Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου-Νο46-Εδώ οι τοκετοί εξπρές!!!


Recommended Posts

Καινούριο μέλος στην παρέα.Γεια σας και από εμένα.Είμαι η Σοφία νέα μαμά.Η μικρούλα μου είναι 6,5 μηνών περίπου.Γνώρισα κάποιες από εσάς στο παρτυ του Αναστάση της Λένας και του Τόλη.Είμαι η γυναίκα του αδερφού της κουμπάρας τους.Τρέχα γύρευε.

Θα με θυμάστε ίσως αλλιώς.Είμαι εκείνη που σας έπριξε με ερωτήσεις για τον θηλασμό.Με χαρά σας λέω πως θηλάζω αποκλειστικά.Όμως έχω ακόμη πολλές ερωτήσεις.Θα σας τις κάνω εν καιρώ γιατί τώρα θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο.

Η γυναίκα του αδερφού μου έχει 1 εβδομάδα που γέννησε και ο μικρός δεν πιάνει ακόμη κάλα το στήθος της κουράζεται και κοιμάται.Κάπως έτσι έκανε και το σπουργιτάκι μου και θεωρώ πως έτσι κάνουν όλα.

Το θέμα με την Μαρία είναι πως δεν έχει καθόλου θηλή.Κορίτσια είναι όπως οι ανδρικες θηλές.Σε αυτήν την περίπτωση τί κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αναστασια ειδες τι γλυκος? :D Εριξα τρελο γελιο γιατι δεν το περιμενα αλλα το χιουμορ του σπαει κοκκαλα οταν θελει. Λατρευω καλαμποκιαααα! Εδω ειναι μαπα ολα και δεν περνω συχνα. Ασε που τα βαζουν ζαχαρη και ειναι πολυ γλυκα :|

Ιουλια τι καλη που εισαι!! :YMHUG::YMHUG::x:x Ποσο με βοηθανε οσα μου λες. Και εσυ και ολες σας!

Συμπεθερα τα μαυρα μας τα χαλια εχουμε ε? Το καλο με σενα ειναι οτι εχεις εκει παρεα οπως ειπες ενω εγω ειμαι μονη εδω :( Και βολτα να παω μονη θα την παω με τα μικρα. Εναν ανθρωπο να ανταλλαξω μια κουβεντα δεν εχω και αυτο ειναι που με χαλαει τοσα χρονια. Με ολα τα αλλα εχω συμβιβαστει ενω με αυτο δεν μπορω....

Χρυσα μην σκεφτεσαι ετσι βρε απο τωρα..Ολα θα τα προλαβαινεις.Εγω αν τυχαινε να ηθελε κακακια της και θηλαζα στηριζα τον μικρο στο ποδι μου και με το αλλο χερι την σηκωνα να κατσει στην τουαλετα. Ολα γινοντε..

Νατασουλα της Λαβερα ηθελα να παρω και εγω φετος. Δεν ειναι καλα ε? Θα παρω Βελεντα τοτε.Περαστικα στην Ελενα. Θελω και εγω Καβαλααααα!! Αχ αυτο με τις σοκολατες κτλ. το κανουν και τα πεθερικα μου γιατι θελουν λεει να βαλει κιλα η μικρη :twisted::twisted::twisted::twisted: Δεν πατε καλα τους λεω, με αυτα περιμενετε να παχυνει? Δωστε της κανονικο φαγητο να φαει. Ελεος πια!

Αργι μην πατε ρε Νορντσεε! Θα ξενερωσετε τρελα πρωτα με τον καιρο και δευτερον με το μερος. Κατι γνωστοι μας που πηγανε δεν μεινανε καθολου ευχαριστημενοι. Στις φωτο ολα ωραια φαινονται!

Ερη και εγω της δινω φαγητο και οταν δεν θελει της δινω γαλα. Το πρωι ομως πινει στανταρ γαλα. Ρε η Ειρηνη πατησε κατι μαλλον στο λαπτοπ και εκει που γραφω φευγει ο κερσορας και παει οπου να ναι :twisted: Ξερεις τιποτα γιαυτο?

Παω για νανακια..καλο βραδυ σε ολες! Φιλια πολλα! :x:x:x:YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα!!!!!

