Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 43-όλα του γάμου δύσκολα...


Recommended Posts

εχω σλινγκ αλλα ειναι μικρουλης ακομα για εξω ...εδω κρυωνει μεσα στο σπιτι .... :?

αντε να ερθει η πεθερα και ο πεθερος να βγαλω τον "μεγαλο"εξω βολτα .....

θελω μια βολτα σε ενα εμπορικο ...ψωνια ...λεφτα .... :roll:

ξεχασα και το καροτσι δεν το βγαζω ακομα εξω δεν θελω να καθαριζω παλυ τις ροδες το εχω για μεσα στο σπιτι να κοιμαται στο πορτ μπεμπε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α Αυτο το τελευταιο το θελλω και εγω!!!

και αντι να παω να παρω νυχτικιες και σουτιεν για το μαιευτηριο....να παρω εσπαντριγιες...τσαντα..καπελο...φορεμα- οχι εγκυμοσυνης- θελλω να παω στα χοντοσ..αααααχχχχχχ!!!

ρε παιδι απλακα πλακα ειμαι 31 ευδομαδων..και ακομα..δεν εχω κανει ΤΙΠΟΤΑ....

μονο κατεβασα τη βαλιτσα απο το παταρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ δεν ειναι καλε φιλος μας ο φυσικος-χημικος! :P Σε μια εκπομπη στο Σκαι τον ειχαν καλεσει να μιλησει για την υπεριδη ακτινοβολια!

Αφρο νωρις σε επιασε η κλεισουρα πουλακι μου... :roll:

Χρυσα και Νατασουλα ευχαριστω γλυκες μου!!! :YMHUG::-*

Νατασουλα κι εγω εχω χασει προς στιγμην τον Αλεξ σε πολυ κοσμο και "τα χρειαστηκα"!!!! 8-x

Και χθες μου εφυγε απο τη παιδικη χαρα και πηγαινε στο δρομο μονος του!

Ευα κανενα νεο με τη μικρη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμμμ

στον μπακαλόγατο!!!!!

φάγατε στο τέλος και λουκουμάδες με σοκολάτα?????μμμ :x:x:x:x

επειδή τους τσακίζω μου φέρνουν και δευτερο πιάτο χωρίς να ζητήσω

για πες σας άρεσε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία από φαγητό μου άρεσε πάρα πολύ μια σαλάτα με κοτόπουλο και ντρέσινγκ μουστάρδας,

για τους λουκουμάδες δεν έχω λόγια ήταν απλά θεϊκοί!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η κουμπάρα μου ήθελε να τους πεί να το γυρίσουν σε ζαχαροπλαστείο και να πουλάνε μόνο λουκουμάδες :lol::lol::lol:

Εμάς μας φέρανε από την αρχή 2 πιάτα ένα με μέλι κι ένα με μερέντα, κάνουμε μπαμ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλημμυρισε το μπανιο της πεθερας μου,μετα ολο το σπιτι της κ τα νερα περασαν

απο τα ταβανια μας στο μπανιο κ στην κρεβατοκαμαρα(οπου κοιμομαστε με την Αννυ).Βραχηκε αρκετα το στρωμα,το εβγαλα εξω,τραβηξα το κρεβατι(και οσα εχω αποθηκευμενα εκει κατω) και περιμενω!Πως σας φαινεται? ~x(~x( [smilie=dontknow.gif] [smilie=violent5.gif] [smilie=violent5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία χειρότερα και από τα εικονίδια που έβαλες.............

:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o

Ένα θα σου πώ, δεν θά θελα με τίποτα να ήμουν στην θέση σου

Θα έρθει και η πεθερά να σε βοηθήσει τώρα?????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aaaax κοριτσια!!!!Παλι καλα να λετε που το ανακαλυψα νωρις κ κλεισαμε εντελως την παροχη νερου(ειμαι ΚΑΙ χωρις νερο δλδ!)..

Ηρθε το πρωι(με επρηξε στα περα δωθε κ ολο με φωναζε κατι να μου πει :twisted: ),μου ειπε που πλημμυρισε,πως χαλασε ενα σιφωνι αλλα το εφτιαξε ο υδραυλικος...Ομως δεν το εκανε σωστα ο ατιμος... :twisted:

Προφανως τωρα περασαν ολα τα λιμναζοντα νερα που εμειναν...Τι να πω??? :o:o:o

Δεν ξερω τι γινεται!Ηρθε παλι κ μαλλον εφτιαξε το προβλημα...Μαλλον! :?:?:?

