Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

καλημερα κουκλες!!

εβιτα μπραβο, ολα καλα...αντε εχεις κι εσυ τωρα ετοιμασιες δωματιου κλπ Κι εγω παντως που χαζευω γονεις τωρα τελευταια, ολους με το καθισματακι τους βλεπω να μεταφερουν τα μωρα, μαλλον βολευει πιο πολυ απο το πορτ μπεμπε.. παει και με το καροτσι πακετο ετσι δεν ειναι??

Σοφακι μην ανησυχεις για την κοιλια, καθε μανουλα ειναι και διαφορετικη, εσενα μπορει να πεταχτει αργοτερα... Τα ιδια παραπονα κανω κι εγω με το στηθος που αν και αλλαξε λιγακι δεν λεει να γινει ζουμερο και σεξυ!! Οποτε, τελευταια στιγμη θα φουσκωσει το βλεπω... :?:evil:

Οσο για την τρυχοφυια εννοειται δεν ειναι απο τα μεγαλα θεματα μας απλα δεν παυει να μου τη σπαει!Σ εμενα δεν ειναι απλα οτι εχω τριχουλες κατω απο τον αφαλο, στη γνωστη γραμμη ξερετε, να κανω αποτριχωση να ξεμπερδευω... Ειναι οτι ολο το χνουδι μου σε κοιλια γενικοτερα απο ξανθο εχει σκουρυνει και το βρισκω πολυ αντιαισθητικο... :roll: Αλλα δεν αχολουμαι και πολυ, τι να κανουμε....

Σημερα ειμαι πολυ ενθουσιασμενη γιατι εμαθα οτι μια πολυ καλη μου φιλη ειναι εγκυος και θα κανουμε παρειτσα!!! Ταλαιπωρηθηκε κι εκεινη πολυ να συλλαβει και η χαρα μας ειναι απεριγραπτη!!

Αυτα προς το παρον, πολλα φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλησπέρα. Σημερα τρέχω απο το πρωι και τώρα γύρισα σπίτι. Απο εχθές παίρνω μισο χαπι yotopar πρωι- βράδυ γιατί δεν ενοιωθα πολύ καλά με ενοχλεί χαμηλά η κοιλιά μου και σήμερα εκανα και μια καλλιέργεια ούρων λογω της συχνοουρίας που έχω γιατι θέλει η γιατρός μου να αποκλείσει την ουρολείμωξη. Πάντως το μωρό το αισθάνομαι συνέχεια και αυτό με ηρεμεί.

Τις πάνες δεν τις έχω χρησιμοποιήσει τις εχουν αλλες κοπέλες στο forum και δεν εχουν κάνει παράπονα τώρα τι να πω, πάντως και στην Αγγλία και στην Γερμανία στα ΣουπερΜαρκετ δεν ειναι ακριβές οπως στην Ελλαδα τι να πω βλέποντας και κάνοντας.

Αυριο εχω β επιπέδου εχω καιρό να κάνω υπέρηχο και το περιμενω με λαχτάρα. Τα λέμε αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy μου μαλλον βολευει περισσοτερο γιατι αυτα τα καθησματακια ειναι μεχρι 13 κιλα ... εγω πηρα ξεχωρηστα το καροτσι αλλα ξερω οτι υπαρχουν κ αυτα που ειναι μαζι ... κ μεις τετοιο θα παρουμε το εχουμε παραγγειλει ηδη ... πειτε μ τη γνωμη σας...

