Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

καλημερα τσουπριτσες!τι κανετε?

εμεις καλα!μεγαλωνουμε!την τεταρτη το πρωι θα παμε και στο γιατρουλη για υπερηχο!ανυπομονω!

τουιγκι καλη επιτυχια στην αυχενικη σου!ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου!

secondchance καλωσορισες στην παρεουλα μας!εισαι πολυ τυχερη που εχεις τα παιδακια σου κι εχουν μεγαλωσει!θα σε βοηθανε πολυ με το μωρακι!

πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα εγκυουλες!!!

second chance καλως ηρθες στην παρεα, ωραια που θα εχουμε και εμπειρη μανουλα εδω να μας συμβουλευει!! ;) τα στερνοπουλια ειναι τα καλυτερα παιδια, εγω ενα τετοιο εχω παντρευτει!! :P

dreams μου τι κανεις? ολα καλα? περασατε ομορφα διακοπες, ευχαριστηθηκε το σπορακι?

μαντι με το καλο η β' επιπεδου.. ολα καλα θα πανε!

ανθρωπακι πολυ χαιρομαι που συνερχεσαι, τωρα θα το απολαυσεις!!

εγω εχω ακομα 10 μερουλες αγωνια για την αυχενικη και μετα θα χαλαρωσω ελπιζω!! τελευταια παντως αισθανομαι ενα μεγαλυτερο βαρος χαμηλα.. το ειχατε κι εσεις? μεγαλωνει το νινι?!! :)

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

second chance καλως ηρθες στην παρεα μας. Εγω προερχομαι απο οικογενεια με τρια παιδια ημουν 10 οταν γεννηθηκε ο αδελφός μου και την βοηθησαμε πολύ την μητερα μου αν και μας κουρασε ο αδελφος μου γιατι ηταν δυσκολο παιδί. Κοριτσια τις τελευταιες 2-3 μερες εχω μια τρομερη κουραση και ατονια. Τις βιταμινες μου τις παιρνω αλλα νοιωθω μονιμως κουρασμενη, δεν εχω ορεξη για τιποτα ολο κρεβάτι και καναπέ ειμαι. Αρχες του μηνα θα κανω εξετασεις να δω τι γινεται ουτε ορεξη για φαγητο εχω και εχθες ανακατευομουν παλι. Τελεκα ο μπεμπης μας βγαινει πιο ζορικος απο τον αδελφό του. Αυτα για την ωρα φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera se oles sas!!!ti kanete??second chance kalws hr8es konta mas.euxomai na exeis mia kalh egkumosynh!!koritsia poly endoiaferousa h suzhthsh sas gia ta karotsia..egw den exw idea kai me voh8aei auth h kouventa.madi me to kalo h B epipedou kai perimenoume na mas peis empeiries :):) twiggy moy ola kala 8a pane kai me sena kai 8a to xareis polu.xairomai pou kapoies xairethsan tis nauties egw pantws pedeuomai akoma kai nomizw oti 8a me akolou8oun se olh thn egkumosunh :cry::cry: apogohteuthka!!filia se oles tis koilitses sas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια τι μου κανετε??? αχ ποσο χαιρομαι που μεγαλωνει συνεχως η παρεα μας....

SecondChance καλος ηρθες στη παρεα μας αντε να μας δωσεις κ καμια συμβουλη οσες ειμαστε πρωταρες ... εισαι τυχερη που εχεις μεγαλα παιδια θα σε βοηθαμε κιολας , τελεια.

dreams2011 μου τι κανεις??? αντε θα το δεις αυτη τη εβδομαδα τελειααααα ... και γω θα παω και εχω τρελη αγωνια γιατι περιμενω να μαθω το φυλο, αχ δεν μου περνανε οι μερες με τιποτα... ειδα κ ονειρο σημερα οτι θα κανω κοριτσακι... ποιος ξερει..? οτι να ναι μονο γεροοοοο

twiggy μου μην ανγχωνεσαιιιιιιιιιι ολα καλα θα πανε χαλαρωσε .... , μεγαλωνει το νινι σου ...