Αργυρουλα μηπως θα αδιαθετησεις;;;Πως εισαι;;;

Αχ κοριτσια διαβαζω αυτα περι καταθλιψης και στενοχωριεμαι... :(:( Ειναι μια απαλευτη κατασταση που πρεπει να την αντιμετωπισεις απο την αρχη στα ισια γιατι μετα σε παιρνει η κατω βολτα...

Ερη ο αδερφος σου ειναι παντρεμένος;;;

Χρυσα οι συσπασεις ειναι σαν να νοιωθεις η κοιλια σου να σκληραινει για καποια δευτερολεπτα.Αλλες πονανε αλλες δεν πονανε.

Μαρη σισσυυυυυ!!!Παλι τουρκικο;;; :lol::lol::lol: Καλα μη λεω μαλακιες...επειδη εχει υποθεση που με ιντριγκαρει δινω μαχη με τον εαυτο μου να μη το δω...οχιιιιιιιιιιιιι [-x[-x[-x[-x

Καλα θου θα μας τρελανεις τελειως με τη ραπτομηχανη.Παντως ειναι πολυ βολικη για κοντεματα και μικροδιορθωσεις.

καλημερα Νατασουλα και Τονια...

Μαρια εμας τον ειδικο φορα θα μας τον κρατησουν απο την επιστροφη που δικαιουμαστε.Δεν μπορουμε να κανουμε κατι..

Βικυ μην σκεφτεσαι ετσι ρε συ.Και που ειναι το κακο να μοιραζεται πραγματα η Μ-Ι;; Δε θα πρεπει να το μαθει;;Ποτε θα κανεις χοριακη;;;

Αναστασια ..ναι βρε..σε εσενα αναφερομουν με το ψαγμενη... :x

Παω να αρχισω καμια δουλεια..αντε και καλη Τριτη να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες! :D

Συμπεθερα μου αυτο ειναι που φταιει κυριως λοιπον! οτι δεν εχει μια φιλη εκει πανω!!! :(:(

Δεν υπαρχουν Ελληνιδες εκει κοντα;; με Αργυ και Αθηνα μενετε μακρια;;;

Μακαρι να μεναμε κοντα να δεις πως η καταθλιψη θα πηγαινε περιπατο!!! :P

Εχεις σκεφτει να βρεις καμια δουλιτσα εστω ημιαπασχοληση να ξεφευγεις λιγακι;;; η πεθερα μπορει να σου κραταει και τα 2 μικρα;;;

Ερακι εγινε καποιο γεγονος και επαθε καταθλιψη ο αδερφουλης σου;;;ισως εχει δικιο η Ιουλια...δε ξερω δηλαδη αναλογως το βαθμο...οι γονεις σου πως το αντιμετωπιζουν;;; :(:(:(

Ιουλια κι εγω μια παρομοια σχεση εχω με τη μαμα μου δυστυχως...μια ζωη μες τη κριτικη ειναι και μου παιζει τα νευρα!!!! :evil: ειμαι κι εγω μπουρλοτο και γινομαστε κωλος συνεχεια!!! :(

Γεια σου Σοφια!!! :D Δε ξερω τι να σου πω για τη κουνιαδα σου...αποτι λενε ομως επειδη το μωρο θηλαζει τη θηλαια αλω κι οχι τη θηλη,λογικα θα πιασει κανονικα αν το βαζει σωστα στο στηθος.. :roll:

Βικυ γιατι λες το οτι θα αναγκαστει να μοιραστει πραγματα ως κακο;;;μονο καλο θα της κανει να μαθει να μοιραζεται...αλλωστε μπροστα στο να εχει μια αδερφη ή αδερφο δε νομιζω να τη πειραξουν τα υλικα αγαθα! μαλλον θα σε ευγνωμονει μεθαυριο! ;)

Ειχα μια συμμαθητρια μοναχοπαιδι στο φροντιστηριο η οποια μου ελεγε παντα με πικρα οτι ακομη κρατουσε "κακια" στους γονεις της που δε της εκαναν ενα αδερφακι! το θεωρουσε πολυ εγωιστικο εκ μερους τους που την αφησαν μονη επειδη εκεινοι δεν ηθελαν να μεγαλωσουν αλλο παιδι..

