Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Αννουλα μου τι ωραια που τα λες...κ ποσο δικιο εχεις..Ισως να ειναι κ το αγχος της επισκληριδιου κ πως θα νιωσω κ.τ.λ.Αλλα θα αρχισω να καλλωπιζομαι για να ξεχαστω!!

Νικη μου κι εγω πειναωωωωω!!Αλλα ειναι πολυ νωρις για φαγητο :( Μαλλον θα βγω να παρω ενα παγωτακι :D:D:D Αφορμη εψαχνα!!

Βρε Πηνελοπη εχω μια απορια..ποσο νεα ειναι η γιαγια σου κ σου κανει τις δουλειες?Γιατι εμενα κ οι δυο δε μπορουν να παρουν τα ποδια τους.Πες της οτι δε θελεις να κουραζεται κ οτι τα καταφερνετε οι δυα σας με τον αντρα σας ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα κούκλες.....Σοφάκι μου λογικό να αγχώνεσαι όσο πλησιάζει η ώρα αλλα σκέψου ότι θα περάσει κ αυτο κ θα πάρεις τα μωράκια σου αγκαλιά...........

pipitsa μου μην αγχώνεσαι για τέτοια θέματα.....πέστο ευγενικά κ όλα θα γίνουν........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιπιτσα μου ειναι δυσκολο να κοψεις καποιον στενο συγγενη.παιρνουν κ χαρα απο αυτα οτι προσφερουν.ασχετο αν κανουν περισσοτερη βαβουρα απο τη βοηθεια.

εγω 3 χρονια πριν που παντρευομουν ειχαν ερθει οι γονεις μου κ η γιαγια κ ηθεια μου.ενω ειχαν ξεχωριστο σπιτι για να μενουν,για να ετοιμασουμε το σπιτι που θα εμενα με τον αντρα μου,ε!ΗΤΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΚΑΗΜΕΝΗ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ 1 ΔΩΜΑΤΙΟ,Η ΓΙΑΓΙΑ Κ ΗΘΕΙΑ ΕΚΑΝΑΝ ΜΠΑΧΑΛΟ ΤΟ ΑΛΛΟ.μιλαμε 3 μερες ειχα παθει νευρικο κλονισμο.ξερεις τι ειναι να μπαινεις σε δωματιο που πριν μια ωρα ειχες αφησει πεντακαθαρο κ να βλεπεις να χουν ξεστρωσει τα καλυματα στους καναπεδες,να χουν αφησει φλιτζανια απο καφε δεξια κ αριστερα,σημαδιαπανω στο τραπεζικ στο πατωμα,να χουν βγαλει παπουτσια κατω απο το καναπε;μιλαμε για 3 μερες η ιδια δουλεια.κ ολα αυτα οπως προειπα ενω ειχα κρατησει το παλιο μου διαμερισμα(ακριβως απεναντι)ωστε να μην ειναι μες τα ποδια μου

ε δεν αντεξα.εκανα το μπαμ.κ οπως ηταν φυσικο την ακουσα κιολας απο πανω.αρχισαν τα κλαψουρισματα κ οτι δε τους θελω κτλ.το μετανιωσα που τσατιστηκα αν κ ειχα δικιο.

για αυτο σου λεω.ειναι δυσκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσα σε καταλαβαινω γιατι και εμενα δεν μου αρεσει να μπερδευονται στο νοικοκυριο μου!Απο την αλλη ομως μια βοηθεια την χρειαζομαστε τωρα. ;) Εμενα με βοηθαει πολυ ο αντρας μου και φαγητο καμια φορα μου κανει η μαμα μου ή η πεθερα.Με ρωταει η μαμα μου αν θελω να μου κανει δουλειες,αλλα την λυπαμαι γιατι δουλευει πολυ και δεν θελω να την κουραζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι και πολύ νέα, η αλήθεια είναι......

Για την ακρίβεια.... είναι 79..... ούτε και πολύ κοτσονάτη όμως......

Τί να πω..... θα προσπαθήσω να είμαι ευγενική.......

Δεν θέλω κανέναν μέσα στα πόδια μου.... τι να κάνω..... μάλλον δεν ξέρω τί θέλω τελικά..... εεε.......