post-14116-13873937830031_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες.Αυτο που λεει η evinikolas το ακουσα κι εγω απο μια φιλη μου,οτι πηραν μια φορα πανες παμπερς απο μαγαζι που πουλαει πιο φτηνα κι η μικρη γινοταν μουσκεμα!Τουιγκι,θα κανετε παρεουλα,τι καλα..κι εγω πολυ χαιρομαι να ακουω γυναικες που τα καταφεραν ειδικα αν ταλαιπωρηθηκαν γι αυτο αρκετα!Για το πορτ μπεμπε και το καθισμα που λες,ειναι αναλογα,εχει συστηματα μεταφορας που ειναι ολα μαζι(εμεις αυτο πηραμε)και καροτσια μονα τους που μπορεις μετα ειτε να παρεις ενα καθισμα που προσαρμοζεται πανω(απο μανουλες που ρωτησα το θεωρουν πολυ βολικο για να μην βγαζουν το μωρο τους αν εχει κοιμηθει και το βαζουν στο πορτ μπεμπε η το καροτσι)ειτε ενα αλλο ασχετο καθισμα αυτοκινητου που να το χεις μονιμα στο αμαξι.Νομιζω τα βλεπεις να τα μεταφερουν ετσι γιατι αν κοιμουνται ειδικα στο καθισμα,ξεκουμπωνουν το καθισμα και το παιρνουν μαζι,το δικο μας πορτ μπεμπε εχει να παρεις ξεχωριστα αν θελεις κιτ αυτοκινητου για να το μεταφερεις αλλα δεν το θεωρω ασφαλες και ετσι θα παρουε τη βαση αυτοκινητου να την εχουμε στο αμαξι και θα βαζουμε-βγαζουμε το καθισμα οποτε χρειαζεται.για να δουμε,στη θεωρια καλα ειναι,στην πραξη θα ναι το ιδιο ευκολα??Αχ ρε κοριτσια και κατι αλλο που με καιει,εχει καμια κατοικιδιο στο σπιτι μεσα,κι αν ναι,τι θα κανετε??Εμας θα μεινει εννοειται,δεν τη δινω σε κανεναν,αλλα μας ειπε η εκπαιδευτρια να την προσαρμοσουμε απο τωρα και πηραμε χθες μια πλαστικη κουκλα και τη χαιδευαμε κλπ με τον αντρα μου,η καημενη η γλυκα(η σκυλιτσα μας)εκατσε κατω και κοιτουσε με ενα υφος πληγωμενο που σπαραξα,πολυ τη λυπηθηκα.Μετα πηρε ο αντρας μου την κουκλα αγκαλια και η γλυκα προσπαθουσε να τον κανει να της δωσει σημασια,του τραβουσε το μπατζακι και σκαρφαλωνε πανω του(2,5 κιλα σκυλι,μη φανταστειτε).Γενικα με τα παιδια ειναι πολυ καλη,ειναι κι η ρατσα της τετοια(μαλτεζ),αλλα μαλλον θα ζηλευει..το καροτσι που το φεραμε με το που το βλεπε εφευγε και ελεγα το φοβαται,αλλα ακομα κι αυτα που φοβαται,μετα παει και τα μυριζει,στο καροτσι δεν εδωσε σημασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για τα καρότσια, εγω εχω καροτσι με καθισμα και πορτ μπεμπε εμένα το πορτ μπεμπε με βολεψε για 2- 3 μηνες μέσα στο σπίτι, διοτί ο κυριος δεν ηταν πολύ του υπνου τον πρώτο καιρό και τον είχα στην σαλονοκουζίνα οπου τον τάιζα λαγοκοιμότανε ξυπναγε και μετα παλι ουα ουα, κουνια το βράδυ πηγαινε και κανα μεσημερι. Νομιζω και εγω οτι για την εξοδο απο το μαιευτήριο και για μετακινησεις βολευει πιο πολύ το καρεκλάκι, εμένα κουμπώνει και πάνω στο καρότσι, τελικά πολλά εχουν να κάνουν και με τις συνηθειες του ίδιου του παιδιού.

Θέλω και εγω να ρωτήσω για το αντιγριπικό να πω την αλήθεια δεν εχω προβλημα να το κάνω αν ειναι να προφυλαχτω απο γριπες ιδίως επειδή θα είμαι σε μεγάλο μήνα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariapappa24 η ώρα η καλή!!! Να είστε πάντε ευτυχισμένοι!!

Λοιπόν, σχετικά με τις τρίχες στην κοιλιά είμαι κι εγώ παθούσα, σκέτο αρκούδι...

