Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ :D ΜΩΡΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ... ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια.σημερα πηρα του μπεμπεκου ενα παιχνιδακι.ειναι σαν χαλακι κ εχει πανω μια αγελαδιτσα,ενα γουρουνακι κ ενα κοτοπουλακι.οταν τα πατας λεει τι ζωακι ειναι,πως κανει κ μετα τραγουδακια.του το εφαρμοσα πανω στο ριλαξ κ ξετρελαθηκε.ολο το μεσημερι κοπαναγε τα ποδια του κ γελουσε!πολυ πλακα!

το απογευμα τον πηρα κ πηγαμε σε μια πελατισσα μου που σας ειχα πει πως σκοτωθηκε ο αντρας της πριν καμια 20αρια μερες αν θυμαμαι καλα.η κοπελα γεννησε την τεταρτη κ πηγα να τη δω σπιτι της.εκανε μια μπουμπου 2600,μια σταλιτσα.πανεμορφη.δεν ανεφερα τπτ για τον αντρα της.βεβαια εκλαιγε σχεδον ολη την ωρα.εκατσα κανα μισαωρο κ εφυγα με προφαση πως θα αρχισει να πειναει ο μικρος.πολυ δυσκολο...δεν μπορω με τπτ να με φανταστω στη θεση της..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 729
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσάκια κ μπεμπεκάκια!

Ράνια είναι όντως δύσκολο γι'αυτη την κοπέλα, ωστόσο το μωράκι της θα της δώσει κουραγιο..

εμείς συνεχίζουμε ακάθεκτοι την κρεμα βανίλια μας κ τρώμε σχεδόν όλο το μπωλ. σε 2-3 μέρες θα του αρχίσω φρούτα. πρωτα για 3-4 μέρες δίνουμε λέει 3-4 κουταλάκια ζουμί ποστοκαλιού, μετά μαζί ένα αλεσμένο μήλο για άλλες 3-4 μέρες κ μετά και ένα αλεσμένο αχλάδι για τις επόμενες 3-4 μέρες. κατόπιν, όλα τα φρούτα είναι επιτρεπτά! φρουτο-χορός!!! :lol:

ρε κορίτσια είναι μια κοπέλα που έχει δημοσιεύσει το περιεργο θέμα με την κόρη της που την έκανα χωρίς σεξ υποτίθεται. δεν λέω, μυστηρια ιστορία, σίγουρα αν είναι αλήθεια, κάτι άλλο μπορεί να έχει, ωστόσο μου κάνει εντύπωση πόσο προσβλητικές και ειρωνικές μέχρι αηδίας είναι οι απαντησεις... τεσπα.... όταν στον κόσμο δίνεται η ευκαιρία να βγάλει κακία, δεν χάνει λεπτό! δλδ δεν σκέφτηκαν ότι μπορεί η συγκεκριμένη να μην έχει ακριβώς καταλάβει? εσείς τι πιστευετε?

φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωωω!! σκέτα μαθηματικά ρε κορίτσια οι κρέμες!χαχαχα

φοβαμαι μην τα θαλασσωσω!! :lol:

εμεις ακομη δεν αρχισαμε- τωρα στις 3 του μηνα που θα παμε γιατρο θα μας πει!! αντε να δουμε!

Ντεμάκι η ιστορία είναι λίγο 'κουφή' και την περάσανε για troll την κοπέλα που την έγραψε. δεν διαβασα απαντησεις των κοριτσιων -μονο την ιστορια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως,αυτο με τις κρεμες κ τα φρουτα πολυ παιδεμα...ο δικος μου κοιμαται απο τις 3:30 που ηρθα σπιτι.τον πηρα κοιμισμενο,ξυπνησε για 10 λεπτα,παιξαμε,γελασαμε κ μετα ξανακοιμηθηκε..δεν τον βλεπω καθολου :(:(

κι εγω ρε ντεμακι,ενιωσα περιεργα με τις απαντησεις των κοριτσιων.εντωμεταξυ ηθελα να απαντησω γλυκα μηπως κατι δεν καταλαβε καλα η κατι τετοιο,αλλα την επιασαν απτα μουτρα κ ετσι δεν απαντησα καθολου.κ απτο μυαλο της να τα βγαζει(πολυ πιθανο),δεν μιλας ετσι ρε γμτ..με πειραξε κι εμενα πολυ..τι να πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας! γεια σας! γεια σας! τι κανετε?? ρανακι σου λειπει ο γιος σου εε?? λογικο αφου δουλευεις σχεδον ολη μερα... σας εχει παει και αστα να πανε τοοοσο καιρο... τι να πεις... ας ειναι αυτα τα υελευταια... :?:?:?