nan μου με το καλο οι εξετασεις... γιατι βρε κοπελα μου , μηπως εκανες τπτα δουλειες κ σου ηρθε μαζεμενη η κουραση??? να ξεκουραζεσε οσο μπορεις... κ μην ξεχνας να τρωως το μωρακι σου θα αρχισει να γκρινιαζει αμα πεινσει... :D

konstantina :* μου που εισαι εσυ ??? ελα βρε συ μην απογοητευεσαι θα περασει δεν μπορει....

βρε κοριτσια εμενα προχθες το βραδυ με επιασε μια καουρα αλλο πραμα... τι να σας λεω ουτε το γαλα δεν μπορουσα να πιω... εχει καμια αλλη???? νωρις δεν ειναι γιαυτα??? δεν με εχει ξανα πιασει απο τοτε ( μεχρι στιγμης)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evita mou!!edw eimai kai egw..thn pempth 8a paw sto giatro kai 8a doume kai to fyllo..esu pote??ante na sumpe8erepsoume giati egw nomizw oti 8a exw agori :D:D:D merikes fores exw kai egw kaoures alla to apodidw se kapoio faghto pou isws eixa faei.filia polla!smatsssss!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια κι εγω ταλαιπωριεμαι ακομα με ανακατοσουρες και εμετους....τωρα πια ειμαι σιγουρη οτι δε θα φυγουν μεχρι να γεννησω....υπομονη...ως τον φλεβαρη!αποφασισα να ξεκινησω και γιογκα απο εβδομαδα μπας και χαλαρωσει λιγο το σωμα μου αλλα και ο νους μου...ασε που λεει οτι βοηθαει στο να εχουμε και ευκολο τοκετο!

εμενα το φυλο μου το ειπε στην αυχενικη διαφανεια αν και απ τις πρωτες εβδομαδες της εγκυμοσυνης μου ημουν σιγουρη οτι ηταν τσουτσουνουλης....μητρικο ενστικτο βλεπετε!ετσι και ο γιατρος εκεινος μου ειπε οτι κατα 80% ειναι αγορι!στα αρσενικα σπανια κανουν λαθος!αυριο ομως που θα παω στον κανονικο μου γιατρουλη πιστευω οτι θα το επιβεβαιωσουμε!να σας πω την αληθεια παντα ηθελα κοριτσακι αλλα τωρα που σκεφτομαι τον γιοκα μου δεν τον αλλαζω με τιποτα!

εβιτακι μου και εγω ειχα δει στον υπνο μου 2 φορες οτι ειχα αγορακι!αρα πιστευω οτι αφου ειδες κοριτσι κοριτσι θα εχεις!οι μανες εχουν καλο ενστικτο!!!

τουιγκακι υπομονη μεχρι την αυχενικη!

βρε κοριτσια να σας πω την αληθεια εδω και μια εβδομαδα και κατι νομιζω οτι νιωθω το μωρακι μου αραια και που κατι φτερουγισματα!εσεις αισθανεστε τιποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια κι εγω ταλαιπωριεμαι ακομα με ανακατοσουρες και εμετους....τωρα πια ειμαι σιγουρη οτι δε θα φυγουν μεχρι να γεννησω....υπομονη...ως τον φλεβαρη!αποφασισα να ξεκινησω και γιογκα απο εβδομαδα μπας και χαλαρωσει λιγο το σωμα μου αλλα και ο νους μου...ασε που λεει οτι βοηθαει στο να εχουμε και ευκολο τοκετο!

