Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΟ2


Recommended Posts

γεια σας κ χαρα σας

Ρε Σωσω δεν αλλαξαμε νομο απλα εμας μας αλλαξε τα φωτα η ιωση γμτ το φελεκι μου .. :evil: Τωρα κολλησα κ γω ..υπεροχααααααααααααααααααααααα

Οποτε θα αργησουμε μαλλον να σας ξαναδουμε μεχρι να ανακαμψουμε πληρως ..

Μαρια μπραβο ρε κοριτσουδι που τα καταφερατε με το θηλασμο ..ειδες η Αντωνια εξπερ!! Ελπιζω να τα καταφερει τελικα κ η ξαδερφη μας αλλα δεν το βλεπω ..ηδη απ'οτι εμαθα εχει αγχωθει παρα πολυ κ μου φαινεται οτι θα το εγκαταλειψει το σπορ.. :roll:

Ετοιμαζομαι για σουπερ μαρκετ με τις μικρες ..ωχ θεε μου ..

σας φιλω θα τα πουμε αργοτερις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 936
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαρια εγω χρωσταω μεγαλο συγγνωμη που δε σε πηρα.....ντροπη μου..κοκκινιζω αλλα το ξεπερναω..

ειχα κοσμο 1 μηνα και δε προλαβα να κλασω..δικαιολογιες..

χψαιρομαι παρα πολυ που θηλαζεις και σε βοηθησε η φιλεναδα μου..

και χαιρομαι που σου μοιαζει..

μηπως να μη το βγαλεις το παιδι ακομα με παιδια;;λεω εγω..

η μικρη πηρε σημερα και εβαψε με ανεξιτηλο μαρκαδορο οθονη υπολογιστη και γραφειο και ποδια τηε..εγκρφαλικο..τα καψε τα μυνιγγια μου λεμε..

ρεπο σημερα..περαστικα σας ρε ευα!!!τι να πω..η κωλογρια η αλλη φταιει;;

να της καει το βιντεο..στην καλυτερη!!μη σου πω να της κοπει το ρευμα οτνα παιζει το τουρκικο..

τελος δλδ ο μαφιοζος;;;

το αναγνωρισε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επ! Εδω είμαστε καλέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ρε Σωσω ...για λύσε μου μια απορία.... τον μουσακά, στον φούρνο δεν τον ψήνουν πάντα;;;;;; Γιατί ανέφερες πιο πάνω "μουσακάς φούρνου";;;; Γιατί καλή μου με μπερδευεις;;;;;;; :lol::lol: Και όχι τίποτα αλλό αλλά είναι από τα αγαπημένα μου! =p~=p~=p~ Όσο για την Μαρθούλα.... κάνει ΤΑ απίστευτα! χαχα!!!! Μπορει να γελάω αλλά σε καταλαβαινω... αν το έκανε ο δικός μου θα είχα πάθει υστερία!

Μαράκι μου ΜΠΡΑΒΟ!!!!!! :ymapplause::ymapplause: Πολύ χαίρομαι που θηλάζεις την κουκλίτσα σου! Και αφού σου μοιάζει κιολας χαίρομαι ακόμα πιο πολύ! Να την προσέξεις μόνο γιατί θα κάψει πολλες καρδιές (ντόπιες όμως ε; )!!!! Όσο για τον Ιταλό τί να πω ρε παιδί μου;;;; Περίμενα πως με την πατρότητα θα άλλαζε πολύ, αλλά όπως μας τα λες ... "τα ιδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου" είναι ο τύπος! Δεν πειράζει, εσύ να είσαι καλά και θα μεγαλώσει το μωρούλι σου μια χαρά και χωρις αυτόν!

Ευακι μου τί γίνεται ρε συ με τις κωλο-ιώσεις;;;;; Και εσύ συμπάσχεις τώρα μαζί τους;;;; Αχ Παναγιά μου... πολλά περαστικά καλή μου σε όλες σας!

Εμείς με τον Χριστόφορο εχουμε ενα θεματάκι με το φαγητό αυτές τις μέρες..... εδώ και μια βδομάδα τρώει ελλάχιστα εως καθόλου, πίνει πολύ λίγο γάλα και τη νύχτα ξυπνάει 2-3 φορές με ουρλιαχτά. :( Παρ'όλα αυτά η διάθεσή του μέσα στην μέρα είναι σούπερ! Δεν ήξερα τί μπορεί να είναι και τον πήγαμε χθες στη γιατρό.... δεν έχει τίποτα! Είναι πεντακάθαρος σε αυτιά, λαιμό και πνευμόνια. Μας είπε πως είναι φάση και κάποια στιγμή θα περάσει... αν όμως συνεχίσει έτσι για αλλη μια βδομάδα θα πάμε προληπτικά για εξετάσεις ουρων και αίματος.

Αυτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πάω να φάω χθεσινά κολοκύθια αυγολέμονο!!! =p~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αι μωρη που θα κανεις εξετασεις το παιδι;;;τρελη εισαι;;εμενα να δεις χουνερια που μου κανει με το φαγητο τισ τελευταιες μερες..αλλα φαση ειναι..ζεστη εχει..εχει ανακαλυψει καινουργια φαγητα τζανκ που ειναι νοστιμα..

ουτε φρουτα πολυθελει,ουτςε γαλα.ουτε φαγητο..

τυροπιτακια και χυμο δωστης και παρτης την ψυχη..αλαλ δε παει ετσι..παλια ηταν ετσι..

εννοω δε τα τηγανισε και μετα τα ρβαλε στο φουρνο..

κατευθειαν στο φουρνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω ντροπή σου βέβαια!!! Την επόμενη φορά που θα σε δω να είσαι κόκκινη σαν τα μαλλιά του φρου φρου σου!!! Αν ήταν να κρίνω τους ανθρώπους απ' αυτο εγω θα ήμουν η σούπερ γαιδουρα γι' αυτο μην αγχωνεσαι!!!όσο για τον παπαρα σιγά μην τον αφήσω να το αναγνωρίσει!!! Για να έχει δικαιώματα μετα η σκυλα η μάνα του και να μου παίρνουν το παιδι στις ιταλιες και να μου το φωνάζουν με το όνομα που αυτοί θέλουν και να μου το τρελλανουν???!!! ΠΟΤΕ!!!! προτιμώ να τη μεγαλωσω μονη μου με πολλή αγάπη απ'τους γονεις μου!!! Και μπορει κάποια στιγμή όπως του είπα να βρω ένα σωστό άντρα για μένα κι ένα σωστό πατέρα για τη μικρη κι αυτόν ούτε που θα τον έχει ακουστα!!!! Και φυσικά τον βόλεψε μάλλον που τον απάλλαξα απ' το βάρος και δεν ξαναπηρε ούτε αυτός ούτε η μάνα του!!! Στην Αντωνία πρέπει νομίζω πολλές κοπέλες να της κάνουμε άγαλμα!!! Η σωτήρας του βυζιου!!! Αν βρεθείτε σε ανοιχτό χώρο πειράζει για τη μικρη και τα παιδιά? εδώ την έχω βγάλει βόλτες σούπερ μάρκετ και ουζερί απο 7 ημερών!!!

Ωραίος ο μουσακας έτσι!!!!! Είναι παναλαφρος και πεντανοστιμος!!! Και δε γεμίζει λαδιλες το στομάχι!!! Εύγε!!! Ζήλεψα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρεμπιπτοντως κορίτσια ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!! Το μεζεδοποτειο του αδερφού μου εννοώ!!! Έχει σελίδα στο Facebook για φωτο αν ενδιαφερεστε,λέγεται ΑΝΤΕΤΙ και είναι στην οδό Θεσσαλονίκης 25 απέναντι απ' τον Άγιο Μηνα το δρομάκι που είναι στη γωνία ένας φούρνος,όλο ευθεία μέσα!!! Εκει πάντως θα με βρείτε σίγουρα εμένα!!! Κι απο φαγητό απαιχτο,οχι να το παινευτω δηλαδή αλλα ο μάγειρας είναι σούπερ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα ειναι η οδος θεσ νικης θα ερθουμε..ειναι ανοιχτα και απο μεσημερι;;εχει χωρο για τα μουλικα;;

αν ειναι να το κανονισουμε..τι λετε;;

πας μονη σου εκει καλε;;και με το μωρο..;;

τρελη,ε τρελη..

καλα εκανες και τον σιχτιρισες..και τα λεφτσ να τα βαλει στο πατο του..

το παιδι εχει αναγκη απ οαγαπη και οχι απο σαικο πεθερα και γιο μαφιοζο!!!

