Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

MaDi μου σε ευχαριστω πολυ για της πληροφοριες... κ γω θα παρω ενα dvd θελω τοσο πολυ να εχω αυτη την εξεταση... μην ανχωνεσε δεν εισαι η μονη που δεν εχει βαψει.... κ μεις σε καμια βδομαδα, να βεβαιωσουμε το φυλο. απο που τα παραγγειλες τα αυτοκολλητα??? απο τιμη???

twiggy μου αρχισαν οι κλοτσιες ε??? αντε ωραια .. δεν ειναι τελεια??? κ οσο μεγαλωνει τοσο περισσοτερο θα ριχνει.. εγω το νιωθω ολη την ωρα... κωλο δεν βαζει κατω (χε χε χε) :lol::lol::lol: ομως ειναι το πιο ωραιο συναισθημα...

πηραμε το καροτσι μας κ πεταω ... θελω να το μοιραστω μαζι σας κ θα ηθελα η γνωμη σας ( αν καταφερω κ τη βαλω)

post-14116-13873937804303_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εβιτακι πολυ ωραιο το καροτσι!!! με 'γεια και με το καλο οιτρελες βολτες !!!ακομα δεν ενιωσα κλωτσιες απλα κατι σαν να κολυμπαει εκει!!ανυπομονω...

μαντι πολλα φιλια, μην ανησυχεις ολα θα γινουν και το δωματιο θα γινει σουπερ!!! φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω δεν μπηκα όλο το σκ και εγινε χαμος !! καλη επιτυχια σε όλες με της β επιπεδου σας ,για μας ειναι νωρίς ακόμα.... πολυτιμες οι πληροφορίες για τα ψωνια αλλα κι εμεις μετα τον 7ο λεμε να ξεκινήσουμε ασε που εχουμε πολλούς προσφατους γονεις που θελουν να μας δώσουν τα δικα τους πραγματακια οποτε βλεποντας και κανοντας...

και τα βαψιματα τοτε θα ακολουθησουν εκ των πραγματων, ηρθε και το μαξιλαρι 55 € και λεω σημερα να το δοκιμασω (για να δουμε θα κανουμε τιποτα με τον υπνο?? :-p:-p )

twigy mou πολυ χαιρομαι που ακουσες το μπεμπακι σου αντε και κλωτσιτσες στη συνεχεια !! Καλωσηρθατε οι δυο νεες εγκυουλες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες...εβιτα πολυ ομορφο το καροτσι,κι εμας καπως ετσι ειναι το μωβ κι εχει και λιλα,αν καταφερω θα βαλω φωτο μεσα στη βδομαδα κι εγω..οσες εχετε να παιρνετε απο συγγενεις ειστε πολυ τυχερες,εμεις πηραμε μια ενδοεπικοινωνια μονο και μπορει να μας δωσουν κι ενα ρηλαξ,τα υπολοιπα καινουργια.Σοφια αν δοκιμασεις το μαξιλαρι γραψε εντυπωσεις,το σκεφτομαι κι εγω,βαζω μαξιλαρια κανονικα αναμεσα στα ποδια αλλα και παλι δεν μπορω να κοιμηθω...εχω και περιεργη σταση και καμια φορα η κοιλιτσα ακουμπαει στο στρωμα σε μια μικρη πλευρα και ενοχλειται η κυρια και με αρχιζει στις κλωτσιες...αποψη απο τωρα,εν τω μεταξυ ακουμπαει ελαχιστα,πως την ενοχλει??Εχω και θεμα με το ονομα,θα το γτραψω και στο ντιστοιχο τοπικ οταν το βρω,αλλα εχουμε ταξει τη μικρη στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου και μεχρι τωρα λεγαμε θα βγει Ειρηνη,τωρα διαβασ;α οτι πρεπει να βγει Χρυσοβαλαντω..εγω δεν εχω κανενα προβλημα,αλλα ετσι ολοι θα την φωναζουν με υποκοριστικα,κι αυτο ειναι σωστο??Αν της δωσουμε και τα 2 ονοματα και τη φωναζουμε απλα Ειρηνη??Εγω ελεγα και Βαλερια(Βαλαντω-Ειρηνη),αλλα δεν παραπεμπει στο ονομα και δεν θα τιμησουμε την αγια ετσι,ε?? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας...

