Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

Maraki egw tha sou pw apo twra xronia polla mias kai tha figeis aurio, na eisai panta gerh kai sintoma, polu sintoma egkuoula sou euxome ......

Xalarose kai apolafse thn prospathia kai ola tha pane kala authn thn fora tha ginei apo mono tou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ase exw pikrathei para polu mazi ths kai to kako einai pws oute kan to katalave.... :cry::cry:

Γι'αυτό σου λέω πρέπει να της μιλήσεις γιατί θα φύγει πάλι και θα μείνεις με την πίκρα.

Κι εγώ χρόνια τώρα δε μιλάω, δε μιλάω, αλλά πλέον επειδή νιώθω να πνίγομαι, λέω αυτά που πρέπει να πω κι ας στραβώσει κι ας θυμώσει κλπ κλπ. Πρέπει να'χουμε σε προτεραιότητα τη δική μας ψυχική ηρεμία και ισορροπία (μη σου πω και υγεία) και μετά όλα τ' άλλα.

Παιδιά έχουμε να μεγαλώσουμε και πρέπει να'μαστε καλά για να το κάνουμε.. και για να μην έρθει μια μέρα που θα τα πληγώσουμε με τον οποιοδήποτε παρόμοιο τρόπο επειδή θα τα'χουνε παίξει τα νεύρα μας...

Κι επειδή τώρα είδα που λες για το τσιγάρο.... έλα ρε Εύη!!!!!!!!!! Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου!!!! Κρίμα είναι βρε κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου εμενα η μαμα μου ειναι κατι σαν της crazy,εγω ημουν παντα μακρια απο την οικογενεια μου,εφυγα νωρις απο το σπιτι,ενιωθα πως δεν ταιριαζω!!!τωρα που μενω στην Πολη ειμαστε πολυ μακρια και ειμαι ησυχη!!ειχε ερθει για την γεννα 3 μηνες και ειμασταν στα μαχαιρια για ασχετους λογους!!!οσο για το οτι θηλαζα???αλλη ιστορια....

crazy σ ευχαριστουμε πολυ,μου ελειψες βρε,θυμαμαι συζητησεις μας οταν ακομα προσπαθουσαμε!!!

μαρια εισαι φοβερη βαζεις προς για 2ο συνχαρητηρια!!!!

αναστασια με το καλο να βαφτισεις το παιδακι σου,εμεις καναμε την βαπτιση εγω ο αντρουλης μου και ο κουμπαρος!!!!ο παπας δε δεν μας εβαλε μεσα μεσα στην εκλησσια αλλα στην πορτα,επειδη λεει ειχαμε παντρευτει με πολιτικο!!1δεν βαριεσαι!!!

κοριτσια με τα αντρακια σας πως τα πατε στο κομματι του ντοινκ ντοινκ??εχετε επανελθει???εμεις δηλαδη εγω το παλευω ακομα:!!διαθεση μηδεν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλά... έλα να σμίξουμε τις ανορεξιές μας... :lol::lol::lol:

Ολόκληρη εγκυμοσύνη και άλλοι 9 μήνες σχεδόν που πέρασαν και ακόμα δεν έχω επανέλθει...

Εμένα δε μου'χει έρθει περίοδος, εσένα;

Τουλάχιστον σε μένα αυτό φταίει λογικά. Αφού δεν είμαι "παραγωγική" προφανώς ο οργανισμός έχει κατεβάσει ρολά!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια με το καλο να βαφτισεις το παιδακι σου,εμεις καναμε την βαπτιση εγω ο αντρουλης μου και ο κουμπαρος!!!!ο παπας δε δεν μας εβαλε μεσα μεσα στην εκλησσια αλλα στην πορτα,επειδη λεει ειχαμε παντρευτει με πολιτικο!!1δεν βαριεσαι!!!

:o:shock::o:shock::!::!::!::!::!:

Αυτές τις βλακείες να μην έκαναν οι παπάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τον 4ο μηνα εχω περιοδο εγω!!!

