Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

Πολλές καλημέρες και από μένα!

Τζενούλα πολύ χάρηκα που όλα πήγαν καλά! Ξεκούραση τώρα και να προσέχεις! Τουλάχιστον σου έφυγε ένα μεγάλο βάρος. Όσο για το φύλο ... εγώ σου τα λεγα αλλά εσύ προτίμησες να ακούσεις το γιατρό :lol::lol::lol: Βρε τι ξέρει αυτός! :-p Φαντάζομαι σοκ που θα πάθαν και τα παιδιά σου ε; Νομίζω όμως ο γιός σου ο μεγάλος θα το χάρηκε πιο πολύ γιατί συνήθως τα αγοράκια θέλουν αγοράκι για αδερφάκι ε; Άντε με το καλό τώρα και το β-επιπέδου.

Εvinicolas έχουμε άγνωστες λέξεις ε; :D Μη νομίζεις και εγώ το πάντα και τα σελτεδάκια πριν λίγους μήνες τα έμαθα. Λοιπόν το πάντα είναι ένα ενισχυμένο ύφασμα που μπαίνει στο κρεβατάκι του μωρού γύρω γύρω στα καγκελα για να μη χτυπάει αργότερα το κεφαλάκι του στα κάγκελα όταν θα κουνιέται. Δε ξέρω αν κατάλαβες τι εννοώ. Συνήθως συμπεριλαμβάνεται στην προίκα του μωρού. Μια απλή προίκα νομίζω έχει μέσα πάντα, πάπλωμα με παπλωματοθήκη και κουνουπιέρα. Μπορείς όμως να τα πάρεις και ξεχωριστά. Σου βάζω μια φώτο με αυτό που σκέφτομαι να πάρω εγώ:

1291044949-a-_TS_2416a%20copy.jpg

Να ρωτήσω κάτι τις μανούλες με τα μεγαλύτερα παιδάκια. Τα ζιπουνάκια τα εσωτερικά να τα πάρουμε μακρυμάνικα ή κοντομάνικα. Εγώ πήρα μακρυμάνικα γιατί το σπίτι μας είναι λίγο κρύο το χειμώνα αλλά φίλες μου λένε ειδικά για το νοσοκομείο που έχει ζέστη καλό είναι να πάρω κοντομάνικα. Λέτε να πάρω 5-6 από τα jumbo που τα έχει και πολύ φθηνά μήπως και χρειαστούν; Και μέγεθος 00 ή 03;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

bourique θα συμφωνησω για τη λιστα.. εξαρταται παντα απ το καθε σπιτι και τις αναγκες...

Madi ακομα να συνελθουν εδω απ το σοκ χαχαχαχα. Οσο για τα ζιπουνακια εγω ειχα περισοτερα με κοντο μανικι ..μονο 2-3 μακρυμανικα γιατι το σπιτι παντα ειχε αρκετη ζεστη.. αλλα σιγουρα παρε να χεις κι απ τα δυο αλλα οχι παρα πολλα. Εγω 00 ειχα παρει γενικα πολυ λιγα πραγματα γιατι μεγαλωνουν ταχυτατα και πριν το καταλαβεις ειναι αχρηστα... περισοτερα 03 θα λεγα.

