Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου-Νο46-Εδώ οι τοκετοί εξπρές!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αργυρώ τι δουλειά είπαμε ότι κάνουν??

έτσι είναι αμα είναι αδιάφοροι οι γονείς φέρονται και στο ίδιο τους το παιδί σαν ξένο

καλά εμείς έχουμε χειρότερα δεν το συζητώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ γενικά πάντως οι Γερμανοί αυτοί την νοοτροπία έχουν

Ο άντρας σου ίσως να έχει αλλάξει νοοτροπία λόγω του ότι ζήτε μαζί κι εσύ ως Ελληνίδα έχεις άλλη νοοτροπία

Κι εμένα μου άρεσε η άλλη άποψη για την κοκκινοσκουφίτσα

Πολλά έγραψα σήμερα και θα με κυνηγάει η Θου :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο πεθερός είναι συνταξιούχος τώρα, ήταν διπλωμάτης.......και αυτό που με νευριάζει είναι ότι ο Λ. ρώτησε την γιαγιά του πότε θα έρθουν στο σπίτι μας και εκείνη του είπε το καλοκαίρι (αυτό προχθές!!!) :evil::evil::evil: δλδ τώρα τι έχουμε? και γιατί δεν του είπε του παιδιού "πρώτα θα πάμε διακοπές και μετά θα έρθουμε σε σας"!!! δεν είναι και βρέφος για να μην το καταλάβει!!! :evil::evil::evil:

να πάνε και καλά κάνουν....ξέραμε ότι ήθελαν να πάνε κάπου, αλλά αυτό το τελευταία στιγμή ενημέρωση και μάλιστα κοροϊδία στον Λ. μου την δίνει!!!!

Νατασούλα όχι δεν είναι όλοι οι Γερμανοί έτσι, υπάρχουν και φυσιολογικοί!!!! :lol::lol::lol:

άλλωστε τα δικά μου πεθερικά κάπου στα 30 χρόνια ήταν στο εξωτερικό, μεγάλωσαν έξω, δλδ δεν νομίζω ότι έχουν κάποιας εθνικότητας νοοτροπία, απλά έτσι λειτουργούν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια και Σισσακι λετε να αφησω την ψευτοκουλτουρα μου στην ακρη και να παραδοθω στον Εζελ;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αργυ αν το δεις εντελως ψυχρα και οπως θα σου ελεγε και ο αντρας μου "δεν ειναι υποχρεωμενοι να ενημερωνουν" .Ειστε μεγαλοι ανθρωποι πια...Μαλλον σε πειραζει που ο δικος σου ο αντρας τα λεει ολα χαρτι και καλαμαρι εεεεεε;;ΝΑι αλλα για αυτο δε φταινε οι γονεις του αλλα ο ιδιος.

Ασε ειναι ο ιδιος λογος που τσακωνομαι και εγω με τον Γιωργο.Εμεις και να κλ...με θα το μαθουν απο τον Γ. Αυτοι λειπουνε συνεχεια και δεν μας εχουν πει ποτε που πανε κτλ.....Βασικα χεστηκα που πανε απλα μου τη δινει που οταν παω εγω καπου το ξερουν απο 1 εβδομαδα νωριτερα.Αλλα δε μπορω να τους κατηγορησω για αυτο. Με καταλαβες;;;;

Καλε τοσο μακρια μενετε μεταξυ σας οι "Γερμανίδες";;;;Καλα..μη ζηλευετε..και εμεις οι Αθηναιες μμμμμμμμμμ..ολο για καφεδακια ειμαστε τρομαρα μας......

κοριτσια πειτε μου τι να κανω με τη βρωμα μου;;; :oops::oops::oops:

Κανω μπανιο και μεσα σε 1 ωρα παλι βρωμαω...Βασικα η περιοχη του ντεκολτε και κατω απο το στηθος...δε μπορω να βαλω και αρωμα εκει λογω θηλασμου.τι να κανω;;;;; ξερετε καποιο τιπ;;;;

Ρε Βίκυ τι ειναι αυτα που λες ρε;;Δηλαδη η Μ-Ι δεν πρεπει να μαθει να ζει με αλλους ανθρωπους μαζι ;;;Αν κανει σχεση και ο συντροφος της εχει και αλλες υποχρεωσεις τι θα κανει τοτε;;;ΜΑλλον ειναι λογια του πανικου αυτα....και χρονο θα εχετε και απ ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το διαβασα ...δεν λεει πως αλλαζει η ρουτινα του υπνου και ο υπνος οταν ερχετε ενα μωρο στο σπιτι ....

