Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 43-όλα του γάμου δύσκολα...


Recommended Posts

Aργυρούλα μου, δεν συμφωνώ... Και στη Β πήγαινα γερά με τσαμπουκά, δεν με φοβίζει ο πόνος (τα χειρουργία με φοβίζουν!) :roll::lol: αλλά θυμάμαι ότι τις τελευταίες 2 ώρες, έζησα απερίγραπτο πόνο, τόσο που δεν το χώραγε το μυαλό μου ότι υπάρχει... :roll: (τα γράφω ελεύθερα, έχουμε όλες περάσει τοκετό!!!) :lol: Παρόλαυτα, εντάξει, τα έχω κάνει πάνω μου, :oops::lol: αλλά προσπαθώ να επικεντρωθώ στο πλασματάκι μου και να το βοηθήσω να φτάσει γρήγορα στην αγκαλιά μου!!! ;)

Χρυσουλάκι μου, είδες ρε;; Έφτασε η ώρα μου και σε λίγο και η δική σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Νεράκι περνάει ο χρόνος........ :shock: Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ!!! :x:YMHUG: Εύχομαι να έχουμε κι οι δύο έναν εύκολο, γρήγορο και φυσιολογικό τοκετό!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια!!!!

να με συμπαθατε αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να τα διαβασω ολα αυτα!!!!! :shock::shock::shock:

εγω χαθηκα λιγο.. ειμαι στεναχωρημενη με τον μκρο μου, πηγαμε σε ενα γιατρο γιατι εδω κ σχεδον 2 βδομαδες εχει ενα βηχα σαν αλλεργικο κ μας ειπε οτι εχει βρογχικο ασθμα!! κ απορησε μαλιστα που τοσο καιρο δεν μας το ειχε η αχρηστη η παιδιατρος μας! ειπε οτι ο βηχας ειναι πολυ χαρακτηριστικος κ τα ακροαστικα που εχει (υπαρχουν λεει 2 ειδη ακροαστικων, αυτα της πνευμονιας κ αυτα του ασθματος)

εν τω μεταξυ ολο το χειμωνα που ηταν αρρωστος μας εδινε αυτη κατι εισπνεομενα κ εμεις διαβαζαμε μεσα στις ενδειξεις οτι ειναι για ασθμα κ την ειχαμε ρωτησει αν εχει ασθμα κ μας ελεγε κατηγορηματικα οχι!!

επισης ειδε το πουλακι του κ μου ειπε οτι θελει επεμβαση, βαζουν ενα εργαλειο λεει μεσα στο πουλακι κ αυτο γυρναει τσικι τσικι κ ξεκολλαει το πετσακι... ανατριχιασα!! δε θελω να πονεσει το παιδι μου!!!

εν τω μεταξυ διαβαζω στο ιντερνετ οτι η φιμωση ειναι φυσιολογικη κ υποχωρει μεχρι τα 4 κ οτι οι τυχον παρεμβασεις νωριτερα μπορει να προκαλεσουν πραγματικη φιμωση... αχ τι θα κανω? ειμαι τοσο ταραγμενη, σας πρηζω κ εσας.. κ του το πειραξε χτες κ ουρλιαζε το μαναρι μου....

ουφ..........

χρυσα πως ειναι ο μικρος που ηταν αρρωστουλης?

αργυρουλα νατασσουλα μθιτσακι πεμπι νατασα θου ιουλια εκσταση μαριαιωαννα τονια θαλασσα λενακι τι κανετε???

πω πω ειμαστε παρα πολλες τελικα

κ ποσες αλλες ξεχναω?????

ηα φρο πως ειναι γυρισε φανταζομαι ε???

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aργυρούλα μου, δεν συμφωνώ...

τι? :o:o:o:o:shock::shock::shock::evil::evil::evil::evil::lol::lol::lol::lol:

Λένα περαστικά, βρε τον καημενούλη τι έπαθε...και η παιδίατρος για σφαλιάρες!!! :evil:

ο δικός μας παιδίατρος μας είχε πει να μην κάνουμε τίποτα με το πουλάκι του....να μην πειράξουμε τίποτα και σε κάθε επίσκεψη το έβλεπε και έλεγε οκ.!!! :? ......μπορείς να περιμένεις και μέχρι τα 4 βέβαια και αν δεν γίνει κάτι τότε να χρησιμοποιήσεις αυτό το μηχάνημα!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσακι τωρα για καλο μου το πες..αυτο με τον πονο;;;;

η Αφρο με εζωσε με φυδια..και τωρα εσυ...ωι ωι ωι...

λενακι σοβαρολογεις ρε συ..

πωπω..ειναι οντως για σφαλιαρες η παιδιατρος σας

Και εμας μας ειπε να μη το πειραξουμε καθολου..το κοιτουσε αυτη καθε φορα και τελος..μου ειπε να μη το αγγιζω καθολου..

τεσπα...

