Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν3


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εγώ πήρα χτες τα αποτελέσματα της καλλιέργειας κολπικού υγρού απ' το μικροβιολογικό. Τελικά έχω μια μόλυνση, και θα πάρουμε κι ο άντρας μου κι εγώ αντιβίωση για τρεις μέρες, και μετά από μια βδομάδα πάλι για τρεις μέρες. Ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν το καθαρίσουμε μπορεί να προκαλέσει μέχρι και πρόωρο τοκετό. Αχ, αγχώθηκα, όχι για τον πρόωρο τοκετό, αλλά για την αντιβίωση... Αλλά τι άλλο να κάνω; Έχει τύχει σε καμία κάτι παρόμοιο;

Μύριαμ, εγώ για δωμάτιο, ρούχα και χρώματα, θα περιμένω έβδομο-όγδοο μήνα. Πάντως, δεν μπορώ τα στερεότυπα, γαλάζια για αγοράκι και ροζ για κοριτσάκι. Με εκνευρίζει αφάνταστα αυτή η τυποποίηση. θα πάρω διάφορα χρώματα, ό,τι κι αν είναι το παιδί. Όσο για το δωμάτιο, κάτι σε απαλό κιτρινάκι το φαντάζομαι, αλλά ακόμα το "παιδικό" είναι αποθήκη!

Όσο για όνομα, θα βγάλουμε τους γονείς μου. Αν είναι τελικά αγόρι, Ανδρέας, ενώ αν μας την σκάσει και είναι κορίτσι Θεοδώρα.

Αναστασία, κουράγιο, για καλό είναι όλα αυτά!

Λένα, δεν είναι κάτι σοβαρό το άσθμα! Σου λέω, το έχει κι ο άντρας μου, κι έχει πάνω από δέκα χρόνια να τον πιάσει κρίση άσθματος. Συνήθως περνά από μια ηλικία και μετά.

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 880
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Τι κάνετε; Καιρό έχουμε να τα πούμε. Εύχομαι όλες οι μανούλες και τα μωράκια -εντός και εκτός κοιλίτσας- να είναι καλά!

Θέλω να γίνω μαμά! μην ανησυχείς για την αντιβίωση. Αν υπήρχε περίπτωση να προκαλέσει πρόβλημα, δε νομίζω πως θα σου την έγραφε ο γιατρός σου. Δεν σου το λέω εκ του ασφαλούς. Κι εγώ έχω τσιμπήσει κάποιο μικρόβιο -είναι πολύ εύκολο να συμβεί κατά την εγκυμοσύνη- και θα κάνω ακριβώς το ίδιο. Πιο παρακινδυνευμένο είναι να μείνει αθεράπευτη η μόλυνση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιάκι μου πας για αυχενική μέσα στην επόμενη εβδομάδα; Με το καλό!! Εύχομαι να είναι αγοράκι+κοριτσάκι, όπως θέλεις, αλλά πάνω απ' όλα να είναι υγιέστατα!

Βλέπω μάθατε φύλο πολλές και έχετε πέσει πυρετωδώς στα ψώνια ε;; Καλά κάνετε :D Εμείς έχουμε καιρό ακόμη... Ευτυχώς, πέρα από ρουχαλάκια, καρότσια κ.λπ. είναι σε unisex χρώματα, εάν αυτό είναι αγοράκι (που έχω μια κρυφή επιθυμία να είναι :oops: ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου,

ααχ ξυπνησα το πρωι, και ζεστενομουνα τοσο πολυ

νομιζα οτι ειχα πυρετο αλλα σηκωθηκα και ουτε το κεφαλι μου

ποναγε απλα ημουν σαν ζαβλακομμενο,

πρεπει να κοιμηθηκα και πανω στο δεξι μου χερι

και ποναει απιστευτα ο ομως μου τωρα :?

δεν πηγα για δουλεια και τηλεφωνησα στην αλλη κοπελα να παει..

τωρα ειμαι ενταξει ομως μονο μια ψιλοαδιαθεσια νιωθω..