Όσο για το port-bebe και το καθισματάκι, πιστεύω ότι επειδή θα γεννήσουμε χειμώνα, το port-bebe θα μας βολέψει καλύτερα, θα είναι πιο προστατευμένο το μωρό. Μάλιστα χτες σκεφτόμουν το εξής και θα ήθελα τη γνώμη σας. Το καθισματάκι που αγοράζεις μαζί με το καρότσι είναι για 0-9 (ή 0-13) κιλά και μετά πρέπει να αγοράσουμε μεγαλύτερο καθισματάκι αυτοκινήτου, 9-18 κιλά. Υπάρχουν όμως καθισματάκια αυτοκινήτου που στην ίδια τιμή έχουν ένα εξάρτημα σαν αγγαλίτσα που τα κάνει κατάλληλα για 0-18 κιλά (αυτά βέβαια είναι μόνο για το αυτοκίνητο). Οπότε σκεφτόμουν αν χρησιμοποιούμε το port-bebe για τις βόλτες με το καρότσι (μια και θα είναι χειμώνας όπως είπα) μήπως μπορούμε να γλυτώσουμε το καθισματάκι και να πάρουμε μια και καλή το κάθισμα αυτοκινήτου? Τι λέτε κι εσείς? Το κάθισμα που λέω είναι κάτι σαν αυτό http://www.bambino.bg/chicco-stol-kola- ... -p-53.html

Θυμάστε που σας είχα πει για ένα κρεβάτι που γίνεται και εφηβικό με κομοδίνο κτλ? Πήγα και το είδα από κοντά, σε μια φίλη μου που το αγόρασε και είναι υπέροχο. Αν θυμάστε είχα γράψει ότι στην Αθήνα το έχει 350€ (χωρίς το στρώμα) και η φίλη μου το πήρε από Σαντάνσκι - Βουλγαρία 200 λέβα (περίπου 170€) με το στρώμα. Το πήρε σε λευκό και είναι τέλειο. Το έχει στο εξής link http://www.bambino.bg/dizain-baby-detsk ... -4446.html για να πάρετε μια ιδέα (αν και δεν φαίνεται και πολύ ωραίο με αυτό το χρώμα...). Εδώ http://www.bambino.bg/dizain-baby-detsk ... -4447.html μπορείτε να δείτε πως γίνεται και γραφείο, απλά αντί για 3 συρτάρια έχει 1 συρτάρι και 1 ντουλαπάκι.

Όσο για τα μαθήματα στο Ιπποκράτειο, γράφτηκα κι εγώ, αλλά δεν θα μας καλέσουν στην 23η βδομάδα, θα μας καλέσουν όταν μπούμε στον 7ο μήνα. Μία φίλη μου έχει ήδη ξεκινήσει (την κάλεσαν 7,5 μηνών). Τα μαθήματα γίνονται μία φορά την εβδομάδα (απόγευμα, νομίζω κατά τις 5) και κρατάνε 2.5 ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναν μου ευχομαι να περασουν οι ενοχλησουλες και να μην εχεις και ουρολοιμωξη!! ξου ξου

για το αντιγριπικο, ξεχασα να σας πω, αυριο που εχω ραντεβου με τη γιατρο θα ρωτησω και θα σας γραψω τη γνωμη της!

ροζε εχω καποιους φιλους που ειχαν σκυλακι στο σπιτι και ανησυχουσαν κι αυτοι, αλλα μολις γεννησαν δεν αντιμετωπισαν κανενα προβλημα ζηλιας κλπ. Ισα ισα που το σκυλακι ειχε ξετρελαθει με το μωρο και αντιστροφα!Τα μελτεζ βεβαια ξερω οτι ειναι πολυ πιο κτητικα και μαμοθρεφτα, ψαξε λιγο στο διαδικτυο ή ρωτα καποιον κτηνιατρο, σιγουρα θα υπαρχει καποια μεθοδος για να του ερθει ομαλα η αλλαγη! Προσοχη μονο εσυ με τα περιττωματα του... ειναι επικινδυνα για εγκυμονουσες.. μην ερχεσαι σε επαφη!

