Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 43-όλα του γάμου δύσκολα...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αργυ μου μετα τον 6ο αλλα μη φανταστεις οτι αργει πολυ η ωρα αυτη...Σε 2μιση βδομαδες γινεται 6.

Αχ καλε την ειδα τη ζουζουνα σου!!! :x:x:x Γλυκα ειναι!!Εκατσε ησυχα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα βρε Αργυ πως γινεται να ειναι τοσο υσηχα τα παιδακια;;;με διακοπτη λειτουργουν;;;;εμενα μου φαινεται καπως να ειναι τοσο ησυχα παιδακια 5-6 χρονων... :roll: τωρα θα μου πεις οσα δε φτανει η Αλεπου τα κανει κρεμασταρια γιατι ο Αλεξ ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα δεν επροκειτω να κατσει τοσο φρονιμος!!! :lol::lol:

Παναγιωτα αρχισε του τις τροφες οποτε εσυ γουσταρεις και με οποια σειρα νομιζεις! Οτι σου λεει το ενστικτο σου!εγω αυτο αποφασισα..

Ουτε καν ρωταω τη παιδιατρο..οχι δε το παιζω βεζυρης στη θεση του βεζυρη αλλα νομιζω οτι καμια σημασια δεν εχει αν αρχισεις πρωτα φρουτα ή λαχανικα κι αν ειναι 5,5-6 ή 7 μηνων! καθε τρεις και λιγο βγαζουν και κατι καινουριο..πχ μεχρι τωρα λεγανε να αρχιζουν στεραιες στον 6ο και πριν λιγο καιρο καπου διαβαζα οτι πλεον λεει ειναι καλυτερα να αρχιζουν απο πιο νωρις(ακομη και απο τον 4ο!) για καποιους λογους που δε θυμαμαι!

Εγω πχ επειδη τα χω φτυσει με το θηλαστρο λεω να αρχισω γυρω στους 5,5 με φρουτα ή λαχανικα και μεχρι να κλεισουμε τον 6ο να εχω αντικαταστησει τουλαχιστον 2 γευματα πληρως,ωστε να μειωσω τις αντλησεις στις μισες! αν ειναι ετοιμη και το δεχτει εχει καλως(αν και μεχρι τοτε αυτη η φαγου βλεπω να τρωει μπριζολες! :lol: ) αν οχι θα δω τι θα κανω! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera

αργυ ωραια που περασατε ωραια

καλεε πως γινεται να ειναι τοσο ησυχα ρε συ τα παιδακια?

τα δικα μας γιατι ειναι ετσι?

τι λαθος κανουμε?

κοριτσια η μικρη μου ανεβασε πυρετο

38.7

κρυωσε δεν ξερω

στεναχωρεθηκα παρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονάκι μου γλυκό και αγαπημένο χρονια σου πολλα!!! Να σε χαιρεται η κουκλίστικη οικογένεια σου και να σε χαιρόμαστε και εμείς που σε εχουμε εδω και κάνεις το χειλάκι μας να σκάει που και που! :x:x:x:x

Κατερινάκι λυπάμαι για την γιαγια σου, να ζησετε να την θυμόσαστε, γαλίνευσε η γυναίκα... :(

Συμπεθέρα ωραία στο κουκλοθέατρο!

Δεν σας διάβασα, δεν ειμαι στα καλά μου τελευταία, φιλάκια πολλα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σας!

Τόνια χρόνια πολλά! Πολύχρονη και ευτυχισμένη!

Θάλασσα περαστικά σας...όλα τα παιδάκια αρρωσταίνουν, θα περάσει..

Έρη μου τι έχεις?? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια ?

εμεις εδω καλα ...ηρεμα .

ψησαμε ,φαγαμε ,κοιμηθηκαν και χαλαρωνουμε ....

