Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ :D ΜΩΡΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ... ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!


Recommended Posts

καλημεραααα τι κανετε?εμεις καλα αν και ζεσταινομαστε πολύ...για πειτε μου? οι μανουλες που πηγατε τα μωρα σας θαλασσα τα βουτηξατε κανονικα?και το κεφαλι?πως ηταν?ζοριστηκατε?οπως καταλαβαινετε ετποιμαζομαστε σιγα σιγα...αντε καλημερεεες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 729
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι το κεφαλι tesh!!!

γιατι να του βαλεις το κεφαλι- θα παρει νερο και μαλιστα αλμυρο! μην γινει το μπανιο τραυματικη εμπειρια. σιγα σιγα μονο το κορμακι- και για οσο δεν ειναι ετοιμο να γκρινιαξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaa ok koukida....και ποση ωρα στο νερο ας πουμε?φοβαμαι πολυ τον ηλιο...ειναι ασπρουλα κ αφρατουλα κ θα μου την καψει.κατω απτην ομπρελα με τι?κανα φανελάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh εγω την εβαλα οταν πια ηταν 5.30- 6 το απόγευμα- της ειχα βαλει αντιλιακο- και καπελακι. την πηρε ο μπαμπας της στην ακροθαλασσια εκει που σκαει το κυμα- λιγο τα ποδαρακια βρεξαμε κ μετα την πηρε αγκαλια κ την εβαλε σιγα σιγα- μια χαρα εκατσε- 5 λεπτακια -τοσο. μετα βουρ πετσετα μαμ και νανι! θα πατε για μπανακι??? τελεια!!! :D

ομπρελα οπωσδηποτε! και καπελακι και φανελακι- αν πατε νωριτερα μαλιστα οπωσδηποτε!

προσοχη με τον ηλιο- δεν εχουν μελανινη ακομα τα νινια μας- κ ο ηλιος ειναι οτι χειροτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω τον πηγαινω στη θαλασσα πρωι(οταν δεν δουλευω).κατα τις 9-9:30 ειμαστε εκει.κι εγω δεν θελω κεφαλι ακομα.δεν νομιζω πως υπαρχει λογος.κ λιγο λιγο.οσο θελει η ιδια.σιγουρα θα γκρινιαξει αλλα καταλαβαινεις αν ειναι κλαμα φοβου η γκρινιτσα γιατι την ενοχλει το κρυο νερο.εμας τετοια γκρινια κανει,οποτε τον αφηνω μεσα,αγκαλιτσα κ του τριβω πλατουλα κ σιγα σιγα το δεχεται.λιγο,μη φανταστεις.5 λεπτουλια κι εγω.κ μετα μου εχει πει ο γιατρος ποοοολυ καλο τριψιμο με την πετσετα(ας κοκκινησει).μπανιο οποτε πατε σπιτι.δεν χρειαζεται να το ξεπλυνεις αμεσα.ομπρελιτσα,καπελακι κ καλες βουτιες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και γωωωω... τι κανουν η μανουλιτσες??? εμεις καλα! για μπανια δεν μας βλεπω για φετος...

αποτι βλεπω ολα τα ζουζουνια περιμενουν αδερφακι( σταυρωνουν ποδια) αλλα ο μπεμπακος μου θα περιμενει αρκετα μαλλον, εκτος και αν τυχει τιποτα.... ;);)

δεν μου λετε βρε κοριτσια με τα καθισματακια αυτ/του πως τα πανε τα ζουζουνια σας? εμενα δεν το θελει καθολου, γκρινιαζει συνεχεια οταν ειμαστε στο αμαξι και οταν τον σηκωνει ειναι παντα μουσκεμα στον ιδρωτα :roll::roll::roll:

μηπως πρεπει να αλλαξουμε καθισματακι???