Επισης η βαφτιστηρα μου που ειναι μοναχοπαιδι μια μερα της ειχα πετυχει να κλαιει με σπαραγμο επειδη η μαμα της δε τη κανει αδερφακι και μαλιστα ελεγε μεσα στα αναφιλιτα της "εγω θα ειμαι παντα μονη μου στη ζωη χωρις αδερφακι! καθε βραδυ παρακαλαω το θεο να μου στειλει ενα κι αυτος δε με ακουει!!" κι αλλα τετοια... :(

Καλε Παναγιωτα γιατι κανεις αγωνα με τον εαυτο σου να μη δεις το Τουρκικο;;;;κακο ειναι;;; :lol::lol:

Σημερα δε δουλευει ο Μακης και λεμε με τη Γιωργια(αδερφη θουλης) να παρουμε τα μομολακια μας να τα παμε στη θαλασσα τωρα το πρωι! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

έκανα κι εγώ το τεστ ΠΑΠ χθες και περιμένω τα αποτελεσμέτα

άφησα και την μικρή το βράδυ και πήγαμε για ένα ποτάκι με τον Η :D καιρό είχαμε να το κάνουμε ;)

Έρη το έκανα αυτό με το ποντίκι και το ctrl αλλά μικραίνει μόνο την σελίδα που βρίσκομαι :?:?:?

Κάτι έχασα με τον αδερφό σου έγραψες κάτι και δεν το είδα? Ότι και να είναι ελπίζω να το ξεπεράσει.

Λενάκι η weleda δεν έχει φέτος αντηλιακά. Για την κατάθλιψη δεν ξέρω τι να συμβουλέψω γιατί δεν έχω εμπειρία. Συνεδρίες σε ψυχολόγο δεν υπάρχει περίπτωση να βοηθήσουν?

Βίκυ μην σκέφτεσαι τα αρνητικά, προσπάθησε να δείς την θετική πλευρά και όλα θα πάνε καλά

Σοφία καλώς ήρθες, εγώ σε θυμάμαι:D:D . Οι θηλές στρώνουν με τον καιρό, αν ζορίζετε πολύ και δεν μπορεί να πιάσει το μωρό μπορεί να βάλει στην αρχή του θηλασμού ψευδοθηλή για να βγεί προς τα έξω η θηλή και μετά από 1-2 λεπτά να την βγάζει.

Αργυρώ μήπως κρύωσες?

Καλημέρα Παναγιώτα, πότε θα μάθεις τα αποτελέσματα θα τα αναρτήσουν στο διαδίκτυο?

Τόνια καλό μπανάκι :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία για τον φόρο επιτηδεύματος αρχικά είπαν ότι εξαιρούνται τα μπλοκάκια και μετά ότι θα βγεί διευκρινιστική εγκύκλιος, άντε να δούμε :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια καλό μπάνιο....σήμερα έχουμε και εμείς ήλιο και όπως είπε και ο μετεο χθες ήρθε το καλοκαιράκι πίσω, για να δούμε!!! :?

Παναγιώτα όταν έχω περίοδο (και ναι έχω σήμερα) δεν μου πονάει η κοιλιά μου, είναι σαν να έχω κρύωμα, ευτυχώς τώρα σταμάτησε,δλδ την νιώθω ελαφρώς!.... αφού δεν έκανα και την γυμναστική μου!!!! :roll::roll::roll:

Τόνια εγώ μένω με την Αθηνά 600χλμ μακρυά και με την Λενάκι περίπου 300χλμ!!!! καταλαβαίνεις λοιπόν πόσο κοντά είμαστε!!!! :lol::lol::lol::lol:

για το θέμα μελαγχολία δεν έχω να πω τίποτα, μόνο αποφυγή φαρμάκων σε κάνουν χειρότερα, αν μπορείς να το διευθετήσεις μόνη σου με την βοήθεια του άντρα σου, είναι καλύτερα.....και εγώ, όμως, πιστεύω ότι είναι λίγο στο μυαλό μας και ότι εξαρτάται περισσότερο από μας.....πήγαινε σε ψυχολόγο, αν και με μία συνεδρία δεν λύνεται το θέμα!!!.....αν μπορείτε κάνετε ένα ταξιδάκι, ή κάτσε και σκέψου τι είναι εκείνο που θα σε ευχαριστούσε περισσότερο....... :!:

Σοφία10 αυτό που σου είπε η Τόνια, η θηλή δεν παίζει κανέναν ρόλο αφού το παιδί πρέπει να ανοίγει το στόμα του, τόσο πολύ όσο όπως χασμουριέται και να πιάνει την θηλαιά άλω!!! :)

Βίκυ ένα αδελφάκι είναι καλύτερο από χιλιάδες παιχνίδια που θα έχει μόνη της!!!! και η παρέα αργότερα, αν έχουν καλή σχέση, είναι ανεκτίμητη :!:

σας αφήνω..... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα .

μιας και βλεπω την βενη μεσα να τησ πω κατι πριν το ξεχασω παλι. Βενη μου σε σκευτομαι και εσενα και τον μικρο ευχομαι να βρητε την λυση με το φαγιτο και τα κακακια και την αλλεργεια ....πολυ δυσκολο πρεπει να ειναι να τα περνας ολλα αυτα και να μην τρωει και αυτα που πρεπει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Νατασούλα μέχρι χτες διάβασα πως τα μπλοκάκια ΔΕΝ εξαιρούνται :(

Τούρκικες ταινίες θυμάμαι που νοίκιαζε η μαμά μου όταν ήμουν μικρή :D

Μου αρέσουν και μένα

Ρε βίκυ δεν μπορώ να τα ακούω αυτά

Έχει σκεφτεί ποτέ κανείς άνθρωπος "αν δεν είχα αδερφό θα είχα πιο πολλά πράγματα??"

Δεν μπορώ να τα ακούω αυτά :evil: Και τα ακούω από πολλούς και δε συμφωνω καθόλου.

Τα παιδιά μας θέλουν και χρειάζονται τα αδερφάκια τους ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια εγώ μένω με την Αθηνά 600χλμ μακρυά και με την Λενάκι περίπου 300χλμ!!!! καταλαβαίνεις λοιπόν πόσο κοντά είμαστε!!!! :lol::lol::lol::lol:

Ααααα ενταξει μωρε...ενα τσιγαρο δρομος!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νατασουλα καλα το κανατε! εμεις εχουμε να βγουμε με το Μακη 15 μηνες!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανούλες!

Σας παρακολουθώ, αλλά δεν βρήκα χρόνο και κουράγιο να γράψω.

Το προχθεσινό βράδυ ήταν ρεσιτάλ αϋπνίας... Ανά 3 τέταρτα!!! :shock:

Το χθεσινό καλύτερο... Ανά μιάμιση ώρα!!! :?

Νυστάζωωωωωωω...... (-|(-|(-|

Γι' αυτό λέω να βγω έξω, να κάνω καμιά βόλτα και καμιά δουλειά, για να το ξεχάσω!!! :lol::lol:

Στεναχωρήθηκα, γιατί σας διάβαζα χθες και οι περ/ρες δεν είστε καλά... :( Εύχομαι όλα να φτιάξουν για όλες... :(:x

Βίκυ μου, δεν έχω κάτι να προσθέσω σ' αυτά που σου είπαν τα κορίτσια... Αντιλαμβάνομαι ότι όλα αυτά τα λες μέσα στον "πανικό" σου, αλλά είναι τόσο κρίμα να μη χαρείς αυτές τις στιγμές... :( Δεν υπάρχει τίποτα πολυτιμότερο για την ζωή της Μ-Ι σου, από ένα αδερφάκι και σαφώς το να μάθει να μοιράζεται, όχι απλά θα της κάνει καλό, αλλά είναι απαραίτητο για τη ζωή της... ;)

Συγχωρέστε με, αλλά δεν θυμάμαι άλλα, το μυαλό μου είναι κουρκούτι... Πάω γιατί χε@@@κε!!!! :mrgreen:

Σας φιλώ γλυκά ΟΛΕΣ!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! :|

Παναγιώτα έχει σασπένς και ίντργκα το φετινό τούρκικο. Το περσινό τούρκινο ήταν σαπουνόπερα, αλλά πόσο μου άρεσε ο τούρκος που έπαιζε... :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

Και το είπα στην αδερφή μου... "Μη με πριζώνεις! Θα καταστραφούμε πάλι και φέτος καλοκαιριάτικα"!!! @-)@-)@-)@-) Πάντως έιναι ωραίο και καλογυρισμένο! Μην αντιστέκεσαι! :D;;);;)

Ρε κορίτσια έπρεπε και γω να πάω για τεστ ΠΑΠ τέλη Μαΐου, αλλα το απέφυγα... Υποφέρω όταν κάνω το τεστ... με πονάει πολύ το βουρτσάκι και μετά έχω πόνο για το υπόλοιπο της μέρας... :-s:-s:-s Εσείς πονάτε;;

Βίκη θα συνέλθεις. Μη σκέφτεσαι τέτοια ρε συ... είναι δυνατόν ποτέ η ΜΙ να σκεφτεί τέτοιο πράγμα;; Εσείς θα πεθάνετε και αυτή θα μείνει μόνη της στον κόσμο... δεν είναι κρίμα;; Το οτι θα μοιραστεί τα περιουσιακα είναι μια πραγματικότητα, αλλά το οτι θα έχει κάποιον να μοιραστεί τις χαρές και τις λύπες της το αντισταθμίζει. :-*:-*:-*:-*

Μαράκι σκεφτόμουν να μην πληρώσω, αλλά τι νομίζεις οτι δεν έχουν προβλέψει τις αντιδρασεις; Ακουσα οτι θα εισπράξουν τον φόρο μέσω του λογαριασμού της ΔΕΗ. Αν στείλουν ξεχωριστό χαρτί απο την Εφορία σκέφτομαι να το αγνοήσω και να υποστώ τις συνέπειες... :-?:-?

Βένη μιας και το ανέφερε η Αφρο και το θυμήθηκα, να σου στείλω και γω τις ευχές μου για γρήγορη αναρρωση και τη συμπαραστασή μου ρε κορίτσι. Σόρι που δεν το είπα πιο πριν, αλλά έχω και γω τα δικά μου και αποσυντονίστηκα...

Τονάκι καλά μπανάκια κουκλάρα! :x Κανε λίγη ηλιοθεραπεία και για μένα!

Αργυρούλα κάνεις γυμναστική κάθε πρωι; :-o Χαρά στο κουράγιο σου!

Μητσακουλίνι μου κράτα γερα! :x:x

Σας αφήνω και επανέρχομαι! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα αυτό πήρες?: Lavera Sun Neutral Baby & Kinder Sun-Spray γιατί το τεστ εδώ το έχει καλό!!!

και τώρα που το θυμήθηκα: μην μαλώνετε με τις μαμάδες σας και μην αγανακτείτε, απολαύστε τον χρόνο μαζί τους γιατί θα έρθει κάποια στιγμή που δεν θα μπορείτε και θα αναπολείτε........

επίσης: ΠΕΙΝΑΩ, ΠΕΙΝΑΩ, ΠΕΙΝΑΩ, ΠΕΙΝΑΩ!!!!! :(:roll:

Σισσιώ αφιερώνω ένα 15λεπτο στην Αργυρούλα κάθε πρωί πριν ξυπνήσουν τα παιδιά και κάνω κοιλιακούς και με βαράκια (3λτ νερό) για την πλάτη!!! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανούλες!

Σας παρακολουθώ, αλλά δεν βρήκα κουράγιο να γράψω.

Το προχθεσινό βράδυ ήταν ρεσιτάλ αϋπνίας... Ανά 3 τέταρτα!!! :shock:

Το χθεσινό καλύτερο... Ανά μιάμιση ώρα!!! :?

