Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 43-όλα του γάμου δύσκολα...


Recommended Posts

Μαγδα νομιζω οτι εκανες την καλυτερη δουλεια με το παντελονι!!!!

Χρυσα μου σε ευχαριστω παρα πολυ για την προσφορα.Και να σκεφτεις οτι σημερα ελεγα να σας ρωτησω για ατμομαγειρα. Αλλα μωρε μην παρω το δικο σου. :oops::oops::oops:

Ασε εχω ψυχολογικα.Δε μπορω να δανειζομαι παραγματα. :oops::oops::oops:

Αυτος της beaba ειναι καλος;;;;

Κοριτσια γαι πειτε και οι αλλες.Βολευει ο ατμομαγειρας;;;;

Ρε Αφρο τι να κρυωσει χριστιανη μου;;; :shock::shock::shock: Βαλτου φορμιτσα.

Καλα για τον Μ... :?:?:?:(:(:( Το πατζουρι δεν κλεινει σιγα σιγα;;Πεφτει μια και εξω;;;;;;;;;

Λενα μου πως εισαι κοριτσαρα μου.Αντε λιγο εμεινε ακομη.

Διαβασες που σου ελεγα να πας τον Ανασταση σε παιδοχειρουργο για το πουλακι του;;;

Ρε συ Λενα και να τα εχω στο σπιτι;;Φοβαμαι ρε συ.

Αναστασια μου...πω πω πικραααααααα!!!Μα καλα ρε, τα νερα απο που μπηκανε;;;

πολυ αναστατωση παντως!!!!

Ευα ελπιζω να ειναι μονο μια ιωση και να περασει γρηγορα.

Σισσακι πως πας κοριτσρα μου;;Το μπατσελορ εγινε ή θα γινει;;;;

Τονια και Μητσακι τα φιλιά μου!!!!!!!!!

Καλα Νατασούλα αυτο ειναι ο χειροτερος φοβος μου. :?:? Ρε συ ο Μ. ειναι πολυ μικρος για να προσεχει την Ελενα.

Ο Εφετ δηλωσε οτι στην Ελλαδα δεν ηρθαν μολυσμενα αγγουρακια.

Αργυρουλα αν εχεις ποδηλατο με 7000 τοτε πρεπει να εχεις αμαξι με 50000+ και σπιτι με 600000.Ε μα ελεος!!!Μα τι μισθους παιρνουν πια εκει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σου μαγδα!!!

καλε τονια εχεις γενεθλια??? γιατι δε βγηκες με τη ντουντουκα να το φωναξεις? :lol::lol:

χρονια σου πολλααααααα κ ευτυχισμενα!!

αχ παναγιωτα οχι δε διαβασα τοσες σελ πισω...

εμεις ειπαμε να το αφησουμε προς το παρον, να περασει το καλοκαιρι, που φανταζομαι οτι θα κοψει κ την πανα κ να δουμε πιο μετα...

καλε δεν καταλαβα, ποια να εχεις στο σπιτι? :?

παντως για αυτο με τις στερεες τροφες εμεις ειχαμε ξεκινησει 5.5 μηνων η λιγο αργοτερα, καπου εκει. κ ειχαμε ξεκινησει με φρουτα... στο νικολα πως ιεχες ξεκινησει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδια..αμα δεσμευονται οι καταθεσεις..πως στο καλο θα ψωνιζουμε

απο που θα παιρνουμε λευτα να πληρωνουμε λογαριασμους, σουπερ μαρκετ;;;

η δεσμευονται μονο οι λογαριασμοι καταθεσεων και οχι οι μισθοδοσιας..

γιατι τωρα καθε επιχειρηση σχεδων κανει μισθοδοσια μεσω τραπεζας..

αλλα ακι μεσω τραπεζασ..οι επιχειρησεις που θα βρουν μετρητα να πληρωσουν μισθοδοσια..ΙΚΑ..εφορεια

περαν το οτι ειπαμε..εχουμε χρεοκωπησει εδω και χρονια..

απλα κανεις δεν το λεει με το ονομα της!!!!

Παναγιωτα μου αυτον της beaba μας τον εκαναν δωρο...

ειναι ακριβουτσικος και ΟΚ..