ο φοφος καλα ειναι..εχει βεβεια λιγο βηχα ακομα ο οποιος εγινε παραγωγηκος πλεων αλλα πηρετο δενε χει καθολου και η μηξα ελατωθηκε παρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι μη το πειραξεις καθολου μεχρι τα 4 εκτος κι αν δημιουργησει προβλημα στην ουρηση! μια φιλη μου εχει το ιδιο προβλημα,πηγε σε ενα γιατρο οπου παραλιγο να το βαλει επι τοπου το παιδι να του το ανοιξει! Επειδη ομως ηθελε 2η γνωμη και ειχε διαβασει και διαφορα στο ιντερνετ πηγε σε ενα αλλο που της συστησανε χειρουργο και της ειπε εν ολιγης οτι ο προηγουμενος γιατρος ηταν μαλακας, το προβλημα δεν ειναι σοβαρο προς το παρον εφοσον ουρει κανονικα το παιδακι κι οταν παει 3-4 αν δε φτιαξει μονο του τοτε θα το ανοιξουν! ;)

Χρυσακι μου ναι μεν εμεις τους εκλεγουμε,αλλα οχι ολους! κι εμεις ψηφιζουμε δεοντολογια,ιδεολογια,πιστευω,απλως δυστυχως εκεινοι που υποτιθεται οτι πρεσβευουν ολα αυτα ειναι απατεωνες!!! Πχ δεν εχω χασει πατε εκλογες,αλλα καθε φορα ιδρωνω μεχρι να ψηφισω...γιατι;;;; γιατι η ιδεολογια μου ειναι σοσιαλιστικη αλλα το κομμα που τη πρεσβευει εχει μεν σοσιαλιστικη ιδεολογια,αλλα κεφαλαιοκρατικη πολιτικη!!! και τι να ψηφισω;;;κουμμουνισμο;;;;με τιποτα δε με αντιπροσωπευει! κεφαλαιοκρατια;;;παλι με τιποτα!!! Τη τελευταια φορα για ενδειξη διαμαρτηριας ψηφισα οικολογους και τι μαθαινω;;;;οτι το συγκεκριμενο κομμα ειναι υποκεινουμενο του ΠΑΣΟΚ!!!!

Ε χεστε με ρε παιδια αφου βρωμανε ΟΟΟΛΑΑΑΑΑ!!!!! :evil::evil::evil::evil:

Και ναι μεν να κανει καθενας χωριστα τον αγωνα του και την επανασταση του,αλλα ετσι που ειναι το συστημα δε του αφηνει περιθωρια να κανει πολλα γιατι κινδυνευει να χασει απο τη δουλεια του μεχρι τη ζωη του!!!! ποιος το ρισκαρει πλεον αυτο;;;εγω παντως με 2 παιδια οχι γιατι κανεις δε θα βρεθει να με στηριξει μετα!!! συλλογικα ομως ναι!!! και σε πορειες να κατεβω(χωρις ομως το παιδι βρε Σισσακι μου) και επιστολες να στειλω και να απεργησω κι ας χασω 1-2 μηνιατικα!

Τελος αρμεγματος παλι!!!μου κοβεται ο ειρμος ρε παιδι μου!!! :lol::lol::lol:

Δημητρουλα μου ευχομαι να πανε ολα τελεια με το ντοκτορα σου!!!!! :-bd και ξερεις τι να σκεφτεσαι στο κρεβατι του πονου;;;; οτι οοοσοοο και να πονεσεις θα ειναι για λιγες ωρες και μετα θα περασει εντελως! αν ειχες σπασει το ποδι σου πχ θα πονουσες περισσοτερο και για περισσοτερο καιρο! ;) εγω αυτο σκεφτομουν οταν πεθαινα στους πονους..αν και τελικα λυγουσα κι εκανα επισκληριδιο! :P αλλα εγω ειχα και τεχνικους πονους και ηταν πιο εντονοι! :roll:

Αφρο φιλησε μου το μπεμπακι σου και χεσε τις δουλειες!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maimoudaki απο οσο νωριζω απο τα νηψια μου δεν το πειραζουν!

οσο για το ασθμα μην πανικοβαλεσαι...η παιδιατρος ολο το χειμωνα τι σας ελεγε οτι εχει?...του περνουσε με αερονιλ-φλεξοτιντ-πουλμικορτ(υποθετω)?...εχει ο ενας ανηψιος μου....αλλα φαινεται...οταν τον πιανει...παρακολουθησε την κοιλια του!

η αδελφη μου του κανει εισπενομενα με νεφελοποιητη

Χρυσα...φτανει και η δικη σου σειρα!

Δημητρουλα...εφτασες στο τελος!

ευχομαι ολα να ειναι ευκολα!

Αφροδιτη ...αν βρω να φησω καπου την μικρη θα ερθω!

δεν εθλω να την φερω!

Οσο για την Ελλαδα...ασχολιαστη!

εγω τα εχω καλα με τον εαυτο μου....δουλευω...δε λουφαρω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Βικακη εγω νομιζω οτι θα φαω ολο το μηνα και θα γεννισω Αυγουστο...

δεν ξερω γιατι..πες το ενστηκτο..αλαλ ειμαι σηγουρη οτι εαν ειναι να γεννισω αυτο θα γινει αρχες Αυγουστου..ποτε εχω ακομα ουυυυ φουλ 2 μηνες.

Γι'αυτο και ειμαι χαλαρη- τρομαρα μου- και ουτε δωματιο εχω φτιαξει, ουτε πραγματα για το μαιευτηριο εχω παρει και ετοιμασει..ουτε τα ρουχα για το νινι εχω ετοιμασει..δεν τα εχω καν βγαλει απο τια τσαντες γαι να τα φρεσκαρω..γιατι καθαρα ειναι

Το μιτσακι μας ομως ειμαι σηγουρη οτι θα γεννησει κατ ατις 38 ευδομαδες..οχι αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ νομίζω ότι η Μιτσάκι θα γεννήσει στην 40η εβδ.!!! :? διότι τα κορίτσια έρχονται στην ώρα τους!!!! ;) ενώ τα αγόρια νωρίτερα ;) ....έτσι λένε οι στατιστικές και οι στατιστικές του τρένου...για πείτε μου τα κοριτσάκια που γεννήθηκαν στο τρενάκι πότε γεννήθηκαν? πριν τις 40 όχι!!! :roll::roll::roll::roll: και πότε τα αγοράκια? :?:

αχ Τόνια πόσο δίκαιο έχεις και η αδελφή μου (η μία) θα κατέβει στην διαδήλωση, αυτή πάντα πηγαίνει σε όλες τις διαδηλώσεις, απεργεί κ.λπ.

