Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

Μαράκι μου χαίρομαι που είστε καλά και να συνεχίσετε να είστε καλά εννοείται! Που είναι η μαμά σου; Να πάτε να κάνετε τα μπάνια σας και να ξεκλέψεις και με τον αντρούλη σου καμια μέρα. Κάντε το για το παιδί. Να δεις πόσο χαρούμενο θα είναι. Δεν συγκρίνεται με τίποτα αυτό Μαράκι, πιστεψέ με αξίζει τον κόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια...ο μικρος σημερα ειπε να με ξυπνησει απο τις 6.30 και να παιξουμε...μα καλα πως εχουν τετοια ορεξη οποιαδηποτε ωρα της μερας?η της νυχτας?παιξαμε λοιπον μπαλα..εγω τον κρατουσα και αυτος κλοτσουσε...εχει αρχισει και πηγαινει γυρω γυρω στους καναπεδες..ποτε τον κοβετε να περπαταει μονος του???για μπουσουλημα ουτε να το φτησει...του πηρα λεει και τον γουινι τον μπουσουλιτσα μπας και ζηλεψει και θελει να τον ακολουθησει..που τετοια τυχη..καθεται στα τεσσερα κανει μια βουτια και τον πιανει..οποτε τζαμπα μπουσουλαει το αρκουδι... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: οταν παλι τον βαλω να πηγαινει προς τα πανω του μολις φτασει και τον ακουμπισει του ριχνει μια κλοτσια και το αρκουδι γυριζει αναποδα σαν κατσαριδα να κουναει χερια ποδια.. :roll::roll::roll::roll:

νατασακι μην φανταστεις καμια ωρα απο δω μενει η μαμα μου..αλλα καθε δευτερο σ/κ λεω να πηγαινω γιατι θα παλαβωσω μονη εδω..ο αλεξης για λιγο καιρο ακομα θα κλεινει δευτερα απογευμα..αν θελει να ερχεται εχει καλως αλλιως ας καθεται εδω...

σας αφηνω παω να πιω τον καφε μου στην αυλη να ποτισω και τα λουλουδακια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαράκι τον γιό σου τον κόβω 11 μηνών να τρέχει και να μην χρειάζεται να τον κρατάς για να κλοτάει την μπάλα.Εσύ απλά θα κάνεις τον τερματοφύλακα. Ζωή να 'χει είναι πρωτοπόρος απ' την παρέα μας και δικαίως βέβαια εφόσον βγήκε και πρώτος.

Η δικιά μου πάλι από ύπνο άλλο τίποτα εδώ. Κοιμάται πολύ έυκολα όπου κιαν είμαστε. Και το βράδυ κοιμάται καλά μόνο που αν ξυπνήσει για λίγο σηκώνετε στο παρκοκρέβατο και μας κοιτάζει. Ενώ στο σπίτι μας δεν το έκανε αυτό. Νομίζω ότι επειδή καταλαβαίνει πως είμαστε στο ίδιο δωμάτιο το κάνει. Την πέρνω για λίγο αγκαλίτσα κοιμάται και την ξαναβάζω στο κρεβάτι της.

Ρε κορίτσια να σας πω και κάτι που με ανυσηχεί;

Έχει πάρει χρώμα από τον ήλιο. Πάρ' όλο που τηρώ τις ώρες για μπάνιο και φυσικά είμαστε πάντα κάτω από ομπρέλα, μέσα στην θάλασσα ή την πισινα με καπέλο και πάντα αντηλιακό τα ποδαράκια της κυρίως είνα μαύρα πιο ωραίο μαύρισμα κι απο μενα έχει κάνει. Φοβάμαι όμως μήπως μου πάθει τίποτα. Τι να κάνω; Δεν μπορω να της βάζω και συνέχεια μακρυά ρούχα ή να την σκεπάζω κάνει και ζέστη. Σας είχε πει εσάς κάτι ο παιδίατρός σας για το αν πάρει χρώμα από τον ήλιο να κάνετε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! τι κάνετε; μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού όσες απομείναμε εδώ ε; η Εύη και η Ευγενία φαντάζομαι ότι θα τρέχουν πανικόβλητες να ετοιμαστούν για τις διακοπές.