απλα βολευει γαι ταξιδια γιατι ειναι ατμομαγειρας και μπλεντερ μαζι

αλλα θελει και αυτος το αναλογο καθαρισμα

Γι'αυτο σου λεω αμα θες γαι τις διακοπες να σου τον στειλω να βγαλει και τα λευτα του

εγω τον χρισημοποιηση μια η δυο φορες ολες και ολες

Για ατμομαγειρα εγω εχω 1 δωρο γαμου της τεφαλ που εχει και γιαλινους και πλαστηκους καδους..

εναν γιαλυνο- πυριμαχο διλαδη- τον εσπασα μια φορα οταν τον επλενα..

μια χαρα ηταν με βολεψε

αλλα στο σπιτι μπορεις ανετα να παρεις και ενα απο τα ειδικα καλαθακια που τα βαζεις πανω απο την κατσαρολα και κανεις τη δουλεια σου

εγω γεννικα μαγειρευω συχνα στον ατμο κυριως καποια λαχανικα και ψαρια οχι μονο για το παιδι διλαδη αλλα και για μας ...εμενα κυριως..χιχιχιχιοποτε με βολεψε και αξιζε τα λευτα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα αν εχεις ποδηλατο με 7000 τοτε πρεπει να εχεις αμαξι με 50000+ και σπιτι με 600000.Ε μα ελεος!!!Μα τι μισθους παιρνουν πια εκει;;;

:lol::lol::lol::lol::lol:

ο συγκεκριμένος σίγουρα έχει 5000 το μήνα!!!! εν τω μεταξύ έχει χαλάσει μέχρι τώρα πάνω από 25.000!!!! σε ποδήλατα για όλη την οικογένεια :o:o:o .....κάνει 30χλμ καθημερινά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α παναγιωτα εχω κ εγω τον ατμομαγειρα απο τα πρεναταλ, ειναι σαν της μπεαμπα κ μπορω να σου πω οτι δεν τον αλλαζω με τιποτα κ για κανενα λογο!!!!! σουπερ!

χρυσα κ τι τους νοιαζει καλε απο που θα πληρωσουμε κ πως θα ζησουμε???

ξερεις τι δουλεια εχουν να κανουν οι νεκροθαφτες?? :lol:

κ στην αργεντινη αυτο που ειχαν κανει ηταν να εχουν ενα πλαφον πχ δε μπορουσαν να σηκωσουν απο την τραπεζα πανω απο 200 ευρω (δε θυμαμαι το ποσο) κ μετα δεσμευση των καταθεσεων

πως εισαι εσυ? ο μικρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου θα το σκεφτω και θα σου πω.Για τις διακοπες θα με βολευε ειναι η αληθεια.Ευχαριστω παρα πολυ παντως!!! :oops::oops:

Ρε συ αν χρεωκοπησουμε, θα τα παγωσουν ολα. :shock::shock::shock:

Και καταθεσεις και μισθοδοσια. Μα για αυτο εχουμε ολοι κατα_αγχωθει.Δε θα εχεις λεφτα για τπτ. :o:o:o:o:o:o

Ρε συ στην Αργεντινη δε θυμασαι που μπουκαρανε σε σμ και παιρνανε τροφιμα;;;Δεν παιρνανε λεφτα,...αλλα φαγωσιμα.

Καλα Αργυρω για τον Στρος Καν μιλας;; :lol::lol::lol::lol: Ε μα ποιος παιρνει ρε 5 χιλιαρικα μισθο;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ αν δουλεύουν και οι 2 μπορούν άνετα να φτάσουν τα 4000....ένας δάσκαλος παίρνει 2.000 ή 2.500 και αν είναι διευθυντής σε σχολείο παίρνει πιο πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το παρακάνατε αυτή τη φορά :twisted: Μα πόοοοσα γράψατε :twisted:

Κατερινούλα ζωή σε σας καλή μου...

Αφροδίτη δεν παθαίνει τίποτα ο μικρός. Ντύσε τον καλά -μην τον σκάσεις κι όλας- και βγείτε! Δε μπορείς να κανπνίσεις με καμιά φίλη σου να σε βοηθήσει λίγο και με το Μανώλη? Αν κι από ότι κατάλαβα είναι καλό και υπάκουο παιδάκι :x

Αναστασία :o:o:o ταλαιπωρίαααααα... Βράχηκε και το στρώμα της Άννυς?