μαρία εσύ θα πας στην Λάρισα? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Έχετε πιάσει σοβαρές συζητήσεις και δε μπορώ να συμμετέχω...

Ντρέπομαι αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν πολυπαρακολουθώ τι γίνεται. Αλλά ρε κορίτσια να κοιμόμουν και λιγάκι να μην ήμουν τόσο κομμάτια κάθε μέρα και μετά θα ασχολιόμουν με τα πάντα :?

Αφροδίτη να σου ευχηθώ και εδώ να σου ζήσει ο μπεμπάκος! :x

Τι καλά που γέννησες! Ας γεννούσα κι εγώ φυσιολογικά κι ας έλιωνα στον πόνο...

Η Μαρκέλλα νπομίζω θα αργήσει να μιλήσει. Λέει ακόμα πολύ λίγες λεξούλες. Τελευταία έχει μάθει να λέει "όχι" στα Νορβηγικά. Λέει "Μάιιιιιιιιιιιιιιι" (νάι είναι κανονικά) και με πολύ νεύρο :? Για να το είπε πρώτα στα νορβηγικά και όχι στα ελληνικά μάλλον ο πατέρας της τής λέει περισσότερα όχι από μένα :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aργυρούλα... :P:P:P Γιατί είσαι κοροϊδευταρού!!!! :P:P:P

Και... :evil::evil::evil: γιατί δεν θέλω να γεννήσω στις 40 εβδομάδες!!! :evil: Όσο για τις στατιστικές... Θα τις διαψεύσω πάραυτα, γιατί η Β μου, γεννήθηκε στις 38εβδ.και 3μέρες!!! Χα!!! :P Κι ήταν πρώτο παιδί, που υποτίθεται έρχεται αργότερα!!! :D

Παρόλαυτα, πραγματικά δεν έχω ιδέα... Όλα πιθανά μου φαίνονται!!! Αλλά ελπίζω ότι δεν θα ξεπεράσω τις 38!!! Με το που μπαίνω στο μήνα μου, ξεκινάω το περπάτημα και μη τον είδατε!!!! :lol: 4 ώρες την ημέρα μου είχε πει στην 1η εγκυμοσύνη, με το που μπήκα στον 9ο!!!! :shock: Καλά, τόσο δε βγαίνει αλλά 2-3 ωρίτσες ημερισίως τις χτύπαγα, γιατί είχα χε@@ει πάνω μου!!! :lol:

Χρυσουλάκι, μάτια μου, συγγνώμη!!!!!!!!! :oops::oops::oops: Μετά το σκέφτηκα ότι δεν έχουμε ζήσει όλες φυσιολογικό τοκετό, σε όλο του το μεγαλείο!!! :oops: Αλλά ήταν αργά για να το πάρω πίσω και με δικαιολόγησα στον εαυτό μου, με το σκεπτικό ότι θέλεις τόσο πολύ να γεννήσεις φυσιολογικά, που δεν θα μασήσεις!!! :lol: Μπας και το σώσω.... Δεν σου λέει τίποτα όμως, που παρόλαυτα, δεν θα επέλεγα καισαρική, ακόμα και τώρα που ξέρω πως είναι ο φυσιολογικός;;;;;; ;) Α! Κι ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης!!! :YMHUG: Κι εγώ εκεί ελπίζω, στις 38εβδ!!! :D Να πέσουν στοιχήματα, έχει πλάκα!!! :P

Λενάκι μου, η παιδίατρος θέλει άμεσα αλλαγή νομίζω!!! :? Αλλά πάρε και μια 3η γνώμη, γιατί κι αυτός που πήγατε τώρα δεν μας τα λέει καλά με το πουλάκι!! :? Ψάξ'το και μη στεναχωριέσαι κοπέλα μου, δεν έχει τίποτα σοβαρό ο Αναστασάκος!!! :D

Τόνια μου, σ' ευχαριστώ πολύ!!! :D Αυτό είναι το τεράστιο προνόμιο του φυσιολογικού κι αυτό που με παρηγορεί... Η στιγμή που βγαίνει το μικρούλι είναι τεράστια ανακούφιση και σχεδόν αμέσως μετά όλα έχουν περάσει!!! :D

Βίκυ μου, σ' ευχαριστώ... :D Απ' το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί!

Αργυρώ και Θάλασσα, πεθαίνω με τα πολυλογούδικα παιδάκια σας!!!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG: Είναι κουραστικό να το έχεις όλη μέρα, κάθε μέρα, αλλά εγώ ξετρελαίνομαι!!! :lol:

Μάγδα, τα φιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους σας διάβασα...!!!! :-B:-B#:-s#:-s#:-s Από το πρωί σας διαβάζω με διαλείμματα...Ρε κορίτσιααααα η μικρή με έχει ξεζουμίσει..Σήμερα κάθεται μισάωρα και στο βυζί... :o:o:o:o:o:o

Άλμα ε;;;;;; :roll::roll::roll::roll:

