατεληξα να κανω ντοινκ ντοινκ!!!!! :oops::oops:

η μικρη ολη νυχτα στο ποδι με ειχε!!!ελεος ποτε θα σταματησει αυτο!!!

αχ να πω οτι εχω πεθερα μαλαμα???η θα με δειρετε?? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες κοριτσια!!!!

πωπω τι ωρα πηγατε για υπνο καλε????εγω ειπα οτι παω για υπνο αλλα μετα απο τις συζητησεις κατεληξα να κανω ντοινκ ντοινκ!!!!! :oops::oops:

η μικρη ολη νυχτα στο ποδι με ειχε!!!ελεος ποτε θα σταματησει αυτο!!!

αχ να πω οτι εχω πεθερα μαλαμα???η θα με δειρετε?? :lol:

Ρεββεκα καλημερα!!

θα ειμαι η πρωτη που θα σε δειρει!!! :lol::lol:

τι εγινε παλι με το κοριτσακι;πιπιλα της βαζεις ή το στηθος παιζει τον ρολο της πιπιλας;

μηπως ειναι και δοντακια;καμια φορα ειναι και ονειρα που βλεπουν,ο δικος μου σημερα τα ξημερωματα εκλαιγε στον υπνο του με αναφιλητα :shock::shock: τον πηρα με κλειστα ματακια που ηταν αγκαλιτσα,τον νανουρισα,τον χαιδεψα και ηρεμησε...τι να βλεπουν αραγε;την πεθερα!!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera, kalhmeraaaaaa.......

Vlepw kapies (onoma den leme) perasan kala exthes to vradi eee, xixixixixi :lol::lol:

Ante na gelasei kai to xilaki tou anthrwpou epitelous....

Exei dikio h Marietta ola ta parakato mporei na paizoun pou exete agripnia tis nuxtes..

Egw koimithika san poulaki alla den xortasa upno kai twra pou tha koimithei o mikros exw na kanw merikes doulitses opote paei gia shmera h ksekourash...

Sas afinw giati o mikros alonizei kai prepei na ton kinigaw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες κοριτσια!!!!

πωπω τι ωρα πηγατε για υπνο καλε????εγω ειπα οτι παω για υπνο αλλα μετα απο τις συζητησεις κατεληξα να κανω ντοινκ ντοινκ!!!!! :oops::oops:

η μικρη ολη νυχτα στο ποδι με ειχε!!!ελεος ποτε θα σταματησει αυτο!!!

αχ να πω οτι εχω πεθερα μαλαμα???η θα με δειρετε?? :lol:

Καλημέρα!!!

Το ξενυχτήσαμε χτες... ευτυχώς ο Φίλιππος ξύπνησε μόνο μια φορά, κατά τις 5 και μετά το πρωί πάλι..

Ρεββεκάκι μπράβο κούκλα μου, εσύ τον γλίτωσες τον Ασκητή!! :lol::lol::lol:

Ευάκι πρέπει να ανασκουμπωθούμε!! :lol:

Ρεββέκα είσαι τυχερή που έχεις καλή πεθερά.

Κι εμένα η πεθερά μου ήταν πολύ καλή γυναίκα, δυστυχώς την χάσαμε πριν 4 χρόνια.. :(

Μαριέττα έκλαιγε το πουλάκι μου; Δόντια, όνειρα, ζέστη.. δε θέλει και πολύ για να ξυπνάνε τα καημενούλια μας..

Ο δικός μου δεν κρατάει πιπίλα. Τη μασουλάει σαν μασητικό και την πετάει.

Τα παιδιά που θηλάζουν έχουν το στήθος και για πιπίλα και να σου πω την αλήθεια είναι μεγάλη ευκολία γιατί συνήθως αποκοιμιέται αμέσως. Όσες φορές προσπάθησα να τον ηρεμήσω αλλιώς, αγκαλιά, χάδια κλπ, δεν κοιμόταν με τίποτα. Μόλις τον βάλω στο στήθος, σε 5-10 λεπτά μου'χει γυρίσει και την πλάτη! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε δεν τον γλιτωνω τοσο ευκολα τον ασκητη!!κατσε να δουμε ποτε ξανα θα συμβει χιχιχιχι!!!

