Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

Α και κορίτσια ειδα και το αλλο μεσα στο mammy και καταχάρηκα. Μια κοπελα εβαλε ενα site που παραγγελνει pampers αγγλικό ειναι το site και ειπανε γι αυτό και άλλες κοπελες που παραγγελνουν απο εκει χωρις προβλημα. πληρωνεις και με χρεωστική και με πιστωτική. Ειναι οι πανες στην μιση τιμη απο οτι έλλαδα. Ειναι το uber-shop.com πιστευω να το εγραψα καλά. Το κοιταξα και ειναι σουπερ ευκολο στην παραγγελία και με τελειες τιμες. Δεν ειναι καιρός για να πεταμε τα χρηματά μας διοτι στην Ελλάδα μας εχουμε πιασει για κοροιδα. Αυτά διοτι οχι τιποτα άλλο εμενα θυμαμαι ο πρωτος μου γιος εκανε κακα του 7-8 φορες την ημερα. Αρα το site λεει με χιλια θα κανω καλό στοκάρισμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια!

Ναν και εσύ δεν κοιμήθηκες χθες καλά ε; Και εγώ ξύπνησα 5 φορές για να πάω τουαλέτα! Έλεος! Δεν ξέρω τι έπαθε η μικρή χθες αλλά με τάραξε στις κλωτσιές και το ένιωθα ότι κλωτσάει ακριβώς στην κύστη και πεταγόμουνα κάθε φορά, νόμιζα ότι θα τα κάνω πάνω μου και δε θα προλάβω να πάω τουαλέτα. Δύσκολο βράδυ. Γενικά τον τελευταίο καιρό όταν ξαπλώνω αρκετή ώρα και πάω μετά να σηκωθώ, ζορίζομαι πολύ. Νιώθω ένα μεγάλο βάρος να πέφτει προς τα κάτω και για λίγα δευτερόλεπτα πονάει η μέση μου, η κοιλιά μου, η κύστη, όλα μου! Μόλις κάνω λίγα βηματάκια συνέρχομαι και είμαι μια χαρά. Στα πρώτα βήματα όμως περπατάω με λίγο ανοιχτά λυγισμένα τα πόδια σκυμένη και βογκάω. Άστα να πάνε! Φαντάζομαι πόσο σεξουαλική εικόνα θα είναι αυτή για τον άντρα μου! :lol: Είναι νομίζω μέχρι να βρει τη θέση της η μικρή. Πάντως με το που μπήκα στον 7ο νιώθω μεγάλη διαφορά σε ότι αφορά τα συμπτώματα. Νιώθω πραγματικά έγκυος, ενώ πριν καμιά φορά το ξεχνούσα.

Κορίτσια εμένα το μαξιλάρι με βοηθάει πάρα πολύ. Μέχρι που σκεφτόμουνα να πάρω ακόμη ένα να έχω το ένα από τη μια πλευρά και το άλλο από την αλλη, αλλά είπα να μην το παραξευτιλίσω. :D Το βάζουμε και ανάμεσά μας και δεν έχει το φόβο ο δικός μου μήπως και με χτυπήσει σε καμιά κοιλιά στον ύπνο του.

Τα λέμε μετά κορίτσια φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! ναι σαν εντονοι πονοι περιοδου ειναι με σουβλιες! το buscopan δεν μου εκανε κατι παντως! ουτε σημερα θα παω για δουλεια! τον καημενο τον αντρουλη μου λυπαμαι που καθεται αυτος στην θεση μου (εχουμε μαγαζι)! παλι καλα που εχω αυριο την β επιπεδου και θα παω να δω το μικρουλι μου! ολα του γαμου δυσκολα και η νυφη γκαστρωμενη!!!! χαχαχαχα (την παρασκευη παντρευομαστε) :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!