χθες ημουνα χαλια....ζαλιζομουνα παρα πολυ...σε σημειο να μου ερχεται να σιοριαστω κατω...

η κουβερτα επιτρεπεται στα μωρα...ολα τ αλλα απο ενος ετους και μετα...

ειμαι μεσα στα νευρα απο χθες χωρις καποιο λογο....

φιλια σε ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

roze_d καλησπέρα,σχετικά με το όνομα ξέρω οτι μένει όπως έχει Ειρήνη δηλαδή.Το ξέρω γιατί έχω κι εγώ φίλες με αυτό το όνομα και εμένα Ειρήνη με λένε αλλα γιορτάζω 5 μαίου της Ειρήνης Μεγαλομάρτυρος αυτές γιορτάζουν στις 28 Ιουλίου στις Ειρήνης Χρισοβαλάντου.Σίγουρα είναι και στην επιλογή του καθενός πως θα το κρατήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

σήμερα το πρωί είχα πάει για την β' επιπέδου :) Το νινί μας είναι μια χαρά, 340 γρ και φυσικά επιβεβαιώσαμε ότι είναι αγόρι ;););) Αν και αυτήν την εμπειρία την έχω ζαναζήσει με τον Ν αισθάνθηκα τόσο όμορφα που το έβλεπα και κουνιόταν (είχα μια ανησυχία) αλλά όλα πήγαν πολύ καλά και είμαι πολύ χαρούμενη γι' αυτό :):):):)

Επίσης οι εξετάσεις αίματος και ούρων φυσιολογικές με αιματοκρίτη 38 :o:o:o Καλά κρατάω ακόμη χωρίς σίδηρο...

Διάβασα ότι σχεδόν οι περισσότερες έχετε β' επιπέδου αυτήν την εβδομάδα οπότε κορίτσια καλή επιτυχία σε όλες ;););)

Εβίτα καλορίζικο το καρότσι!!!

Rose-d μεγιά το φρεσκοβαμμένο δωματιάκι, όσο για το όνομα νομίζω ότι μπορείς να την πεις Ειρήνη, το Βαλέρια πάντως αν και μου αρέσει σαν όνομα δεν με παραπέμπει στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντω, είναι διαφορετικό όνομα...

Καλό βράδυ σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... τι μου κανετε..??? σας ευχαριστω για τα σχολια...

γιατι βρε bourique1983 μου τι επαθες?? ελπιζω σημερα να εισαι καλυτερααααα

ninaki2 μου πολυ χαιρομαι με την εξεταση σου... αντε πολλα αντρακια θα εχει η παρεαααααα

αχ κ γω αυριο εχω β-επιπεδου κ δεν βλεπω την ωρα.... σας αφηνω γιατι εχω αρκετες δουλιτσες για σημερα... πολλα φιλακια σε ολες κ καλη σας μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!

Επισήμως επιστρεφω στη δουλεια απο σήμερα και να σας πω την αλήθεια ευτυχως γιατι ψιλο-έσκασα μες στο σπιτι..

Εδω απο κίνηση νιώθω σχεδον καθημερινά.. και κάποιες φορές και ελαφρές κλωτσίτσες..αν και τις πιο πολλές φορές είναι απλά κίνηση...κολυμπάει ο καρχαρίας χαχα.

Εγώ πάντα τα μωρά μου τα σκέπαζα με κουβερτούλες..δε με βόλεψε ποτέ κάτι άλλο σε βρεφική ηλικία. Μάλιστα έχω κρατημένες τις κουβερτούλες και των δυο παιδιών και θα τις χρησιμοποιήσω και στο μπέμπε.. αν και χθες πήγα και αγόρασα άλλη μια γιατί μ'αρεσε και ήταν και φτηνή.

Δυστυχώς Β επιπέδου εγώ δεν θα κάνω μια και η αμνιοπαρακέντηση καλυπτει τα πάντα.. απλούς υπέρηχους μόνο.. αλλά δεν πειράζει.. ξέρω ότι ο μπόμπιρας είναι καλά και αυτό μου φτάνει.

Φιλάκια σε όλες σας και γλυκές καλημέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις εγκυούλες! Βοurique πιστευω να είσαι καλά σήμερα περαστικά να ειναι όλα.

