Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου νο44!Για να δω!Γίναμε "φέτες"???!!


Recommended Posts

Καλημερα!!! :D

Αφρο ξυπνησε κανενα απο τα 2/3;;;; :lol::lol: κι εγω θελω καφεδακι γιατι νυσταζω τρελα..μολις αρμεχτω θα κανω ενα! ;)

Την εβαλα και τωρα το πρωι στο βυζι που ηταν πεινασμενη...ε μια σκατουλα και μιση!!! παιρνει μια εκφραση...αηδιας να το πω;;; δε θελει καθολου, αυτο το παιδι στη κολια μου ετρωγε με μπιμπερο! :roll:

Αναστασια αυτη στο περεντς μαλλον ναι μεν αντλουσε γιατι ηταν και στη μοναδα 2 μηνες το μωρο,αλλα υποθετω οτι το εβαζε και στο στηθος και ειχε πιασει..ειναι δυνατον 5 μηνες να ετρωγε μονο απο μπουκαλι κι ενα βραδυ να θηλασε κανονικα μονο απο το στηθος και να κοιμηθηκε μακαριως οπως ειπε;;; :?

Αργυ αυτο το περιστατικο στην Ελλαδα ή Γερμανια;;; αυτο παντως το "εσυ φταις" χωρις να λαμβανουν υποψιν ολες τις παραμετρους πολυ μου τη δινει!!!! :evil::evil::evil:

Αμαν καλε αυτο το χωνι!!! :lol: στειλε μου τα υλικα να στο φτιαξω και σου το ξαναστελνω!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
αναστασια εχω μετρο ρε!! :lol::lol::lol::lol: μη σου πω θα μετακινησουμε κ τους καναπεδες!!!αλλα..τοτε θα πρεπει να σκουπισω απο πισω..οποτε ας μεινουμε στα θεωρητικα! :lol::lol::lol::lol::lol:

καλα κανεις κ καλεις κοσμο!μπορεις να βρεις 50 ετσι για δοκιμη;;; ;):lol::lol::lol::lol::lol::o:o:o:lol::lol::lol::lol::lol::!::!::!::!::!::!::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

!!

=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Καλημερα σας!!!!!Μεχρι εδω εχω διαβασει αλλα δεν κρατηθηκα!!!!!!!

Φραγκισκα μου κ εγω που τα διαβασα επαθα την πλακα μου!!!Δν ξερω πως θα αντιδρουσα....

Η αληθεια ειναι πως αναλογως το "ειδους" παιδι εχεις,εχουν εκαπιδευτει αναλογα κ τα νευρα σου!Δλδ η Αννυ που ειναι σχετικα ηρεμη,οταν αρχισει την γκρινια κ τις τρελλες με τσιτωνει ευκολα!Της φωναζω αρκετες φορες,επισης πολλες φορες φανταστηκα να της δινω κανα χαστουκι :oops: αλλα....ΟΥΦ!Δυσκολο πραγμα να μεγαλωνεις παιδι...Και απο την αλλη οταν της φωναζει ο Α θελω να τον χτυπησω.....Γτ νομιζω πως την βλεπει πολυ λιγο για να της φωναζει κ απο πανω!Ακομα κ αν αυτο το κανει και καλα για να της μαθει κατι σωστο(πχ δεν πεταμε παιχνιδια πανω στην τβ)...

Ελπιζω να μην επαθε κατι το Σεμπινι απο το "παγωτο" που εγλειψε!!!

Τονια...Να ξερεις πως εγω σκεφτομαισυχνα πως ισω ς τα καταφερεις να θηλασεις κανονικα...Ρε γμτ δε μ'αρεσει να σκεφτομαι πχ τι θα εκανα στο επομενο παιδι μου(πχ δεν καταφερα να θηλασω στο 1ο?θα προσπαθησω στο 2ο)...προτιμω να σκεφτομαι τι μπορει να γινει ακομα κ τωρα!βαζε την αραια κ που!Που ξερεις? ;)

Συνεχιζω μαλλον σε λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλήθεια είναι ότι όταν ένα παιδί πάει παιδικό ξεσκάει και ξεσπάει εκεί οπότε όταν έρχεται πίσω στο σπίτι είναι κουρασμένο για να κάνει τις σκανταλιές του!!!! ;)

Αυτό πάντως δεν ισχύει για τον Μιχάλη!!!!!!!!!!