Τι κανετε?Εγω πηγα χθες στα Prenatal και ψωνισα 2 παντελονια κολαν και 2 καλσον,το ενα λεπτο και το αλλο πιο χοντρο,παρα πολυ ωραια ολα!Οσο για τις αγορες στο παιδικο δωματιο θα τις ξεκινησω και εγω μετα τη β-επιπεδου που εxω σε 2 βδομαδες περιπου!Για βαψιμο εχω δει τη δουλεια καποιου που κανει τρομερες τοιχογραφιες με ολοκληρες παραστασεις στους τοιχους,ειναι φοβερος,θα παω να μιλησουμε απο κοντα να δουμε και ποσο θα κοστισει...(Νathan Makris)λεγεται για οποια ενδιαφερεται.Εχω και εγω εδω και 2 μερουλες πονακια χαμηλα που και που αλλα διαβασα οτι ειναι απο το τραβηγμα των συνδεσμων που στηριζουν τη μητρα και ειναι φυσιολογικα!Θα παω απο βδομαδα να παρω και εγω το μαξιλαρι γιατι με ποναει και η μεση μου οταν ειμαι ξαπλωμενη ανασκελα!

Φιλακια σε ολες!Βyeeeeeeeeeeeee

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια! απο το πρωι εχω πολυ εντονους πονους χαμηλα και αριστερα! ειναι συνεχόμενοι αλλα οχι με την ιδια ενταση! αλλη φορα πιο δυνατοι και αλλοτε πιο ήπιοι. πηρα τον γιατρο και μου ειπε να ξαπλωσω και να παρω ενα buscopan. λετε να ειναι συσπασεις? με ρωτησε αν πετρωνει η κοιλια μου, αλλα δεν ξερω και πως ειναι αν πετρωσει! εχω τρομαξει πολυ παντως! και εφυγα και αρον αρον απο την δουλεια!
.

mariapapa καλημερα κοπελα μου, το επαθα κι εγω ενα πρωι στην δουλεια και ηταν σαν αισθηση κολικου δεν μπορουσα να σταθω ορθια και να τεντοθω να ειμαι ευθεια ποναγα χαμηλά και αριστερά. ξαπλωσα για 2 ωριτσες και μετα μου περασε. Ελπιζω να ειναι το εντερο σου και μαλλον γι αυτό ο γιατρος σου εδωσε buscopan τωρα με το σιδερο κλπ συμβαινουν αυτά στο εντερο. αλλα μπορεί να ειναι αυτό που λένε τα κορίτσια μιας κι εγω ειμαι σε ποιο μικρότερο μήνα απο σένα.....Ελπιζω να πανε ολα καλα !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα Madi αστα. εχω τρομερη συχνοουρια που στην πρωτη εγκυμοσύνη ουτε κατά διανοια. Το βραδυ εχω τα φουσκωματα, την υπερδιεγερση, δεν βολευομαι πουθενά εχω και το πιπι room απαραιτητως μια φορά μέσα στην νυχτα. Αστα! αφου λεω ετσι οπως παει με το που μπω στο μηνα μου θα γεννησω δεν νομιζω να αντεξει το σωμα μου τουλαχιστον τωρα ετσι νιώθω. Τελικά η πρώτη με αυτην την εγγυμοσύνη καμία σχέση.

Μαρίαπαππα ξεκουράσου και όλα καλά θα πανε μάλλον και ο γιατρός σου κατάλαβε τι ειναι γι αυτό σου ειπε να ξεκουραστεις όλα στο προγραμμα ειναι ειδικά για τις κοπελες που δουλευουν η κουραση ειναι μεγαλύτερη.