αυριο ο Κ εχει βαρδια και εχω τις μαυρες μου λιγο γιατι φοβαμαι μονη με ΔΥΟ πια παιδια στο σπιτι πως θα τα καταφερω ...τωρα ειναι ο Κ και βοηθαει λιγο με αντιπερισπασμο τον Μ ....αυριο τι ? :(

ερη μου χαθηκες λιγο τι κανεις πως ειναι το αστερακι μου ?(ο κωστακης )

παναγιωτα πως τα περασατε σημερα ?

ευη μπορει να βγαζει δοντακι αν δεν εχει κατι αλλο .

αργι ...πως καθετε τοσο ησυχα η ΡεΑ ? :shock:

τονια ειλικρινα αυτην την φατσουλα δεν μπορω να την φανταστω να κανει τανζανιες ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μη σκας :YMHUG:

Μια χαρά θα τα καταφέρεις...

Εγώ τώρα τα σκέφτομαι και γελάω

Όμως ήμιυν τυχερή μετρημένες φορές έμεινα μόνη με 2 μωρά

όταν γεννήθηκε η Φ..

Κορίτσια ψάχνω παιδικά κράνη :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο 2 ακουγεται καπως και καποιεσ φορες μπορει να ειναι αλλα θα την βρεισ την ακρη

και πιστευω θα ειναι καλυτερα απο οτι το φανταζεσαι

κοριτσια ευχαριστω

αχχ δεν ειμαι καλα

οταν αρρωσταινει γινομαι χαλια

λεω γιατι??????????????

εχουμε και ιστορικο ουρολοιμοξης και δεν καθεται με τιποτα να της παρω ουρα

θα την παω στον γιατρο αυριο να την εξετασει να δουμε μηπως ειναι κανενα κρυωματακι αλλιως θα πρεπει να της παρω ουρα :roll::roll::roll::roll:

φοβαμαι πολυ

βασικα μυριζουν πολυ τα τσισα της απο τοτε που ανεβασε πυρετο

το εχετε προσεξει και στα δικα σας αυτο οταν αρρωσταινουν?ξερετε αν σημαινει κατι αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δ εχω διαβασει τιποτα..συγνωμη!

η Μ-Ι κανει εμετους παντου απο χθες!

γκρινια γκρινια

το ποδι της μαμας μου χαλια...πολυ χαλια!

ειμαι αυπνη!

ο παπους επιστρεφει...γκρρρ

μου εσπασαν τον καθρεφτη του αυτοκινητου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρες γιατί έτσι?

Βίκυ τι έχει η νυφούλα μου? :x ...ίωση ή την ΄΄εφγαε κάτι και την πείραξε?....περαστικά και πολλά φιλάκια :x:x

συμπ. ξενιτεμένη εσύ τι έχεις? γιατί τόσο ντάουν? ανέβαινε, ανέβαινε και όπως λες βαθιές ανάσες!! :x:x

κορίτσια δεν ξέρω αλλά τα παιδιά άκουγαν τους γονείς αμέσως και δεν ήταν μόνο 5 και 6 ετών αλλά και 2χρονα...μιλάμε όλα κάθονταν ήσυχα!!!!.....και συμμετείχαν στο θέατρο και πολύ πειθαρχιμένα!!! :? ...άκουσα μια μάνα είπε "έλα πάμε" και αμέσως το παιδί ακολούθησε!!! :? ....

δεν λέω και τα δικά μου ήσυχα κάθησαν....είχαν και ποπκορν και κάπρι σοννε, αλλά όλα τα παιδιά είχαν και κάτι.....

σας αφήνω πάω να βάλω την Ρ. για ύπνο

καληνύχτα :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θάλλασα δε θέλω να σε στεναχωρέσω περισσότερο

ούτε να σε αγχώσω αλλά όταν τα τσίσα έχουν μια οσμή

πιο όξινη..πιο έντονη..πιο αλκαλική να το πω?? είναι ουρολοίμωξη..

έτσι μύριζαν της Ιωάννας μου..