Μαράκι το πόσο ζήλεψα που είπες ότι θα πας να πιείς το καφεδάκι σου στην αυλή δεν λέγεται! αχ τι ωραία που ζεις στο πανέμορφο νησάκι σου, έχεις καταλάβει πόσο τυχερή είσαι; όχι σαν κι εμάς που μένουμε στην Αθήνα και έχουμε κουζουλαθεί (κάπως έτσι δεν το λέτε στην Κρήτη;):)

Εγώ άντε και πες ότι βγήκα στο μπαλκόνι να πιώ τον καφέ μου... ε τι να δω; τα τσιμέντα;; για αυτό σκέψου το σαν να κάνεις μόνιμες διακοπές όλο το χρόνο! έχεις τη θάλασσα δίπλα σου, τον καθαρό αέρα και κυρίως την ηρεμία σου (δεν αναφέρομαι στην πεθερά σου αλλά γενικότερα στην ηρεμία εκτός Αθηνών, βρε μήπως να την στείλεις και αυτήν στην Αθήνα για να βρεις την ηρεμία από όλες τις απόψεις;;;)

Αναστασία η Σοφούλα έκανε και μαύρισμα;;; δεν είναι κόκκινη ε, δεν κάηκε δηλαδή; αυτό είναι το πιό επικίνδυνο. Δεν έχω ρωτήσει τον παιδίατρο τι γίνεται αν πάρουν χρώμα, αν όμως δεν έχει καεί δεν νομίζω να πάθει κάτι. Αφού όπως λες κάνεις ό,τι πρέπει, τι άλλο να κάνεις; μάλλον είναι εύκολη στο μαύρισμα.

Σας έχω νέα! κλείσαμε χθες με τον νονό της μικρής τα βαπτιστικά! είναι όλα τέλεια, είμαι πολύ χαρούμενη και ευχαριστημένη. Συμφωνούσαμε ούτως ή άλλως στο γούστο με τον νονό οπότε ήμουν σίγουρη ότι θα βρούμε κάτι που θα ικανοποιούσε και τους δύο. Το φορεματάκι είναι εντυπωσιακό αλλά απλό, θα μπορεί δηλαδή να το ξαναφορέσει του χρόνου και να το χαρεί δεν είναι κάτι "φορτωμένο" τύπου παρανυφάκι. Πάει λοιπόν κι αυτό από τη λίστα! μας έχουν μείνει οι μπομπονιέρες μεγάλων και μικρών (για των μεγάλων έχω ήδη κλείσει ραντεβού στο χαμόγελο του παιδιού οπότε θα τις κλείσουμε και αυτές), ο φωτογράφος (έχω βρει αλλά πρέπει να πάω για να κανονισουμε) και ο στολισμός - για αυτόν ακόμα δεν έχω ψάξει καθόλου.

Α Μαρία, για το θέμα των μηχανών έχω δει πολλά πράγματα, σίγουρα θα βρεις κάτι! είδα και στολισμό με μινιατούρες μηχανές, μέχρι και κεράκια που βάζουν στην κολυμβήθρα με μικρές μηχανές πάνω!

Αυτά λοιπόν τα νέα μου. Α και ένα άσχετο, και για όσες είναι Αθήνα έχει προσφορά ο Σκλαβενίτης στα πάμπερς μείον 4.50 € στην οικονομική συσκευασία, είχα και κουπόνι 3 ευρώ οπότε μου βγήκε 10,50 το μεγάλο πακέτο! Πάω να ετοιμάσω το φαγητό της μικρής, φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εμεις μπορει να μην εχουμε δοκιμασει ακομα το θαλασσινο νερακι σημερα ομως καναμε το πρωτο μπλουμ στην πισινουλα μας μην σας ποσο ξετρελαθηκε μην σας πω...θα βαλω φωτο μετα...

λενιω ξερεις ποσες φορες την εχω στειλει???αλλα αυτη τιποτα ολο εδω βολοδερνει... :lol::lol::lol::lol::lol: νατασακι αμα δεν ειναι καψιμο πως να πειραζει?φευγω ξυπνησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Μαράκι ο γιος σου είναι όντως και γαμώ τα μωρά!!!!! [smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif] . Έχει ψηλώσει πολύ ε; Φτου,φτου. Φαίνεται ότι του αρέσει το νερό εντομεταξύ. Σαν πασάς στα Γιάννενα κάθεται! :):):)

Εμείς εδώ στα ίδια. Μια χαρά είμαστε. Καλά περνάμε.

Οι υπόλοιπες άραγε τι να κάνουν;;; Ελπίζω να περνάνε καλά.