εγω τα περισοτερα ψωνια θα τα κανω προς το τελος γιατι εχω και πολλες φιλες/συγγενεις που γεννησαν προσφατα και θα μου δωσουν και αρκετα πραγματα. Ηδη μου στειλανε 2 σακουλες μωρουδιακα εσωρουχα/φορμακια... απ τα οποια θα πρεπει να στειλω πισω τα ροζ τωρα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα μελλουσες μανουλες..σημερα βαφουμε το δωματιο κι εγω ειμαι στον κατω οροφο ακριβως γι αυτο το λογο,εχουμε παιδικο οποτε δεν θα εκτεθω στις μπογιες..καλυτερα θα λεγα κι εγω να μην κοιμηθεις εκει και να αποφυγεις να μπαινεις για 1-2 μερες..για τις μπογιες,κι εμεις οικολογικες πηραμε,ροζ και μωβ μια που σιγουρεψαμε το φυλο και το ροζ που εγινε μεχρι τωρα ειναι ενα τελειο χρωμα που σου ρχεται να το φας,οχι κουφετι,πιο εντονο αλλα τελειο!Τζενη τελεια τα νεα σας με την αμνιοπαρακεντηση,με το καλο ο μπεμπης σας :D Για τα ψωνια που βαλατε,ρε παιδια,15 φορμακια κι αλλα τοσα εσωρουχακια πολλα δεν ειναι??Ελεγα το πολυ 10(και παλι μου φαινονται πολλα),σελτεδακια και πανακια για γουλιτσες μου ειπε μια φιλη οτι χρησιμοποιει συνεχεια,υπνοσακο πηραμε απο το ιντερνετ εναν τελειο ροζ με λουλουδακια και τον παρηγγειλα τη μια μερα και την επομενη τον ειχα..1τογκ πηραμε γιατι μας ειπαν οτι με το καλοριφερ στο δωματιο θα σκαει η μικρη με τον πιο ζεστο,αν χρειαστει παραπανω θα δειξει..Η παντα ειναι με την προικα,σωστα??Δεν χρειαζεται να παρουμε εξτρα..κι απο ο,τι καταλαβα οι προικες εχουν ή παντα-παπλωμα-κουνουπιερα ή παντα-σεντονια-κουνουπιερα??Η δεν καταλαβα καλα?Το παπλωμα γιατι ομως αφου τον πρωτο καιρο δεν το σκεπαζουμε το μωρο?Ααα,και αν και ειναι νωρις ακομα,μας ειπαν οτι στη βαλιτσα για την κλινικη μας ειπαν οτι θελουμε και καμια ζακετα μαζι γιατι οι θερμοκρασιες ειναι περιεργες..Madi κοντομανικα δεν θα παρεις???εγω για κοντομανικα ελεγα :roll: Ααα και pappy καλωσηρθες..φυλο μαθατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζενάκι τι εκπληξη ήταν αυτή σας την εσκασε ο μπεμπης. την αλλαζω την λιστα ταχιστα! λες να παρουμε κεφαλι? Οσο για τα ψωνια ξερω ότι ειναι ανγχωτικά και εγω στον γιο μου μετα τον εβδομο ψωνισα. Τωρα κατάλαβα τι ειναι οι πάνες, εγω να πω την αλήθεια δεν ειχα καμία που χρειαζονται βρε παιδι μου? δεν καταλαβαινω! καλό μεσημέρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και puppy καλώς ήρθες στην παρέα μας! Madi 00 παρε ελαχιστα παρε καλυτερα το 3 και 6 καλύτερα λιγο μεγάλα. Οσο για τις αγορες εχει να κανει με πολλα. Αν το σπιτι ειναι ζεστό κτλ. Εμεις δηλ που δεν εχουμε αυτονομη θερμανση εχουμε κρυο σπιτι θα εχουμε καλοριφερακι στο δωματιο του αλλα γενικά και τον γιο μου τον έντυνα ζεστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nan δεν χρειαζονται πανες για οταν παιρνει καποιος αγκαλια το παιδι να μην ερχεται σε επαφη με τα ρουχα του?Για εμας δεν ξερω,χρειαζεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi σε ευχαριστώ.ήσουν πολυ κατατοπειστικη. :D δεν ήξερα πως ονομάζονται έτσι!

Mariapapa με το καλο και σένα το μωρό!

Κοριτσια εγω φοβάμαι να αγοράσω κάτι για το μωρό.θα προλάβω να τα ετοιμασω όλα τα Χριστούγεννα?

Πρώτα ο θεός θα γέννησω 10/1.´Η μήπως λέω βλακείες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tους πρωτους μηνες δηλαδη μεχρι 3 μηνων και φυσικα αν γεννηθει μεσα στο χειμωνα φοραμε μακρυμανικα φορμακια απο μεσα...πανω κατω χρειαζομαστε 10 απο αυτα...παιζει πολυ ρολο η εποχη γεννησης του μωρου...

