Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου 2010 Νο4!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

φουφούκα πρωινή πρωινή πάλι ε? Αντε τελειώνουν τα βάσανά σας και μετά θα σας ξυπνάει μόνο ο παφλασμός των κυμάτων.... ;);)Καλέ 2 είναι τα φορέματα απλά η μία φωτογραφία είναι το πίσω από το φόρεμα με τα κόκκινα λουλουδάκια...

Φωτεινή καλά άντρακλας ο γιος σου δε το συζητώ... τι τυχερή που είστε κοντά σε θάλασσα και κάνετε τα μπανάκια σας!! Περιττό να σου πω ότι είναι ολόιδιος εσύ..Ετσι για να σκάσει η πεθερά!! :lol::lol::lol:

Κορίτσια και η δικιά μου η κόρη δεν πάει σε ξένους.Τον μπαμπά μου ούτε που να τον βλέπει. :( Και εγώ ήθελα να γίνει κοινωνικό μωρό και να μη γκρινιάζει αλλά τι να κάνουμε .Τωρα που άνοιξε ο καιρός και βγαίνει συνέχεια έξω έχει γίνει πιο κοινωνική γελάει στον κόσμο αλλά ως εκεί.Μη τολμήσει και τη πάρει κανείς αγκαλιά...

Τι τους δίνετε να τρώνε τωρα ?εμένα αν και έτρωγε με όρεξη τα ψιλοβαρέθηκε τα ίδια και τα ιδια.Προχθες της δωσαμε τραχανά και μουγκριζε από ευχαριστηση.. :lol::lol: Στο μεσημεριανό πρέπει οπωσδήποτε να φαει και τυρί,της αρέσει πολύ.Ο γιατρός είπε και φακές και από τα δικά μας να δίνω αλλά χωρίς μπαχαρικα.Θα αρχίσω να της δίνω σιγά σιγά.Πείτε καμία ιδέα για φαγητό να της κάνω της καημενούλας να αλλάξει γεύσεις.

Μέχρι πότε κάνουμε τα μωρά κάθε βράδυ μπάνιο?Εγώ την κάνω κάθε μέρα θα της βγάλω το δέρμα που λέει και η γιαγιά μου. :lol::lol:

Αυτά τα λιγα από μένα.

Α!!! Ξέχασα! Μαγδούλα καλά να περάσετε στην Κέρκυρα .πολλά πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,Σταυρουλίτσα!Τι κάνεις;Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν με το φαγητό μωρέ.Τι καινούργιο θα μπορούσαμε να της δώσουμε.Όντως τα ίδια και τα ίδια κουραστήκανε. :? Εμένα πάλι όποιος και να την πάρει το ίδιο της είναι.Τη μαμά και τον μπαμπά όμως τους ξεχωρίζει από χιλιόμετρα :D Εγώ να σου πω μερικά βράδια δεν την κάνω μπάνιο.Αν γυρίσουμε αργά από τη βόλτα δεν την κάνω,γιατί έχω και δύο και θα πέσει πολύ γκρίνια λόγω νύστας.Μπορεί όμως την επόμενη να την κάνω και πρωί και βράδυ.Είναι και καλοκαίρι μωρέ. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σαααας!!! νεα δεν εχω παρτε αυριο τηλ λεει......θα μας πρηξουνε μεχρι να μας πουνε κατι :evil: σημερα πηγα για αλλαγη γαζας....ανεβαινω στην παιδιατρικη...ααααα λεει πρεπει να πας στην κινηση ασθενων να κοψεις χαρτακι...λεω για αλλαγη γαζας :?::!: λεει ναι....παω στην κινηση ασθενων λεει ααααα στα εξωτερικα πρεπει να πας....πηγα εσκασα 5 ευρω και περιμενα 1 ωρα να ερθει ο παιδοχειρουργος να την δει να της αλλαξει γαζα...και τελικα την βγαζει και εχει πολυυυυυυυυυυυυ μικρα τσιροτακια οσο ειναι το νυχι μπαλομενα το ενα πανω στο αλλο και της εβαλε μονο μπεταντιν...και την δευτερα θα της βγαζουμε...και της το εφησε ετσι να περνει λεει αερα γιατι ειναι καλοκαιρι και ιδρωνει...