εγω σημερα αφιερωθηκα στο μπεμπε χωρις το μπεμπε... :D:D:D

τον εχει ολη μερα η μαμα μου απο κατω και ανεβοκατεβαινουν...

το πρωι εκανα λιγο το σπιτι γιατι ηταν αστα βραστα... και το μεσημερι αρχισα να φτιαχνω το πρωτο αλμπουμ της ζωης του!! :x:x:x εμφανισα τις πρωτες μας φωτογραφιες, πηρα ενα πολυ ομορφο αλμπουμ και στρωθηκα στη δουλεια. αγορασα ψαλιδακια που κοβουν σε διαφορα σχεδια, εκοψα τις φωτογραφιες σε ανισα μεγεθη, τις κολλησα με ταινια διπλης οψης στο αλμπουμ και μετα το γεμισα με αυτοκολλητακια!!! εγινε πολυυυ ομορφο και το καμαρωνω!!! :ymparty::ymparty::ymparty:

σε λιγο περιμενω τη νονα του μπεμπη. θα παραγγειλουμε πιτσες,μπυρες και θα αρχισουμε να δενουμε μπομπονιερες και προσκλητηρια!! ο μοκρις θα διανυκτερευσει στη γιαγια αποψε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?να σας πω αυτη η ιστορια με την κοπελια πως δημοσιευτικε γιατι θελω να την διαβασω??????????το σαββατο ξεκιναμε και εμεις φρουτακια αλλα εμενα δεν μου ειπε πορτοκαλι,και στον γιο μου το εβαλα στο τελος γιατι ειναι αρκετα οξυνο και μπορει να κανε και καμμια αλλεργια, στο τελος θα το βαλουμε εμεις......αλλα ειπαμε καθε γιατρος εχει τα δικα του.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου ειπε να περασουμε αρκετα απο τους 5,5 μηνες.τωρα ειμαστε 5 και 2 εβδομαδων.ποτε να τον παρω να ξεκινησω?δεν ξερω.αρχες αυγουστου?γιατι αργει τοσο ο δικος μου δεν εχω καταλαβει.παντως ξεκιναμε κι εμεις με κρεμα κι οχι φρουτα οπως μου ειπε αλλος παιδιατρος της μοντερνας προσεγγισης.

ο καθενας τα δικα του.οσες δινετε ρυζλευρο ποια δινετε?ετσι για γκαλοπ.

οσο για την ιστορια με την κοπελα εγω αν δεν πιστεψω κατι δεν απαντω.τωρα καποιες κοροιδευουν.τι να πω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δελφινακι μη σε ανησυχει που σε αργει ο γιατρος στις κρεμες... κι εμενα μου ειπε οτι το γαλα ειναι οτι καλυτερο για τα μωρα και αφου ειμαστε σε καλο βαρος δεν υπαρχει κανενας λογος να ξεκινησουμε κρεμες πριν τους 6 μηνες... παρ ολο που ανυπομονω κι εγω να ξεκινησουμε τα παιχνιδακια με τα κουταλακια, κανω υπομονη γιατι τον εμπιστευομαι απολυτα. επισης ενας ξαδερφος μας που τωρα κανει το αγροτικο του στην παιδιατρικη μου ειπε ακριβως το ιδιο. οοοσο πιο πολυ μπορω να τον αφησω με σκετο γαλα. τι να πω... παντως κι εγω απο οσες φιλες και γνωστες εχω με μωρα ολες μου λενε το πορτοκαλι τελευταιο. παω να του ριξω μια ματια γιατι εχουμε γκρινιτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανούλες!