ο υπνοσακος απαγορευεται κανονικα για βρεφη..οπως και το παπλωμα...οποτε δεν υπαρχει λογος αμεσης αγορας...επισης η παντα θα την χρεισημοποιησετε μετα απο καποιους μηνες μιας και τα μωρακια στην αρχη δεν τα βαζουμε στις κουνιες οι πιο πολλες μαμαδες δηλαδη...

γι αυτο καλο ειναι να παρετε αυτα που σας ειναι απαραιτητα για τον πρωτο καιρο...ισως σας φερουν δωρα που δεν σας αρεσουν και ετσι θα ειναι μια ευκαιρια να παρετε καποια πραγματα που θελετε....

επισης οι πανες χρειαζονται παρα πολυ...καλο ειναι το μωρο μεχρι να κανει το πρωτο του εμβολιο δηλαδη μεχρι 2 μηνων να μην ερχεται σε επαφη με τα ρουχα μας...οποτε ειναι χρησιμες...

εμενα παλι τα σελτεδακια ειναι απο τα λιγα πραγματα που δεν με βολεψαν καθολου....

τα πανακια για τις γουλιτσες ειναι παλι χρησιμα....και θελετε σιγουρα 10....μπορει και παραπανω..εξαλλου στο τζαμπο ειναι αρκετα φτηνα...αν και ειναι πολυ αγρια στην αφη τους...

αυτα σας ζαλισα παλι..

καλως ηρθατε κοριτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Τζενούλα μπράβο για την άμνιο, τέλεια νέα και αγόραρος!!! Πάει το προξενιό :o:o:o:o:lol::lol::lol::lol: Τώρα ξεκούραση, ε;;;; :lol:

Pappy και mariapappa καλώς ήλθατε και με το καλό τα μωράκια σας :):):)

Κορίτσια η λίστα είναι όντως λίγο υπερβολική αλλά η καθεμία το βλέπει υποκειμενικά. Το σίγουρο είναι ότι χρειάζονται τα φορμάκια και ζιπουνάκια γιατί εγώ στον Νικόλα θυμάμαι ότι τα άλλαζα συνέχεια αφού είχαμε ατυχήματα στα τσίσα-κακά... :?:?:? Έκανε κάτι ρουκέτες μόλις άνοιγα την πάνα και γινόμασταν... :oops::oops::oops:

Πάπλωμα επίσης δεν είχα γιατί μέχρι τον πρώτο χρόνο δεν επιτρέπεται για να μην τυχόν και τυλιχτεί το μωρό. Μόνο κουβερτούλες ή υπνόσακο. Αν και το μωρό μέχρι και τους 3 πρώτους μήνες δεν γυρνάει και δεν ξεσκεπάζεται οπότε και ο υπνόσακος περιττός μου φαίνεται...

Τα εσωρουχάκια και ρουχάκια εγώ τα έχω από 3-6 για αρχή και ελάχιστα 0 και τα περισσότερα ζιπουνάκια είναι κοντομάνικα.

madi πάρε και λίγα κοντομάνικα 3-6 θα σου χρειαστούν και πάρε καλύτερα από τα mothercare, έχει τα 3 λευκά μαζί 12,5ευρώ, μωρέ τα jumbo δεν τα εμπιστεύομαι...

Να σας πω και ένα ευχάριστο;;; :):):):) Ένιωσα το μωρό χθες βράδυ :D:D:D Και μου έφυγε ένα βάρος... Το είχα έννοια αλλά το νινί μου μάλλον το κατάλαβε και είπε να με ειδοποιήσει :):):) Και τώρα που σας γράφω πάλι το νιώθω ;););)