το απογευμα θα παμε παιδιατρο να του διξουμε τις εξετασεις και ειχα και εγω σκοπο να του πω να αλλαξουμε λιγο την διατροφη της γιατι και εμενα αρχισε να τα βαριεται... :? και τωρα οοοοτι τρως σε κοιταει απλωνει χερακια και λεει μααααααααααααααααμ μαααααααααααμ ειδικα οταν τρωω φρουτα της το βαζω κοντα στο στομα και γλυφει λιγο ξινιζει (γιατι εγω τρωω ξινα φρουτα η να ειναι πρασινα) γελαει και θελει και αλλο μετα ...πολυ πλακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για άλλη μια φορά ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΟΛΕ!!!Μέχρι να σας πουν κάτι θα σας γκαστρώσουν. :? Όλα καλά θα είναι θα δεις.Αφού το λέει και το θεματάκι μας,είναι προφητικό :D Καλέ κοίτα μην κάνεις το παιδί σαν τη λεμονιά στο "παίδων",δωσ'του και τίποτα γλυκό να φάει. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για άλλη μια φορά ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΟΛΕ!!!Μέχρι να σας πουν κάτι θα σας γκαστρώσουν. :? Όλα καλά θα είναι θα δεις.Αφού το λέει και το θεματάκι μας,είναι προφητικό :D Καλέ κοίτα μην κάνεις το παιδί σαν τη λεμονιά στο "παίδων",δωσ'του και τίποτα γλυκό να φάει. :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάρες!Τι κάνετε;Εγώ έβαλα το φαγητάκι μου(μακαρόνια με κιμά),έκανα ό,τι δουλειές ήταν να κάνω,τάισα το μαμουνάκι μου και σερφάρω! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκά, καλημέρα!!!Συγνώμη που δεν ξαναεγραψα τοτε αλλα μου εχει πεσει δουλεια και θελω να τελειωνω!!!Ολο σε κατι βουνα πηγαινω για ελέγχους και δεν αντεχω αλλο!!!

Κατερινάκι εχουμε κανενα νεο???Τι κανει η ομορφουλα σου?Οσο για το φαγητό εγω του δινω οτι εχουμε αλεσμενο και χωρις μπαχαρικα, μετα προσθετουμε εμεις στο φαγητο μας αλατι κλπ, χθες εφαγε φασολακια, εχει φαει και αρακα, μακαρονια με κιμα!Εμενα τρωει ολο του το φαγητο, κρεμες κλπ, ειναι πολυ λιχουδης, του εδωσα και λιγο παγωτο και γλυφοταν και μουγκριζε!

Φωτεινούλα ο γιος σου περα οτι ειναι κουκλος ειναι ιδιος εσυ!!!Μα μονο εγω εβγαλα τον κλωνο του αντρα μου???5 δοντάκια????Εμείς ουτε ένα!!!!

Tweetako τελειο το Εμμέλεια!!!Με το καλό η βαφτισή σας!!!Τελεια και τα δύο φορεματακια, νομιζω οτι μου αρεσει πιο πολυ αυτο που ειναι σαν δαντελα!!!13 λέξεις????Εμένα ειναι μουγκοθόδωρος!!!Μονο φωναζει τωρα μαλλον δοκιμαζει την ενταση της φωνης του και την αντοχη των αυτιων μας!!!!Εχει πλακα ομως ετσι οπως κανει!!!

mitsako ελα βρε που δεν σε αγαπαει ο γιοκας σου!!!Η μαμα μου λεει κατι απο το νησι της που αφορα βεβαια κυριως γιαγιαδες-παππουδες οταν κρατανε τα μικρα μας "Με ντυνεις με στολιζεις ξερω πια ειναι η μανα μου!!!"

Μαγδουλα τωρα θα πλατσουριζεις στα νερα της Κέρκυρας!!!Καλα να περασετε και ακομα περιμενουμε φωτο γαμου-βαφτισης!!!

foufouka αν και ειμαι φιλοζωη σφαξτο το κοκορι να ησυχασετε!!!Λήμνο ε???Ωραια θα ειναι και ειναι κατι που το ηθελες κιολας!!!Ολα να σας πανε καλα!!!Το πρωτο πραγμα που θα κανεις θα ειναι να βαλεις internet να μην χαθουμε, ναι????

Mikroulaxristos καλως ηρθες στη παρεα μας!!Σε θυμαμαι και απο το θεματακι οταν ειμασταν εγκυουλες!!!Να σου ζησει η μπουμπου!!!