καλε πως δε θα βρεις;;τετοια γκομεναρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδικά για σένα σωσωκα η οδός!!! Προς το παρόν ανοίγουν μόνο το βράδυ απο τις 7-8 περίπου γιατί είπαν να το ξεκινήσουν λαου λαου γιατί είναι καινούριο μαγαζί και απο χειμώνα βλέπουμε!!! Έχει αυλή πάντως ωραιότατη έξω αλλα δεν είναι και σαν τον παιδοτοπο! Θα βρούμε να τα απασχολησουμε πάντως!!! Αχ και να μιλουσες ιταλικά να του τα πεις και να τον μπινελικωσεις κιόλας!!! Θα ήταν θαύμα!!! Τη μπεμπουλα μου εγω θα την κάνω σαν τα μούτρα μου!!!! χωριογυρα και θα χορεύει τσιφτετελια πάνω στα τραπέζια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ..

ειμαι ορθια απο τις 0730 παλι ..κ τα μικρα απο την ωρα που ξυπνησαν μες την τρελη χαρα λεμε ..Βεβαια χτες στις 9 το βραδυ ροχαλιζαν κ οι τρεις αλλα τεσπα τι να κανω αφου νυσταζαν .. :roll:

Περασατε ωραια κοριτσουδια μου χτες ? Κλαψ ..αλλα δεν πειραζει προκειμενου να σας κολλησουμε ..Μεσα στην εβδομαδα που μας ερχεται ειμαστε οκ , να περασουν κ μερικες μερες να ειμαστε σιγουρες οτι δεν θα μεταδωσουμε τιποτις μικροβια..

Μαρια καλα εκανες κ του τα εχωσες του μιστερ..Στα τσακιδια λεμε ..οντως οπως λεει κ η φιλτατη σωσωκα τα παιδια εχουν αναγκη απο αγαπη κ νομιζω οτι οι δικοι σου αλλα κ εσυ θα της δωσετε απειρη ..Θα βρεις κ ενα καλο παιδι που θα σε αγαπαει πραγματικα κ θα φτιαξεις κ συ την ζωη σου μακρια απο μιζεριες κ μαλακιες ιταλικης προελευσης ..Να την χαιρεται την μανα του κ αυτη εκεινον..ουστ ..

Παιδια δεν αντεχω αλλο τα κοτοπουλα ..θα βρικολακιασω λεμε ..Ακομα κ στον υπνο μου τα βλεπω ..προχτες ομως εφαγα μπουγατσα κ μου φανηκε καπως ..την εφαγα ομως με βουλιμια λεμε ..στο πιτσ φιτιλι..

Κ τωρα που το θυμηθηκα γιατι μωρη Μαριλου θες να κανεις εξτρα εξετασεις κ να ταλαιπωρησεις τον Χριστοφορακο ??? Μια χαρα ειναι ο πιτσιρικας ..φαση περναει κ θα περασουν απειρες μεχρι να μεγαλωσουν ..μην μασας ..

Αντωνια που εισαι , ολα καλα ?

Σας αφηνω γιατι ακομα δεν εχω μαγειρεψει η μουλαρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δες μπορω να σκεφτω οτι τρως τοσο καιρο κοτοπουλο..

κριμαπραγματικα..σκεφτομαι οτανθα ξεκινησες να τρως σα τον ανθρωπο,τι θα κανεις..θα παθει κοκομπλοκο πουλεει και η φιλη μου αντωνια..

αντωνια μηπως πρεπει να γραψεις και συ κατι εδω;;;ολο σε μνημονευω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα..

σωσω εννοειται οτι οταν θα τρωγω σαν ανθρωπος θα προσεχω πλεον τι τρωγω ..δηλαδη τα σκατουλερικα που ετρωγα κατα καιρους θα τα εχω ουστ απο δω ..αλλιως τα κιλα θα επιστρεψουν σε χρονο ντε τε..

Οι μικρες μου εχουν βγαλει την παναγια ..ειλικρινα μ'εχουν φτασει στα ορια..Χτες δεν ξερω πως αλλα με την γκρινια κ την μιρλα της μεσαιας εφυγε το χερι μου χωρις καν να το καταλαβω .. :oops::oops: Δεν εχω ομως πλεον υπομονη γιατι η κατασταση με δαυτην χειροτερευει..Κλαψουριζει για το οτιδηποτε κ αν δεν τις κανουμε αυτο που θελει θα πεσει κατω κ θα χτυπιεται ..Σκασιλα μου αν χτυπιεται θα σταματησει καποια στιγμη γιατι απλα δεν της δινω σημασια οταν το κανει , το θεμα ειναι οτι αναστατωνει κ τις αλλες ..ουφ ..θελω επειγοντως διακοπες τελος ..

Το καλο ειναι οτι ο Νικος θα παρει αδεια απο τις 29 Αυγουστου οποτε κατι ειναι κ αυτο ..Αν κ θα μου τα κανει θαλασσα με τις μικρες κ μετα θα ειναι ακομα πιο δυσκολο να τις συγκρατησω ..

