Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου νο44!Για να δω!Γίναμε "φέτες"???!!


Recommended Posts

Αχ νατασα μου μακαρι..

αμα εχει τις ιδιες γευστηκες προτιμησεις με φοφο ..θα φουνταρω!!!!!!!

λενακη καλα αποτελεσματα με την αυχενικη !!!

καλε τι εγινε με τη Φρανιτα..κατατοπιστε με πλιζ..

επισης διαβαζω την Ομαδα..σιγα σιγα...ειμαι ακομα στα φτιαρια της Αναστασιας..μια μια ε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Χρυσακι θα συμφωνησω με την Αργυ..οταν σε δαγκωνει πες του τη πρωτη φορα,αυστηρα(μη κανεις οτι κλαις κτλ) "μη με δαγκωνεις ποναω!" κι αν το ξανακανει,σηκωνεσαι χωρις να πεις τιποτα, σταματας το παιχνιδι μαζι του και φευγεις απο κοντα του.θα το κανεις καθε φορα το ιδιο και θα δεις που θα το παρει το μνμ! ;)

Τον Φωφο μπορεις κι εσυ να τον βαζεις στο καρεκλακι διπλα σου και να του βαζεις αυτο το παιδικο στο λαπτοπ. κι εγω γιαυτο το κανω,γιατι ο ΑΛεξ εκτος οτι δε μπορω να τον αφησω ανεξελεκτο οση ωρα αντλω,ειναι και επικινδυνος να χτυπησει τη μπεμπα! :roll:

Νατασουλα για την ομιλια μην αγχωνεσαι ρε συ..η βαφτισιμια μου,η οποια ειναι απο τα πιο εξυπνα παιδια που ξερω,μεχρι τα 2,5 δεν ελεγε σχεδον τιποτα και καποια στιγμη ξεκινησε και λεγαμε τι καλα που ηταν οταν δε μιλουσε! :lol:

Με τη πανα δε ξερω τι να σου πω...δεν εχω αρχισει ακομη στον Αλεξ και η αληθεια με αγχωνει πολυ αυτο το σταδιο! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχαμε παει στην τσουληθρα ....ζωστηκα τον μικρο και πηρα απο το χερι τον μεγαλο .

βρηκαμε εκει και δυο διδυμα κοριτσακια 3 ετων και παιξανε πολυ ομορφα .

χρυσα ηρεμισε με το τι θα γινει στο μελλον και τι γευστικες προτιμησεις θα εχει το μικρο και αν θα δακωνει ο φοφο ....

με πηρε τηλ μια θεια μου ....με τι κολλημα εχουν με τον σαραντισμο !!!!να μην βγαινω εξω να παρω πρωτα μιση ευχη ....τι ειναι η ευχη μπουγατσα να την κοβουν στην μεση ? :shock::lol::lol::lol::lol: πρωτα το ενα κομματι και μετα το αλλο ? :lol::lol::lol::lol:

εγω αυριο θα παω για καφε στην παναγιωτα ...λετε να το ακυρωσω γιατι δεν εχω μιση ευχη ? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο και πολύ καλά θα κάνεις...δλδ αύριο θα βρέξετε την γλώσσα σας :lol::lol::lol::lol: (όπως λέμε)!!!

Τόνια γιατί λες για τα αγγλικά? :?:

σας είπα? ξεκίνησα το χωνί!!!! \M/ \M/ \M/ \M/ και μάλλον έκανα μια ψιλομ@@@ία, ελπίζω να διορθώνεται και το αποτέλεσμα να είναι καλό!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας..εχω ημικρανια..ειχα ραντεβου σημερα με μια οργανωση για τα δικαιωματα των γυναικων...Αυριο θα δω καποιες γυναικες-θυματα βιας να κανουμε μια σερα απο συνεντευξεις...Εχω κανει κ αλλες απο γυναικες που γνωριζω προσωπικα εδω κ θελω να κανω ενα θεματικο για τις γυναικες...Ξεκινησα ηδη με την πρωτη, την εβαλα στο ΦΒ, αν δεν βαριεστε διαβαστε την...

Ουφ..μετα λεω να ασχοληθω με τα παιδια των δρομων...μα κατι χαρουμενο δεν υπαρχει τελοσπαντων να κανω???? :shock::shock:

Την αλλη δευτερα παω στο Ναιρομπι..σας το ειπα????