Βικουλίνι σε αφησα τελευταια γιατι οπως σου ειπαν και τα αλλα κοριτσια εδω δεν ειμαστε μονο για να λεμε τα ομορφα και τα ευκολα, νομιζω οτι εχουμε καταφερει με οποιονδηποτε τροπο να ειμαστε κοντα η μια στην αλλη. Εγω οταν εχω προβλημα θελω να τα πω σε καποιον που ξερω οτι με αγαπαει - κι εμεις εδω σε αγαπαμε πολυ πολυ - και σαν τριτος εξω απο το προβλημα ισως μου δωσει μια συμβουλη που δεν μπορουσα να την σκεφτω. Πρεπει να ανοίξεις την καρδια σου, καλυτερα σε π.μ. σε οποια απο εμας θες ή σε όλες, γιατι ειναι δυσκολο να τα κρατας ολα μεσα σου. Σε περιμενουμε και παλι κοντα μας γιατι μας λειπεις πολυ!

Ξέχασα καμια???'Ελενα που είσαι κι εσυ???? :P

Εμεις νεα πολλα δεν εχουμε, καναμε και τεταρτο μπανακι το σαββατοκυριακο, ψηλωνουμε, στις 15/7 εχουμε εμβολιο και γενικα ειμαστε ολο βολτες, το πρωι τον παει η πεθερα μου και πινουν καφε και το απογευμα συνηθως τον παει ο αντρας μου ή και μαζι αν δεν εχω γραφειο στην πλατεια για να βλεπει παιδακια γιατι τρελλαινεται!!Του λεμε εμεις κανε γεια σου γεια σου στα παιδακια και κουναει ολοκληρο το χερακι του πανω κατω!!!Τον εβαλα και σε αυτα τα αυτοκινητακια που ριχνεις κερμα και κουνιουνται, κραταγε το τιμονι με τα δυο του χερακια και γυρναγε με κοιταγε και γελαγε!!!!!Το εχω πνιξει στα φιλια αυτο το παιδι και στα γλυκολογα!!!!Θα σας βαλω κι εγω φωτογραφιες απο το σπιτι, σας χρωσταω ακομα τη βαφτιση!!! Φιλια πολλα πολλα σε ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου.Χθες επιτελους τελειωσα με το μαστορα.Στις 9 το βραδυ εφυγε χθες για να τελειωσει.Σε δυο εβδομαδες γυρναω στη δουλεια.Ενα χρονο λειπω.Ο Ορεστης καθε μερα κανει και κατι καινουριο.Με εχει τρελανει με τις τσαχπινιες του.Σημερα ειπε παππου.Και εμενα η παιδιατρος μου ειπε να του δινω απο το δικο μας φαι.Του εδωσα γεμιστες ντοματες με πατατουλα.

Φουφουκα θα ερθεις στο νομο μου??? Διπλα μας ειναι η Λημνος.

Κατερινα μου το Καθολικακι πως ειναι???Νεα απο τη βιοψια εχουμε???

Σταυρουλα και εμενα το πρωτο φουστανι μου αρεσε για την Εμμελεια μας.

Φωτεινη κουκλος ο γιοκας σου,στα κυβικα του δικου μου.Φανταζομαι τσιμπημα και φιλακια που θα τρωνε τα μπουτακια του και τα μαγουλακια του.Να τον χαιρεσαι και να τον καμαρωνεις.

Ρουλα μου και εμεις καθε απογευμα βγαζουμε καροτσαδα τον κουκλο μας και του αρεσει πολυ.Βλεπει γατουλες.σκυλακια και γελαει.Ριχνει αι κανεναν υπνακο.

Μικρουλαχριστος καλωσορισες στο παρεακι μας.Να χαιρεσαι τη μπεμπα σου.Εγω ειμαι η Ελενα απο τη Μυτιληνη και εχω ενα αγορακι τον Ορεστη που ειναι σχεδον δεκαμιση μηνων.

Φιλακια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τι κάνετε?

Εγώ σήμερα τελείωσα με προσκλήσεις μπομπονιέρες και τα βαφτιστικά.Τελικά θα πάρω το φορεματάκι με τα ροζ λουλουδάκια.Με την δαντέλα μου αρέσει πολύ αλλά είναι πιο βαρύ...

Αντε τώρα να δω τι θα φορέσω και εγώ...