Τεσπα..τι μαγειρευουν σημερα ρε κορες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσούπρες και καλή εβδομάδαααααα!

Πήγα σήμερα ΠΑΓΝΗ να κάνω κάτι εξετάσεις και είδα και το νινί της κολλητής μου που γέννησε χθες! Είναι κουκλίτσααααα! Με πολλά μαλάκια...έτοιμη για κοτσιδάκια! Αχχχχχχ θέλω και εγώ ενα κοριτσάκι! Αν και έχω την εντύπωση πως τσουτσούνι έρχετε αλλά εντάξει...καλό είναι και αυτό! :D

Μαράκι καλες δουλειές να έχετε! Σίγουρα θα κανονησουμε να έρθουμε από εκεί μια βόλτα!

Ρε συ Ευα.... ακόμα κοτοπουλόρυζο καλό μου; Πως αντέχεις;;;; Αχ καλή δύναμη! Όσο για την γκρίνια και την μίρλα που βγάζοπυν τα μικρά...δυστυχώς όλα τα παιδάκια το κάνουν κάποια στιγμή αυτό... θέλει ψυχραιμία αλλά που να την βρεις και εσυ με 3 που παλευεις;;; Κοίτα και εγώ στον Χριστόφορο έχω δώσει μια στο κωλιό και στο χέρι :oops: (ανάλογα τί εχει κάνει) όταν με το μαλακό και με το όμορφο δεν καταλαβαίνει. Είναι μια λύση.... ασχημη μεν αλλά δεν θα αφήσω κανένα σκατό να με κάνει ότι θελει... υπομονή....

Τόνια μας εχεις ξεχάσει εντελως.... :cry: μπες καλή μου να πεις ένα "ΓΕΙΑ" και τίποτα άλλο! : :lol: Να μου φιλήσεις την χορευτρια και εννοείται τον κούκλο σου!

Σωσω μου, ωραίος ο Κουβίδης! Είχατε δικιο! Με πήγε βέβαια τσιρλιό όλη νύχτα και μάλλον το έπαθα από την ψυχρούλα που είχε.... την επόμενη φορά θα έχω καλύτερο εξοπλισμό!

Ελσα χαθηκες και εσύ... τελικά τι κάνετε με την αλλεργία;;;;

Σακουλίνα, Νικη, Ειρήνη, όλα καλά;;;;

Πωπω....υπολειτουργεί το μαμμυ αυτήν την περίοδο.... αντε να χειμωνιάσει να κάτσετε λίγο τον κώλο μέσα μπας και ασχοληθείτε λίγακι! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε ευα...αν δεν δωσεις εσυ καμια σοτ χερι ποιςο θα δωσει;;εγω;;εγω δεν εχω δωσει ακομα...

λιγο ελαφρα στο χερι...ασυναισθητα...

ελα ρε..τισρλιο ο μικρος σπο το κουβιδη;

θα ξανα ποαμε ,ε;;

σημερα πηγαμε με αντωνια σε αλλο παιδιτοπο..

στο πανεπιστημιακο κοντα..

πολυ καλος..ειδικα για μεγαλυτερα παιδια..και πολυ κοσμο...

κουβισης δεν ειναι,.....χχαχαχα

ευα πως παει η μικρη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδακια σας αφηνω..παω να την πεσω..αυριο δουλεια..

ρε παιδια να σας ρωτησω .κατι..ξερετε κανενα απο το σοι σας η απο το περιγυρω σας την διαιτα με τα ροφηματα;;

παλια λεγοτανε χερμπαλαιφ και τωρα πριβεντ...

δε θελω να την κασνω..θελω να επιβεβαιωθω οτι ειναι 1 βλακεια..

2 ατομα πο το χωρο μου την κανουνε με τρελα αποτελεσματα..

δεν αντιλεγω..εμενα δε με πειθεθ..

ειναι αυτο που πινεις ροφημα το πρωι με γαλα και μερτα μεσημεριανο κανονικο και το βραδυ παλι το ροφημα σε οτι γευδη θελεις και τελος..

εμενα μου φασινεται κουλο..

ειμαι σιγουρη οτι χανεις κιλα αλλα δεν εμπιστευομαι μετα τη διατηρηση..εκει κολαω..

και τα 2 ατομα που ξερω εχουν πολυ καλα αποτελεσματα και δε πεινανε..στανταρ..

με εχουν βαλει στο τρυπακι να δοκιμασω και δε ψηνομαι αληθεια..

