Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 43-όλα του γάμου δύσκολα...


Recommended Posts

Αναστασί μου.... ούτε ψύλλος στον κόρφο σας!!! :? Τόσο σοβαρό πρόβλημα έχει το σπίτι με τα υδραυλικά;; Είναι δυνατόν από ένα (σιφόνι δεν είπες;) να πέρασαν το πάτωμα και να πλημμύρισαν και το δικό σας σπίτι;;;; :shock::? Μιλάμε για πολύ μεγάλη ζημιά!!! Ευκαιρία να μαζέψετε τα μπογαλάκια σας και να πάτε σ' άλλη παραλία... ;) Μακριά από πεθερικά, τα 3 σας μόνο!!!!!!!!! Ιδεάρα;;;; :D

Γωγούλα, μπράβο στα κορίτσια σου και στις προόδους τους!!! :YMHUG: Πάντα τέτοια!!! :ymapplause: Και πολλά περαστικά στα βυζάκια σου!!! :lol: Περί "πειθαρχίας"... συμφωνώ με αυτά που είπαν τα κορίτσια... Περνάει πολύ δύσκολη φάση το Ιωαννάκι με τον ερχομό του "εισβολέα" (βλ.μπεμπούλα!) και σε συνδυασμό με την δύσκολη ηλικία της (terrible two!) θέλει πολύ υπομονή και συμπαράσταση, για να την αντιμετωπίσει. :x Άλλωστε, το είπε και μόνο του το παιδί "άσε με, πενάω φάση!!!", έτσι δεν είχε πει; =)) Τις άσχημες συμπεριφορές τις συζητάμε πολύ, τις αγνοούμε όταν πρέπει και -ταπεινή μου γνώμη- δεν τις κάνουμε "ζήτημα"! ;) Και συμφωνώ απόλυτα με την Αργυρώ (πήγες να κοροϊδέψεις Αργυρούλα;;;;):evil::P τα παιδιά μας πρέπει να μας σέβονται (και να μας εμπιστεύονται φυσικά!) ΟΧΙ να μας φοβούνται........... ;)

Χρυσουλάκι, ευχαριστούμε για τις πληροφορίες περί ΕΣΠΑ και παιδικών σταθμών... Αν και μας έκανες την καρδιά περιβόλι!!! :? Πλακίτσα! :P

Μαγδούλα, σούργελο, τα παπούτσια είναι ΠΟΛΥ σούργελο όμως!!!!!!! =)) Ελπίζω ότι θα τα συνδυάσεις με κάτι μονόχρωμο, ε;;;;; :shock::lol: Τέλειοι που σου επέστρεψαν όλα τα λεφτά για το τραπέζι, καλοφάγωτα!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-bd

Συμπεθερούλα, τα φιλιά μου και την αγάπη μου!!!!!!! :x:-*:x

Δεν θυμάμαι άλλα, αν και ήθελα να πω κάμποσα ακόμα, ώρα να βγάλω το σκασμό!!!! :oops::lol: Τα φιλιά μου σε ΟΛΕΣ :-* και τώρα πάω στ' αλήθεια να βάλω πλυντήριο!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαγδούλα, σούργελο, τα παπούτσια είναι ΠΟΛΥ σούργελο όμως!!!!!!! =)) Ελπίζω ότι θα τα συνδυάσεις με κάτι μονόχρωμο, ε;;;;; :shock::lol:

:lol::lol::lol: ναι είν(μ)αι πολύ σούργελο :lol:

Όχι και μονόχρωμο....θα τα βάλω με το παρδαλό φόρεμα που έδειξα πριν :shock::lol:

Μαύρο παντελόνι, λαδί τοπ... Ταιριάζουν γιατί έχουν και ένα χρυσοπράσινο που δένει με το τοπ μου.

Θα δώσουν μια εύθυμη νότα στο κατά τα άλλα βαρετό και σοβαρό ντύσιμό μου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρουλα τοσα πολλα παιρνουν καλε οι δασκαλοι εκει???????