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί έκλεισα να πάμε 5 μέρες Χαλκιδική να κάνουμε επιτέλους μπανάκι.Θα βρούμε τους γονείς μου που είναι εκει με τις ανιψούλες μου και έτσι θα έχω και βοήθεια ;)

Ελενα σου έλειψε η δουλειά? Εγώ 10 μέρες τώρα που σταμάτησα το πρωι μου φαίνεται κάπως.Καλα που έχω μαθήματα τα απογεύματα.οσο να ναι ξεφεύγεις λίγο και από το σπίτι.

Ο Ορεστάκος άρχισε τις λεξούλες ε?Αντε να βιαστεί γιατί η δικιά μου δεν βάζει γλώσσα.Τι θα τραβήξει ο καημενούλης... :lol::lol::lol:

Ρουλάκο αντε ακόμα λιγες μέρες και τελειώνουν τα δικαστήρια.Θα πάτε στη μαμά σου?

Τον βγάζετε για καφεδάκιτον κύριο?Εγω δεν τολμάω να κάτσω με κάποιον για καφέ.Αν σταματήσει το καρότσι γκρινιάζει.. :evil:

Κατερίνα μη στεναχωριέσαι θα τελειώσει ο γολγοθάς σου...Τι κάνει η Καθολική μας?

φουφούκα καλή όρεξη.Ποσο μου αρέσει αυτό το φαγητό....

Θα μπω το βράδυ για λίγο.Ελπίζω να είναι καμία μέσα.Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες :):):) σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινα να σχολιασω γιατι τρεχω με τις τελευταιες ετοιμασιες της βαφτισης,το Σαββατο γινομαι νονα :D:D:D μου ειχαν μειναι τα "δευτερα",εμεις στη Θεσ/νικη εχουμε το εθιμο οτι η νονα παιρνει μια απο τα ιδια με τα βαφτιστικα αλλα σε πιο προχειρη εκδοχη που θα τα βαλλει το μωρο μετα το 1ο λουσιμο :!: ετσι πηρα 2ο φορεμα(τελειο-ναυτικο στυλ με καρφιτσα αρκουδακι),πιτζαμακια με δαντελα μωβ,εσωρουχα βαμβακερα με δαντελα και μια καπελερια για να τα βαλω μεσα :D:D:D:D

ΡΟΥΛΑ,καταρχην ξεχασες εμενα :-o:-o:-o:-o:-o:-o:((:((:((:((:((

ΦΩΤΕΙΝΗ,θεος ο σπορος και ιδιος πια :?::?::?::?: ιδιος :o:o:o:o

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ,εμενα το δαντελενιο δεν μου αρεσε :roll::roll::roll::roll: ψηφιζω δαγκωτο αυτο με το ροζ λουλουδακι :!::!: που κλεισατε Χαλκιδικη :?:

ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΕ ΛΙΓΟ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι δεν είναι καμία μέσα? :(

Χαράαααααααααα!!!!

Δεν πήρα το δαντελωτό αλλά το άλλο. ;)

Ιερισσό κλείσαμε.Πάμε εκεί κάθε χρόνο.Πολύ μας αρέσει,Βέβαια παλιά πηγαίναμε για ψάρεμα αλλά πού τώρα τέτοια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παλιοβλακεία!Εγραφα ένα τέταρτο και με πέταξε X(X(X( Ξαναγράφω λοιπόν!

Καλημέρα φιλεναδούλες!Τι κάνετε;Εμείς κοιμηθήκαμε μια χαρά αφού είχαμε κλείσει πάλι τα παράθυρα.Στις 12 ξύπνησε το Αγγελικάκι για πιπίλα(μετά από πολύ καιρό) και μετά για γάλα στις 5,όπου και σηκώθηκε ο αντρούλης μου.Φανταστείτε τι ύπνους έκανα :D

Ρουλάκι,να'σαι καλά!Εννοείται ότι θα βάλω ίντερνετ πριν ακόμα πάω.Θα πάει η μανούλα πρώτα και θα το κανονίσει.Όσο για αυτά που είπες στο Βικουλίνι,συμφωνώ απόλυτα.Μπορεί να μην έχουμε βρεθεί,αλλά είμαστε κοντά η μία με την άλλη.Εγώ πάντως νιώθω πολύ άνετα και δεμένη μαζί σας. :) Τέταρτο μπανάκι;Τέλεια.Ήταν πιο εξοικειωμένος αυτή τη φορά;Μια χαρά το ντερεκάκι σου! :)

