Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 43-όλα του γάμου δύσκολα...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!! :D

Ζοριστικα να σας διαβασω και δε θυμαμαι και πολλα... :oops:

Παναγιωτα το διαβασα...δε ξερω τι να πω πια...και πως θα φυγουμε απο ΔΝΤ;;; νομιζω οτι δε τη γλιτωνουμε...σιγα μη μας δωσει η Ελβετια 100δις!!! :shock:

Μαγδουλα,Νατασακι και Γωγω μου ευχαριστω για τις ευχες! :x:-*:YMHUG:

Ναι μωρη Γωγω ειδες;;;;31!!!! ασ'τα σε λιγο θα ειμαι με το τσαγακι και τη κουβερτουλα στα ποδια!!!! :lol::lol:

Ευακι τι κανει η μικρη σου σημερα;;;στα κοριτσια ειναι πολυ πιο δυσκολο να παρεις ουρα... :?

Θουλη ο Αλεξ θα σου τραγουγησει με τη κιθαρα του στα γενεθλια σου!!!!! :lol::lol::lol:

Λενακι αφου διορθωνεται αυτο με τα ματακια της Ειρηνης μικρο το κακο! ;)

Ερακι που εισαι;;; μη μελαγχολεις ελα να σου φτιαξουμε το κεφι!! :D μιλαω εγω τωρα που χθες ημουν να με κλαιν οι ρεγγες!!! :roll:

Αναστασι!!!!! :o:o:o:o καλε πετα τη πεθερα απο το μπαλκονι να λυθει η καταρα!!!! :lol::lol::lol: εμενα ο Αλεξ προχθες εχυσε ενα μπουκαλι νερο στο στρωμα!!! το στεγνωσα με πιστολακι... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!!!

τι κανετε;;;

σας διαβασα..αλλα ειλικρινα δεν θυμαμαι τιποτα!!!!!

καλα εμας τον beaba μας τον κανανε δωρο..απο τα πρεναταλ..αλλα τοσο ποντιοι ειναι..υπηρχε ο ιδιος και μας πηραν τον ακριβο;;;..δεν παει καλα ο κοσμος λεμεεεε

νατασακι πηρα τηλεφωνω ξανα χτες στη Βιοκλινικη, μου ειπαν να παρω απο βδομαδα για να δουνε τι ομαδες εχουν διμηουργηθει και να μου πουν συγκεκριμενα για τις ωρες και τις μερες

Αν θα κατσω να δουλεψω και τον Ιουνιο, εκεινες τις μερες θα παιρνω αδεια για να φευγω.

Σημερα το απογευμα εχω γυναικολογο, και αυριο εχω ντοπλερ στο Παπαγεωργιου μεθαυριο μαλλων θα παμε καρδιολογο..αυτη ειναι η ευδομαδα των γιατρων οπως καταλαβατε!!!

Χτες πηγαμε παιδιατρο, καναμε το τελευταιο εμβολιο του πνευμονιοκοκκου..ο φοφος ηταν ισυχος και μονο οταν τον τσιμπισαν εκλαψε..

Επισης Ευα αυτο που ειχε ο φοφος ηταν ιωση...ισως να εχετε και εσεις τετοια..προσεξε εαν σου βγαλει πηρετικο εξανθημα..

εμας εβγαλε λιγο αλλα δεν το εδωσα σημασια..ειδε χτες τα σημαδακια που εμειναν στην πλατουλα του η παιδιατρος .

Μιλησαμε λιγο..απο αυτα που εχασε πηρε πισω 150 γραμμαρια..οχψι και ασχημα

επισης χτες ηταν η μερα που εφαγε καλα

5 σαρδελες ψητες 2 φετες κολοκυθακι για μεσιμεριανο..

ενα ολοκληρο γιαουρτι με μουσλι για πρωινο , μια ολοκληρη μπανανα, 5 κερασακια και αλλο ενα γιαουρτι ( με τα clusters toy Odyssea :evil::evil: ) για βραδυνο..

