Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

γιελιζ χορτασατε υπνο με το μωρο σου;εγω κ που ταλαιπωρουμαι ολο το βραδυ το πρωι στις 7.30 γαριδα το ματι.η αληθεια ειναι οτι μαλλον εκεινη την ωρα ξυπανανε κ οι πασχαλιτσες μου κ μου κανουν παρεα κ δε θελω να το χανω με τιποτα.αλλα ξαπλωνω λιγο το μεσημερι.

εμεις μολις φαγαμε κ μας επεσαν βαρια τα αυγα.θα τη πεσω για λιγοο γιατι το απογευμα θελουμε να πλυνουμε τα παπλωματα με τη μαμα κ τον αντρα μου κ θα μαι ολο το απογευμα στο ποδι.αν μονο οδηγιες δινω πλεον :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

απο δευτερα θα αρχισουμε ειπαμε να πλενουμε κ τα ρουχαλακια των μωρων μας

φιλακια κοριτσαρες,καλο μεσημερι.μιλαμε το απογευμα [smilie=thumbsup.gif] :wave:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μια παρεμβολη.. :D εγω εγκυουλα δεν ειμαι αλλα εχω μια καραμελιτσα 10 μηνων..τυχαια επεσα στο θεμα σας και ηθελα μονο να ευχηθω σε ολες τις εγκυουλες να εχετε μια υπεροχη γεννα χωρις πονο!εφτασε η μεγαλη στιγμη για το πολυποθητο,το θαυμα της φυσης!να μη φοβαστε τπτ..δεν υπαρχει πιο ομορφο πραγμα στη ζωη μας απο της στιγμη της γεννας κ φυσικα η συνεχεια που γεμιζει η αγκαλιτσα μας.ο Θεος ειναι μαζι σας!

Αναστασία μου γλυκιά!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: Σε ευχαριστούμε παααρα πολύ!!! Να είσαι καλάαα!!!!

Να μου φιλήσεις την καραμελίτσα σου!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου ο μικρος δεν παίζεται!!!

Στείλτε βρε κοριτσια λιγη βροχη και προς τα εδω...εχει απιστευτη ζεστη σημερα!!

Καλό μεσημέρι Μαίρη μου..

Ελις μου ξεκουρασου...καλο γιατρο!

Γιελιζ λες να σου κάνει καμια έκπληξη ο μικρος?

Καλό μεσημέρι Άννα μου!!

Αναστασία σε ευχαριστούμε πάρα πολύ!! Να χαιρεσαι το κοριτσακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια παλια ζητουσαν μονο το πιστοποιητικο γεννησης.....τωρα θελοτν βαβαιωση απο οφθαλμιατρο κ οδοντιατρο κ απο παιδιατρο οτι εχει κανει ολα τα εμβολια.χωρια τα πιστοποιητηκα οικ.καταστασης κ γεννησης κ χαρτι που να δηλωνει την διευθυνση.κ για το δημοτικο ζητανε αλλα τοσα!!!

αννα κ εγω απο βδομαδα λεω να αρχισω να πλενω κουβερτουλες κ σεντονια(δεν ειναι κ λιγα τα ατοιμα) κ να μου μινουν τα ρουχαλακια κ οι πανες.βεβαια η μαμα μου ειπε να της στειλω για το σιδερο.αν δω οτι δεν τα βγαζω περα θα τις τα στειλω φορτωτικη :D:D:D γιατι απο σιδερο κ πλυσιματα με την μικρη δεν ξαδιαζουμε.πολυ ρουχο απλυτο.καθε μερα δυο αλλαξιες.