αχ σκουπισα ,σφουγκαρισα ,εβαλα και δυο πλυντ εβαλα και το φαι στον φουρνο ....τα ειπα και με μια φιλη μου για μιση ωρα ....αυτα .

ο μικρος κοιματε ,ε ναι οταν το βραδυ κοιμηθηκε στισ 12 ...αυτο το παιδι πρεπει να φτιαξει τις ωρες υπνο του αλλα οσο παει το χειροτερευει το θεμα ....κοιματε για βραδυ αργα 11και χθες 12 και κοιματε ολη την μερα ....

ο Μ παιζει και διαβαζει ενα βιβλιο ...και δεν τρωει ...βγαζει δοντακι κανει και ζεστη και δεν εχει ορεξη μονο πινει γαλα και νερο και τρωει γιαουρτακια

χθες το απογευμα τον πηγα στις κουνιες εδω διπλα ,ο μικρος στο μαρσιπο ,μετα αφου επαιξε για να τον παρω σπιτι του εταξα μπανιο και φυγαμε με μεγαλη χαρα να ερθουμε για μπανιο :D του πηρα και ενα παγωτο και εφαγε πρωτα παγωτο ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ και μετα εκανε μπανακι (σχεδον μονος του) .

με τσατισε χθες στην παιδικη χαρα που ολες οι μαμαδες καθοντουσαν και καμοια δεν επεβλεπε τα παιδακια μονο εγω ημουνα ορθια .οκ δεν φοβαμαι μην πεσει αλλα δεν θελω να τον φτυσει καποιο παιδακι (που παρα λιγο να γινει) η να πεσει ο μανωλης πανω σε καποιο οπως κανει τσουλιθρα η η η απαθεστατες ολες ....

παναγιωτα η σακουλα με τις σερβιετες πηγε σε αλλο σπιτι :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα κοριτσαρα μου!!! θΑ σε τηλ το απογευμα να τα πουμε.Τωρα ειμαι μονη μου και με τα 2.

Το θεμα ειναι να χρησιμοποιηθουν!!! :D:D:D

Ρε κοριτσια η Δωδωνη τα χγκ εν νταζ ,τα μπεν εν τζερυ και οι τζελατεριες κανονικο παγωτο δεν εχουν;;;Εχω φαει φρικη με τα παγωτα απο τοτε που διαβασα ενα μπλογκ και ελεγε οτι εχουν μεσα λαδι καρυδας (αυτο που βαζουν στα αντηλιακα)....μλιαχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α αφρο με τα παγωτα δεν πηγαινε για σενα ρε!!!

Τωρα το ειδα για τον Μανωλακη.Ηθελα απο μερες να το ρωτησω..οκ;;;

Και εγω εχω παρει στον Ν. απο περιπτερο και το τσακισε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ αν το δεις εντελως ψυχρα και οπως θα σου ελεγε και ο αντρας μου "δεν ειναι υποχρεωμενοι να ενημερωνουν" .Ειστε μεγαλοι ανθρωποι πια......

να σου πω, σαφώς και δεν είναι υποχρεωμένοι να ενημερώνουν, αλλά πιστεύω ότι όταν είσαι μια οικογένεια δεν είναι κακό να μοιράζεσαι κάποιες χαρές, όπως π.χ. το να πάρεις καινούργιο αυτοκίνητο ή να πας διακοπές κ.λπ.,...εδώ είμαστε και για τις χαρές αλλά και για τις λύπες!!!....όχι σαν ενημέρωση, αλλά σαν μοίρασμα χαράς....το ίδιο έκανε και η αδελφή μου, αγόρασαν αυτοκ. και μετά μας το είπαν και ειδικά εγώ το έμαθα από άλλους!!!....δεν σου έχει τύχει να συζητάς με κάποιον και να λες "σκεφτόμαστε να πάμε διακοπές εκεί ή να πάρουμε αυτοκ."....ειδικά όταν είσαι μόνο εσύ και ο κούκος!!!!...με λαμβάνεις πώς το εννοώ?!!!

και πιο πολύ με πείραξε που κοροϊδεύουν το παιδί μου!!! :evil::evil::evil:

αυτό για το ντεκολτέ δεν ξέρω να σου πω!!!, μπορείς να το βρέχεις με μια πετσέτα!!! χαζό αλλά...

