Μετάβαση σε περιεχόμενο

καφενε "ομορφη μερα"


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!!

Μαρία είμαι μέλος στο mammy από το 2008 και πραγματικά έχω κάνει πολλές φορές τη σκέψη που έκανες κι εσύ. Μου άρεσε που κάποτε δεν υπήρχαν τόοοοσες ομάδες και έγραφαν όοοολες οι κοπέλες σε όλα τα θέματα και μοιραζόμασταν τόσα πολλά πράγματα..Πολύ καλή η ιδέα που είχες!!!

Να σας συστηθώ. Είμαι η Ανθή και έχω ένα αγοράκι τον Πάνο που έκλεισε τα 2 το Μάρτιο.Εδώ και καιρό τριγυρνά στο μυαλό μου η σκέψη για δεύτερο αλλά δε λέω να πάρω την απόφαση γιατί ο γιος μου είναι πλέον μεγάλο παιδάκι και τρομάζω λίγο στη σκέψη να τα ξαναζήσω όλα από την αρχή παρόλο που ο Πάνος ήταν και είναι ένα πολύ εύκολο παιδάκι..

Θα με κεράσετε λοιπόν κι εμένα ένα καφεδάκι;; Ελαφρύ, γλυκό με αρκετό γάλα παρακαλώ :D:D:D !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βρε βρε καλημερεεες καλημερεεες

ανθη φυσικα και θα σε κερασουμε, καθησε!

ειμαι η μαρια και εχω δυο ζουζουνια 7 και 2 και περιμενουμε το τριτο αρχες οκτωβρη! :D

χαιρομαι που συμφωνεις και ελπιζω και αλλα κοριτσια να το δουνε και να ερθουνε στην ομορφη παρεουλα μας!

να τον χαιρεσαι τον μικρουλη σου, και οσο αναφορα το 2ο,

πιστευω πως καποια στιγμη θα το νιωσεις πως το θες και εσυ ,

εγω οταν αρχιζε και μεγαλωσνε ο γιος μου, και ηταν πιο ελευθερος

ηθελα να φροντιζω παλι ενα μωρακι, καπως ετσι το ειχα σκευτει και βαλαμε μπρος

για το 2ο!

αλλα μην βιαστεις, οποτε νιωσετε ετοιμοι!

εναν ελαφρυ γλυκο με πολυ γαλα για την ανθη λοιπον

εγω θα θελα μια motion!

ελατεεεε να μαζευομαστεεεε

ΚΑΛΗΜΕΡΑ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα !!!!Μαρια ωραιο το θεματακι σου ...Ειμαι και γω παλιο μελος ..Εχω ενα ζουζουνι το Νικολακι που ειναι 17 μηνων .Πινω και το καφεδακι μου τωρα οποτε μια χαρα το θεματακι σου....Ο μικρος του εδωσα το γαλα του και τον ξαναεβαλα στο κρεβατι του γιατι ξανακοιμαται μεχρι τις 1100..Μετο καλο και το τριτο μπεμπε σου!!!!!

Ξεχασα να συστηθω ..Ειμαι η Ολια απο θεσσαλονικη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και απο μενα!Χωραω στην παρεα σας;Ειμαι απο τα καλοκαιρινια μωρακια 2011,σχετικα καινουργια στο φορουμ.Περιμενω το κοριτσακι μου τελος Αυγουστου. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα :)

ολια να σου ζησει το καμαρι σου, εμενα το πρωι η μικρη αμα ξυπνησει

παει τελειωσε δεν ξανακοιμαται και συνηθως ξυπναει 9-10 !

beboulino με το καλο η κορουλα σουθ,

κοντευεις μωρεεεε λιγο εμεινεεεε!κοιτα βεβαια στο αν χωρας δεν ξερω

αναλογα ποσο εχεις φουσκωωωωωωωσει.. :lol: φυσικα και κανω πλακαα!

το ονομα σου?! εγω ειμαι η μαρια, χαρηκα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μαρια!Ειμαι η Νικη και χαιρομαι πολυ που θα γνωρισω και αλλα κοριτσακια στο φορουμ! :D Νομιζω πως ακομα χωραω! :lol: Αν και κοντευω να κλεισω τον 7ο.Ολοι μου λενε πως εχω μικρη κοιλιτσα.Τη εξελιξη της δεν ξερω,αλλα θα δειξει! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε εναν ελληνικο διπλο μετριο.Ελαφρυ ομως γιατι παιρνω και το καταραμενο χαπι (γουτοπαρ) και μου φερνει ταχυκαρδιες! :?:lol:

Βλεπω πως εχεις 2 παιδακια και κοντευεις για το 3ο!Να σου ζησουν και με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε???????????