Ελινουλινι πηγες στα Prenatal ετσι? όμορφα τα ρουχα που αγορασες? Θα ανεβω Αθηνα για ψώνια την άλλη βδομάδα και θελω να δω για κολαν και καλτσον. Ειναι ακριβά ή σε λογικές τιμές? Στην Κορινθο τα benetton μου ειπαν δεν θα ξαναφερουν εγκυμοσύνης και γενικά οι επιλογές ειναι περιορισμένες. Θα περασουμε τις γιορτές με τις κοιλιες τούμπανο να είμαστε εμφανισιμες τουλάχιστόν. Τελικά το μαγαζί με τα στοκ εγκυμοσύνης ειναι στην Δαφνη αλλά δεν εχω ακόμα διευθυνση θα παω και θα σας πω αν αξιζει το κόπο. Τα h/m εχουν ωραία ρουχα? εχει παει καμία? Τον ασταμάτητο εχω, οπως καταλαβατε δεν εχω δουλειές σημερα και βαριέμαι. Αυτά φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια.. ειχατε δυσκολη νυχτα βλεπω... μαντι μου, βεβαια τωρα εισαι πια πολυ εγκυος!!! :P

μαριαπαππα ελπιζω να εισαι καλυτερα! βρε μπας και αγχωθηκες με το γαμο? ;) να ζησετε κοριτσακι και με το καλο το μωρακι σας!!

εβιτα να το παρεις το μαξιλαρι εχει βολεψει αρκετες, εγω ακομα κραταω καλα, αλλα σκεφτομαι να το παραγγειλω σε λιγο καιρο οπωσδηποτε!

ελινουλινι καλο βαψιμο! να σου πω τι διαφορα εχουν τα κολαν εγκυμοσυνης απο τα κανονικα κολαν? :?

Ναν ευχαριστουμε για το site πραγματι ειναι πολυ χρησιμο (εμενα μια φιλη που γεννησε περυσι μου ειπε οτι παιρνει πανες του Champion που εγκρινει ο γιατρος και ειναι σε μιση τιμη σχεδον.. εγω ειμαι ασχετη αλλα μηπως οι δευτερομανουλες τις τσεκαρουν)...

πολλα φιλια κι εγω θα μεινω σπιτι σημερα, εχει πορειες και μπαχαλα και δεν το ρισκαρω να φαω δακρυγονα... :o

υ.γ. ΚΑΛΕ, ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ 5ο!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα rose d μου και κοριτσακια μου τελικα δεν με βολεψε το μαξιλαρι και επεστρεψα στο απλο μου το μαξιλαρακι. Δεν ξερω τι φταει το οτι ειναι πολυ μεγαλο? το οτι ειναι παραφουσκομενο και για να το παρω αγγαλια που με μια σταλιτσα δεν γινεται τι να πω αδικα το αγόρασα (μαλλον μονο για το θηλασμο θα μου χρειαστεί) μου μίριζε και το υλικό που εχει απο μεσα αστα δεν μου πηγε καλα..... :shock:

Κι εγω την ιδια απορια με την twiggy εχω τα κολάν και τα καλσον εγκυμοσυνης τι διαφορα εχουν απο τα αλλα? δεν θα μας βολεψουν αυτά τα απλα που εχουμε για το χειμωνα λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παντελονια κολαν εγκυμοσυνης που πηρα εχουν μια μπασκα που ειναι απο μαλακο λαστιχο και αγκαλιαζουν την κοιλιτσα,δεν ειναι χαμηλοκαβαλα,ερχονται πανω απο τον ομφαλο,αλλα ειναι μοντερνα,πολυ ωραια!Τα εχει και στον καινουργιο καταλογο του Prenatal στο site για να τα δειτε καλυτερα!Στοιχιζουν γυρω στα 23ευρω.Τα καλσον ειναι με πιο μαλακα λαστιχα στη κοιλια και εχουν διπλο καβαλο για να στηριζουν καλυτερα,αυτα εχουν απο 7 μεχρι 14Ε αναλογα με τα denim!Πηγα και στα Η&Μ χθες αλλα δε μου αρεσε τιποτα...παντως εχει και αυτο αρκετα φαρδουλα ρουχαλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elinoulini όντως είναι φοβερός αυτός ο Νathan! Είχα δει τη δουλειά του στο facebook και έμεινα! :o Αν μάθεις τιμές κτλ πες μας να ξέρουμε έτσι ενημερωτικά. Εγώ φυσικά είμαι πολύ μακρια για να έρθει αλλά έτσι από περιέργεια ρωτάω.