Τι να κάνουμε...κάτω στα πατώματα κι εσείς σαν τους γύφτους (έτσι μου εχουν πει εδώ) όπως κι εμείς :lol:

Το μαγαζί σας πολύ μου άρεσε! Και η διακόσμηση! παρόλο που δεν έβαλες το χεράκι σου μια χαρά τα κατάφεραν κι αυτοί. Ωραία η ιδέα με τις αλλαξιέρες! Εδώ έχει σε όλα τα καφέ. Εμένα αυτό που με κολλάει περισσότερο στις καφετέριες στην Ελλάδα, για να πάω με τη Μαρκέλλα, είναι το τσιγάρο... Τι γίνεται αλήθεια με το θέμα? Στη Θεσ έχει αλλάξει κάτι? Γιατί στην Πάτρα δε βλέπεις ούτε τη μύτη σου από τα ντουμάνια...

Θάλασσα τελικά έχει ουρολοίμωξη η μικρή σου?

Δε θυμάμαι τι άλλο λέγατε. Τα φιλιά μου σε όλες τις υπόλοιπες για να μην παραπονιέστε :P

Σας είχα πει που η Μαρκέλλα έμαθε το "όχι" στα νορβηγικά? Ε...δε λλέει τίποτα άλλο όλη μέρα :twisted: Τι αντίδραση τρελή... Πείτε μου ότι θα το ξεπεράσει :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα γιατί να πάρεις ατμομάγειρα? Δεν ξέρω, υπερβολή μου ακούγεται...

Μια σχαρίτσα που να μπαίνει στην κατσαρόλα κάνει την ίδια δουλειά. Δεν κατάλαβα ποτέ τι παραπάνω κάνει ένας ατμομάγειρας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας είχα πει που η Μαρκέλλα έμαθε το "όχι" στα νορβηγικά? Ε...δε λλέει τίποτα άλλο όλη μέρα :twisted: Τι αντίδραση τρελή... Πείτε μου ότι θα το ξεπεράσει :?

σιγά μην το ξεπεράσει το παιδί σου είναι αντιδραστικό, δεν το πας σε κανένα ειδικό?

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τα παιδιά του τρένου είναι και τα πιο προβληματικά τελικά!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγά μην το ξεπεράσει το παιδί σου είναι αντιδραστικό, δεν το πας σε κανένα ειδικό?

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τα παιδιά του τρένου είναι και τα πιο προβληματικά τελικά!!!! :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αν είμασταν Γερμανία θα μου το είχανε κλείσει σε κανα σωφρονιστικο ίδρυμα βρεφών :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ρε σεις τωρα ντρεπομαι λιγο γτ ισως δεν εγραψα καλα αυτο που εννοουσα!

Τα πραγματα κατω απο το κρεβατι ΔΕΝ βραχηκαν!Μονο το στρωμα του 2πλου κρεβατιου το οποιο πιστευω πως θα στεγνωσει με τοοοσο ηλιο εξω!Δλδ ειναι μεν αναστατωση αλλα οχι κ μετακομιση! :lol::oops:

Λεναρα μου κ πες πως βαζουμε το κρεβατακι της στο δωματιο τςη για αποψε!Εγω που θα κοιμιθω?!Πατωμα???απαπαααα!!! :? Αν δε στεγνωσει το στρωμα θα παω στη μανουλα μου!Με την Α εννοειται!...ή καλυτερα να την αφησω στον πατερουλη της κ να λιωσω στον υπνο? :P

Μαγδα εισαι φοβερη!Με το φορεμα κ τα παπουτσια!Αχ...θελω κ εγω καλα ρουχα...Ενα ωραιο παντελονι,κανενα πεδιλο...και σαγιοναρες ή σανδαλακια...Αλλα θα κανω καπως οικονομια γτ το παραχεσα με διακοπες κλπ...

Το τεστ που κανω στην Αννυ για να δω αν πραγματικα καλαβαινει τη σημασια του "οχι"!

Θελεις φαγητο?οχι

θελεις φρουτα?οχι

θελεις καροτο?οχι

Θελεις σκατουλακια? οχι :P

θελεις τραχανα/γαλα? ναιαιναιναι!!!!!τζουπααααααα!(γιουπι) :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Παναγιωτα εμενα θα με ειχε βολεψει ο ατμομαγειρας ΑΝ ετρωγε η Αννυ αυτο που εφτιαχνα!Αλλα κ παλι με βολεψε...το εφτιαχνα,εβγαζα το μισο σε ταπερακι κ το εβαζα στο ψυγειο κ το αλλο μισο το αλεθα κατευθειαν..Και μετα το πετουσα!