κριμα crazy οι καλοι ανθρωποι παντα φευγουν πρωτοι!!!εμενα η δικια μου ειναι σαν αορατη οταν ερχετε σπιτι!!εχει απλα και μονο το ρολο της γιαγιας!!!και μιας καλης τουρκαλας φιλης για μενα!!!ευτηχως ο τζεμ εμοιασε σε αυτη και οχι στον μπαμπα του!!!

εμενα η μικρη εχει το στηθος για πιπιλα,κοιμαται αμεσως,αν δεν πιπιλισει στηθος με τιποτα,και το βραδυ που ξυπναει νομιζω ειναι η αναγκη για επαφημεχουν συνηθισει βλεπεις,δεν πινει γαλα απλα νανουριζετε....υπομονη...η αληθεια ειναι οτι σερι 3 ωρες δεν εχω κοιμηθει απο τοτε που γενησσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oufff o mikros koimate, to fagito mou psinete kai egw edw kolimenh...

Anti na paw na siderwsw kanena rouxo erxome kai kolaw edw...

Rebbeka xara sto kouragio sou tosous mhnes xoris upno, egw tha eixa paradosei ta opla nomizw.

Mpravo sas kai sths duo pou antexete akomi kai den exete dosei mpoukali, pantos opios efivre thn pipila htan sofos anthrwpos telika, einai sotiria otan ksipnaei kai klaiei mesa sthn nuxta kapies vradies..

Koritsia na sas rotisw kati, prepei na trone kreas ta mwra mas kathe mera???? Exw mosxari sthn katapsiksh kai thelw na to magirepsw gia avrio alla epidi theloume na pame kai sthn eklhsia to proi den tha prolavw na vrasw to kreas kai meta na figoume katefthian gia to xwrio kai skeftika na tou kanw mia xortosoupa mono alla fovame mipos kai den to faei :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη κανε του χορτοσουπα και βαλε μαλλον μπολικη πατατουλα για να τον "πιασει"...εγω του δινω δυο μερες μοσχαρι,δυο κοτοπουλο μαζι με λαχανικα...

απο το πρωι εχω μπει και τωρα βρηκα χρονο να σας διαβασω..μαγειρευω,πλενω,σιδερωνω,νταντευω..

ο μικρος το πρωι ειχε υποθερμια γαμωτο 35,6...φοβηθηκα,αλλα τωρα εχει 36,7...μαλλον καλα ειμαστε, ε;;;;

Ρεββεκα μπραβο και παλι μπραβο..τωρα που μπαινεις σε μια σειρα,μη το αφηνεις το σπορ!! κριμα ειναι :lol::lol::lol:

ειναι που θηλαζεις να επινες και κανενα ποτακι να ερθεις στο τσακιρ κεφι βρε αδελφε!!!

Οσον αφορα την πιπιλα Ευη ποσες φορες την μακαριζω δε λεγεται!! να ειναι καλα ολες οι πιπιλες του κοσμου φωναζω και ξανα φωναζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χορτόσουπα σκέτη θα την φάει ή θα σου μείνει νηστικός; Ο δικός μου δεν έφαγε καθόλου το σκέτο λαχανικό, μια-δυο μέρες που του έδωσα ζήτημα να έφαγε 5 κουταλιές και μετά τον ξεκίνησα μοσχαράκι.

Γιατί δεν του το μαγειρεύεις από απόψε να'ναι έτοιμο;

Τότε που πήγαμε Εύβοια το μαγείρεψα από την προηγούμενη μέρα, μπήκε στο ψυγείο και την άλλη μέρα το έβαλα σε ισοθερμικό τσαντάκι μαζί με παγοκύστη. Δεν έπαθε τίποτα, μια χαρά δροσερό διατηρήθηκε.

