Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ :D ΜΩΡΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ... ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!


Recommended Posts

καλημερα!!!

γιουλακι εγω την ρωτησα και με αφηνει να βαζω συσκευη για τα κουνουπια μεσα στο δωματιο αρκει να ειναι μακρια απο την κουνια και αφηνω και ανοιχτη τη πορτα του δωματιου και αν λεει εχουμε μεγαλο προβλημα μπορω να παρω και μια κρεμα απο το φαρμακειο εντομοαποθ/κη που ειναι με κιτρο... την βαζεις η πισω στο ποδαρακι για να μην μπορει να την φαει η στον ωμο προς την πλατουλα....ευτυχως εμας δεν μας εχουν τσιμπησει ακομα...

κουκι μου ρωτησα στο φαρμακειο και μου ειπαν τιμες....ειναι 450 γρ ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 729
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα

καλά...Σοφούκι που μένεις να ερθω να πάρω γάλα που το πουλατε τοσο φτηνο!!!???

Κωνσταντινε μηπως πειναει κ σε ξυπναει το πρωι? τι άλλο μπορει να παιζει...παντως παρατηρω οτι (η δικια μου τουλαχιστον) προσαρμοζει τις συνηθειες της κατα διαστηματα- αν ας πουμε κοιμηθει 2 ωρες 2 φορες σερι το μεσημερι- θα το ξανακανει για καμια 3-4 μερες κ μετα αν τυχει κ δεν κοιμηθει -δεν κοιμαται σερι παλι για τοσες μερες. το ιδιο κ με το πρωινο ξυπνημα. τωρα ακομη κοιμαται απο χθες που τελευταιο γευμα εκανε στις 22.00 και κοιμηθηκε στις 23.30 περιπου. κάθε πρωι ετσι-

αντιληακο πηρα αυτο με τα φυσικα φιλτρα κ δεικτη 25 της φρέζυντερμ.

Γιουλάκι εχω σιτα στα δωματια για τα κουνουπια- ευτυχως μεχρι τωρα δεν την τσιμπησε κανενα. στα ρουχαλακια τους βαζετε αντικουνουπικο? πωπω σκυλοβρωμάει η σιτρονελα...μπλιαχ..

εμενα τα μαλλια της δεν τα τραβαει- χαιδευει το κεφαλι της στα δεξια κ τριβει στο προσωπο το πανακι για τις γουλιτσες- γουσταρει γαλατίλα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πανακι εχει γινει φετιχ και σε μας. Δεν μπορει να κοιμηθει χωρις να τριβεται με αυτο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σπιρτουλι κι εγω ανοιχτη την εχω την μπαλκονοπορτα για να αεριζεται ο χωρος, σημερα θα το κρατησω μεσα στο δωματιο αν ειναι να δω. Η πλακα ειναι οτι δεν εχω δει ουτε ενα κουνουπι, ουτε εχω ακουσει. Που κρυβονται τα ατιμα? κανουν ντου στο παιδι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Γιουλακι φανταζομαι το μωρο σου με το πανακι κ με πιανουν τα γελια!Τι γλυκουλια που ειναι :D

Αρχιζει να τραβαει κ εμενα τα μαλλακια της,καλα γεννη8ηκε κ με το μαλλι ορ8ιο,καρφι λες κ την ειχα στο κομμωτηριο,Πανκιο την φωναζουν οι φιλοι χαχχα

Σε λιγο 8α αρχιζουν να της πεφτουν κ στεναχωριεμαι...με το φαρασι 8α τα μαζευω χιχι

Εμενα κοιμη8ηκε απο τις 22.00 εχτες εως τις 6 το πρωι,δεν εχω παραπονο...5 γευματακια των 150 μλ.

Εχουμε κ εμεις σιτα στο σπιτι ευτυχως,αλλα επειδη παμε εξοχη της πηρα μια κουνουπιερα απο mothercare για το πορτ μπεμπε κ αργοτερα κανει κ για το καροτσι...εμα8α οτι στα Τζαμπο την πουλανε 2 ευρω περιπου κ εγω εδωσα 12....κοροιδακι πιαστηκα.Δεν εχω δει την ποιοτητα βεβαια.

Η πιπιλα ειναι σωτηρια Σοφουκι πραγματικα.....το γευμα κραταει μεχρι 1 ωρα οντως...ουφ ...γιαυτο 8α δοκιμασω μεγαλυτερη τρυπα στην 8ηλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια το σπιρτουλακι μου δοκιμασε σημερα λιγο νερακι και ξετρελαθηκε :lol::lol::lol::lol: του το πηρα και εκλεγε...ηθελε κι αλλο

και μενα τωρα δυο βραδια κατι εχει παθει χθες ηταν ξυπνιος 1.30-3.00 και κοιμηθηκε με το ζορι και προχθες 5.30-7.00 ελπιζω να μην κρατησει για πολυ αυτη η φαση...