Προσπάθησε να της πάρεις ούρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι κι εμενα ουρολοιμοξη μου ηρθε στο μυαλο... :( κανε της μια γενικη αυριο! Περαστικο να ειναι να μη ταλαιπωρηθει η μπουμπου σου! :roll:

Ερη και Μαρια μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες κορτισακια!!! :YMHUG::YMHUG:

Ερακι τι εχεις αγαπη μου;;;;;δε θελω να σε ακουω στεναχωρημενη!!! :cry::cry::cry:

Αφρο μου εγω που το εζησα σε ολο του το μεγαλειο απο τις πρωτες μερες, ενα εχω να σου πω..NO PANIC!!!! [-x Θα ερθουν στιγμες που θα θελουν και τα 2 μαζι κατι(φαι,αλλαγμα,παιχνιδι αγκαλια κτλ) πχ θα ξεχεζεις τον Μανωλη και θα κλαιει το μωρο;;;;ΧΑΛΑΡΑΑΑΑ!!!! δε πειραζει που θα κλαψει για 2 λεπτα..θα ειναι η ωρα για φαγητο και για τους 2;;;; θα κρεμας το μπεμπη στο βυζι και με το αλλο χερι θα ταιζεις το Μανωλακη ή αν δε μπορεις θα αφησεις το Μανωλακη να περιμενει κι ας γκρινιαζει...θα κλαινε και τα 2 μαζι για καποιο λογο;;;; ΘΑ ΕΧΕΙς ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΤΑ ΛΕΞΟΤΑΝΙΛ!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Θα τα καταφερεις μια χαρα θα δεις! ;) Αν θελεις μπορεις να με παιρνεις τηλ για συμπαρασταση!!!! :P

Βικυ σας μουτζωσανε κι εσας και σας βρηκανε ολα μαζι;;; :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααααχχχχχχχχχχχχ μην μου λες τετοια

να της παρω ουρα ειναι μια κουβεντα

δεν καθεται με τιποτα

και δεν κατουραει με τιποτα

τι θα κανω αυτο που φοβαμαι

θα παω στο νοσοκομειο να την εξετασουν

ευχαριστω παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γυρίσαμε..

Στην πλατεία περισσότερος κόσμος από όλες τις μέρες !!

Πήρε το λόγο ένας παππούς και με συγκίνησε με όσα έλεγε :(

Εμείς είμασταν με τα ποδήλατα...

Τελικά είναι όμορφες οι νυχτερινές ποδηλατάδες :D

Ο ποδηλατικός σύλλογος διοργανώνει ποδηλατάδες κάποιες μέρες

μέσα στην εβδομάδα..θα πηγαίνουμε 8-)

Εύη μη πανικοβάλλεσαι ρε..περνάει με αντιβίωση

Περιμένουμε νεότερα..

Αφροδίτη όπως τα λέει η Τόνια..

Φαντάσου εμείς με τη Φ μόλις είχε γεννηθεί η Ι ήταν 15 μηνών :D:D:D:D

Αλλά όλα τα κάναμε μαζί με Γ..ήταν καλά μας έδεσε ακόμη πιο πολύ η φάση

Εσένα δε σε φοβάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγαμε στο νοσοκομειο

δεν ειδαν κατι που να δικαιολογει τον πυρετο

αυριο θα πρεπει να της παρω ουρα για γενικη και καλλιεργεια

σκατα

ειναι τοση ταλαιπωρια αυτη η διαδικασια

περισυ νοσηλευτικαμε με ουρολοιμωξη καναμε και πολλες εξετασεις

δεν θελω να περασω παλι τα ιδια

ειμαι χαλια

η μικρη κοιμηθηκε μολις την εξετασαν και γιαυτο δεν της πηραμε ουρα

σκατα σκατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι δε θα περασετε τα ιδια..τωρα ειναι μεγαλυτερο το παιδι..θα μαζεψεις ουρα το πρωι και μπορεις να τα πας και σε ιδιωτικο μικροβιολογικο για να μη τρεχεις στο νοσοκομειο..γιατι νοσηλευτηκατε ομως με ουρολοιμωξη;;;δε τη πηρατε χαμπαρι εγκαιρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...