Χρυσα εγραφα τι τραβαω απο το σεμπινι...λιγες σελιδες πισω ειναι..θα τα βρεις τα τραγελαφικα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ονειρεύομαι τίποτα! Η ιστορία της 22χρονης Αννετ....αυτό είναι!!!

τι να ονειρευτεί? πολύ δυστυχία :(:(

και τι να σχολιάσεις?!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω μια τεραστια απορια...Το σακουλακι με τα τορτελινια ειναι ατομικη μεριδα?????Μα ελεος!Για σπουργιτια μας περασαν???Παω να τα αποτελειωσω κ επιστρεφω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανιτακη μολισ το διαβασα..

Κριμα..

φανταζομαι οτι θα ειναι πολυ δυσκολο να βρεις καποια γυναικα εκει που να μην εχει τραβηξει τοσα

Ειναι η κοπελα που δουλευει για σας;;;

Πολυ στεναχωριεμαι που διαβαζω τετοιες ιστοριες...

εχω υιοθετησει ενα παιδακι μεσω actionaid ..αλλα θα ηθελα να μπορω πραγματικα να κανω κατι για πολυ περισσοτερους ανθρωπους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραν δεν το διαβασα ακομη..μου εβγαζε σφαλμα απο εδω,θα παω απο φεις...

Νατασουλα γτ αγχωνεσαι κοπελα μου?Ουτε για την ομιλια ουτε για το γιογιο..Ετσι νομιζω τουλαχιστον!

Χρυσουλα σου κανει ρολογακια ο Φοφος?..Μηηηηηπως να φορας συνεχεια ρολοι κ οταν παει να σε δαγκωσει να του λες"οχι αγορακι μου δεν ειναι αναγκη να μου κανεις ρολογακι γτ ηδη φοραω!"(πολυ χαζο???τωρα μου'ρθε! :oops: )

Αφρο :lol::lol::lol: την καημενη τη Ντορα! :P:lol:

Τονια μου μετα διαβασα οτι ηδη προσπαθησες 2 φορες να τη βαλεις στο στηθος αλλα.. να ξαναπροσπαθησεις βρε!!!Στο εχω πει οτι ειμαι ανιδεη κ οτι απλα θα'θελα πολυ να τοζησεις ΚΑΙ αυτο!Δεν μπορω να σκεφτω εναν λογο για να μη γουσταρει μεμεδακι...Κ εσυ προσπαθησε να μη νιωθεις σαν να τρως "χυλοπιτα"!Σκεψου το σαν παιχνιδακι!"Κοιτα βύζο που'χει η μαμα!Δεν θελεις????εσυυυυυυ θα χαααασεις" :lol::P ...

Αχ μακαρι να δει τελικα η Λενα το φυλλο!!!Της εξηγησα το πως φαινεται το πιπι στον υπερηχο! :lol:

Εν τω μεταξυ ολο επαναλαμβανεσαι Λενακιιιι!Και ολο ξεχνας κ κανουν κ πουλακια τα ματια σου! :P:P

Δε θυμαμαι τπτ αλλο...

Α!Σας το'πα?καθε μερα θα πηγαινω για καφε στης Ιουλιας!Κ αν δεν ειναι σπιτι θα πηγαινω με ενα ταπερακι στοσχολειο για α ταιζει την Αννυ!!!!!Τζουπααααααα!!!!!Κολοκυθακια γεμιστα αυγολεμονο!!!!Ισα με 10 μπουκιες!!!! \:D/ \:D/ :-bd:-bd

Μια χαρα παιξαν τα μωρα μας..οκ ειχαμε κ κατι μικρα "στραβοπατηματα" αλλα σε γενικεςγραμμες σουπερ!

Ο Γ με αναγκαζε να καθομαι μαζι του ενω επαιζε κ εκλαιγε οταν πηγαινα να φαω τυροπιτακι! :P:P:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία πόσα σακουλάκια τορτελίνια έκανες τελικά? :lol::lol::lol::lol::lol:

Εμείς πάντως για να χορτάσουμε οικογενειακώς θέλουμε 3-4 :oops::oops::oops::oops:

Συγχαρητήρια και για τα κολοκυθάκια που έφαγε η Άννυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! πάντα τέτοια, δεν μας είπες όμως ποιος τα μαγείρεψε?????