αααααα οσο για τα μωρακια που λεγαμε εγω τωρα θα ηθελα μια μπουμπου με κοτσιδακια να τα κανω ζευγαρακι αλλα πιστευω πως εγω δεν θα κανω κοριτσια...δεν ξερω γιατι,απο μικρη ειχα μια κληση προς τα κοριτσια και παντα ελεγα πως αφου μου αρεσουν τοσο δεν θα καταφερω να κανω και η αποδειξη ηρθε με το ζουζουνο μου :x:x:x:x που δεν τον αλλαζω για ολα τα κοριτσια του κοσμου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα καταλαβα...λιγο βρεξιμο δηλαδη κ βουρ κατω απτην ομπρελα....ωραία...φοβαμαι μην εχει γκρινια κ την βγαλουμε ολημερις στο ξενοδοχειο.

σπιρτουλι εχουμε το ιδιο θεμα με το καθισμα...δεν της αρεσει καθόλου...ουτε το πρωτο αλλα ουτε κ το αλλο που πηραμε απο 0 - 15 κιλα...τι να κανουμε ομως...ειναι απαραίτητο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα teshaki στην αρχη δεν ειχε προβλημα, πιστευω πως το επαθε μετα που αρχισαν για τα καλα οι ζεστες.... τι να πω αλλα παιδακια τα βαζουν στο αυτ/το για να πανε βολτα και να ηρεμησουν...εμενα συμβαινει το αντιθετο τις περισσοτερες φορες :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!επεστρεψα απτη δουλεια,ο μπεμπεκος κοιμαται στη μαν μου κ βρηκα ευκαιρια να βγαλω γαλα με την ησυχια μου κ να συμμαζεψω το σπιτι.εμεις παλι εχουμε αλλο θεμα με το καθισματακι.τις τελευταιες 2-3 μερες σηκωνεται μπροστα η γερνει το κεφαλι του δεξια η αριστερα.δεν καθεται πισω το κεφαλι του.φοβαμαι με κανα αποτομο φρεναρισμα μη σπασει κανα αυχενα :shock::shock: κι εμας βεβαια γινεται μουσκεμα,αλλα συνηθως ξεραινεται στον υπνο.υπαρχουν βεβαια φορες(κ σαν τον διαολο οταν ειμαι μονη μου) που κλαιει ασταματητα μεχρι να φτασουμε.αλλα αυτο σπανια.χτες φυγαμε κατα τις 8:30 για ενα φιλικο ζευγαρι,σε ολο το δρομο παλευε ο αντρας μου να τον "σπρωξει" πισω να κατσει κανονικα,ο μικρος γκρινιαζε και 5 λεπτα πριν φτασουμε κοιμηθηκε και ξυπνησε 6 το πρωι!!δεν καταλαβε ουτε που τον βγαλαμε,ουτε που τον ξαναβαλαμε,τπτ..μαρεσει που περιμεναν οι ανθρωποι να τον δουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα,σημερα εχω γυναικολογο...το πιστευετε πως νιωθω αμηχανα να "μου το δει" μετα απο τοσο καιρο?ξεσυνηθισα..

:lol::lol::lol::lol: λες να εχει ομορφηνει και να στο ματιασει??? :lol::lol::lol: γεια σου ρε ρανια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια τι κανετε εμεις γυρισαμε χτες απο το εξοχικο μας για κατι δουλειες να φτιαξω βαλιτσες κτλ και ξαναφευγω αυριο,θα τα ξαναπουμε 26 αυγουστου ,οσο για την μικρη μου ολα μια χαρα φαγαμε και φρουτακια και σε 3 με 4 μερες ξεκιναμε χορτοσουπες μιαμ !μιαμ!καναμε προοδους βαζουμε το ποδι στο στομα τσιριζουμε σαν σοπρανο :lol::lol::lol: και αγαπιομαστε τρελλα γενικοτερα..............νερακι πινουμε αλλα οχι πολυ γιατι δεν της πολυαρεσει α!και πιανουμε και παιχνιδακια και κουδουνιστρες πλεον καλα στο χερακι μας και της κουναμε.....αχ!ποσο γρηγορα ξεπεταγονται τα σκατουλια......... :x:x:x:x:x:x:xσπιρτουλι εγραψες. :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα σπιρτουλι μη το γελας καθολου!το "πιπι" μου εχει ομορφυνει επικινδυνα!!αφου περασε απο εκει ο μπεμπεκος,το ομορφυνε!καλα ε,πρωτη φορα που ουτε που ενιωσα το τεστ παπ.μηπως μου εχει γινει βαρκα?? :lol::lol::lol: μου ειπε πως σε λιγες μερες να περιμενω την πρωτη μου περιοδο και πως αυτες τις μερες να προσεχω γιατι θα εχω ωορρηξια!τι να προσεχω του λεω?βουρ στον πατσα για 2ο νινι!!