να περασει η 5ετια μου κ να ερθω εκει τοτε!! 8-)8-)8-)

αναστασι μου δε θελω να σε απογοητευσω αλλα το στρωμα δε νομιζω να στεγνωσει τοσο γρηγορα.. σημερα δενεχει κ τοσο ηλιο κ ζεστη... οποτε αραξε την κορμαρα σου στα πατωματα.. επι της ευκαιριας καντε κ λιγο ντερτι σεξ! :lol::lol::lol:

ε δεν το πιστευω οτι ειπε οχι στα σκατουλακι η αννυ!! :lol::lol::lol::lol: πολυ καιρο εχει να με δει!

γωγουλα πολυ χαιρομαι που τα βυζακια ειναι καλυτερα!! 8-) επισης πολλα πολλα μπραβο στη νυφουλα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D αχ μπραβο το αστερακι μου!!!!!

επισης κ εγω πιστευω οτι το σταματησε χαρησ σε σενα.. τωρα που ηρεμησε η μπεμπα εισαι κ εσυ πιο ηρεμη, χαλαρωσες κ αασχολεισαι καλυτερα με την ιωαννα, μη νομιζεις οτι δεν το εισπραττει!

εχω μια απορια, τωρα που θα ξεκινησω γιογιο τον ανασταση πως να τον βαζω να κατουραει???

καθιστο ε? οχι ορθιο ακομα..

μαγδα πολυ μαρεσουν τα παπουτσια!!!! :D αλλα δεν ηταν αναγκη καλε να μου παρεισ δωρο!! :lol::lol: το ξερω οτι με λατρευεις, δε χρειαζεται να μου παιρνεις δωρα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραν σημερα διαβασα και τα υπολοιπα απο το μπλοκ σου (ειχα μεινει στις 14 μαιου )

με ταξιδεψες κοριτσι μου .....

α δεν σου απαντησα ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ !!! :lol::lol::lol: ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geειααααα σας!!!Μαντεψτε που ειναι η Αννυ!Κανει μπαν ιο με τον Α!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Μπορει να μην γρεμιστηκε φουρνος αλλα με μια πλημμυρα εγινε το θαυμα! :P

Λεναρα στεγνωσε το στρωμα!Σας το'πα οτι το προλαβα σχετικα νωρις! ;)

Δημητρουλι μου ολα οκ τωρα?δε νιωθεις εντονες συσπασεις κλπ?

Απ'οτι καταλαβα η πεθερα μου ειναι καραποντια γι'αυτο κ παθαμε τη ζημια...

Το σιφονι δε φτιαχτηκε καλα.Εκεινη ηταν στο σαλονι κ το μπανιο στην αααλλη ακρη του σπιτιου...μεχρι να το καταλαβει ειχαν γεμισει νερο το μπανιο-κρεβατοκαμαρα-διαδρομος της...Οποτε...πολυυυ νερο.Μετα δεν εκλεισε την παροχη απο το σωστο διακοπτη :lol: κ απλα μαζεψε το νερο..

Κατεβηκε,μου τα ειπε και εγω θεωρησα πως ολα οκ...Αλλα προφανως τα νερα τοση ωρα περασαν το πατωμα...δεν ξερω αν ξαναπλημμυρισε αφου ειδα εγω νερα κ η παροχη ηταν ανοιχτη..Δεν ρωτησα...οσο λιγοτερα τοσο καλυτερα μαζι της...

Το ταβανι εσταζε μαλλον λιγη ωρα πανω στο στρωμα κ μετα ηταν οκ αφου εσπρωξα μακρια το κρεβατι...Το πατωμα ειναι μαρμαρο οποτε οκ..φανταζεστε να ηταν ξυλο? :o

Ελπιζω τωρα να σας κατατοπισα! :P:P

Μαγδουλι δεν μου αρεσαν πολυ τα παπουτσια σου...πολυ κλασσικα για το γουστο μου! =))=))=))

Βγηκαν τα παπακια μου!Παω!και ερχομαι...μαλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?ολα καλα?

μολις εφαγα μια πιατελα σαλαταρα..το εριξα εκει.τα βραδινα μου μπας κ χασω γρ,,

αναστασια :shock::o:shock::o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

ωχου ζημια καλεεεεεεεεεεεε...δηλ τοσο γρηγορα ρε ποτισε το ταβανι κ εσταξε κ στο κρεβατι?

σημερα στη αννυ θα κοιμηθητε? :roll:

οσο για το τεστ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: μα σκατουλακια? :lol::lol::lol:

χιονουλα μια χαρα κ τοπαντελονι

αλλα τα παππουτσια :o:o:o αθλια ρε συ :oops::oops::oops::oops:

παναγιωτα κ γω της μπεαμπα εχω..σουπερ ειναι

κατερινακι εισαι καλυτερα?

