Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

ρε κορμαρες γυρισατε??????????

συμπεθερουλα περνανε οι μερουλες και θα ξαναφυγεις....εξαλλου πρεπει να ετοιμασεις την βαπτιση της ζουζουνας,εχεις δουλειες εδω..............η μαμα σου γυρισε?

μαρινακι πεθανα στο γελιο...κοριτσι ε????εμενα ειναι λιγο μυτερη....μαλλον για αγορι με βλεπω :lol:

μελισουλα που εισαι ρε ψυχη?

εγω κοριτσια δεν εμπαινα τοσο καιρο γιατι ειμαι χαλια......να σας πω στα γρηγορα

εγκυος μια φιλη μου ,αυχενικη τελεια,β επιπεδου μια ραιβοποδια και κανει αμνιο η οποια βγαινει τελεια

γενναει το παιδακι με εισροφηση μηκωνιου,μπαινει εντατικη και διαπιστωνουν οτι το παιδι δεν μπορει να καταπιει το γαλα κανει εξετασεις και κοντρα εξετασεις ολα βγαινουν καλα αλλα το παιδι κανει σπασμους,κυανωση και δεν καταπινει.

τρωει με λεβαιν εχει λιγο σταθεροποιηθει αλλα καμμια διαγνωση :cry:

ευχομαι να μην ειναι καποιο συνδρομο η καποια βαρεια μυασθενεια γιατι ειναι ενα μωρο κουκλακι και εχει μια μανουλα καταταλαιπωρημενη που την λατρευει.......η μικρη ειναι 32 ημερων,ας στειλουμε ολες μια προσευχουλα να γινει καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σας ψυχοπλακωσα ε ,εγω να δειτε πως ειμαι τοσες μερες.

φιλακια κοριτσοπουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια...γυρνατε βλεπω σιγα σιγα...αντε γιατι βαριομουνα...μαρινακι τελειο :lol::lol::lol::lol::lol: χαιρομαι που περασατε ολοι καλα...τι τελειες που ειναι οι διακοπες...ειρηνη...στεναχωρηθηκα ρε γαμωτο πιο πολυ ξερεις γιατι??γιατι δεν μπορουν να βρουν τον λογο...μακαρι να βρει καποιος κατι εστω και στην τυχη και να μην ταλαιπωρειται αλλο το μωρακι...ποσο αδικο ειναι οταν ειναι τοσο μικρα και παιρνανε τοσο δυσκολα...ειναι τοσο αδικο.. :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες. Σας γράφω απ' την Αθήνα :cry::cry::cry::cry::cry: . Πριν μια ώρα γυρίσαμε. Δεν λέω μου είχε λείψει το σπιτάκι μου αλλά ήμουν πολύ ξενοιαστη στις διακοπές και τα είχα και όλα στο χέρι.

Τώρα από αύριο πάλι δουλειά, πάλι δουλειές του σπιτιού και μαγιρέματα. Αααααχ θα με πιάσει κατάθλιψη.....

Βαγιούλα καλώς την να. Είστε καλά με την Αγγελικούλα σου ε;;; Μπράβο χαίρομαι! Καλορίζικα και τα δοντάκια σας; Αλήθεια εσύ πότε με το καλό θα την βαφτήσεις;;;;

Οι υπόλοιπες δεν θα δωσει καμία το παρόν;;;;;;; Αντε μου λύψατεεεεεεεε!

Νατασουλα μου τι να κανω με την μικρη με εχει τρελανει!!!! τωρα 8α αρχισουμε της μπριζολες και τα κοψιδια με τα καινουργια μας δοντακια αχχααχχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!! γαμος-βαφτησια του χρονου μαλλον ανοιξη γιατι γενναει και η κουμπαρουλα μου τελος αυγουστου! δεν ηθελα να την ταλαιπορησω μωρε....ειρηνακι μου γλυκο δεν ξερεις ποσο πολυ με βοηθησε η κουβεντα μας την αλλη φορα...να σε εχει ο θεος καλα...κρητικομαρακι μου ο μανολιως εχει βαλει στοχο να σε τρελανει με τα καμμωματα του!!! απο κιλακια πως πανε τα κοριτσια μου??? ανοιγω καυτο θεμα το ξερω.... εγω ειχα παρει 19 κιλα και μου εχουν μεινει.........4!!!!! δεν ξερω εαν μπορεσω να τα χασω ποτε μου γιατι το στομα δεν κλεινει ποτε!!! αχχαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλίτσες τι κάνετε;;;

Ειρήνη μου, μακάρι να πάνε όλα καλά για τη μπεμπούλα.. περιττό να σου πω ότι μου κόπηκαν τα πόδια...