Επεξεργασια:

Μαγδα νομιζω πως παντου καπνιζουν κ εδω αλλα προς το παρον κ για αρκετους μηνες ακομη ειναι ορθανοιχτα ολα οποτε... :?

Χθες παντως που ημουν εκει ,στα μεσα τραπεζια δεν ειχαμε τασακια...βεβαια αν ζητουσε πελατης μαλλον θα του πηγαινανε....Ειδομεν!

Εγω μπορει να θελω το μαγαζι ιδανικο για παιδακια ομως το θεμα ειναι να παει καλα γενικως...οποτε...Δεν ξερω τι θα γινει με αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα καλό τεστ!!!

ενώ η δικιά μας λέει πάντα ΟΧΙ!!!! υπάρχουν και φορές που είναι η μέρα του ΝΑΙ!!!!

όταν είναι η μέρα του ΟΧΙ, την ρωτά ο μπαμπάς της:

είσαι ξανθιά? όχι

είσαι η Ρεβέκκα μας? όχι

θα μου δώσεις φιλάκι? όχι

θέλεις 100 ευρώ? ναι!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το αλλο μισο το αλεθα κατευθειαν..Και μετα το πετουσα!

Και πολύ καλά έκανες που το άλεθες, να μη σου πιάνει χώρο στα σκουπίδια :P:lol:

Τελικά μου έβαλαν από το τμήμα όλα τα λεφτά που είχα χαλάσει για το τραπέζι :o Κάπου 1.300 ευρω... Δεν το περίμενα...αλλά να 'ναι καλά 8-)

Και τώρα...παπουτσάκιαααααα έχρομαι να σας κάνω δικά μου! :lol:

Τζουπααααα! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααα σας...Εδώ είμαι κι εγώ...Με τα κλασικά προβλήματα στα βυζιά μου... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Πεινάαααααααααααααααααααααααααωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω......Αλλά είμαι καλύτερα νομίζω.. :roll::roll::roll: Δεν πονάαααω τόοοοσο πολύ και το κοκκίνισμα έχει υποχωρήσει αρκετα... ;);)

Νατασούλαααα ευχαριστώ πολύ για όλα ρε... :x:x:x Τις κάψουλες δεν έχω πάει ακόμα να τις βρω, θα στείλω αύριο το Γιώργο.... :lol::lol::lol: Συνεχίζω με ξυδόνερο και διατροφή...Περιμένω πως και πως να έρθει το μεσημέρι να βάλω κάτι στο στόμα μου...Δεν έχω να φάω τίποτα ρε...Μου πάει το στομάχι στην πλάτη από την πείνα... :?:?:?:? Γιαουρτι πρόβειο ΔΕΝ τρώω, ξυνόγαλα ΔΕΝ πίνω, οπότε τι να φάω για πρωινό;;;;; :((:((:((

Τόοοοονια τρελοκομείοοοοοοοοο ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!Να τα εκατοστήσεις μωρή..Να είσαι γερή και να σε χαίρονται τα παιδάκια σου...Με λιγότερα αρμέγματα σύντομα... :lol::lol::lol: Α!!!!!!! :o:o:o:o:o:o:o 31 είσαι;;;;;; :shock::shock::shock: Κωλόγρια... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Κατερινάκι συλληλητήρια για τη γιαγιά σου..Να ζήσετε να τη θυμάστε... :(:(:(

Ευάκι ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό και να περάσει γρήγορα η ταλαιπωρία με τα σακουλάκια... :(:(

Βικάκι η μικρή καλύτερα;;; :roll::roll::roll: Περαστικά σας!!!!

Αφροοοο αντε καλώς να την δεχθείς...Να χαλαρώσεις λίγο και να βγεις βολτούλα... :D:D Όσο για αυτό που πάθατε με το Μανωλάκη, ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... :?:?:?