Σοφάκι μου...... καλό καλωπισμό χρυσό μου..........

Γίνε κούκλα..... για να υποδεχθείς τις κούκλες σου........

Μαράκι μου, το σιδέρωμα το κάνω και μόνη μου.... αλλά κάθε φορά δεν κάνω παραπάνω από 1/2 ωρίτσα & έτσι δεν προλαβαίνω να κουραστώ.... άσε που μου αρέσει κιόλας..... σαν ασκησούλα.....

Γεια σου Νικόλ μου..... πώς τα πας γλυκειά μου???? Τί κάνει ο μπεμπάκος σου???

Αννούλα μου..... το ξέρω πως είναι πολύ δύσκολο (έφριξα με αυτά που έγραψες!!!!!) αλλά δε μπορώ..... ή μάλλον δε θέλω.... τόσο κακό είναι????

Νίκη μου, όπου ζητήσω βοήθεια από τον αντρούλη μου, χαλί θα γίνει ο καλός μου να τον πατήσω..... δεν το συζητάω..... και γενικά με προσέχει πολύ & "μου τα ψέλνει" αν δει πως κουράζομαι.... δεν έχω παράπονο καθόλου.....

Κι εδώ πάντως..... θ΄αρχίσουνε τα κλαψουρίσματα κι ήδη με έχει πάρει από κάτω......

Εδώ καμιά βδομάδα δεν είχαμε τηλέφωνο κι έκανε παράπονο στη μάνα μου (που είναι πεθερά-νύφη & δεν τα είχανε ποτέ καλά μεταξύ τους!!!!!) πως βλέπουμε τις κλήσεις της (έχει απόκρυψη!!!!) και δεν το σηκώνουμε..... πως την αποφεύγουμε.... πως είναι γριά & θα πεθάνει & δε μας νοιάζει.....

Κι άλλες τέτοιες ωραιότατες μπούρδες!!!!!!!! Sorry για τη λέξη...........

Τέλος πάντων..... να μην σας φορτώνω όμως με τα δικά μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ,κορίτσια και εγώ αγχώνομαι πάρα πολύ!Κάθε βδομάδα που παιρνάει είναι για μένα μεγάλο άγχος. Σήμερα θα πάω στη γιατρό να μου πει πώς πάμε. Αυτό το άγνωστο είναι τρομακτικό, εκτός και αν μου πει για προγραμματισμένο τοκετό, τι να πώ; :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσα,αφου σε βοηθαει ο αντρας σου με τις δουλειες,η γιαγια γιατι θελει να ερχεται να στις κανει; :roll: Ειναι και μεγαλη γυναικα,τι να καθαρισει....Πες της το ευγενικα,νομιζω πως σιγα σιγα θα το παρει αποφαση.

Εγω λεω του αντρα μου απο πριν τι πρεπει να γινει μεσα στο σπιτι και στο ρεπο του τα κανει.Σιδερο δεν εκανα ουτ πριν μεινω εγκυος,πολυ σπανια...Το εχει αναλαβει εκεινος.Ειναι πολυ πιο ευκολο οταν μοιραζονται οι δουλειες. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!!!

Σήμερα ξύπνησα στις 12!!! το βράδυ ξυπνούσα κάθε μία ώρα για τουαλέτα!!! Κατά τις 7 κοιμήθηκα και ξύπνησα 12... βέβαια όταν ξύπνησα νόμιζα ότι θα εκραγεί η κύστη μου!!! :lol::lol::lol: Ο μπέμπης απο την ώρα που ξύπνησα δεν έχει σταματήσει να κλωτσάει!! :D:D:D:D

Διάβασα τα νέα σας λίγο βιαστικά... και βλέπω ότι είστε όλες μια χαρά!!!

Χρυσα και Πιπίτσα μια χαρά τα θρεφταράκια σας!!! :D:D Πιπίτσα και λίγο νωρίτερα να γεννήσεις δεν πειράζει...

Χρύσα χωρίς κλιματισμό η ζέστη όντως δεν αντέχεται... αν δεν μπορείς, να σταματήσεις να ξεκουραστείς...

