Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου νο44!Για να δω!Γίναμε "φέτες"???!!


Recommended Posts

οχι πονακια δεν εχει .

επιτελους κοιμηθηκε !!!!

οσο για τον αντι γλυκουλης ειναι αλλα μεχρι εκει ....εχω στο μυαλο μου καποιον πολυ πιο ομορφο :D

Σισσακι μου δεν σου ευχηθηκα ....που μυαλο :oops:

να ζησετε και παντα ευτυχισμενοι ,μονιασμενοι και με εναν γιο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

kκαλημερα...

τι κανετε?εγω εχω ενα πονοκεφαλοοοοο..

καρολ να σου ζησει η κορακλα..ολα τα καλα του κοσμου να εχει..

σισσιω εισαι μια κουκλα..μανα κ κορη αστερια.. :D

ο μικρος κοιμηθηκε χθες 10+ κ ο μεγαλος 11,30 :o

κ το πρωι 7,30 δε μπορουσαμε με ΤΙΠΟΤΑ να τον ξυπνησω να παει παιδικο..

οποτε λεω μωρε δε πειραζει αφου κοιμαται ας μη παει

εγω κοιμηθηκα 1 :?

το μεγαλο τον πηρα κρεβατι μας 6,20..απο κει κ περα χαζοκοιμομουν ..μια για< το ενα μια για το αλλο :roll::roll:

απο τις 7,45 ο μικρος να δυσανασχετει (οπως σχεδον καθε πρωι)κ να μη ξερει τι θελει..οχι μεμε οχι πιπιλα..να θελει μπρουμυτα να γυριζει κ μετα να μη μπορει να ξαναγυρισει..κ κλαει..\

ο θοδωρης να κοιμαται κ να πηγαινει ακρη κρεβατιου κ γω να το τραβαω για αν μη πεσει..

ε το τραβηξα μια δυο τρεις ξυπνησε κ σηκωθηκε απ το κρεβατι κ εκλαιγε που ειναι ομπαμπας..

εγω αυπνη να θελω να τσιριξω..να μη λειτουργω..

ετσι ξυπνησε κο μικρος απο τις 7,45 οριστικα κ ξανακοιμηθηκε με τα χιλια ζορια κ πολυ κλαμα 10 :o:o

δε ηξερε παλι τη ηθελε..ενω νυσταζε γκαριζε..

ουτε μεμε ουτε πιπιλα

κ ακομα ειναι 10 :P:P:P:P

κ δε εχω μαγειρεψει κ θελω να βγω να παρω κρεας..

το θεμα θρησκεια η πιστευεις η οχι..

μπορει να σας φαινονται σεναρια επιστημονικης φαντασιας αλλαααα ειναι αληθειες..

σας επρηξα αλλα γτ να βγαινουν οσα λενε οι γραφες?

ακομα κ για τους πυργους που θα πεσουν πορφητευσαν..

φυσικα δε λεει θα πεσουν πυργοι..ολα μεταφορικα..

αν σε πω θα γινει αυτο κ αυτο κ αυτο κ δε πιστευεις χερω πολυκ γω δε θα πιστευα

δυστηχως η εκκλησια δε μας καθοδηγει σωστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτακι κανε υπομονη καλη μου κ επιστρατευσε τις μνημες σου ή τις εμπειριες των φιλεναδων σου!!!Οσοι μηνες κ αν περασαν(21 :o ) απο τοτε που ηταν η Αννυ λεχουδακι,δεν ξεχνω πως τετοιες "συμπεριφορες" με πολυωρους θηλασμους κ γκρινιουλες ηταν πολυ συνηθισμενο φαινομενο για εμενα ή καποια αλλη λεχωνιτσα φιλη!Βεβαια τωρα εχεις κ εναν Μανωλη με τοσες αναγκες αλλα...Προσπαθησε να βρεις δυναμη να ικανοποιησεις κ τους 2...Γτ κ ο Πανουλης εχει τις ιδιες αναγκες που ειχε τοτε ο Μ(ισως οχι ο Μ αλλα τοσα κ τοσα βρεφακια!)

Κουραγιο,βαθιες αναπνοες κ χαμογελα!Λιγοι μηνες ειναι...

Χρυσα τι ωραιο ονειρο!Τι ζωντανο!!!!!Οκ εκει με το γαλα που δεν του διναν στραβωσε λιγο αλλα κατα τ'αλλα μ'αρεσε!!!!