Καλά δε θα μιλήσω για την κατάσταση που επικρατεί στη χώρα...Καλά να τα πάθουμε...Και όχι κυρίες μου δε θα κατέβω σε καμία πορεία... [-x[-x[-x Δε θα θέσω σε κίνδυνο τη σωματική μου ακεραιότητα για κανένα λόγο....Και ναι..Πιστεύω ακράδαντα ότι ό,τι και να γίνει δε θα αλλάξει τίποτα...Η Ελλάδα έχει χρεωκοπήσει, έχει ξεπουληθεί..Φταίνε οι κυβερνήσεις και αυτοί που τις ανεβάζουν....Δηλαδή οι πολίτες...Δεν εργάστηκα ποτέ στο δημόσιο γιατί απλώς δεν είχα ποτέ αυτή τη φιλοδοξία..Όσο και αν προσπαθήσουν να με πείσουν ότι θα βολευτώ...Από 19 χρονών δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα, έχω μείνει 2 χρόνια απλήρωτη μέχρι να με προσλάβουν, έχω χύσει ιδρώτα και έχω λιωσει σόλες για να παίρνω ένα μισθό (ικανοποιητικό σε σχέση με το βασικό, άθλιο για αυτά που προσφέρω), που η περίοδος λοχείας είναι 2 μήνες έναντι 12μηνου στο δημόσιο....Και ανα πάσα ώρα και στιγμή μπορεί να μείνω στο δρόμο...

Δε μου λέτε γιατί να πάω εγώ να διαδηλώσω για τον εργαζόμενο στα λεωφορεία, ο οποίος (άκουσον άκουσον) παίρνει επίδομα έγκαιρης προσέλευσης στην εργασία... :shock::shock::shock: Πληρώνω εγώ τους τύπους αυτούς για κάτι που είνι υποχρέωση τους..Η επίδομα ζεστάματος της μηχανής... :shock::shock::shock::shock: Η τοποθέτησης της κεραίας στα τρολεϊ.... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Ανθρωποι που έχουν απλώς τη βασική εκπαίδευση και παίρνουν για ενα 8αωρακι 3000 ευρώ το μηνα κι εγώ γαμιέμαι όλη μέρα για να πάρω να μη σας πω τι..... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Να κόψουν το λαιμό τους..Δε με απασχολεί....

Και μπορει να είμαι ανεύθυνη, αλλά ποτέ δε σκέφτηκα το "εργασιακό" μέλλον των παιδιών μου..Μόνο το κοινωνικό..Πως θα ζήσουν σε μια χωρα που σκοτώνουν για λίγα ευρώ...Η που φοβάσαι να κατέβεις σε μια διαδήλωση για να μην κινδυνέψει η ζωή σου.... :?:?:?:?:?:?:?

Σταματώ εδώ....Φουντώνω...

Νατασάκι περαστικά στην Ειηνούλα ρε...Πάντως εμένα ο παιδίατρος μου έχει πει πυρετός από 38 και πάνω δεν μπορεί να είναι δόντια... :?:?:?:?:?

Παναγιώτα θα σου τηλ να μου πεις τι να κάνω..Αν και σήμερα είμαι καλύτερα..Έχω πλακωθεί στο σπαθόλαδο... :?:?:? Επίσης έχω θέμα με την αλλεργία...Οι μίξες είναι κολλητές μου... :lol::lol::lol::lol::lol: Δεν παίρνω τίποτα...

Αναστασάκι γενικά είμαι κάτασπρη και με ευαισθητο δέρμα, αλλά στην εγκυμοσύνη σκουρυνε η θηλαία άλως,αλλά δεν είναι και κατάμαυρη... :?:?:?:?

Μαράκι διαφωνούμε ε στον τρόπο που βλέπουμε τα πράγματα;;;Δεν πειράζει..Εγώ σ'αγαπώ... :lol::lol::lol::lol: Βασικά συμφωνώ με την ιδεολογία σου, απλώς νομίζω ότι δεν μπορεί να εφαρμοστεί... :?:?:?:?

Πήρα χθες παντοφλάκια-σανδαλάκια της Ιως από Μουγερ 17 ευρώ..Τέλειες..Ανετες, τέλεια εφαρμογή... ;););) Ήθελα να της πάρω και Hawaianas αλλά δε βρήκα νούμερο... :?:?:?

Συμπεθερούλα μου είδα μεσημέρι την κληση γι΄αυτό δε σε πήρα...Θα σου τηλ το απόγευμα... :D:D:D Περαστικά στον Αναστασάκο...Για το πουλάκι δεν ξέρω τι να σου πω... :?:?:?

Αρτζιιιιι απαντώ στην έρευνά σου... :?:?:?:? Την Ιω τη γέννησα με πρόκληση στις 39 +3 και την μπεμπούλα στις 41+6 βάσει περιόδου και 39+6 βάσει υπερήχων... :lol::lol::lol:

Τόνιαααααα πως μπορείς μωρή να αρμέγεσαι και να γράφεις;;;Σουργελοοοοοοοο.... :lol::lol::lol: Έλααααα Αθηνα να γνωριστούμε... :x:x:x:x Πολύ σε πάω...

Βικάκιιιιιι όλα καλά;;;;;;; :D:D:D

Μιτσάκι αντε ρε μπήκες στην τελική ευθεία...Αμέσως τα ετοιμασες όλα πουλάκι μου... :lol::lol: Καλή τυχη με το μεταπτυχιακό...Εγώ όταν πήρα πτυχίο, έκανα αίτηση για μεταπτυχιακό στις Πολιτικές Επιστημες, περασα από συνέντευξη, ετοίμασα εργασία, αλλά ΔΕΝ... :(:(:( Μετά για ένα διάστημα που ήμουν άνεργη ξεσκίστησα στο διάβασμα, έδωσα κατατακτήριες για νομική, κόπηκα σε ένα μάθημα για μισή μονάδα και τα παρατησα.... :?:?:?:? Όχι ότι ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά..Απλώς για 2ο πτυχίο...Ε, μετά έπιασα δουλειά, παντρεύτηκα, έκανα παιδί..Κι όχι να διαβάσω δεν προλάβαινα, αλλα ούτε να χέσω... :lol::lol::lol::lol:

Νατασούλαααα για πες..Ο Μιχαλάκης καλά;;;Η Έλενα;;;

Φραν έχω μέρες να σε διαβάσω στο μπλογκ σου... :?:?:?:? Διάβαζα όμως τις περιγραφές σου εδώ και είχα πάθει ΣΟΚ... :o:o:o:o:o

Θουυυυυ με εσέα μιλάω..Δε σε σχολιάζω... :?:?:?:?