Βαφτιστήκαμε κι εμείς!! :D:D:D

Και το όνομα αυτού: Φίλιππος - Μηνάς!!

Περάσαμε πολύ ωραία, η εκκλησία ήταν σ' ένα απίστευτο μέρος, όλο πλατάνια και πράσινο και ποταμάκι δίπλα... Ο Φίλιππος έκλαψε λίγο την ώρα που ο παπάς τον "κάθισε" με το ζόρι στην κολυμπήθρα! :lol: :lol: :lol:

Μετά το τραπέζι έγινε σε μια ταβέρνα δίπλα στη θάλασσα.. όλα πήγαν πολύ ωραία.. δόξα τω Θεώ!

Φωτογραφίες από τη βάφτιση ακόμα δεν έχω, τραβούσαν τα ξαδέλφια μου αλλά δε μου τις έχουν δώσει ακόμα. Αλλά μέχρι τέλος του μήνα θα έχω τις επίσημες! Οπότε θα σας βάλω τότε!!

Προς το παρόν θα σας βάλω μια από την επόμενη μέρα, μετά που πήγαμε και κοινωνήσαμε.

Φιλάκια πολλά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μας ζησουν τα βαπτισμενα!!!!!

η μπεμπα ειναι σταθερη......αντε να δουμε,βεβαια δεν εχει φαει ακομα,αλλα επιασε πιπιλα αρα ισως εχει αρχισει και καταπινει,μακαρι...........

αυριο φευγουμε με την ενινα και ολη την κομπανια........

να δω πως θα πανε τα πραγματα τα τα ταλιμπανακια μου,ελπιζω να μην με σαλταρουν γιατι θα τα δωσω στην ενινα να δει τι σημαινει να εχεις παιδια....γιατι αυτη εχει εναν αγγελο!!!!!

καλη ανταμωση νεξτ γουικ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι και Ειρηνάκι να περάσετε τέλεια! Να προσέχετε τα ζουζούνια σας.

Ρούλα μου να σου ζήσει το παιδάκι σου! Φίλλιπο ή Μηνά θα τον φωνάζετε;

Εγώ κορίτσια είμαι έτοιμη να πάθω κατάθλιψη. Δύο μέρες στην Αθήνα και είναι σαν να μην ξεκουράστηκα ποτέ. Δεν είμαι αχάρηστη μωρέ γαμώτο γιατί περάσαμε πολύ καλά και το καταευχαριστήθηκα αλλά ποτέ δεν χορταίνεις διακοπές και καλοπέραση νομίζω. Θα σας βάλω και βιντεάκι που μας το έφτιαξε ο άντρας μου πάλι να το δείτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες γεια σας...καμια ξενυχτησα???

ρουλακι να τον χαιρεσαι τον νεοφωτιστο και παντα να τον καμαρωνεις...ειρηνη αντε να συνεχιστουν τα ευχαριστα με την μπεμπα και εσεις να περασετε σουπερ στις διακοπες σας...νατασακι μου βρε συ εχεις ακουσει το τραγουδι της μπαμπαλη διακοπες στην μπανιερα???αυτο θα κανεις και εσυ..θα μπαινεις στην μπανιερα σου και θα ταξιδευεις..παντως σε καταλαβαινω γιατι το χειροτερο ειναι οταν εσυ επιστρεφεις(και οχι απλα επιστρεφεις αλλα δουλευεις κι ολας)να φευγουν οι αλλοι διακοπες...χοντρο λουκι...

εμεις ειμαστε μια χαρα θυμασται που σας ελεγα πως δεν μπουσουλαμε???ξεχαστετο...εχει παρει φορα ο κανακαρης μου και δεν εχει αφησει γωνια μεσα στο σπιτι και να μην παει...εμαθε και ερχεται και μεχρι την κουζινα και με πιανει απο τα ποδια και σηκωνεται ορθιος και στεκει διπλα μου οταν μαγειρευω...αχ τον λατρευω..σιγα σιγα γινεται κανονικο ανθρωπακι...