ο μικρος εβαλε 2 τσιριδες νωριτερα,κατουρηθηκα απτο γελιο.πολυ φωνη.κ τωρα μιλαει κ γελαει μονος του.ειναι μορφη απιστευτη.

εβαλα κ τον παλιοναρθηκα στο χερι κ κανω 2 ωρες να γραψω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια !!!! :x:x:x:x:x:x:x τι κανουμε ;; :x:x:x:x:x

ολα καλα ρανια με το απαυτο σου!!; :lol: και ωορρηξία ακουω μμμμ...!!! ΒΟΥΡ!

εμενα απο την εγκυμοσυνη μου εμεινε "κουσουρι" και οταν επιβαρυνω τη μεση μου (μαρσιπο κλπ) με ποναει παλι το κοκκαλο του μπικινι ... σπαστική ενόχληση ομως !!!!!! :? γγγγγκκκκρρρρ !!!

ψες πηγα κομμωτηριο και εκανα ενα καροτί με ξανθές ανταυγιες ....ΜΟΥΡΛΙΑ ;)

ο μικρος ευτυχως ολη την ωρα που ελειπα κοιμοταν του καλού καιρού !!!!!!!!!

νομίζω οτι αυτο το μαλλί ειναι ΟΤΙ πρεπει για το λεοπαρ φορεμα που θα βαλω στο γαμο της αδελφής μου ...μπουαχαχαχαχααχαα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

α δεν σας ειπα ! βρηκα και μαγιο να με χωραει !!! τα "κοριτσια" δηλαδή γιατί φτασαμε

νουμερο DD cup ...ελεος δηλαδή.............. :shock::shock::shock::shock:

:D ηρθαν και τα βαζακια με τα κουφετα μας ! πολύ νοστιμο κουφετάκι ! σας το προτεινω, παρ ολο που δεν ειναι Χατζηγιαννακης ειναι πολυ νοστιμο και ομορφο (λευκο με γαλαζιες πιτσιλες!) :D

σημερα καταφερα μετα απο πολυ καιρο να μαγειρεψω ! εφτιαξα ενα ρολο κοτοπουλο (for me ;) ) και φασολακια νηστισιμα για το Φωτη :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μας!! τι κανετε?? ρανια τωρα που ομορφηνε το πιπι μηπως να κρεμας κανα ματοχαντρο στο βρακακι?? :D:D κακο πραγμα το ματι... απαπα.. ;);)

εγω τεστ παπα θα κανω στο εξαμηνο... σε ενα μηνα δλδ... αλλα για δευτερο μπεμπε δεν το σκεφτομαστε ακομα... δε χορταινω το πρωτο, να ερθει κι αλλο??? :shock::shock::shock: απο του χρονου και βλεπουμε... πρωτα ο θεος... ετοιμαζομαστε κι εμεις για μινι διακοπουλες στο εξοχικο μας την παρασκευη και θα γυρισουμε τριτη. θα εχουμε μαζι και το μπεμπε αλλα ευτυχως και τη μαμα μου οποτε κομπλε... μεθαυριο πρωι εχουμε και γιατρο. για να δουμε τι θα δουμε. περιμενω να δω τι θα μου πει για κρεμουλες και ποτε θα ξεκινησουμε και αν επιτελους θα με αφησει να τον κανω μπανακι στη θαλασσα...