αργι τοσο τρελα με τα ποδηλατα ντε η γερμανοι?εγω παντα ηθελα κ ποτε δε ειχα :roll::roll::roll::roll:

λεναρα τι εννοεις τωρα θα μας πρηζεις?θα γεμισεις σελ? :twisted::twisted::twisted:

α τεταρτη απογευμα θα ερθετε θεσσαλονκιες απο μενα?ε ?ε?ε/?

νατασααααααααααααααααααα :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

τονια ακομα να κλησουμε για κρητη..ακομα να το πουν στανταρ για τη αδεια :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

ευη καλα η μικρη σου|??

αφρο επειδη δε ξερω με τη φορα πηγε το παντζουρι δηλ αν δε το προλαβαινες θα γινοταν ζημια? :o:o:o

χρυσα τι χαρτια? θελει για το εσπα?

νατασουλα λες να μη μας παρουν :cry::cry::cry: εγω εχω κ καβαντζα τον σταθμο που παει ηδη ;)

καλε τη τσαουσα κ η ελενα..αχ κ γω θα παγωνα ρεεεεε..απαππα

γωγω μια φορα ξυπναει?????????? :o εμενα χθες ανα μια ωρα..αχχχχχχχχχχ..μη με γινει σα το θοδωρη..

κ τη μερα δε πολυ κοιμαται..μα κ τα 2 αυπνα λετε να γινουν/.? :o:o:o:o:o:o:o:o

οοοοοοοοοοοοχι δε το δεχομαι..τελος.. :twisted:

μιτσακι τα φιλια μου

μαρια αλε φωτο απο το ποδηλατο..εχει κ καλαθακι πισω να βαζεις σαντουιτσακια για τις πορειες? :oops::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αναστασια τι γυαλι καλε η αννυ..κ τι στυλλ..ψωναραααα :lol::lol::lol::lol:

α ευη το σακουλακι οταν το βαζεις η μικρη δε το βγαζει?

μαδα ποσο εχουν τα παππουτσια?

α γωγω μπραβο ρε στη μικρη για τη πανα..εμενα σημερα ηρθε μια αγνωστη για το θοδωρη..τον λεει πως κατουρας..τη κανει με νευμα ελα..κ παει κ τα κανει ο επιδιξιας :twisted::twisted::twisted: αλλα οταν το λεω εγω ΔΕΝ 8-):evil::evil::evil::evil:

α κ γω πιστευω εσυ βοηθησες τη ιω να μη δαγκωνει τη μικρηλ.κ γω το αγνουσα κατα πολυ κ επιασε..

αλλα σημερα πολλες φορες το φωναξα.. :oops:

αν δε του κανουμε το χατιρι με βαραει..ε οχι..το παω κρεβατιγ για τιμωρια :oops:

λενα καλυτερα βαλτον ορθιο κατευθειαν..εγω καθιστο το εβαζα..κ τωρα το λεω ορθιο κ δεν

σισσιω αντε ερχεται το σαββατι..γιορταζω :lol::lol::lol: να με παρεις τηλ να με ευχηθεις ε? :lol::lol::lol::lol:

λενακι καλυτερα εισια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια αλε φωτο απο το ποδηλατο..εχει κ καλαθακι πισω να βαζεις σαντουιτσακια για τις πορειες? :oops::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

έχουμε από ένα καθισματάκι και βάζουμε τα κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρή Θου θα σε πάρω, αλλά μετά θα πρέπει να έρθεις να ρίξεις μια γυροβολιά στο γάμο μου! :lol::lol::lol:

Την Πέμπτη έχουμε το μπάτσελορ και έχω αρχίσει να αγωνιώ... δε μου λένε και τίποτα οι κακούργες!! :D

Την Παρασκευή θα έχουμε και ένα παρτάκι στο σπίτι :D

Αχ ευχηθείτε να βρέχει το Σάββατο και να κάνει ζέστηηηη....!!! :((:((:((:((:((:((:((:((:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Μαράκι διαμαρτυρήθηκες σήμερα;; Εγω όχι σήμερα... Αύριο όμως θα το κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι σήμερα δε μπορεσα

αύριο κι εγώ

εδώ εμείς έχουμε πολύ πλάκα..