Αφρο εννοείτε ότι συνεχίζεις να έχεις αυτήν την ρουτίνα αλλά ταυτόχρονα προσπαθείς να συνδιάσεις τις 2 ρουτίνες μαζί!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα εγώ Δωδώνη έτρωγα πάντα, ο άντρας της φίλης μου δούλευε εκεί και έστελνε κιλά στο μαγαζί της Λάρισας και πήγαινα και τα έπαιρνα....μετά γνώρισα και τον μαγαζάτορα της Λάρισα....της δωδώνης είναι καλά, για τα άλλα δεν ξέρω......εδώ τρώμε παγωτά ιταλικά δλδ φρέσκα (έτσι λένε) από Ιταλικά μαγαζιά!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα δικιο εχεις οπως τα λες αλλα μαλλον αυτοι δεν το βλεπουν ετσι και ειναι ενα θεμα που δεν υπαρχει δικιο ή αδικο ..εχει να κανει με τη νοοτροπια του καθενος

Καλα και η αδερφη σου τι φοβοτανε ..μην τη ματιασετε..γιατι το εχω ακουσει και αυτο στην ανεγερση οικοδομης...λεγανε αλλα αντι αλλων για να μην τους ματιασουν.... :blink::blink::blink::blink::blink:

Μωρε η βρεγμενη πετσετα δεν κανει τπτ.Πρεπει να πεσει σαπουνι.

Σισσιω ... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αδελφή μου τι φοβόταν? πως μου το είπε να δεις... α την αρνητική ενέργεια που υπάρχει! :shock::shock: ....και την ζηλοφθονία κάποιων που καταλήγει σε κακή δική τους τύχη!!!! :shock::shock::shock: ....π.χ. αν πουν κάτι στην πεθερά θα τοςυ γλωσσοφάει και θα γυρίσει αρνητικά προς εκείνους!!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίσσυ το επίδομα αδείας?

Παναγιώτα με κανένα μωρομάντηλο ίσως?

Με τον παιδικό τι έγινε, βγήκαν τα αποτελέσματα?

Εγώ δεν τρελένομαι για παγωτά αλλά μου αρέσει πολύ το φερρερο από το plaisir, είμαι ικανή να φάω και ένα κιλό :oops::oops::oops:

Πάω να διαβάσω το άρθρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αφορμή το άρθρο που έβαλε η Αργυρώ να σας ρωτήσω κάτι

Τιν χειμώνα κάνετε τα παιδιά μπάνιο κάθε μέρα?

Επειδή το αναφέρει μέσα σαν ρουτίνα

Εγώ τους κάνω το καλοκαίρι κάθε μέρα αλλά τον χειμώνα κάθε 2η μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα ο Λ. χρειάζεται κάθε μέρα γιατί γυρίζει από το σχολείο σαν γουρουνάκι, το κεφάλι του είναι γεμάτο άμμο....το μπουμπούκι όχι, αλλά αν αρχίσει και αυτή παιδικό και έρχεται έτσι τότε και εκείνη θα πρέπει να κάνει καθημερινά!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα σκεφτομαι την πρωτη εβδομαδα να δωσω καροτο και μετα 3 μερες και πατατα για μεσημερι. Την δευτερη εβδομαδα να δωσω νεκταρινι και μετα 3 μερες μπανανα για πρωινο και την τριτη εβδομαδα να προσθεσω και τριτο γευμα με δημητριακα η κατι αλλο. Εννοειται στην αρχη με συμπληρωμα μεμε. Θελω να φτασω στο σημειο μετα απο καιρο να θηλαζω πρωι βραδυ. Οτι λεει ο Παπαβεντσης με λιγα λογια. Το νεκταρινι το εδωσα σημερα γιατι εβλεπε την Ε. να τρωει και του τρεχανε τα σαλια :D

Αργυ εγω καταλαβα πως το εννοεις με τα πεθερικα. Η χαρα πρεπει να μοιραζεται απλα μερικοι δεν μπαινουν στον κοπο να το κανουν. Ειναι η νοοτροπια τους τετοια. Ηλιο εχει εκει? Εδω εβρεξε παλι και αναβω και καλοριφερ! :twisted::twisted: Αχ και εγω Ιταλικα παγωτα τρωω και τρελενομαι!