Καλό μεσημέρι σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει κορίτσια κατάλαβα ποιες ειναι οι πάνες και τι χρειάζονται, μαλλον ειχα 2-3 απο αυτές αν και μετά απο 6 χρόνια εχω αρχισει και ξεχνάω. Να πω την αλήθεια το πρώτο τρίμηνο εκτος απο εμένα και τον αντρα μου δεν περνανε αλλοι αγκαλιά το μωρό. Εμείς δεν βαζαμε πανες πανω μας καναμε συνέχεια μπάνιο και εξαλλου τον είχαμε συνεχεια αγκαλιά. Σιγουρα εβαζα πανακια στον ωμο μου οταν ρευότανε να μην γινομαι χαλια και ειχα και πολλες σαλιάρες για να μην βρεχει συνεχεια τα φορμάκια του. Ξεχναω, τι να κάνω? όσο περναει ο καιρός θα αρχισω να θυμαμαι. Εντωμεταξυ δεν ήξερα ότι απαγορευεται ο υπνοσακός. Εγω απο 3 μηνών τον εβαζα και κοιμότανε γιαιτ ξεσκεπαζοτανε εχω εναν πολύ ωραιο απο οικολογικά υλικά τωρα που εμαθα ότι απαγορευεται δεν ξέρω τι θα κάνω. Παντως εμένα κοιμοτανε στην κουνια του απο ημερων γιατι χωραγε στην κρεβατοκαμαρά μας. Τωρα στο δευτερο μωρό αποφασίσαμε να τον παμε κατευθειαν στο δικό του δωμάτιο και να κοιμαμαι τους πρωτους μηνες εγω μαζι του γιατι ο μπαμπας του ξυπναει απο τις 5:30 να παει στην δουλειά. Εντωμεταξύ το δωμάτιο του μπεμπη ειναι το πιο ζεστό του σπιτιου ενω το δικό μας βορινό οποτε θα ειναι καλυτερα στο δωματιο του. Εγω εριξα μια ματια για την προικα του μωρου και μου φάνηκαν πανακριβες. Βεβαια μονο στο Ηρα ρωτησα που ειναι ακριβό μαγαζί, οποτε θελει ψαξιμο η δουλειά. Σκεφτομαι να παρω την πάντα και το παπλωμα που μου αρεσει και οχι ολη την προικα. Γενικά απο οτι κατάλαβα μπορεις να αγοράσεις οτι θελεις δεν εισαι υποχρεωμενη να αγοράσεις όλο το σετ. Αυτά για την ωρα φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να καλώς ορίσω και εγώ τα νέα κορίτσια pappy και mariapapa και με το καλό τα μωράκια σας! Φύλο μάθατε ή όχι ακόμα;

Τελικά αποφάσισα μια και θα γεννηθεί Δεκέμβριο το μπεμπέ να πάρω λίγα ζιπουνάκια κοντομανικα για το νοσοκομείο και τα υπόλοιπα μέχρι 0-3 να τα πάρω μακρυμάνικα γιατί το σπίτι είναι σχετικά μεγάλο και δε ζεστένεται καλά. Αν τα καίμε τα καλοριφέρ όλη τη μέρα θα μας έρθουν πάνω απο 400 ευρώ τα κοινόχρηστα. :? Μόνο αν ανάψουμε το τζάκι κάνει καλή ζέστη αλλά από ότι μου είπαν το τζάκι απαγορεύεται μέχρι να χρονίσει το παιδί. Μετά το Μάρτιο αν μαλακώσει ο καιρός θα της πάρω πάλι κοντομάνικα.

Εvinicolas νομίζω είναι αργά να τα πάρεις όλα στον ένατο. Δεν είναι μόνο να τα αγοράσεις, αλλά πρέπει να τα πλύνεις, να τα σιδερώσεις και να τα τακτοποιήσεις. Τελευταία θα έχεις και μια κοιλιά που θα σε δυσκολεύει πολύ σε όλες τις δουλειές και ίσως να μην μπορείς να γυρνάς στα μαγαζιά με τις ώρες. Και δυστυχώς δεν μπαίνεις σε ένα μαγαζί και τα παίρνεις όλα από εκεί, αλλά θέλει ψάξιμο. Εγώ εδώ και λίγες μέρες μπήκα στον 7ο και τα ρουχάκια τα πήρα τα περισσότερα, άλλα μου δώσανε και επειδή είχα και τις συσπάσεις και φοβήθηκα μην έχουμε κανένα ξαφνικό άρχισα να τα πλένω και να τα σιδερώνω. Κουράστηκα αρκετά και ακόμα δε τελείωσα. Πιάνεται η μέση μου πολύ εύκολα. Φαντάζομαι πως θα είμαι στον ένατο. :shock: Καλύτερα ξεκίνα σιγά σιγά με το πάσο σου εκεί γύρω στον 7ο ώστε μέχρι να μπεις στον 9ο να τα έχεις έτοιμα και να σου μένει μόνο να φτιάξεις τη βαλίτσα. Άσε που τα παιδικά έπιπλα καθυστερούν πολύ να έρθουν (1-2 μήνες). Καλύτερα να μην είσαι μέσα στο άνχος τελευταίες μέρες! Βέβαια αυτή είναι προσωπική μου άποψη έτσι, εσύ θα αποφασίσεις τι είναι καλύτερο.