Μαριέττα κι εγώ από το πρωί μια από τα ίδια με σένα..

Με τι μετράς τη θερμοκρασία του; Ηλεκτρονικό; Αυτιού;;

Αλήθεια κορίτσια, τι θερμόμετρα έχετε; Έχω αυτό της μασχάλης, ψηφιακό, αλλά θέλω να πάρω ένα (αχρείαστο να'ναι) απ' αυτά που μετράνε γρήγορα (με υπέρυθρες, αυτιού κλπ) αλλά δεν ξέρω τι να πάρω. Για πείτε γνώμες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα να εχει κοιμηθει 3 φορες απο το πρωι και να μην μπορω να κλεισω ματι :( ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ....

κοριτσια απο ποιον μηνα δωσατε μοσχαρακι?

εμενα την χορτοσουπα την αηδιασε στην αρχη και τωρα την λατρευει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μοσχαράκι του έδωσα όταν ήταν ακριβώς όσο η δικιά σου τώρα.

Με το που κλείσαμε τους 7.

Γιατί δεν κοιμάσαι πουλάκι μου;; Τουλάχιστον ξάπλωσε, κλείσε τα μάτια και χαλάρωσε. Καλό θα σου κάνει κι αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μοσχαράκι του έδωσα όταν ήταν ακριβώς όσο η δικιά σου τώρα.

Με το που κλείσαμε τους 7.

Γιατί δεν κοιμάσαι πουλάκι μου;; Τουλάχιστον ξάπλωσε, κλείσε τα μάτια και χαλάρωσε. Καλό θα σου κάνει κι αυτό!!

μολις περνω την αποφαση να ξαπλωσω οπως τωρα καλη ωρα....ξυπναει...τι να πω το παιδι μου εχει ρανταρ :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν την πάρει ο ύπνος εσύ τρέχεις να κάνεις δουλειές;;

Και μόλις πεις να ξαπλώσεις ξυπνάει;;;

Μόλις την παίρνει ο ύπνος, αμέσως να ξαπλώνεις κι εσύ λίγο!!

Οι δουλειές ας περιμένουν και λίγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν τρεχω για δουλειες!!!τις κανω και οταν ειναι ξυπνια,απλα μου αρεσει να περναω λιγο χρονο μονη μου,να διαβασω να σερφαρω κτλ κτλ και ετσι περναει η ωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ο μικρος σημερα απο τις 10:30 που του εδωσα φρουτο και αφου παιξαμε αρκετη ωρα,κοιμηθηκε απο τις 12:30 μεχρι τις 15:30..τι θορυβο εκανα με τις δουλειες,τι μπανιο εκανα κι εβαλα πιστολακι,τι φαγαμε με τον Μανο κι επλυνα τα πιατα...αυτος ΚΟΙΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΤΑΝ!!

επειδη εβλεπα οτι θα το τραβαγε και θα εχανε το γευμα του,τον ξυπνησα σιγα σιγα κι ετσι φαγαμε..τωρα χορευει στο κρεββατι του και φωναζει μαμα!! παω κοντα του και μου πιανει την μπλουζα και βλεπει τα στηθη μου και με κοιταει καλα καλα :shock::shock: του εβαλα το στοματακι του στο ενα και ηταν ανεκφραστος :( του λεω παιδι μου απο εκει ξεκινησες να τρως και να μεγαλωνεις,τιποτα εκεινος...μετα βαρεθηκε,μου εριξε ενα χαμογελο για να εχω και εγω κατι και γυρισε στα παιχνιδια του!!! ΜΑΝΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ..... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια φεγγαρολουζεστε;

μη ξεχασετε αυριο ολες να παρετε το ΘΕΜΑ:εχει βιβλιο του Ασκητη!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

ε ρε γλεντια!!!!θα αναστεναξουν οι σουμιεδες!!!!!!!!!!!!! [smilie=sign4.gif][smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...