παω να γεμισω κ τα κολοκυθια μου να εχω μονο το ψησιμο για αυριο.θα σας κλεισω γιατι αρχισε κ ριχνει κατι μπουμπουνητα αλλο πραγμα. :?:?:? κ η ζεστη αφορητη!!καλο μεσημερι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Ή ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΕΣΥ

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΤΙΣ ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΕΣ ΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥ,ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ,ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΣΤΑ 2 ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ................................ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου….. κι εγώ αυτό θέλω βασικά…. όταν με το καλό έρθει η ώρα της γέννας να είμαστε οι 2 μας…. κι αργότερα τους ειδοποιεί ο καλός μου…. αλλά πώς να τον κρατήσω κιόλας…. ας κάνει όπως θελήσει…. δεν πειράζει…. απλά δεν μου αρέσει που μαζεύεται ένα μπούγιο για να δει τη λεχώνα και το νινί…. ακόμη δεν τελείωσε ο τοκετός…. δεν ξέρω….

Σεσιλιάκι μου, πολύ καλά κάνεις….. αφού αισθάνεσαι άνετα…. μία χαρά…. κι εγώ πολλές φορές θέλω να φοράω μόνο το νυχτικάκι μου….. όλα τα άλλα με πιέζουνε…. μόλις βραδιάσει & κατεβάσουμε ρολά….. ξεβρακώνομαι….. κι είναι η καλύτερή μου!!!!!! Η φορμίτσα μου με στενεύει…. κι όσο για τον μικρό σου..... ζουζουνίτσες σου κάνει!!!!!!!!!!! Ο γλύκας μου μωλέέέ....

Merykalaki μου….. φαντάζομαι το τι έχει να γίνει σαν γεννηθεί ο μπέμπης!!!!!! Θα θέλουνε να πλακωθούνε όλες μαζί να έρθουνε (μαμά, γιαγιά, πεθερά, θείες, κτλ. κτλ.) να βοηθήσουνε (και καλάάάά…..) & να μας πρήξουνε τα συκώτια!!!!!!! Εγώ όμως που θα θέλω την απόλυτη ησυχία για μένα & το βρεφάκι μου….. δεν έχω πρόβλημα να γίνω κακιά!!!!!! Αρκεί να έχω την απόλυτη ησυχία!!!!!!! Κι όσο για το φαγητό….. τη βολεύουμε και με κανένα σουβλάκι…. σιγάάά…. προκειμένου να μην έχω κανέναν επάνω από το κεφάλι μου!!!!! Ειδικά τις πρώτες μέρες που θα ψάχνομαι…… θα γίνω κακιά & σε όποιον δεν αρέσει….. ΞΥΔΑΑΑΑΑΑΚΙ!!!!!!!!!!!!

Ντιοσάκι μου, με το καλό ο καρδιοτοκογράφος….. ή κορδέλλα…. αυτό πότε ξεκινάμε να το κάνουμε καλέέέέ??? Μπαίνοντας στο μήνα μας???? Με το καλό να έρθει ο ζουζουνιάρης σου….. όπου κι αν είναι αυτό ή με όποιον γιατρό…. τα καλύτερα εννοείται!!!!!! Λες να βγει το προαίσθημά σου????

Ελισάβετ μου…. ξεκουράσου λιγάκι καλέέέέ…. αφού έχεις και ραντεβού με το νινί!!!!!!!!!! Με το καλόόό….

Αναστασία μου!!!!!!!!!!! Σε ευχαριστούμε πολύ κουκλίτσα μου για τις ευχούλες!!!!!!!!!! Φίλησέ μας την καραμελίτσα σου!!!!!

Καλή σου ξεκούραση Αννούλα μου!!!!!!!!!!!

Καλό μεσημέρι και σε σένα Sisaki μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή ξεκούραση Αννούλα!!!

Καλό μεσημέρι Μιχαέλα μου!!!

Μαράκι καθόλου απίθανο να μας κάνει την έκπληξη... έτσι όπως σκαλίζει εκεί κάτω.... :lol::lol::lol::lol:

Ευχαριστώ Πιπίτσα μου!!! Εμείς ξεκινήσαμε στις 33 εβδομάδες να κάνουμε κορδέλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα.... μάλιστα Ντιοσάκι μου.....