όλοι στα καφέ κι εμείς στην πλατεία σε λίγο

θα χαιρετιόμαστε με το μικρό μας όνομα (τι σε λίγο ήδη δλδ)

αλλά η φιλενάδα μου στην Αθήνα λέει στο Σύνταγμα πανικοοοοοος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όσοι κ να ήταν έλειπες εσύ 8-)

κοίτα μην πας και μετά το γάμο στο Σύνταγμα κ συ...

έχεις χρόνια μπροστά σου..αμα αγανακτείς από την πρώτη μέρα ...κάηκες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω Μαράκι! Είμαι σε δύσκολη εβδομάδα... 8-)

Μετά το γάμο δε θα πάω σίγουρα, αλλά την Παρασκευή θα είμαι εκεί με τα κουμπάρια μου! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια το ρολο κλεινει σιγα σιγα αλλα ο μικρος ειχε ηδη εγκλοβιστει απο κατω ...ναι αν δεν το προλαβεναμε θα ειχαμε θεμα .....3 μετρα ρολο πανω του να πιεζουν να κατεβει δεν ειναι και λιγα ....

σας καληνυχτιζω ,εβαλα τα ζουζουνια για υπνο και τα πεθερικα θα κοιμηθουν και αυτα οπου νανε ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!!!!

Πόσα είπατεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Εμείς είμαστε καλά οι ζουζούνες κοιμούνται του καλού καιρού! Ο Δ παρήγγειλε πίτσα και εγώ αφού έκανα τη δίαιτά μου (έφαγα σαλάτα)πλάκωσα μια λεκανίτσα ποπ κορν!!!!! Τέλεια ιδέα;;;;;;;;;; Μόνη μου το σκέφτηκα!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Αναστασία μου πότε έγινε αυτό;;;;; Αφού μιλήσαμε φαντάζομαι...

Εγώ σου το είπα!!! Μαζέψτε τα και δρόμο!!!! Φαντάζομαι πως ο Α δε με χωνεύει που σου το θυμίζω !!! :lol::lol::lol: Επικηρυγμένη θα μ'έχει στο χωριό έ;;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αχ μόνη μου γελάωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλή στρωματσάδα το βράδυ!!!!!θέλω και γω αλλά χωρίς πλημμύρα!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Θου εγώ την Τετάρτη δεν ξέρω αν μπορώ.....

Έχω κανονίσει πολλά ραντεβού και είμαι κλεισμένη.. :lol::lol::lol::lol:

΄Λένα μου καιρό έχω να σε 'δω'!!! Πως είναι η κοιλίτσα;;;;

Δημητρούλι σέχω συνέχεια στο μυαλό μου!!! Νομίζω οτι θα μας κάνεις σύντομα την έκπληξη!!!! Γιούπι!!!! Τί όμορφες στιγμές!!!!!!!!

Σισσιώ πως είσαι καλή μου;;;;;;;;;;; Τώρα σαρέσουν αυτά που διάλεξες ή ακόμη;;;;;;;; Όλα θα είναι τέλεια!!!

Αφροδίτη πάρε τα παιδάκια ου και βγες έξω. Μη μένεις μέσα και κλέινεσαι... Μια χαρά καιρό έχει! Aν γεννούσες χειμ΄ωνα τί θα έκανες;;;;; Ντύσε τον όπως θεωρείς εσύ καλά και βγείτε!

Μάγδα μια χαρά κούκλα θα είσαι!!!! Μη μασάς!!!!

Κατερίνα μου συλλυπητήρια για τη γιαγιούλα σου. Ζωή σε σας κοριτσάκι!!!

Xρύσα πως είσια;;; Μαθήματα ξεκίνησες;;;;;;

Nατάσα το σκ@#το στην κάλτσα μου έφτασε μόνο που το σκέφτηκα......

Μπρρρρρρρρ.....

Argi το δόντι πως είναι;;;;; Χθες ένας φίλος μας έκανε 2 απονευρώσεις μαζί... Πως τα κατάφερε να χαλάσει 2 δόντια ούτε που ξέρω......

Λενάκι τί σκας;;; Πάρτα στη Γερμανία για να είσαι ήσυχη!!!!