Νυστάζωωωωωωω...... (-|(-|(-|

εσύ έχεις αντοχές είσαι μικρούλα ακόμη :x ....περίμενε το χειρότερο σε ενάμιση χρόνο θα κοιμηθείς σερί ξανά!!!! :lol::lol::lol::roll::roll::roll:

εγώ τι να σας πω.....η Ρ. με τρέλανε, ξυπνούσε ανά μία ώρα και αυτό πάνω από χρόνο.....αλλά όσο και αν ταλαιπωρήθηκα από το ξενύχτι δεν θυμάμαι τίποτα πια, δλδ θυμάμαι ότι ξυπνούσα συχνά αλλά την κούραση αυτήν καθ' αυτήν δεν την θυμάμαι!!! :roll: .....γι αυτό λέω λίγη υπομονή και όλα θα ξεχαστούν !!!! :D:D

πάω να ξαναδιαβάσω τα προηγούμενα γιατί κάτι ήθελα να γράψω αλλά το ξέχασα!!! #-o#-o

Σισσιώ ποιό βουρτσάκι? εμένα δεν χρησιμοποιεί βουρτσάκι :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, μακάρι να εξαιρεθούν τα μπλοκάκια γιατί όντως δεν έχουν καμία σχέση με τους λοιπούς ελεύθερους επαγγελματίες........

Μιτσάκι κουράγιο, που θα πάει θα στρώσουν τα πράγματα, να βγείς βολτίτσα να ξεσκάσεις

Σίσσυ εγώ δεν πονάω καθόλου στο τεστ ΠΑΠ ούτε εκέινη την ώρα ούτε μετά

μήπως είμαι αναίσθητη :roll::roll::roll::roll::roll:

Αργυρώ αυτό πήρα

http://www.beautylife.gr/lavera/sun_sen ... spf25.html

δεν ξέρω αν λες το ίδιο κι εδώ πολύ καλό το λέει

ίσως φταίει αυτό που είχε πεί και η Νατάσα ότι είναι πολύ παχύρευστο, δεν απλώνεται καλά και έπερεπε να βάλω περισσότερη ποσότητα :?:?:?:?

Για τους γονείς κάθε φορά που μαλώνω μαζί τους αυτό που λες σκέφτομαι αλλά κι από την άλλη δεν μπορώ να μην λέω τίποτα. Σαφώς και ότι κάνουν το κάνουν από αγάπη και με καλές προθέσεις αλλά δεν πρέπει να σκέφτομαι και το αποτέλεσμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς χτες κάναμε βόλτα με τα ποδήλατα γυρίσαμε κατα τις 12

και σήμερα είμαι πιο ανεβασμένη απο χτες

Λέμε να πάμε και σήμερα να φτάσουμε μέχρι Αμπελώνα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

η Μ-Ι καλυτερα///χθες βραδυ και σημερα ο πρωι θηλασε!

τωρα τρωει σιγα σιγα μπισκοτο!

λεω ... να παω να κανω τη χοριακη!

χθες βραδυ εκλαψε η Μ-Ι(εβλεπε ονειρο)και σηκωθηκα αποτομα απο το κρεβατι...μετα για κανα 2ωρο πονουσα ...σα να ειμαι αδιαθετη....

ετσι θα ειναι τωρα?

εξακολουθω να ειμαι σε πανικο!

δεν το εχουμε ανακοινωσει πουθενα!

δεν εθλω ακομα...

ο Π. στεναχωριεται που με βλεπει ετσι!

δεν ειναι οτι θα μοιραστει τα περουσιακα...αλλα την αγαπη μου, το χρονο κλπ!

ξερω ειναι χαζα ολα αυτα που σκεφτομαι αλλα ειναι εμσα στο μυαλο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ νομίζω ότι όλα αυτά που σκέφτεσαι θα αλλάξουν μόλις κάνεις τον 1ο υπέρηχο και δείς το σποράκι σου :D:D

Και η αγάπη δεν μοιράζεται δεν υπάρχει περίπτωση να αγαπάς την Μ-Ι λιγότερο επειδή θα κάνεις 2ο παιδί

Όλες νομίζω ότι το σκέφτονται στην 2η εγκυμοσύνη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο που είναι καλύτερα πολύ ταλαιπωρία :(:x