θηλαζουσες ερωτηση...πινετε φραπε?? εγω δεν επινα σε ολη την εγκυμοσυνη μεχρι και προχθες αλλα τωρα 2 μερες το πινω το φραπεδακι το πρωι. κανει αραγε?? :-?:-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σπιρτουλακι τον πινω καθημερινα το φραπεδακι μου στη δουλεια.δεν την παλευω αλλιως.σ/κ που ειμαι σπιτι το αποφευγω.βεβαια πινω μονο ντεκαφεινε.

geov βλεπω ειστε 3 μηνων σημερα!!ολοκληρες γυναικες δηλαδη!(ψαχνω για νυφη οπως καταλαβαινεις..)

και εμας ο μπεμπεκος με το χαμομηλι τρελαινεται.κ σημερα του το εφτιαξα πολυ ελαφρυ,σχεδον νερο κ το πηγε "αμασητο"!

δευτερα θα παμε να δουμε εναν καινουριο παιδιατρο,στην προηγουμενη περιμεναμε 1-1,5 ωρα καθε φορα.σπαστικο

αυτα,παω για δουλεια,πολυ πηξιμο κ σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σπιρτουλι καπου ειχα διαβασει πως η καφεινη περναει σε πολυ μικρο ποσοστο, αλλα μπορεις να πινεις πρωινες ωρες, γιατι υπαρχει περιπτωση να μη κοιμαται το μωρο αν τον πιεις αργα το απογευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως γεοβ εχει πολυ πλακα η κορη μου, εχω κ κατι πανακια πολυ λεπτα απο το μαδερκερ κ τυλιγεται γυρω γυρω αφηνει μονο τη μυτουλα της εξω κ ετσι κοιμαται. Μουζαχεντιν την φωναζουμε :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli και γω πινω καφεδακι σχεδον καθε μερα.....

αλλα 1 την μερα , καπου ειχα διαβασει οτι κανει τοση μικρη ποσοτητα....

ας μην ξεχναμε βεβαια οτι καφεινη υπαρχει κ στην σοκολατα, στην κοκα κολα κτλ

με τα γαλακτοκομικα πως τα πας? καταφερνεις να τα κοψεις? μου φαινεται πολυ βουνο αν δεν μπορουσα να φαω τυρακι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοκα κολα δεν επινα αλλα σοκολατα την ξεσκιζα...αλλα τωρα, περασμενα μεγαλεια.... :(:(:(

να απο οτι βλεπω τωρα 3 μερες τα καταφερνω μια χαρα προς το παρον αλλα αφου τελικα το παιδι εχει προβλημα πρεπει να το υποστω, γιατι διαβασα οτι και το ειδικο γαλα δεν διορθωνει το προβλημα απλα ελλατωνει τα συμπτωματα...θα ψαξω για κατσικισια προιοντα [smilie=icon_puke_r.gif] [smilie=icon_puke_r.gif] για να την βγαλω καθαρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειτε οτι ο θηλασμος στην περιπτωση σου ειναι σωτηρια γιατι το ειδικο γαλα περα του οτι ειναι ακριβο μπορει να μην του ταιριαξει κ να χρειαστει να παρει ενα που ειναι χωρις καθολου λακτοζη κ στοιχιζει 50 ευρουλακια (το παιρνει μια φιλη μου)

αληθεια γιατι δεν ρωτας ποσο στοιχιζουν τα θηλαστρα για ενοικιο που εχουν ?

ξεχασα να σας πω πηγαμε παιδιατρο 7400γρ κ 64 εκ μπανιο μετα τον 6ο αρα του χρονου....

αντηλιακο κανονικα της φρεζηντερμ, στερεες τροφες τον αλλο μηνα (αν κ εφοσον θηλαζω ακομη μπορω να δωσω μετα τον 6ο) κ ξεχασα να ρωτησω τι μπορω να βαζω για τα κουνουπακια κ αν μπορει να καθεται στο καροτσι , θα περασω το απογευμα ξανα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι αρκετα ακριβα και στην περιπτωση μου δεν χρειαζεται γιατι εγω εχω αρκετο γαλα.... παραγγειλα το swing που λενε τα κοριτσια οτι ειναι πιο καλο και θα κανω δουλεια πιστευω.... 7400 :shock::shock::shock::shock: τι εχει το γαλα σου κυρια μου??? πες μου τι τρως να το τρωω και γω μπας και παρουμε κανενα γραμμαριο.... :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι να ναι τρωω...χαχαχα! και ενα παγωτο καθε μερα... εχουν ακριβως 1 μηνα διαφορα τα νινια μας! 3 μηνων ηταν 6600γρ εσενα ποσο ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εχω χασεθ επεισοδεια εχω παθει και αλτσχαιμερ.αλλαξαμε τιτλο?κι εγω πως μπηκα?τεσπα.