τι καλα που μαζευομαστε σιγα σιγα,ε???

μαρακι μου πιασε εναν ελληνικουλη γλυκο παρακαλω!!!!!!!!

τι αλλα βρε κοριτσια????

για πειτε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!μαρακι και κατερινακι ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!!!!!!μαρακι με το καλο να παρεις στην αγκαλιτσα σου ενα γερο μωρακι!!!!!!θελω κι εγωωωωωωω!!!!αλλα δεν μου καθετε αυτη τη φορα!!!!!!

μπορω να εχω ενα φραπεδακι μετριο με γαλα????

ολια κι εσυ θεσσαλονικια??????ανατολικα?δυτικα?εγω ειμαι χαριλαου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μπορώ να μπω κι εγώ στην παρεούλα σας???? Λέγομαι Αθανασία και μένω Σαντορίνη, έχω ένα αντράκι που κοντεύει τα 3 και προσπαθώ για δεύτερο αλλά και μένα δε μου έχει κάτσει ακόμη....

Θα χαρώ πολύ να μιλάω μαζί σας!!! Το καφεδάκι μου το πίνω ελληνικό, γλυκό κ ελαφρύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα κουκλες,ενα φραπεδακι μετριο Μαρακι!!!!!

αρχισε να μεγαλωνει η παρεα μας βλεπω,να ξανασυστηθω και εγω στα κοριτσια που δεν με ξερουν ειμαι Κατερινα και εχω τρια αγορακια θα χαρω να σας γνωρισω και να πινουμε καφεδακι

Ανθη μην το σκεφτεσαι βαλε μπρος για δευτερο οσο πιο μικρη διαφορα θα εχουν μεταξυ τους τοσο το καλυτερο

Αθανασια απο την ομορφη Σαντορινη εκει εκανα το ταξιδι του μελιτος ;)θα ερθει και το 2ο παιδακι μην ανυσυχεις

Ηλιανα και μπεμπουλινο με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας!!!!μπεμπουλινο και εγω μικρες κοιλιτσες ειχα σε ολα δεν εχει καμια σημασια αυτο

Καλη μου με το καλο και εσυ να ετοιμαστεις για δευτερο παιδακι θα ερθει που θα παει

Ολια φιλια στον Νικολακη!!!!

Μαρακι αν κρινω απο τα δικα μου οταν γεννηθηκε ο δευτερος ο πρωτος ηταν 27 μηνων και δεν ζηλεψε καθολου ισως δεν πολυκαταλαβαινε ακομα την αισθηση της ζηλιας και δεν ειχα καθολου προβλημα

τι μαγειρευετε σημερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κατερινακι!!!!!!!εγω εχω απο χθες φαγακι!εκανα κοτοπουλο με ρυζακι και περισσεψε αρκετο,οποτε σημερα δεν εχω μαγειρεμα!!!!!εχω ομως ψωνια!!!!!!απο το πρωι που ξυπνησα ολο λεω αντε να παω αλλα....απιστευτη σπαριλα!!!!!τωρα ομως πρεπει να παω γιατι φαι εχουμε αλλα δεν θα εχουμε να το συνοδεψουμε με σαλατουλα :lol::lol::lol::lol: !!!!!!!!!!!!φευγω λοιπον!!!παω λαικη σαν χαρωπη νοικοκυρα που ειμαι!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Μαρία, πολύ ωραία η ιδέα σου! Κι εγώ είμαι μέλος από το 2009 και τότε τα πράγματα ήταν πολύ πιο χύμα. Θυμάμαι το καφενείο εκείνης της εποχής, το "Σσσσσς, λέμε τα δικά μας" που είχε μεγάλη επιτυχία! Κι εμένα δε μ' αρέσει που τώρα είμαστε χωρισμένες σε ομάδες και δε γνωρίζουμε κοπέλες από άλλες ομάδες. Νομίζω το καφενεδάκι σου θα έχει επιτυχία!

Εγώ καφέ δε θέλω, θα καθίσω για την ωραία παρέα!

Λέγομαι Άννα-Μαρία, είμαι στη 17η εβδομάδα, όπως λέει και το τικεράκι μου και μένω Κύπρο!

K.T.K. ίδιο φαΐ τρώμε σήμερα, αλλά εγώ το μαγειρεύω τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ παλι φιλεναδες!!!!!!!!!εβαλα τα παιδακια μου για νανι κ τωρα θα ξαπλωσω κ εγω!!!!!!!!

γιατι αλλιως.....!!!!!!!

κετερινα μου σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου,να χαιρεσε κ εσυ τα παιδακια σου!!!!!!!!!!!!