Τζένη καλη αρχη στην δουλειά σου σημερα ειχες παρει αναρρωτική λογω της αμνιο ε? Καλορίζικά τα καροτσια κοριτσια ωραιο συναισθημα δεν ειναι ? οι δευτερομαμαδες δεν εχουμε αυτή την χαρά αλλά δεν πειράζει! Ανυπομονω για την β επιπεδου την Παρασκευή! καλή σας μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Τι κάνουν οι κοιλίτσες;;

Καλορίζικα τα καροτσάκια σας!!! Τι ωραίο συναίσθημα αυτό να γεμίζεις το σπίτι με μωρουδιακά... τρελένομαι!!! Βεβαια εγώ το έκανα αυτό πριν 3 χρόνια, αλλά ακόμα θυμαμαι τη χαρα που αισθανόμουν!!! Υπέροχα πραγματα!!! Κουβερτάκια εγώ είχα 2-3 φλις και αυτά θα χρισημοποιήσω και τώρα αν εχει πολύ κρύο βάζεις 2 αν όχι 1. Πάντως το πάπλωμα δεν συνειστάται. Όσον αφορά τη λίστα, βρε κοριτσάκια μου τη βρίσκω κάπως υπερβολική. Βέβαια είναι ανάλογα και τις αναγκες και την οικονομική δυνατότητα του καθενός. Εγω πάντως που είχα τα περισσότερα από αυτά, όχι γιατί τα αγόρασα αλλά γιατί μου φέρναν σύνεχεια δώρα, πολλά είναι αχρισημοποιήτα!!! Να φανταστείτε έχω ρούχα ακόμα με τα καρτελάκια τους!!! Ευτυχώς είναι σχετικά unisex οπότε θα τα χρησιμοποιήσω στη μπεμπα!!!

Αυτά κοριτσάκια από εμένα. Φιλάκια σε όλες και καλα αποτελέσματα με την β-επιπεδου σε όσες θα κανετε και καλή συνέχεια όσες κάνατε!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες...εβιτα πολυ ομορφο το καροτσι,κι εμας καπως ετσι ειναι το μωβ κι εχει και λιλα,αν καταφερω θα βαλω φωτο μεσα στη βδομαδα κι εγω..οσες εχετε να παιρνετε απο συγγενεις ειστε πολυ τυχερες,εμεις πηραμε μια ενδοεπικοινωνια μονο και μπορει να μας δωσουν κι ενα ρηλαξ,τα υπολοιπα καινουργια.Σοφια αν δοκιμασεις το μαξιλαρι γραψε εντυπωσεις,το σκεφτομαι κι εγω,βαζω μαξιλαρια κανονικα αναμεσα στα ποδια αλλα και παλι δεν μπορω να κοιμηθω...εχω και περιεργη σταση και καμια φορα η κοιλιτσα ακουμπαει στο στρωμα σε μια μικρη πλευρα και ενοχλειται η κυρια και με αρχιζει στις κλωτσιες...αποψη απο τωρα,εν τω μεταξυ ακουμπαει ελαχιστα,πως την ενοχλει??Εχω και θεμα με το ονομα,θα το γτραψω και στο ντιστοιχο τοπικ οταν το βρω,αλλα εχουμε ταξει τη μικρη στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου και μεχρι τωρα λεγαμε θα βγει Ειρηνη,τωρα διαβασ;α οτι πρεπει να βγει Χρυσοβαλαντω..εγω δεν εχω κανενα προβλημα,αλλα ετσι ολοι θα την φωναζουν με υποκοριστικα,κι αυτο ειναι σωστο??Αν της δωσουμε και τα 2 ονοματα και τη φωναζουμε απλα Ειρηνη??Εγω ελεγα και Βαλερια(Βαλαντω-Ειρηνη),αλλα δεν παραπεμπει στο ονομα και δεν θα τιμησουμε την αγια ετσι,ε?? :roll:

rose μου καλημερα, μολις το δοκιμασω θα σου πω το καθαρισα πρωτα και περιμενω να στεγνωσει....οσο για το ονομα νομίζω το Ειρήνη θα ειναι μια χαρα μιας και είναι η αγία Ειρηνη αλλα παλι αυτη ειναι γνωμη δικη μου ο αντρας μου γελαει θα μετακομισει στον καναπε λει(πολυ μαξιλαρι κι εγω βρε παιδι μου και δεν εχω και μεγάλη κοιλια :o )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας...