Καλημέρα, ελπίζω σήμερα να προλάβω να γράψω κάτι

Πάντως σας διαβάζω........ και ναι κατάφερα να μπώ και στην ομάδα, δεν πρόλαβα βέβαια να διαβάσω τίποτα αλλά ελπίζω..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο εμενα τωρα κοιμουνται και τα 3/3,αλλα σε λιγο το 1/3 θα πει "μαμα πυπνησα!" :lol:

Αναστασι κι εγω πιστευω οτι αν ειχα λιγη περισσοτερη βοηθεια στην αρχη ισως ειχα καταφερει να τη θηλασω...αλλα οι συνθηκες ηταν πολυ αντιξοες...τωρα εχω χασει καθε ελπιδα..ειναι και ο Αλεξ παρα πολυ δυσκολο παιδι και για να κανω μια πιο σοβαρη κι επισταμενη προσπαθεια πρεπει οπωσδηποτε να υπαρχει καποιος να τον απασχολει! :roll:

Θα ξαναπροσπαθησω ομως να τη βαλω! ;) Θα με ικανοποιουσε ακομη κι αν εδειχνε ενδιαφερον να το πιασει σα πιπιλα...

Καλημερα Νατασουλα! :-*

Αντε apis σαλτα πανω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανούλες! :D

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα τελευταία, έμεινα στον διάλογο της Μ-Ι με τον μπαμπά της...

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Να 'σαι καλά ρε pebi, μου 'φτιαξες τη μέρα!!! :D

Η Β ήταν ανήσυχη όλη νύχτα κι έχουμε στραβοκοιμηθεί... (-| Δεν ξέρω γιατί... :roll:

Την Πέμπτη έχω ραντεβού με το γιατρό, σας το είπα; Δε θυμάμαι! :oops::lol: Άουτς και μόνο στην ιδέα... :-ss Αλλά απ' την άλλη ανυπομονώ... :mrgreen:

Παίρνω πρωινό και φεύγω για δουλειές, αν δε προλάβω να ξαναμπώ, σας φιλώ ΟΛΕΣ και τα λέμε αργότερα! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

τι κανετε;;;

μα ποσα γραφετε;;;

δε προλαβαινω με τιποτα να τα διαβασω..και να τα θυμηθω μετα!!!!!!

οποτε σας θερμοπαρακαλω ενα brief sum με τα σημαντικοτερα γεγονοτα καποιος να μη χασω και τη μπαλα!!!

Χτες εφυγα απο τη δουλεια στις 9:30..στειλαμε τη ματαφραση οπως οπως.

Εχω ενα θεμα με τον μικρο..θα σας τα γραψω πιο μετα να μου πειτε οι πιο εμπειρες τι να κανω.

Επισης θελλω Νατασα και Τονια να μου πειτε για αντλυσεις..

πχ πως καταφερνατε να αντλυτε στο σπιτι;;;..

Θα επανελθω..

παω να κανω καμια σοκολατ αμπας και ξυπνισω γιατι σερνομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια στην Ελλάδα έγινε πριν πολλά χρόνια, είχα και 2 φίλες μου μέσα, μιλάμε έτρεμα από την σύγχηση και τον φόβο μου και από το γεγονός ότι είχα και 2 άτομα μέσα!!!!....και του είπα του ηλήθιου του αστυνόμου, μετρήστε να δείτε πώς έφτασε το αυτοκίνητο τόοοοσο μακρυά!!!!...τέλος πάντων απλά ανέβηκε τα μόρια στην ασφάλειά μου (δεν θυμάμαι και πώς λέγονται!! :shock::shock: )...αυτό ήταν και το μοναδικό μου ατύχημα αυτά τα 15 χρόνια οδήγησης!!!! :)

πλάκα πλάκα όλο αυτό το διάστημα που το έχω το χωνί, αν σου το έστελνα σίγουρα θα το είχα πίσω!!!