Ευάκιιιι αραλίκι σήμερα;;;; :o:o:o:o:o Ντροπή σου... :lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι πότε πας δουλειά ρε;;;;;Η μικρή καλά;;;

Μάδγαααααα ακόμα να κοιμηθείς;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Ποια ξέχασα;;;;;; :oops::oops: Είμαστε και πολλές ρε γαμώτο... :?:?:?

Σήμερα ήρθε ο τύπος να πάρει αίμα στην Ιω για έλεγχο χοληστερίνης... :?:?:? Ρε παιδιά της κρατούσα το χεράκι, κοίταζε κανονικά και δεν έβγαλε κιχ..Μα τι παιδι είναι αυτό;;;;; :x:x:x:x:x Ελπίζω να είναι καλά τα αποτελέσματα...

Το μπεμπέκι με έχει τρελάνει..Ξυπνάει 2 φορές τη νύχτα όποτε να 'ναι..Δεν έχει σταθερό ωράριο...Πλέον συνήθισα τα ξυπνήματα..Το πρωί μου φαίνεται σαν όνειρο... :lol::lol::lol: Αν και μια μέρα είπα στο Γιώργο.. "Θέλω μια νύχτα να ξαπλώσω, να κοιμηθώ, να ακούσω την μπέμπα να κλαίει, να κοιτάξω το ρολόι και να είναι 8 το πρωί..." :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream: Και μου απαντάει "Καλά...Ηρέμησε..Είναι πολύ νωρίς ακόμα"... :lol::lol::lol::lol::lol:

Α, χθες έκανα τον 2ο δημόσιο θηλασμό..Στο Mall...Σε μια καφετερια..Με τον μαυρούλη να σφουγγαρίζει έναν καφέ που έχυσε ο κουνιάδος μου κάτω, εγώ πέταξα το βυζί έξω... :oops::oops::oops: Εχω αποθρασυνθεί τελείως μου φαίνεται με εσάς που έμπλεξα... :lol::lol::lol::lol::lol:

Πάω να ξυπνήσω την Ιω...Φιλάκια!!

Και η Ιω μιλάει ακατάπαυστα...Και λέει τόοοοοσα πολλά.... :x:x Σήμερα την ώρα που την πήγαινα για νανι μου λέει "Μαμά ο Παπαντέου είπε Μαζί τα φάγαμε κι εγώ του είπα πάτα (πάρτα και μούτωσε)..." :shock::shock::shock::shock: Κάγκελο εγώ..Της λέω δεν το είπε ο Παπανδρέου αυτό, αλλά καλά του έκανες...Και τι είναι Ιωάννα μου ο Παπανδρέου;;;

Περιμένω να μου πει μαλάκας..Και μου λεει πωθυπουγος... :o:o:o:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιτσακι θα ερθει η ωρα να γεννησεις

να περπατας οπως λες βοηθαει

αααααχχχχχχ ωραια θα γεμισουμε μωρακια παλι εδω γιατι τα αλλα μεγαλωσαν

μιλαμε για πολυ μιλημα η δικια μου

αφου μια μερα ημουν στο λεοφωρειο και μιλουσε ασταματητα

και γυρναει μια απο διπλα και μου λεει και στο σπιτι ετσι μιλαει :shock::shock:

της λεω ναι ολη μερα

ειναι λιγο κουραστηκο αλλα τι να την κανω?θα σταματησει να μιλαει τοσοοοο θελω να πιστευω

σημερα ετρωγε και της λεω μεγαλη κομματαρα εβαλες και λεει μετα αυτη μεγαααλη κουταμαρα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εχουν πολυ γελιο σε αυτη τη φαση

προσπαθουν να πουν οτι ακουνε

αλλα ειναι ωραια γιατι κανουμε κανονικα διαλογο

και μου πεταει και λεξεις που τις ακουει χωρις να καταλαβω και μενω ετσι :shock::shock: λεω απο που το ξερει αυτο :shock::shock: οχι βρισιες γιατι ακομα δεν ακουει αλλα δυσκολες λεξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνιαααααα πως μπορείς μωρή να αρμέγεσαι και να γράφεις;;;Σουργελοοοοοοοο.... :lol::lol::lol: Έλααααα Αθηνα να γνωριστούμε... :x:x:x:x Πολύ σε πάω...

Εκπαιδευση καλη μου... εκπαιδευση!!!! Μπορω πλεον ταυτοχρονα να αρμεγομαι(στηριζω τα θηλαστρα στα ποδια μου σκυβοντας ελαφρως)να ταιζω τον Αλεξ και να σας γραφω!!!!! :lol::lol::lol:

Επισης λατρευω χαβαγιανας!!!!!!! :x

Επισης θελω πολυ να σε γνωρισω!!!!! :D

Γωγουλα εγω ειμαι δημοσιος υπαλληλος(βρεφοκομος ΤΕ),γαμιεμαι στη δουλεια με τις συνθηκες που επικρατουν και ο μισθος μου ξεκινησε με 840ευρω(αν θυμαμαι καλα)! :shock: και τωρα με 2 παιδια μολις ανεβηκε τα 1000,αλλα με τις περικοπες δε ξερω που θα παει!!!