και η δικη μου ειπε για οσο παιρνει καλο βαρος με το γαλα δεν χρειαζονται οι κρεμες. τωρα ομως πιστευω οτι φρουτακι δειλα-δειλα θα μας πει να δινουμε.

για πειτε για το ρυζαλευρο.

κάπου ειχα διαβασει οτι το θεωρουν πολλοι τηην πιο αχρηστη τροφη για το μωρο...ξερετε κάτι?

τωρα που απάντησες Δελφινακι στο θεμα μπορει να πεσουν να σε φανε- αυτος ηταν κ ο σκοπός της δημοσιευσης. πιστευω οτι ειναι ψευτικη ιστορια αλλα ουτε σε εμενα αρεσει να βριζουν κ να κοροιδευουν . να υπήρχε προσωπικη επιθεση να το καταλάβω.

τελως παντων ας κανουν οτι θελουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μεις ξεκινησαμε φρουτακια :D αλλα πνιγομαστε ξκ δεν μπορουμε να τα φαμε :roll:

δυο παιδιατρους που ρωτησα μου ειπαν οτι εφοσον το παιδι εχει καλο βαρος δεν ειναι απαραιτητη η κρεμα γι αυτο κα ξεκινησαμε με φρουτο. οντως το ρυζαλευρο δεν εχει κατι να προσφερει περα απο παραπανω θερμιδες! βεβαια αντε να δουμε πως θα τα καταφερουμε να φαμε .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποια φωτο Κωνσταντινε? το αβαταρ σου?

ΔΕΝ θα πας στο Πινακα ελεγχου μέλους. παρα θα πατησεις πανω στο ονομα του προφιλ σου- πανω δεξια όπως εμφανιζεται κ θα αλλαξεις το την φωτ οτου προφιλ σου. θα το βρεις με την μια εκει. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα Σοφούκι μου

αραζω στον καναπε κ διαβαζω ενα βιβλίο- πολύ γελιο- σας το συστήνω--

λέγεται 'τι τραβάμε και εμεις οι μάνες' της Κατερινας Μανανεδάκη. το ξεκινησα σημερα κ γελάω σαν τη χαζη μονη μου.

καλα ειμαστε κατα τα άλλα- το κουκιδακι κοιμαται με τον ανεμιστήρα να την δροσίζει- καναμε μπανακι (στην μπανιέρα) και περιμενω τον αντρουλη μ ου για αλλαγη βαρδιας- θα αναλαβει τη μικρη- να παω τον σκυλο βολτιτσα!!!

εσεις πως τα περνατε???? :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?φρουτακια διαβαζω...σουπερ!!!

Κοριτσια διαβασα χθες την ιστορια κ δεν εδωσα σημασια σημερα ειδα με τι τροπο μιλαει κ καταλαβα οτι ειναι αλλη μια μουφα απο αυτες που εμφανιζονται καθε καλοκαιρι.

Ξερω κοπελα που εμεινε εγκυος παρθενα και την εστειλε ο γιατρος σπιτι να ξεπαρθενιαστει πριν ξεκινησει τις εξετασεις.

Το 2009 ειχαμε εντοπισει 5-6 μελη που εμπαιναν γιατι ειχαν βαλει στοιχημα ποιος θα ξεσκεπαστει τελευταιος. Ειναι ενα φορουμ με κατι πιτσιρικια αγορια που εμπαιναν εδω κ στο παρεντς κ εσπαγαν πλακα. Βρηκε λοιπον μια κοπελα τις συνομιλιες τους στο φορουμ κ ετσι καταλαβαμε τι επαιζε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!! ώστε πιτσιρικάκια ενδεχομένως το κάνουν θέμα αυτό gioulaki?

τίποτα δεν μου φαίνεται απίθανο, ωστόσο ρε παιδί μου θεωρώ πως η μετρημένη στάση των σοβαρων ανθρώπων είναι να μην ειρωνεύονται και να κάνουν όλο αυτό το σαματά, γιατί καταντούν χειρότεροι κ απ'αυτόν που δημοσιεύει ό,τι θέλει σ'ένα θέμα. εντάξει, περίεργη ιστορία, όντως κουφό κ αυτό με την κοπέλα που έμεινε έγκυος όντας παρθένα :shock::shock::shock: , αλήθεια????? τι να πω, κουφαίνομαι....