χθες ημουνα χαλια....ζαλιζομουνα παρα πολυ...σε σημειο να μου ερχεται να σιοριαστω κατω...

η κουβερτα επιτρεπεται στα μωρα...ολα τ αλλα απο ενος ετους και μετα...

ειμαι μεσα στα νευρα απο χθες χωρις καποιο λογο....

φιλια σε ολες.....

αχ bourique ποσο σε καταλαβαίνω το Σαββατο μολις βγήκα απο το σουπερ πανιασα εχασα τη γη κατω απο τα ποδια και κατεληξα να μου ριχνουν νερο να συνελθω πφφφ αλλα εγκυουλες ειμαστε οποτε νορμαλ το βρισκω εχω και αιματοκριτη αστα βραστα ειμαι και 43 κιλα οποε δεν εχω να περιμενω κατι αλλο καθε πρωι σαν κοτοπουλο ειμαι + ανακατοσουρες (ακομα....κι ας ειμαι στον 5ο τι να πω...)υπομονηηηη φιλακια πολλααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια επεισα τον αντρα μου για το Ειρηνη Χρυσοβαλαντου και μαλλον θα τη φωναζουμε Ειρηνη που ειναι νομιζω καλυτερα απο τα υποκοριστικα,ας ακουστει κανονικα το ονομα(εγω βεβαια τη φωναζω απο τωρα Ρηνουλα μου μερικες φορες αλλα το κανονικο θα ναι Ειρηνη),για το μαξιλαρι,κι εγω δεν εχω μεγαλη κοιλια(σκεψου οτι απο κιλα ειχα χασει 2 στην αρχη κι εχω βαλει μονο τα 2 που εχασα)αλλα και παλι δεν βολευει...οι δευτερομανουλες μπορειτε να βαλετε μια λιστα που να ανταποκρινεται λιγο περισσοτερο στην πραγματικοτητα αν γινεται για να ξερουμε???Ααα,και για τις θεσσαλονικιες,εκλεισε καμια για μαθηματα στο ιπποκρατειο???πηρα σημερα κι ειπαν θα με ειδοποιησουν,απλα ειπα οτι ειμαι 22η βδομαδα γιατι διαβασα οτι πρεπει να παρεις μεχρι τοτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!

μπουρικ ελπιζω να εισαι καλυτερα.. θα τα εχουμε τωρα αυτα, ειδικα εμεις με χαμηλο αιματοκριτη!! καλη επιτυχια σε οσες κανουν τη β' επιπεδου... νινακι μπραβο ολα καλα!!!

εμεις παμε στη γιατρο την Παρασκευη επιτελους να το δουμε το μικρουλι μπας και αποκαλυφθει και το φυλο..

εχθες ξεκινησα γιογκα και ειμαι πολυ χαρουμενη.. συνεχιζω εκει που εκανα αλλα στο αρχαριο, δεν παω ακομα σε ειδικη γιογκα για εγκυους, αργοτερα που θα γινω τεραστια :o (ειναι και πιο ακριβη)

πολλα φιλια σε ολες.. αα..εχθες οταν ξαπλωσα νομιζω ενιωσα και την πρωτη μου μικρη κλωτσια!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια επεισα τον αντρα μου για το Ειρηνη Χρυσοβαλαντου και μαλλον θα τη φωναζουμε Ειρηνη που ειναι νομιζω καλυτερα απο τα υποκοριστικα,ας ακουστει κανονικα το ονομα(εγω βεβαια τη φωναζω απο τωρα Ρηνουλα μου μερικες φορες αλλα το κανονικο θα ναι Ειρηνη),για το μαξιλαρι,κι εγω δεν εχω μεγαλη κοιλια(σκεψου οτι απο κιλα ειχα χασει 2 στην αρχη κι εχω βαλει μονο τα 2 που εχασα)αλλα και παλι δεν βολευει...οι δευτερομανουλες μπορειτε να βαλετε μια λιστα που να ανταποκρινεται λιγο περισσοτερο στην πραγματικοτητα αν γινεται για να ξερουμε???Ααα,και για τις θεσσαλονικιες,εκλεισε καμια για μαθηματα στο ιπποκρατειο???πηρα σημερα κι ειπαν θα με ειδοποιησουν,απλα ειπα οτι ειμαι 22η βδομαδα γιατι διαβασα οτι πρεπει να παρεις μεχρι τοτε..