φευγω μανουλες..παω να ζουζουνιασω με το μεγαλο μου μωρο μην μου γκρινιαζει..σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!

Γερά να 'ναι όλα τα παιδάκια και να τα καμαρώνουμε πάντα!

Φίλιππο τον φωνάζουμε. Σήμερα έγινε 8 μηνών!!

Πως περνάει έτσι γρήγορα ο καιρός.... απίστευτο μου φαίνεται!!

Αναστασία σε καταλαβαίνω απόλυτα... τώρα που είχαμε πάει Εύβοια (πηγαίνουμε πολλά χρόνια) ήταν η πρώτη φορά που σκέφτηκα "πως θα ήταν να μέναμε μόνιμα εδώ"... ποτέ άλλοτε δεν το'χα σκεφτεί ως επιλογή, αλλά πλέον η Αθήνα είναι μια ζούγκλα που αγριεύει όλο και περισσότερο μέρα με τη μέρα... Βέβαια και το να πας επαρχεία δεν είναι εύκολο - κυρίως από οικονομικής/επαγγελματικής άποψης.. αλλά μια απόφαση είναι όλα, κι άμα το πάρουμε απόφαση, θα βρούμε και τις λύσεις...

Μαρία σου γκρινιάζει το μεγάλο σου μωρό;;

Εμείς είμαστε κάπως περίεργα. Από τη μια εγώ δεν έχω καθόλου διάθεση για.. ζουζουνίσματα.. Μου 'μεινε από την εγκυμοσύνη που δεν είχα καθόλου διάθεση;;; Μα καθόλου;;; Είναι κι αυτό θέμα ορμονών;;; Λέτε να φταίει που δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα;;

Από την άλλη εκείνος είναι αγχωμένος, πιεσμένος, γενικώς ψυχολογικά "κάπως"... κι ούτε ασχολούμαστε με το "θέμα"... η μανούλα κι ο μπαμπάς με το πιτσιρίκι τους και τίποτε άλλο.. Ν'ανησυχώ ή φάση είναι και θα περάσει;; :?:?:?:roll:

Θα προσπαθήσω πάλι να βάλω τη φωτο, γιατί προφανώς την προηγούμενη φορά δεν τα κατάφερα...

post-6156-13873937431089_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας!! Τα καταφέραμε - ήρθαμε να πιούμε ένα κρασάκι και να σας πω τα νέα μου.

Είμαστε πολύ καλά - κάνουμε τρελά μπανάκια. Κλαίει όταν τον βγάζουμε από την θάλασσα και θέλει συνέχεια να πάίζει με τα κουβαδάκια του και την άμμο. Μας έχει ακούσει όλη η παραλία και έχουμε γίνει αντράκια και κάνουμε και τσαμπουκάδες στην μαμά. Κορίτσια τι φωνή έχει το αντράκι μου δεν μπορούσα να το φανταστώ- φωνάζει λες και είναι έφηβος στα ντουζένια του,...Νώντας όνομα και πράγμα!!!

Περνάμε πολύ καλά και περιμένω και φίλες μου από την Δευτέρα και θα περνάω ακόμα καλύτερα γιατί ο άντρας μου έρχεται μόνο ΠΣΚ

Σας αφήνω να πάω επίσκεψη σε μια ξαδέρφη για μπριζολάκιαααα

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Ευγενάκι που περνάτε τόσο όμορφα! Καλή συνέχεια να έχετε! Δώσε μια τσιμπιά στο αντράκι σου που μου μαθε να φωνάζει κιόλας. Τα ίδια κάνει βέβαια και η δικιά μου άστα!

Ρούλα μου τι κούκλος που είναι ο γιος σου!!!!! Γελάει κιόλας το σκατούλι. Γλύκας είναι να το χαίρεσαι! Άλλα και η μαμά δεν πάει πίσω.... Φτου, φτου μην σας ματιάσω.

Εγώ κορίτσια δεν μου φτάνει που είμαι Αθήνα πλέον και σκάω από την ζέστη, λύπει και ο αντρούλης μου λόγω δουλειάς εκτός Αθηνών για 10 μέρες . Έχω παρεούλα και πολύ βοήθεια βέβαια απ' την μαμά μου δεν μπορώ να πω αλλά μου κακοφαίνεται λιγάκι. Τέλος πάντων θα περάσουν οι μέρες και θα ξαναπάμε και διακοπές.