σήμερα ο Λ. ξύπνησε στις 3.30 γιατί υπήρχε μια μύγα που τον ενοχλούσε και με φώναξε να την βρω και να την διώξω X(X(X( ...πήγα, μύγα δεν βρήκα, σβήνω το φως του, πάω στην Ρ. σβήνω και το δικό της φως, ήταν ξύπνια....που να κοιμηθώ μετά!!!

τελικά οι επιστήμονες-ερευνητές θα μας τρελάνουν!!!: ακόμη δεν έχουν βρει από πού προέρχεται το βακτήριο,....μια έτσι μια αλλιώς...μια τα αγγουράκια, οι ντομάτες και το μαρούλι, μια οι φύτρες φασολιών (αυτές τελικά είναι καθαρές)......και τα κορύσματα αυξάνονται, όπως οι και απώλειες!!!....εγώ πιστεύω ότι κάποιος έσπυρε το βακτήριο για να μπορέσουν οι φαρμακοβιομηχανίες να πλασάρουν το φάρμακό τους μετά!!!! :evil::evil::evil:......η κόρη του ξαδέλφου ενός συναδέλφου του άντρα μου ( :roll::roll: ) είναι 10 ετών και έφαγε σαλάτα και τώρα είναι στο νοσοκομείο με EHEC εδώ και 2 εβδομάδες και χθες μπήκε στην εντατική γιατί άρχισε να έχει και παραισθήσεις!!!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!! :)

Κοιμηθηκα 7 ωρες σερι!!!!!! [smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] Ο μικρος απο της 11 που κοιμηθηκε ξυπνησε στης 7:00 εφαγε εκατσε μιαμιση ωρα ξυπνιος και απο της 8:30 κοιμαται. Εχει 2 μερες που μας βγαζει την ψυχη για να κοιμηθει. Κανονικα κοιμοταν παντα στης 9:00 αλλα τωρα το τραβαει μεχρι της 11:00 με κλαμα και γκρινια. Πιστευω πως αρχισαν να τον πονανε τα ουλα του γιατι θα φαει τα χερια του. Η Ε. ειναι μπροστα στον καθρεφτη και τραγουδαει :lol: και η ξαδερφη κοιμαται!

Καρολινακι να χαιρεσαι την Λυδια!!!!!!

Φραν :shock::shock: δεν τον ειχα για τοσο αντιδραστικο τον Σεμπ! Τοσο ατακτος ειναι? Καλα και εγω το ιδιο με σενα θα αντιδρουσα στανταρ! Ευχομαι να μην παθει τιποτα που εγλειψε το κινητο.

Αναστασακι καλα εκανες και ξεπορτισες!!!! Μπραβο στον Α. που δεν σε πηρε τηλ!

Αργι εδω ολη εχει 3 μερες που μας ελιωσε στην ζεστη! Χθες μονο εριξε τρελη βροχη για λιγο και σημερα εχει συννεφια. Ακουσες για το βακρτηριο? Ειπανε οτι προηλθε απο τις φυτρες φασολιων και μετα το ανερεσαν! Θα μας τρελανουν! :twisted::twisted:

Ρε Θου τι τραβας! :shock: Στελνε τον μικρο ρε συ παιδικο να ησυχαζεις λιγο. Με την εκπαιδευση πως πατε?

Λενα καλα αποτελεσματα σημερα!!!!!! Πως θα αντεξεις να μην μαθεις το φυλο? Εγω δεν θα μπορουσα με τιποτα!

Κατερινα ειδες που τζαμπα αγχωνοσουν? Μια χαρα τα πηγε η μικρη.

Κρητικοπουλα μου μην το βαζεις κατω με το στηθος! Ποτε δεν ξερεις!

Νατασουλα τι παθατε μωρε! Σημασια εχει που εισαστε ολοι καλα! Αχ και εγω θελω καμπινγκ και μπανακι! Ποσο μου λειψανε αυτα...

