Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 43-όλα του γάμου δύσκολα...


Recommended Posts

Μάγδα θα συμφωνήσω και εγώ με την Τόνια στο θέμα της Μαρκέλας, (το είχα πει και πιο παλιά, αλλά παρεξηγήθηκα, οπότε και σταμάτησα να προτείνω ή να δίνω ιδέες!) τόση ώρα πιπίλισμα? :o:o .....εγώ αυτό που έκανα με το μπουμπούκι ήταν ακριβώς αυτό, με το που άρχιζε να πιπιλά την απομάκρυνα και την έβαζα πίσω στην κούνια της για ύπνο ή την έβαζα στον ώμο μου (κατάλαβες αγκαλιά) και μετά για ύπνο....η δικιά μου το εξέλαβε καλά το μήνυμα, δεν χρειάστηκε να το κάνω πολλές φορές....προσπάθησέ το, ίσως να σε δυσκολέψει για λίγα βράδια, αλλά αξίζει τον κόπο!!!! ;) ........ και αυτό που είπε η Τόνια "πάμε για γαλατάκι και μετά ύπνο" είμαι σίγουρη ότι θα το καταλάβει αν της δείξεις τι εννοείς, είναι 17 μηνών σίγουρα θα καταλάβει!!!! ;) ......

τώρα για την ώρα του ύπνου......της το επέτρεψες την πρώτη φορά για αυτό και πήρε παράταση....

και εγώ αν αφήσω το μπουμπούκι να πάει μόνη της για ύπνο σίγουρα θα πάει τα μεσάνυχτα!!!!

Συμπεθέρες μου χαίρομαι που σας διαβάζω πάλι και που είστε καλά :x:x

Γάλα :lol::lol::lol: καλημέρα τι κάνεις σήμερα? και εσύ διαμαρτύρεσαι? :lol::lol:

Τελικά Φρανίτα αυτό που πρότεινε η χρύσα δεν είναι και άσχημη ιδέα, δλδ να βάλεις διαφημήσεις με σκοπό να κερδίσεις χρήματα, τα οποία θα πάνε στα φωτά παιδάκια εκεί!!! ;)

Μαρία πώς πήγε η νυχτερινή ποδηλατάδα? πού πήγατε?....ρε συ δεν είναι επικίνδυνα με ποδήλατο το βράδυ στην Λάρισα?....φωτάκι έχετε? φωσφωρούχα ρούχα ή γιλέκο ή κάτι άλλο? :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάγδα είσαι τόσο ψιλή και εσύ? :o:o:o , μπράβο πολύ θα ήθελα να είχα τέτοιο ύψος, μου αρέσουν οι ψιλές γυναίκες, αλλά όχι οι άχαρες!!!! :roll::roll::roll: ....αν είσαι τόσο ψιλή το χαμηλότερο τακουνάκι θα είναι καλύτερο.....ο άντρας σου τι ύψος έχει?

εγώ πάντως φοράω τέτοιο τακούνι και χωρεύω και τρέχω με αυτό, κανέναν πρόβλημα!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πάντως φοράω τέτοιο τακούνι και χωρεύω και τρέχω με αυτό, κανέναν πρόβλημα!!!! :D

Αργυ να σε δω να κανεις τρεξιμο με τη γοβα στιλετο να πεθανω!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Γιατι βρε παρεξηγηθηκες;;;; ιδεες δινουμε που μπορει να εχουν αποτελεσμα αλλα σιγουρα δε ταιριαζουν σε ολες τις μαμαδες! :roll:

Η καθε μια εχει τη θεωρια της! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια εγώ δεν παρεξηγήθηκα, με παρεξήγησαν εννοώ!!!! :roll::roll::lol::lol:

βέβαια αυτό που λέμε στην Μάγδα μπορεί να μην ταιριάζει ούτε στην ίδια ούτε στην Μαρκέλα....μπορεί η Μαρκ. να γυρίσει και να πει "μάνα ποιός σου βάζει τέτοιες ιδέες?!!!" :lol::lol:

ρε συ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα τακούνια και μερικές φορές μου έτυχε να τρέξω φορώντας τα!!! :roll::roll:

Λένα :(:( τι ηλίθιοι ....δλδ για μια μέρε εργασίας ακόμη και θα έπαιρνε αποζημίωση? και τον απέλυσαν μία μέρα νωρίτερα? :o:o:o τι είναι αυτά? πόσο θα ήταν η αποζημίωση? τόση μεγάλη?