Ελενάκι,τελειωσανε τα βάσανε με τους μαστόρους ε;Μια χαρά.Ξεκούραση τώρα.Το ξέρω βρε ότι η Λήμνος είναι δίπλα.Θα επικοινωνούμε με σήματα καπνού :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλίτσα,συγνώμη για εχθές!Ότι τα είχα βάλει για ύπνο γιατί γυρίσαμε αργά από τη βόλτα και είχαμε χορωδία.Μετά από 3 λεπτά βέβαια σταματήσανε αλλά είχα ήδη κλείσει. :( Κι εσύ διακοπούλες;Εμείς δεν έχουμε κάνει ούτε ένα μπάνιο και δεν μπορούμε να κανονίσουμε εάν δεν ξέρουμε πότε πρέπει να φύγουμε.Θα έχεις και βοήθεια και παρέα οπότε θα είσαι μια χαρά.Αυτό με τη δουλειά κι εγώ το διαπιστώνω.Μου την έχει ψιλοβαρέσει μες στο σπίτι ρε παιδί μου,μου αρέσει και η δουλειά μου και μου λείπει.Εμείς όταν βγαίνουμε έξω η μικρή είναι κυρία.Αν περάσει όμως 9:30 δυσκολευόμαστε γιατί αρχίζει και νυστάζει.Εξαρτάται βέβαια και τι ώρα θα έχει ξυπνήσει το απόγευμα.Έτσι γκρινιαρούλα ήταν η Στέλλα μου και δεν μπορούσαμε να ευχαριστηθούμε μία βόλτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! οχι φουφουκα κανενα νεο πηραμε τηλ και μας ειπανε να παρουμε την Δευτερα γιατι η γιατρος λειπει :evil:

ξερω θα μας βγαλουν την πιστη μεχρι να μας πουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Χτες μου βγήκε ο κ@λ@ς. Είχαμε τραπέζι σε κάτι θειους/ξαδέρφια από Γερμανία και έτσι από το πρωί καθάριζα και μαγείρευα συνέχεια, όσο με άφηνε φυσικά ο μικρός. Περάσαμε πολύ ωραία και ο μικρός στρίγκλιζε από χαρά όλη την ώρα. Να 'λεγε και καμιά λεξούλα τι καλά που θα ήταν :(

Μήτση εμένα όταν ξυπνάει το μεσημέρι με κλάμα έχω καταλάβει ότι δεν χόρτασε ύπνο και απλά κάτι τον ενόχλησε και ξύπνησε, οπότε προσπαθώ να τον ξανακοιμήσω.

Μάγδα τώρα απολαμβάνεις της παραλίες της Κέρκυρας;;;;;; Μπράβο, καλά να περνάτε :D

Κατερινοφουφου πως και σας άφησε το παλιοκοκόρι και κοιμηθήκατε; Τι εννοείς κλείσατε τα παράθυρα; Δεν σκάσατε από τη ζέστη; :o Εγώ όπου και να πάω βόλτα στανταρ 9 παρα γυρίζω αφού είναι η ώρα του ύπνου. Δεν με πειράζει γιατί έκανα αμαν να τον μαθω να κοιμάται νωρίς, οπότε σίγουρα τώρα δεν θέλω να τον ταράζω και να του χαλώ το πρόγραμμα.

Σταυρούλα μην αγχώνεσαι για την μικρή, θα πάει κάποια στιγμή και στον παππού της αλλά και σε άλλους. Άντε να βρεις τώρα και φορεμα για εσένα και είσαι έτοιμη για την βάφτιση. Τι ωραία, διακοπούλες και με βοήθεια, μια χαρά!

Σχετικά με φαγητά από φρούτα έχω σχεδόν 2 μήνες να δώσω μηλο/αχλάδι/μπανάνα και δίνω εποχής: βερύκοκο, δαμάσκηνο, νεκταρίνι, ροδάκινο, πεπόνι (αυτό στο μπλέντερ γίνεται χυμός οπότε απλά το λιώνω με ένα πιρουνάκι και το δίνω). Αυτά σε διάφορους συνδυασμούς.