Εβιτα πολυ μου αρεσει το καθισματακι!!με το καλο να ερθει η ωρα που θα καθεται μεσα ο μπομπιρας!!! :)

κορινα ισως εχεις δικιο με το καθισμα.. αχ τι να πω, λιγο μπερδευτικα δεν ειναι αυτα?? δεν εχω αρχισει να ψαχνω ακομα εγω.... οσο για το κρεβατακι ειδα προχθες οτι εχει και κατι παρομοιο στο πρεναταλ, φανταζομαι ομως οτι θα ειναι τσουχτερο! δεν εγραφε τιμη στο site.. Αυτο παντως ειανι υπεροχο!! με το καλο να ξεκινησεις τα μαθηματα, να μας πεις εμπειριες!!

φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου αρεσει πολύ αυτό το κραβατι που μεγαλώνει και μεγαλώνει νομιζω οτι αν ήταν να αγοράσω ξανα το δωματιο του μωρού κάτι τετοιο θα έπαιρνα.

Μαρίαπαπα να ζησετε και να ευτυχίσετε!

Τα μαθήματα ανωδυνου και εμενα πολύ θα μου αρεσανε αλλα εχει μόνο Αθηνα πουθενά στην πόλη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα μου αρεσει πολυ αυτο αλλα στα πρεναταλ ηταν οντως τσουχτερα αυτα(νομιζω γυρω στα 700),αυτο που πηραμε ειχε 300 περιπου και γινεται μεχρι 7 χρονων,εχει εξτρα τραβερσες και κεφαλαρι μεσα στην τιμη.Απλα δεν εχει τα συρταρια κλπ.Για το καθισμα,ετσι κι αλλιως και μεχρι 18 κιλα να ειναι,μετα παλι θα πρεπει να αλλαξουμε,οποτε παιρνουμε στην ουσια 3 αντι για 2 απλα,αλλα επειδη ειναι νεογεννητο το μωρο προτιμω να δωσω σε ενα χρονο αλλα 160€ και να παρω ενα αλλο παρα το 0-18 απο την αρχη γιατι οσο πρακτικα και να ειναι ενα καθισμα απο νεογεννητο μεχρι 4 χρονων ποσες αναγκες να καλυπτει??Μια γνωστη μου που με συμβουλευε να κανω το ιδιο μετα απο λιγο παραπονιοταν οτι το καθισμα ηταν πολυ βαθυ και το μωρο χανοταν μεσα!Γνωμη μου βεβαια,ε??Μπορει αλλες κοπελες να μην το σκεφτονται ετσι.Αχ τουιγκι,δεν εχουμε θεμα με αυτο,η κτηνιατρος μας ειπε οτι η γατα ειναι που κουβαλαει τοξοπλασμα αλλα και παλι προσεχω,πχ το καλοκαιρι μας κολλησε μυκητες και αναγκαστικα τη χαιδευα ελαχιστα και μετα φυσικα κατευθειαν πλυσιμο καλο και ντετολ,μας ειπαν οτι ειναι εξαιρετικα σπανιο να κολλησω εγω αλλα και παλι ηθελε προσοχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναν ψαξε το λιγακι , ρωτα μηπως υπαρχει καποια μαια που μενει στην πολη σου ή μπορει να ερχεται απο καπου κοντα για να σου κανει μαθηματα εκει.. καλο θα ηταν!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια σήμερα έχω την Β επιπέδου και ανυπομονώ να δω το νινί μου!!φυσικά και θα τσακίσω μια σοκολάτα ολόκληρη πριν πάω(άλλο που δεν θέλω :P )ελπίζω να μην μας γυρίσει πάλι πλάτη!και να επιβεβαιώσουμε και το φύλο.Σήμερα πήρα στο Ιπποκράτειο και γράφτηκα κι εγώ.Τα μαθήματα είναι 8 αρχίζουν απ την 27η εβδομάδα κάθε Δευτέρα και Τετάρτη μετά τις 3μιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Βλέπω σήμερα το θέμα συζήτησης είναι καρεκλάκια και κρεβατάκια ε; 8-)