μακάρι να βρει κάποια άλλη δουλειά σύντομα, έχετε και έξοδα τώρα!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο είναι η γιορτή της Αναλήψεως του Κυρίου και είναι αργία, όλα κλειστά και τα σχολεία επίσης και είναι και η γιορτή του πατέρα (εδώ και στην Αυστρία) και αν έχει καλό καιρό θα πάρουμε τα ποδήλατα και θα πάμε καμμιά βολτούλα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

η 1η μέρα εκπαίδευσης τουαλέτας ήταν πλήρη αποτυχία, δεν έκανε τσίσα ούτε 1 φορά στο γιογιό :?:?:? για να δούμε πως θα πάει σήμερα..... έχω δώσει διορία 1 εβδομάδα αν δεν δώ καμία πρόοδο θα το αφήσω για αργότερα.

Λένα πρώτα θα κόψετε την πάνα της ημέρας και μετά της νύχτας, όχι όλα μαζί. Εγώ την βάζω στο γιογιό κάθε μισή ώρα μετά από λίγες μέρες κάθε 1 ώρα κοκ. Άντε ξεκινήστε να λέμε τον πόνο μας :lol::lol::lol:

Για τον Τόλη κρίμα πολύ στεναχωρήθηκα :(:(:( ελπίζω να βρεί γρήγορα κάτι καλύτερο και αντάξιο των σπουδών του ;)

Μάγδα δεν είσαι η μόνη που η Μαρκέλλα ξυπνάει για πιπίλισμα και η Έλενα το κάνει απλά τελευταία το έχει μειώσει. Απλά εγώ το έχω συνηθίσει και συνεχίζω τον ύπνο μου ενώ η Έλενα πιπιλίζει :roll::roll::roll::roll::roll: και δεν έχω κουράγιο για καμία προσπάθεια αυτή την στιγμή :oops::oops::oops: αν δοκίμαζα αυτό που λένε η Τόνια και η Αργυρώ μπορεί να άλλαζε η κατάσταση και μάλιστα σε μερικές μέρες αλλά δεν το παίρνω απόφαση..........

Βίκυ γιατί ΕΔΕ? έγινε κάτι?

Μάρθα γάλα????????? απίστευτος ο Ντόντος :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

τι κανετε?

νατασουλα καθε παιδι ειναι διαφορετικο και σε αυτον τον τομεα της τουαλετας

αλλα ειναι ετοιμα πιο νωρις καιαλλα πιο αργα

και την δικια μου την κοβω μεγαλυτερη να κοψει την πανα

καποια με ρωτησε ποσες μερες εχει πυρετο η μικρη

σημερα το μεσημερι θα κλεισουμε 3 24ωρα

αλλα σημερα απο τα ξημερωματα που εκανε δεν ξανα ανεβασε

αντε να δουμε

και μενα μ΄'αρεσουν τα ψηλα τακουνια αλλα για λιγη ωρα δεν μπορω πολυ ωρα

ιδιως μετα την εγκυμοσυνη ισως επειδη βαρυνα κιολας εχω και την μικρη αρκετα αγκαλια μου που να φορεσω το 10ποντο :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!

αργυρουλα μου θα επαιρνε 2.5 μισθους σαν αποζημιωση αλλα λογω μνημονιου αλλαξαν το νομο κ τωρα δε δικαιουται τιποτα. του εκαναν κ τη μπινια που τον εδιωξαν και μια μερα νωριτερα, οποτε...

νατασουλα κ εμεις θα ξεκινησουμε τωρα που θα κλεισουν τα σχολεια.

ενταξει φανταζομαι οτι θα την κοψει συντομα, ειναι πολυ εξυπνουλα η δικια σου!

ο αναστασης λεει τα κακα κ τα τσισα του την ωρα που τα κανει, θαδουμε, ελπιζω να μην ταλαιπωρηθουμε πολυ

κοριτσια κ εγω ελπιζω να βρει κατι συντομα, ειναι κριμα, ειναι στην πιο δημιουργικη του ηλικια, εχει τοση θεληση τοσες γνωσεις.. ειναι κριμα ολο αυτο που γινεται..

την παρασκευη παμε εκδρομη με το σχολειο στον αγ νικολαο στη ναουσα

σκεφτομουν να μην παω αρχικα αλλα τωρα λεμε με τον τολη μηπως παμε κ οι 3 μαζι, θα του αρεσει του μικρου φανταζομαι!!

να ρωτησω κ τη γνωμη σας για κατι αλλο?

το papA αν το κανω εξω χωρις το βιβλιαριο κοστιζει 80 ευρω

κ λεω να παω κ στον αλλο γυναικολογο να κανω αυχενικη για να μου τη γραψει κιολας να μην πληρωσω τιποτα

την αυχενικη την εχω σε μια βδομαδα

αν κλεισω ραντεβου σε αυτον την τριτη πειραζει αν την ξανακανω κ την τεταρτη?