Στο μεσημεριανό δικό μας δεν έχω δώσει και συνήθως τον τελευταίο μήνα κάνω τα εξής:

μοσχαράκι ή κοτόπουλο/ φασολάκια/πατάτα ή καρότο

μοσχαράκι ή κοτόπουλο/ αρακάς/πατάτα ή καρότο

μοσχαράκι ή κοτόπουλο/ ρύζι/καρότο

μοσχαράκι ή κοτόπουλο/ κοφτό μακαρόνι/καρότο

μοσχαράκι ή κοτόπουλο/ καρότο/πράσο

μοσχαράκι ή κοτόπουλο/ μπρόκολο/κουνουπίδι

Δίνω 2 μέρες μοσχάρι, 2 μέρες κοτόπουλο, 2 μέρες λαχανικά και πάλι από την αρχή. Τις ημέρες που δίνω λαχανικά απλά αναμιγνύω καποια από τα παραπάνω. (με αγαπημένο το μπρόκολο/κουνουπίδι/πατάτα και αρακά/πατάτα/καρότο ή κολοκύθι)

Όλο λέω να κάνω και φακή και όλο το αναβάλλω.

Μπάνιο κάνουμε κάθε βράδυ, αφού μπουσουλάει όλη μέρα και όσο και να σφουγαρίσω αυτός γίνεται άστα να πάνε. Είναι και η ζέστη, οπότε πάντα τον κάνω. Άσε που εμάς είναι μέσα στη ρουτίνα μας για τον ύπνο: μπάνιο, μασάζ με λαδάκι, θηλασμός και ύυυυυυπνος! :D

Ρούλα νόμιζα ότι ξεχάστηκες στο υποθηκοφυλάκειο τόσες μέρες :lol::lol::lol::lol: Άμα αρχίσετε από τώρα τα αυτοκινητάκια με το ευρώ καήκατε :lol::lol::lol: χάνεις μια περιουσία με αυτά.

Έλενα γυρίζεις στη δουλειά; Μέσα στο καλοκαίρι;

Χαρούλα μου πάντα άξια να είσαι και με το καλό να γίνει και η δική σας βάφτιση.

Κατερίνα πραγματικά θα σας σκάσουνε μέχρι να μάθετε τα αποτελέσματα :evil::evil::evil:

Πως πάει η διατροφή της μικρής; Ανεβαίνει η ζυγαριά;

Thanks για τα καλά σας λόγια για τον μικρό μου. Το φωτοτυπικό μηχάνημα δούλεψε καλά :lol::lol::lol: Ευτυχώς γιατί όσο να'ναι τον άντρα μου δεν τον λες και όμορφο :lol::lol: Το μόνο ανησυχητικό είναι μήπως μετά κάνω κόρη και πάρει από τον μπαμπά της :o:o:o:o Θα πρέπει να τάζω πολυκατοικίες για να την πάρει κανένας. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,καλημέρα!Πώς είστε σήμερα;Ζέστηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!11 #:-s#:-s#:-s

Κατερινάκι,υπομονή κοριτσάρα μου!Κάποια στιγμή θα βγούνε τι στο καλό πια!

Φωτεινούλα,είχαμε κλειστά παράθυρα με κλιματιστικό.Αυτός το βιολί του!Εχθές ανοίξαμε παράθυρα,είχε πολύ ωραία δροσούλα!11:30 τον ακούμε.Βγαίνω στο μπαλκόνι και καθόντουσαν οι γριές και κουτσομπολεύανε έξω.Βγαίνω λοιπόν και λέω :"Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά,11:30 ώρα νυχτιάτικα".Το Στελλί μέσα έκλαιγε και ακουγόταν φυσικά.Γυρίσανε,κοιτάξανε και μετά μπήκα μέσα,αφού φυσικά δε μιλησανε.Εμένα το μεσημέρι άμα ξυπνησει μπορεί να θέλει λίγο γαλατάκι για να ξανακοιμηθεί. ;) Ρε Φωτεινούλα,τι ωραία που μιλάς για τον άντρα σου; :lol::lol::lol::lol: Έρωτας κεραυνοβόλος απ'ότι καταλαβαίνω ε; :lol::lol::lol::lol:

Σήμερα μαγειρεύω φασολάδα για εμάς(μπλιαχ),επιθυμία του άντρα μου,και κοκκινιστό μοσχαράκι με πατατούλες για τα ζουζουνάκια μου! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλημέρα και από μένα.

Ζέστη φουφούκα ε?Εμείς εδώ το βράδυ δροσούλα.Με κλειστά μπαλκόνια κοιμόμαστε. ;)

Φωτεινή αφού την συνταγή να σου μοιάσει το παιδί την ξέρεις και την πέτυχες.Απλά θα την επαναλάβεις... :lol::lol:

Εγώ πήρα κουτιά λαμπάδες κλπ.Μένει μόνο να έρθουν φόρεμα και παπούτσια.Το απόγευμα θα πάρω και τα προσκλητήρια για να αρχίζω να γράφω.