Rose για την ποσότητα στα ρούχα είναι λίγο σχετικό. Είναι άλλα μωράκια που λερώνονται πολύ και θέλουν αρκετές φορές αλλαγμα αλλά είναι άλλα λιγότερο. Μερικές φορές κάνουν συχνα εμετούς ή κάνουν πολλές φορές κακά και βγαίνουν και εκτός πάνας οπότε πρεπει να βάζεις συχνά πλυντήριο. Αν χρειαστεί στην τελική και άλλα θα πεταχτεί κάποιος δικός μας και θα μας πάρει λίγα ρε κορίτσια μη τρελενόμαστε. Όσο για τις πάνες αγκαλιάς εμένα μου δώσανε 4 οπότε δε θα χρειαστεί να πάρω άλλες.

Νinaki2 ωραίες οι κλωτσίες ε; Από εδώ και πέρα δε θα σε αφήσει σε ησυχία! :D

Πάλι γλωσσοδιάρροια με έπιασε και σας ζάλισα. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα νομιζω ολες μας πιανει μια λογοδιαρροια,κι εγω ολο τεραστια κειμενα γραφω :D Κι εγω νομιζω ειναι ολα αργα,βασικα αν ηταν στο χερι μου θα αρχιζα πιο αργα να ψωνιζω αλλα εχω εναν αντρα ανυπομονο(απο τον τριτο ηθελε να παμε να δουμε,και τοσο που τον καθυστερησα καλα ηταν :roll: ).Τα επιπλα ομως καλο θα ειναι να τα παρεις νωρις γιατι αν τα παρεις στον ενατο θα αναγκαστεις να παρεις τα εκθεσιακα,οχι οτι ειναι κακο,αλλα αλλο να ειναι ηδη συσκευασμενα απο την αρχη και αλλο στο μαγαζι που μπορει να χτυπηθουν κλπ ειτε εκει ειτε οπως τα συσκευαζουν..εμεις τα παραγγειλαμε την τελευταια βδομαδα των εκπτωσεων(3 μερες πριν τελειωσουν νομιζω,τελη Αυγουστου δλδ)και θα τα παρουμε μεσα Οκτωβρη,εμεις το ζητησαμε ετσι βεβαια για να προλαβουμε να βαψουμε αλλα μας ρωτησαν κι απο κει ποτε τα θελουμε για να προλαβουν να τα παραγγειλουν.Το καροτσι παλι ηρθε σε μια βδομαδα και τωρα το χουμε και το καμαρωνουμε :) Απαγορευεται ο υπνοσακος τους πρωτους μηνες?Πρωτη φιρα το ακουω αυτο κι εχω γνωστες που τα κοιμιζουν ετσι απο την αρχη..Και αν απαγορευεται και κουβερτα και παπλωμα και υπνοσακος πως τα σκεπαζουμε για να μην κρυωνουν γεναρη μηνα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ... τι μου κανετε??? ωτραια συζητηση κ πολυ χρησιμη για ολεσ μας.. βρε κοριτσια πολλα τα πραγματα στη λιστα θα μας χρειαστουν τοσα???

Pappy και mariapappa καλοσ ηρθατε στη παρεουλα μας... φυλο ξερετε???