οχι και ασχημα!!!!!!!

Αυτα

παω να δουλεψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!! [smilie=toothy1.gif][smilie=toothy4.gif]

Απολαμβανω καφεδακι! Η Ε. πηγε στην γιαγια της και ο μικρος παιζει στο ριλαξ ησυχος! Η ξαδερφη καπνιζει στο μπαλκονι. Σημερα προβλεπω να βαρεσουμε παλι 30αρια! Θα λιωσουμε παλι!

Τονακι και εμενα αυτο με την Ελβετια μου φανηκε καπως. Φανταζεσαι ομως να τα δωσουν? Μωρε ας μας δωσει η Γερμανια αυτα που μας χρωσταει. Μα καλα απορω γιατι δεν τους πιεζουν να το κανουν. Μα τοσο βλακες ειναι? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερούδια μανούλες!!! :D

Νατασούλι μου... :x Πολύ όμορφες στιγμές, πράγματι, αλλά... να στο δώσω να το γεννήσεις εσύ που γουστάρεις τρελά;;; :-ss:ymblushing: Θα είμαι στο δωμάτιο και θα περιμένω να μου το φέρεις, οκ; :)) Τις κάλτσες τις θέλω απεγνωσμένα, σε παρακαλώ, μη τις δώσεις σε κανέναν άλλο, τις αγοράζω όσο-όσο!!!!! =))=))=)) Νούμερο! :P

Θουλάκι μου, και τα δικά μου τα φιλιά!!! :-*:x Πω, πω, μη με απογοητεύεις... Κι η Β έτσι ήταν μωρούλι και ήλπιζα ότι το 2ο αποκλείεται να είναι έτσι!!! Κούνια που με κούναγε, ε;;; :-?:lol: Ελπίζω να ήταν τυχαίο και να στρώσει γρήγορα το "πρόγραμμα" του Παντελάκου!!!! :D

Αναστασί μου, χθες το βραδάκι νωρίς, είχα πάλι κάτι δυνατά πονάκια, που πάλι :shock: έρχονταν ανά 5λεπτο! Ευτυχώς μετά σταμάτησαν. Όλα τα υπόλοιπα τα έχω όλη μέρα, κάθε μέρα, αλλά δυνατά (μάλλον συσπάσεις είναι αυτές) είχα χθες και πριν 2-3 μέρες. Για να δούμε... :roll: Να συμπληρώσω μια βδομαδούλα ακόμα μόνο, να έχω μπει κανονικά στο μήνα μου, να μην έχω άγχος για το μωρούλι... (και στο τέλος βέβαια, μπορεί να τον συμπληρώσω όλο τον 9ο και να παρακαλάω να βγει!!!) :lol: Πως κοιμηθήκατε απόψε τελικά; Ωραία η στρωματσάδα;;;;; ;;)

Χρυσουλάκι μου, εύχομαι καλά νέα απ' όλους τους γιατρούς!!!!!!!! :D Έφτασες και στο doppler;;; Δεν το προλαβαίνουμε το χρόνο, μιλάμε!!!! :shock: Μπράβο στο Φόφο που ήταν τόσο ησυχούλης!!! :ymapplause: Έχουμε κι εμείς ένα εμβόλιο αυτή την εβδομάδα... :?

Λενάκι, ευτυχώς που τα βλασταράκια σου δεν έχουν κάτι σοβαρό, μια χαρούλα!!! :D Απόλαυσε το καφεδάκι σου!!! ~o)

Τόνια, Αργυρώ, Θάλασσα, συμπεθερούλα, Σισσάκι, Αφροδίτη και σ' ΟΛΕΣ τις τρενομανούλες... να έχετε μια όμορφη μέρα!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα εμένα μου άρεσαν τα παπούτσια :-bd και το τακουνάκι τέλειο!!! :D

εδώ ρίχνει μια βροχή άλλο πράμα, χθες είχε 30 βαθμούς και σήμερα 16 και βροχή!!!! :shock::shock::shock:

Αναστ. ήθελα να πω για την φωτό του προφίλ σου :-bd:-bd ....