Οπότε όταν ξαναπάω κι εγώ στη γιατρό μου, αρχές Ιουλίου..... θα ξεκινήσω αμέσως.....

Θα είμαι τότε.... κάτσε να σκεφτώ.... 34η-35η εβδομάδα..... ωραία.... ανυπομονώώώώ......

Χμ..... 11/6 δεν είναι και πολύ μακριά..... για να δούμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο το νοσοκομείο μου είχαν πεί να πάω για κορδέλα την 36η εβδ. Ο γιατρός μου με ξεκίνησε νωρίτερα, προληπτικά...

Άντε με το καλό να ξεκινήσεις και εσύ Πιπίτσα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε μου θυμησατε τα δικα μου..περυσι τετοιο καιρο κ γω ανυπομονουσα να γεννησω.. ας μη γραψω αλλα..σαν "τσοντα" αισθανομαι σε ξενο ποστ.σας ευχαριστω πολυ εγκυουλες μου γλυκες! θα τη ξεζουμισω μολις ξυπνησει.. :D:D με κανεναν πονο σας ευχομαι κ παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!γενναω κι εγω μεσα στο καλοκαιρι (ΠΗΤ 5/8/11) εναν μπεμπουλη.σημερα σταματησα κι απο τη δουλεια και ανακουφιστηκα.ξεκιναμε σιγα σιγα να φτιαχνουμε το δωματιο του και ειμαι πολυ χαρουμενη. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε μου θυμησατε τα δικα μου..περυσι τετοιο καιρο κ γω ανυπομονουσα να γεννησω.. ας μη γραψω αλλα..σαν "τσοντα" αισθανομαι σε ξενο ποστ.σας ευχαριστω πολυ εγκυουλες μου γλυκες! θα τη ξεζουμισω μολις ξυπνησει.. :D:D με κανεναν πονο σας ευχομαι κ παλι!!!

Ανασατασία μου να μην αισθάνεσαι σαν "τσοντα" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Θύμαμαι τα δικά σας πέρυσι και τώρα σας καταλαβαίνω απόλυτα!!! Μεγάλη ανυπομονησία όντως!!!

Ευχαριστούμε και πάλι!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Τόνια με το καλό να έρθει και ο δικός σου μπέμπης... καλή ξεκούραση απο εδώ και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Ντιοσάκι μου!!!!!!!!!!!!!

Γιατί τσόντα καλέ Αναστασία???

Ίσα-ίσα.... εσύ που τα έχεις ζήσει κιόλας..... μας καταλαβαίνεις ακόμη περισσότερο.....

Καλωσόρισες Τόνια μου!!!!! Με το καλό ο μπεμπούλης σου!!!!!!!! Κοντεύεις κι εσύ......

Κοριτσάκια μου σας αφήνω!!!!!!!!!

Πάω να φάω κάτι-τις.... ακόμη δεν έχω αποφασίσει τί..... θα φάω πρώτα & έπειτα αποφασίζω!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλα τα γκαστράκια!!!!!!!!!!!!!

Επειδή δεν ξέρω εάν θα ξαναμπώ κι αργότερα...... προτού κλείσω:

Σοφάκι μου!!!!!!!!!!!!

Με το καλό κουκλίτσα μου!!!!!!!!!!!!

Με έναν πόνο!!!!!!!!!!!

Να πετάς στα ουράνια αύριο τέτοια ώρα...... αγκαλιά με τις τσουπρίτσες σου!!!!!!!!!!!!!!!!

Τα φιλιά μου!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο καλό Πιπίτσα μου και καλή όρεξη...

Πάω και εγώ να φάω το φαγάκι μου (μακαρόνια με τυρί έχουμε σήμερα) και να κάνω ένα ντουζάκι να ετοιμαστώ σιγά σιγά για το ραντεβού μας...