Χρυσακι μου καλημερα!!

Ο μικρος σημερα που σηκωθηκε δεν ειχε κατουρησει πολυ. Σημαινει κατι αυτο? Οχι ε? :roll: Συνηθως ειναι φουσκωμενη η πανα...Της Ε. το πιπι αρχιζει και κλεινει παλι. Ειχε ψιλοκλεισει μια φορα οταν ηταν μωρακι και τωρα ειδα παλι τα ιδια. Σε λιγο περνω τηλ. τον παιδιατρο να δω τι θα μου πει.

Δοκιμασα στο νινι να δωσω γαλα μου με το μπιμπερο και ουτε να το φτυσει. :( Ηθελα να τον αφησω στην πεθερα να παμε για μπανιο αλλα δεν... :(

Την καλημερα μου σε ολες τα λεμε αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω βαρεθει να βλεπω Ντορα :twisted::twisted::twisted::twisted:

θελω να την σκοτωσω και να χορεψω πανω απο τον ταφο της :ymdevil::ymdevil::ymdevil::ymdevil:

λενα αν δεν σε μυριζει θα το περει το μπιμπερο ,οταν του το δινεις εσυ λεει "χαζο ειμαι θελω το αληθινο πραγμα " ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΕΚΔΟΤΟ:

Ο Γιάννης πάει να δει τον ταξιδιωτικό του πράκτορα:

- Καλώς τον Γιάννη, που θα πας φέτος διακοπές;

- Θα ήθελα κάτι διαφορετικό.

- Για πες μου.

- Ξέρεις, πέρυσι πήγα Χαβάι, και όταν γύρισα, η γυναίκα μου ήταν έγκυος.

- Ναι, αλλά...

- Και πρόπερσι πήγα Βερμούδες, και όταν γύρισα, η γυναίκα μου ήταν έγκυος.

- Ναι, αλλά ...

- Και αντιπρόπερσι πήγα Μπαλί, και όταν γύρισα, η γυναίκα μου ήταν έγκυος.

- Ναι...

- Ωραία, μπορείς να προτείνεις κάτι φτηνότερο, για να την πάρω μαζί φέτος;

:lol::lol::lol::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ!!! :lol::lol::lol::lol:

Αλιμονο να μη γινοταν στην Ελλαδα αυτη η παρωδια! :evil::evil:

Χρυσακι γιατι ρωτας για τις αντλησεις;;; ειναι δυσκολο με 2 παιδια...εγω εχω τη μικρη στο παρκοκρεβατο ή στη κουνια την αυτοματη και τον Αλεξ στο κερακλακι του διπλα μου να βλεπει ζουζουνια... :?

Αφρο ξεραθηκα με τις δολοφονικες σου προθεσεις προς τη Ντορα!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Καλα ρε κοριτσια τι τρωτε στη Γερμανια;;;;ολα τα λαχανικα σχεδον τα εχουν απαγορεψει;;;; :o

Αργυ κι εγω το σκεφτηκα αυτο που ειπες για το βακτηριο και τις φαρμακοβιομηχανιες!!! :evil:

Μιτσακι θα τη φας τη Πεμπτη;;;;καλοχωνευτη!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ Αργη τελειο!!!!!

λενακη αφου δεν αφαγε ολη νυχτα ειναι φυσικο να εχει στεγνη πανα..τι να βγαλει το καημενο!!

Παλη συμφυση η Ειρηνη..αμαν ...

Αφρο εγω του βαζω να δει ενα Ρωσικο απο το you tube για εναν λυκο και εναν λαγο και τρελενετε για κανενα 20 λεπτ..μετ ατο βαριετε...

Ρε παιδια εχω το εξης προβλημα..

Ο χριστοφορος με δαγκωνει..και δαγκωνει πολυ..αφου μου κανει μελανιες..

Το κακο ειναι οτι με δαγκωνει σε ασχετη φαση οταν παιζουμε πχ η οταν τον χαιδευω..και δαγκωνει αποκλειστηκα και μονο εμενα κανεναν αλλον..