Εστρωσα μια κουβερτα κατω στο δωματιο της Αννυς μπας κ την κοιμισω εκει...Γμτ!Αναστατωση μεγαλη!

Αυτο το σπιτι ειναι καταραμενο στα υδραυλικα του...και οχι μονο!

Με φτιαξατε κ με τους λουκουμαδες!!!Μιαααμ!!!

Νατασουλα αυτο που περιγραφεις με τρομαζει κ εμενα!Εδω σε παιδοτοπο παμεκ δεν μπορω να ηρεμισω μη βγει εξω κ δεν τη δω κλπ!Αχ να'ναι καλα τα μωρα μας!

Αφρο δε θελω να σε πιεσω αλλα νομιζω πως φοβασαι χωρις λογο!Μα ειναι δυνατον να κρυωνει το μωρο?Ντυστο οσο καλα νομιζεις κ βγειτε!Παρε τον Μ απ'το χερακι κ περπατηστε λιγο!Εκτος κ αν εχεις κ αλλα στο μυαλο σου! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβαζω ενα ρεπορτας στα ΝΕΑ..

φαινετε πως κατι παιε να αλλαξει στη νοοτροπια των Ελληνων...

οχι με τη θελιση τους βεβεια λογω αναγκης..

αλλα συνειδητοπουν καποια πραγματα...

και αυτο ειναι καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!!!

Λοιπον..μεχρι να παρουμε την Πεμπτη δοση και βαααααλε..ΕΣΠΑ μη περιμενετε να δειτε

Και ενω στο συγκεκριμενο προγραμμα ειναι μεχρι το 2013 για το σχολικο ετος 13-14..παιζει να σταματησει απο τωρα..και εαν δεν σταματισει οι δικαιουχοι θα μειωθουν παρα πολυ.

Οποτε μεταξυ μας δεν πολυπιστευω οτι θα μας παρουν μεσω εσπα..ειμαστε "στα χαρτια παντα" υψιλομισθοι"

μια παρομοια ιστορια παιζει και με τους δημοτικους παιδικους σταθμους..

θα βαλουν πολυ χαμιλα εισοδηματικα κρητηρια οποτε η θα πληρωνουμε οσα περιπου καισ ε ιδιωτικους σταθμους για ωραρια μεχρι τις 2-3...η παλη δε θα μας παρουν καθολου φετος

Γεννικα αποπγοητευτηκα πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστ. :o:o:o:o:o απαπαπαπα το πρόβλημα θα είναι μην έχει υγρασία το ταβάνι και το γυρίσει σε μούχλα!!!! :? ....πρόσεξέ το λίγο..... της Α. το δωμάτιο είναι εντάξει? ε τότε έχει μέρος στεγνό να κοιμηθεί το παιδί!!! ;)

αμάν ρε Νατασούλα γράφονται τέτοια πράγματα για λουκουμάδες με σοκολάτα στο τρενάκι που οι μισές διαιτιτεύονται? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::roll::roll::roll::roll:

Αφρο εγώ στην θέση σου θα:

1. έπαιρνα τα παιδιά

2. τα έβαζα στο αυτοκίνητο

3. πήγαινα στο εμπορικό για βόλτα και ίσως ψώνια

4. πήγαινα στο εμπορικό να πιω και καφεδάκι ή χυμό και τέλος

4. έπαιρνα και την πεθερά μαζί για να προσέχει τον Μ. και για να πληρώσει τα ψώνια μου ή τους καφέδες!!!! :lol::lol::lol::roll::roll::roll:

σιγά μην κρυώνει δλδ τι θερμοκρασία έχετε εκεί? εμάς σήμερα θα αγγίξει τους 30!!! :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια...τι ειναι το εσπα? :oops::? Το λετε τοσο καιρο αλλα..δε ρωτησα!

Αργυ ναι!Ευτυχως μονο στην τουαλετα κ στην κρεβατοκαμαρα περασε το νερο...Εκει πανω ειναι το μπανιο της πεθερας...Και ναι μεν η Αννυ εχει στεγνο δωματιο αλλα στο δωματιο δεν εχει κρεβατι! :lol::oops: Στρωματσαδα ολε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα το μόνο καλό είναι ότι βγήκε η πρόσκληση για τους παιδικούς να υποβάλλουν αιτήσεις τώρα το τί θα γίνει στη πορεία είδομεν........ εγώ έτσι κι αλλιώς δεν ελπίζω και πολλά.........