Δεν ειναι ολοι οι δημοσιοι ετσι,αλλα και να ηταν δε φταινε αυτοι,αλλα εκεινοι που εχουν βγαλει τους μισθους τους! Δηλαδη μη τα παιρνεις με τον ερμο το λεωφοριατζη που παιρνει μαλακισμενα επιδοματα,αλλα με τους γροθους που τα εχουν βγαλει και δεν εχουν φροντισει να υπαρχουν αναλογες συνθηκες και στον ιδιωτικο τομεα και ο καθε ιδωτης ξεζουμιζει τον υπαλληλο του ανεξελεγκτα!!! :evil::evil:

Παιδια κι εμενα ο ΑΛεξ μιλαει ακαταπαυστα!!!!!μιλαμε οτι ωρες ωρες νομιζω οτι θα εκραγει ο εγκεφαλος μου αν δε σταματησει!!! :? Μια φορα στο Σ/Μ τον ακουγε μια υπαλληλος και μια στιγμη γυριζει και του λεει "ετσι μιλας και στο σπιτι;;;;τη καημενη τη μανα σου!!!" :lol::lol:

Μαγδα μου εσενα λογω διγλωσσιας μπορει να αργησει να μιλησει αλλα θα μιλαει 2 γλωσσες!!! ;)

Α κοριτσια τι επαθα χθες με τον Αλεξ!!!!!επλενα τη κουβερτα στη μπανιερα την οποια ειχα γεμισει με νερο και απορρυπαντικο αριελ και ο Αλεξ ενω ημουν διπλα του,σκυβει και πεφτει με το κεφαλι μεσα!!!!αν δεν ημουν μπροστα θα πνιγοταν!!! :o Φυσικα χεστηκε απο το φοβο του και εβαλε τα κλαματα!!!και φυσικα ηπιε και λιγο νερο με αριελ! :? Ε μετα που το ξεχασε ξαναπηγε το οργιο!!!! :-w:-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μητσακι μου και εσυ κοντευεις κοριτσακι μου!!!!!Αχ τι ωραια!!!!Καλα αποτελεσματα με το μεταπτυχιακο!!!!

Γωγω κατεβα στο δρομο οχι για τον οδηγο του τρολευ αλλα για σενα ρε!!!!Δε νομιζω να σου αρεσει που πρεπει να γυρισεις στη δουλεια μετα απο 2 μηνες αφοτου γεννησες!!!!

Και εγω θα ειμαι στο πλευρο σας!!!!!!εχω δουλεψει και εγω στον ιδιωτικο τομεα 4 χρονια!!!

Πολυ πικρα με την αλλεργια!!!!

Το βραδυ που τη θηλαζεις τη μικρη;;;Σε καρεκλα ή την παιρνεις στο κρεβατι;;;;

Λενα σε παιδοχειρουργο γιατι δεν πατε;;;Εμεις τον Ν. τον πηγαμε 10 μηνων και του το κατεβασε χωρις εργαλειο.εκεινη την ωρα δεν πονεσε καθολου. για 2 με 3 μερες ειχε μια μικρη ενοχληση κυριως τσουξιμο κατα την ουρηση και μετα ολα καλα.

Ρε συ και ο Ν. εδω και κανα μηνα εχει γαϊδουροβηχα και εγω δε δινω σημασια.λες να ειναι κατι σοβαρο;;;;;

Τονια ελα ρεεεεεεεεε;;;;μετα εκανε και μπουρμπουληθρες;;; :lol::lol::lol: κριμα μωρε τον καημενο!!!!

χρυσα τον παιδ θα τον ρωτησεις για το βαρος;;;;

Πρεπει να βαλω τον μπεμπη να κοιμαται στην κουνια του και βαριεμαι τοσο πολυ!!!!!!!τωρα κοιμαται σε καλαθουνα διπλα μου αλλα δε χωραει πια μεσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτάκι έχεις δίκιο, αλλά φοβάμαι ρε συ....Πριν 2 χρόνια περίπου είχα κατέβει σε διαδήλωση με την Ιω στο καρότσι...Ήταν δεν ήταν 3 μηνών... :?:?:? Πλέον φοβάμαι τρελά με αυτά που γίνονται... :?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Όχι, δεν την παίρνω στο κρεβάτι για να μην ξυπνήσει ο Γιώργος... :?:?:?:lol::lol: Αν και κοιμάται σαν βόδι... :lol::lol::lol::lol: Εχω μια πολυθρόνα στο δωμάτιο της και θηλάζουμε εκεί... ;););)

Και σχεδόν πάντα χρησιμοποιούμαι μαξιλάρι θηλασμού...

Τόνια φυσικά και δε φταίνε αυτοί που τα παίρνουν αυτά τα ανήκουστα επιδόματα και έχουν χτίσει τις ζωές τους πάνω σε αυτά που παίρνανε...Αλλά όχι και να τους λυπηθώ ρε συ....Αυτοί οι τύποι που με μέσον μπήκαν σε αυτές τις θέσεις αναδεινκύουν αυτούς τους άχρηστους επειδή ακριβώς βολεύτηκαν και έπαιρναν του κόσμου τα λεφτά από αυτά τα επιδόματα... :evil::evil::evil::evil::evil::evil: Και φυσικά υπάρχουν και ευσυνείδητοι δημόσιοι υπάλληλοι... Οι παρούσες στο τρενάκι δημόσιοι υπάλληλοι εξαιρούνται από τα πυρά μου... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Περιμένω μπας και έρθει καθόλου σπίτι ο Γ να τον δω.. :(

Η Φ κοιμάται..