αλλα κουκου τσα τιποτα!!!οταν ερχετε το βραδυ η μονη μου σκεψη ειναι ο υπνος!!!αργω να επανελθω απο μανα σε γυναικα θελω χρονο καθε μερα!!και εκει που παω να επανελθω ξυπναει η μικρη και θελει μεμε!!!εεεεεεεεεεε πως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:o:shock::o:shock::!::!::!::!::!:

Αυτές τις βλακείες να μην έκαναν οι παπάδες...

ελα μου ντε!!!τι να πω!!μου χε φερει στην πορτα και το τραπεζακι που θα αλαζα την μικρη!!!

εγω βεβαια πιστευω το κανε λογο του αντρα μου αλλα δεν πειραζει εμεις την βαφτισαμε και ο αντρας μου ενθουσιαστηκε με το μυστηριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ κυρά μου, ήθελες να θηλάζεις!! Ας πρόσεχες!!

Και στα'λεγε η μάνα σου!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ναι, θα στο'λεγα κι εγώ, μάλλον λόγω συζύγου το έκανε...

Αντί να πει μπράβο, ο μουσουλμάνος βαφτίζει το παιδί του χριστιανό και να κάνει το μυστήριο σωστά κι έτσι όπως πρέπει.. τπ... δε βρίσκεις άκρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kale ti xazomares einai autes, akou ekei na mhn sas valei mesa giati eiste pantremenei me politiko.

Kai emeis otan vaftisame thn korh den eixame thriskeftiko gamo akomi kai mia xara eimastan mesa sthn eklhsia...

Kai egw kapos etsi eimoun Roula, den elega pote kouventa gia na mhn tous pikranw alla twra pou ta lew me theoroun paraksenh kai glosou.

Apla twra den exw kan thn diathesh na asxolithw alo to exw parei apofash pws eimai monh mou kai tha asxoloume mono me thn oikogenia mou apo edw kai pera..

Gia to alo thema pou lete kai egw mia apo ta idia, den exw diathesh gia tetia alla emena mou kopike h oreksh apo tote pou evala to spiral :roll::?: Les kai epidi kserw oti den tha exoume esto mia katalathos egkumoshnh den xriazete na asxolithw alo me to thema afto...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D:D:D:D:D:D:D:D και δεν την ακουγα!!!!

ναι μωρε ρατσισμος μεχρι αηδιας!!!!τον εβαλε να υπογραψει και υπευθηνη δηλωση οτι δεχεται να βαπτιστει με το ανατολικο δογμα κτλ!!

ο καημενος ο αντρουλης μου οτι του ελεγα το εκανε και απορουσε.....και να πεις οτι ειναι και μουσουλμανος???δεν πιστευει σε θρησκειες απλα γενηθηκε εκει και αναγκαστηκα πηρε το θρησκευμα οπως και μεις!!!

μεγαλη ιστορια μεγαλη συζητηση....

παω να την πεσω γιατι δεν ξερω τι με περιμενει την νυχτα :o

καληνυχτα στο καινουργιο παρεακι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τον 4ο μηνα εχω περιοδο εγω!!!

αλλα κουκου τσα τιποτα!!!οταν ερχετε το βραδυ η μονη μου σκεψη ειναι ο υπνος!!!αργω να επανελθω απο μανα σε γυναικα θελω χρονο καθε μερα!!και εκει που παω να επανελθω ξυπναει η μικρη και θελει μεμε!!!εεεεεεεεεεε πως!!!!

Πάντως, για να επανέλθω στο θέμα μας...

Μου φαίνεται πρέπει να μας "πιέσουμε" λίγο γιατί τρώγοντας έρχεται η όρεξη...