Για την πάνα δεν αγχώνομαι καθόλου απλά θα ήθελα να την κόψει το καλοκαίρι μιας και μάζεψα τα χαλιά και έχω μόνο να σφουγγαρίζω γιατί αλλιώς θα πάει του χρόνου το καλοκαίρι, μέσα στο χειμών τέτοιες απόπειρες δεν τις κάνω :roll::roll::roll: για την ομιλία όμως η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι γ ιατί βλέπω όλα τα υπόλοιπα παιδάκια της ηλικίας της να μιλάνε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!πανεμορφες ντε,ενταξει!

καλα..ενα σας λεω!η αναστασια βρηκε το μαστορα της!!ο γιωργος την τραβουσε στο δωματιο κ αυτη του ελεγε"κατσε καλε να φαω το τυροπιτακι μου"κ της το παιρνει απο το χερι,της το βαζει στο πιατο κ την τραβαει μαζι του!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

επισης υπηρξαν απειρα φιλια στο στομα με αννυ! :o:o:o:o:o ειχαν προηγηθει μερικα σκουντηγματα"κατα λαθος"κ "δυνατα χαδακια",αλλα τελικα επιζησαμε ολοι!αφου σφουγγαρισαμε ολοι 100 φορες επισης! :shock::shock::shock::roll::roll::D:D

κ ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!ειμαι η επισημη πρωτη που εχω την τιμή να πω οτι ταισα την αννυ! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D κ χωρις δυσκολια κ κολπα! :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

μα το παιδι ξερει απο καλο φαγητο!χα χα χα!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

η αληθεια παντως ειναι οτι πιο πολλα μπορω να πω με την αναστασια απο εδω ,παρα απο κοντα! :roll::roll::roll::roll: πολυ παιχνιδι λεμε!

αχ η αννυ!φορουσε μια τελεια μικροσκοπικη φουστιτσα κ ενα τελειο φραουλοβρακακι!! :x:x:x:x:x:x:x ο γιωργος ολο το εβλεπε κ ελεγε"μαμα φαουλα"!πού παιδι μου; ελεγα"πωποοοοοοοοο"!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ειχε κ το μαλλι της μια απιθανη κοτσιδα κ οταν επεφταν οι αφελειες στα ματια κ της ελεγε να φτιαχτει η αναστασια,τα εστρωνε καλε πισω σαν μεγαλη κοπελα!!

υπεροχη ειναι μωρε κ τρελη μπουτού!!!

χρυσα δεν εχει βρεφονηπιακο τμημα ο παιδικος σταθμος;;

κ ο γιωργος δαγκωνει εμενα,ρολοι κανει μου λεεικ χαιρεται οταν βλεπει το αποτελεσμα!εγω το αφηνω κ ελπιζω οτι θα περασει..κ εγω δαγκωνα μικρη,κ αλλους ανθρωπους,οχι τη μαμα μου :shock::shock: ,κανενα παιδακι δε με ηθελε για παρεα για αυτο το λογο,το θυμαμαι,κ μετα..μου περασε κ εγινα ενα πολυ συνεσταλμενο παιδι..αβυσσος η ψυχη ολων μας τελικα :?:?:?:?

φρανι τραγικο..κ πιο τραγικο το οτι εμεις θεωρουμε δεδομενα τοσο ουσιωδη για αλλους αγαθα..το εχω ξαναπει..κ θα το ξαναλεω συχνα,μηπως κ το εμπεδωσω..

νατασουλα εγω την τελευταια φορα που ειδα την ελενα,στο ασσος,ειμαι σιγουρη οτι την ακουσα να λεει λεξουλες!χαλαρωσε!αφου δεν παρουσιαζει στασιμοτητα!αχ ειναι πανεξυπνη κ τσαουσα..κ@λ@φωτια εγω θα την ελεγα!! :D:D:D:D:D

καλη επιτυχια στο εμβολιο σημερα!