Γωγώ χαίρομαι που είσαι καλύτερα κοριτσάκι και που ηρέμησε η Ιω! Όσο περνάει ο καιρός θα είναι και καλύτερα!

Παναγιώτα μου να τον πάρεις τον ατμομάγειρα!!! Εμένα με βόλεψε τόόόόσο πολύ!!!Είδικά στης διακοπές!!! Και το χρησιμοποιούσα μέχρι πριν 2-3 μήνες που πήρα καλαθάκι!

Μαρία τί καλά που κατεβαίνετε με τα ποδήλατα!!! Εμε΄ςι ακόμη δεν μπορούμε γιατί το νιν ί δεν κάθεται στον πωπο .

Θάλασσα ελπίζω να μην είναι ουρολοίμωξη!!! Περαστικά στη ζουζούνα σου και σε σένα για το ματάκι-κακαδάκι σου!!!

Φρανίτα είναι γαιδούρα αλλά δεν έχω διαβάσει ακόμη το μπλόγκ σου......

Η Έρη που χάθηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άααααααααα ξέχασα........

Πωλείται ένα ζευγάρι άσπρες κάλτσες φορεμένο 2 εβδομάδες στο γυμναστήριο με τρύπα στο μικρό δάκτυλο (από το μικρό νυχάκι βεβαίως βεβαίως) σε τιμή ευκαιρίας για πληροφορίες στείλτε πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο δεν καταλαβα τίποτα! Τί εγινε;;

Νατασακι όμορφο και γλυκό τώρα μου αρέσουν περισσότερο απο πριν! ;)

Ε αφού άρεσαν σε όλους και απεσπασαν τόσο θετικά σχόλια, κάτι καλό πρέεπι να έχω διαλέξει...

Ξέρω και γω... :roll:

Ενδιαφέρομαι!! Να στειλω π.μ.;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα και εγω

διαβασα λιγα αλλα δεν θυμαμαι να σχολιασω

συχγωρεστε με αλλα δεν ειμαι στα καλα μου

με τα ουρα τιποτα δεν μορεσα να μαζεψω

η μικρη παντως ειναι καλυτερα σηεμρα

απο τις 1.30 το μεσημερι που ανεβασε πυρετο και της εδωσα ντεπον ξανα ανεβασε στις 10 το βραδυ 37.9 :P:P

τι να ειναι ρε θα σκασω

μηπως τελικα κρυωσε μονο και ανεβασε πυρετουλη και εκανε και μια φορα διαρροια

γενικα δεν τρωει τιποτα ομως ακομα

αυριο θα ξαναπροσπαθησω για ουρα

αν δεν μπορεσω ουτε αυριο θα τα παρατησω δεν αντεχω αλλο :evil::evil::evil: ουτε και η μικρη ολη μερα κλαιει την λυπαμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασααααααααα μου :-*:-*:-*:-* Τι κανεις κοριτσαρα μου!!!!

Μωρε λεω να τον παρω παρολο που κανει 150 ευρωπουλα ,αλλα τι χαζομαρα εκανα που δεν τον ειχα παρει απο τον Νικολα.Θα ειχα κανει αποσβεση τωρα.

Σισσακι και Μαρακι τι κανετε;;;Μαρια καθε μερα πατε με τα ποδηλατα στην πλατεια;;;

Πολυ καλα κανετε.

ευα πως ειναι η μικρη;;;

Αναστασια αφιερωμενο..Που να ξερες τισε περιμενει απο την τσαχπινα....

http://www.mammyland.com/forum/topic?f= ... 931#p11927

Νατασα τωρα το ειδα

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Θουλιτσα ανα μια ωρα;;;Πω πωωωωωωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α τωρα το θυμηθηκα!!!

Καλα ρε Μαγδα σοβαρα θα παρεις τα συγκεκριμενα παπαουτσια;;; Αληθεια λες ή κανεις πλάκα;;; :oops::oops:

Σισσακι την Πεμπτη...

Looking for some hot stuff baby this evening...Oyaoy!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πναγιώτα έχουν τα prenatal με δική τους ετικέτα (αλλά είναι ο beaba) με 89 ευρά!!!!! Εγώ αυτόν πήρα!!