Πως να το χειριστω να σταματησει να το κανει;;;;

Α δεν ξερω αν σα ςτο ειπα..χτες ο Οδυσσεας κουρεψε τον μικρο..εμοιασε ενα τελιως διαφορετικο παιδακι..σαν να μεγαλωσε αποτομα...ουααααα!!!!!

Τονια μου ρωταω γιατι δεν ξερω κατα ποπσο θα ειναι ευκολο...πχ στον Χριστοφορο ερχομουν σπιτι και με το που εμπαινα ηθελα ενα μισαωρο να αρμεχτω και μετα να τον αναλαβω...και αντλουσα και στη δουλεια..

ΑΛΛΑ εδω που ειμαστε απλουστατα δεν υπαρχει χωρος στον οποιο θα μπορουσα να αποσυρθω να αντλησω και με βλεπω μεσα δεκεμβριου να επσιτρεφω στη δουλεια...

και στο σπιτι πως θα αρμεγομαι;;;.. ο Χριστοφορος δεν ειναι ενα παιδακι που θα κατσει να παιξει για να σχοληθει η μαμα με κατι αλλο για παραπανω απο 15 λεπτα..θα ερθει και θα απαιτησει η αγκαλιτσα...η κατι αλλο...

και παιδικο θα τον παρουν μονο μετα τις 26/10..που θα γινει 2,5..αχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο χριστοφορος με δαγκωνει..και δαγκωνει πολυ..αφου μου κανει μελανιες..

Το κακο ειναι οτι με δαγκωνει σε ασχετη φαση οταν παιζουμε πχ η οταν τον χαιδευω..και δαγκωνει αποκλειστηκα και μονο εμενα κανεναν αλλον..

Πως να το χειριστω να σταματησει να το κανει;;;;

πήγαινέ τον να κάνει παρέα με την Ιω της Γωγώς :lol::lol::lol::lol: ...θα αλληλοδαγκώνονται και εσύ και η μπεμπούλα θα είστε ήσυχες για λίγο!!!! :lol::lol::lol::lol: ....

πλάκα κάνω βέβαια!!! :lol::lol::lol::x:x

μπορείς να τους πει το κλασσικό: μην δαγκώνεις την μανούλα γιατί πονάει και θέλεις να πονάει?...αν συνεχίσεις θα σταματήσω το παιχνίδι μαζί σου .... κάτι τέτοιο μάλλον!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λεω οτι ποναω...κανω πως κλαιω και ολας..βαζει και αυτος τα κλαματα εκεινη την ωρα..αλλα δεν..

χτες πζ οταν γυρησα σπιτι- σηγα μη κοιμοταν- με ειδε και αρχησε τις τρελες του..ετρεχε περα δωθε και μετα επεφτε στην αγκαλια μου για να τον φιλαω στο λαιμο..και εκει που χαιδευοταν μου τραβαει μια δαγκωματια στον καρπο..δοκιμασα να μην ουρλιαζω..να μην αντιδρω..αλλα ματαια...

Αν- λεω αν - ειναι εκφραση αγαπης...φοβαμαι γι ατο νινι..λετε να το δαγκωνει και αυτο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπααα...το εκανε απο παντα αλλα το σταματησε εντελως γαι ενα διαστημα..

γεννικα ειναι κουλ΄στο θεμα μωρο..

με ειδε τις προαλε ςπου εβγαλα τα ρουχα του για να ετοιμασω σιγα σιγα και αδιαφορισε...

γεννικα πιστευω πως ακομα δεν εχει συνειδητοποιηση την επερχομενη αλλαγη...

οταν θα φυγω για λιγε ςμερε ςκαι θα γυρισω με ενα γατι στο σπιτι και δεν θα μπορω να τον κανω αγλακιτσα οποτε θελω ουτε να κυλιεμαι στο πατωμα μαζι του, ουτε να διαβαζουμε μαζι Αστεριξ ουτε να πηγαινουμε βολτες ..τοτε ειναι που θα βγαλει και ζηλια και αλλα θεματα...