Συμπεθέρααααα έφτασε η μεγάλη μέρα!!! Είναι λογικό να νιώθεις άγχος!! Όσο και να λέμε ότι είμαστε έτοιμες, πιστεύω ότι δεν μπορούμε να είμαστε εντελώς προετοιμασμένες για κάτι τόσο μεγάλο!!! Όλα μια χαρά θα πάνε... κάτσε χαλάρωσε και να σκέφτεσαι ότι αύριο τέτοια ώρα θα κρατάς τις ζουζούνες σου αγκαλιά!!!

Για σουτιέν που λέγατε ούτε εγώ τα μπορώ!! Όχι μόνο τώρα στην εγκυμοσύνη... απο πάντα είχα θέμα... το πρώτο πράγμα που κάνω όταν μπαίνω στο σπίτι είναι να τα βγάζω... :D:D

Πιπίτσα στη γιαγιά σου μπορείς να πείς αυτό που είπε μια κοπέλα (δεν θυμάμαι ποιά) ότι δεν θέλετε να κουράζεται... Καλή επιτυχία στα προφορικά την Κυριακή....

Γιώργο κουκλος ο γιός!!! Φτού φτού!!!

Δεν θυμάμαι τι άλλο διάβασα!!!

Όσες έχουν γιατρό σήμερα με το καλό!!!

Εμείς έχουμε στις 5 καρδιοτοκογράφο... για να δούμε...

Μαράκι Νίκη Μάχη Κατερινάκι Μαρουλίτα Μαίρη Ελισάβετ Άννα :-*:-*:-*:-*:-*:-* Ελπίζω να μην ξεχνάω κάποια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κορτσουδιααααααααααα...επιτελους γυρισαμε σπιτι!!!πηγα το πρωι την μικρη οφθαλμιατρο για εξεταση κ μετα στον δημο να παρω τα πιστοποιητικα για την εφφραφη μας στα πρωνηπια :D:D περασα κ απο παιδιατρο να κλεισω ραντεβου να παρω κ απο εκει χαρτι....απο βδομαδα κ οδοντιατρο κ ειμαστε κομπλε για την εγγραφη.αχ μεγαλωνει το πουλακι μου!!!

μετα πηγαμε κ σε μια φιλη για καφε κ επιτελους γυρισαμε σπιτι.ευτυχως εχω φαγητο απο χθες,απο δουλειες τις εκανα κ αυτες χθες οποτε τωρα φαι κ υπνο.λεω να ετοιμασω κ την γεμιση για τα κολοκυθακια για αυριο γιατι το πρωι θα πιουμε σε μενα καφε...οποτε παλι θα μεσημαριαστουμε...να μην τρεχω μετα. :D:D

μου ηρθαν κ οιπυτζαμες που ειχα παραγγειλει....μια χαρα μου ειναι...για τωρα κ μετα την γεννα :D:D:D γιατι σε δυο μηνες οι μπλουζες δεν το κοβω να μου μπαινουν!!!πηρα προχθες κ δυο ζευγαρια απο τα τζαμπο αλλα γαμ@το το L κ οι μπλουζες μου ειναι απο τωρα πολυ στενες.τα σορτσακια με φανελακια θα την βγαλω το καλοκαιρι!!!

απο τα λιγα που διαβασα βλεπω οτι επικρατει αναβρασμος προετοιμασιων!!!!αλλες με τις τελευταιες επισκεψεις κ αλλες με τα τελευταια ψωνια!!!πωπωπω τι ωραια!!!για τα επομενα τρια ποστ μας βλεπω να μιλαμε μονο για προετοιμασιες...γιατρους,ψωνια,πλυσιματα κ βαλιτσες!!!

σοφακι μου με το καλο αυριο κ τετοια ωρα λογικα θα εχεις αγκαλια τα κοριτσακια σου.θα περιμενουμε με αγωνια!!!ολα να πανε καλα.

