Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν τρώει ψάρι!!!!!!!!!!Τι κάνω?


Recommended Posts

Μανούλες δοκίμασα να δώσω ψάρι στη μπεμπούλα μου (εννοείται μετά από εντολές του γιατρού),κ δεν ήθελε με τίποτα να το φάει :o:o:o:o:o:o ....Της έκανα γλώσσα με λαχανικά,το καθάρισα πολύ προσεκτικά,το έβρασα,μέσα το ζουμάκι του έβαλα τα λαχανικά αλλά η μπουμπού ούτε να το δει,ούτε να το μυρίσει :x:x:x:x:x:x !

Τι να κάνω?Να δοκιμάσω να της το δώσω λίγο αργότερα?!???????/Κ αν δεν της αρέσει κ τότε?Δεν θα τρώει ψαράκι?Το ψαρι είναι πολύ καλή τροφή γιατί περιέχει Ω3 που είναι πολύ χρησιμα στον οργανισμό κ απ΄όσο γνωρίζω υπάρχει μόνο σ΄αυτό!

Τα δικά σας παιδάκια τρώνε ψαράκι?Μήπως το μαγειρεύετε κάπως διαφορετικά? :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις ειχαμε και εχουμε δυσκολία στο ψάρι. Μην κρινεις απο μια φορα που της έδωσες!! Δοκίμασε και αλλα ψάρια πχ μπακαλιαράκι, καθώς και διαφορετικούς τρόπους μαγειρέματος!! Η δικιά μου μετα απο αρκετές δοκιμές συστατικών και τρόπου μαγειρέματος τωρα το τρώει!!! Μην απογοητεύεσαι, θα τα καταφέρεται!! Σιγά σιγα και υπομονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

μια χαρα το μαγειρεψες το ψαρακι,δοκιμασε να της ξαναδωσεις σε λιγες μερες παλι και μην απογοητευεσαι καποια στιγμη θα το φαει,δοκιμασε και καποιο αλλο ψαρι οπως μπακαλιαρακι,κανε εναλλαγες με τα λαχανικα ή και μπορεις να βαλεις και λιγα ζυμαρικα μεσα,ειδες ομως με τι ενθουσιασμο εμεις οι μανουλες ετοιμαζουμε τα φαγητακια τους και αυτα να μην τρωνε και εγω πολυ στεναχωριεμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΛΕ ΠΟΛΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΨΑΡΙ Κ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ!!!

ΕΓΩ ΕΒΑΖΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 50 ΓΡ ΨΑΡΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ! ΜΗΔΑΜΙΝΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΔΗΛΑΔΗ!

Η ΓΛΩΣΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΑΝΟΣΤΟ ΨΑΡΙ Κ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΥ ΜΥΡΩΔΙΑ! ΟΠΟΤΕ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΑΝ ΔΟΚΙΜΑΣΙΣ ΜΠΑΚΑΛΙΑΡΑΚΙ ΜΕ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΗ ΓΕΥΣΗ Κ ΜΥΡΩΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑΚΙ ..ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΓΓΙΞΕΙ!

ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΑΥΞΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ!!!

ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΤΟΕΙΣΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΟΥΜΕΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΑΤΙ ΝΕΟ!!! Η ΜΑΛΛΟΝ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΑΤΑΟΥΛΑΣ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικος μου ειχε σκαμπανευασματα με το θεμα ψαρι

Στην αρχη του εκανα γλωσσα με λαχανικα στον ατμο, εβαζα καροτο κολοκυθακι πατατουλα λιγο σελινο μετα τα ραντιζ αμε λαδολεμονο και το ετρωγε μια χαρα.

Μετα απο μερικους μηνες το βαρεθηκε..

τον αρχισα στις σαρδελες λεμονατες..τισ τσακιζε...

μετα τις βαρεθηκε και αυτες..

μετα αρχησε να τρωει τσιπουρες ψητες...ετρωγε...

τωρα παλη τιποτα...κανενα ειδος ψαριου

ενα διαστημα ετρωγε μπακαλιαρο σε σουπα...και υτο ετρωγε πολυ καλα

Τωρα που υπαρχουν αρκετα φρεσκα ψαρια δεν τα τρωει σε καμια απολυτως μορφη..

ειδομεν μπορει να ξαναλαξει αποψη

παντως περιμενε λιγο..

αμα δεις οτι δυσκολευετε βαλε μπολικο λαδολεμονο και μυρωδικα στιλ μαιντανο σελινο να φυγει η ψαριλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοπελια κ εσυ γλωσσα τησ εδοσεσ :shock: μπιαχ ουτε εγω την τρωω αλλ σκεψου εμεισ οι μεγαλοι που τρωμε ψαρια παλι δεν τα τρωμε ολα αρα δοκιμασε κ αλλα μεχρι να βρεισ πιο τησ αρεσει κ εμενα ο μικροσ δεν ετρωγε κ την προιγουμενη βδομαδα τηγανισα κουτσομουρεσ κ τισ πελεκισε ...του εχω δψσει τσιπουρα γαβρο δεν ετρογε ουτε σουπεσ μεχρι τωρα δεν ηθελε κανενα κ τωρα τουλαχιστων τρωει κουτσομουρα παλι καλα :lol:

καλι τυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μην αγχωνεσαι!! θα τις ξαναδωδσεις κ θα της ξαναδωσεις.. μπορει να μην της αρεσει το συγκεκριμενο ψαρι!

ο δικος μου τρωει μονο σαρδελες κ σολωμο1! :shock: κανενα αλλο ειδος!!

του δινω μια φορα στις 7 η 10 μερες, μη στεναχωριεσαι παντως... ειναι πολυ νωρις ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

κ εμένα την πρώτη φορά που έφαγε (μπακαλιαράκι ήταν, μου το είχαν προτείνει για ωραίο αλλά δεν είναι) δεν το ήθελε καθόλου.

Μετά όμως δοκίμασα το εξής: έβρασα το ψάρι σε λίγο νερό (να βγάλει την ουσία στη σούπα) με πατάτα κ καρότο, έριξα κ λίγο ρυζάκι κ του έδωσα μόνο τη σούπα χωρίς ψάρι. Είχε όμως όλη τη ουσία κ του ήρθε πιο μαλακά η γεύση κ μετά από καμιά εβδομάδα φάγαμε σούπα από ωραίο ψαράκι (μπαλά που ψάρεψε δικός μας άνθρωπος) κ έτσι ξέκίνησε να τα τρώει...

προτείνω να δοκιμάσεις μόνο σούπα από ψάρι στην αρχή, μου το είχαν προτείνει κ εμένα κ έπιασε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...