Κορίτσια πέθανα στο γέλιο με τη μικρή.Τόσο καιρο την αφήνω να μπουσουλάει μόνο στη σαλοκουζίνα.Εχτές της άφησα το πεδίο ελεύθερο να δω τι θα κάνει.Μπουσουλάει στο διάδρομο και σταματάει εξω από την κρεβατοκάμαρα και την ακούω να λέει σιγά "νανα"(νανι) συνεχίζει (εγω από πίσω να μη με βλέπει) φτάνει έξω από το μπάνιο και λέει" κακα" πάει και το δωμάτιο με τους υπολογιστές και λέει "λαλα"(επειδή της βάζω τραγούδια στο pc).Αλλά τα έλεγε με ένα συνομοτικό ύφος ...Μάλλον τα κατέγραφε στο gps της :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια.Αντε να μπείτε το βραδάκι να μιλάμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!Χθες εγραφα ποση ωρα και με πεταξε εξω!!!

Ελενα αναζήτησα και εμφανίστηκε!!!Δουλείες με εμαστόρους, ατιμο πραγμα!!!Καλη αρχη στην δουλεια σου, θα ξεφευγεις λιγο!!!

Σταυρούλα μου αντε με το καλό να γίνει η βαφτισή σας!!!Με γεια το βαφτιστικό σας!!!Αλλα εχω μια απορια, δεν τα αγοραζει ο νονος ή η νονα???Περιμενουμε φωτο και για το δικό σου φόρεμα!Θα πάμε πεντε μερες με φιλους χωρις τον μπεμπακο, κατι που δεν με τρελλαινει σαν ιδεα γιατι δεν θελω να τον αφησω, αλλα μου ειπε και η νονα του μπεμπη που εχει δυο παιδακια οτι ειναι καλο που και που, αλλα εγω φοβαμαι μην γινει τιποτα οσο λειπουμε. Μου φαίνεται θα παίρνω τηλεφωνο καθε μια ωρα. Μετα θα παμε στη Σκυρο που ειναι οι γονεις μου τωρα γιατι εχουμε κατι ενοικιαζομενα δωματια, να βοηθησω λιγακι ακι την μανουλα μου, εκεινη σκιζεται για εμενα οποτε ερχεται!Κι εσείς βλεπω Χαλκιδική!!!Να περάσετε πολύ ωραια!!!Τι γλυκα που θα ειναι η μικρη ετσι που μας την περιγραφεις!!!Εμενα ο μουγκοθοδωρος γιατι δεν βγαζει αχνααααα????Για πες κανενα κολπο να μιλησει πιο γρηγορα!!!

Χαρουλιτα μου δεν σε ξεχασα!!!Σου ειχα γραψει στο προηγουμενο μηνυμα οτι ευτυχως που το ανιψουδι ειναι καλα και με γεια το φορεμα!Παντα αξια για το Σάββατο!

Κατερινοφουφου παντα φαινομαι σε συνδεση γιατι παλια μου εκανε κολπα και δεν με εβαζε οποτε το αφηνω συνεχεια ανοικτο για να μην σας χανω!!!Κι εγω αισθανομαι πολυ κοντα μαζι σας και πρεπει να βρουμε εναν τροπο να βρεθουμε καποια στιγμη αλλα ειμαστε σε ολα τα μερη της Ελλαδας!!!!ΣΦΑΧΤΟ ΤΟ ΚΟΚΟΡΙ ή τις γιαγιαδες και θα ερθω εγω να σε βγαλω απο τη φυλακη!!!Πλακα κανω μην παρεξηγηθω με τις γιαγιαδες!

Κατερινακι κανενα νεο???Η Καθολικουλα τι κανει?