Καλέ mariapapa σοβαρά παντρεύεσαι την Παρασκευή????? :shock: Και δε το λες βρε τόσο καιρό! Με το καλό κοπέλα μου! Να ζήσετε και κάθε ευτυχία με το μπεμπάκι σας! Να προσέχεις όμως πολύ, ειδικά στο γλέντι με το μαλακό!

Ρε κορίτσια εμάς εδώ πάνω (Κομοτηνή) ενώ παλιά είχαν πολλά μαγαζιά ρούχα εγκυμοσύνης τώρα σταμάτησαν να φέρνουν. Στο Zarra και στα H&M που ρώτησα μου είπαν ότι δεν τους στείλανε για αυτή τη σεζόν και δεν ξέρουν αν θα τους στείλουν καθόλου. Μόνο στα Benetton και στα Gellino έχει αλλά όχι και μεγάλη ποικιλία. Μέχρι και εκει χτύπησε η κρίση.

Twiggy τα κολάν εγκυμοσύνης έχουν αποθηκευτικό χώρο μπροστά στην κοιλιά και μάλλον ειδικά λάστιχα να μην πιέζεται η κοιλιά. Εγώ δεν πήρα ακόμη αλλά το σκέφτομαι. Μπήκες στον 5ο! Άντε ρε μπράβο! Από εδώ και πέρα και να θέλεις να κρύψεις την κοιλιά δε θα μπορείς! :D

Σοφία και εμένα μου μύριζε στην αρχή πολύ. Αλλά το άφησα για 4-5 μέρες έξω, το χτύπησε ο αέρας και ο ήλιος και μετά ήταν ΟΚ. Από που το πήρες; Εμένα το δικό μου έχει φερμουάρ και μπορείς να βγάλεις λίγη από τη γέμιση μέσα και να ξεφουσκώσει. Στο θηλασμό πάντως σίγουρα θα βολέψει.

Αχ Ναν πόσο σε νιώθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω MaDi μου το αφησα εξω εβαλα και μαξιλαροθηκη εκει που ναι το κεφαλι αλλα μου μυριζε. θα το αφησω παραπανω μερες και θα δω αν εχει φερμουαρ να το ξεφουσκωσω κι εγω καλη ιδεα !! το πηρα απο ενα site babycity λεγετε ,το μαξιλαρι μια χαρα ειναι απλα εμενα δεν με βολεψε κριμα....αλλα θα το παλεψω μήπως το φτιαξω...

<div>[url="http://www.pregnology.com/pregnancy/02/29/2012>[img=http://www.pregnology.com/preggoticker120/777777/000000/My%20pregnancy/02/29/2012.png]</a>

<a"]Make a pregnancy ticker[/url]</div>

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Madi μου και εγω στο facebook ειδα τη δουλεια του και ξετρελλαθηκα... :o Θα παω μεχρι το τελος του μηνα και θα σας πω!Εμενα ευτυχως ειναι κοντα μου,θα τον ρωτησω αν πηγαινει και εκτος Αθηνων για δουλεια,αλλα σιγουρα θα ειναι πιο ακριβα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;;;

Όλα καλά;;; Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω, έχω πήξει λίγο στη δουλειά αλλά και με ένα άλλο θεματάκι :(:(:(