Παναγιωτα και εγω το παθαινω αυτο. Ολη την ωρα σκουπιζομαι με μια πετσετα. Πολυ ιδρωνω εκει. Αυτο με τα παγωτα το διαβασα και εγω. Παγωμενα γλυκισματα τα αποκαλουν! Σκεφτομαι να κανω δικο μου παγωτο μια απο αυτες τις μερες.

Αφρο και εμενα ο μικρος οταν ηταν στην ηλικια του δικου σου μου αλλαηε την ωρα υπνου. Εκει που κοιμοταν 9 το εκανε 11. Τωρα τελευταια ευτυχως το γυρισε σε 9:30. Θα στρωσει μωρε μικρουλι ειναι ακομα.

Χθες γιναμε 6 μηνων και εχει λιγες μερες ο μικρος με φωναζει Μαμα!!! Χθες βραδυ ηθελε να γυρισει και με φωναζε μαμα να τον γυρισω! Γελουσα σαν χαζο νυχτιατικα. Ε μετα πηγα εβαλα και εγω παμπερς! :D:lol: Εγινε και το παστιτσιο μου! Αντε να ερθει ο Π. απο την δουλεια να φαμε. Τοση γκρινια σημερα και απο τα δυο που δεν προλαβα να κανω πρωινο.

Καλο μεσημερι σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας...Σας έχω χάσει τελείως.... :oops::oops::oops: Μπαίνω στα πεταχτά, αλλά ούτε να γράψω ούτε να διαβάσω προλαβαίνω... :(:(:(:(

Τα έχουμε παίξει τελείως....Ψάχνουμε για παιδικό σταθμό για την Ιω....Ο ένας μας βρωμάει ο άλλος μας ξυνίζει....Μα τι κτίρια έχουν οι παπάρες;;;;;Ούτε σκυλιά δεν μένουν μέσα..Όχι παιδιά... :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Έχουμε βρει έναν σχετικά καλό που κάνουν και αγγλικά κάθε μέρα με πισίνα, αθλήματα, μουσικοκινητική αγωγή κλπ, 500 ευρώ το μήνα... :roll::roll::roll::roll::roll: Μάλλον σε αυτόν κλίνουμε...

Το απόγευμα θα πάμε να δούμε και έναν μοντεσοριανό που μιλάνε αποκλειστικά αγγλικά...Σαν international είναι... :roll::roll: Να δούμε τα δίδακτρα πόσα θα είναι.... :?:?:?

Βικυυυυυυυυυυυυυυυυυ συγχαρητήρια ρε....Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη...Όλα θα πάνε καλά..Μην σκέφτεσαι χαζά...Της ΜΙ τη αξίζει ένα αδερφάκι.... :x:x:x:x:x:x Ρώτα και τα μοναχοπαίδια.... ;););) Είναι το αρχικό σοκ...Θα συνηθίσεις... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλιά πολλά σε όλες σας.... :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κι επειδή σας είχα πει για το δημόσιο παιδικό σταθμό, πήγα να πάρω τα χαρτιά για ΕΣΠΑ και μου είπαν ότι δεν μπορώ να τα κάνω...Αφορού παιδιά που έχουν γεννηθεί μέχρι 28/2/2009 και η Ιω είναι 11/4...Και μου είπαν ότι μάλλον ούτε κανονικά θα μπορέσουν να την πάρουν για τον ίδιο ακριβώς λόγο επειδή υπαρχει έλλειψη προσωπικού.... :evil::evil::evil::evil::evil: Τι μαλάκες που είναι.... :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Όταν το έμαθα είχα τέτοια νεύρα..... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: Οι άχρηστοι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι λιακάδα και επιτέλους ζεστούλα!!! :D:D:D

Γωγώ γιατί έχεις κόλλημα με τα αγγλικά? :?: δεν ξέρω για παιδικό αλλά δημοτικό μην την πας σε ιντερνάσιοναλ, κοίτα να δεις ποιάς χ'ώρας πρόγραμμα ακολουθούν και αν είναι το αμερικάνικο ή το αγγλικό να το αποφύγεις (μιλώ για το δημοτικό) :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!ηρεμε τα πραγματα σπιτι..ωραια! ;)

ο μικρος κυριολεκτικα τσακισε για πρωτη φορα με τοση ορεξη το φαγητο που εκανα!τρελαινεται για πατατες κ ετσι εκοψα πολλες σαν τηγανιτες κ τις εβαλα στο πυρεξ με λαδακι ριγανη λιγο νερακι κ 1 κουταλακι μουσταρδα κ μεσα σε λαδοκολλα εβαλα φιλετο κοτοπουλο με λαδακι ριγανη κ λιγο αλατι κ απο πανω σαν καπελακι με φετα ντοματα κ εγινε......ενα σας λεω!με το ζορι κρατηθηκα να μη το φαω! :shock::shock::shock::shock::shock::shock: το τσακισε ολο κ χωρις παρακαλια! :D:D κ ειχε φαει κ 3 ροδακινα μιση ωρα πριν το φαγητο του! :o:o

κ μετα το πρηξιμο συνεχισζω..