Σήμερα βολτάραμε λιγάκι και ξεσκάσαμε. Η Σοφούλα έμαθε στο έξω και δεν μαζεύεται πλέον.

Σας το πα ότι είχαμε πάει και παιδίατρο την Πέμπτη; Ναι! και μας βρήκε και μια χαρά! Εντομεταξύ δεν κλάψαμε καθόλου αυτή την φορά. Αρχίζουμε και σκληραίνουμε φαίνεται. Είναι 8700 και 71 πόντους.

Μαριετάκι καλώς ήρθατε κι εσείς βρε! Περάσατε καλά ε; Είδες τι ωραίο συναίσθημα είναι να κρατάς το παιδάκι σου και να σε χαζεύουν κιόλας οι άλλοι ε; Είναι ότι καλύτερο μπορούμε να έχουμε στη ζωή μας! ο Θεός να τα έχει καλά κι αυτά κι εμάς για να τα μεγαλώσουμε και να τα καμαρώνουμε ακόμα πιο πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ε δεν εχω λογια.... :P:P:P:P:P:P νατασακι μου τι γοργονιτσα ειναι αυτη???χριστε μου απλα τελειο το βιντεο..εσεις κολυμπατε κι ολας...φτου φτου ομορφιες και οι τρεις σας...μπραβο παιδια μου...συγκινηθηκα...τι ευτυχια ειναι αυτη μωρε με τα ζουζουνια μας...

ρουλα μου τι κουκλος ο φιλιππος...αστερακι...και εσυ ευγενια μην του πηγαινεις κοντρα του παιδιου..αστον να εκφραστει ελευθερα...αμαν πια κατω η καταπιεση ζητω οι φωνες... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σας αφηνω..παω να τελειωσω το μαγειρεμα να φυγω για δουλεια..μακιααααα και καλα να περνατε στις παραλιες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, μιλάμε τέλειο το βιντεάκι!!!!!

Πέρα από τις σκηνές με το κολύμπι, εγώ έπαθα πλάκα με το πλάνο στο πιάνο!!! Κοίτα την πως κάθεται!! Σαν κυρία, έτοιμη να ρίξει 2-3 σονάτες!!

Το σωσιβιάκι το κόκκινο το πήραμε κι εμείς - τέλειο!

Πρέπει να τραβήξουμε κι εμείς κανένα βιντεάκι, αυτές οι στιγμές είναι μοναδικές... αλλά πρέπει και να θυμηθώ να βάλω την κάμερα στην τσάντα!! :lol: :lol: :lol:

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια - όλα τα μωράκια της παρέας είναι κουκλάκια!!!

Πήγαμε για να κοινωνήσουμε για 2η φορά και μετά μια βόλτα από τον παππού και τη γιαγιά και γύρισα σπίτι αγκομαχώντας.. πολλή ζέστη! Πως σιδερώνουν 3 πλυντήρια, μου λέτε;;;.. ουφ! Ας είναι καλά το air condition...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζα......................................

μαντεψτε....................γυρισαμε ,ο μικρος σαλταρε,εκλαιγε και μας τρελανε!!!!!!!!!!!

το ξερω τα παιδια μου ειναι απο αυτα τα καλα τα βολικα!!!!

ιδια ο πατερας τους :roll: μονο την ομορφια μου πηρανε 8-)

και παρολα αυτα τα απορω...................πως ειμαι τοσο ψυχραιμη ακομα?????

κουραστικα αφανταστα,φορτωμα ξεφορτωμα για να γυρισω τα μπρος πισω

λοιπον η κορη της ελενης κουκλα,μια γλυκα και ο αντρας της πολυ καλο παιδι.....λυπηθηκα που δεν κατσαμε λιγο παρεουλα,,,θα τα πουμε ομως εδω

χαιρομαι που ειστε ολες καλα

ρουλα η βαπτιση τελεια γιατι δεν μας καλεσες??? :D

αναστασουλα μου φοβερο το βιντεακι η σοφουλα κουκλιτσα αλλα οσο παει μοιαζει ολο και περισοτερο στον συμπεθερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ειρήνη, τι έγινε;; Γιατί έκλαιγε ο μικρός;; Τον τρόμαξε τίποτα;

Κι εμάς το πρώτο βράδυ στην Εύβοια και τώρα και την προηγούμενη φορά που'χαμε πάει, μας έκανε κάτι ανεξήγητα έντονα κι ασταμάτητα κλάματα (στην πορεία καταλάβαμε ότι μάλλον κάτι σκυλιά που γαύγιζαν τον είχαν τρομάξει), αλλά μετά συνήθιζε και δεν είχε πρόβλημα. Κοιμόταν κανονικά.