Θα τα πούμε πάλι, Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια καλα πλακα μου κανετε???δεν μαθατε τιποτα???δεν ακουσατε τις κραυγες μου???

ΒΓΑΛΑΜΕ ΔΟΝΤΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙ....ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙ...ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΑΤΙΜΟΟΟΟΟ..... :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:[smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif] \M/ \M/ \M/ \M/ :-bd:-bd:-bd

απο χθες που το πηρα ειδηση εχω τρελαθει...τον πιανω τον φιλαω τον ζουλαω και ολη την ωρα το χερι μου ειναι στο στομα του και καμαρωνω το δοντακι μας...και ο μπεμπης καθεται και με κοιταει αποσβωλωμενος και μαλλον με κοροιδευει...σαν να λεει παει η μανα μου της σαλεψε... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Μαρία εσύ ήσουν;; κάτι άκουσα :lol:

Μπράβο, καλορίζικο το δοντάκι! καλές μάσες! τώρα μόνο η δικιά μου έμεινε φαφουτίτσα

Τέλεια και η φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαράκι εγώ το διαβασα το fb για το δοντάκι! Μ' αφού έγινε η αρχή να δεις για πότε θα ξεφυτρώσει και το δίπλα τώρα. Καλές μάσες! Αν και ο Μανωλιός σου τις μάσες τις είχε ξεκινήσει και χωρίς δόντια. Τώρα μην βάζεις και πολύ το χεράκι σου γιατί σε βλέπω να μένεις χωρίς δάχτυλο. :lol::lol::lol::lol::lol:

Ελενάκι θα βγει και της δικιάς σου που θα πάει. Ξεμπέρδεψες και με τα βαφτηστικά ε; Μπράβο! Μια χαρά σε βρίσκω!

Μόνο εγώ δεν έχω ασχοληθεί μου φαίνετε ε; Και το Μαράκι που δικαιολογημένα βέβαια εφόσον θα τον βαφτήσει του χρόνου. Εγώ που λέω για Σεπτέμβρη τι κάνω οέο;;;;; Με βλέπω να τρέχω πανικόβλητη στο τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε που ειστε??ολες βολταρετε???καλα κανετε και εμεις αλλωστε και εγω το ιδιο κανω αφου ειμαι στην μαμα μου για τριημερο...σημερα πηγαμε και για το πρωτο μας μπανακι αλλα γαμωτο ηταν παγωμενη η θαλασσα γιατι πηγαμε και αργα ετσι βουτια δεν καναμε βρεξαμε λιγο ποδαρακι και μετα παιζαμε με τα κουβαδακια μας...το καλυτερο παντως ειναι που εχει αρχισει και βολταρει σε ολο το σπιτι...μπουσουλαει ο γιοκας μου ετοιμος να τρεξει σε αγωνες μπουσουληματος ειναι ειδικα αν σε δει να τρως τιποτα κυριολεκτικα τρεχει κατα πανω σου...και μολις βρει κατι να πιαστει τσουπ ορθιος ο κυριος...καιρος νομιζω να ασφαλισω το σπιτι τι λετε??? σας αφηνω..παω να χαλαρωσω στην βεραντα...πιειτε κατι και για μενα εε??? :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax πάει το παρεάκι μου! Που είστε;;;;;;;;; Παρ' όλο που περνάω πολύ καλά στις διακοπές μου λείπετε!!!!!!!!!!!! Ελπίζω τουλάχιστον να περνάτε κι εσείς πολύ καλά!

Μαράκι πως τα περνάτε με τον γιόκα σου; Μπήκατε στην θάλασσα τελικά;;;;;

Ναι πρέπει να βάλουμε προστατευτικά τώρα στο σπίτι. Εγώ μόλις γυρίσουμε το έχω στο πρόγραμμα. Πορτες για τα σκαλιά, πλαστικά για πρίζες και γωνίες και κουμπώματα για ντουλάπια. Δεν υπάρχει περίπτωση να την αφήσω να μάθει να μου τ' ανοίγει.