ποιά αγάπη καλέ? δεν μοιράζουμε καμμιά αγάπη Βίκυ, απλά αγαπάμε πιο πολύ, λες η μαμά μου που είχε 6 παιδιά να μοίρασε την αγάπη της? και εγώ που είμαι η 5η στην σειρά θα είχα πολύ λίγη από την αγάπη της!!! ΟΧΙ απλά αγαπάς και τα 2, αγαπάς πιο πολύ...δεν μπορώ να σου το εξηγήσω....τον χρόνο ναι θα τον μοιράζεσαι, όμως να σου πω όταν θα γεννήσεις και το 2ο ούτε αυτό θα σκέφτεσαι γιατί γίνονται όλα αυτόματα και φυσιολογικά, δεν λες 10 λεπτά στην Μ-Ι και 10 λεπτά στο μπεμπάκι!!!....όλα γίνονται αυθόρμητα....θα δεις ότι θα είναι πολύ όμορφα όλα!!! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις εδωσε για πρωτη φορα νεκταρινι στον μικρο. Αν παρουσιασει αλλεργια τι συμπτωματα θα εχει? Χθε μεσημερι εφαγε καροτο και ολα οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι συνήθως έκζεμα και κοκκιννίλες, το ξελούδισες?

Να εισάγεις κάθε 3 μέρες νέα τροφή και όχι κάθε μέρα

Μπορεί η αλλεργία να εμφανιστεί και την 2η μέρα, αυτό μου είχε πεί εμένα η παιδίατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη πριν μερικές μέρες λέγαμε για παραμύθια διαβάστε αυτό:

Το παραμύθι της Κοκκινοσκουφίτσας από την άποψη του Λύκου!

Το δάσος ήταν το σπιτικό μου. Ζούσα εκεί και νοιαζόμουν γι' αυτό.

Προσπαθούσα να το διατηρώ τακτικό και καθαρό.

Κάποτε, μια ηλιόλουστη μέρα, ενώ προσπαθούσα να συμμαζέψω κάτι σκουπίδια που είχε παρατήσει ένας κατασκηνωτής, άκουσα βήματα. Πήδηξα πίσω από ένα δέντρο και είδα ένα μικρό κορίτσι να έρχεται από ένα μονοπάτι, κρατώντας ένα καλάθι. Μου φάνηκε ύποπτη από την αρχή γιατί φορούσε αστεία ρούχα ολοκόκκινα, και το κεφάλι της ήταν καλυμμένο με μια κουκούλα σαν να μην ήθελε να την αναγνωρίσουν.

Φυσικά, την σταμάτησα για να ερευνήσω το ζήτημα. Την ρώτησα ποια ήταν, πού πήγαινε, από πού ερχόταν κλπ. Μου είπε μια ιστορία για κάποια γιαγιά, που πήγαινε να την επισκεφθεί και να της πάει φαγητό.

Έδειχνε βασικά έντιμο άτομο, αλλά βρισκόταν στο δάσος μου και έδειχνε ύποπτη μ' αυτά τα ρούχα. ΄Έτσι αποφάσισα να της δείξω πόσο σοβαρό ήταν να εισβάλλει έτσι, χωρίς ειδοποίηση, ντυμένη αστεία.

Την άφησα να συνεχίσει αλλά έτρεξα πριν από αυτήν στο σπίτι τής γιαγιάς της. Όταν συνάντησα την συμπαθητική γριούλα, της εξήγησα το πρόβλημά μου και συμφώνησε ότι η εγγονή της χρειαζόταν ένα μάθημα. Η γριούλα συμφώνησε να κρυφτεί ώσπου να την φωνάξω. Έτσι, κρύφτηκε κάτω από το κρεβάτι. Όταν έφτασε το κορίτσι, την κάλεσα να μπει στην κρεβατοκάμαρα όπου βρισκόμουν στο κρεβάτι ντυμένος σαν τη γιαγιά. Το κορίτσι ήλθε, με τα κόκκινα μαγουλά της, και είπε κάτι άσχημο για τα μεγάλα μου αυτιά. Με είχαν προσβάλει κι άλλοτε και έτσι προσπάθησα να πω κάτι θετικό. Είπα ότι, ίσως, τα μεγάλα μου αυτιά, μου επέτρεπαν να την ακούω καλύτερα. Δηλαδή έδειχνα ότι την συμπαθούσα και ήθελα να προσέχω αυτά που λέει. Αλλά έκανε άλλο ένα καλαμπούρι για τα γουρλωτά μου μάτια. Τώρα καταλαβαίνετε πώς άρχισα να αισθάνομαι γι' αυτό το κορίτσι, που έβαζε ένα ευγενικό προσωπείο, αλλά ήταν τόσο κακοήθης. Παρ' όλα αυτά, έχω την τακτική να γυρίζω και το άλλο μάγουλο, και της είπα ότι τα γουρλωτά μου μάτια με βοηθούν να την βλέπω καλύτερα. Η επόμενη προσβολή στ' αλήθεια με νευρίασε. Έχω κάποιο σύμπλεγμα για τα μεγάλα μου δόντια κι αυτό το κορίτσι έκανε μία προσβλητική παρατήρηση. Ξέρω ότι θα έπρεπε να μην χάσω την ψυχραιμία μου, αλλά πήδηξα από το κρεβάτι και της φώναξα πως τα μεγάλα μου δόντια ήταν χρήσιμα για να την φάω καλύτερα.