Μήπως βιαστήκατε να φύγετε;;

Άμα είχα κάνει τη βάφτιση στην Αθήνα εννοείται θα σας είχα καλέσει όλες!

Αλλά η βάφτιση έγινε στην Εύβοια, σε στενό κύκλο κλπ κλπ...

Σήμερα του έδωσα πρώτη φορά αυγό. Μισό κρόκο και τον έριξα μέσα στο φαγητό του. Μέχρι στιγμής δεν παρατήρησα κάτι - αν ήταν να κάνει κάτι αλλεργικό δε θα το έκανε αμέσως;;

Επίσης του έδωσα και γιαούρτι (όχι σήμερα, τις προηγούμενες μέρες). Πήρα το advance το σκέτο. Δε μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκε, αλλά 2 φορές που του έδωσα έφαγε τα 3/4 περίπου. Θα του ρίξω 1-2 μπισκοτάκια την επόμενη φορά, να δούμε, θα το φάει πιο καλά;;

Πάω να ξεραθώ, κουτουλάω... φιλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sas koritsia gurisame ki emeis,,,edw kai mia vdomada dhladh exoyme gurisei.o mpemphs perase poly kala,den eklapse oyte stigmh,ksetrelathike me th thalassa eidika me ta kymata,koimotan polles wres kai genkotera htan poly hsyxo paidaki..egw gia polloys kai diaforoys logoys den perasa kai toso kala..de kserw vre koritsia niwthw synexeia eksantlhmenh...den mporw na eyxarisththw tpt pia.arxizw na pisteyw oti prepei na doylepsw kai na vgw ligo apo to spiti na parw ta panv moy...den mporw na katalavw time exei piasei :(

ayrio ksekiname xortosoypa...o giatros eipe ena karo pragmata den katalava kai prepei na ton paro thl na moy dwsei kapoies dieykrinhseis.

anastasia h mikrh soy einai asteri!olo skertso xaxaxa

eirhnaki kaik mono poy akoysa oti fortwses kai ksefortwses sta kapakia koyrastika!den eisai pantws h monh kai mia gnwsth moy epathe to idio tis proales.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Χάθηκα λίγο γιατί η Σοφούλα με έχει φάει στην γκρίνια αυτές τις μέρες και δεν κάθομαι λεπτό. Μετά τις διακοπές δεν στέκεται πουθενά κι όλα της φταίνε. Καλόμαθε η σουρτούκο στην καλοπέραση μου φαίνεται.

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια για το βιντεάκι!

Ειρηνάκι μου τι έγινε; Γιατί έκλαιγε ο μικρούλης μας; Δεν υσήχαζε με τίποτα;;; Άντε ρε γαμώτο ταλαιπωρηθήκατε για τόσό λίγο που μείνατε.

Κατερινάκι καλώς γυρίσατε κι εσείς. Καλή αρχή με την χορτόσουπα. Αν θες βοήθεια κι από μένα πέρα από το γιατρό σας μην διστάσεις να με πάρεις τηλ ε;

Όσο για την δουλειά το πιστεύω Κατερινάκι ότι καλό θα ήταν. Γιατί όσο ασχολούμαστε συνέχεια με τα παιδιά τόσο σαλτάρουμε.

Ρουλάκι του έδωσες αυγό βρε; Μωρε μπράβο! Όλα εντάξη ε; Δεν τον πείραξε τίποτα;

Εμένα κορίτσια δεν μου τρώει ξαφνικά την απογευματινή κρέμα. Δεν με πειράζει βέβαια και πολύ γιατί δεν έχει να της προσφέρει και πολλά η κρεμα και δεν της λύπουν και κιλά. Της δίνω στο χέρι λίγο ψωμί, κανα μπισκότο και τσιμπολογάει. Τα υπόλοιπα γεύματά της άλλοστε τα τσακίζει.