μαγδα στο ειπα πως ανυπομονω????? :D:D:D Κανονισε να μου λες κ απο κοντα τετοια πετυχημενα αστειακια οκ>???Κανε προβες για να εισαι γρηγορη! :P:P:lol::lol::lol:

Να σας πω???Μπορει χθες το πρωι να περασα ενα σοκ-ακι :P αλλα μετα ειχα μια σχεδον καταπληκτικη μερα!!!!Απολαυση!Το πρωι καφε στο μαγαζι με Λενα,Αννυ κλπ!

Το μεσημερακι για λιγο σπιτι...

Το απογευμα σε ενα παρτυ σε παιδοτοπο(η Α πλεον παιζει κ ευχαριστιεται με την καρδια της αφου μπορει να ανεβαινει παντου)

Το βραδυ????????Μαντεεεεεψτε!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Ποτακια με την κολλητουλα μου!!!!!!Ω ναι!!!Και επισημως πια ΕΧΩ ΞΕΦΥΓΕΙ!Η κορουλα μου εκανε το χατηρι να κοιμηθει νωρις(9+ αφου δεν ειχε κοιμηθει ολη μερα)..Πηγαμε στο Κιλκις,γυρισαμε 2 μπαρακια,περασαμε τελεια και κατα τη 1+ επεστρεψα!Και ξαναμαντεψτε!!!!οοοοοοχι!Μη νομιζετε οτι η α κοιμοταν του καλου καιρου!Αντιθετως!

Ξυπνησε μιση ωρα αφου εφυγα :o:o:o:o ,με εψαχνε απεγνωσμενα :o:o:o:o:o ,ο α προσπαθησε να την πεισει να κοιμηθει αλλα [-x[-x[-x[-x !!!και την πηρε στο σαλονι,της εδωσε γαλα,νερο κλπ,παιξανε-παιξανε-παιξανε και δεν με πηρε καν τηλ!!!!Εγω χαλαρη επινα τα κοκτειλς μου!!! :lol::lol::lol:

Οταν μπηκα μεσα ακουσα τη φωνουλα της ναγελαει κ να με φωναζει!!! :x:x:x:x:x Το νυχτοπουλι μου τον σακαταψε τον μπαμπα της!!!!χαχαχαχαχα

Δεν μπορουσε να κρατησει τα ματια του απο τη νυστα!!!! :lol:

Μια χαρα παντως!!!!!!!! :P:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα! Πάω να κοιμηθώ γιατί ξυπνησε στις 6 το καμάρι μου. Μετά όμως που ήθελε στις 7:30 να κοιμηθεί δεν την άφησα. Οπότε τώρα που ξεράθηκε και τα κορίτσια είναι στον παιδικό, πάω και εγώ.

Θα σας διαβασω μετά! Σας χαιρετώ!

Σισσάκι να ζήσετε και όλα τα καλά να βρεθούν στον δρόμο σας! Ήσουν όπως ήταν αναμενόμενο, σκέτη γλύκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασι σπαθι ο αντρας σου χθες το βραδυ! λεω που δε σε γυρισε πισω! ;) καλα αν ειμασταν ολες κοντα η καφετερια σας θα εκανε χρυσες δουλειες,στεκι θα το χαμε κανει!!! :lol::lol:

Εχει γενεθλια το παπακι;;;;!!!!!! :D Καρολ να τη χαιρεσαι και παντα να τη βλεπεις ευτυχισμενη!!!! :x:x:YMHUG::YMHUG: [smilie=occasion13.gif]

Θουλακι νομιζω οτι καμια φορα μεταφραζουν τα γραφομενα οπως νομιζουν...δηλ επεσαν οι πυργοι και βρηκαν ενα δοκιμιο το οποιο το μετεφρασαν σα προφητεια,ενω ισως δεν ειχε καμια σχεση...πρωτα γινεται μια καταστροφη και μετα εμφανιζεται ενα τετοιο δοκιμιο με το οποιο σοκαρουν το κοσμο.. :roll:

Τωρα ειδικα με αυτον τον Ντειβιντ νομιζω ειναι καθαρα υποκεινουμενο γαι καποιο λογο που φυσικα δε μπορω να φανταστω! Σιγα μην εμφανιζοταν ο αντιχριστος και να εβγαζε και δελτιο τυπου! ;)

Αθηνα ζορισεσαι κι εσυ πουλακι μου ε;;; εμενα με ξυπνησε σημερα στις 6 οχι η μπεμπα αλλα το κωλοπετιναρι που ανεμαζωξε η μανα μου!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted: ναι μα της εδωσα διορια μεχρι αυριο!!! οποτε αυριο ξερω τι θα μαγειρεψω!!!! :lol::lol::lol:

Αφρο ουτε η πιπιλα δε τον ξεγελαει;;; ουουφφφ σε νιωθω! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλε για τη Σισσυ μπηκα προτιστως να πω και τη ξεχασα!!!! :lol::lol:

ΗΣΟΥΝ ΚΟΥΚΛΑ!!!!! :-bd:-bd:-bd \:D/ \:D/ \M/ \M/ Καλα για τη Χαριλινα σου δεν εχω λογια!!!!!μια ζωγραφια!!!!! :x:x:x:x:x

Αντε να μας πεις λεπτομεριες(κυριως για το μπατσελορ!! :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν παιζει να σχολιασω τιποτα...

μεχρι να σας διαβασω..ξεχασα αυτα που ειπατε!!!!

αμαστασι σου εκανα request!!!!

Χρονια πολλα στο παπι της Καρολινομαμας!!!

Σισσιω περιμενουμε αναλυτικο ρεπορτας απο τον γαμο..

και φωτος...ξες ποιες... :twisted::twisted:

Σημερα δεν λειτουργω λιγακη.,..

ενα θα σα ςπω...οτι φοραω ενα φορεμα τσουβαλακι...ροζ

και ζεσταινομαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για λιγο τον ξεγελαω πχ να παω τουαλετα .

αν θελει να φαει θελει να φαει τελος ....

τωρα ειναι ξυπνητος και αφου εχει φαει (παλι!!!) ειναι ηρεμος και κοιταει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χρύσα διάβασα ότι φοράς ροζ σουβλάκι :lol::lol::lol:

αααααα πρέπει να πιω καφέ επειγόντως :lol:

Αφροδίτη διαφέρουν από μωρό σε μωρό οι εβδομάδες που παουσιάζουν τα άλματα. Αλλά ο Πανούλης έτσι κι αλλιώς στην πέμπτη δεν είναι? :?

Πάντως κορίτσια όσο σας διαβάζω καταλαβαίνω πόσο δύσκολα είχα περάσει με τη Μαρκέλλα τους πρώτους 2-3 μήνες. Αυτό που περιγράφει η Άφρο ήταν μια καλή δική μας μέρα :?

Αναστασία αααααα μη με αγχώνεις :P ... Είπαμε τα πετυχημένα αστειάκια μόνο γραπτώς, σε κίτρινα σημειωματάκια στο κούτελο :lol:

Πολύ μου άρεσε που δε σε πήρε τηλ ο Α! Μπράβο του!

Στα θρησκευτικά...συμφωνώ με την Τόνια... Προφητείες υπήρχαν πάντα σε όλες τις θρησκείες. Με τέτοιο ασαφή τρόπο δωσμένες ώστε να δέχονται διάφορες ερμηνείες.

Τα παλιά παλιά τα χρόνια είχαμε και την Πυθία που μαστουρωνόταν, ανέβαινε σε ένα τρίποδο και έλεγε χρησμούς...

Η Μαρκέλλα βλέπει το Μαγικό κήπο. Το παίζει και στην Ελλάδα? Είναι από τα αγαπημένα της παιδικά. Δε βλέπει ιδιαίτερα τηλεόραση αλλά αυτό της αρέσει. Τελειώνει όμως γμτ

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροσιτη κουράγιο!!!

Πως θα βγω παραλία με την κοιλιά χιλιόμετρο και το μπουτι αγελάδας;

Κοιμηθηκα 20 λεπτά. Μου χτυπησε ο ταχυδρόμος για πακέτο γειτονα. Το πρωι που αφησα την Ιλιανα για 10 λεπτά στον μπαμπα της, χτυπησαν για τα σκουπίδια στις 6:25!!!! :evil::evil:

Τρεχω στο καμαρι μου που ξυπνησε. Εφαγα πολλά κεράσια όσο διαβαζα το θεματάκι της Αναστασιας και εχω αναγουλα!

Ερώτηση: Πραγματικά παίζει να μη μπορεί κανεις μα κανεις να διαβασει αυτά που γράφουμε στην ιδιωτική ομάδα; Αναστασια να σου τα πω τηλεφωνικώς τα δικά μου να σου πέσει η μασέλα!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χρύσα διάβασα ότι φοράς ροζ σουβλάκι :lol::lol::lol:

αααααα πρέπει να πιω καφέ επειγόντως :lol:

=))=))=))=))=))=))=))=))

Koritsia pragματικα δεν το περιμενα να μην με παρει!!!Κ ημουν κ χαλαρη!Ουτε βιαστηκα ουτε τπτ!