εχετε ακουσει κανενα δικο σας να το κανει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Σωσωκα μου μακρυα από αυτες τις διαιτες!!!!!

Κατ' άρχην άλλη είναι η χερμπαλ λάιφ και άλλη η πριβεντ.

Λοιπόν, η αδερφή μου ήταν μελος της χερμπαλ λαιφ και είναι μια απατεωνιά και μισή! Ναι, χανεις κιλά γιατί ψωμολυσας! Αλλά μετά αχ Παναγιά μου! Τα διπλά και μην σου πω τα τριπλά πως παίρνεις!

Η χερμπαλ λαιφ έχει το ρόφημα που λες που το πίνεις πρωί - βράδυ, έχει ένα σε στυλ τσάι και κάτι σταγόνες μπλιάξ που τις βάζεις μέσα στο νερό σου. Υποτειθεται πως είναι φυτικά και τα πίνεις κάθε μέρα. Το μεσημέρι τρώς μεσημεριανό σε μικρή ποσότητα και προσεκτικά. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ μέσα στην μέρα. Ούτε καφέ, ούτε φρούτο, ουτε τίποτα!

Την πριβέντ, δυστυχώς λόγω κέρδους τις συστήνουν οι περισσότεροι απατεώνες ενδοκρινολόγοι.... όπως είχε κάνει και σε εμένα ο δικός μου (που έκανα μαλακία και τον άκουσα), όπως έκανε και του Γιώργου ο δικός του (που με άκουσε και δεν το έκανε!).

Αυτό είναι ενα ρόφημα που το πίνεις το πρωί και το βράδυ και το μεσημέρι τρως μικρή μερίδα φαγητό και προσεκτικά. Επίσης ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Είχα χάσει 5 κιλά σε 1,5 μήνα και μετά πήρα 7 κιλά σε 2 μήνες!!!!!

Μα συγνώμη..... δεν χρειάζεται ρόφημα για να το κάνεις αυτό.... πίνε απλα ένα ποτήρι γάλα το πρωί, ένα το βραδυ, τρώγε μικρή ποσότητα και προσεκτικά το μεσημέρι και μην τρώς τίποτα αλλο. Ετσι χάνουν όλοι!!!! Αλλά το μετά είναι το πρόβλημα. Ασε που αυτά τα ροφήματα κάνουν ένα 80€ το κουτί που ανάθεμα και αν σε φτάνει για μια βδομάδα!!!! Αστο κοπελιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω αυτο λεω ρε συ...νομιζω οτι ειναι 1 παπαρια και μιση..

ε περιπου το ιδιο δεν ειναι ρε;;

δε ξερω..και γω ειμαι αυτης της αποψης..

ενταξει ..εμ επεισες...

πουτε για αστειο..

45 ευρω το κουτι κανει..αυτο ξςερω..αΛΛΑ ειμαι σιγουρη οτι δε νεχει αποτελεσματα..

να σια καλα ρε μαριλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!! τι κανετε?? χαθηκα εεε? σας διαβαζω ομως οπως παντα.

Μαρακι ειδα στο fb το μαγαζι σας και ειναι πολυ ωραιο!!! ελπιζω καποια στιγμη να περασουμε και μεις απο κει...μετα το θηλασμο φανταζομαι, γιατι εγω ακομα δεν τα παω καλα με τους δημοσιους θηλασμους...

Μαριλου μου με την αλλεργια τα παμε σκ@@τα... ο μικρος αυτο το 20ημερο εβαλε 300 γραμ και για τα δικα του δεδομενα ειναι μια χαρα αλλα οι βλεννες δεν σταματανε και κοψαμε και αλλα πραγματα εκτος γαλακτοκομικα( ψαρι, αυγο, μελι, καρυδια,πεπονι...)αστα δεν την παλευω αλλο,δεν ξερω τι να φαω για πρωινο και γενικα σνακ...τα κυριως ενταξει καλα τα βολευω( σωσω αυτη τη διαιτα να κανεις να σου πω εγω που πανε τα κιλα...) ειμαι κατω 3 κιλα απο πριν την εγκυμοσυνη και βλεπω να κατεβαινω και αλλο αν συνεχισουμε να κοβουμε κι αλλα...

Μαμα ευα περαστικα σας και υπομονη σε λιγο ανοιγει ξανα ο παιδικος...παει και το καλοκαιρι!!

να πω ενα γεια και στην Τονια που εχει χαθει...