τι κανετε ζουζουνες?τα μωρα καλα η μαμα ψοφια.οταν λεω να κοιμηθω ξυπνανε τωρα που εμεινα ξυπνια κοιμουνται μια ωρα.δεν βγαζεις ακρη.

για τα κουνουπια τσεροτο βαζω στις καλαθουνες και στο καροτσι και την κριλεν της φρεζυντερμ στα ποδαρακια μετα απο οδηγιες παιδιατρου.

εμενα στοπ αποστειρωση στους 6 μου ειπε αλλα γινεται ο κακος χαμος.τι τρωνε τα χερια τους τι το σεντονι τι τη ζωνη απο το καροτσι.κατα τα αλλα α[οστειρωση

εχω και το μικρο 3 φορες ευκοιλια.με τιο γαλα φριζολακ αc το υποαλλεργικο κανει συνεχεια υδαρη κακα αλλα εχει κανα 3 μερες που κανει πιο συχνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα- πηγα να βγω εξω και αρχισε μια βροχηηηηηη ενα μπουρινι!!!!!!! φτου!

οσο για το καθισμα- ρε γμτ η δικια μου δεν καθεται καθολου -εννοω οτι δεν της αρεσει να ειναι λιγο πιο ψηλα η θεση- της αρεσει ξαπλωτη..(τεμπελούλα χαχα)

μου ειπε η παιδιατρος οτι μπορουμε να την σηκωσουμε στο καροτσι την πλατη αν θελουμα- αλλα ελα που δεν θελει ο σπόρος! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!!!!!!!!και γω ξαπλα την εχω ακομα στο καροτσι βολευετε μια χαρα γιατι συνηθως κοιματε εξω μαλλον απο τον αλλο μηνα το κοβω να την σηκωνω ,αν και οταν την εχω ξαπλα σε μαξολαρι να την ταισω τωρα με την ζεστη για να μην ιδρωνει καποιες φορες η σκατουλα σηκωνει κεφαλι ωμους και δωστου και σφιγγετε να σηκωθει πλακα εχει.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!πηγα για ενα κουρεματακι κ ισιωματακι πρωι πρωι κ τωρα ετοιμαζομαστε για καφε.

εμεις στο καροτσι τον εχουμε ψιλοσηκωσει ηδη.θελει να κοιταει ο κουτσομπολης!

καλα κονσταντινος επαθα πλακα με το μπουμπουκο σου!οντως,τι τρως κ ειναι 7600??εμας την προηγουμενη εβδομαδα ηταν 5600 κ 63 ποντους.δευτερα θα παμε παλι να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι πως τρωω καλα :lol:

κ να φανταστει οτι γεννηθηκε 2700 δλδ σε 4 μηνες εβαλε 3700 γρ!

πολυ ησυχια ρε κοριτσια που ειστε ολες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα!!τι κανετε?? εμεις καναμε μια βολτα το πρωι... τωρα ετοιμαζομαστε για τη δευτερη την απογευματινη. σαραντιζει μια φιλη μας αποψε και θα παρουμε τα νινια μας να τα παμε θαλασσα. θα γινουμε και συμπεθερες οπως φαινεται οποτε λεμε να τα εχουμε απο κοντα τα μικρουλια μας απο νωρις... :D:D

τωρα κοιμαται με το μπαμπα του κι εγω εχω πηξει στο ιντερνετ. ψαχνω να παραγγειλω τις κορδελες για προσκλητηρια και μπομπονιερες γιατι εχουν πολυ δουλεια και τα δυο... :?:?:? αλλα ανυπομονω να αρχισω να φτιαχνω!!!!

εμεις στο καροτσι βαζουμε πανω το καθισματακι του αυτοκινητου που ειναι σχεδον καθιστο και με αυτο πηγαινοερχομαστε παντου. γλιτωνω και τις αλλαγες καθισματος σε ολη τη βολτα. καθεται στο καθισματακι απο το σπιτι και δεν αλλαζει θεση μεχρι να γυρισουμε. δεν ξερω αλλα πολυ με βολευει ετσι... ;);) παω να συνεχισω το ψαξιμο... σας φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι παλι! που ειστε ολες καλε? λοιπον εχω μια απορια. χρησιμοποιω τα μπουκαλια κικο προχτες ομως αγορασα και 2 της νουκ για δοκιμη. πειτε μου πως λειτουργει το συστημα τους. δεν εχω ιδεα. η θηλη απο μεσα σε καποιο σημειο εχει ενα εξογκωματακι. αυτο οταν τρωει το παιδι πρεπει να ειναι προς τα πανω? ειπης. σημαινει κατι οτη ευθεια πλευρα του μπιμπερο στο πωμα σε καποιο σημειο? μπαινει πανω η κατω η δεν εχει σημασια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...