Το βραδάκι πιστεύω ότι θα μπώ... αν δεν τα καταφέρω... Συμπεθέρα με το καλό να κρατήσεις τις ζουζούνες σου στη αγκαλιά σου και να πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!! Η σκέψη μου θα είναι μαζί σας!!!

Καλό μεσημέρι κοριτσάκια μου!!! Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Γιελιζ αυτο το σκάλισμα δεν σταματάει!!! καμιά φορά με πονάει κιόλας!καλό μεσημέρι και καλό γιατρό!!

καλό μεσημέρι Μιχαέλα μου!

Πιπίτσα μου εμείς θα πονάμε...οποτε ας αναλάβουν αυτοι το θέμα ενημερωσης των τρίτων :lol::lol::lol: καλό μεσημέρι!!

Αναστασία μου είσαι ευπροσδεκτη στην παρέα μας!!

Τονια καλως ήρθες και με το καλό το μωράκι σου..Καλή ξεκούραση από εδώ και πέρα.

Βαριέμαι τόσο πολύ σήμερα...εχει και ζέστη..γενικά νιώθω κάπως σήμερα!! :?:roll:

Σας αφηνω και εγώ για λίγο...τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε βρε καλως σο Χριστινακη,....

τι κανεις;;;;

Μολισ τσακησα ενα παγωτινι...

βρεχει με το τουλουμι..τελεια..θα πλυνει και το αμαξι..χιχιχιχιχι

Τονια καλωσορισες και με το καλο το μωρακι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαγαμε και εμεις και εφυγε ο αντρας μου για δουλεια.Τωρα θα ξαπλωσω λιγακι γιατι νυσταξα...Τα λεμε το απογευμα!

Σοφουλα μου να σου ευχηθω και εγω τωρα μηπως και δεν σε προλαβω:

Με το καλο κουκλα μου!Ολα να πανε τελεια!Αυριο τετοια ωρα θα εχεις αγκαλια τις ζουζουνιτσες σου! :D Θα σε σκεφτομαστε!Περιμενουμε νεα σου,οποτε καταφερεις να επικοινωνησεις!Πολλα φιλακια! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, πάω και ΄γω για το beaute μου και φεύγω για τον γιατρό :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σοφία μου σου εύχομαι όλα να πάνε καλα και να αγκαλιάσεις γρήγορα τις κουκλίτσες σου. Να θυμάσαι ότι θα είμαστε νοερά δίπλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ηρθα! Δεν έχουμε και πολλά νέα, προς το παρόν δεν φαίνεται να θέλει ακόμη να βγεί η μικρή :lol: , ο τράχηλος αρκετά μαλακός και αυτό είναι πολύ θετικό. Το βάρος 2780γρ. Ραντεβού πάλι σε 1 εβδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι κι εμένα...κοιμήθηκα λίγο και το ευχαριστήθηκα!Πάλι καλά φύσηξε λίγο γιατί δεν παλευόταν η κατάσταση!

Τώρα σκέφτομαι τι να φάω...φρουτα ή γλυκό που έχω στο ψυγείο???? :lol: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΓΩΤΑ :evil::evil:

Χριστινάκι τι κάνεις? Σε χάσαμε...

Ελίς μου μεγάλωσε η μικρή σου!!!! Είναι καλό ότι μαλάκωσε ο τράχηλος.Αντε με το καλό να το πάρει απόφαση για την μεγάλη έξοδο!!!

Σοφάκι μου θα σου ευχηθώ κι εγώ, μήπως και δεν σε προλάβω..Κοριτσάκι μου γλυκό, ετοιμάσου κι έφτασε η μεγάλη μέρα..Ερχονται οι πριγκίπισσες σου..Με το καλό κοπέλα μου να τις υποδεχτείς χωρίς να ταλαιπωρηθείς καθόλου. Σου εύχομαι τα καλύτερα! Εμέις θα σε σκεφτόμαστε φιλενάδα!! Πολλά φιλάκια και θα περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...