Αναστασίααααααααα ρε τι έπαθε η καημένη η πεθερά... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Με την Αννυ μαζί κοιμάστε;;;; :roll::roll::roll:

Αρτζζζιιι λες να είναι ΠΑΣΟΚόσκυλο η Ιω;;;Θα τη σφάξω.... :evil::evil::evil::evil::evil:

Μάγδααααααααααα τυχερούλα.... :D:D:D Καλά ψωνια... :D:D:D

Και τώρα ανακοινώσεις:

1.Η Ιω ηρέμησεεεεεε :D:D:D:D Σταμάτησε να τη δαγκώνει τη μικρή και τα χέρια της ελάχιστα πια... :D:D:D:D Όταν το έκανε εγώ αδιαφορούσα, ο πατέρας της της φωναζε...Μάλλον η μέθοδος του Γ. έπιασε... :roll::roll::roll:

2.Η μικρη εδώ και 4-5 μέρες είναι ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ...Τόσο ήρεμη, τόσο γλυκια..Καθόλου γκρίνια... :D:D:D:D:D:D Κοιμάται καλά, ξυπνάει ΜΟΝΟ μια φορά τη νύχτα και ήρεμα...Την κοιμίζω μπρούμυτα πλέον... :oops::oops::oops: Ξέρω ότι δεν κάνει αλλά μόνο έτσι κοιμάται ήσυχη και ξεκουράζεται... :roll::roll::roll:

3. Παρήγγειλα επιτέλους σλινγκ.... :D:D:D

4.Η Ιω νομίζω ότι δε χρειάζεται πλέον πάνα..Εδώ και δυο εβδομάδες της βάζω μόνο στον ύπνο...Τις πρωτες μέρες είχαμε ατυχηματάκια, αλλά όχι πολλά...Τώρα καθόλου... :?:? Μπορεί και τα κρατάει... :D:D:D Απλώς το μόνο πρόβλημα είναι ότι σπάνια λέει "Θέλω τσίσα..." :?:?:? Εγώ τη βάζω και κάνει...Αλλά πάαααρα πολλές φορές ξεχνιέμαι και δεν τη βάζω για πολλή ώρα και παρόλα αυτά δεν τα κάνει πάνω της.. :?:?:?:?

Δε θυμάμαι άλλα.... :oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω!!!

Παναγιωτα σκεψου και πες μου να σου τον πακεταρω αμα ειναι και να σου τον στειλω

δενειναι κοπος για μενα ειλικρινα...

κανε τη δουλεια σου εσυ για να μη ταλαιπωρηθει ςμε δυο παιδια στις διακοπες.

Παντως παιδια δεν ξερω...

Εγω πιστευω πως πρεπει να αντιδρασουμε πιο δυναμικα

Και γιατι σας κανουν εντυπβση ρε παιδια οι μισθοι στη Γερμανια;;;

αφου και στην Ελλαδα καποιοα μεγαλοστελεγχη σε συγκεκρφιμενες δημοσιες αλλα και ιδιωτικες υπηρεσιες παιρνουν τοσα και πολυ περισσοτερα

Μη πατε μακρια

στο δικο μας το γραφειο καποιοι περνανε μισθο 6-7 χιλιαρικα..και δεν κανανε τιποτα απολυτως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Γελαω κ με την ΡεΑ και με την χαρα της Μαγδας!!!Μην ξεχασεις να παρεις κ το φορεμα για να σεταρεις τα παπουτσια!!! :P

Βαλε συνδεσμο να τα δω!

Γωγω μου τι σε κανει να νομιζεις πως οι φωνες του αντρα σου την εκαναν πιο "καλο" παιδακι???? :shock: Και αμαν πια αυτος ο Γιωργος...αλλες μεθοδους δεν εχει?????? :evil:

Χαιρομαι για τα υπολοιπα θετικα που συμβαινουν στα κοριτσια σου!Της λες της Ιως να σου λεει????καθε φορα που τη βαζεις για τσισα λεγε της να στο λεει...

Με την Αννυ κοιμομαστε στο ιδιο δωματιο αλλα εκεινη στο κρεβατακι της...Στο ξαναπα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάτα τα παπουτσάκια

http://www.paulsmith.co.uk/shop/paul-sm ... oduct.html

χαχαχαχα τέλεια η τσαχπίνα με τα ρέιμπαν!

Τι έχω χάσει με τα αγγουράκια? Για πείτε...