παω να διαβασω κ τα τελευταια κ επιστρεφω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπισκοτάκι μου…. δε νομίζω πως είσαι η μόνη που το τρέμεις αυτό!!!!!!! Αλλά αν είναι για το καλό του μωρού σου…. και το δικό σου φυσικά…. τι θα κάνεις??? Θα πεις όχι???? Δεν πρέπει να γεννηθεί το μωράκι σου???? Αλήθεια…. γιατί να σου πει για προγραμματισμένο τοκετό??? Μάλλον έχω χάσει επεισόδια…. εεε……

Νίκη μου….. η γιαγιά μου….. ο Θεός να την έχει καλά βέβαια….. αλλά είναι αυτό που λέμε “ΠΕΘΕΡΑ”!!!!!!! Δεν προτείνει απλώς….. θέλει να γίνει το δικό της….. και τώρα….. θέλει να έρχεται κάθε 3 και λίγο….. όχι τώρα…. απ΄όταν είχα πάθει την αποκόλληση…. αλλά δεν αντέχεται…. αμαρτία που το λέω…. είναι πολύ κουραστικός άνθρωπος…. την άλλη φορά της είχα αφήσει τα μποξεράκια του καλού μου να τα σιδερώσει μέσα-έξω (γιατί εγώ έτσι κάνω) και μου έβαλε τις φωνές….. θέλεις να βοηθήσεις??? Θα βοηθήσεις όπως θέλω εγώ…. όχι όπως θες εσύ!!!! Συγγνώμη αλλά εγώ έτσι το ξέρω…. τέλος πάντων….

Καλή ξεκούραση Maroulitaki!!!!!!!!!!

Αχ..... κι εγώ πείνασα.... νωρίς είναι ακόμη......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisaki μου μπράβο!!!!!!!!!!! Με το καλό λοιπόν να ξεκινήσει η μικρούλα σου το προνήπιο!!!!! Ίσως της κακοφανεί λιγάκι στην αρχή…. κάθε αρχή είναι δύσκολη..... αλλά μην σας κάνει εντύπωση…. πολύ γρήγορα θα το συνηθίσει & θα της αρέσει…. ξέρω κι από την ανηψιά μου!!!!!!

Diosaki μου……… σαπίσαμε στον ύπνο καλό μου?????Εεύγε!!!!!!!!! Κοιμήσου τώρα που προφταίνεις!!!!!!! Ο μπεμπάκος το κατευχαριστήθηκε μάλλον & είναι ξεκούραστος…. εεεεεεε…..

Ναι…. εννοείται δεν έχω κανένα πρόβλημα να γεννήσω νωρίτερα!!!! Αρκεί να είναι υγιέστατος ο θρεφτούκος μου!!!! Εσύ που κοντεύεις κούκλα μου πώς νιώθεις??? Έχεις άγχος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ τελικα τι αποφασησες για τη γεννα;;;

αχ καιεγω δεν μπορω

οταν ερχομαι σπιτι βγαζω σουτιεν και αλλαζω βρακι αμεσως..στο σπιτι φοραω κατι βρακλες χωρις λαστηχα χωρις τιποτα..δεν μπορω ..

οπως επισης εγω χειμωνα καλοκαιρι ειμαι ξηπολυτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι έφαγα...ήρθε ο καλός μου να πάρει κάτι που ήθελε και μου έφερε κοτοπουλάκι με πατατούλες...Δεν έφαγα και πολύ γιατί με τέτοια ζέστη δεν παλεύεται!

Πιπίτσα μου δεν μας κουράζεις καθόλου..Γι'αυτο είμαστε εδώ να τα συζητάμε. Εχεις δίκιο γι'αυτο που λες. Εμένα στην αρχή πήγε η πεθέρα μου να κάνει πραγματα που την είπα να μην κάνει και είχα θυμώσει...αλλά επειδή εγώ δεν μιλάω τα είπε ο γιος της και από τότε δεν ξαναείπε τίποτα. Βασικά εμείς μάθαμε να είμαστε μόνοι μας και ο καλός μου προτιμά να τα κάνει αυτός.