και κάτι άλλο ήθελα να πω αλλά δεν θυμάμαι :-?:-?#-o

σήμερα το μπουμπούκι μου ξύπνησε στις 5.45 :o:o:o:o ανοίγει την πόρτα της και ερχόταν μάλλον στην κρεβατοκάμα, αλλά την είδε ο άντρας μου (που ήταν στο διάδρομο) και της είπε να πάει γρήγορα στο κρεβάτι της και να είναι ήσυχη, εκείνη πήγε και άρχισε το μπλα μπλα τελικά 7 παρά είκοσι όλοι στο πόδι!!!! :?

δεν ξέρω γιατί αλλά και ο Λ. - όταν ήταν μικρότερος στην ηλικία της- αλλά και η Ρ. ενθουσιάζονται τόσο πολύ όταν βλέπουν τα σκουπίδια να περνούν!!!! :roll::roll::roll: περνούν τώρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

σημερα η μικρη ειναι καλυτερα

με λιγα δεκατα 37.5

μπορεσαμε και μαζεψαμε ελαχιστα ουρα :?:? τα πηγα σε εργαστηριο και βλεπουμε μου ειπαν θα δουν αν μπορουν με τοσο λιγα να βγαλουν αποτελεσματα αλλιως αυριο ξανα τα ιδια :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

οταν της εβαζα το σακουλακι το πρωι εκλαιγε με κοιτουσε στα ματια και φωναζε οχι μανουλα εισαι καλη οχι :cry::cry::cry::cry::cry::cry: μου ραγισε την καρδια το μικρουλακι μου

τωρα παιζει εξω στην αυλη με την γιαγια της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρω αυτη η παιδιατρος που την πηγαινω μου ειπε να μαζεψω ουρα και βλεπουμε :twisted::twisted:

την πηγα την κυριακη το βραδυ στο νοσοκομειο και την εξετασαν

τωρα βλεπουμε μακαρι να δειξουν τα ουρα μακαρι να φτανουν δηλαδη και βλεπουμε και κανουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

ησυχία σήμερα στο τρενάκι :?:? εγώ ήμουν Κοζάνη το πρωϊ για δουλειά και επέστρεψα πριν λίγο

Γωγώ μπορείς να φας για πρωϊνό ρυζογκοφρέτες και κασέρι σόγιας, μπορεί να μην είναι ότι καλύτερο αλλά άν πέσουν οι μεγάλες πείνες είναι πεντανιστιμο. Εγώ όλη την μέρα στο γραφείο με αυτά την έβγαζα ;) Επίσης και αυγά μπορείς να φάς κάνε καμιά ωραία ομελέτα!!!!!!

Ευα γιατί δεν δοκιμάζεις να πάρεις ούρα όπως είπε η Δήμητρα? νομίζω είναι πιο εύκολο

Από σήμερα ξεκινήσαμε εκπαίδευση τουαλέτας, για να δούμε πως θα πάει:roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2.Η μικρη εδώ και 4-5 μέρες είναι ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ...Τόσο ήρεμη, τόσο γλυκια..Καθόλου γκρίνια... :D:D:D:D:D:D Κοιμάται καλά, ξυπνάει ΜΟΝΟ μια φορά τη νύχτα και ήρεμα...Την κοιμίζω μπρούμυτα πλέον... :oops::oops::oops: Ξέρω ότι δεν κάνει αλλά μόνο έτσι κοιμάται ήσυχη και ξεκουράζεται... :roll::roll::roll:

4.Η Ιω νομίζω ότι δε χρειάζεται πλέον πάνα..Εδώ και δυο εβδομάδες της βάζω μόνο στον ύπνο...Τις πρωτες μέρες είχαμε ατυχηματάκια, αλλά όχι πολλά...Τώρα καθόλου... :?:? Μπορεί και τα κρατάει... :D:D:D

μπράβοοοοο στην Ιω :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

να την βάζεις όμως πιο συχνά γιατί αν τα κρατάει για πολύ ώρα μπορεί να της πονέσει η κοιλίτσα της!! :?