Για τους δημοτικούς δεν είναι το ίδιο ποσό για όλους? και αυτό θα αλλάξει?

Αναστασία είναι ένα πρόγραμμα που λέγεται εναρμόνιση "Εναρμόνιση επεγγελματικής και οικογενειακής ζωής" είναι χρηματοδοτούμενο από το ΕΣΠΑ και δεν πληρώνεις καθόλου για παιδικό σταθμό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

ξερω δεν πολυμπαινω τον τελευταιο καιρο αλλα απο εδωκ περα θα σας πρηζω! :lol::lol::lol:

ρεσυ αφροδιτακι τι πηγατε να παθετε!!!!!! σε διαβαζα κ κατι με επιασε!!! :(:(:(

νατασσουλααααααα κοριτσακι μου! πραγματικα δε θελει πολυ για να γινει το κακο...

θαλασσα μην αγχωνεσαι, μπορει να ιεναι κ μια απλη ιωση.. προσπαθησε παντως με το σακουλακι.. εμενα στο νοσοκομειο μου ειχαν πει μεχρι 1 ωρα μπορεις να το αφησεις..

θυμαμαι οταν ειχαμε παει περσυ με τον μικρο κ του εκαναν εισαγωγη του τα ειχαν παρει με συριγγα.... χριστε μου.. :(

καλε αναστασι!!!!!!!!!!! ειναι δυνατον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι μονο μεγαλη αναστατωση??? αυτα μεχρι να στεγνωσουν τελειως θα περασει ολο το καλοκαιρι!!

βαλε τον Α να κουβαλησει την κουνια της μικρης εκει! αντε ας κανει κ καμια δουλεια! :lol::lol:

κοριτσια εγω ξερω οτι τα μωρα μεχρι να γινουν 2 μηνων δε μπορουν να ρυθμισουν τη θερμοκρασια τους καλα.. μια κρυωνουν κ μια ζεσταινονται!

εμεις το σκ πηγαμε αλεξανδρουπολη..ωραια περασαμε σε γενικες γραμμες, ο μικρος ξεσαλωσε, τα εδωσε ολα!! εχει αρχισει κ μιλαει τοσο καθαρα το πουλακι μου κ με τρελαινει!!!!

ουφ βαρεθηκα, κουραστηκα με τη δουλεια... αντε να παει 25-6 να κλεισουμε! τα πρωινα δε μπορω να σηκωθω! κουτουλαω κ εχω και 25' δρομο με το αμαξι..

φιλακιααααααα σε ολες ολες!!

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

μαιμουδακι θα το αφησω παραπανω αλλα αυριο

σημερα απο τις 8.30 το πρωι προσπαθουμε μεχρι τωρα τιποτα :twisted::twisted::twisted:

κουραστηκα και εγω και η μικρη

κοριτσια να σας πω να γελασετε

πηρα την μικρη αγκαλια και της ειπα κατι και γελασε και καπως φυσηξε με την μυτη της και της βγηκε ενα κακαδακι και που πεταχτηκε λετε????????μεσα στο ματι μου :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

τι τσουξημο και πονο τραβηξα

το σιχαμα

τωρα ειναι κατακοκκινο :o:o:o:o:o:o:lol::lol:

αφρο βγες ρε μια βολτιτσα στο εμπορικο ειναι πολυ καλη ιδεα θα ξεσκασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! να ρωτησω και κατι. Τελικα τα λεφτακια μας να ερθουμε να τα παρουμε απο την Ελληνικη τραπεζα η οχι? Εχω καταμπερδευτει με αυτο το θεμα! Εσεις τι θα κανετε?

Επισης αυτο που μπαινει η καθε μια και πουλαει εδω στο μαμμυ το καθετι πως σας φαινεται? Εμενα μου την δινει γιατι το σαιτ δεν προοριζεται για αυτον τον σκοπο. Ειμαι ετοιμη να απαντησω σε μερικες απο αυτες αλλα περιμενω και τις γνωμες σας. Μονο εγω το βλεπω στραβα? :oops::roll:

γεια σας κοριτσαρες!!!

Λοιπον απανταω στο Λενακι να μη το ξεχασω.