εμενα το φυλο μου το ειπε στην αυχενικη διαφανεια αν και απ τις πρωτες εβδομαδες της εγκυμοσυνης μου ημουν σιγουρη οτι ηταν τσουτσουνουλης....μητρικο ενστικτο βλεπετε!ετσι και ο γιατρος εκεινος μου ειπε οτι κατα 80% ειναι αγορι!στα αρσενικα σπανια κανουν λαθος!αυριο ομως που θα παω στον κανονικο μου γιατρουλη πιστευω οτι θα το επιβεβαιωσουμε!να σας πω την αληθεια παντα ηθελα κοριτσακι αλλα τωρα που σκεφτομαι τον γιοκα μου δεν τον αλλαζω με τιποτα!

εβιτακι μου και εγω ειχα δει στον υπνο μου 2 φορες οτι ειχα αγορακι!αρα πιστευω οτι αφου ειδες κοριτσι κοριτσι θα εχεις!οι μανες εχουν καλο ενστικτο!!!

τουιγκακι υπομονη μεχρι την αυχενικη!

βρε κοριτσια να σας πω την αληθεια εδω και μια εβδομαδα και κατι νομιζω οτι νιωθω το μωρακι μου αραια και που κατι φτερουγισματα!εσεις αισθανεστε τιποτα?

dreams egw ais8an8hka arketa nwris auto to fterougisma opote einai mallon to mwro sou. :D:D apolause to loipon!!mazi nomizw oti 8a sunexisoume me tous emetous..kai egw to idio exw pa8ei..filia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantina :* μου κατσε να δουμε κ μετα συμπεθεριαζουμε... μην κανω κανενα γιο κ γελαμε... :lol::lol:

dreams2011 μου κ γω 15 βδομαδων ημουν οταν ενιωσα κατι κ δεν ημουν σιγουρη αλλα το μωρο ειναι κ θα το νιωθεις τωρα καθε μερα... αντε αρχισαν οι κλωτσιες :lol::lol::lol: ωραια θα περασουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια! Γυρίσαμε πριν λίγο από το γιατρό και είδαμε το κοριτσάκι μας που είναι σχεδόν 400 ολόκληρα γραμμάρια! Σήμερα καθόταν μπρούμητα και δεν γύριζε με τίποτα να δούμε το προσωπάκι της. Μάλλον μας κρατούσε μούτρα που κάναμε 1 μήνα να την δούμε :D Ήταν τόσο χαριτωμένη, κουνούσε ποδαράκια και χεράκια! :x:x:x:x Ευτυχώς μου έδωσε και την αναρρωτική που ήθελα οπότε δεν θα χρειαστεί μάλλον να πάω στη δουλειά. Αύριο θα πάμε να κάνουμε και το β-επιπέδου σε ιδιώτη γιατρό να δούμε ότι όλα τα όργανά μας είναι καλά, αν και μου είπε ότι φαίνεται να είναι υγιαίστατη! Μου έφυγε ένα βάρος αλλά θα μου φύγει εντελως αύριο. Ελπίζω να έχω και αύριο ευχάριστα κορίτσια!

Τα φιλιά μου σε όλες τις κοιλίτσες και υπομονή στα κορίτσια που παιδεύονται ακόμη με τις αναγούλες! Εμένα μου έφυγαν εντελώς οι αναγούλες και οι ναυτίες μόλις έκλεισα τον 4ο. Εύχομαι και εσείς σε λίγες εβδομάδες να είστε πολύ καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μαντι τι καλα!!! μπραβο μπραβο ετσι θα συνεχιστουν ολα ωραια!!!ειναι κοριτσακι τελικα σιγουρα ε? :) με το καλο αυριο η β' επιπεδου, τωρα εισαι πιο χαλαρη δεν φοβασαι τιποτα!!

φιλια σε ολες, κουραγιο με τις αναγουλες ... εγω η τυχερη της παρεας ειμαι μια χαρα. απλα μεσα στην αγωνια μεχρι την αλλη Πεμπτη.... :-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεςςςςςςςςςςςς. τι κάνετε κοριτσάκια? Θα μου πάρει λίγο χρόνο να σας μάθω όλες αλλά που θα μου πάει. Σας ευχαριστώ όλες για το γλυκο καλωσόρισμα..