Τονια με πεθαινεις ρε συ με το κωλοπετιναρι σου!!!! :lol::lol::lol::lol: Στην αρχη νομιζα ελεγες τον Α ετσι!!!! :P:oops:

Συμφνω με Τονια-Μαγδα για θρησκευτικα...Αλλωστε ο χριστιανισμος εκανε την μεγαλη εξαπλωση ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ τη γεννηση του χριστου...Ολα εν "σοφια" εποιησαν...οχι ο θεος αλλα...καποιοι αλλοι... :?:?:?:?:?

Παρολαυτα καθε βραδυ παρακαλαω τον θεο ή μαλλον ευχαριστω καθε "θεο' να ειναι/εχει καλα το παιδι μου...

Αχ αθηνα πολυ θα ηθελα να μου οεσει η μασελα απο θεματακια αλλων!!! :P:P

Κουραγιο κ σε σενα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! :D:D:D

Κουκλάρες μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Να είστε καλά εσείς και οι οικογένειές σας και ο,τι επιθυμείτε! :x:x:x

Μόλις ο φωτογράφος μου φέρει το Σι Ντι με τα δείγματα θα σας ανεβάσω φωτος να δείτε στην σπέσιαλ εντίσιον του τρένου.

Σας φιλώ όλες και θα επανέλθω μόλις τελειώσω με τις μετά γάμου δουλειές. :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα!!!!

Σισσακι :x:x:x Καλε τι κουκλα το κοριτσακι σου!!!!!

Τι κανετε ρε κοριτσια;;;

Αφρο θα εχει και καλες νυχτες.Απλα η χθεσινη σας ηταν κακη.

ρε Μαρια σιγα μη μοιρασουν και φειγ βολαν με τη φατσα του 666. ελεος!!!! Α, επισης ο Σατανας θα γεννηθει στο Ισραηλ. Οποτε ακυρος ο Ντειβιντ!!!Μπορειτε ανετα να το κανετε μαζι του.Δεν κινδυνευετε!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αθηνα τι κανεις ρε;;; Καλα εγω ακομη γελαω για εκεινο που μας ειπες στον καφε!!! :oops::oops:

Εχω κανει δουλεις και τωρα σκυλοβρωμαω.Μπλιαχ.Παω για μπανιο.

Τελος να ευχηθω στο Καρολινακι να χαιρεται το παπακι του!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

«Κάποιος, κάποτε, βρήκε το κουκούλι μιας πεταλούδας. Μια μέρα, παρουσιάστηκε ένα μικρό άνοιγμα στο κουκούλι. Ο άνθρωπος κάθισε και παρατηρούσε την πεταλούδα για αρκετές ώρες καθώς εκείνη αγωνιζόταν να περάσει το σώμα της μέσα από την μικρή τρύπα. Κάποια στιγμή φάνηκε ανήμπορη να προχωρήσει άλλο. Έτσι ο άνθρωπος αποφάσισε να βοηθήσει την πεταλούδα. Με ένα ψαλίδι, έκοψε το υπόλοιπο κομμάτι του κουκουλιού.

Η πεταλούδα πρόβαλε εύκολα, αλλά είχε πρησμένο σώμα και μαραμένα φτερά. Ο άνθρωπος συνέχισε να παρατηρεί την πεταλούδα, γιατί περίμενε ότι τα φτερά της θα μεγάλωναν και θα άπλωναν για να στηρίξουν το σώμα της, το οποίο θα ξεπρηζόταν σιγά-σιγά. Κάτι τέτοιο, όμως, δεν έγινε.

Αντίθετα, η πεταλούδα πέρασε την υπόλοιπη ζωή της σέρνοντας το πρησμένο της σώμα και έχοντας μαραμένα φτερά. Ποτέ δεν μπόρεσε να πετάξει. Μέσα στην βιασύνη του να διευκολύνει την πεταλούδα για να την δει ελεύθερη να απλώνει τα φτερά της, ο άνθρωπος αυτός της στέρησε την πίεση και τη δυσκολία του αγώνα που θα διοχέτευε στα φτερά της την απαραίτητη δύναμη ».

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η "πιστη" του καθενος μας ειναι πολυ ...υποκειμενικη .

εγω πιστευω οτι το κακο ειναι μεσα μας οπως και το καλο απο εκει και περα επιλεγουμε .