τζενακη τελικα αντρακι ο μικροσ ε??? αντε ωραιααααα κ γω ετσι την πατησα στην αρχη χε χε χε :lol: μονο γερα να ειναι.... αντε να ξεκουραστεισ τωρα

rose_d μου ξεκινησε το βαψιμο ε??? τι καλα ... απο οτι καταλαβα θα ειναι barbie εντελως ... μην ξεχασεισ φωτο οταν το βαψεις ... κ γω περιμενω τη β-επιπεδου τωρα τη τεταρτη αρχιζουμε κ μεις βαψιμο...

evinicolas1980 μου κ γω θα συμφωνησω καλυτερα απο τον 7 να αρχισεις να τα ετοιμαζεις γιατι μετα θα εχεις παρα πολυ δουλεια... σιγα σιγα κ χωρις αγχος

πολλα φιλακια σε ολες κ ν εχετε μια ομρφη κ ξεκουραστη κυριακη... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον κοριτσακι ειναι αλλα για σιγουρα θα μαθουμε την πεμπτη που θα κανουμε β επιπεδου! εγω μετα απο αυτην την εξεταση θα αρχισω να τα ετοιμαζω σιγα σιγα... και βαλιτσα και δωματιο!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!κι εγώ την Πέμπτη πάω για β επιπέδου και ανυπομονώ!SecondChance τι είναι αυτά που ακούω?τι πιθανότητες σου ειχε δώσει για κοριτσάκι?μωρε μπας και μας βγάλει κι εμας λιλί?θα γελάμε!ειναι και το άλλο όλοι για αγόρι με έχουν :? χθες μια γιαγιά μόλις της είπα ειναι κοριτσάκι ήταν τελείως απόλυτη για αγόρι μόνο που δεν με έφαγε χαχαχα! :lol: Κι εγώ ακόμα δεν έχω αγοράσει το παραμικρό αλλα θα αρχίσω κι εγώ σιγααα σιγααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα!!!!!!

Αρχικα καλως ορισατε pappy και mariapappa!!!!!!!Αντε ολες για βαψιμο αυτη την εβδομαδα βλέπω....εμενα τελικα το αποφασισε ο αντρας μου να το βαψει, οποτε δεν ξερω ποτε θα ειναι ετοιμο το δωματιο...ελπιζω πριν τον 9ο..... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Τζενακι μου χαιρομαι που πηγε καλα η αμνιο!!!!!Και αγοραρος ε?????Εκει που ηταν περισσοτερα ροζ, μας βλεπω να γινομαστε πλειοψηφια.....

Βρε κοριτσια πολλα ειχε η λιστα....τεσπα...ας ερθει με το καλο και αμα λειπει κατι....το παιρνω τοτε....ασε που ειμαστε και καταχειμωνα... :?:?

Σας αφηνω, να περασετε οοολες μια ομορφη Κυριακη!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες

Χαθηκα λίγο γιατι ειμαστε στην Αθηνα στην πεθερά μου εδω κ μερικές ημέρες.

Να καλως ορίσω κ εγω τις καινούργιες μέλλουσες μανούλες!!! Με το καλο κορίτσια!!!

Συνονόματη ολα σούπερ με την αμνιο, τέλεια!!! Αντε με το καλο ο αγόραρος!!!

Νινάκι, είδες που το άκουσες το νινι σου, τώρα θα τις τρώς για τα καλά για να μάθεις να ανησυχείς :lol: !!!!