Εμένα η γνώμη μου είναι κορίτσια ότι όταν το παιδί είναι μέσα στο αυτοκίνητο ο πιο ασφαλής τρόπος μετακίνησης είναι το καρεκλάκι αυτοκινήτου. Σε οποιοδήποτε φρενάρισμα (μακριά από εμάς) το παιδί είναι δεμένο και σταθερό στη θέση του, ενώ στην καλαθούνα και στο πορτ μπεμπέ μπορεί εύκολα να φύγει. Εγώ από το νοσοκομείο μόνο με καρεκλάκι θα το βγάλω είδικα σε εμάς που είναι και 40 λεπτά απόσταση και μπαίνουμε και στην εγνατία που τρέχουν όλοι σαν τρελοί. Βέβαια μόλις το ανέφερα σε μαμά πεθερά κτλ μόνο που δεν έπεσαν να με φάνε. Το θεωρούσαν παράλλογο να έχω νεογέννητο παιδί σε κάθισμα για τόσες ώρες, ενώ να το έχω απροστάτευτο μέσα στην καλαθούνα είναι βλέπεις πιο λογικό. :-w

Απλά όπως είπε και η Κορίνα δεν είναι όλα τα καθισματάκια για νεογέννητα. Ο αδερφός μου είχαν πάρει ένα μέσω internet που έλεγε ότι είναι για 0-24 μηνών αλλά τελικά δεν έκανε για νεογέννητο και πήραν άλλο για 0-9 κιλά. Νομίζω εξαρτάται που μένει η κάθε μανούλα και πόσο συχνα ακοπεύει να το βάζει το μωρό στο αυτοκίνητο. Αν είναι να κάνετε μεγάλες αποστάσεις με το αυτοκίνητο καλύτερα μη το ρισκάρετε κορίτσια. Αν τώρα το μαιευτήριο είναι στα 5 λεπτά από το σπίτι και το μωρό θα το βγάλετε ελάχιστες φορές με το αυτοκίνητο τότε ίσως να σας βολέψει περισσότερο το πορτ μπεμπέ/καλαθούνα.

Κρεβατάκι ακόμη δεν έχω παραγγείλει και νομίζω το άργησα λίγο. Θέλω μέχρι την άλλη εβδομάδα να το παραγγείλω να τελειώνω και με αυτό. Ωραίο το Βουλγάρικο Κορίνα αλλα λίγο με προβληματίζει η ποιότητα. Πάντως αν έχεις μικρό δωμάτιο βολεύει πολύ αυτο το σύστημα όλα σε ένα.

Ναν υπομονή με τα yutopar και με το καλό η β-επιπέδου αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τελικα εχω ΑΓΟΡΑΚΙ!!!! :D:D:D:D πηγα για β επιπεδου σημερα, ολα πανε καλα κ μεγαλωνει φυσιολογικα!!! ειναι 445 γρ.! και καναμε 4d που φαινοτανε πολυ καθαρα! νομιζω οτι μου μοιαζει ;) ! ηταν πραγματικα υπεροχο!!! περιμενω πως και πως να το ανακοινωσουμε αυριο στο τραπεζι!!! δεν φανταζεστε...πεταω στα συννεφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο μαριαπαπα .... με το καλο ο μπομπιρας!! να ζησετε, να περασετε ομορφα αυριο :)

(να σε ρωτησω, τοσο καιρο δεν ειχατε δει φυλο? ή το επιβεβαιωσατε στη β' επιπεδου?

μου φαινεται παντως τα αγορια επικρατουν στη λιστα ε? μακρι να δω κι εγω αυριο... :roll:

φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

Τι μου κανετε?mariapapa24 μπραβο,με το καλο!!!Πολλα αγορακια βλεπω μαζευονται,τι εγινε??? :D