δεν ξερω τι να κανω, δεν ειναι πολλοι οι 2 υπερηχοι 2 μερες συνεχομενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ:

Για ποιο λόγο χρειάζεται στέρεα τροφή το μωρό σας;

Περίπου στην ηλικία των έξι μηνών, το γάλα από μόνο του ίσως να μην ικανοποιεί πια τις σωματικές του ανάγκες. Η στέρεα τροφή παρέχει τα απαραίτητα θρεπτικά συστατικά, όπως το σίδηρο, τα οποία χρειάζεται πλέον ο οργανισμός. Επίσης με τη στέρεα τροφή το μωρό θα αρχίσει σιγά σιγά να απολαμβάνει υγιεινό φαγητό και να ανακαλύπτει πως τα γεύματα είναι διασκεδαστικά. Το μωρό σας γίνεται πιο ανεξάρτητο, μαθαίνει πως να κάθεται μόνο του χωρίς υποστήριξη και αρπάζει ό,τι θέλει, λατρεύει να βάζει πράγματα στο στόμα του και θέλει να συμμετέχει στα πάντα. Το να μάθει να τρώει στέρεα τροφή και να συμμετέχει στα οικογενειακά γεύματα είναι τα επόμενα βήματα στο δρόμο για την ανεξαρτησία

Το μωρό σας χρειάζεται ακόμη γάλα

Το μωρό δεν είναι ακόμη έτοιμο να σταματήσει το θηλασμό ή το μπιμπερό, παρόλο που άρχισε τα στέρεα γεύματα. Για αρχή, απλώς θα συνηθίσει στο να δοκιμάζει τροφές με νέα γεύση και διαφορετική υφή, και το περισσότερο από το φαγητό που θα βάζετε στο στόμα του, θα ξαναβγαίνει αμέσως, οπότε είναι απαραίτητο να συνεχίσετε με το θηλασμό ή τη φόρμουλα. Ουσιαστικά, αυτή θα είναι η βασική πηγή τροφής του μέχρι να γίνει ενός έτους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει φανταζομαι οτι θα την κοψει συντομα, ειναι πολυ εξυπνουλα η δικια σου!

δλδ η δικιά μου δεν είναι και πολύ εξυπνούλα!!!! :?:!:

δεν ξερω τι να κανω, δεν ειναι πολλοι οι 2 υπερηχοι 2 μερες συνεχομενα?

οι υπέρηχοι δεν κάνουν κακό, δεν έχουν ακτινοβολία....γιατί να μην κάνει? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύα η καλλιέργεια βγήκε?

Λένα η Έλενα τα λέει μόλις τα κάνει..... χθες που ήταν όλη μέρα χωρίς πάνα έκανε τσίσα ανά μισή ώρα και αυτό με προβηματίζει πιο πολύ νομίζω ότι είναι σημάδι ότι δεν είναι έτοιμη

Πόσο καιρό δούλευε Τόλης και δεν δικαιούται αποζημίωση?

Ο υπέρηχος δεν έχει καθόλου ακτινοβολία οπότε νομίζω δεν υπάρχει πρόβλήμα ;)

Χρύσα σούπερ ο μπέμπης 1800 :D και με το κεφάλι κάτω :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόλις διάβασα ότι στην Γαλλία σε ένα σχολείο η δασκάλα έβγαλε έξω από την τάξη έναν 11χρονο μαθητή επειδή φώναζε και δεν καθόταν καλά και εκείνος κρεμάστηκε!!!! :o:o:o:o:shock::shock::shock: και τώρα είναι στην κλινική σε κώμμα!!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασουλα οχι δεν βγηκε το απογευμα θα βγει

η δικια μου τα τσισα δεν τα λεει αλλα τα κακα τα λεει απο 1 χρονων

στην αρχη ετρεχε και κρυβοταν και φωναζε κακα κακα :lol::lol: και δεν ηθελε να την ενοχλει κανεις

πολλες φορες προσπαθησα να την βαλω και στο γιογιο και στην τουαλετα αλλα δεν ηθελε με τιποτα

και με παιχνιδια και συνεχεια να της μιλαω και να της λεω οτι και εγω δεν εχω πανα αλλα τιποτα

τωρα με αυτα που περασε με σακουλακια κτλ φοβαται παρα πολυ και δεν θελει ουτε δευτερολεπτο να μεινει χωρις πανα