εμενα εχει ανακαλυψει τα ποδια του κατι μερες τωρα, ομως ακομα δεν τα βαζει στο στοματακι... τη θεωρω πολυ ομορφη εικονα ενα μωρακι να τρωει τα πατουσακια του και ανυπομονω να βγαλουμε φωτογραφιες... 8-}8-}8-} το μενου σημερα εχει ομελετιτσα με σαλατα... εχω ξεκινησει δυναμικα διαιτα τις τελευταιες 10 μερες και ξαναεχασα τα 6 κιλακια που τα ειχα παρει πισω... για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια μου φαινεται οτι ο γιος σου θα περπατησει γρηγορα! :)

κ η δικη μου καθεται- μεχρι στιγμης- μαλλον νανουριζεται στο αυτοκινητο-

και στο ριλαξ καθεται τωρα που τρωμε κρεμα- αλλιως ουτε ζωγραφιστο δεν ηθελε να το δει η μαιμουδιτσα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας !!!!!!!!!!!!!!!!φοβερη ζεστη ε? #:-s τρεχω σαν την τρελη να ετοιμασω μπαγαζια βαλιτσες κτλ γιατι αυριο πρωι αντιο ντερπασατο που λενε :lol::lol::lol: σπιρτουλι και μενα σταυρωνει τα ποδαρακια της ,αλλα ας τα σταυρωνει οσο θελει :lol::lol: γιατι για τριτο δεν σκεφτομαι............αυτα αντε καλο μας καλοκαιρι καλα να περασουμε και στο επανιδειν!!!!!!!!!!!!!!!!!φιλια..οσο για αυτοκινητο δως της βολτα και παρτης την ψυχη καθετε με της ωρες οταν σταματαει γκρινιαζει ελαφρως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα.να σας ρωτησω.οσες θηλασατε κ σταματησατε,πως σταματησατε?πρεπει επειγοντως να κοψω το θηλασμο για να ξεκινησω φαρμακα για τα χερια μου.μου ειπε ο φυσιατρος σημερα πως μεσα στην εβδομαδα καλο θα ηταν να ξεκινησω,δεν παει αλλο.ο γυναικολογος προχτες μου ειπε πως απτη στιγμη που βγαζω μονο 1 φορα την ημερα,απλως να σταματησω να βγαζω.ομως εγω 3 μερες τωρα που παλευω να μη βγαλω,πρηζομαι και τρεχει γαλα(που ειχε πααρα πολυ καιρο να τρεξει).τωρα βγαζω ελαχιστα ισα ισα για να μη ποναω.δεν θελω κ να βγαζω κ να το πεταω οταν ξεκινησω τα φαρμακα..το λυπαμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια αν δεν κανει να το δωσεις στο παιδι λογω των φαρμακων μη το δινεις.

καλυτερα να το βγαλεις κ να το πεταξεις. μια φορα την μερα βγαζε και μετα απο κ3-4 μερες μια στις 2 και παει λεγοντας. ετσι νομιζω θα κοπει. κ εγω οταν σταματησα- εβγαζε γαλα το στηθος μου αλλα μου ειπαν να μην το δινω - θα σταματουσε απο μονο του- οπως κ εγινε.

τωρα αν πρηζεται το στηθος σου ρωτα μια μαια καλυτερα να σου πει-

πως πατε κοριτσια? εριξε μια βροχη χθες- αλλο πραμα! καταδροσισε ομως μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουχουουυυυυυυυυυυυυυυ --- τι φκιαντε (αγρινιωτικος χαιρετισμός) ;;;; :D

εμεις εχουμε γκρινια απο τα ουλα... ξυπναμε και απο τα ονειρα μας... αφου μερικες φορες αναρρωτιεμαι μηπως ειναι παιδι indigo :lol::lol::lol:

τωρα ειναι στο μαρσιπο και γυρω γυρω ολοι το σαλονι χαχα :lol: (η μεσουλα μου το ξερει... :? )

τι αλλα ... για ριξε μια ματια στο λινκ για τα φαρμακα που θα παρεις ρανια, μπας και ειναι συμβατα με τον θηλασμό >> http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

αλλιως καλό αποθηλασμό φιλενάδα :x

εγω δοκίμασα τις προαλλες το παστεριωμενο της Νεστλε και εχει ολοιδια γεύση με το δικό μου! αλλα το συζηταγα και με την πεθερουλα μου και μαλλον θα τραβηξω τον θηλασμό ωσπου να μου επιτρεψουν υγρο γαλα και οχι σκονη... (παλι τα ιδια θα μου πειτε ;! ερε κολληματα που τρωω...... :P )

ω μπαρντον ! συνεχιζω το γυρω γυρω ολοι στο σαλονι ! διαμαρτυρεται το παλικαρακι μας :x

φιλιά :x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες.....