Εγω απο χθες εχω πονακια στη μεση και φτανει να με τραβαει και η κλειδωση του αριστερου μου ποδιου μεταξυ μπουτιου και ηβικης περιοχης...σας εχει τυχει κατι τετοιο? :shock: Εχω και μερικα ελαφρα πονακια χαμηλα στη κοιλια...δε νομιζω να ειναι κατι ανησυχητικο,ε?Το γιατρο δεν τον πηρα γιατι δεν νομιζω να ειναι κατι σοβαρο,αλλα αν δω και συνεχιζονται θα τον παρω αυριο!Γιατι ραντεβου εχουμε για τη β-επιπεδου σε 2 βδομαδες...Αντε ανυπομονω!!!Παντως το καλο ειναι οτι εχω αρχισει να το νιωθω αρκετα καλα και πολλες φορες μεσα στη μερα και αυτο με καθησιχαζει οσο να πεις!!!Αλλα ειναι τρομερα ωραια αισθηση... [smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Φιλακια πολλα,καλο βραδυ σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο με την κλειδωση που λες το ειχε μια φιλη μου και με πιασε και μενα περιπου στη βδομαδα σου πρεπει να μουν και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πονος στρογγυλων συνδεσμων,χαλαρωνουν οι ιστοι για τη γεννα και το καταλαβαινουμε σαν πονο ή ενοχληση,εμενα με πιασε εκει που λες,μπορει να πιασει λεει και στην κοιλια.Σιγουρα δεν ειναι συσπασεις ομως ε???Αν ειναι οντως αυτο,μην ανησυχεις,δεν ειναι κατι ειναι φυσιολογικο απο τη 18η μεχρι την 24η βδομαδα.Το γραφει και το βιβλιο της εγκυμοσυνης που εχω :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δε νομιζω να ειναι συσπασεις,γιατι δεν εχω πετρωμα στην κοιλια ουτε πονο σαν κραμπα...αυτο δεν εννοεις?Ειναι σαν μικρες σουβλιες μια δεξια μια αριστερα χαμηλα!Ευχαριστω πολυ για την καθησυχαστικη απαντηση,πρεπει να εχουμε και το ιδιο βιβλιο τη "βιβλο της εγκυμοσυνης",ε? :D Τωρα το διαβασα και εγω που καπου το λεει!Ευχομαι να μη κρατησει για τοσο πολυ γιατι ειναι αρκετα ενοχλητικο και ιδιαιτερα στο περπατημα!Παντως ανακουφιζουν πολυ τα ζεστα ντουζ ιδιαιτερα τη μεση... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινουλινι ακριβώς το ιδιο συμπτωμα εχω και εγω ιδίως οταν περπατάω το αισθάνομαι εντονα. Αφου η γιατρός μου μου ειπε να παιρνω μισο yotopar το 12ωρο παντως και εγω δεν πιστευω οτι ειναι σοβαρό αφου τον μικρό τον αισθάνομαι συνεχεια τώρα. καλό σου βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!! Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα όσα γράψατε γιατί ετοιμάζω μαμ για την οικογένεια αλλά είπα να μπω να σας πω ένα γρηγορο γεια και να βεβαιωθω πως είστε όλες καλά!!! Υπόσχομαι το πρωί που για πρώτη μερά θα είμαι και λίγο χαλαρή να διαβάσω τα πάντα και να σας γράψω ολόκληρη έκθεση χεχε.

Μια ερώτηση μόνο, γιατί αν και τριτομανούλα μετά από τόσα χρόνια έχω ξεχάσει τα πάντα...εσείς που το νιώθετε το νινι πλεον έντονα.. υπαρχουν μέρες που να μη το νιώσετε σχεδόν καθόλου ?

Φιλάκια και τα λέμε το πρωί αναλυτικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω μας φάγανε τα αγόρια!! Twiggy κανόνισε μη μας πουλήσεις και εσύ! :D Και μετά σου λέει οι γυναίκες είναι περισσότερες στον πλανήτη ... φήμες! :lol:

Κορίτσια εγώ αύριο έχω την καμπύλη ζαχάρου ... :-ss:-ss:-ss και ένα ανχος το έχω! Ελπίζω να τα καταφέρω και να αντέξω και τις 3 ώρες! Και φυσικά ελπίζω οι μετρήσεις να είναι ΟΚ!