Τώρα ας είμαστε ειλικρινείς, κανείς λύκος δεν θα έτρωγε ποτέ ένα κορίτσι, όλοι το ξέρουν αυτό, αλλά αυτό το τρελοκόριτσο άρχισε να τρέχει γύρω-γύρω ουρλιάζοντας κι εγώ προσπαθούσα να την φτάσω για να την ηρεμήσω. Έβγαλα και τα ρούχα της γιαγιάς, αλλά αυτό φάνηκε να χειροτερεύει τα πράγματα. Ξαφνικά η πόρτα άνοιξε με δυνατό κρότο και ένας μεγαλόσωμος τύπος στεκόταν εκεί με το τσεκούρι του. Τον κοίταξα και κατάλαβα ότι είχα βρει τον μπελά μου. Υπήρχε ένα ανοιχτό παράθυρο πίσω μου και την κοπάνησα.

Θα ήθελα να μπορούσα να πω πως εδώ τελειώνει η ιστορία. Όμως, αυτή η γριούλα γιαγιά ποτέ δεν είπε την δική μου πλευρά της κατάστασης. Σύντομα κυκλοφόρησε η φήμη ότι ήμουν κακός και μοχθηρός. ΄Όλοι άρχισαν να με αποφεύγουν. Δεν ξέρω τι έγινε το κοριτσάκι με τα αστεία κόκκινα ρούχα, όμως, εγώ δεν έζησα από τότε καλά. Έτσι αποφάσισα να σας γράψω την ιστορία μου.

Με εκτίμηση

Ο λύκος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για το βραδινό γάλα που λέτε, το μπουμπούκι δεν πίνει, τρώει γιαουρτάκι, αλλά ο Λ. δεν μπορεί να κοιμηθεί αν δεν πιεί γάλα!!!

τα πεθερικά θα πάνε κρουαζιέρα Ισπανία, Ιταλία για 7 μέρες....και αυτό που μου την έδωσε είναι ότι μας το είπαν τελευταία στιγμή, θα μου πείτε ε και λοιπόν? με εκνευρίζει όμως που ο άντρας μου θα τους πει από νωρίς τι θα κάνουμε....αγόρασαν αυτοκίνητο και μας το είπαν αφού το είχαν αγοράσει.....πήγαν με μετάθεση στην Ασία και μας το είπαν λίγες μέρες πριν φύγουν!!!! :shock::shock::shock::shock::evil::evil::evil::evil: ....λες και πήγαιναν στην διπλανή πόλη!!!!....ένα παιδί έχουν, να μην τον ενημερώνουν για τα σημαντικά θέματα?.....την άλλη φορά δεν δέχθηκαν μια μετάθεση στο εξωτερικό (Ασία πάλι) επειδή θα γεννούσα την Ρ., σιγά μην τους ήμουν και υποχρεωμένη, γιατί κάπως έτσι ακούστηκε!!!! :evil::evil::evil::evil:

Νατασούλα τι υπέροχη ιστορία, με συγκίνησε....είδες λοιπόν που υπάρχει πάντα και η άλλη αποψη? :x ...κρίμα για τον λύκο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...