Φιλάκια πολλά και καλή επιτυχία σε όσες έχουν β' επιπέδου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜαριαΠαππα μπορει οντως να ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα τα πονακια,αν ειναι συσπασεις απο ο,τι μου ειπε ο γιατρος κρατανε λιγο και φευγουν και μετα παλι απο την αρχη,πετρωνει η κοιλιτσα(αν ειναι μικρη ακομα ομως δεν θα ναι πολυ ευκολο να το καταλαβεις)και εχεις και πονακια σαν περιοδου,εγω μια φορα που νομιζα οτι ηταν συσπασεις τελικα δεν ηταν γιατι δεν ειχα τπτ απο αυτα,απλα ηταν οι πρωτες μερες που κουνιοταν αρκετα η Ρηνουλα και τρομαξα..Η ωρα η καλη κιολας.Εβιτα δεν εχω ιδεα για Αθηνα,εδω νομιζω απο 23-24 βδομαδες ξεκινανε,εγω ειπα οτι ειμαι 22 και λογικα θα με ενημερωσουν πιο αργα,τωρα που το σκεφτομαι μπορει να κανα και βλακεια που πα οτι ειμαι πιο μικρη σε βδομαδες αλλα τεσπα,εχω αλλες 2 βδομαδες λογικα για να με ειδοποιησουν..να δω πως θα κανονισω και τα ιδιαιτερα να μπορω να πηγαινω..Σοφια,κριμα που δεν σε βολεψε το μαξιλαρι,εγω δεν ξερω το σκεφτομαι,επεσαν και πολλα εξοδα μαζεμενα αυτο το μηνα και δεν ειμαστε για πολλα πολλα,τον αλλο θα μαστε πιο χαλαρα ελπιζω.Μαντι οπως τα λεει η ναν ειμαι κι εγω,σιγουρα θα παω μια φορα μεσα στη νυχτα τουαλετα,μαλλον και δευτερη και παντα μα παντα θα σηκωθω απο 7 μεχρι 7μισι αλλη μια,ο καλος μου με φωναζει κατουρλου..αφηστε τις διαρροες,δεν τολαμω να φτερνιστω,τρεχω στο μπανιο να αλλαξω σερβιετακι(που εννοειται φοραω)γιατι ολο και κατι θα εχω :lol: λετε να μου μεινει κουσουρι μετα????Απο ρουχα παντως πηγα στα h&m,πηρα ενα τζην εγκυμοσυνης,να πω οτι τρελαθηκα ψεματα θα ναι αλλα τη δουλεια του την κανει,το κακο ειναι οτι το λαστιχο στην κοιλια μου ειναι ακομα φαρδυ,και απο νουμερο πηρα το λαρτζ,δλδ τα παραπανω πως θα ταν??Αντιστοιχα απο τα μπενετον που ειχα παρει ενα τζην το καλοκαιρι,το ιδιο νουμερο παλι(το ειχα παρει μεγαλυτερο για να το χω για τωρα),μου ηταν τεραστιο στα μπατζακια,χωραει αλλο ενα ποδι μου μεσα..ο μπαμπς μου μου ειπε μετα που θα γεννησω να του το δωσω να το φοραει αν εχει να κανει καμια δουλεια πχ βαψιμο κλπ :D Αααα,πηγαμε και στο γιατρο χθες,η μπουρμπουληθρα εφτασε 630γραμμαρια,παμε καλα,βγαλαμε φωτογραφιες πολλες και σε ολες γελαει,αλλα ειχε πλακα γιατι ειχε το χερι της στο αυτι και το ποδι πανω απο το χερι(ακροβατικα δλδ)και δεν ελεγε να τα παρει,σε καποια φαση την παρακαλουσε ο γιατρος να τα παρει,του βγαλε τη γλωσσα,εκανε ενα με το στομα σαν να λεγε οοοοοοοοοοοοοοοοο,μουτσουνιασε και ξαναγελασε,ειχε πολλη πλακα :D επισης μας ειπε απο μονος του οτι αν συνεχισουμε ετσι μπορουμε να παμε για φυσιολογικο οποτε μαλλον το διλλημα με το γιατρο λυθηκε,ηταν σαν να βλεπαμε αλλο γιατρο χθες..δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε αλλα δεν με νοιαζει,εγω αυτο ηθελα,το δικαιωμα να προσπαθησω να γεννησω φυσιολογικα(κι ας μην τα καταφερω στην τελικη)..για τα βλαστοκυτταρα σκεφτηκατε κατι??εμεις λεμε να τα δωρισουμε στη δημοσια τραπεζα μαλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ροζε τι ωραια που σας εκανε κολπα η μικρη!!! θαυμα... :)