μπράβο και στην Δημητρούλα ( :-p ) που είναι τόσο γλυκιά! :x

η δικιά μου είναι τελείως αντίθετη με το σπορ της τουαλέτας!!!! :? ....εν τω μεταξύ έχουμε ένα κάθισμα το οποίο έχει 2 επίπεδα το ένα είναι για μεγάλα πωπουδάκια και το άλλο για μικρά, και κλείνει μόνο του, το αγγίζουμε λίγο και κλείνει!!! ειδικό για εκείνη, αλλά δεν συγκινείται!!!! :(:(

όταν θα συγκινηθεί και θα αποφασίσει να καθήσει πάνω ίσως το τρενάκι να μην υπάρχει πια για να μου πείτε και μένα συγχαρητήρια........ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ ουτε εμενα συγκινειται με το γιογιο και τη λεκανη κια βλεπω να κοβουμε τις πανες στο δημοτικο!!! :roll: Α εχθες που ρωτουσες αν εκανα λαθος με το βαρος...οχι δεν εκανα!!! ουτε 11 κιλα δεν ειναι η μπιλιαρδοστεκα!!!! :? και εχει εφεση στις μαλακιες!!!οτι βρωμια υπαρχει θελει να τη φαει!

Σκεψου εχει λατρεια στο παγωτο και χθες του εβαλα να φαει παγωτο που εφτιαξε η αδερφη της θουλης,αγνο,πεντανοστιμο με φρεσκιες φραουλες...ε δε το εφαγε!!!!! "ε μου αλεσει αυτο το κιτινο παγωτο" μου λεει το σκατιαρικο!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted: λεω αν κανενα τελειωμενο ετοιματζιδικο θα ετρωγες και το μπολ!!!! :twisted:

Γωγω ρε συ πολυ μπροστα η Ιω!!!! και το μπεμπεκι σου ευχομαι να συνεχισει ετσι! ;) πως ειναι τα βυζια σου σημερα;;;; :lol::lol:

Αναστασι κι εγω θελω να σου πω για τη φωτο που εβαλες στο προφιλ κι ολο το ξεχναω!!! αλλα τι να πω;;;; ΑΠΛΑ ΘΕΑ!!!!! :x:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα βρε μπας και δεν ήταν νόστιμο? :lol::lol::lol: κάτι θα ξέρει ο άνταθ!!!! :roll::roll::lol:

η δικιά μας έφαγε ένα παγωτό φράουλα σε χωνάκι, αν σας πω πως έγινε το πρόσωπό της!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ παιδια μη μιλατε για εκπαιδευση τουαλετας

μεγαλο θεμα θα εχουμε με αυτο!!!

ο Φοφος ξυπναει στεγνος..

αλλα αρνειτε να κατσει στο γιογιο..

αμα του δοσω κανενα βιβλιο και τον απασχολισω θα κανει κακα η τσισα στο γιογιο μετα απο κανενα 20 λεπτο με μισαωρο...

αλλιως ουτε να διανωηθει να πει οτι θελει...

αλλαξε και τα ωραρια του τωρα ενω παλκια ηταν πιο "τακτικος" και ηξερα πχ οτι αφου φαει πρωινο στο επομενο μισαωρο θα κανει κακα, η το απογευμα μεταξυ 5-6 θα ξανακανει κακα..

τωρα ειναι παλη ακανονιστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ γιατί να μην υπάρχει το τρενάκι???????????????????????????????