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάρες μου, τι κάνετε? Ελπίζω να είστε όλες καλά και να την παλεύετε με τα μικρά σας. Είναι αδύνατον να διαβάζω όλες αυτές τις σελίδες άλλωστε πάντα υπήρξατε στοματούδες, το ίδιο και εγώ και γι'αυτό δεν σας πιάνω. Απο τα λίγα που διάβασα όμως βλέπω πως είστε σε μεγάλο οίστρο.....

Μαριλού πως πάει η νέα εγκυμοσύνη? Συνεχίζεις και έχεις υπνηλία? Εγώ στα μικρά ήθελα να κοιμάμαι και να καπνίζω όλη την ημέρα :roll: τελικά τίποτε από τα 2 δεν ευχαριστήθηκα.

Μαρία αν και δεν σε ξέρω να σου ζήσει το μωράκι σου και μην χαλιέσαι με την παπαριά του καθενός, ακόμα και αν αυτός είναι ο φυσικός πατέρας της μικρής. Τώρα προέχει η δική σου ψυχική ηρεμία για να μπορείς να αφοσιωθείς στη μικρούλα σου και μόνο σε αυτήν. Στην πορεία θα την βρείτε την άκρη και στα υπόλοιπα..

Ευάκι πως πάει η ζωή με τα ταρζανάκια σου? Συνεχίζω και σε θεωρώ ήρωα με 3 παιδιά, εδώ εγώ με τους 2 και μου έρχεται να φρικάρω. Ωρες-ώρες δεν την παλεύω ρε κορίτσια θέλω να αρχίσω να τσιρίζω και να με ακούσει όλη η γειτονιά.Εχω βρει όμως το κόλπο: μετράω μέχρι το 100 και συνήθως μου περνάει

:?::?:

Τόνια πως πάει ο αποθηλασμός και η μάσα της μικρής? Δεχτηκε εύκολα την εισαγωγή τροφών? Πως σου φαίνεται η ζωή τώρα που δεν αρμέγεσαι??? :lol::lol::lol:

Η Ειρήνη ρε παιδιά που βρίσκεται? Ερχεται σε συναντήσεις ή έχει εγκαταλείψει?

Όσο για σένα πόντια κοκκινομάλλα, εγώ δεν είμαι σαν την αμν και εντάξει δεν παρεξηγώ και άλλα τέτοια. Αν σε πετύχω μπροστά μου θα σου τα πω από κοντά :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Η Μαρθούλα τι κάνει? Διαβάζω ότι είναι στα ντουζένια της.....και που να δεις φιλενάδα, τα καλύτερα έρχονταιιιιιιιιιιιι!!!! :oops::oops::oops:

Τα δικά μας τώρα: είμαστε ακόμα στο εξοχικό και λέμε να κάτσουμε εδώ μέχρι και τέλος του μήνα. Μετά θα έχω 1 μήνα ακόμα για να προσαρμοστώ και γω και τα μικρά μέχρι να ξεκινήσω δουλειά. Τι κρίμα που θα αφήσω τα μικρά μου για να πάω να φρικάρω πάλι αλλά ας όψεται ότι δεν γίνεται οικονομικά και διαφορετικά. Νομίζω πως με καταλαβαίνεται τι εννοώ αλλά έχω βαρεθεί ρε κορίτσια μετά απο 12 χρόνια σε αυτή την δουλειά και 15 περίπου δεξιά και αριστερά. Θέλω λίγο να πάρω τον χρόνο μου και να σκεφτώ κάποια πράγματα και δεν έχει να κάνει αυτή η φάση με τα παιδιά αλλά με εμένα προσωπικά. Τεςπα, αυτό που συμφωνήσαμε με τον Σάκη είναι πως θα μείνω για άλλα 3 χρόνια μέχρι να μπορέσουμε να σταθούμε καλύτερα και μετά θα την κοπανίσω. Μάλλον θα ιδιωτευσω με μια φίλη μου, αλλά βλέπουμε.....

Η Ραφαέλα μεγαλώνει κάθε μέρα και πιό πολύ, το ίδιο και ότι γαϊδουρεύει. Είναι όλη την ημέρα στη θάλασσα, χειρίζεται τους πάντες και κυρίως τα πεθερικά μου που δεν μπορούν να την κάνουν καλά με τίποτε. Μόνο σε εμένα και στον μπαμπά της δεν περνάν αυτά αλλά τι το θέλεις όταν όλοι οι άλλοι τρέχουν από πίσω της με το παραμικρό?