τώρα που διάβασα τον τρόπο που απαντάει η συγκεκριμένη, ναι, δεν είναι ό,τι καλύτερο, εκτός κ αν τα πήρε κρανίο με ό,τι της έσυραν (αν αληθεύει η ιστορία)....

χμμμμ....έτσι με το πορτοκαλι, ε? μάλλον μου το έδωσε πρώτο για να δούμε αν θα τον πειράξει, μην ψαχνόμαστε στο τέλος να βρούμε (αν τυχόν τον πειράξει κάτι), μήπως είναι το μήλο, το αχλάδι ή τελικά το πορτοκάλι, ξέρω κι εγώ.... θα σας πω όταν το δοκιμάσουμε!

βανίλια του δίνω Γιώτης, nutricia ή τη frezylac , ούτως ή άλλως μας έδωσε η γιατρός μια κούτα ολόκληρη με δείγματα, μια κ κατάλαβα ότι μόνο για 1 μήνα θα φάει. όλα μια χαρά έως τώρα!

τα συγκεκριμένα σκευάσματα δεν ξέρω αν έχουν τόση ζάχαρη, όσο η φαρίν λακτέ, η μπισκοτόκρεμα κ η φρουτόκρεμα κονσέρβα. ρητά κ κατηγορηματικά αυτά τα απαγορεύει η γιατρίνα λόγω της ζάχαρης. μας είπε μάλιστα στη βανίλια να μην λιώνουμε μέσα μπισκότο ή ζάχαρη όπως κάνουν κάποιοι για να ενισχύσουν τη γλυκύτητα :shock:

φιλάαακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκιδα κ γω το χω διαβασει το βιβλιο....λιγο υπερβολικη την βρηκα αλλα μαρεσε σε γενικες γραμμες...

την φωτο οπως μου εχεις πει την εχω βγαλει στο προφιλ αλλα οταν ποσταρω ξαναβγαινει! θα βαλω μια αλλη να δω αν αλλαζει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! τι κανετε?? εγω σηκωθηκα πριν λιγο που εφευγε ο αντρας μου για δουλεια, βγηκα στη βεραντα, ηπια το καφεδακι μου, εκανα και 2 τσιγαρακια και τωρα περιμενω το μπουμπουκι να ξυπνησει να πιουμε το γαλα μας...

τα προσκλητηρια και οι μπομπονιερες που ξεκινησα να δενω γινονται πραγματικα πολυ ομορφα και χαιρομαι!! εχουν βεβαια αρκετη δουλιτσα το καθενα και μας τρωει χρονο αλλα χαλαλι τους! αφου ταισω το μπεμπη, θα τον κατεβασω στη μαμα μου να τον κρατησει και θα κατεβω για λιγο κεντρο. πρεπει να παω να δω τι γινεται με τα παπυρακια και αργουν να μου τα τυπωσουν και επισης να παρω χρωματιστη ζελατινα να τυλιγω τα κουφετακια πριν τα βαλω στα κουτακια τους... ;);)

εχω να πληρωσω παλι κι ενα σωρο λογαριασμους... ελεος!! μας ηρθε εκκαθαριστικος λογαριασμος της δεη προχτες 400 ευρω!!! :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.... σοφουκι ανεβασε καμια φωτο απο τις μπομπο να παρουμε καμια ιδεα !

εμενα ξυπνησε 7.30 η ωρα τον θηλασα κ ξανακοιμηθηκε...

πανε οι καλες εποχες που ξυπνουσε στις 9 για πρωτο γευμα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! konstantinos θα ανεβασω φωτο οταν τελειοποιησω τα σχεδιακια. προς το παρον δενω κορδελακια μονο. αυριο θα παρω και τα παπυρακια και ελπιζω μεσα στο σαβ-κο να φτιαξω ενα απο ολα στην τελικη τους μορφη και να σας τα δειξω.. περναει ο καιρος κοριτσια... η βαφτιση ειναι 11/9 και λογικα μετα το 15αυγουστο πρεπει να αρχισω να μοιραζω... και εχω μπολικη δουλιτσα ακομα... :?:? πρεπει να επιστρατευσω κοσμο γιατι μονη μου δεν με βλεπω να προλαβαινω...