δεν πιάνετε όμως το συλλογισμό μου..και στεναχωριέμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μπουμπούκι μιλάει, αλλά δεν θα σχηματίσει πάντα μια πρόταση με Υ+Ρ+Α και καμμιά φορά κάνει μια πρόταση ανακατεμένη δλδ με ελλ. και γερμ. μαζί!!!! :? ....πάντως επαναλαμβάνει ό,τι της λέμε και ειδικά ό,τι της λέει ο Λ.!!!!......μιλά συνέχεια όμως!!!!...... στην ηλικία της ο Λ. μιλούσε μόνο ελλ. και όταν πήγε παιδικό άρχισε να μιλά γερμ., και τώρα τα ελλ. εχουν μείνει πίσω :?

Γωγώ θα διαφωνίσω ελαφρώς γιατί έτσι σαν και σένα σκέφτεται ο ένας και ο άλλος και τελικά τίποτα δεν αλλάζει στον τόπο.....μόνο ενωμένοι οι άνθρωποι θα καταφέρουν μια αλλαγή.....

στην περίπτωση της Γωγώς επαληθεύεται η στατιστική!!!! :roll::roll:

και της Νατάσας και της Αθηνάς!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ βαλε κι εμενα στα στατιστικα...40+4 βαση ημερ.συλληψης 42+ βαση περιοδου!!!! :P

Μαρακι αναλυσε μας το συλλογισμο σου βρε πουλακι μου γιατι ειμαστε και λιγο αργοστροφες αυτο το καιρο!!!! :lol::lol::lol:

Παναγιωτα μπουρμπουληθρες;;;;;; :lol::lol::lol::lol: καλο!!! :lol::lol::lol: παντως αποστειρωθηκε εσωτερικα!!!! :lol::lol::lol:

Αφρο θηλαζει περισσοτερο απο τον Μανωλη σα νεογεννητο;; και υποτιθεται οτι εφοσον δεν ειχες κοψει το θηλασμο ειχες ηδη γαλα δε περιμενες να κατεβασεις σωστα;; :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε πριν λίγο!!

Είμασταν και οι 4!

Κορίτσια πρώτοι φορά ήταν τόσο ωραία στην πλατεία μας!! :D:D:D

Νέοι, γέροι, παιδάκια, βρεφάκια στα καρότσια, παιδιά των λουλουδιών, γραβατωμένοι,

συνάδελφοι μου, μαθητές, από όλα είχε ο μπαξές!!! Και φωνάζανε δεν είμαστε ΤΙΠΟΤΑ!!

Άνθρωποι που ζητάμε το δίκιο μας ρε παιδιά..το λογαριασμό δλδ πως το λένε??

Συγκινήθηκα σήμερα..Χειροκροτούσαν τα παιδάκια μου..

Και οι καφετέριες όμως τριγύρω γεμάτες...βέβαια...

δεν πειράζει νιώθω πως έγινε μια αρχή έστω.. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, :-h

Αφροοοο δεν ειδα φωτο...!!!! [smilie=love7.gif] Λοιπον κάτσε στα αυγά σου και ξεκόλα με τις δουλειές ακούς? Πολυ παρέα με την παστρικοΠαναγιώτα δεν κάνεις? χαχα (Παναγιωτάκι μου σαγαπω) [smilie=love4.gif]

Κοριτσια.. δεν σχολιάζω αυτά που γράφετε για την οικονομική κατάσταση στην Ελλάδα και δεν πολυμπαίνω γιατι έχω τυψεις.. [smilie=sad5.gif]

Εχω τυψεις που εφυγα.. :roll: Μιλάω και με τους γονεις μου καθημερινά, η κατάσταση στην Ξάνθη ειναι τραγική.. Εχουν ακομη και απόπειρες αυτοκτονίας. Ολα τα μαγαζιά κλείνουν, ερημώνουν και οι περισσότεροι φευγουν στην Κύπρο.. Ας μην επεκταθώ.. :-l

Ντρέπομαι αλλά... σκεφτομαστε να φέρουμε και τους γονείς μας εδω.. Την Κυριακή ειχαμε πάει στην Ελληνική πόλη και εκει όλοι οι Έλληνες μας ειπαν οτι πλέον όλοι θέλουν να φυγουν απο την Ελλάδα.. [smilie=stop.gif] Και οτι εμεις ειμαστε τυχεροί που εχουμε αυτη τη πόρτα (του Καναδά) αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε τους Ελληνες που μένουν πίσω και δεν μπορουν να διανοηθούν τι τους ξημερώνει.. :S:blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

Χρυσα μου θα συμφωνήσω με την Ευη, απο εδώ και πέρα συνέχεια τρέχουν και δεν κάθονται στον ποπο τους. Δεν ειναι κακο να εχουν σκαμπανεβάσματα. Ο Κώστας πάντως μια βάζει μια χάνει. Αλλάζει και το σωματάκι του.. γινεται παιδάκι πια.. :D

Η πρόταση μου ειναι να μην τον πιέζεις να φάει, απλά να εισαι ενήμερη για το τι και ποσο τρώει.. :x

Μητσάκι μου δεν ξέρω γιατι αλλά νομίζω οτι εσυ θα γεννήσεις πριν τις 38 βδομάδες.. κάπου εκεί κοντά.. Με το καλό το νινάκι σου! :x:x:x