εγω επειδη το βραδυ στις 11 πειναγα κ ηθελα να φαω μια μακαροναδα, ετσι λοιπον στις καθησα κ μαγειρεψα.εχω κ κοκκινιστο κοτοπουλο απο χθες,οποτε σημερα κ εγω γιοκ μαγειρεμα!!!!!!

καλη μου καλα ψωνια κοριτσι μου!!!!!! με το καλο λοιπον να ερθει κ το δευτερο παιδακι σου!!!!!

η αληθεια ειναι πως οσο πιο πολυ το σκεφτομαστε δυσκολα το παιρνουμε αποφαση!!!

να φανταστεις πως εγω αν το σκεφτομουν ακομα δεν θα ειχα κανει το δευτερο....!!!!!φαντασου τωρα....!!!!!! :shock::lol::lol::lol:

αθανασια μου μην αγχωνεσαι κοπελα μου θα ερθει σηντομα κ σε σενα κ το δευτερο παιδακι σου!!!!!σου το ευχομαι!!!!!

αννα μαρια μου τι κανεις κοπελα μου???????????σε χασαμε κ ανησυχησαμε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια...Στον καφενέ έχετε πορτοκαλαδίτσα??? Είμαι εγκυούλα και δεν πίνω καφέδες (όχι δηλαδή πως πριν έπινα ) :D !!!

Ονομάζομαι Μαρία, κλείνω όπου να΄ναι τα 26 και είμαι από Κύπρο. Περιμένω το αγοράκι μου όπου να΄ναι και ανυπομονώ!!

Ελπίζω να τα λέμε κι από δω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια που ειστε ολες;;κοιμαστε ακομα;;

ο μικρος μου κοιμαται ακομα,φουσκωσαμε την πισινουλα μας πριν και τη γεμισαμε νερο και ζεστενεται στον ηλιο,τα μεγαλα μου ανυπομονουν να πλατσουρισουν,μολις ξυπνησει το μικρο θα βουτηξουνε λιγο και τα τρια να δροσιστουν μας εκανε αποτομη ζεστη και βρηκαμε ευκαιρια μιας και εδω που μενουμε δυσκολο να παμε θαλασσα,πλακα θα εχουν!!!!

Μαρια μου ενα φραπεδακι μετριο!!!!!που εισαι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki 24 μαζι γραφαμε εγω παντως σε καλοσωριζω με το καλο να ερθει το μωρακι σου και εγω τον πρωτο μου στα 26 τον εκανα,κοντευεις τουλαχιστον δεν θα φας τις πολλες ζεστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κυριες μου, ειχε δουλεια στο μαγαζι και βγηκα απο το μαμμυ!

Νικη αστα να πανε η ιστορια με τα χαπακια, τον ατελειωτο εχουνε

αθανασια, σαντορινηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

ααχ ποσο την αγαπωωω! :D

να σου ζησει και εσενα ο γιοκας και με το καλο

να ερθει ενα σποτακι ,που τοσο θελετε

μοσχαρακι με χυλοπιτες διαβαζω, κοτοπουλο με ρυζι διαβαζω,

μα λιγο σεβασμος και σε εμας με ΤΙΣ λιγουρες :lol::lol::lol:

και εμεις ομως δεν παμε πισω σημερα ειχαμε καρμποναρα

(καιρο ειχα να φαω και την πεθυμησα)

αννα μαρια μου χαιρομαι που σαρεσε,

καλα σαφως και θυμαμαι εκεινο το θεμα, τοτε μαλιστα δεν φτιαχναμε

και νουμερο 2,3 ειχε φτασει πολλες σελιδες, (αν κανω λαθος διορθωσε με)

οντως καλε σε χασαμε απο το παρεακι μας και ανησυχήσαμε

χαιρομαι που εισαι καλα, τι γινεται με την αλοιφη? τελειωσες?

μαρακι καλως ηρθες και εσυ το καφενε μας,

με το καλο ο αγοραροοοος :D

και φυσικα κερναμε πορτοκαλαδιτσα, και εγω απο αυτο πινω ;)

κατερινα πισινουλα εε? καλα ειχαμε περσυ

και τρελενοταν και ο μεγαλος και η μικρη..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια...ηρθα και εγω στο παρεακι σας!Ειμαι η Ελιζα και εχω 2 αγορακια 3 χρονων και 7 μηνων!

Ηλιαννακι τι κανεις,πως τα πας τα μικρα σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε πως δεν το σκεφτηκα?! καταπληκτικο ονομααα, μαρεσει παρα πολυ και

το ελισσαβετ!'

ναιι ναιι περιμενουμε το τριτο τον οκτωβρη :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...