ευχαριστω για τις ευχουλες σας :)

αννα μαρια μου ευχομαι

ολα να πανε καλα και να μην κανει τπτ αυτο το

παλιο μικροβιοοοο :D

χριστινακι με γεια τα πραγματακια σας

περιμενουμε φωτογραφιες :)

οσο για το δωματιο αφου ειναι αγορακι

ελεγα να τον βαλω με τον μεγαλο αλλα σκευτικα πως

ο μεγαλος εχει διαβασματα και γενικα

εχουμε προβλημμα με την διαφορα των χρονων και ισως βαψουμε

το δωματι της μικρης ενα ουδετερο χρωμα και να κοιμουνται

μαζιιι!

και ονομα δεν εχουμε σκευτει ακομα..

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΗΛΙΑΝΝΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΛΕΕΕ?

βανεσσακι,κατερινουλα,κυο,βερονικακι,ευη,μυριαμ,αναστασακι ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XAIRETW TO MARAKI TO ZAVLAKOMENO :lol::lol::lol::lol::lol: XAXAXAXAXA

TI KANEIS KORITSAKI???KAI EGW KSIPNW KATHE MERA EXONTAS PLAKWSEI TO ENA MOU XERI KAI PONAW....ALLA DEN GINETE LLIWS....PANTWS KORITSIA EMENA TIS TELEYTES MERES ME EXEI SWSEI TO MAKSILARI THILASMOU TO PERNW AGGALIA KAI KOIMAMAI MIA XARA ME VOLEVEI PARA POLY!!!!!!!!!!

NIA MOU ANTE PLISIAZEI H MERA POU THA KANEIS THN AYXENIKH!!!!!!TI TELEIAAAAAAAAAA AX OLA NA PANE TELEIA SOU EYXOMAI KAI NA ERTHEIS NA MAS PEI TA NEA KAI NA MAS DEIKSEI KAI FWTOGRAFIOULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EMEIS THA FAME MARIDAKI THGANITO SHMERA....SLOURP MOU TREXOUN TA SALIA.....THA THGANISW KAI LIGH KARAVIDOPSYXA!!!!!!!!!!!GIAM GIAM!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οο ωραιαα θα φατε και σημερα τιτινακι

εγω τηγανισα κοτομπουκιτσα που τις λατρευουνε :)

ααχ θελω να γεμισω την μπανιερα μου και να κανω μπανιοοοοοοο

ποσο το θελωωωωωωωωωωωωω :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχα καλα θα κανεις :)

καλα αυτος ο ομως μου δεν λεει να με αφησει

οτι και να κανω ποναειιιιι :?

χρειαζομαι επιγοντως ενα μασαζακιιι!

ποια ξερει καλοο???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!!!

Τί κάνετε??????? Ονοματάκια ακούω......παρόλο που δεν θέλω να το πολυμελετάω για να μην το γρουσουζεύω, εφόσον βγάλαμε τη κόρη μου Μαρία (στην μαμά μου) τώρα το δεύτερο θα πάρει όνομα από τα πεθερικά.....αν είναι τελικά κοριτσάκι Χρυσούλα (δεν μου πολυαρέσει αλλά τί να κάνουμε...με την αδερφή μου για πλάκα λέμε ότι θα την φωνάζουμε Goldie) κι αν γίνει καμιά ανατροπή και βγεί αγόρι θα το πούμε Δημήτρη στον πεθερό........εγώ είπα στον άντρα μου επειδή δεν προβλέπεται άλλο παιδί αν θέλει να βγάλουμε το όνομα του πατέρα του ακόμα κι αν είναι κορίτσι (Δήμητρα δηλαδή) αλλά δεν θέλει με τίποτα!!!!

Τιτινάκι μου άνοιξες την όρεξη.......μόνο στις εγκυμοσύνες λιμπίζομαι τα ψάρια!!!