Ο δικός σου σε "κυνηγάει"; Ο δικός μου είναι αγχωμένος με τα οικονομικοεργασιακά μας και i-)i-)i-)i-)i-) Είμαστε κι οι δύο.. να μας κλαίνε οι ρέγγες!.. :lol:

Καληνύχτα Ρεββέκα! [άντε, για κάνε και καμιά ταρζανιά να πάρουμε μπρος!!! :lol::D ]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλα μου έχω αλλάξει κάθισμα εδώ και 20 μέρες περίπου που κοιτάει μπροστά. Ρώτησα και την γιατρό και μας το επέτρεψε. Έίναι της κατηγορίας 0/+1 group της chicco και είναι για μωρά από 9 μηνών μέχρι 3 ετών. Έχει 5 ζώνες ασφαλείας. Από τότε σώθηκα απ' την γρίνια γιατί η Σοφούλα όσο καθόταν στο άλλο που κοιτούσε πίσω έσκιαγε απ' το κλάμα η κακομοίρα.

Μαράκι εύχομαι μέσα απ'την καρδιά μου να γίνεις πολύ σύντομα εγκυούλα και πάλι αλλά δεν θα αλλάξεις παρεάκι εδώ και να μας ξεχάσεις εμάς ε;;;;

Ευάκι αλάνι δεν λές τίποτα! Έχω πάρει κι εγώ το κολάι και ετοιμαζόμαστε για έξω στο τσακ μπάμ.

(Άκυρη η καλυνύχτα που σας είπα πριν, έχω ξεσηκωθεί για κουβεντούλα τώρα.....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου, τι να σου πω... το βασικό είναι να νιώθεις εσύ καλά.

Κι όπως λες κι εσύ, δώσε την προσοχή σου στην οικογένειά σου γιατί αυτή είναι η πιο σημαντική προτεραιότητα!!

Κι εσύ ανορεξικιά είσαι πουλάκι μου;; :lol:

Τι θα γίνει κορίτσια, κάτι πρέπει να κάνουμε!!!

Αναστασία για πες μοντέλο!! Μ'ενδιαφέρει γιατί αυτό που έχουμε όπου να'ναι δεν θα μας κάνει...

Chicco είναι, από το trio living. Πολύ στενό βρε πάιδί μου αυτό το μοντέλο.. ακόμα και στο καρότσι του, που υποτίθεται πάει μέχρι 3 χρονών, στριμωγμένος είναι!.. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw pali koritsia tous evala kai mou eferan ena anapodo kathizmataki apo thn Souhdia giati einai pio asfalh h metafora se anapodo kathizmataki mexri ta 4 peripou lene ..Mexri stigmhs kala ta pame sto autokinito, molis mpenei mesa kserenete ston upno..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη καλως ηρθες!!!

αυτο που θα σου πω μονο ειναι και το συμπερασμα που εχω βγαλει εδω και πολυ καιρο:μονο αυτοι που αγαπαμε και μας αγαπανε μπορουν και μας πληγωνουν και μας κανουν και θυμωνουμε και μας πιανει το παραπονο..ολοι οι αλλοι,ειναι απλα περαστικοι...απο την αλλη,μονο μια ειλικρινη κουβεντα θα σας βοηθουσε κι ισως να εκανες την μητερα σου λιγο να σκεφτει..μου μοιαζει οτι σε θεωρει δυνατη και οτι τα καταφερνεις κι οτι δεν εχεις αναγκη για αυτο και δεν ασχολειται,αν μου επιτρεπεις την εκφραση μαζι σου..ομως το πώς νιωθεις και το πώς αισθανεσαι αφου μονο εσυ το ξερεις,θα επρεπε να το κανεις πιο φανερο..μεγαλη κουβεντα...

Αναστασια τελικα εχει δικιο η Μαρια..αντε να μαζευομαστε και λιγο στα σπιτια μας :lol: να περασετε καλα και με το καλο η βαπτιση..κι εμεις στις 25/9 θα τον βαπτισουμε και απο τα διαφορα δεν εχουμε κανει σχεδον τιποτα...αλλα θα ειμαστε λιγοι και καλοι...