Ακούω αναγούλες και αν και θα σας φανεί περίεργο ούτε ξέρω πως είναι αυτό το πράγμα. Σε καμία εγκυμοσύνη δεν είχα ουτε ναυτίες ούτε αναγούλες ούτε τίποτα. Αλλά αυτή η κούραση και η σπαρίλα... άλλο πράγμα. Δεν έχω όρεξη ούτε από δω εκεί να πάω. Συχνοουρία στο φουλ, εφιαλτες τα βράδια...και ξύπνημα στις 6 το πρωί λες κι έχω να αρμέξω τις κατσίκες χαχαχαχα.

Πάω τον γιο μου για κούρεμα γιατί κοντεύει να γίνει σαν τους Beatles και επιστρέφω!! Περιμένω να ακούσω πως πάτε όλες. Ααααααααααα και το όνομα μου είναι Τζένη :)

Φιλάκιαααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Τζένη λοιπόν (secondchance)!Ωραίοι οι beatles!!Γτ το κουρεύεις το παιδί???? ;)

Εγώ σήμερα είμαι λίγο καλυτερα κ δν ανακατεύομαι αλλά αυτό με ανησυχεί..Καταλαβαίνετε γιατί...Ξέρω οτι ίσως να είμαι παράλογη και υπερβολική αλλά...φοβάμαι γενικότερα....Είναι που έχω κλείσει κ ραντεβού σε 10 μέρες με το γιατρό..αν ήταν δυνατόν θα ήθελα να πηγαίνω κάθε μέρα γ υπέρηχους....!!!!Τεσπά θα διώξω τις ασχημες σκέψεις.Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stefie κι εδώ μια απ τα ίδια... θέλω υπέρηχο καθημερινά !!! Δεν υπάρχει μέρα που να μη με πιάσουν οι φόβοι μου, κυρίως επειδή δεν έχω έντονα συμπτώματα, ποτέ δεν είχα..αν είχα τουλάχιστον κάπως θα ησύχαζα...εγώ έχω ραντεβού στις 9 του μηνός κι εκείνη τη μέρα θα συζητήσουμε και για την αμνιοπαρακέντηση την οποία τρέμω και την οποία ο γιατρός λεει να κάνω λόγω ηλικίας....ουφφφφφφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε εννοειται! και ποια δεν θα ήθελε υπέρηχο καθημερινα?? :P αφου και η Τζενη που δεν ειναι πρωταρα νιωθει ετσι φανταστειτε εμεις!!!αχ.. υπομονη κοριτσια, καλα να ειναι τα σπορακια και θα αντεξουμε! Τζενη καλη τυχη με την αμνιοπαρακεντηση, ειναι τρομαχτικο δεν λεω αλλα δες το σαν μια ακομα εξεταση που πρεπει να κανεις..Προσεχουμε για να εχουμε!! Καλα μιλαω κι εγω που εχω λαλησει μεχρι την αυχενικη φαντασου!! Αλλα πραματικα, επειδη ειμαι απο τις τυχερες χωρις ναυτιες και ιδιαιτερα συμπτωματα... ε οσο να 'ναι με πιανει αγχος μηπως κατι δεν παει καλα! Τελικα όπως ολα, η εγκυμοσυνη ειναι τελειως διαφορετικη όταν τη ζεις από ότι την φανταζεσαι! Εγω είχα την φαντασίωση ότι το μικρό μου στήθος θα φουσκώσει από τις πρώτες βδομαδες πριν πεταχτεί η κοιλια και θα γίνω ξαφνικα Πάμελα!! :lol: Αλλα μπα... ουτε αυτο εχει αλλαξει, τι θα γινει βρε κοριτσια??!!! χαχαχα