αχ κι εγω εχασα 3 και αμφιβολο αν καταφερα να παρω πισω εστω και το ενα ατιμα κιλακια....Μια χαρα για το ονοματακι καλυτερα ετσι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια! απο το πρωι εχω πολυ εντονους πονους χαμηλα και αριστερα! ειναι συνεχόμενοι αλλα οχι με την ιδια ενταση! αλλη φορα πιο δυνατοι και αλλοτε πιο ήπιοι. πηρα τον γιατρο και μου ειπε να ξαπλωσω και να παρω ενα buscopan. λετε να ειναι συσπασεις? με ρωτησε αν πετρωνει η κοιλια μου, αλλα δεν ξερω και πως ειναι αν πετρωσει! εχω τρομαξει πολυ παντως! και εφυγα και αρον αρον απο την δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριαπαπα ευχομαι να ειναι κατι παροδικο, φανταζομαι εχεις τρομαξει πολυ! δεν μου εχει τυχει, η μαντι θυμαμαι ειχε κατι παρομοιο, ελπιζω να σου απαντησει... μαγνησιο παιρνεις(τροφοκαρντ) ? ξερω οτι βοηθαει..

σε ποια βδομαδα εισαι? βαλε αν θελεις ενα τικερακι.. πολλα φιλια και περαστικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy εβαλα tickeraki! ειμαι 22 εβδομαδων! μαγνησιο οχι δεν περνω, μεχρι τωρα δεν ειχα απολυτως τιποτα ουτε απο πονους ουτε απο ζαλαδες εμετους και τετοια και γιαυτο εχω τρομαξει τωρα! μακαρι αυριο να ειμαι καλυτερα!σε ευχαριστω πολυ παντως που μου απαντησες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Μariapapa24 καταρχήν ηρέμησε και μην ανχώνεσαι! Εμένα οι συσπάσεις ξεκίνησαν μια εβδομάδα πριν κάνω τη β-επιπέδου οπότε πάνω κάτω στη βδομάδα σου. Έτσι όπως μου το περιγράφεις όμως, εμένα να σου πω την αλήθεια δε μου φαίνεται να είναι συσπάσεις (δεν είμαι γιατρός βέβαια για να ξέρω). Εγώ δεν πονούσα αλλά ένιωθα ένα περίεργο αίσθημα σαν να τεντώνονται οι μύς της κοιλιάς μου και όταν ζουπούσα λίγο την κοιλιά ήταν πολύ σκληρή. Κάποια στιγμή που δεν θα πονάς και θα είσαι ξαπλωμένη στο πλάι πίεσε ελαφρά την κοιλιά και λογικά θα είναι σχετικά μαλακή. Δοκίμασε το ίδιο την ώρα που έχεις τα πονάκια και δες αν είναι πιο σκληρή. Εμένα εκείνα τα δευτερόλεπτα που με έπιανε η κοιλιά ήταν πέτρα και τσίτα. Είναι λίγο δύσκολο να στο περιγράψω με ακρίβεια. Είναι και ανάλογα στην γυναίκα, ίσως άλλες να το νιώθουν διαφορετικά. Συνήθως οι συσπάσεις κρατάν λίγα δευτερόλεπτα. Έρχονται και φεύγουν δεν είναι συνεχόμενες όπως ο δικός σου πόνος.

Πάντως να ξέρεις ότι είναι συνηθισμένα τέτοια πονάκια στην εγκυμοσύνη συνήθως όταν αλλάζουμε μήνα (που μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο στηνν εβδομάδα σου) ή απλά επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Μια γνωστή μου μου έλεγε ότι έκλαιγε από τον πόνο γιατί απλά μεγάλωνε η μήτρα της αλλα η εγκυμοσύνη της ήταν φυσιολογικότατη και το μωράκι της τελειόμηνο.

Το μαγνήσιο μπορεί να σε βοηθούσε γιατί από ότι ξέρω βοηθάει τη μήτρα να χαλαρώσει. Βέβαια για να μη σου το έδωσε ο γιατρός σου ίσως να μη το χρειάζεσαι. Αν ξαναμιλήσεις μαζί του ρώτησε τον μήπως χρειάζεται να πάρεις και μαγνήσιο. Εγώ πιστεύω ότι αν ξεκουραστείς και χαλαρώσεις λίγες μερούλες θα φύγουν και τα πονάκια και θα είσαι μια χαρούλα! ;)

Τα άλλα κορίτσια τι κάνουν; EVITA το καρότσι σούπερ! Μου άρεσαν πολύ τα χρώμματα!