σισσακι εμας μπηκε το επιδομα αδειας,για τελευταια φορα ομως φετος..αλλα ακουγεται οτι θα μας το κρατησουν κ αυτο αναδρομικα..κ σκεφτομαι να το "φαω"να μη το ¨φαω".. :? αλλα αν οταν θελουν να το κρατησουν εχω αλλα εξοδα;;αλλα κ παλι..με τρωει το χερι μου να ξερω οτι εχω λεφτα κ να μη τα ξοδευω..ειδικα τωρα που φευγουμε μεθαυριο..ξαφνικα ανακαλυψα πολλες εκκρεμοτητες! ;)

μη φρικαρεις ρε συ.. :( κατσε να δουμε..

γωγουλα 500ε το μηνα για παιδικο;;βρε πουλακι μου καλυτερα να παρετε δανειο να παρετε το σπιτι σας κ να συμπληρωνετε βεβαια κ απο πανω..ξερω κ εγω..πολλα δεν ειναι;σε αυτη την ηλικια τα παιδια χρειαζονται κυριως χωρο για παιχνιδι κ καθαρες εγκαταστασεις!μην παρασυρεσαι απο τα πολλα φρου φρου..κ αν θελεις να κανει αγγλικα η ιωαννα,παρε μια φοιτητρια στο σπιτι να της κανει μια ωριτσα την εβδομαδα σαν παιχνιδακι..ή μια αγγλοφωνη νταντα ωστε να την απασχολει λιγες ωρες καθε ημερα κ να ξεκουραζεται κ η πεθερα σου που θα εχει και την μπουμπουκα οταν επιστρεψεις στη δουλεια..

πολλα ειπα!εσυ ξερεις καλυτερα! ;)

δετο διαβασα το αρθρο,θα το κανω τωρα!το παραμυθι πολυ μου αρεσε!εχει λιγα μεσημερια που ο γιωργος αν δε του διαβασω ενα συγκεκριμενο παραμυθι δεν κοιμαται!κ βαριεμαι.. :oops::oops: αφηστε που οταν κανω γρηγορα μου φωναζει"μαμα καλα διαβασεις!"! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

αφρο κ εγω οταν παω στο παρκο ζηλευω που οι αλλες μαμαδες καθονται κ δεν τρεχουν πισω απο τα παιδια..εγω πηγαινω επειδη φοβαμαι αυτα που λες κ εσυ..αλλα προσπαθω τωρα τελευταια να ξεκλεβω λιγο χρονο κ να καθομαι!ισως κ αυτες να εχουν αυτη την ωρα μονο ως χαλαρωση,αν στο σπιτι επικρατει το χαος..λέω τωρα.. :?

βικυ τί εγινε με χοριακη;

βρε κοριτσακι μου!χαλαρωσε!θα σε μαλωσουμε ολες μαζι!για την μ.ι. μονο θειο δωρο θα ειναι το μωρο!εσυ εισαι μπερδεμενη κ μπλοκαρεις!περιμενουμε νεα!

περι ενημερωσης κ διακριτικοτητας..ειμαι παθουσα..αλλα οχι μαθουσα! :oops::oops: απο την πολλη χαρα μου παντα βιαζομαι να πω τα νεα μου πριν καν οριστικοποιηθουν,λες κ θα παρω βραβειο ο βλακας! :roll::roll: οι αλλοι συχνα δε με ενημερωνουν για τα δικα τους,κ καλα κανουν!εγω πρεπει να διορθωσω το χουι μου!κ αυτο! :?:roll:

αργυρω οργανωσε ενα ταξιδι εκληξη που σου ειπε κ η αναστασια ελλαδα κ μη το πεις στον νατρα σου μεχρι τελευταια στιγμη,ωστε να μην προλαβουν να το μαθουν τα πεθερικα! ;)

εμενα ολα τα παγωτα μου αρεσουν!

φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...