Μάλλον θα την πέσω νωρίς σήμερα γιατί αύριο με περιμένει πρωινό ξύπνημα. Καληνύχτα και φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα την β επιπέδου και ευτυχώς όλα φυσιολογικά!η ''γκόμενα"' μας όπως την είπε ο γιατρός ειναι μια χαρά!450 γραμμάρια!είδαμε και φατσούλα επιτέλους τι χαρά!άντε με το καλό και οι επόμενες τωρα..!για το Ιπποκράτειο δεν ξέρω περισσότερα..Δευτέρα και Τετάρτη μου είπαν.Να ρωτήσω κάτι μήπως ξέρει καμία..έχω εδω και λίγες μέρες τρομερή φαγούρα στο θώρακα και λίγο στα χέρια και μάλλον θα πάω σε δερματολόγο γιατι διαβασα τώρα οτι συμβαίνει με τις ορμόνες στην εγκυμοσύνη.Έχει τύχει σε καμία αυτό?και πως αντιμετωπίζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πο πο δυο μερες δεν μπηκα και δεν προλαβαινω να διαβαζω...και φυσικα θυμαμαι ελαχιστα....

εγω χθες ειχα γιατρο...η μπεμπουλα ειναι μια χαρα..μεγαλωνει φυσιολογικα...ειναι και λιγο χοντρουλα..1637γρ ειναι η μπουμπου...η χοντρουλα μου...χαχαχα...και βγαινει μια βδομαδα μεγαλυτερη...

τελικα αυτο με την ζαλαδα ηταν χαμηλο ζαχαρω....εχω θεμα σε ολες τις εγκυμοσυνες...καμπυλη ζαχαρου δεν εχω κανει ποτε....μιας και το ζαχαρω μου δεν ξεπερναει ποτε το 60...το νυστειας εννοω...

κλεισαμε και ραντεβου για το ντομπλερ στις 3 νοεμβρη...στην επετειο γαμο μου...αυτα τα νεα μας...

πολλα φιλια σε ολες...

μαντι καλη επιτυχια για αυριο...

καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ κορίτσια πόσα πολλά γράψατε;;; Δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα... :?:?:?

Rose-d κι εμείς έχουμε σκυλάκι και τώρα είναι αχώριστοι με τον Ν. Στην αρχή όμως όταν ήταν νεογέννητο το μωρό είχε πάθει ένα πανικό. Εντωμεταξύ εγώ δεν της έδινα πολύ σημασία γιατί φυσικά προτεραιότητά μου ήταν το μωρό και η Φοίβη(σκυλίτσα) το καταλάβαινε... :(:(:( Καθόταν έξω από το δωμάτιό του όταν κοιμόταν και όταν ξυπνούσε και έκλαιγε η Φ με φώναζε γαυγίζοντας... :):):) Πολλές φορές ήταν συγκινητικό... Αλλά υπήρχαν και φορές όταν ο Ν πήγαινε να την χαϊδέψει που δεν του έδινε σημασία... :o:o:o Τώρα παίζουν μπάλα, τρέχουν είναι κολλητοί. Φαντάζομαι στο δεύτερο μωρό να είναι συνηθισμένη... :lol::lol::lol:

Madi καλή επιτυχία για αύριο!!!

Ειρήνη εγώ είχα φαγούρα στην κοιλιά πολλές φορές αλλά ήταν επειδή άνοιγε... Έβαζα αμυγδαλέλαιο και ανακουφιζόμουν.

Ελινουλίνι κι εγώ το είχα αυτό το σύμπτωμα στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά ήταν επειδή χαλάρωναν οι σύνδεσμοι, όπως διάβασες και στο βιβλίο ;)

Mariapappa τι ωραία!!!

Όσο για τα καθισματάκια και πορτμπεμπέ, αυτά που είναι καλύτερα φυσικά για την ασφάλεια του μωρού είναι το κάθισμα αυτοκινήτου που δένει. Το πορτμπεμπέ είναι περισσότερο για βόλτα έξω ή μέσα στο σπίτι και να κοιμάται το μωρό ;);)

Καλό βράδυ κοριτσάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα σε όλες! λοιπόν κοιτούσα την λίστα τα τοτουνάκια ειναι μπροστά με διαφορά. Τώρα την twiggy περιμένουμε να δουμε τι θα ειναι αν και δεν βλέπω να σώνει την κατάσταση, αλλά ετσι βρε παιδί μου για την τιμή των όπλων! χαχαχα. Σημερα θα ανεβω Αθήνα οποτε αυριο θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου απο την εξετάση και εύχομαι θεε μου να ειναι όλα καλά. Σας ευχομαι μια πανεμορφη μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...