Δεν μπορώ να γράψω σε ολες γιατι εχετε γράψει παρα πολλα :) ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη ολες μαζι για β'επιπεδου αυτη τη βδομαδα και μετα βαψιμο,ε??Αντε με το καλο!Θα ξετρελαθειτε με τον υπερρηχο,ειναι τελεια εξεταση πραγματικα..εμεις ειδαμε και για πρωτη φορα τη φατσουλα της κανονικα σε 3d και μας τη βιντεοσκοπησαν κιολας..ναι,το δωματιο μας βγηκε ψιλομπαρμπι :D αλλα ειναι τελειο..πηραμε και μπορντουρα με πριγκιπισσες και κατι αυτοκολλητακια αλλα αυτα θα τα βαλουμε μετα που θα ερθει το παιδικο..Μαρια,κι εγω νομιζω οτι εχει καπως πολλα πραγματα η λιστα...δεν ξερω κι αν μας φερουν δωρα,αυτοι που θελουν να φερουν δεν ρωτανε λογικα τι χρειαζομαστε?μονο η θεια μου ρωτησε και θα μας παρει μπανακι-αλλαξιερα.Οι υπολοιποι μαλλον θα φερουν κανα φορμακι η κανα παιχνιδι μαλλον ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως και πως την περιμένω αυτην την εξεταση :) !βεβαια εχω ακουσει πολλα και διαφορα, οπως για λαθη των γιατρων που σε κανουν να ανησυχεις αδικα, για ξεπετα του 5λεπτου και τετοια... ξερετε αν δινουν dvd στο ιασω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια ... καλη βδομαδα να εχουμε... αντε πολλες εχουμε β-επιπεδου αυτη τη βδομαδα... κ γω τη τεταρτη εχω ανυπομονω να δω το νινι μας... θελω κ γω να το βιντεοσκοπησω πωσ θα γινει..??? το ζητας??? κοριτσια πηραμε το καροτσι κ θελω τη γνωμη σας... να σας πω την αληθεια εχω ξετρελαθει εγω... πως να τη βαλω εδω τη φωτο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια!! Καλή εβδομάδα και καλό μήνα!!! Πλησιάζουμε σιγά σιγά στην νέα χρονιά που θα μας φέρει πολλά πολλά χαμόγελα και γλυκα ουα!!!!

Δεν πρόλαβα και να σας διαβάσω το ΣΚ έτρεχα με δουλειες και από εχθές με στρίβει η κοιλιά μου!!! Καταλαβαίνετε... :shock::shock::shock: Αλλά θα προσπαθήσω να διαβάσω σήμερα, κάτι για λίστες διαβάζω...

Έκανα τη β-επιπέδου την Παρασκευή!!! Όλα μια χαρα είναι 377γρ.!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα τι μου κάνετε? εμεις καλά. Απο οτι κατάλαβα αυτή την εβδομάδα εχουμε κλείσει πολλες κοπέλες για β επιπεδου? μηπως καμιά στο Λητώ για παρασκευή απόγευμα? εγω εκλεισα με την κα. Σουκα αν θυμαμαι καλά που εχω ακουσει καλά λογια για την δουλεια της. Λετε να δινουν και dvd πολυ θα το ηθελα γιατί στο Ιασω στον γιο μου δεν μου ειχανε δωσει.

Θα γελασετε με αυτο που θα πω ειχα παει το Σαββατο super market και ειχε το απορρυπαντικό baby planet 50% εκπτωση απο 15 το ειχε 7 ευρω τα 2800γρ ε δεν αντεξα το αγόρασα,ασχέτως που ουτε καν εχω φερει απο την αποθηκη τα ρουχα του γιου μου το υγρό το εχω πάντως.Αντε καλη εβδομάδα να εχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες και καλη βδομαδα!! δεν μπηκα καθολου το σουκου και ξεσαλωσατε!!! :) πολλα ωραια πραγματα και χρησιμα ειπατε ομως, μπραβο! Για μενα ειναι ακομα νωρις για ψωνια κλπ αλλα μ αρεσει που προετοιμαζομαι!!! εμαθα και νεες λεξεις, σελτεδακια ας πουμε!! :lol:

pappy και mariapappa καλως ηρθατε και με το καλο τα μωρακια σας!!

τζενη τι εκπληξη ηταν αυτη!!! φοβερο.... κι εγω ανυπομονω αυτη τη βδομαδα για την πρωτη προβλεψη του φυλου!! θα παμε στη γιατρο...

καλη τυχη σε οσες εχουν β΄επιπεδου αυτη τη βδομαδα, να πανε ολα καλα...

ευηνικολας κι εγω απο τον 7ο σκεφτομαι τις αγορες, το παω σιγα σιγα το θεμα!! :?

προχθες που ξαπλωσα και εβαλα το χερι μου στην κοιλια ενιωσα κατι! σαν να κολυμπαει ενα ψαρακι το βυθο ενα πραγμα!! ηταν πολυ συγκινητικο.. ανυπομονω για τις κλωτσιες τωρα!! :)

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα και καλή εβδομάδα να έχουμε!