Φωτεινουλα μου μπραβο λογια για τον αντρουλη σου!!!!Θα του το πουμε!!!Για πες τη συνταγη για τη φωτοτυπια γιατι εγω απετυχα παταγωδως!!!Αν και επιμενω οτι οταν γελαει μου μοιαζει!!!Ασε που ο αντρας μου δεν γελαει και συχνα!!!Τον εχουμε βγαλει ο γκρινιαρης απο τα στρουμφακια!!!Ειδες κι εγω καλό λογο για τον αντρουλη μου??? :P

Πολλα φιλια σε ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουουουουουου!Να'μαι πάλι! ;;);;);;);;) Τι κάνουν τα κορίτσια μου;

Σταυρουλίτσα,τι τυχερή εκεί πάνω που έχετε δροσούλα;Καλά ε;Πανέξυπνο το κοριτσάκι σου!Άντε να τελειώνεις και με τα προσκλητήρια.Όχι σαν εμένα που τα μοίρασα μία εβδομάδα πριν. :oops::oops::lol::lol:

Ρουλάκι,Καλά λες!Τώρα που έχω και φίλη δικηγόρο δε φοβάμαι κανέναν :lol::lol::lol: Υπομονη θα κάνω,αφου σε λίγο καιρό θα φύγουμε. :roll: Ενοικιαζόμενα δωμάτια;Ουάου,τέλεια!Και διακοπούλες και χαρτζιλικάκι. ;) Ο τέλειος συνδυασμός. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ζέστη είναι αυτή σήμερα;;; #:-s#:-s:roll::roll:

Ο μικρός πάλι το έραψε το στοματάκι του το μεσημέρι. Να δω τώρα το απογευμα τι θα κάνει;

Κοιμηθήκαμε μαζί τώρα το απόγευμα και το καταευχαριστήθηκα. Συνήθως δεν κοιμάμαι αλλά σήμερα νύσταζα και εγώ. Ίσως φταίει ο πονοκέφαλος που έχω από το πρωί.

Κατερίνοφουφου χαρά στην υπομονή σου με το κοκόρι :o:o Ο άντρας μου θα το είχε σφάξει στο δευτερόλεπτο και τις γριές ... άσε ας μην πω :lol::lol::lol: Μάθατε πότε θα φύγετε;

Ξέχασα να πω ότι την Κυριακή που πέρασε είχαμε επέτειο με τον άντρα 13 ΧΡΟΝΙΑ σχέσης. Μη με ρωτήσετε πως το γιορτάσαμε; :evil::evil: Είναι για να γιορτάζονται τώρα τα 13 χρόνια;; Δε λέτε πάλι καλά που το θυμηθήκαμε :lol::lol: Όσο για την ομορφάδα του αντρός μου, είμαι ρεαλίστρια. Είδα προκοπή και από τους όμορφους. Άστο καλύτερα. Ο δικός μου απλά βλέπεται. (Να θυμηθώ να κλείσω τη σελιδα του μαμμυ, γιατί αύριο που κάθεται μπορεί να πέσει το ματάκι του καταδώ μεριά και να τα διαβάσει ) :lol::lol::lol::lol:

Α ρε Σταυρούλα τι πανέξυπνο κοριτσακι εκανες; Χθες εκανα μια ανανεωση στην υπογραφη μου εδώ, με τα ονόματα μας, και σκεφτόμουνα "να γραψω Εμμέλεια ή όχι;;Άσε μην αλλάξει γνώμη;" :lol::lol::lol: Το βραδάκι κοπελιά μου έχει πάρει τα μυαλά ο Εζέλ και δεν μπορώ να μπαίνω στο μάμμυ :lol::lol::lol::lol::lol: Τι κόλλημα έχω φάει; Δεν έχω δει ποτέ τούρκικο και τώρα έχω κολλήσει :o:o:?:?

Ρούλα εγώ σαν γνωστό πνεύμα αντιλογίας θα σου έλεγα να μην αφήσεις τον μπέμπη, αλλά ΕΣΥ είσαι η μαμά του και θα κάνεις αυτό που νιώθεις ως καλύτερο! Απλά θυμάμαι από καποια διαβασματα που εκανα ότι από 9 ως 18 μηνών είναι η περίοδος που το μωρό βιώνει πιο έντονα το "αγχος του αποχωρισμού", δηλ έντονη φοβία και ανησυχία για την απουσία της μητέρας. Να κάνουμε τα παιδιά μας ανεξάρτητα αλλά όχι υπερβολές. Και πάλι, επαναλαμβάνω για τυχόν παρεξηγήσεις, κάνε αυτό που θεωρείς ΕΣΥ σωστό. Η νονά του μπέμπη επειδή έχει 2 παιδιά δεν σημαίνει ότι ξέρει και από παιδοψυχολογία ;) Δεν το λέω με κακία, αλλά πάντα όλοι έχουν άποψη (όπως τώρα εγώ :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...