Μαρακι με το καλο κοπελα μου να ερθει και το δευτερο μωρακι!!οχι αγχος κι ολα θα πανε μια χαρα!!

απο σεξ κοριτσια λιγη διαθεση κι εγω..απο τοτε που γεννησα να εχουμε βρεθει τρεις φορες μου φαινεται ολες κι ολες...δεν το εχω καθολου ομως...απλα το κανω για να μη σκουριασει τιποτα εκει μεσα :lol::lol: και μετα θα βαλω και τσιμεντο για να κλεισει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βρε Μαριέττα!!! Έχω ξεραθεί στο γέλιο με το τσιμέντο!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

3 εσείς;;.. 2 εμείς...

Κατσαρίδες κι αράχνες γλυκιά μου... :lol::lol::lol:

Εύη λες να μας κάνει καλύτερη τιμή αν πάμε όλες μαζί;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν είναι αυτό που λες. Είναι πολύ άνετο και ευρύχωρο το δικό μας και το ευχαριστιέται η μικρή. Δεν θυμάμαι το μοντέλο ρε γμτ. Αύριο που θα μπω στο αυτοκίνητο θα το κοιτάξω και θα στο γράψω. Εχω παραγείλει κι άλλο ένα για το δικό μου αυτοκίνητο γιατί δεν λέει να το βάζουμε βγάζουμε απ' το ένα αμάξι στο άλλο πολύ ταλαιπωρία. Κι καθως πραγματικά είμαστε αλάνια εγώ κι η κόρη μου δεν περιμένουμε πάντα τον μπαμπά να μας πάει βόλτα. Πάμε και μόνες μας. Οπότε χρειαζόμασταν και δεύτερο. Αυτό είναι άλλη μάρκα και το παρήγγειλα από τον μωρουδόκοσμο. Θα το παραλάβω 25 του μηνός. Θα σου πω κι απο αυτό εντυπώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ά! Δεν σας προλαβαίνω! Όσπου να γράψω έχετε μπει σε άλλο θέμα...

Μαριετάκι καλώς την να! Τι κάνεις; Την ίδια μέρα βαφτίζουμε βρε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσον αφορα στο μυστηριο της βαπτισης,υπαρχει μια εκκλησια που ειναι με το παλαιο ημερολογιο κι ειναι ακριβως μπροστα απο το σπιτι μας,ο μπαμπας μου ηταν με το παλαιο,εμεις-τα αδελφια μου δηλαδη μεγαλωσαμε με το νεο..για να μη τα πολυλογω,οταν σαραντισαμε με τον μικρο πηγα εκει κι ο παπας μου εκανε ολοκληρο μυστηριο σαραντισμου και μου αρεσε αυτο..οποτε πηρα την αποφαση να τον βαπτισουμε εκει..οταν πηγα να τον γνωρισω προσωπικα τον παπα του ειπα την αληθεια οτι δεν ειμαστε παντρεμενοι κι αν υπηρχε προβλημα να το ξεκαθαρισουμε απο την αρχη..και παρολο που ειναι πιο αυστηροι οι παλαιο-ημερολογιτες στα θεματα αυτα,με κοιταξε και μου ειπε οτι δεν υπαρχει αντιρρηση να γινει το μυστηριο αλλα για το καλο του παιδιου πρεπει να γινει και ο γαμος..θα παντρευτουμε βεβαια,αλλα με αυτα και με εκεινα δεν εχουμε προλαβει τιποτα...θελω να πω οτι αν ο παπας ειναι καλος,γινονται πιο ευκολα καποια πραγματα...ελπιζω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAAA eseis to klisate to magazi ntip gia ntip...

Egw 3 fores to ekana mono ton telefteo mhna kai den eimastan oute kan mazi sinexia...

Apla siggrinw me to prhn giafto lew pws exei pesei h doulia....

Marietta exeis apolito dikio, den mporei sigoura na se piraksei kapios pou sou einai adiaforos.