ερωτηση:για τον παιδικο σταθμο θελουν κ πιστοποιητικο υγειας παιδιου..απο τον παιδιατρο το ζηταω;;

επισης,ο χ. εχει δικη του δουλεια!αυτοι θελουν βεβαιωση εργοδοτη που να φαινονται αποδοχες κ ωραριο...ο χ. τί χαρτι πρεπει να παει;;ξερει καμια;;

αργυρω γελασα με το ανεκδοτο σου! :lol::lol:

φιλια σε ολες!ο γιωργος κοιμηθηκε κπαω να..χαλαρωσω! :roll::roll:

καλε νατασα!εγω τα εκανα καλε!!α!αναστασια θυμηθηκα!τραχανας! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 σακουλακι εκανα κ ελεγε κ καλα για 2 μεριδες!Μονη μου το εφαγα!

Τα κολοκυθακια η ιουλια τα εκανε(πεντανοστιμα!!!!)

Εχεις ακομα 4 μηνες μεχρι να φυγει το καλοκαιρι! ;);) Και επισης εγω βλεπω αρκετα παιδακια στην ηλικια της ε κ λιγο μεγαλυτερα που λενε ελαχιστες λεξουλες κ αυτες τις καταλαβαινουν μονο οι μαμαδες τους..

Εννοειται πως καταλαβαινω το αγχος σου οπως κ καθε μανας..εδω ξυνονται κ ανησυχουμε!!! :P

Ξυπνησε η τσαπερδονα!Νωρις νωρις...!και μου δηλωσε οτι θα παει με την "τηχανη α μπαμπα"(μηχανη στον μπαμπα) αλλα "κ(φ)οβαται"!!! :lol::lol:

Τζουλια δε σε διαβασα αγαπη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρα Αναστασία το πρόβλημα είναι ότι η Άννυ δεν γουστάρει την μαγειρική σου :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πλακίτσα......

Ιουλία ΤΕΒΕ έχει ο Χ? Θα πάς το τελευταίο αποδεικτικό πληρωμής

Βεβαίωση θέλει από τον παιδίατρο και φωτοτυπία την σελίδα με τα εμβόλια, νομίζω θέλει και το μαντού

Για το θέμα της ομιλίας σας έχω πεί γιατί αγχώνομαι την βλέπω ότι ζορίζετε πολύ να πεί λεξούλες, καταλαβαίνει βέβαια τα πάντα αλλά ....

πχ δεν μπορεί ακόμα να πεί παππού λέει πουπού...

Μαρία αναμένεται μετά τις 20/6 να βγεί ανακοίνωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι ακομα τζιφος με το ΕΣΠΑ!!!

Σημερα θα παμε στον καρδιολογο...και βαριεμαι..

εχω ενα σπιτι μπαχαλο εχω σιδερο πολυ..και δεν εχω χωρτασει το παιδι μου ..χτες τον ειδα ελαχιστα και σημερα το πρωι κοιμοταν !!!!!

νατασουλα μην ανισυχεις...θα δεις πως η Ελενα θα εχει ραγδαια εξεληξη στην ομιλια....

και ο Χριστοφορος ηταν γυρω στα 19 μηνων οταν αρχησε να λεει λεξεις πριν ηταν μουγκα, ουτε μαμα ουτε μπαμπα και τωρα που ειναι 2 μιλαει συνεχεια..και καθε μερα μαθαινει και μια καινουρια λεξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Ioylia moυ τι ωραια που τα λες!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: Ειδικα τα "δυνατα χαδακια" :P:lol::lol::lol:

Ρε συ εγω σημερα πολυ το χαρηκα!Παιξαμε ωραια κ οχι εκεινο το γκρινιαροαπαιτητικο συρσιμο περα δωθε!Οκ μπορει να μου πεταξε το τυροπιτακι κ εμμεσως να με αποκαλεσε γουρουνα αλλα...Με τετοια ξεκαρδιστικα γελακια νομιζω με αποζημιωσε!ελαμψε ο τοπος!Τον ειχα συνηθισει λιγακι βαρβαρο και σημερα ηθελα να τον φαω!(εκτος απο ολα τα αλλα που εφαγα!οινγκ!..ειπατε τιποτα???χα-τσου! :P )

Αντε ας παω να χορεψω λιγακι με τη μηχανοβια φραουλομπουτου μου!

Βρε Νατασουλα μου δεν το βρισκω αφυσικο αυτο που λες...ακομα κ να μπορει να πει κατι δε σημαινει οτι ντε κ καλα θα το πει σωστα!Εχω παααρα πολλα παραδειγματα αλλα δε νομιζω οτι θα σε χαλαρωσω οτι κ να πω! :x:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...