Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

Ρουλα αυτο με το τσιμεντο ειναι εκφραση παλια που την λεγαμε με δυο φιλες μου οταν ημασταν μαθητριες λυκειου..ειχαμε βαλει στοχο μεχρι να τελειωσουμε το λυκειο θα επρεπε να ημασταν γυναικες πια!!!

κι οταν περασαν κι οι πανελληνιες και πηγαμε και διακοπες και ΤΙΠΟΤΑ...τοτε πανω στην κουβεντα που καναμε μετα τις διακοπες και αφου θεωρουσαμε τους εαυτους μας ασχρηστους,βγηκε αυτη η εκφραση...και λεγαμε να ειναι καλα ο ΤΙΤΑΝ και η ΑΓΕΤ ΗΡΑΚΛΗΣ γιατι θα χρειαζομασταν πολυ :lol::lol:

τι εποχες ωραιες!!με τα σακιδια στον ωμο και τις σκηνες στην πλατη γυρναγαμε απο camping σε camping....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Axxx an sas pw ti skeftomoun twra, prepei oposdipote na kataferw na katevw Athina fetos. Na pioume kai ena kafedaki face to face vre aderfe, an kai egw me kafedaki den simvivazome (mono) an erthw ekei thelw kai kanena mprizolaki na sinodevete kai me krasaki an einai dinaton....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια για να ειμαι ειλικρινης μαζι σας,τον φοβαμαι τον γαμο με τον Μανο..η απιστευτη αδυναμια που εχει στην μανα του,τα απιστευτα προβληματα που μας εχει δημιουργησει αυτη η κατασταση,το κλαμμα που εχω ριξει οταν ημουν εγκυος και τσακωνομασταν για την μαμα του,ολα αυτα και αλλα πολλα με εχουν κανει να κανω πισω στο θεμα αυτο..ξερω οτι δεν ειναι τιμιο απεναντι στο παιδι μου και καποια μερα θα μου το χτυπησει,αλλα τα ψυχικα μου αποθεματα στο θεμα του Μανου και της μανας του ειναι λιγοστα πια για να αντεξω...φανταστειτε μονο αυτο μια μικρη λεπτομερεια:η μανα του ειναι στην Ευβοια στον αλλο της γιο και κανει διακοπες μαζι τους,ερχεται αυριο με το ΚΤΕΛ γιατι θελει να γυρισει..και ο Μανος θελει να παει να την φερει εκεινος..και θα παει!!! δεν εχει νοημα να του πω να μη παει,δεν εχω δικαιωμα,αλλα απο αυτο και μονο βγαλτε τα συμπερασματα σας!! και η κυρια του ειπε να παρουμε και το μωρο μαζι σαν εκδρομη..λες και το μωρο ειναι κουκλα να κανει αυθημερον τετοιες διαδρομες....τι να πω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marietta oloi oi antres ligo polu einai mamakides, to exw diapistosei twra teleftea auto vlepontas megalous antres na kanoun san xazei gia ligh prosoxh apo thn mama tous...Einai mpelas megalos na xonete sinexia sta podia sas alla oso mporeis mhn ths dineis simasia kai sigoura na mhn xalaseis thn sxesh sou giafthn..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx an sas pw ti skeftomoun twra, prepei oposdipote na kataferw na katevw Athina fetos. Na pioume kai ena kafedaki face to face vre aderfe, an kai egw me kafedaki den simvivazome (mono) an erthw ekei thelw kai kanena mprizolaki na sinodevete kai me krasaki an einai dinaton....

Έλα εσύ και τι σε μέλλει!! :lol:

Μαριέττα μου μαμάκιας ο Μάνος εε; Δύσκολη κατάσταση αυτή...

Και τι σκέφτεσαι να κάνεις; Προφανώς ο γάμος δε θα άλλαζε κάτι στον τρόπο σκέψης του...

Αλλά είναι κρίμα κάτι τέτοιο να δηλητηριάζει τη σχέση σας...