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και εγω σε αυτη την εγκυμοσυνη εχω πολυ αγχος. οσο δεν φουσκωνει η κοιλια και δεν το αισθανομαι ανχωνομαι. αφου θα κλεισω ραντεβου για αρχες σεπτ. αλλα ετοιμη ειμαι να παω στην γιατρο για εναν υπερηχο στα γρηγορα ειναι και συγγενης μου και της εχω θαρρος. Στον γιο μου ημουν πολυ αισιοδοξη δεν ειχα κοθολου αγχος δεν ξερω τι μου συμβαινει τωρα!ειναι οτι ειμαι πιο μεγαλη οτι ειχα μια ατυχη εγκυμοσυνη πριν 1 1/2 χρονο ολα μαζι δεν ξερω. Παντως αγχος υπαρχει. τελικα η ατονια που ενιωθα ηταν μαλλον ψιλοιωση γιατι εχθες ουτε ο γιος μου αισθανοταν καλά και σημερα ο παππους μας που μενουμε πανω κατω ειναι με πυρετο. οποτε μαλλον μαμα και γιος την περασανε στο ποδι. αυτα τα νεα μου σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy μη μιλάς για στήθος λέμεεεεεεε. Κι εγώ απ αυτές που έλπιζαν είμαι... τρίτη εγκυμοσύνη και εκεί το ρημάδι... μικρό όπως πάντα...μπα πρέπει να το πάρουμε απόφαση... δε θα γίνουμε Πάμελες χαχαχαχα

nan πρόσεχε τις ιωσούλες γιατί τώρα είμαστε πιο ευαίσθητες και ταλαιπωρούμαστε περισότερο..εύχομαι να αισθάνεσαι καλύτερα σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας κανω να ζηλεψετε? εχει γινει το στηθος μου ενα νουμερο μεγαλύτερο φοραω εγκυμοσυνης σουτιεν γιατι τα δικα μου με μπανελες με σφιγγουν πολυ! Οσο για την παλιοιωση μην ανησυχεις ειμαι καλυτερα σημερα Τζενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nan μου περαστικα! ευχομαι να περασει συντομα και να νιωσεις καλυτερα... τωρα για το αγχος προσπαθησε να το διωξεις οσο μπορεις.. δεν ειναι ευκολο, ειναι καθε φορα σε τι ψυχολογικη κατασταση ειμαστε, τι μας εχει συμβει... Σκεψου ομως οτι ολα πανε καλα ως τωρα και πρεπει να εχεις θετικη σκεψη πανω απο ολα!!Παιζει πολυ μεγαλο ρολο, πιστεψε με...

αχ τζενακι δηλαδη εσενα στις αλλες εγκυμοσυνες τι συνεβη? φουσκωσε μονο στο τελος? καθολου? :shock: με τον θηλασμο τι εκανες? αα δεν μου αρεσουν αυτα! εχουμε δικαιωμα στο μεγαλο στηθος παει και τελειωσε!!! ολες οι αλλες ειστε με το στηθος τουμπανο και κοροιδευετε τωρα ε??!!!χεχεχε :P

φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια μη μιλατε για στηθος!γιατι εγω εχω γινει σαν την παμελα και δε μ'αρεσει καθολου!2 νουμερα μεγαλυτερο σουτιεν φοραω πια!ελεος!κσι το κακο ειναι οτι μου λενε οτι μολις γεννησω θα μεγαλωσει κι αλλο!τι θα κανω θεε μου!

αυριο το πρωι εχω ραντεβου στο γιατρουλη για υπερηχο!θα μπω μολις γυρισω να σας γραψω τα νεα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy προτεινω να πλακώσουμε στο ξύλο τις Πάμελες της παρέας... γιατί εμείς δηλαδή στο πηγάδι κατουρήσαμε? εεεεε?????? χαχαχα