1) Εμεις σκεφτομαστε να τα παρουμε.Οταν καταληξουμε για το πουθα τα παμε θα σου πω.αλλα εσυ γιατι δεν τα πας σε γερμανικη τραπεζα;;;

2) Εμενα μου φαινεται πολυ ασχημο μιας και το συγκεκριμενο σαιτ ειναι για μαμαδες και οχι για πωλησεις αλλα αφου η Λενα δεν της λεει κατι, ντρεπομαι να της πω εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θάλασσα :lol::lol::lol::lol:

έγινε και εδώ διαδήλωση το Σάββατο αλλά για το κλείσιμο των εργοστασίων πυρηνικής ενέργειας...10.000 διαδηλωτές μαζεύτηκαν....γίνονται πανού σε όλες τις πόλεις και τελικά θα κλείσουν όλα μέχρι το 2022!!!.....δεν με πειράζει να κλείσουν και αμέσως, αλλά πρέπει πρώτα να βρουν μια εναλλακτική πηγή και όχι να γυρίσουμε στο άναμα των κεριών το βράδυ, πράγμα που θέλουν οι πράσινοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα εσυ γιατι δεν τα πας σε γερμανικη τραπεζα;;;

γιατί όταν πας Ελλάδα θέλεις να έχεις και χρήματα εκεί για να κινηθείς, αλλιώς πόσα να κουβαλάς? και αν πας να βγάλεις χρήματα από ελλ. τράπεζα σε χρεώνουν για την συναλλαγή!!! :evil::evil:

άλλα τα χρήματα που υπάρχουν εδώ και άλλα που υπάρχουν εκεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρουλα ναι εχει βγει. τωρα που τον ειδαμε ποναει λεει οταν παει να κατουρησει αλλα γενικα τον βλεπω καλα. σηκωνεται περπαταει επαιξε κ λιγο με τον μικρο.. μια χαρα τον βλεπω!!!

καναμε κ μια μεγααααααααααααααααλη συζητηση γιατι πηραμε γυναικα για να παει να καθαριζει, μην την διωξει για ΤΕΤΑΡΤΗ φορα! ελεος! δε μπορω να πηγαινουμε εκει να παταω στην κουζινα κ να κολλανε τα παπουτσια μου! ουτε να μαλωνω τον ανασταση κ να μην τον αφηνω να παει πουθενα κ να μην πιασει τιποτα γιατι ολα ειναι μεσα στη μπιχλα!

λενακι εμεις κατι λιγα που ειχαμε τα βγαλαμε, εχει κανα 2 μηνες. σε πειροτωση χρεωκοπιας δεσμευονται, να ξερεις.

ρεσυ θαλασσα μα μεσα στο ματι σου???????????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ουτε σημαδι να το εβαζε!!!!!!!!!!

παναγιωτα μου τι κανετε???!!!!

ουτε εμενα μου πολυαρεσει αυτος ο τοσο εμπορικος χαρακτηρας.. τελικα ειμαστε πολλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Ευχαριστώ για τις γνώμες για το φόρεμα....αλλά τελικά δε θα το πάρω :?

Πήρα σήμερα ένα μαύρο παντελόνι καλό σε ίσια γραμμή και θα το βάλω με ένα μεταξωτό τοπ που είχα πάρει για την παρουσίαση....Να κάνει απόσβεση κι αυτό γιατί το είχα πάρει ένα σωρό λεφτά.

Τώρα έχω κολλήσει με κάτι πανάκριβα παπούτσια paul smith ... έχω πρόβλημα με το γούστο μου τελικά. Είναι πολύ πιο ακριβό από την τσέπη μου :lol:

Αααααχ αν είχα παντρευτεί τον πρίγκιπα του θρόνου και το φορεματάκι θα χτύπαγα και τα παπουτσάκια, και μαζί θα τα φορούσα κι ας μην ταίριαζαν :lol:

Πάω να διαβάσω κανα νέο σας γιατί δε σας παρακολουθούσα το ΣΚ!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

h tonia 28 exei geneulia shmera!!φιλακια σε ολες!!

Ωωωωωωωωωωωωωωωω έχασα τα γεννέθλια της Τόνιας???

Χρόνια πολλά και καλά τρελή κρητικοπούλα! :ymparty::ymparty::ymparty:

Να σε χαίρονται τα παιδάκια σου!

Συνεχίζω :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...