Αυτά από μένα μανούλες. Θα τα πούμε πάλι αύριο. Φιλάκια πολλά. Καληνύχτα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως είναι κανά δοντάκι και γι'αυτό γκρινιάζει η Σοφούλα;;

Εμείς χτες βράδυ ξενυχτήσαμε.. ξυπνούσε κάθε 2 ώρες, σε κάποια φάση δεν ήθελε να κοιμηθεί με τίποτα.. τελικά τον πήρε ο ύπνος γύρω στις 5, κοιμήθηκε μέχρι τις 7.30 και μετά ξανά 9.30 με 11.30.. και τι ανακάλυψα μετά;;; Έσκασε μύτη το 2ο δοντάκι μας!!! Τι ταλαιπωρία τα καημένα που τραβάνε..

Ευτυχώς με το αυγό δεν είχαμε κάποιο παρατράγουδο..

Ούτε εμένα τρώει την απογευματινή κρέμα όπως την έτρωγε πριν. Από τότε που αρχίσαμε φαγητό το μεσημέρι, τρώει πολύ λιγότερη. Αλλά αρχίσαμε γιαούρτι και έτσι σιγά σιγά θα του τις κόψω τις πολλές κρέμες, καλύτερα να τρώει γιαουρτάκι νομίζω..

Εγώ επιστρέφω στη δουλειά 1η Σεπτεμβρίου... κι από τη μια αγχώνομαι, από την άλλη νιώθω πως το χρειάζομαι. Έχω που δουλεύω συνέχεια από το 1994, είναι η πρώτη φορά που "κάθομαι" τόσο...

Κατερίνα τι σε μπέρδεψε με τη χορτόσουπα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera manoyles!anastasia mhn anhsyxeis gia th sofoyla soy ki emena apo tote poy gurisame gia kamia vdomada den kathotan pouthena,eixe opws les kalomathei!.emeis pantws epanhlthame me polles voltes.

crazy telika phra to giatro kai moy ta ksanaeipe,milaei poly grhgora aytos o anthrwpos!eseis kathe pote trwte mosxaraki kai kotopoylo,emena moy eipe 2 meres kotopoylo kai 4 meres mosxaraki.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες μου...επιστρεφεται βλεπω σιγα σιγα...μπραβο πολυ χαιρομαι...και απο οτι διαβαζω περασατε ολες τελεια..αντε και του χρονου λοιπον να περασετε ακομα καλυτερα..

νατασα εμενα ο δικος μου εχθες καθοταν πισω απο την εξωπορτα και την χτυπουσε και φωναζε...ετσι και εγω τον πηγα μια βολτα στο τετραγωνο και ηρεμησε...δεν κρατιουνται με τιποτα πια..αστε που αλωνιζει ολο το σπιτι και αλλου τον αφηνω και αλλου τον βρισκω το επομενο δευτερολεπτο...και ειναι ατσουμπαλος το παιδακι μου και καθε λιγο και λιγακι ακομα και κατω να βρισκεται και να θελει να γυρισει στα4 για να μπουσουλησει μπορει και να πεσει...δεν τολμω να τον αφησω δευτερολεπτο απο τα ματια μου..

την δευτερα ειχαμε παει απο την μαμα μου και λεμε δεν παμε για εναν καφε?της τον αφηνω λοιπον και φευγουμε με τον αλεξη και τα αδερφια μου και πηγαμε για καφε...και μετα συνεχισαμε με ρακες..παιδια ποσο αναζωογωνιτηκο ηταν δεν φανταζεσται...ακομα και αν επαιρνα καθε λιγο και λιγακι τηλ.δεν το περιμενα οτι τελικα ναι οντως χρειαζομαστε και λιγο χρονο για μας χωρις τα μωρα μας και ας ειναι λιγες ωρες...σας αφηνω το τερατακι μου κοιμηθηκε και ειναι ευκαιρια για δουλειες...