Με κάποιο τρόπο πρέπει να "απογαλακτιστεί"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι θα αλλάξει βρε Μαριετάκι; Μ' αφου σαν παντρεμένοι ζείτε. Τι σε φοβίζει; Εννοείς ότι χωρίς γάμο σηκώνεσαι και φεύγεις όποτε θέλεις; Εγώ σου λέω ότι για το παιδί δεν θα το κάνεις (γνώμη μου έτσι;) αλλά και να το κάνεις (που δεν το εύχομαι) καλό θα ήταν να υπάρχουν υποχρεώσεις που δεν θα μπορεί να αποφύγει ο άντρας σου.Συγνώμη που μπαίνω τόσο στα οικογενειακά σας κιολας αλλά σε νιώθω φίλη μου και στα λέω έτσι χύμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai egw simfwnw me thn Anastasia. O gamos den alazei thn sxesh kai apo thn stigmh pou exete paidi mazi tha eiste gia panta sindedemenoi me kapio tropo. Ase pou tha isxiropihsei thn thesh sou sta matia ths manas tou. Tha eisai pleon h gunneka tou kai oxi h siggatikos..

Egw pantos empena me alon aera sto spiti ths petheras mou otan pantreftikame...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο αλλος γιος παντρευτηκε απο πολυ μικρος κι εφυγε νωρις απο το σπιτι,οποτε δεν ειναι σαν τον Μανο,το αντιθετο θα ελεγα..νομιζω οτι ποτε δε θα απογαλακτιστει,φανταστειτε σε εναν μεγαλο μας τσακωμο μου ειχε πει πανω απο την μανα του δεν βαζει κανενα,κι ημουν 8 μηνων εγκυος..οταν το μωρο ηταν δυο μηνων,αναγκαστηκα να παω στο πατρικο μου για δυο εβδομαδες μπας κι ηρεμησω απο την πιεση που ενιωθα γιατι δεν ηθελα να ερχοταν η μαμα του καθε μερα να βλεπει το μωρο..ενα μεγαλο μερος του οτι δε θηλασα οσο ηθελα κι εδινα και συμπληρωμα το αποδιδω στην ψυχολογια που ειχα εκεινη την περιοδο..εβλεπαν το μωρο σαν κουκλα κι εγω να ημουν κομματια απο ξενυχτια και τσουπ η κυρια ο,τι ωρα της καπνιζε ερχοταν να δει τον μπεμπη..ωρες που ηθελα να κοιμηθω εκεινη ηταν στο σαλονι με την μαμα μου να περιμενει ποτε θα ξυπνησει το μωρο για να το δει κι η μαμα μου η καημενη να μη μπορει να μιλησει γιατι δεν της επεφτε λογος..που οσο ημουν εγκυος δεν ερχοταν να με δει,που οταν εκανα αμνιοπαρακεντηση και χρειαστηκα ανθρωπο στο σπιτι κι η μαμα μου επρεπε να κραταει της αδελφης μου τα παιδακια,η μαμα του ερχοταν γυρω στις 14:00 μου αφηνε ενα πιατο φαγητο κι εφευγε..ξερετε πώς ενιωθα; αφηστε καλυτερα..κι ο Μανος να την δικαιολογει και να λεει οτι εγω δεν την εκανα να νιωθει καλοδεχουμενη...και οταν θηλαζα να ειναι απο πανω μου για να βλεπει αν το μωρο πιανει το στηθος...τι λεμε τωρα!!κι ο Μανος να λεει μανα ειναι κι εκεινη!!!κι η μαμα μου αναγκαστηκε κι εφυγε πριν σαραντησω για να μη ζηλευει η κυρια που ηταν στο σπιτι και με βοηθουσε..αν δεν ειχα αναγκη την μαμα μου ποιον θα ηθελα εκεινη την περιοδο; κι ο Μανος παλι να δικαιολογει...δε ξερω κοριτσια δυσκολο....

Νατασσακι ετσι ειναι οπως τα λες...μη δισταζεις να μιλας οπως σου βγαινει 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μου κανετε τωρα!! οι πατεραδες μας δεν υπαρχουν στην ζωη..οταν εφυγε ο πατερας του Μανου,εμεις περιπου λιγο καιρο μετα αποφασισαμε να μεινουμε μαζι..ξερετε μετα απο καιρο τι μου ειπε η κυρια;πιο πολυ την πονεσε που εφυγε ο Μανος απο το σπιτι,παρα ο αντρας της!!ΗΜΑΡΤΟΝ!!

ειλικρινα δε ξερω ποιος εχει μεγαλυτερο προβλημα:ο Μανος ή η μαμα του;ακομα το ψαχνω....