μεγαλοσα σε πολυ θεοσεβουμενο περιβαλλον .....μεγαλωνοντας και διαβαζοντας αλλαξα ....

γιαυτο λενε πιστευε και μην ερευνα ...γιατι αν ερευνησεις βλεπεις οτι καποια πραγματα μπαζουν απο παντου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τώρα που το θυμήθηκα: Χρύσα και εγώ αν αφήσω τον άντρα μου ή την πεθερά μου να ντύσουν τα παιδιά και να βγουν έξω βόλτα, να μην πω πώς θα τα ντύσουν, μάλλον σαν τον Φωφό!!!! :lol::lol: (δεν θυμάμαι και τον χαρακτηρισμό που έδωσες!!)....τώρ απου είμασταν Βερ., επειδή θα έβγαιναν και τα πεθ. με τα παιδιά, έντυσα την Ρ. και έβγαλα έξω και τα ρούχα που θα φορούσε ο Λ., ένα πουκάμισο με μακρύ μανίκι και μωβ ρίγες και ένα τζιν και είπα αν τυχόν κάνει ζέστη να μαζέψει τα μανίκια.....αφού γυρίσαμε μου έδειξαν την φωτό που έβγαλαν και τι να δω?: φορούσε το πουκάμισο με τις μωβ ρίγες, μία πράσινη βερμούδα, κάλτσες και τις μπλε πλαστικές παντόφλες!!!! :o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock: ...έτσι βγήκε έξω το παιδί!!!! οκ πήγε σε ένα σπίτι φίλων τους, αλλά τι σημασία έχει? σαν κλόουν, αν βρω την φωτό θα την βάλω να δείτε!!! .....

βέβαια δεν είπα τίποτα γιατί ήταν μία φορά και θα μου έλεγε να μείνω σπίτι και τον ντύσω εγώ αν θέλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη να κάνουμε ομάδα οι 2 μας να τα λέμε εκεί??

Θα την πούμε "Ευλόγησον" [smilie=angel10.gif] και θα είμαστε μόνο εμείς τα μέλη

Μαρια εγω λεω να την πειτε "Σκυψε ευλογημενη" :lol::lol::lol::lol:

Θα γινω και εγω μελος!!!! Εκει να δεις σχολια!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Χρυσα μου τι κανεις;;;

Συμπεθερουλα πως εισαι σημερα;;Νοιωθεις τπτ;;;

Αργυ :lol::lol::lol: Αντρες καλε!!Τι περιμενες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα μανουλίτσες! :x

Τρέχω και δε φτάνω!! (Όχι στην κυριολεξία! Θουλίτσα και Τόνια -επειδή με ρωτήσατε- δεν έχω ξεκινήσει ακόμα το περπάτημα, οπότε το πρήξιμο σίγουρα δεν είναι απ' αυτό.) ;) Ελπίζω όμως ότι απλώς τα ποδαράκια μου έχουν αρχίσει να τα "φτύνουν" απ' το περίσσιο βάρος! :?

Την Πέμπτη έχω ραντεβού στο μαιευτήριο με το γιατρό και τη μαία μου... Γιούπι :ymparty: και... :-ss Άντε να δούμε τι γίνεται...

Καλά, Μαρία, πέθανα στο γέλιο με την ομάδα "ευλόγησον" =)) και κάνω αίτηση να με κάνετε δεκτή! :ympray:O:-)

Αφροδιτούλα, συμφωνώ ότι η πίστη είναι -εντός εισαγωγικών- υποκειμενική, αλλά η εντολή της Καινής Διαθήκης δεν είναι πίστευε και μη ερεύνα, ακριβώς το αντίθετο... Είναι "ερευνάτε τας γραφάς", αυτή είναι η εντολή του Χριστού... Όποιος θέλει, όποτε θέλει, όσο θέλει φυσικά............ ;)

Τα περί Αντιχρίστου δεν τα αμφισβητώ, τα σενάρια όμως περί "υποψήφιου" Αντιχρίστου και ότι τον έχουν ήδη βρει κι έχει ήδη γεννηθεί και είναι ο τάδε όμως.... :-? Αμφιβάλλω πολύ... :roll:

Αναστασί... :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymparty: Είμαι πολύ περήφανη για σένα... Άρχισες και τα ποτάκια τώρα!!! Κακούργα και άσπλαχνη μάνα!!! =))=))=)) Και εις ανώτερα κοριτσάρα μου!!!!!!! :D