θα παει και παιδικο τον Νοεμβιο- νωρητερα δεν τον παιρνουν στον Δημοτικο που θελλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα εγώ δεν αντιμετώπισα ιδιαίτερο πρόβλημα με τις αντλήσεις στο σπίτι δεδομένου ότι ο Μιχάλης ήταν 4+ και καταλάβαινε πολλά. Για την ακρίβεια με βοηθούσε κιόλας την ώρα των αντλήσεων γιατί απασχολούσε την Έλενα. Το μεγαλύτερο ζόρι μου ήταν ότι ξυπνούσα το βράδυ για νυχτερινή άντληση. Πάντως αν δεν μπορείς να κάνεις αντλήσεις στην δουλειά προσπάθησε να μείνεις όσο περισσότερο μπορείς σπίτι. Το ιδανικότερο θα ήταν να γυρίσεις μετά τους έξι μήνες που θα αρχίσουν και οι στερεές. Εύχομαι τουλάχιστον να τρώει κατεψυγμένο ώστε να βολευτείς με τράπεζα που θα έχεις κάνεις όσο καιρό είσαι σπίτι.

Κάρολ να χαίρεσαι την παπένια, πολύχρονη κι ευτυχισμένη!!!!!!!!!!!!

Νατάσα ευτυχώς μικρό το κακό αφού δεν πάθατε κάτι……

Κατερίνα καλή αρχή με την δουλειά? Ρεσεψιόν δουλεύεις και κάνεις νυχτερινά?

Αναστασία σε διαβάζω και μου φαίνεται απίστευτο ότι βγήκες έξω και άφησες την Άννυ………..

Φρανίτα αγχώθηκα και μόνο που σε διάβασα, ελπίζω να ηρεμήσει σύντομα το Σεμπίνι, δώστου λίγο χρόνο και λόγω αλλαγής περιβάλλοντος. Είναι λογικό πάντως να βγαίνουμε εκτός ορίων, όλες νομίζω το παθαίνουμε λίγο πολύ.

Τόνια ελπίζω να μην κόλλησε κανένα από τα μικρά.

Λενάκι μακάρι να συνεχίσει έτσι με τον νυχτερινό ύπνο ο μπέμπης. Η σύμφηση από τι δημιουργειται?

Λένα καλά αποτελέσματα στην αυχενική, μα πως αντέχεις να μην δείς φύλλο? Μ’αρέσει που έλεγες για την Θου :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μάρθα εγώ στην θέση σου θα τον έστελνα παιδικό τον Θοδωρή. Να ηρεμείς κι εσύ λίγο.

Καλώς την apis

Εμείς δεν έχουμε καμιά βελτίωση στο θέμα τουαλέτα, μόνο το πρωϊ που ξυπνάει κάνει στην τουαλέτα. Μου φαίνεται περίεργο που όλο το βράδυ δεν κατουράει καθόλου και στην διάρκεια της ημέρας κατουράει κάθε μισή ώρα να μην σας πώ και πιο συχνά. Συνήθως γίνεται το αντίθετο. Όλα ανάποδα μου φαίνεται θα τα κάνουμε, πρώτα θα κόψουμε την νυχτερινή πάνα και μετά της ημέρας :?:?:?:?:?

Σήμερα έχουμε παιδίατρο να κάνουε εμβόλιο, θέλω να δώ τι θα μου πεί και για το θέμα της ομιλίας. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι έχει αρχίσει και λέει λεξούλες αλλά ακόμα αγχώνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Αφρο ντόρα του βάζεις να δει? :o:o:o ....βάλτου κανένα Μακουιν να δει το παιδί, τίποτα με αυτοκίνητα...αντρικά θέματα :lol::lol::lol::roll::roll::roll:

αργι την εχουμε περασει την φαση μακουιν ...και ειχε και πολλα εξοδα ....εχει δει την ταινια 10.000 φορες και εχει παρει και αυτοκινητακια ....τωρα κολλησε στην ντορα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...