Εδώ και 2 βδομάδες έχει αρχίσει να τραυλίζει, ποιά αυτή η σταματού που η γλώσσα της πάει ροδάνι. Το είχε κάνει για 2 μέρες και στην Κρήτη λίγο πριν την μετακόμιση αλλά σταμάτησε. Τώρα όμως παρακράτησε το κακό. Αφού έκλαψα, μάλωσε και σιχτίριασα, αποφασίσαμε με τον Σάκη να ρωτήσουμε και την γνώμη ειδικού. Χθες την πήγαμε σε λογοπαιδικό και μας είπε πως μάλλον της έχει πέσει βαριά αυτή η αλλαγή κατοικίας καθώς και ότι ο μικρός δεν είναι πια εκείνο το ζαβό μέσα στο ριλάξ

:D:D αλλά έχει άποψη και την εκφράζει. Μας είπε να της μιλάμε αργά και να μην μασάμε στα τερτίπια της και είναι αισιόδοξη πως θα σταματήσει. Εγώ όμως γιατί δεν είμαι τόσο αισιόδοξη???

Ο μικρός όπως σας αναφέρω έχει κάνει ένα μεγάλο άλμα ανάπτυξης και προσπαθεί και αυτός να νιώσει μεγάλος. Θέλει να μοιάσει της αδερφής του, θέλει να περπατήσει, την κυνηγάει με την στράτα, κ.α, τέτοια τρελλά!!!! Είναι 11 κιλά και ιδιαίτερα ψηλός και η Ραφαέλα 13,5. Σε λίγο θα μοιάζουν για δίδυμα!!! :roll::roll::roll:

Αυτά τα λίγα από εμάς, θα τα ξαναπούμε σύντομα. Και αν δε γράφω συχνά τα νέα μου να ξέρετε πως πάντα σας σκέφτομαι με τις πιο όμορφες εικόνες και χαίρομαι που διαβάζω για τις τρέλλες που κάνετε και για τα καφεδάκια που πίνετε..... ;);) Πιστεύω πως κάποια στιγμή θα το πιούμε και μαζί.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σακουλινα με συγκινησες ρε...τι να πρωτοσχολιασω..κα ιγω η γαιδουρα δε πηρα 1 τηλ..βλαει;α μου..1 μηνα συνεχομενα ειχα κοσμο..τη θουλη με τα παιδια ,την εθερα την κουμπαρα...περασαμε καλα..

σημερα κια χθες το απογ πηγα για μποανιο..μαλακια γιατι φυσουσε..σημερα θα φωναξω τη νταντου να παω θεατρο..στη κατσαριδα..

αυριο δουλεια..

ε αυτο με το τραυλισμα σακουλ το εχω ξανα κουσει..

θα περασει..μη μασας..ολα καλα θα πανε..

αληθεια σκεφτεσαι να φυγεις απο τη δουλεια;γιατι ρε;;

τοσο ασχημα ειναι;;

ρισκο ο ιδιωτικος τομεας στισ μερες μας..

εκτος και αν εισια...τελεια!!!

ο μικρος ακομα θηλαζει;;απο στερρεες πως πατε;;

να σε κανω περιληψη μινι..η μαριλου θυμαται να μπει οποτε θελει..

αλλα ειναι εγκυος..δε το ξεχναμε..

το σπιρτουλι το μικρο κανει αλλεργειες..μονο το νερο δεν εχει κοψει..

η τονια εχει σαλεψει..

καλο κωλοπαιιδο ο κυριακος..ετοιμαζςεται για τη βαφτιση..

προσπαθει να κοψει πανες..καλα τα πει..ο μικρος της δε τρωει..η μικρη ουτε ακουγεται σαν παιδι..

η μαμα ευα καλα..ειχαν κατι ιωσεις απο 1 θεια και τουσ πηγε πισω..συνεχιζει διαιτα με κοτοπουλο ρυχζι 2 μηνες..εχει γινει αγνωριστη..

η ανμ θηλαζει και ολα καλα..

η ειρηνη καλα

παλευει με το μιρκο..αλλα ειναι καλος ειπε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βρε σωσω με την περιληψη μια χαρα !! :D

Σακουλινα τι κανετε καλο μου ..καιρο ειχαμε να μαθουμε νεα σας ..Αυτο με το τραυλισμα το εχω ξανακουσει κ γω για παιδακια που γενικα βιωνουν αλλαγες στην ζωη τους ..εφοσον κ ο ειδικος που απευθυνθηκατε σας εδωσε αναλογη απαντηση μην μασας που λεει κ η Σωσωκα θα περασει κ αυτο ..

Βαλε μας καλε καμια φωτογραφια καινουργια των τεκνων να τα δουμε !!