Έχω πιει κάτι ουζάκια τώρα και είμαι σαν κοτόπουλο αλλά η μικρή μου έχει όρεξη για παιχνίδια..... πως θα την παλέψω δεν ξέρω..... τα λέμε πάλι. Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασακι μονες μας μειναμε μου φαινεται...εδω θα τα λεμε σαν τις καλαμιες στον καμπο...εγω ειμαι ακομα στην μαμα μου φευγουμε αυριο το βραδυ γαμωτο,καλα ητανε...σημερα η θαλασσα ηταν πολυ πιο ευχαριστη εμπειρια μπορω να πω για ολους μας μιας και πλατσουρισαμε αρκετη ωρα...αν και νομιζω πιο ευχαριστο του φαινονταν οταν εβγαζε χουφτες αμμο στο στομα του...το καλυτερο παντως ειναι μετα...οταν ετοιμαζομαστε για υπνο..πεφτει ξερος...και ξυπναει 9.30 το πρωι..για να δουμε θα το κανει και σημερα??σας βαζω και μια φωτο να μας καμαρωσετε και εσεις...φιλια και καλα να περναμε ολεεεεεες...

qrpwG.jpg

sT2J1.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα, καλή εβδομάδα! Μανωλιό!!!!!!!!!!!!!! ωραία η θάλασσα και η άμμος που έφαγες βρε;;;;;

τι έγινε Μαράκι καλά είστε; Κι εμείς Τετάρτη φεύγουμε γαμώτο! Πάνε τελειώσανε οι μέρες. Τον Αύγουστο πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα νατασσω..τι κανεις???τελος και εσυ εε???ποπο τι κριμα να τελειωνουν ολα τοσο γρηγορα...αυτο που μου αρεσε περισσοτερο παντως ολες αυτες τις μερες ηταν που γλιτωσα τον μπελα του τι θα μαγειρεψω σημερα...ειδικα αν εχεις καποιον σαν τον αλεξη που λεει οτι θες κανε..και οταν το κανω μου λεει γιατι δεν εκανες κατι αλλο???πες μου λοιπον καλε μου απο την αρχη τι θελεις και μην με βασανιζεις... :P:P:P:P:P θα τα πουμε πιο μετα κοριτσια...αντε μαζευτειται σιγα σιγα... :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοιτα που μιλαω μονη μου...κοριτσιααααα...ουουουουουουουου..μπαααα τιποτα υσηχια...εεε αντε τοτε φευγω και εγω ..καληνυχτα μανουλες και μωρακια..ηρεμο και υσηχο υπνο να εχουμε με γλυκα και ομορφα ονειρα... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαράκι δεν σε προλαβα. Είχαμε πάει οικογενειακώς να πιούμε το τελευταίο μας ποτό στην πισίνα του ξενοδοχείου και τώρα γυρίσαμε. Αύριο γυρνάμε Αθήνα :cry::cry::cry::cry:

Εφόσον βέβαια πάμε να κάνουμε και το αυριανό μας μπάνιο μετά θα αρχίσω να μαζεύω. Και πως θα τα μαζέψω όλα αυτά που έχω κουβαλήσει.....

Αnyway. Σας καληνυχτώ κι εγώ. Φιλάκια πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κουκλες μου...το ξερω χαθηκα παλι :cry::cry: ...τι να κανω που με εχει τρελανει με τα καμωματα της η κυρια Αγγελικη!!! :P:P (η κορη μου) βγαλαμε και τα δοντακια μας προχτες και ολα μια χαρα :!::!: ...αυτο το παιδι δεν θελει μαλλον να με ταλαιπωρει, εχει καταλαβει τη τρελαρο μανα εχει και λεει να ειναι φρονιμη.... :D:D:D αχ κοριτσακια μου πηγατε διακοπουλες?? εγω ειχα ανεβει 1 εβδομαδα στο χωριο μου αλλα οχι για διακοπες αλλα για δουλειες...διακοπες οικογενειακος μεσα αυγουστου στην χαλκιδικη στην ξαδερφουλα μου!!! ευακι μου ευχομαι να μπορεσω να περασω να σε γνωρισω...φιλακια κουκλες.............. :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες. Σας γράφω απ' την Αθήνα :cry::cry::cry::cry::cry: . Πριν μια ώρα γυρίσαμε. Δεν λέω μου είχε λείψει το σπιτάκι μου αλλά ήμουν πολύ ξενοιαστη στις διακοπές και τα είχα και όλα στο χέρι.

Τώρα από αύριο πάλι δουλειά, πάλι δουλειές του σπιτιού και μαγιρέματα. Αααααχ θα με πιάσει κατάθλιψη.....