Μυριάκι μου κι εγώ δεν ψωνίζω τίποτα πρίν από τον 7ο μήνα.....ούτως ή άλλως αν είναι κοριτσάκι έχω ήδη πάρα πολλά ρούχα από την κόρη μου που δεν τα φόρεσε καθόλου! Πάλι θα κάνω μερικές αγορές αλλά όχι τόσα πολλά. Τα υπόλοιπα, καρότσια, κούνια κτλ είναι όλα σε ουδέτερα χρώματα (κυρίως πορτοκαλί) οπότε δεν θα έχω θέμα ακόμα κι αν τελικά βγεί αγοράκι! Μάντεψε τί τρώω τώρα......ΚΕΡΑΣΙΑ!!!!!!!!! Μου έφερε ο πατέρας μου και είναι μούρλια......ούτε ένα χαλασμένο!!!!

Κατερινούλα τα φοβάσαι τα μπουμπουνητά καλό μου????? Εγώ πάλι πολύ νανουρίζομαι όταν έξω έχει τέτοιον καιρό......Όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου κι εγώ δεν είχα ψωνίσει τίποτα παρά μόνο όταν μπήκα στον 8ο μήνα, φοβόμουν πάρα πολύ μήπως κάτι στραβώσει τελικά. Και τώρα πάλι το ίδιο θα κάνω.....

Μαϊμουδάκι μου μην στεναχωριέσαι γλυκιά μου......καταρχήν δεν θα έπρεπε καν να σκέφτεσαι ότι μπορεί να ευθύνεστε εσείς για το άσθμα του μικρού, είναι ποτέ δυνατόν να ήθελες να ταλαιπωρηθεί το παιδάκι σου??? Μην βάζεις τέτοια πράγματα στο μυαλό σου....τσάμπα βασανίζεσαι!!!! Και η στεναχώρια σου περνάει και στο εμβρυάκι σου......Μια χαρούλα θα είναι ο γιόκας σου και πού ξέρεις? Μπορεί να σας εκπλήξει όλους και να το ξεπεράσει γρήγορα!!!! Δώστου ένα φιλί από μένα......

Βερονικάκι μου εγώ πιστεύω ότι τελικά θα έχεις ένα αγόρι κι ένα κορίτσι.....δεν ξέρω γιατί, έτσι μου'χει κάτσει από την αρχή!!!! Αλλά κι έτσι να μη είναι ας είναι γερά και ας είναι ότι θέλουν!!!! Πότε έχεις αυχενική?????

Άννα Μαρία μου αφού σου την έδωσε ο γυναικολόγος την αντιβίωση δεν χρειάζεται να ανησυχείς.....αν ήταν κάτι επίφοβο δεν θα σου το έλεγε???? Κι αυτά για τους πρόωρους τοκετούς μην τα βάζεις καθόλου στο μυαλό σου και αγχώνεσαι χωρίς λόγο!!!! Εγώ την κόρη μου την γέννησα στις 38 εβδομάδες......και τί έγινε?????? Μια χαρά πήγαν όλα και το παιδάκι μου υγιέστατο!!!!!

Αναστασάκι μου ακόμα οι εμετοί ε? Αχχχχχχ πώς σε καταλαβαίνω........

Marie μου πώς νιώθεις τώρα? Είσαι καλύτερα? Κι αυτή η ζέστη δεν βοηθάει καθόλου.... Σκέψου τί έχουμε να περάσουμε όταν πιάσει για τα καλά το καλοκαίρι!!!!!!!

Κανένα νέο ακόμα από το Ηλιαννάκι? Πού είσαι βρε κοριτσάκι μου? Όλα καλά?????

Καλό μεσημέρι ζουζούνες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσιααα κι εδώ πορτοκαλί! Ασφαλές χρώμα ε; :lol: Όμορφο όνομα είναι το Χρυσούλα πάντως! Εξάλλου μια συνήθεια είναι και αυτό. Με το καλό να έρθει το παιδάκι και το όνομα είναι δευτερευούσης σημασίας θέμα.

Εμάς να δεις πώς έκραζαν όλοι για το όνομα. Τώρα την φωνάζουν Αλκμήνη χωρίς ιδιαίτερη σκέψη.

Μαρία πονάς ακόμη; Πολύ σπαστικό αυτό με τον ύπνο και τα χέρια.