Βρε Σπιρτουλι τωρα που σε διαβασα τρελαθηκα μ'ολα οσο σου εχουν απαγορευσει να τρως ..σιγα σιγα μ'αυτο τον ρυθμο θα σε παρει ο αερας καλο μου !!!

Αντωνια ετοιμαζεστε σιγα σιγα ? Αντε κοντοζυγωνει η μεγαλη μερα !

Μαριλου που εισαι καλε ? Γι'αυτο που λεγατε για τις συγκεκριμενες διαιτες ουτε που τις εχω ξανακουσει ..Αλλα μεταξυ μας μου φανηκαν καπως ..οχι οτι αυτη η διαστροφη που κανω εγω ειναι καλυτερη παπαρια αλλα λεμε τωρα ..τουλαχιστον πρωτεινη παιρνω κατι ειναι κ αυτο ..Ομως σιγουρα σκοπευω πολυ συντομα να σταματησω ολη αυτη την κατασταση γιατι ειλικρινα μπαφιασα ..Νομιζω οτι θα βλεπω ρυζι - πυλαφι κ τα συναφη κ θα κανω επιτοπου μεταβολη ..το ιδιο κ για την πουλαδα..Απλα απο δω κ μπρος θα τρωγω παλι οπως πριν χωρις τις βλακεις που εκανα ..Ειμαι πλεον στους 3 μηνες κ κατι ψηλα κ ειμαι στα 18 μειον ..Στοχος μου ηταν εξαρχης τα 25 αλλα δεν εχω αλλο κουραγιο την τρελα μου ..Εξαντλησα ολα τα περιθωρια μαζοχισμου μου .. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα κανεις;;παραπανω απο 2 μηνες;;δε πας καλα ρε συ!!!με τομπαρδον..σταματησε τη!!σε παρακαλουμε ολες...ασε τα 7 κιλα..δε πειραζει..πολυ καλη εισαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oντως περασε πολυς καιρος ρε γμτ..θα τα χασω ομως τα υπολοιπα εφτα ..ισως οχι με αυτον τον ιδιο τροπο αλλα με υγειινη διατροφη..το σκοτωσα το υγιεινη..τεσπα..

θα κρατησω ομως το τριωρο γευμα γιατι φαινεται να με κραταει χορτατη να μην ορμαω οπου βρω ..ευτυχως εχω το περπατημα κ το παρκο με τις μικρες σαν γυμναστικη κ το σεξ..που θα παει..θα τα χασω ..τα κιλα γιατι τα μυαλα μου τα εχω χασει προ πολλου.. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 6 και 1 μου είπε!!! Δεν ξέρω κ εγώ σηκώνω τα χέρια ψηλά!!!!
    • Α τέλεια!! Το είχα κι εγώ άγχος με το σκυλί γιατί δεν έχω καταλήξει ακόμα σε παιδίατρο για να το συζητήσουμε..
    • αχαχ το ίδιο είμαστε!  Κορίτσια μίλησα με παιδίατρο! Ρώτησα για εμβόλια αν πρέπει να κάνουμε, και μου είπε τίποτα άλλο πέραν του κοκκύτη που έχω ήδη κάνει! Μου είπε ότι μπορεί να είναι και στον τοκετό μας. Επίσης, είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με το σκυλάκι ίσα ίσα ότι βοηθάει το μωρό απλά στην αρχή να υπάρχουν όρια, να μην πάει στην κούνια κτλ..
    • Έλα σοβαρά τώρα ;;; Ρε κορίτσι μου τι γίνετε δεν ξέρω εύχομαι να πάνε οοολα καλά πραγματικά στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 🙏🙏🙏 Ίσως δεν έπρεπε να κανείς άλλη χοριακη αφού είχατε με τον υπέρηχο εικόνα  σε ποια βδοαμδα βρίσκεσαι τώρα ;
    • Κορίτσια! Ο γιατρός σήμερα είδε το έμβρυο κ ακούσαμε και καρδιά! Και εγώ πήγαινα για αποξεση...του λέω μα η χοριακη έπεσε...μου λέει εγώ αυτήν την εγκυμοσύνη τώρα δεν την ρίχνω  Δε ξέρω τι έγινε αλλά κρατάω μικρό καλάθι!!! Πριν μια βδομάδα ακριβώς φαινόταν μόνο ο σακος κ μέσα σε μια εβδομάδα είδαμε κ μωρό κ καρδιά???? Θα τρελαθούμε!!!! Έχει ξανά συμβεί αυτό? Του λέω μήπως κάτι δε πάει καλά γι αυτό πέφτει η χοριακη? Μου λέει εγώ κρατάω μόνο τον υπέρηχο τωρα....
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...