μη σας ζαλιζω ομως με τα δικα μου!!

Ευη μακαρι να το αποφασισεις και να μπορεσεις να κατεβεις Αθηνα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω βρε παιδάκι μου... Έχεις δίκιο να προβληματίζεσαι, τέτοιες συμπεριφορές είναι απαράδεκτες...

Από τη μάνα ξεκινάει το πρόβλημα, μην έχεις καμία αμφιβολία.

Η σχέση σας σε γενικές γραμμές, εκτός πεθεράς, πως είναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An o anthrwpos einai xazos re paidi mou, ti na peis?? Gia thn mama tou lew twra...Alla merikoi pistevw pws perisotero to paizoun xazoi h pws dithen den katalavenoun gia na kanoun oti goustaroun...

To oti mpenovgenei sto spiti sas opote ths kanei kefi einai pragmatika poluuuuuuuuuuuuu enoxlitiko kai akomi pio enoxlitiko einai otan o alos thn dikeologei kiolas apo pano...Distixos auto den alazei eukola Marietta mou...Otan efiges o Manos ti ekane, se diekdikise?? Alakse kati meta pou girises piso??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριετάκι νομίζω ότι πρέπει να πάρεις κι εσύ θέση. Έφόσον δεν το κάνει ο Μανος κάντο εσύ. Βάλε όρια στο σπίτι σας μην κολλάς. Τι κι αν δεν είστε παντρεμένοι; Όπως λέει και η Εύη είστε για πάντα πλέον συνδεδεμένοι με το παιδί σας και έχετε ίσα διακιώματα σ΄αυτό και στο σπίτι σας. Αν κατ' αλλα τα πάτε καλά με τον άντρα σου προχωρήστε γρήγορα και για το γάμο και βάλτε τα σε μα τάξη και τα υπόλοιπα. Να δεις που θα της κοπει η φόρα μετά της πεθεράς σου.

Εμένα μου έχει αφήσει το ελεύθερο να της μιλάω όπως θέλω της μάνας του ο Βασίλης. Δεν ήταν ποτέ δεμένος βέβαια μαζί της. Να φανταστείς τον πέρνει τηλ και τις περισσότερες φορές δεν το σηκώνει και πέρνει εμένα η γυναίκα να δει τι κάνουμε και όταν του λέω "γιατί βρε δεν το σηκώνεις της μάνας σου το τηλεφωνο"; Μου απάντάει : "ελα μωρέ τι να πω με την μάνα μου; Πεστε τα εσεις που είστε γυναίκες"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλα το πιστευεις οτι οσο καιρο ελειπε η μαμα του ημασταν σαν ερωτευμενοι;δεν υπερβαλλω..υπαρχει πολυ αγαπη μεταξυ μας κι εχουμε περασει πολλα και στηριζουμε ο ενας τον αλλον κι εχουμε κι εναν θησαυρο αναμεσα μας κι ειμαστε μια οικογενεια!!

Ευη πραγματικα εγω πιστευω οτι κανει την χαζη για να κανει την δουλεια της!!προφασιζεται οτι πασχει απο καταθλιψη,εχουν πεσει ολοι πανω της για να νιωθει καλα,κι η μονη που δεν την συμμεριζομαι γιατι νιωθω οτι ειναι θεατρο ειμαι εγω..και της την λεω κιολας γιατι μου εχει φυγει λιγο η ντροπη,οτι δεν εχει τιποτα κι ειναι στο μυαλο της ολα...και δεν της αρεσει..δε θελει να μενει μονη της στο σπιτι...θελει να εχει παρεα ολη την ωρα..κι ο Μανος μου λεει να της λεω να ερχεται να με βοηθαει με το μωρο..δε παω να πνιγω καλυτερα;

Οταν εφυγα ο Μανος ηταν κομματια..ερχοταν να εβλεπε το μωρο κι εφευγε χειροτερα απο ο,τι ηταν...στην αρχη αλλαξε λιγο η κατασταση,αλλα μαλλον επιφανειακα...μεχρι και σε ψυχολογο πηγα για να δω μηπως εχω καπου λαθος..η εκτιμηση ηταν οτι πρεπει να αφηνω χωρο στην κυρια για να μη νιωθει οτι απειλειται η σχεση της με το παιδι της...και να απειλειται η ψυχικη μου υγεια!! δε σφαξαμε :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μου κανετε τωρα!! οι πατεραδες μας δεν υπαρχουν στην ζωη..οταν εφυγε ο πατερας του Μανου,εμεις περιπου λιγο καιρο μετα αποφασισαμε να μεινουμε μαζι..ξερετε μετα απο καιρο τι μου ειπε η κυρια;πιο πολυ την πονεσε που εφυγε ο Μανος απο το σπιτι,παρα ο αντρας της!!ΗΜΑΡΤΟΝ!!