ρουλιτσα με γεια και το δευτερο..αντε και στα δικα μας.. 8-)8-):P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που εισται να σας τα πω???αυτο το παιδι θα με παιθανει νομιζω το εχει βαλει στοχο...ανα θα σας πω..τον βρηκα μεσα στον κουβα της σφουγγαριστρας :?:shock: και ομως...εκει που ολα ηταν μια χαρα και τον ακουγα να πεταει τα παιχνιδια του αριστερα δεξια υπο τον ηχο του σκα σκα σκα ειναι ενας σκατζοχοιρος...και εγω αμεριμνη συμμαζευα την κουζινα(σημειωση:ο χωρος ειναι εννιαιος σαλονι κουζινα)ξαφνικα υσηχια...ωχ λεω τι εκανε παλι???τον ψαχνω απο δω τον ψαχνω απο κει ωσπου τον ανακαλυψα μεσα στον κουβα να πλατσουριζει ολο χαρα και να με κοιταει με ενα αθωο βλεμα ολο νοημα:μα καλα γιατι εισαι αλλαφιασμενη ?εγω μια χαρα περναω...να σας πω δε οτι ο κουβας ηταν εξω στην αυλη και για να βγεις εξω πρεπει ν ανοιξεις την σιτα-πορτα και να κατεβεις δυο σκαλοπατια :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::mrgreen::mrgreen::mrgreen: ...παιδια πως δεν επεσε απο τα σκαλοπατια να ανοιξει το κεφαλι του μονο ο θεος το ξερει που τον φυλαγε εκεινη την ωρα πως μπηκε στον κουβα και πως ανοιξε την πορτα αγνωστο θα παραμεινει...λαχταρισα παλι..τι αλλο θα κανει τουτο το πλασμα μου λετε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που εισται να σας τα πω???αυτο το παιδι θα με παιθανει νομιζω το εχει βαλει στοχο...ανα θα σας πω..τον βρηκα μεσα στον κουβα της σφουγγαριστρας :?:shock: και ομως...εκει που ολα ηταν μια χαρα και τον ακουγα να πεταει τα παιχνιδια του αριστερα δεξια υπο τον ηχο του σκα σκα σκα ειναι ενας σκατζοχοιρος...και εγω αμεριμνη συμμαζευα την κουζινα(σημειωση:ο χωρος ειναι εννιαιος σαλονι κουζινα)ξαφνικα υσηχια...ωχ λεω τι εκανε παλι???τον ψαχνω απο δω τον ψαχνω απο κει ωσπου τον ανακαλυψα μεσα στον κουβα να πλατσουριζει ολο χαρα και να με κοιταει με ενα αθωο βλεμα ολο νοημα:μα καλα γιατι εισαι αλλαφιασμενη ?εγω μια χαρα περναω...να σας πω δε οτι ο κουβας ηταν εξω στην αυλη και για να βγεις εξω πρεπει ν ανοιξεις την σιτα-πορτα και να κατεβεις δυο σκαλοπατια :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::mrgreen::mrgreen::mrgreen: ...παιδια πως δεν επεσε απο τα σκαλοπατια να ανοιξει το κεφαλι του μονο ο θεος το ξερει που τον φυλαγε εκεινη την ωρα πως μπηκε στον κουβα και πως ανοιξε την πορτα αγνωστο θα παραμεινει...λαχταρισα παλι..τι αλλο θα κανει τουτο το πλασμα μου λετε????