Αστε που θέλει όταν έρθει η ώρα του τοκετού να μην ειδοποιησουμε κανένα μέχρι να γεννησω και μετα...Οι γονείς μου σίγουρα θα θέλουν να είναι εκεί αλλά δεν νομίζω να τους πειράξει. Θέλει λεει να το ζήσουμε οι δυο μας και μου λεει να μην φοβάμαι γιατί δεν θα με αφήσει λεπτό.. :?:D

Γιελιζ μου καλά έκανες και κοιμήθηκες.Καλά θυμόμουν οτι έχεις γιατρό σήμερα. Θα περιμένουμε νέα σας!

Καλο μεσημέρι Μαρουλίτα!

Μπισκοτάκι καλό γιατρό..πλησιάζεις κι εσύ...

Χρύσα βράκες???? :lol::lol::lol::lol:

Μιχαέλα μου μεγαλώνει το κοριτσάκι σου!! Χρειαζονται χαρτιά από γιατρο για εγγραφή στο νήπιο?? Στην Κύπρο μονο το πιστοποιητικο γεννησεως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Συμπεθερα και εγω απο βδομαδα θα παω να κανω αιτησεις σε δυο παιδικους που ειναι εκει κοντα.

Βρακες καλε ναι..ειναι πολυ ανετες!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia sas afhsa gia ligo k posa grapsate???popoopoppppoooo

hrthe h koumpara mou me thn mikrh k eipiame kafedaki giauto sas afhsa

ta gemistakia mou einai etoima

tha faw k tha thn pesw

diosaki kala ekanes k kserathikes ston upno kapou kapou to pathenw k egw auto me thn suxnoouria

sisaki me to kalo na ksekinhsete

beboulino k egw nomizw einai wraia otan uparxei allhlobohtheia sto spiti k emena erxete h mama mou h h pethera mou na mou kanei douleies alla pou k pou giati den thellw na einai mesa sta podia mou

pipitsaki esu ksereis pws tha baleis se taksi thn giagia alla kala einai na thn baleis se taksi giati an gennhthei to mwro skepsou poso perissotero tha einai mplegmenh mes sta podia sas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπίτσα μου σαπίσαμε δεν λές τίποτα... :D:D:D:D:D Τώρα για το πώς νιώθω...δεν ξέρω ακριβώς πώς νιώθω... Είναι παράξενο... βασικά το μετά δεν το έχω σκεφτεί καθόλου! Το μόνο που σκέφτομαι είναι η γέννα και να είναι καλά το νινί!!! Το πιο έντονο συναίσθημα που νιώθω τώρα είναι ανυπομονησία... και φόβος...αλλά τον φόβο με λίγη θετική σκέψη τον μετριάζω... γενικώς είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα...

Χρύσα μου και εγώ έτσι είμαι... δεν μπορώ τα πολλά ρούχα... αφού να φανταστείς και το εσώρουχο με ενοχλεί τώρα!! :lol::lol::lol::lol: όλο ψάχνω να βρώ βρακιά παλιά με χαλαρό λάστιχο να φοράω για να μην τα νιώθω!! :lol::lol::lol:

Για την γέννα ακόμα δεν καταλήξαμε... Κλείσαμε ραντεβού με τον γιατρό του νοσοκομείου για την Τετάρτη για να ορίσουμε ημερομηνία... παλιότερα μου είχε πεί ότι θα κλείσουμε ημερομηνία 1 εβδ. 10 μέρες πρίν την καισαρική...αν ισχύει αυτό τότε λογικά θα μας πεί 15 με 18 /06... δηλαδή περίπου τις ίδιες μέρες που μου είπε και ο ιδιώτης... οπότε θα πάω νοσοκομείο... να δούμε τι θα δείξει και ο καρδιοτοκογράφος σήμερα... Αν και εγώ έχω κολλήσει ότι ο μπέμπης θα αποφασίσει να έρθει νωρίτερα απο τις ημερομηνίες που μου λένε οι γιατροί :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρουλα πως εισαι;;;;;

Το σοφακι μας αυριο γενναει!!

Γιελιζακι μια χαρα..

να πας σε νοσοκομειο

και εγωε αν τελικα κανω καισραικη στο παπαγεωργιου θα παω..με τον γιατρο μου ομως

το συζητησαμε τις προαλες και καταληξαμε για το τι θα κανουμε και για την αμοιβη του

μολις εβ\φαγα δυο ζεστα φρεσκοτιγανισμενα σπιτικα πιροσκι..