ρανια αφου πρηζετε το στηθος να προσεξεις μην παθεις καμια μαστιτιδα.... καλυτερα να βγαλεις κ να το πετας, σιγουρα ομως δενμ εθναι συνβατη με τον θηλασμο η αντιβιωση? γαλα σκονη εχεις ξεκινησει? ποια δινεις?

μαρια γαλα σε υγρη μορφη για μετα τον 6 μηνα ειναι το νουλακ, αλλα αφου τα πας καλα με τον θηλασμο γιατι να το κοψεις?

αληθεια σκονη δεν εδωσες ποτε? δεν χρειαστηκε να λειψεις καθολου? εγω δινω κ κανενα γευμα σε σκονη... (εχω δειγματακια αλμιρον)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.τραβηξα ενα ζορι με το μικρο τωρα...εκλαιγε πολυ,τον επαιρνα αγκαλια και ακουμπουσε στον ωμο μου κ επεφτε ξερος για υπνο.με το που τον εβαζα κατω,υστερια παλι..μας πηρε κανα μισαωρο αυτη η δουλεια..τωρα κοιμαται.ρε γμτ,τα τελευταια βραδια ξυπναει συνεχεια.δεν κλαιει,μιλαει κ παιζει.αλλα σηκωνομαστε να του βαλουμε μουσικουλα να τον ξανακοιμησουμε.νυσταζωωωωω!!!

οσο για τα χαπια μου ειπε ο φυσιατρος πως δεν κανει με θηλασμο.θα τα παρω αργοτερα κ θα τα δω κ εγω.σκονη εχω ξεκινησει κανα 2 εβδομαδες τωρα.στην αρχη μονο οταν βγαιναμε εξω και σιγα σιγα ολο κ περισσοτερο.το νοβαλακ μου εχει δωσει ο γιατρος.το πινει μια χαρα,αλλα μου φαινεται πως ζοριζεται για να κανει κακα του.ενω πρωτα ουτε τον καταλαβαινες ποτε τα εκανε.η σκονη τα κανει πιο σφιχτα κ πιεζεται.τι λεω πρωι πρωι?καλη σας ορεξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια! τι κανετε? εμεις ετοιμαζομαστε για γιατρουλη... αδιαθετησα κι ολας και σερνομαι... :?:?:?

θα χασω και τα μπανακια που θα εκανα το 4ημερο στο εξοχικο... κριμα ρε γμτ... τελος παντων... παω να ετοιμαστουμε και θα σας πω νεα το μεσημερακι..

ρανια κι εμεις ειχαμε θεμα με τα κακακια στη μεταβαση απο το θηλασμο στο μπουκαλι... με χαμομηλακι ομως τα κανει μια χαρα τωρα 2-3 φορες τη μερα...

παμε να ετοιμαστουμε και θα σας πω νεα το μεσημερακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!τι κανετε?εμεις μια χαρα την κυριακη παμε ολοι μαζι στο χωριο και μετα αθηνα για την βαπτιση!!!

εγω θηλαζα 2μηνες αλλα το εβγαζα και με το θηλαστρο γιατι δεν ηθελε ο κυριος το στηθος..καποια στιγμη η θηλη ματωσε και ουρλιαζα απο τον πονο..ο γιατρος μου ειπε οτι μονο με χαπια θα ηρεμησει το στηθος..μου εδωσε χαπια που σταματουν το γαλα περασα δυσκολη βδομαδα αλλα δεν εκανε να αφησω το γαλα στο στηθος λογω του οτι μπορει να παθαινα μαστιτιδα.ειχα πολυ γαλα ειδικα στο αριστερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...