ειλικρινα δε ξερω ποιος εχει μεγαλυτερο προβλημα:ο Μανος ή η μαμα του;ακομα το ψαχνω....

μη σας ζαλιζω ομως με τα δικα μου!!

Ευη μακαρι να το αποφασισεις και να μπορεσεις να κατεβεις Αθηνα!!!!

Kala an einai dinaton :shock::shock: Ti pathologikes simperifores einai aftes....Merikes einai gia skotoma, egoistria sigoura skeftete mono auth na einai kala kai as xalasei thn sxesh tou paidiou ths...

Vasika gia mena to provlima arxise apo polu noris otan akomi o Manos htan paidaki kai ton antikatestise sto mialo ths me ton sintrofo (patera tou Manou)..Twra vevea den alazei simperifora me tpt auth na eisai sigourh..

Den mas zalizeis Marietta mou, kalo tha sou kanei na ta peis kapou..

Emena me voithise pou sizitisa to provlima mou mazi sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τώρα πραγματικά νύσταξα και έχω και ταξίδι το πρωι. Θα σας αφήσω λοιπόν παρ' όλο που μ' αρέσει να τα λέμε έτσι.

Ευάκι μακάρι να έρθεις Αθήνα, Θα χαρούμε πολύ να τα πούμε κι απο κοντά! Έλα εσύ κι όχι μόνο μπριζόλες θα φάμε, θα σουβλίσουμε κιόλας!

Μαριετάκι μου μην τα σκέφτεσαι τώρα κ στεναχωριέσαι.

Καληνύχτα κορίτσια. Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Ευη!!!!!!!!!!!!! ανατριχιασα!!!ξερεις τι ειπες τωρα!! αυτο που υποστηριζω καιρο τωρα και κανενας δε με ακουει!!ο πατερας του Μανου ηταν καπετανιος και ζουσε για πολυ καιρο μακρυα τους..εκεινη μεγαλωνε τα παιδια με την πεθερα της αφου ζουσαν στο ιδιο σπιτι..κι επειδη ειχε αδυναμια στον Μανο απο μικρο,κι επειδη ο Μανος ηταν πιο ησυχος συγκριτικα με τον αδελφο του,τον εβλεπε σαν το αποκουμπι της...και αυτο συνεχιζεται μεχρι τωρα!!!! θα τρελαθω!! επιτελους καποιος το επιασε με την μια!!!

Ευη οταν ερθεις σε φιλοξενω για οσο θες!!!!εισαι επιτιμη καλεσμενη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα το'χω ξαναδεί το έργο σε φίλες μου...

Πατέρας που χάθηκε νωρίς, γιος που έγινε το αποκούμπι... και πάει λέγοντας...

Και μάλιστα στη μια περίπτωση ήταν ναυτικός ο πατέρας...

Αναστασία όνειρα γλυκά!! Καλό ταξίδι και καλά να περάσετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia mena Pantos einai olofanero apo ta liga pou mas dihgithikes, idika otan mou eipes oti stenaxorithike perisotero gia ton Mano apo ton thanato tou antra ths...Twra de pou mou les pws o antras ths htan kai kapetanios....

Auth kopela mou se vlepei san thn antizilo ths kai ton diekdikh apo esena...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην άλλη περίπτωση, πρόκειται για μια παιδική μου φίλη, πολύ καλή κοπέλα... η πεθερά από την αρχή είχε πάρει από στραβό μάτι τη φίλη μου (προφανώς γιατί κατάλαβε ότι η σχέση ήταν σοβαρή και αυτή θα'ταν η μελλοντική γυναίκα του γιου της) και της είχε σπάσει τα νεύρα με διάφορα σχόλια κλπ. Μετά δεν πήγε ούτε στο γάμο!!! Και δεν πήγε ούτε καν να δει τα εγγόνια της όταν γεννήθηκαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...