μας τα εφερε η ξαδελφη μια συναδελφου..

πωπω..κολαση ηταν..

παω να φαω και κανενα γιαουρτι γιατι αλλιως θα μου θερισιε το στομαχι

Μπουμπουνιζει..ετοιμαζετε να ριξει μια βροχη κατσε καλα!!!!

ο γιο ςμου με δαγκωσε σημερα στο χερι..εκει που παιρνουν αιμα...

θα νομιζουν οτι ειμαι και καμια ναρκωμανη...χιχιχιχιιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, ξανα ΄ρθα. Είχα πάει στο ΙΚΑ για τα γυαλιά της κόρης μου και "ταλαιπωρήθηκα". Μ΄αρέσει που υποτείθεται ότι έχουμε προτεραιότητα, πουκαι να μην είχαμε #:-s , εσκασα αλλά τελικά τέλειωσε η δουλειά μου.

Πτώμα είμαι δεν την "παλεύω". Σε κανά 2 ωρίτσες έχω και γιατρό.

Πόσα γράψατε σε 2 ωρες!!!!!!

Όλες καλά είστε όμως, χαίρομαι :ymapplause::ymapplause:

Οργασμός προετοιμασιών ε ?? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μαίρη μου...

Η Σοφία μας γεννάει αύριο με το καλό!!

Χρύσα και εγώ αυτό σκέφτομαι ότι θα έχω περισσότερη ασφάλεια στο νοσοκομείο...δεν ξέρω έτσι μου έχει κάτσει...ίσως γιατί είχα καλή εμπειρία... Θα δείξει...

Πιροσκί ε??? μου αρέσουν πολύ αλλά δεν μπορώ να φάω τηγανιτά!! :(:(:(:( μου θερίζουν το στομάχι όπως λές! Καλή χώνεψη!!

Σε εμάς άρχισε μόλις να ψιχαλίζει... ελπίζω μέχρι τις 5 να σταματήσει γιατί θέλω βόλτα μετά τον γιατρό!! :D:D:D

Χρύσα βαμπιράκι ο Χριστόφορος!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Γειά σου Ελισάβετ μου!! Κατσε να ξεκουραστείς να είσαι ξεκούραστη για τον ραντεβού... Με το καλό!!!

Καλή ξεκούραση Μαίρη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ελλη και εγω χτες για το ντοπλερ ταλαιπωρηθηκα στο παπαγεωργιου

Αργησε να κατευει και ο Ασημακοπουλος και νωμιζα οτι αν παω νωρις θα περασω και νωρις οπως παντα...αλλα δεν...

απο τις 9:02 που εκοψα το παραπεμπτηκο μπηκα στις 2..

και ηταν η πρωτη φορα που τελαιπωρηθηκα στο συγκεκριμενο νοσοκομειο..σηνυθως τελειονω τσακ μπαμ...

Ρε παιδια εκτςο απο μενα δεν δακγωνει κανενα αλλον- ευτυχως- αλλα εχει και μανια να με χτυπαει, να σκαρφαλωνει παντω μου να χαιδευετε και να τον κανω αγκαλιτσα..τρελενετε..

αλλα αυτη τη φορα το παρακανε..

Ειναι ηδη κοκκινα οποτε σταντρα θα μελαναισουν

Να δω πως θα παω να δοσω αιμα..που πρεπει να κανω και εξετασεις αιματος τη δευτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια παρεμβολη.. :D εγω εγκυουλα δεν ειμαι αλλα εχω μια καραμελιτσα 10 μηνων..τυχαια επεσα στο θεμα σας και ηθελα μονο να ευχηθω σε ολες τις εγκυουλες να εχετε μια υπεροχη γεννα χωρις πονο!εφτασε η μεγαλη στιγμη για το πολυποθητο,το θαυμα της φυσης!να μη φοβαστε τπτ..δεν υπαρχει πιο ομορφο πραγμα στη ζωη μας απο της στιγμη της γεννας κ φυσικα η συνεχεια που γεμιζει η αγκαλιτσα μας.ο Θεος ειναι μαζι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...