οποτε δεν ελπιζω συντομα να την βγαλει

και δεν θελω να την πιεσω κιολας

και εγω αυτο ξερω πως ο υπερηχος δεν πειραζει

αργυ :shock::shock: πλακα κανεις :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

Αργυρώ υπάρχουν κάποιοι κανόνες στις ποδηλατοβόλτες

1. δηλώνεις συμμετοχή

Τα ποδήλατα είναι καμια 200 μπορεί και παραπάνω και πάμε όλοι μαζί

Δε σταματάμε χωρίς σοβαρό λόγο

Μπροστά, πίσω και στα πλάγια υπάρχουν ποδηλάτες με φωσφορούχα γιλέκα

που σταματούν την κυκλοφορία από τους δρόμους που περνάνε οι υπόλοιποι..

Την Πέμπτη είναι..

Αχ βρε Λένα κρίμα.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αργυ μου το καταλα οτι σε παρεξηγησαν,αυτο εννοουσα και ρωτησα γιατι!!! :lol::lol::lol: συνεννοηση κουκουτσι!!! :lol::lol:

Κρεμαστηκε;;;;;!!!!! :o:o:o:o αυτοκτονησε ή ατυχημα;;;;; :o:o:o καλα δε φταιει η δασκαλα που τον εβγαλε εξω,ο θεος κι μοιρα του του καημενου τι βιωματα ειχε που το οδηγησαν εκει... :(:(:(:(

Η Ρεα αν ειναι εξυπνουλα;;;με αυτα που λες νομιζω οτι σας πουλα και σας αγοραζει σε dt!!!!! :lol::lol::lol:

Nατασουλα μωρε μικρουλα ειναι και η δικια σου...μακαρι να ειναι ομως ετοιμη και να ξεμπερδευετε! ;)

Λενα εχω θυμωσει πολυ με αυτα που κανουν στο Τολη!!!!! :evil::evil::evil: Θελεις βρε κουμπαρε να απολυσεις ενα υπαλληλο για τον οποιοδηποτε λογο;;με γεια σου με χαρα σου,αλλα κανε το καθαρα μη προσπαθεις να του παρεις και τα σωβρακα!!!! :evil::evil::evil:

Λενακι αφου ο Τολης ειναι αξιος θα βρει κατι αλλο σιγουρα!!! κι αν αργησει λιγακι,δε θα χαθειτε βρε! ;)

Κι εγω νομιζω οτι δε πειραζει για τον υπερηχο...ενταξει ειχαν ακουστει διαφορα,αλλα οταν τα ειπα στο γιατρο μου ξεραθηκε στα γελια και μου ειπε να σταματησω να διαβαζω!!!! :lol::lol::lol: ενταξει αν κανεις καθε μερα κατι μπορει να παει στραβα,μου ειπε,αν και παλι δεν ειναι σιγουρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία όταν είπες ποδηλατάδα νόμιζα τα 2 σας μόνο! για αυτό ρώτησα.....είναι οργανωμένη δλδ!!! :D ...ωραία, άλλαξε η Λάρισα :D

Λένα για σένα το παρακάτω, να δεις τους κανονισμούς ενός εδώ δημοτικού σχολείου!!!:

http://www.grundschule-brueser-berg.de/ ... g-2007.pdf

όσο για το παιδάκι, ποιός ξέρει!!! ,μπορεί να είναι και ευαίσθητο....είναι σε κώμμα τώρα!!!

Η Ρ. βάζει τα χέρια της όλο πίσω στον πωπό της και όλο της τα πλένω, της λέω μύρισέ τα τώρα, να δεις πώς μυρίζουν!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα και αυτό:

http://www.grundschule-brueser-berg.de/ ... g-2007.pdf

θέλει μετάφραση βέβαια, αλλά τόσες απαγορεύσεις :o:o:o:o

κάνει ένα ψωφόκρυο 12 βαθμούς έχουμε και θέλω να πάω στο ΣΜ να πάρω σοκολατάκια για τον μπαμπά που γιορτάζει αύριο (γιορτή του πατέρα) να δώσουν τα παιδιά, ο Λ. έχει ήδη ετοιμάσει κάτι από το σχολείο του!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!!