Kai egw malon to paizw polu sklirh gia na pethanw alla katavathos eimai malakh san voutiro...

Ti eipa pali vradiatika :|:|:!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα γίνονται πιο εύκολα. Άντε με το καλό κοπέλα μου κι εσάς λοιπόν η βάφτιση και μην ανχώνεσαι όλα θα γίνουν. Γιατί δεν κάνετε και τον γάμο τώρα με την βάφτιση απλά λιτά και όμορφα; Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι το τρομερό. Απλά πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια εμείς τελικά χθες δεν γιατί έχω εδώ τον μυξιάρη τον άντρα μου που βήχει λες κι έχει φυματίωση..πω ρε τι γκρινιάρηδες που είναι όλοι τους! Σιγά μην άντεχαν να περάσουν όσα περνάμε εμείς Πάντως και χθες τα υγρά μου γύρισαν σε κολλώδη άρα η ωορρηξία είχε γίνει και νομίζω είμαστε εντάξει. Άντε να δούμε σε δύο βδομάδες! πάντως αυτή τη φορά δεν θα κάνω κάτι νωρίτερα, μόνο με καθυστέρηση..το έγραψα, είστε μάρτυρες
    • Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω μια απορία που μου δημιουργήθηκε. Όσον αφορά τα άλματα ανάπτυξης, το 1ο άλμα λέει πως είναι στις 5 εβδομάδες. Ποια θεωρείται 5η εβδομάδα? Από 4εβδ κ 1 μέρα ως 5 εβδ ή 5εβδ ως 5εβδ κ 6 μέρες? Ξέρει καμία?
    • Καλημέρα κορίτσια όπως είπε και Barbiee το Α21 η διαδικασία πως κάνεις αίτηση δεν την ξέρω τα κάνει ο άντρας μου αυτά απλά και εμένα με πλήρωσαν μόνο για το ένα παιδί, τώρα με το δεύτερο θα αυξηθεί το ποσό αλλά από την επόμενη φορά 
    • ναι κορίτσι μου να το πεις! αν και είναι εύκολη διαδικασία αν δεν θες να πληρώνεις το λογιστή... καν την μονη σου!
    • Κορίτσι Μ καλησπέρα! Επειδή από ότι θυμάμαι τα μωράκια μας είναι στις ίδιες βδομάδες... Θα σ πω εμάς τι μας έχει πει για την δυσκοιλιότητα ο δικός μας γιατρός π είναι και ανεπτυξιολογος.  Αν δίνεις ξένο γάλα δεν θεωρείται δυσκοιλιότητα μέχρι 5 μέρες! Και εγώ θυμάμαι είχα πολύ άγχος γιατί ειχε μια κένωση την ημέρα και αυτό με πολύ κλάμα! Αλλάξαμε όμως μόνο ένα γάλα και αυτό γιατί όπως Μ εξήγησε οταν είναι τόσο μικρουλικα αποφεύγουμε να αλλάζουμε συχνά γάλατα καθώς το πεπτικό τους σύστημα δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη οπότε χρειάζονται καποιες βδομάδες μεχρι να καταλάβουμε αν ενοχλεί το μωρό το γάλα ή όχι.Εμείς τώρα κλείσαμε δύο μηνών και μια βδομάδα και αυτή την βδομάδα είμαστε πολύ πολύ καλύτερα! Κάναμε αρκετή υπομονή και πολλές αϋπνίες με πονακια και σφυξιμο και τελικά ο γιατρός μας είχε δίκιο αν και εγώ ως αγχωδης νέα μανούλα τον τρελανα να αλλάξουμε γάλα.  Βέβαια αυτα π σ έγραψα είναι οτι μας έχει πει ο γιατρός μας. Έχεις προσέξει εκτός από δυσκοιλιότητα κάτι άλλο, ίσως εχει δυσανεξία στη λακτόζη; Κολικούς; Υπομονή εύχομαι!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...