μπολικη ησυχια εχουμε αυτες τις μερες... γιατι ετσι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!εδωσε ο θεος κ κοιμηθηκαμε καλα το βραδυ!ξυπνησε στις 7.τις τελευταιες 10 μερες ειχαμε πολυ ξενυχτι.βεβαια κ χτες ξυπνησε 2 φορες αλλα λιγο πιπιλα,λιγο μπρουμυτα,ξανακοιμοταν αμεσως.την κυριακη αν ειμαστε καλα θα παρουμε το μπεμπεκο κ θα παμε αθηνα να δουμε τα διδυμακια των φιλων μας που δεν εχουμε καταφερει να δουμε.το κοριτσακι θα το βαφτισουμε οποτε να κανονισουμε κ τα σχετικα.νομιζω θελουν τωρα κοντα να τα βαφτισουν.

εμεις χτες κανονισαμε κ με τον κουμπαρο μας για τη βαφτιση.για τελος σεπτεμβρη λεμε.μου ειπε να παω να παρω τα ρουχαλακια του κ τα σχετικα κ αυτος θα παρει μονο το σταυρο.αφου θα διαλεξει κ το σταυρο,δεν μιλαω καθολου.γενικα ειναι λιγο στα ... του ο κουμπαρος μας.δεν πειραζει,θα παρω οτι μου αρεσει κ θα του παω τις αποδειξεις!!η βαφτιση θα ειναι πολυ μεταξυ μας.ειμαστε 20-25 ατομα.οποτε δεν αγχωνομαι για τπτ.θα παρω βεβαια καμια 100αρια μπομπονιερες να δωσω σε οσους θα καλουσα υπο αλλες συνθηκες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μας !!!

τις τελευταίες μερουλες (νυχτες μαλλον...) εχει χαλασει χειροτερα ο υπνος μας (δεν ξερω γιατι) και κουτουλαω τα πρωινα... ολη την ωρα αγκαλια και τετοια... μου δινει ομως κατι χαδακια, χαμογελα + αγκαλιες που με αποζημιωνουν... :x:x:x:x:x:x τι να πω ;;; :x:x:x:x:x:x:x

σημερις εχουμε σπανακορυζο ! και ελπιζω να μην τον παει "σπανακι" μετά (ααχαχαχαχα :lol: )

Α! μηπως καμια απο τις θηλαζουσες εχει ρωτησει τον παιδιατρο της ΑΝ μπορουμε να δωσουμε γαλα ΥΓΡΟ (οχι σκονη) αραιωμενο μετα το 6μηνο θηλασμού ;;;; σκεφτομουν αν γινοταν τελικα να αποφυγουμε τελειως το γαλα σκονη.... λεμε τωρα.... :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια πω! πω!ειχαμε κινηση βλεπω.....αυριο ξεκιναμε φρουτακια μηλο αχλαδι πρωτα απο μισο και μετα απο 2 με 3 μερες και μπανανα οσο για πορτοκαλι μετα τον 7 μηνα μου ειπε..οσο για την βανιλια η δικια μου τρελενετε παιρνω της νουνου της χρησιμοποιουσα και στον γιο μου και της βολευτικα αντιθετως με της γιωτης που της ξερναγε του πεφτανε στο στομαχι βαριες μαλλον ;);) το θεματακι με την μανα παρθενα το διαβασα και να σας πω την αληθεια μουφα μου φαινετε και γιαυτο δεν μπηκα στον κοπο να απαντησω,τωρα αν ειναι αληθεια τι να πω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria σε καμια περιπτωση δεν νομιζω να σου επιτρεψει να μην δωσεις σκονη μετα το 6μηνο. κανονικα μεχρι τον χρονο πινουν γαλα σκονη κ καλο ειναι μεχρι το 18μηνο γιατι ακομη το παιδι δεν τρωει απ ολα κ η σκονη ειναι πιο πλουσια σε σιδηρο , κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...