Με τις άλλες εγκυμοσύνες μεγάλωσε λενα νούμερο, γάλα είχα μπόλικο , να φάνε και οι κότες. Άλλωστε οι γιατροί λένε ότι συνήθως αυτές με μικρότερο στήθος κατεβάζουν πιο εύκολα και πιο πολύ γάλα, είναι άσχετο το μέγεθος. Με το που σταματούσα όμως το θηλασμό.. τσουπ... πάλι πίσω στα "κεφτεδάκια" μου που λέει και ο άντρας μου... τίποτα δεν έμενε από μέγεθος..

dreams περιμένουμε νέα, καλά νέα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τwiggy μη νομίζεις και εμένα που μεγάλωσε το στήθος είναι πολύ ευερέθιστο και συχνά πονάνε οι θηλές! Άσε που τα σουτιεν αυτά τύπου θηλασμού που είναι χωρίς μπανέλες και επένδυση είναι πολύ ξενέρωτα και γιαγιακίστικα! Τώρα τελευταία ανακάλυψα και μια ραγάδα και ήρθε και έδεσε το γλυκό. Που και να θηλάσω κιόλας! Δεν πειράζει ας μεγαλωνουν καλά τα παιδάκια μας και όλα τα άλλα δεν εχουν σημασία.

Σήμερα κορίτσια κάναμε το β-επιπέδου!!! :D Όλα πήγανε μια χαρά και το κοριτσάκι μας είναι υγιαίστατο!!! :D Πείσμωσε όμως και δεν μας έδειξε την φατσούλα της (σε 3D) γιατί όλη την ώρα έβαζε το χεράκι μπροστά :lol: :lol: :lol: Με έβαλε να περπατήσω με ζούληξε με ζόρισε αλλά με τίποτα δεν ήθελε να την δούμε. Αλλά δεν μας νοιάζει αρκεί που είδε όλα τα υπόλοιπα όργανα και είναι όλα καλά! Ο γιατρός έλεγε πειραχτικά στον άντρα μου να την προσέχει τη μικρή όταν μεγαλώσει γιατί όλο το αιδίο της μας δειχνει ενώ το πρόσωπο με τίποτα! :lol::lol::lol: Πόσο μεγάλωσε ρε κορίτσια! Και τι χαριτωμένο που είναι!!! Ρίξαμε πάλι κλάμα! Αχ πολύ όμορφες στιγμές! Και κάθε μέρα να με έβαζε να το βλέπω νομίζω πάντα τον ίδιο ενθουσιασμό θα είχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hey κορίτσια και εγώ ένα baywatch το παίζω άνετα κ απο τώρα!!!!

MaDi η μικρή σου είναι ακριβοθώρητη και καλά κάνει!Τί?Να χαλάσει την έκπληξη?? :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ???

ποτε προλαβατε κ γραψατε τοσα?? μαλλον ολες ανχωνομαστε λιγακι αναπόφευκτο ... τι να κανουμε αρκει να ειναι καλα τα μωρακια μας ... βρε κοριτσια διαβαζω για τα συπτωματα που λετε κ γω ειχα τα περισσοτερα... αφου το στηθος μ ειχε μεγαλωσει και η θυλη πριν εχω την καθυστερηση , κ υπνηλια, ετσι ειχα ψιλο καταλαβει οτι ειμαι εγκυος ... καλα τωρα εχω φτασει 2 νουμερα πανω εχω αλλαξει σουτιεν γιατι τα παλια δεν μ κανουν σφιγκουν απο παντου :lol: ... κοιλιτσα εχω ... δηλαδη καταλαβενεις οτι ειμαι εγκυος κ εχω αρχισει κ κανω καμπυλες ... το απολαμβανω δε λεω ... αλλα με εχουν πιασει κατι πονοι στη μεση τι να σας πω + καουρες ... αλλα ολα καλα ... :)

τελικα τη δευτερα θα παμε γιατρουλι να μας πει επιτελους τι ειμαστε .... μεγαλη η αγωνια μου

MaDi μου πολυ χαιρομαι για τα αποτελεσματα σου μπραβο αντε να χαλαρωσεις τωρα κ να απολαυσεις το υπολοιπο που σου εμεινε... \

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...