Γωγώ πιο πιθανό είναι να άλλαξε συμπεριφορά η Ιω επειδή την αγνοούσες παρά επειδή της φώνεξε ο Γ. Άλλωστε όλα αυτά τα κάνει για να τραβήξει κυρίως τη ΔΙΚΗ ΣΟΥ προσοχή. Αν βλέπει ότι δεν της δίνεις σημασία καταλαβαίνει ότι δεν πιάνει και σταματάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

... 1.Η Ιω ηρέμησεεεεεε :D:D:D:D Σταμάτησε να τη δαγκώνει τη μικρή και τα χέρια της ελάχιστα πια... :D:D:D:D Όταν το έκανε εγώ αδιαφορούσα, ο πατέρας της της φωναζε...Μάλλον η μέθοδος του Γ. έπιασε... :roll::roll::roll:

Γωγώ πιο πιθανό είναι να άλλαξε συμπεριφορά η Ιω επειδή την αγνοούσες παρά επειδή της φώνεξε ο Γ. Άλλωστε όλα αυτά τα κάνει για να τραβήξει κυρίως τη ΔΙΚΗ ΣΟΥ προσοχή. Αν βλέπει ότι δεν της δίνεις σημασία καταλαβαίνει ότι δεν πιάνει και σταματάει.

Αυτό που λέει η Μάγδα είναι....εγώ είμαι κατά της φωνής, από προσωπική εμπειρία μιλάω, ναι το παιδί θα σταματήσει εκείνη την ώρα αλλά θα φοβάται πάντα αυτόν που του βάζει τις φωνές....εγώ θέλω τα παιδιά να μην με φοβούνται να με ακούν και να με καταλαβαίνουν όταν τους μιλώ ήρεμα!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για κάτι λουκουμάδες με σοκολάτα διάβασα κι αυτό μου 'μεινε!!! =))=p~

Δε μου έφτασαν 2 παγωτίνια και ένα μπωλ παγωτό, θέλω και συνέχεια!!! :@)

natasoula μου... :x Τα πονάκια συνεχίζονται, δεν ξέρω όμως αν είναι συσπασούλες. Γενικά κουράζομαι εύκολα και νιώθω πολύ συχνά ένα βάρος χαμηλά. Επίσης νιώθω να τσιτώνει πολύ η κοιλιά μου, σα να τεντώνεται το μικρούλι σε διάφορα σημεία, κάθε 3 και λίγο και διάφορα άλλα, αλλά έχουμε ακόμα δρόμο... ;) Φρίκη το να χάσεις το μικρούλι απ' τα μάτια σου, εφιάλτης για όλους μας... :-ss Κι έτσι όπως τα λες... μια στιγμή αρκεί!!! :?

Αφροδιτούλα, καλώς να τη δεχθείς την πεθερά σου!!! Συμφωνώ με τις προλαλήσασες, ο καιρός είναι τέλειος, βγες έξω!!! ;) Ή άσε λίγο το μικρό με τη πεθερά σου και βγες βολτούλα με το Μανώλη, να περάσετε και λίγη ώρα τα δυο σας!!! ;)

Θαλασσίτσα, εύχομαι ολόψυχα να τελειώσει ανώδυνα το μαρτύριο της συλλογής ούρων και να μην έχει τίποτα η κοριτσάρα σου. Εγώ σου είπα για τη 1 ώρα, γιατί τόσο μας είχε πει και η παιδίατρος και το μικροβιολογικό! 20 λεπτά είναι πάρα πολύ λίγα ρε!!! :shock: Αν και με ανησυχήσατε που οι περ/ρες τόσο ξέρετε. :roll: Εμείς μετά τις πολλές φορές που κάναμε την επιχείρηση συλλογής :? καταλήξαμε στο ότι η καλύτερη μέθοδος είναι ο ουροσυλλέκτης και όχι το σακουλάκι. Έτσι δίναμε στο παιδί κάμποσα υγρά, πλέναμε πολλάκις, στεγνώναμε, αποστειρώναμε κλπ και μετά την κρατούσαμε όρθια και απασχολημένη με παιχνίδια κλπ. Ο ένας ήταν σε επιφυλακή, με τον ουροσυλλέκτη στο χέρι και περίμενε την κατάλληλη στιγμή για να επέμβει. Τα σακουλάκια όπως λες, δεν κολλάνε καλά, φεύγουν απ' τη θέση τους, δεν πέφτουν σίγουρα τα ούρα μέσα και μου φαίνονται και πιο επιρρεπή στα μικρόβια, έτσι όπως τρίβονται ανάμεσα στα ποδαράκια του παιδιού... :| Εφιάλτης πάντως, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σε νιώθω, γιατί κι η δική μας περιπέτεια ήταν σοβαρή και διαρκείας... :( Όλα θα πάνε καλά, μη στεναχωριέσαι... ;)

Λίγα-λίγα, γιατί τώρα έκαψα φλάτζα. Πάω να βάλω ένα πλυντήριο κι επανέρχομαι!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...