Οσο για τα παντελονια εγω πηρα ενα τζιν απο h&m συμπαθητικο κι μου εκαναν δωρο οι φιλες μου ενα απο benetton που ειανι λιιγο μεγαλουτσικο. Ειναι ομως πολυ ωραια! Εχουν το γνωστο φαρδυ υφασμα το ελαστικο για την κοιλια..παντως μαντι πραγματι, η κοιλια δεν κρυβεται πια αλλα μ ' αρεσει!! ;)

Αληθεια, εσας εχει αυξηθει η τριχοφυια? Γιατι εμενα η κοιλια εχει γινει καιρο τωρα αρκουδισια, κι οχι μονο κατω απο τον αφαλο... πολυ με χαλαει αυτο!

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι τελεια rose_d και κολπακια η μικρουλα ατσα !! twiggy μου τι καλα που μεγαλωσε η κοιλιτσα σου εγω ειμαι 19η εβδομαδα σχεδον και η κοιλιτσα μου ειναι για 3 μηνων αγωνιω που ειναι τοσο μικρουλα αλλα να δουμε τι θα πει και ο γιατρος που εχω ραντεβου 14/10 ελπιζω ολα να ειναι καλα !! Ειχε καμια σας ιγμοριτιδα ρε κοριτσια κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης της διοτι εγω εχω την αλλεργική ρινιτιδα αλλα πολυ φοβαμαι οτι μου το γυρισε διοτι το κεφαλι μου μπρωστα ειναι πολύ βαρύ και εχω πονοκεφαλο ολη μερα καθε μερα!!! ειχα καμια τιποτα παρομοιο κι αν ναι εκανε κατι? ή να μην ασχοληθώ κι απλα να κανω υπομονή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναιιιι,κι εγω στην κοιλια το ιδιο θεμα,οσο για την κοιλιτσα,τωρα αρχισε να φαινεται λιγο αλλα και παλι οσοι δεν το ξερουν δεν καταλαβαινουν οτι ειμαι εγκυος κι οταν τους λεω οτι ειμαι στον 6ο με κοιτανε :shock: το θεμα ειναι να μεγαλωνουν καλα τα μωρακια μας,κι εμεις δοξα το Θεο τετοιο θεμα δεν εχουμε..Σοφια εγω ειχα ιγμοριτιδα,πηγα σε ωρλ και σε συνεννοηση με το γιατρο πηρα φαρμακακια και περασε,ηταν για 10 μερες αλλα τα πηρα 5 και δεν ειχα θεμα,περασε,αλλα μεχρι τοτε υπεφερα!Μου δωσε ζιναντολ,οτριβιν που ειπε αν δεν μπορω να την παρω αλλιως οσο λιγοτερο τοσο καλυτερα(δεν πηρα ουτε μια φορα,εβαζα μονο φυσιομερ)και μουκοσολβαν που ουτε αυτο το πηρα,μου εδωσε η φαρμακοποιος(εγκυος κι αυτη)ενα αλλο φυτικο που εκανε δουλεια για το βηχα...τα φαρμακα ειναι ενδεικτικα ε?πανε σε ωρλ και θα σου πει αυτος,αλλοι δινουν αλλα φαρμακα!Μη σε παρω και στο λαιμο μου.Αυτος ομως ειπε οτι καλα που πηγα γιατι τα φαρμακα που πηρα δεν βλαπτουν αλλα ο βηχας που ειχα και το μπουκωμα δεν κανουν καλο στην εγκυμοσυνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες σας! σημερα ειμαι λιγο καλυτερα αλλα δεν ξεθαρεβω! θα κατσω να ξεκουραστω και ας εχω ενα σωρο δουλειες! ο γαμος ειναι πολιτικος με 40 ατομα και ετσι δεν εχει πολυ τρεξιμο!