Τι κάνουν οι κούκλες εγκυούλες; Πολύ β-επιπέδου έχει πεσει ρε κορίτσια! Τι συνενόηση ήταν αυτή όλες μαζί! Πώπω φαντάζομαι τι έχει να γίνει εκεί τέλη Ιανουαρίου με Φεβρουάριο ... κάθε μέρα θα έχουμε και από μια τουλάχιστον γέννα! Τι καλά, θα γεμίσει το mammy νεογεννητα! :x:x:x

Εγώ στο β-επιπέδου είχα πάρει και ένα dvd άδειο μαζί μου μήπως και χρειαστεί αλλά το ιατρείο του γιατρού ήταν πολύ hi-tech και μας έδωσε και από μόνος του. Ε συγνώμη 140 ευρώ του σκάσαμε ένα dvd δεν κοστίζει τίποτα να το γράψει. Για καλό και για κακό πάρτε ένα dvd μαζί σας και ρωτήστε τον αν μπορεί να σας το γράψει.

Twiggy το ένιωσες το ψαράκι σου; Είναι πολύ γλυκό συναίσθημα ε; Από εδώ και πέρα που θα ξεκινήσει τα μακροβούτια θα το νιώθεις όλο και περισσότερο!

EVITA αν την φώτο την έχεις αποθηκευμένη στον υπολογιστή τότε αφού γράψεις το κειμενάκι σου στο κενό κανονικά πατάς προεπισκόπηση. Θα δεις που σου πετάει ξανά το κείμενο που έγραψες και λίγο πιο κάτω από το κείμενο έχει "προσθήκη συνημμένου". Κάνεις αναζήτηση της φωτογραφία που έχεις αποθηκευμένη και πατάς "προσθήκη αρχείου".

Αν πάλι είναι μια φώτο που την έχει σε μια σελίδα στο ιντερνετ τότε κάνεις δεξί κλικ πάνω στη φώτο και πάς ιδιότητες φωτογραφίας και κάνεις αντιγραφή την διεύθυνση URL που σου βγάζει. Γυρνάς στο mammy και πατάς το κουμπάκι πάνω από το κενό που γράφεις που λέει "Img" και κάνεις επικόλληση την διεύθυνση. Μπορεί να ακούγεται περίπλοκο αλλά δεν είναι. Αν το κάνεις μια φορά θα δεις ότι είναι απλό.

Αχ εμείς ακόμη δε βάψαμε το δωμάτιο και ο καιρός αρχίζει να χαλάει. Το θέμα είναι ότι έχω παραγγείλει τα αυτοκόλλητα από Αγγλία τελικά και θέλω να έρθουν πρώτα για να δούμε το χρώμα τους και ανάλογα να βάψουμε. Πιστεύω σε καμιά 10αριά μέρες να καταφέρουμε να το βάψουμε.

Κορίτσια σας αφήνω γιατί πρέπει να φύγω. Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
    • Ναι, κουλό. Κ εγώ δεν το είχα ξανακούσει, μου φαινόταν πολυ αντιφατικο, γι αυτό ρωτούσα την κοπέλα πώς εγινε... Τελικα από τιποτα δεν μπορούμε να είμαστε 100% ήσυχοι.
    • Καλημέρα! Ωχ φαντάζομαι πώς πέρασες.. βασικά δε θέλω να το φανταστώ 😆 Νομίζω πλέον θα πάρει καιρό να ξανακοιμηθώ ωραία όπως πριν..🤷 κάθε βράδυ πονάω γοφούς και μέση και με δυσκολία γυρνάω από τη μια πλευρά στην άλλη..έχω και τα ξυπνήματα για τουαλέτα.. άσε.. ευτυχώς εγώ δεν πρήστηκα ακόμη στα πόδια.. Να σου πω γτ όχι μπάνιο στη θάλασσα; Για τους μύκητες; Πάλι διχογνωμία στους γιατρούς βλέπω.. θα ρωτήσω κι εγώ σε μια βδομάδα που θα πάω..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...