Καλέ rose εσείς μεγαλώσατε πολύ βρε! Για τον ύπνο που λες και εμένα κάθε φορά που γυρνάω στα πλάγια αρχίζει τα κλωτσίδια και νόμιζα ότι δε της αρέσει, αλλά στο βιβλίο για την εγκυμοσύνη διάβαζα ότι η καλύτερη στάση για ύπνο είναι στο πλάι αριστερά γιατί αιματώνεται καλύτερα λέει ο πλακούντας. Οπότε προσπαθώ να κοιμάμαι στο πλάι και νομίζω είναι πιο ξεκούραστο γιατί πέφτει και το βάρος της κοιλιάς στο στρώμα. Για το όνομα και εγώ ψηφίζω Ειρήνη!

Βourique ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα!

Τwiggy φιλιά στο ψαράκι σου!

Λέω να δω το sex and the city και μετά να πάω να την πέσω! Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ??? Σας γραφω σαν τη τρελη πρωι πρωι :lol: χθες ειχα τοσο υπερενταση που γυαλισα ολο το σπιτι κ επεσα ξερη στις 9 για υπνο με τις κοτες... ηρθε η μερα μας στις 10 εχω β-επιπεδου κ δεν μου περναει η ωρα ...

twiggy γιογκα ακουω ε??? μια χαρουλα σε βρησκω... ειδες αρχισε το νινι σ να κλοτσαει τη ωραια...

Μariapapa24 ελπιζω να ειναι ολα καλα κ να ειναι αυτο που λεει κ η μεντι αλλαγη του μηνα σ... μην ανησυχεις ολα καλα θα ειναι

rose_d απο ποτε ξεκινανε τα μαθηματα??? εγω θα γενησω σε δημοσιο λετε να κανουν μαθηματα??? ποτε να παρω να ρωτησω ειμαι 22 βδομαδων + ...

MaDi μου σε ευχαριτω ...και γω στο πλαι κοιμαμαι δεν μπορω αλλιως κ εχω κ μια κοιλιτσα... δεν ξερω που να τη παρκαρω :lol::lol::lol:

εχει παρει καμια αυτο το μαξιλαρι τελικα??? βοηθαει..??? εχω αρχισει κ δυσκολευομαι τη νυχτα στον υπνο.. για πειτε... σας αφηνω κ θα σας γραψω μολις γυρησω..

πολλα φιλακια σε ολες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπακια μου!!! Τι κάνετε;;

MARIAPAPPA : Με είχε πιάσει ακριβώς το ίδιο πριν 1 μήνα περίπου, πονούσα σχεδόν επί 1 24ωρο. Πήρα τον γιατρό μου και μου έδωσε κι εκείνος buscopan και μου είπε ότι αν δεν περάσει σε 2 ημέρες να τον πάρω τηλ. Δεν το πήρα τελεικά το buscopan, ξάπλωσα και σιγά σιγά ελλατώθηκε ο πόνος. Ηταν σαν πόνος περιόδου αρκετά έντονος, χωρίς να είναι συσπάσεις. Τελικα μάλλον ήταν απο την μήτρα που μεγάλωνε. Χαλάρωσε, πάρε το χαπάκι σου, ξεκουράσου και θα περάσει θα δεις. ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα κοριτσια τι μου κάνετε? Εγω ειμαι αυπνη ξυπνησα κατά τις 3 το πρωι και μετα δεν μου κόλλαγε υπνος.

Εβιτα το μαξιλάρι το εχω αγοράσει και μου αρεσει πολύ. Με ξεκουραζει πολύ οταν κοιμαμαι γιατί βολευω τα πόδια μου το χρησιμοποιω οταν βλέπω τηλεόραση γιαιτ ανακουφιζει την μέση μου και ιδιως βοηθαει πολύ στον θηλασμό οχι μονο τώρα που είμαστε εγκυες. Ξαδελφη μου που θηλαζει το 7 μηνων μωρό της μου ειπε οτι την βοηθησε πάρα πολύ. αυτά για την ωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...