Σισσάκι... είδα κι εγώ τις φωτογραφίες!!!!!!! :D:D:D Να ζήσετε, να ευτυχίσετε, να γεράσετε μαζί, πάντα αγαπημένοι και πολύ ερωτευμένοι!!!!!!!!! :x:x:x

Καρολινάκι, χρόνια πολλά στο παπάκι σου!!!! :ymparty::ymparty::ymparty: Να ζήσει, να τα εκατοστήσει, να την χαίρεστε την ομορφούλα σας!!! :D

Παναγιωτίτσα μου, δεν νιώθω κάτι ιδιαίτερο, λίγα πράγματα... Δεν είμαι έτοιμη ακόμα, απ' την επόμενη εβδομάδα το συζητάμε!!!!!!! :lol::lol::lol:

Δεν θυμάμαι άλλα :oops: σας φιλώ ΟΛΕΣ :-* και πάω να μαζέψω ένα πλυντήριο, να απλώσω ένα άλλο, να βάλω ένα τρίτο και να σιδερώσω ένα τέταρτο!!!!!!! @-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ περιμένω να κοιμηθεί το μπουμπούκι για να αρχίσω να κάνω - επιτέλους - το χωνί!!!! :? ναι ναι ακόμη δεν το έκανα!!!! #-o#-o#-o#-o ....ήλπιζα να με βοηθούσε και ο άντρας μου, αλλά μου είπε ότι δεν είναι για εκείνον!!!! :shock::shock::shock: ....μήπως είναι για μένα?, κάποιος πρεπει να το κάνει όμως!!!! :!::!:

Μιτσάκη μην γεννήσεις ακόμη έχεις καιρό, περ. 4 εβδ.!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα καταλαβα γτ ειχε τετιοα γκρινια το παιδακι μου!Νυσταζε!Μα αφου κοιμηθηκε 6,5 +1/2? ωρα συνολο! :o

Κανονικα θα επρεπε να κοιμηθω κ εγω αλλα...ποτε θα φαω?

Δημητρουλα μου σ'έυχαριστω που εισαι περηφανη για μενα!!!!!!!!!!! :lol::lol: Θα βγαινω πιο συχνα για να δεχομαι τα συγχαρητηρια σου!!! :lol::lol::lol: καλο μου!!!!

Πως σου ηρθε βρε η προεκλαμψια?να υποθεσω πως...οσο πιο πολλα ξερεις τοσο μεγαλυτερο αγχος?!

Βρε Αργυ..βρε Αργυ!!!!Φτιαξε κ του αντρα σου ενα χωνι..εμμεσο παραπονο ηταν! :lol::lol::lol: Αχ θα μας τρελανουν...μα που πανε κ τα βρισκουν κ τα λενε?????Τ

Τον "αντι"( :lol::P ) μου μεσα!!!! :evil:

Θουθου τι τραβας κ εσυ με τα ξαγρυπνακια σου....Μηπως 1-2 μερες να πεσεις να κοιμηθεις με τις κοτες(κ απ'τις 10 αν κοιμηθουν τα αγορια) για να ξεκουραστεις?Εγω το κανω μια στις τοσες και μετα εχω περισσοτερη ψυχραιμια...δλδ δε εκνευριζομαι τοοοοοσο πολυ οταν βλεπω το ρολοι πχ 7παρα..!

Τι αλλα???Μηπως να παω για νανι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....ήλπιζα να με βοηθούσε και ο άντρας μου, αλλά μου είπε ότι δεν είναι για εκείνον!!!! :shock::shock::shock: ....μήπως είναι για μένα?, κάποιος πρεπει να το κάνει όμως!!!! :!::!:

Βρε Αργυ..βρε Αργυ!!!!Φτιαξε κ του αντρα σου ενα χωνι..εμμεσο παραπονο ηταν! :lol: :lol: :lol: Αχ θα μας τρελανουν...μα που πανε κ τα βρισκουν κ τα λενε?????Τ

:lol::lol::lol::lol::lol: μάλλον δεν το έγραψα καλά!!! :roll::roll::roll: εννοούσε ότι δεν είναι για εκείνον τέτοιου είδους κατασκευές, δλδ δεν είναι του στυλ του, δεν πιάνουν τα χέρια του!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και τα δικά μου δεν πιάνουν αλλά τι να κάνω?

επίσης Αναστ. άρα στα εγκαίνια την αφήνεις την Α. και φεύγεις? χωρίς να την κοιμήσεις τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...