Παναγιά μου!!! :o:o:o

Ρε συ, πως τα κατάφερε όλα αυτά;;;;;΅ :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • *Καλημέρα κορίτσια μου!! Ξεκίνησα να σας γράφω χθες το απόγευμα αλλά ξεράθηκα με το κινητό στο χέρι.. 😅😅 @Θέτις Κ. @lilly1984 @Kallia.Geo @Tonia. @Kate1992 Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ για την κατανόηση και την στήριξη..!!! Προσπαθώ ειλικρινά με όλο μου το είναι να είμαι αισιόδοξη και να ελπίζω για το καλύτερο αλλά λυγίζω και εγώ.. ευτυχώς έχω πολύ υποστηρικτικό περιβάλλον μαζί και εσάς..!!! 🥰🥰🥰🥰  Θα σας έγραφα νωρίτερα αλλά γύρισα σπίτι αργά μέχρι να φάω έπρεπε να φύγω να πάω στη σχολή γιατί ξεκίνησε και η εξεταστική χθες.. 🥴 Σχετικά όλα καλά στον υπέρηχο..!! Δηλαδή το μωράκι πολύ δραστήριο, μας χαιρετούσε, καρδιακή λειτουργία άψογη λέει ο γιατρός.. δεν μου είπε πολλά αυτή τη φορά, μου λέει δεν χρειάζεται να τα μετρήσουμε, τα βλέπω όλα τέλεια..! @Θέτις Κ. ρώτησα και για την θέση του πλακούντα, θα το δούμε αυτό στην αυχενική μου είπε, είναι νωρίς τώρα.. ρώτησα και για το φτέρνισμα/βηξιμο/τέντωμα που με πιάνουν σφαχτες μου είπε και εμένα φυσιολογικό.. γενικότερα σήμερα δεν μου έδωσε πολλές ακριβής απαντήσεις.. ήταν πολύ αισιόδοξος πάντως και καθησυχαστικος.. θα το ξεγεννησει ο ίδιος αυτό το μωράκι μου λέει είναι σίγουρος..!! Αν και γενικά θέλω να τα ξέρω όλα οπότε λίγο με χάλασε που δεν μου μέτρησε το μωράκι αν αντιστοιχεί στην εβδομάδα κύησης και πόσους χτύπους καρδιάς έχει, πάραυτα εκτιμώ τρομερά την αισιοδοξία του και την θετική του ενέργεια! Προφανώς με είδε πόσο αγχωμενη είμαι και σου λέει χαλάρωσε, δεν χρειάζεται να ξέρεις πολλά, το μωράκι είναι καλά και όλα είναι τέλεια για εμένα.. Γενικότερα δηλαδή στάθηκε περισσότερο στο να μου ανεβάσει την ψυχολογία αυτή τη φορά και για αυτό τον αγαπώ!! Anyway, στα υπόλοιπα νέα.. επιτέλους βρήκαμε το λόγο των αιμορραγιών!!! Από την μια δεν σας κρύβω ότι ένιωσα μερική ανακούφιση που επιτέλους βρέθηκε κάτι.. από την άλλη δεν ξέρω πόσο πρέπει να ανησυχώ παραπάνω.. αιμάτωμα δίπλα/πίσω σχεδόν από το μωράκι αρκετά μεγάλο.. πάνω από το μισό μέγεθος του μωρού... πάλι δεν μου είπε πολλά.. αλλά ήταν καθησυχαστικος.. απλά μου είπε ξεκούραση/ξάπλα, από προγεστερόνη λέει είμαι καλυμμένη, σταματάω και από την δουλειά.. και στην σχολή τώρα αναγκαστικά θα πάω τις μέρες που ακολουθούν για να μην χάσω το εξάμηνο.. με μεγάλη προσοχή φυσικά... Αλλά βρε κορίτσια μου.. είναι δυνατόν με αυτή τη ζέστη να μην υπάρχει καμία πρόβλεψη για τους σπουδαστές που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες;;;  Αυτά...!
    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 11ΜΤΩ και είδα αίμα στο χαρτι ,έχω και ποναλακια ,οπότε μάλλον τζίφος και αυτός ο μήνας.....
    • Χαχα Καλημερα κορίτσι μου! Ναι είναι το πρώτο της εγγόνι και είναι ενθουσιασμένη! εννοειται θα σας ενημερώσω για παιδίατρο! 
    • Να σου ζήσει ο μπεμπακος! 🎊🎉🎊🎉🎊🎉 Υγιείς και καλότυχος να είναι στη ζωή του ❤️❤️❤️ Καλή ανάρρωση κορίτσι μου❤❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!! Εγώ 29/06 μπαίνω στον 9ο🥹🥹🥹 και δεν το έχω πιστέψει ακόμη!! Πώς πέρασε ο καιρός ρε κορίτσια!! Και εγώ τα έχω όλα έτοιμα αλλα δεν τα έχω βαλει ακόμη στις βαλίτσες. Ειπα να περιμένω λίγο, να μπω στο μήνα μου και να τα βάλω☺️ κατα αλλά και εδώ στη Κύπρο πολλή ζέστη, αύριο θα είναι και κλειστά τα σχολεία λόγω ζέστης 🥵 λιώνουμε κορίτσια. Μονο σπίτι και κλιματιστικό μέχρι να έρθει η ώρα να γεννησουμε.και πολλή υπομονή 💙💙💙
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...