σημερα βγηκα εξω ...με τον μανωλη βολτα ...μεχρι το φαρμακειο για να παρουμε αντιηλιακο και επιστρεψαμε ...το νινι τσινισε καποια στιγμη και με πηρε η πεθερα αλλα μεχρι να ερθω ηρεμησε παλι ....με θελει για πιπιλα να κοιμηθει και αυτος :evil: ευτυχως για την ωρα επιλεγει αυτοσ και με πεταει και μετα που τον αφηνω κατω δεν τσιναει ....προσπαθω να τον αφηνω κατω πριν γινει ολο αυτο αλλα δεν καταφερνω και πολλα ακομα ....ουτε η πιπιλα πιανει ... :(

ο μανωλης ερωτευτηκε κατι παπαγαλακια ...αλλα σιγα μην του παρω παπαγαλακια .Ειχα για χρονια και ειναι πολυ παιδεμα και φασαριοζικα ....

Τωρα ειναι παλυ βολτα με τους παππουδες ....καλοπερναει .

Ο μικρος εχει 3 μεγαλες αναλαμπες χωρις υπνο την μερα ....μια το πρωι οταν ξυπναει μια το απογευμα και μια το βραδυ πριν τον υπνο ...τις υπολοιπες φορες ξυπναει για να φαει λιγο και κοιματε στις αναλαμπες ειναι ξυπνητος για κανα δυωρο και τρωει σε αυτο το δυωρο πολλες φορες .

Εμενα με ποναει η μεση πολυ ακομα .

παω να δω το φαι και ερχομαι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντιηλιακο πηρα της βισι σπρει με δωρο ενα καπελο ,πηρα και δυο μασκες ομορφιας ης απιβιτα για μενα :D

η φαρμακοποιος μου μου ειπαι να βαζω και εγω απο το ιδιο αντιηλιακο μην παρω για μενα 8-)

χθες φορεσα το μωρο με το σλινγκ για να το προβαρω ,με ειδε η πεθερα και παραλιγο να παθει εγκεφαλικο :lol::lol::lol::lol: " ηηηηηηη βγαλτω βγαλτω απο εκει κοιτα πως ειναι μαζεμενο !!!" της ειπα οτι ετσι ειναι καλα και μου το συστησε η γιατρος μου (παιδιατρος) να παρω τετοιο :D δεν ειπαι τιποτα ...η γιατροι παντα πιανουν σαυτην :lol::lol::lol::lol:

ο μικρος εχει βρει την χαρα του με τον παππου ...του κανει ολα τα χατηρια ,χθες στην βολτα ειδε μπαλονια και λεει στον παππου "παππου κοιτα" και του εκανε και το κεφαλι με το χερι να κοιταξει προς τα εκει ...ε φυσικα του πηρανε μπαλονι :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

μαγδα που ρε πως τη παλευεις..δε εαντεχω πιπιλισμα..προσπαθησε να κανεις αυτο που λεει η τονια..στη αρχη θα ζοριστεις κ μετα θα αγιασεις ;)

λεναρα :o:o:o:o:o κριμα ρε :cry::cry::cry::cry: δηλ δε πηρε αποζημιωση? :roll::shock::shock::shock: εμενα ο προηγουμενος γιατρος με ειχε πει οτι δε κανει καλο να κανεις συχνα υπερηχους :roll:

αν κανεις μονο στο εναν?δηλ οχι στη αγγελικη? :roll:

αργι κριμα ρε για το παιδακι :cry::cry::cry::cry::cry: κριμα κ παλι κριμα

τονια ακου ωραριο του μπεμπη..

κοιμηθηκε 10 το βραδυ..κ ξυπνησε οριστικα 8,50

κ ξανα κοιμηθηκε 12 για μιση ωρα :shock:

κ εχειενα τεταρτο που ξανακοιμηθηκε..να δω για ποσο

οχι πες μου..ειναι υπνος αυτο για 3,5 μηνων :twisted::twisted::twisted::twisted:

νατασουλα εγω κοντευω μηνα κ ακομα δε παει στο γιογιο..αν κατσει τα κανει με τη μια..αν εχει δηλ να κανει

αλλα το θεμα ειναι οτι δε καθεται..αν ομως ερθει καποια κ του πει πως κανει τσισα τα κανει ο κυριος :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

εγω θα σου ελεγα αφου το ερχισες μη το σταματας..εγω δε κανω πισω..τελος πεισμωσα :evil:

ευη μακαρι ολα καλα με τη μικρη..

μολις εφαγα μια σοκολατα 2 σοκοφρετες..

κ πριν 15 λπετα φακες με τυρι :o:o:o:o:o:o:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμηθηκε 10 το βραδυ..κ ξυπνησε οριστικα 8,50

καλά ρε Γάλα πλάκα μας κάνεις? το μπουμπούκι 3 μηνών ξυπνούσε κάθε μία ή δύο ώρες!!!! και σένα κοιμήθηκε 11ωρο και παραπονιέσαι?! :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...