Βαγιούλα καλώς την να. Είστε καλά με την Αγγελικούλα σου ε;;; Μπράβο χαίρομαι! Καλορίζικα και τα δοντάκια σας; Αλήθεια εσύ πότε με το καλό θα την βαφτήσεις;;;;

Οι υπόλοιπες δεν θα δωσει καμία το παρόν;;;;;;; Αντε μου λύψατεεεεεεεε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γυρισαμε!!!!!!!!

τελειωσαν οι διακοπες μας,γυρισαμε την Δευτερα το βραδυ πολυ αργα,την Τριτη με τις δουλειες που ειχα δε προλαβα να μπω και τωρα γραφω πολυ συνοπτικα γιατι ειμαι πτωμα κυριως απο την ζεστη :shock:

περασαμε πολυ καλα,ο μικρος κατευχαριστηθηκε με την θαλασσα,την πηρε πολυ ζεστα και γελαγε συνεχεια μεσα στο νερο..το μονο προβλημα για μενα ηταν οτι η θαλασσα ηταν πολυ ρηχη κι επρεπε να γονατιζω για να τον κραταω στο νερο,αλλα ειχε πολυ πλακα..καναμε πρωι και απογευμα μπανακι και πραγματικα ημουν πολυ περηφανη με τον γιο μου αγκαλια στην θαλασσα..ειχα δυο χρονια να κανω μπανιο,μια με την παλλινδρομη προπερσυ και μια περυσι με την εγκυμοσυνη,οποτε το απολαυσα κι εγω πραγματικα..το ξενοδοχειο ηταν μια χαρα,το νησι δεν το ειδαμε γενικα,παρα μονο δυο-τρια χωρια που πηγαμε εκδρομη κι αυτο αργα το απογευμα γιατι γενικα ολη την εβδομαδα ειχε πολυ ζεστη στην Ζακυνθο..σε γενικες γραμμες ο μικρος προσαρμοστηκε με την πρωτη στο νεο του περιβαλλον κι ολοι στο ξενοδοχειο περιμεναν την εμφανιση του ή στο πρωινο ή στο βραδυνο για να παιξουν μαζι του και να τους κανει χαρουλες..

το μεσημεριανο του εδινα ετοιμο φαγακι της NESTLE και το γευοταν μια χαρα,το φοβομουν αλλα ακομα και σε αυτο το θεμα αποδειχτηκε Κυριος!! στο μονο προβλημα που εχω ακομα και τωρα ειναι το γαλα,που το πρωι με το ζορι να πιει 150ml και το βραδυ αντε να πιει 170...

Αναστασια καλη επανοδο,γυρισατε κι εσεις με καυσωνα και θα σας ερθει βαρυ..

Μαρακι καλοριζικο το δοντακι..ειδες που ανησυχουσες;καλα μπανια Μανωλιο,μη μασας με τα παγωμενα νερα,εισαι Αντρας εσυ :lol::lol: Μαρακι εννοειται οτι απο δω και περα ασφαλιζουμε τα παντα,κι εμενα ο δικος μου ο,τι πιο περιεργο βρει με την ματια του,παει με τα μουτρα κατευθειαν να το αρπαξει και να το βαλει στο στομα του..

Μελισσουλα επισης και σε εσας τα δοντακια και καλες διακοπες στην Χαλκιδικη!!

κοριτσια συγχωρεστε με οι υπολοιπες,δε θυμαμαι αρκετα,θα μπω να ξαναδιαβασω τις προηγουμενες σελιδες και θα σχολιασω...

Το μονο που σας λεω για να γελασετε:επτα ανθρωποι τελικα σε ολη την περιοδο των διακοπων νομιζαν οτι ημου εγκυος και μαλιστα οτι εχω κοριτσι,καταλαβαινετε λοιπον οτι η κοιλια μου δε λεει να με αφησει..ειχε πολυ πλακα που ολοι με εφτυναν να μη με ματιασουν για την κοιλια μου..οταν τους ελεγα οτι δεν ειμαι εγκυος,προσπαθουσαν γρηγορα γρηγορα να αλλαξουν κουβεντα για να μη νιωσω ασχημα,αλλα η ζημια ειχε ηδη γινει..πλακα κανω..το διασκεδαζα,αλλα ρε γαμωτο δε τρωω και η κοιλια ειναι ακομα εκει..θα πλακωθω στους κοιλιακους,θα αγορασω το ειδικο οργανο και θα γινω φετες :lol::lol::lol:

σας αφηνω και τα λεμε απο αυριο!!

φιλια πολλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...