εγω απο τα h&m εχω παρει ενα τζιν και ενα κολαν, και τα εχω καταευχαριστηθει!!! εχω ειδη πολυ μεγαλη κοιλια (αφου με ρωτανε ολοι αν ειμαι στον εβδομο :shock: ) και ετσι τα ρουχα αυτα πολυ με εχουνε βολεψει!!!

το τζιν εκανε 29 ευρω και το κολαν 10... και εχω ενα τζιν απο τα mothercare (20 ευρω) αλλα το ειχα παρει πολυ μεγαλο και κολυμπαω μεσα!!!

το δωματιο θα μου το βαψει η μαμα μου γιατι ειναι ζωγραφος και ψαχνουμε το θεμα ακομα... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α οσο για τριχες στην κοιλια και παντου μπαρμπα θωμας εγω :shock:

αχ βρε κοριτσια κι εγω νομιζα οτι ηταν θεμα του πρωτου τριμηνου.. αλλα δεν βλεπω να βελτιωνεται η κατασταση μεχρι στιγμης...ετσι θα παει μεχρι τη γεννα?! :cry:

μαριαπαππα μπραβο που εισαι καλυτερα.. ναι μην ξεθαρρευεις, ξεκουρασου κι αλλο!!

ροζε καλυτερα που δεν φαινεσαι ακομα τεραστια, ετσι δνε ειναι? ;)

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose-d η μικρή από τώρα σας κάνει ναζάκια!!! Τι ωραία :):):) Για τα βλαστοκύτταρα δεν έχω καταλήξει κι εγώ ακόμη αλλά κλείνω προς τη Δημόσια Τράπεζα...

Παντελόνια έχω δύο από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, ένα τζην και ένα μαύρο τα οποία είχα πάρει από zara και πολύ τα είχα βολευτεί. Σήμερα που κοίταξα δεν είχε κάτι αξιόλογο εκεί...

Twiggy στην κοιλιά μου από την εφηβεία είχα λίγες τριχούλες στις οποίες έκανα λέιζερ και έφυγαν. Με την πρώτη εγκυμοσύνη ξαναβγήκαν δειλά-δειλά... Ξαναέκανα και έφυγαν και τώρα βλέπω ότι έχει βγει λίγο χνούδι, ευελπιστώ να μην αυξηθεί γιατί λεφτά για αποτρίχωση δεν ξαναδίνω :evil::evil::evil::evil:

Μαρίαπαππά με το καλό ο γάμος!!! Να ζήσετε και να είστε ευτυχισμένοι με το μωρό σας!!!

Ρωτήσατε μήπως για το εμβόλιο της γρίπης;;; Εγώ το ξέχασα αλλά δεν θέλω και να το κάνω... :roll::roll::roll:

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και κορίτσια ειδα και το αλλο μεσα στο mammy και καταχάρηκα. Μια κοπελα εβαλε ενα site που παραγγελνει pampers αγγλικό ειναι το site και ειπανε γι αυτό και άλλες κοπελες που παραγγελνουν απο εκει χωρις προβλημα. πληρωνεις και με χρεωστική και με πιστωτική. Ειναι οι πανες στην μιση τιμη απο οτι έλλαδα. Ειναι το uber-shop.com πιστευω να το εγραψα καλά. Το κοιταξα και ειναι σουπερ ευκολο στην παραγγελία και με τελειες τιμες. Δεν ειναι καιρός για να πεταμε τα χρηματά μας διοτι στην Ελλάδα μας εχουμε πιασει για κοροιδα. Αυτά διοτι οχι τιποτα άλλο εμενα θυμαμαι ο πρωτος μου γιος εκανε κακα του 7-8 φορες την ημερα. Αρα το site λεει με χιλια θα κανω καλό στοκάρισμα!