Λενάκι μου μην στανχωριέσαι, περαστικά στον Αναστάση, μα ειναι χαζη ρε συ η παιδίατρος? Για ονομα! :shock: Τωρα για το άλλο, ειναι τελειώς κλειστό? Εσυ του το κατεβάζεις σε συχνή βάση στο μπάνιο? :?: Και του Κώστα πάντως δεν εχει ανοιξει τελειώς.. Μονο το μισό ειναι απεξω.. Επισης ξέρω ότι η επέμβαση δεν ειναι τίποτα αλλά θα συμφωνήσω ότι πρέπει να γινει πιο μετά.. α επισης για να γινει η επέμβαση το παιδι θα πρέπει να έχει απαλλαγεί απο την πάνα.. Και υπάρχει και μια κρέμα που βοηθάει την κάτάσταση.. :D

Τονάκι μου αγαπημένο! Πωπω την έζησα την σκηνη με την τούμπα του μικρού στην μπανιέρα με το αριέλ!!! Αχ πως θα τους μαζευουμε απο εδώ και πέρα με τόσες ταρζανιές?? 8-} [smilie=icon_bounce.gif] [smilie=munky2.gif][smilie=munky2.gif][smilie=munky2.gif][smilie=munky2.gif][smilie=munky2.gif][smilie=munky2.gif]

Φιλάκια σε όλες κοριτσάκια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Χαχαχαχαχα κι εμάς έβαζε το δάχτυλο στο στόμα κάτι που το έκανε κι ο σύντροφός μου μέχρι και που ήταν 5 χρόνων και είπαμε ότι ήδη ξέρουμε από πού πήρε το παιδί 🤣🤣🤣 Τι καλά που είδες κι εσύ το μωράκι σου καλή μου! Πότε είναι η αυχενική τώρα;  Εδώ που λες η οδηγία είναι να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις στη 10η εβδομάδα. Βέβαια εγώ με βάση τον τελευταίο υπέρηχο πήγα με το νου μου 10+2 αλλά τελικά ήμουν 11+2 αφού αποδείχτηκε προχθές ότι το μωράκι είχε μεγαλώσει. Δε ξέρω, τι να σου πω, ίσως είναι διαφορετικά πρωτόκολλα από Ελλάδα. Πάντως και στο ξένο μαμαδογκρουπ όλες την ίδια οδηγία με μένα έχουν 😅
    • Κορίτσι μου καλημέρα! Αρχικά συγχαρητήρια για την προαγωγή...όσον αφορά στο ψυχολογικό κομμάτι, πάρε το χρόνο σου..καλοκαιράκι τώρα..βγείτε πιείτε τα ποτά σας,μπανάκια..χαμός..και που ξέρεις; Μπορεί τώρα χωρίς πρόγραμμα να έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις..
    • Πετρώνει με τον ίδιο τρόπο κάθε φορά απ' ότι καταλαβαίνω! Όλη η μήτρα πετρώνει, όχι σε κάποια συγκεκριμένη μεριά, απλά από δεξιά φτάνει μέχρι πιο ψηλά λόγω σχήματος μήτρας!  Ελάχιστες φορές μπορεί να καταλάβαινα ότι έχει βάλει κεφάλι ή ποπό σε μια μεριά γιατί ήταν πιο φουσκωμένη η κοιλιά αλλά όχι την ώρα που κάνω σύσπαση,σε άσχετη στιγμή! Αλλά πλέον όσο μεγαλώνει το καταλαβαίνω λιγότερο γιατί πλέον πιάνει όλο τον χώρο οπότε όταν γυρνάει δεν ξέρω σε τι θέση ήταν και σε τι θέση βρέθηκε!  Μην το προδικαζεις πάντως! . Νομίζω και χθες διάβαζα που έλεγε ένα από τα κορίτσια ότι πήγε για Doppler και το μωρό ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ο γιατρός της είπε ότι δεν σημαίνει κάτι ακόμα γιατί μπορεί να αλλάξει θέση το μωρό.      
    • Καλημέραααααααα!!!!! Κορίτσια μου χάθηκα, μου λείψατε αλλά σας διαβάζω να ξέρετε. Τρέχω πολύ και ψυχολογικά νιώθω αδύναμη, κάνω ένα διάλειμμα χωρίς τεστ και χωρίς ημερολόγια. Απογοητεύτηκα πολύ και είπα να ξεκουραστώ. Πήρα και προαγωγή στην δουλεία και με βοηθάει στο να φεύγει το μυαλό αλλά δεν προλαβαίνω να σας γράφω. @anna_30, @annie! & @Mpourmpoulo περιμένουμε τα υπέροχα νέα σας, γιατί θα είναι υπέροχα 🤞🧿 @ΛΕΥΚΗ ανοίγεις το επόμενο θέμα και με τις ευχές τις νέας εγκυούλας θα μας φέρεις τύχη, με το καλό κορίτσι όλα θα πάνε καλά 🥰  
    • @Benar ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷 @Demy93 ΠΗΤ 3/8 Αγοράκι 🩵 @Fighter ΠΗΤ 6/8 Κοριτσάκι 🩷 @Gioher ΠΗΤ 7/8 Αγοράκι🩵 Κοριτσάκι 🩷 @μαμά12345 ΠΗΤ 10/8 Αγοράκι 🩵 @Mommyel ΠΗΤ 12/8 Αγοράκι 🩵 @ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8 Αγοράκι 🩵 @nanouko ΠΗΤ 14/8 Αγοράκι 🩵 @Christine Pilates ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι🩵 @Χρύσακι ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷 @Katiana1987 ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Elk ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Barbiee ΠΗΤ 27/8 Αγοράκι 🩵 @katerinayia ΠΗΤ 28/8 Κοριτσάκι 🩷 @maroo8 ΠΗΤ 29/8 Αγοράκι 🩵 @Magda zi ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵 @Christi.D. ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...