Ούτε η Έλενα έχει καμιά ένδειξη ακόμα και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουμε τελικά αλλά μιας και μάζεψα τα χαλιά είπα να ξεκινήσω την προσπάθεια :roll::roll::roll::roll: αν δώ ότι ζορίζετε θα το αφήσω για αργότερα..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ΔΕΝ ειμαι ψωνιο!!! αλλα ξεκινησα συνεργασια με ενα δημοσιογραφικο σαιτ....εδω θα βρειτε το πρωτο μου αρθρο ..νομιζω πρεπει να κανετε cut k paste

http://www.theinsider.gr/index.php?opti ... &Itemid=79

Με εγραψαν καθηγητρια, λεκτορας ημουν, αλλα δεν πειραζει!!!!!

Αχ χαρηκα! θα γραφω τακτικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορτισια η γενικη ουρων εδειξε καθαρη :D:D:D

ουφ μου εφυγε ενα βαρος

μακαρι και η καλλιεργεια αυριο να δειξει καθαρη

παντως σημερα ειναι καλυτερα η μικρη

φιλακια σε ολες

θα προσπαθησω να διαβασω γιατι με τα δικα μου δεν μπορεσα καθολου

παω να μαγειρεψω κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

ποτεθα κοιμηθω???????????? :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

καλε ο μικρος σε λιγο θα με γινει πιο δυσκολος απ το μεγαλο :cry::cry::cry:

εκειπου κοιμοταν 12 ωρο το βραδυ με ενδιαμεσα ξυπνηματα εννοειται κ ενω μερι τωρα ξυπνουσε 9,30

εχει λιγες μερες που ξυπναει απο 8-8,30

κ πιο ειναι το οοοολο θεμα?εχει εδω κ 2 μηνες να πω?που απο τις 7+ μετα δυσανασχετει στο υπνο του..δηλ θελει να κοιμηθει κ δεν..οποτε ο θοδωρης παει παιδικο κ λεω αντε να κοιμηθω κ παλι δε καλοκοιμαμαι :cry::cry:

κ μες τη μερα δε κοιμαται πολυ..τουλαχιστον στο θοδωρη εχωνες βυζι κ τελος.σε αυτον δε πιανει τιποτε

αργυ :-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w τα καλυτερα παγωτα κανει η αδερφη μου :lol::lol:

δε εχω φαει αλλα το νιωθω :lol::lol:

καλε τονια αληθεια δε εφαγε ο σπορος?πφφφφφφφ

ευη μακαρι να μη ειναι τιποτε περαστικο

επισης..σισσιω καλε θες να βρεεχει το σαββατο?????????ετσι εγραψες :roll::roll:

τεελια που ολα σου αρεσουν..που να δεις οταν θα σαι ολοκληρωμενη

κοριτσια για πεμπτη λεω σε μενα..δε μπορει η βενι κ η νατασα αυριο

οποια θελει ερχεται :D:D

χρυσα δωσε μου λινκ σε παρακαλω για εσπα..τα δικαιολογιτικα αν τα εχεις

σας φιλω οοοοοοοοολες

α νατασουλα ευχομαι να ξεμεπρδεψετε ευκολα με τη πανα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρθα μου ευχομαι να ειναι περαστικο αυτο με το ξυπνημα ρε

θα μεγαλωσει και αυτος και θα κοιμηθει οπως ολα μας τα ξενυχτοπουλια

προσπαθησε μεσα στη μερα να ξαπλωνεις οταν κοιμουνται και ας τα κρατησει ο αντρας σου οταν ερχεται απο την δουλεια να κοιμηθεις μια ωριτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ γιατί να μην υπάρχει το τρενάκι???????????????????????????????..........

λες σε πέντε χρόνια να υπάρχει ακόμη? :lol::lol::lol::roll::roll::roll: για τότε μας κόβω να κόβει την πάνα!!!! :roll::roll::(:(:(

Κοριτσια ΔΕΝ ειμαι ψωνιο!!!!
΄

εσύ? ψώνιο? ;));));)) όχι καλέ μα γιατί το λες? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

θα το ρίξω μια ματιά!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...