Nan αυτή η κοπέλα που λέει για το site αυτο έχει πάρει τα pampers και είναι οκ;γιατι εδώ στην Κύπρο έχει καταστήματα που πουλάνε επώνυμα προϊόντα σε πιο καλές τιμές αλλα στην ουσία δεν είναι της ίδιας ποιότητας με αυτά στα σουπερμάρκετ.θυμάμαι η αδελφή αγόρασε pampers απο τέτοιο κατάστημα που ήταν πιο φτηνό αλλα μιλάμε ήτανε χάλια..όταν βρέχονταν ξεχώριζε το βαμβάκι απο τη μεμβράνη και γινότανε το μωρό χάλια.

Αν έχεις πάρει κάποια και είναι όντως καλά θα ήταν προτιμότερο να τα περνουμε κ μεις.αλλα για να συμφέρει θα πρέπει να πάρουμε ποσότητα.βλακεία θα ναι να πληρώνεις μεταφορικά για μόνο ένα κουτί,έτσι δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

MARIAPAPPA με το καλό αύριο ο γάμος!!!

EVINICOLAS παίζει τέτοιο θέμα με την ποιότητα των πανών;; Ιδέα δεν είχα. Πως όμως θα το μάθουμε;; Σίγουρα συμφέρει να αγοράζουμε από εκει. Δεν το συζητώ και ειδικά εμείς που σε λίγο θα έχουμε 2 ή 3 παιδάκια... φαντάσου έξοδα. Αν τελικά τα μεταφορικά είναι 27 € με ότι ποσότητα και να παραγγείλεις και είναι το ίδιο καλά με εδω θα είναι πολύ καλά!!! Αν τελικα αποφασίσω να το δοκιμάσω θα σας πω.

ΝΑΝ σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες για το site ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy μου εχω ακουσει οτι μετα την γέννα αυτές οι τρίχες φεύγουν κι ελπιζω να ισχύει αλλα για μενα αυτό είναι το λιγότερο με τόσα αλλα που χω, αλλα δεν παύει να είναι σπαστικό δεν λεω....

rose_d σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σημερα παω ΩΡΛ να δώ τι θα μου πει δηλαδή μονο ζιναντολ πήρες για 5 μερες και καθαρισες ? και για την κοιλιτσα ουφ μου φυγε ενα αγχος νόμιζα μονο εγώ δεν εχω :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ...

Τι μου κανετε σημερα... ???

Σοφία30 μου μην ανησυχεις θα ξεπεταχτει κ σενα η κοιλιτσα σου... ευχομαι να ειναι ολα καλα με της εξετασεις σου...

mariapapa24 με το καλο κοριτσακι μου η ωρα η καλη παντα ευτηχισμενοι να εισατε κ να χαιρεστε το μωρακι σας που θα ερθει... ( α κ με το μαλακο η πρωτη νυχτα τ γαμου :lol: ) μην ξεχνιεσαι...

twiggy μου εφτασες 5 τη ωραιααααα αντε τωρα δεν θα σταματαει να σε κλοτσαει το νινι ... ειπες κατι για τρυχουλες ε?? εγω ειμαι αρρωστη με το θεμα τρυχα εκανα αποτρυχωση αλλα τωρα δν μπορω κ ξυρηζω οτι βρω :lol::lol::lol: μεχρι να γεννησω...

κοριτσια εχω παντως πριν κανενα μηνα που ειχα παει στα H&M ειχα παρει 2 φανταστικα παντελονια εγκυμοσυνης κ τα φοραω συνεχεια.. οσο για τη κοιλιτσα ειναι αρκετα μεγαλη...

Χθες καναμε τη β-επιπεδου κ ειναι μια χαρουλα το νινι μας 315γραμαρια και ναι τελικα ειναι ΑΝΤΡΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ...

κοριτσια ανοιγω θεμα χθες που πηγα στο ρεα ειδα πολλους να κρατανε καθησματα αυτοκινητου κ οχι πορτ-μπεμπέ εσεις τι εχετε σκοπο να παρετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...