Είναι ακριβώς ο ιδίος. Όλα τα εξαρτήματα γράφουν beaba πάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ωραια.Αυτον θα παρω γιατι 150 ευρω..αουτσ..ο κωλος μου!!! [smilie=sex.gif]

Α επισης μονο καλτσες πουλας ρε;;;Καμια σωβρακα για το θεσπεσιο κορμι μου δεν εχεις;;; =))=))=))=))=))=))=))=))

Εφτιαξα το Σαββατο μωσαικο και σημερα δεν υπηρχε ψιχουλο και η μανα μου ολο μουρμουριζε στον προφ οτι τρωει πολυ.Καλα πρεπει να τους δειτε μαζι!!!Τι γελιοοοοοοοοο.Σουργελα και οι 2!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου! Τι κανετε?

Λοιπον για τον οφαθαλμιατρο που ρωτατε. Εκ γεννηθης εχω συγγενη καταρακτη στο δεξι μου ματι και δεν βλεπω καθολου απο εκει απο πολυ μικρη. Τον Δεκεμβριο που πηγα για ελεγχο γιατι ανεβαζω και πιεση μου λεει ο γιατρος: Μολις γινει ο μικρος 4 μηνων παρε τα παιδια και φερτα μου να τα δω μηπως κληρονομησαν τον καταρακτη σου. Και ετσι εκανα σημερα. Το νινι ολα καλα με τα ματακια του αλλα βρηκε της Ειρηνης να ματακια να ειναι λιγο αληθωρα. Οχι αριστερα δεξια αλλα πανω κατω. Δεν ειναι στη ιδια ευθεια δηλαδη. Αν την δειτε δεν φαινεται καθολου αλλα αυτος το καταλαβε βεβαια. Τον Αυγουστο θα την ξαναπαω να την βαλει σταγονιτσες για βυθοσκοπηση να δει και ολο το ματι καλυτερα. Μου ειπε πως μαλλον το πηρε απο εμενα γιατι εγω συν της αλλης ειχα και στραβισμο τον οποιο διορθωσαμε οταν ημουν 7 χρονων. Αυτα τα λιγα μην σας πρηζω με τα δικα μου.

Αργι μου δεν διατυπωσα καλα το θεμα της διατροφης. Μου αρεσει που μεχρι τα 3 περιπου τα μαθαινουν να τρωνε λαχανικα και πολλα φρουτα. Οταν δουλευα στο παιδικο χωριο SOS ολα τρωγανε λαχανικα και μου εκανε εντυπωση. Μετα τα 3-4 βεβαια χανουνε την μπαλα και τρωνε τις αηδιες που ανεφερες και εσυ. Μηπως ξερεις αν εχει υποκαταστημα η Εθνικη τραπεζα εκει στην Βοννη? ασχετο! :lol:

Παναγιωτα το θεμα μου δεν ειναι που να τα παω τα λεφτα αλλα αν θα πρεπει να τα παρω απο την Εθνικη. Και βεβαια εδω θα τα φερω αλλα για φετος δεν προβλεπεται να κατεβουμε Ελλαδα,γιαυτο ρωταω. Τον Beaba τον εχω και εγω και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Ειδικα για διακοπες ειναι ιδανικος.

Λενα χαθηκες ρε συ! Η κοιλιτσα καλα? Φουσκωσε καθολου? :)

Νατασα εγω θελω τις καλτσες!!!!! Εχεις πμ!! Προλαβα η μου τις αρπαξε καμια αλλη μεσα απο τα ποδια??? :lol::lol:

Θου τι να σου κανει μια σαλατα? Φαε παιδι μου κρεπουλες και πιτσες να χορτασεις! :D:D

Σισσακι ερχεται η μεγαλη μερα!!!!! Ολα ετοιμα????

Αφρο τι πηγατε να παθετε ρε! :o Ευτυχως το προλαβατε!

Αναστασια δεν εχω χειροτερο αυτο που παθατε με το σπιτι!!!!! Δεν μου ετυχε αλλα θα παθαινα εγκεφαλικο στανταρ!!!! Πως θα στεγνωσει το ταβανι οεο?

Δεν θυμαμαι αλλα,σας διαβασα πολλες φορες μεσα στην μερα.

Διαβαστε εδω αν θελετε, ευχομαι να μην μας συμβει κατι τοσο ακραιο: https://www.facebook.com/#!/notes/kosta ... 2549998887

Σας καληνυχτιζω! Φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...