Ερώτηση: τώρα με τις κοιλίτσες πώς κοιμάστε; Εδώ έχει αρχίσει και ψιλοφουσκώνει ήδη (ήρθε και τόσο σύντομα μετά το πρώτο) και δεν ανυπομονώ καθόλου να αποχωριστώ το μπρούμυτα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, 38η εβδομάδα δε νομίζω ότι θεωρείται πρόωρος τοκετός. Μιλάμε για κανονικό πρόωρο, αλλά, όπως είπα, δεν αγχώνομαι γι' αυτό, αλλά για την αντιβίωση. Αλλά αφού μου την έδωσε ο γιατρός, είναι δυνατόν να είναι επιβλαβής;

Χρώμα σε καρότσι μου αρέσει σκούρο μπλε, φούξια, κόκκινο, δεν έχω ιδέα!!!!! Δεν ξέρω καν τι αγορές πρέπει να κάνω.

Μαρία, εγώ κάθε πρωί ξυπνάω κι έγω κάποια δάκτυλα μουδιασμένα, δεν τα νιώθω καθόλου.

Κουο, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα στη στάση του ύπνου, αφού δεν έχω ακόμα καθολου κοιλιά!!! Απ' το μεσημέρι και μετά που τρώω αρχίζει να φουσκώνει, αλλά αυτό δεν ονομάζεται κοιλιά εγκυμοσύνης!

Σήμερα πάντως νιώθω κάτι τρομερές αναταράξεις ψηλά στα έντερα, κι όπως έμαθα από την εγκυκλοπαίδεια "Αναστασία", ανεβαίνουν τα έντερα για ν' ανέβει και το παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PWPW KAI EMENA TA XERIA MOU MOUDIAZOUN POLY....DEN MPORW NA PIASW GIA LIGH WRA!!!!

KUO MOU STO REA THA GENISEIS?????????TI WRAIA HTHELA PARA POLY NA GENISW KAI EGW EKEI ALLA EXW THN PETHERA MOU STO ARETEEIO KAI THA GENISW EKEI PRWTA O THEOS!!!!!!!!! :):):):)

KUO MOU TOUS YPERHXOUS STO REA TOUS KANEIS????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΚΟΥΩ....ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΝΟΜΙΖΩ ΧΑΧΑ.ΕΓΩ ΛΕΩ ΑΛΚΗ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ.ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΝ ΚΑΜΠΛΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ!!!!!!ΑΦΟΥ ΣΕ ΔΕΝ ΣΕ ΑΗΔΙΑΣΕ ΤΟ ΥΓΡΟ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΕΜΕΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ.ΝΑΣΙΑ Κ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΤΣΙ ΛΕΩ Κ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ 7ΜΗΝΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΝ Κ ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ.....ΧΑΧΑ!!!!!ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΑΨΟΥΜΕ Κ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ Κ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΕΦΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΦΡΕΣΚΑΡΙΣΜΑ ΕΧΟΥΜΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΨΟΥΜΕ.ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟΣ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ Κ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ.ΜΑΡΑΚΙ Κ ΓΩ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΜΑΣΑΖΑΚΙ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΤΙΝ ΟΡΕΞΗ ΜΕ ΒΛΕΠΩ....ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.....ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ?ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι πάλιιιιιιιιι!!!!!!

Πωπω έφαγα μια φρίκη το μεσημέρι......είμασταν ξαπλωμένοι στο κρεβάτι και προσπαθούσαμε (μάταια οφείλω να ομολογήσω) να κοιμήσουμε την μικρή μπας και ξεκουραστούμε κι εμείς καμιά στάλα, και όπως ήμουν ανάσκελα έρχεται η κόρη μου και σκάει σαν τον καρπούζι με τα χέρια μπροστά επάνω στην κοιλιά μου.......μιλάμε ότι η κοιλιά μου ζουλήχτηκε τελείως προς τα μέσα!!!!!! Από κείνη την ώρα δεν έχω ησυχάσει καθόλου.....λέτε να έγινε καμιά ζημιά????? Δεν πονάω αλλά νιώθω κάπως!!!! Ίσως να είναι και από τον φόβο μου, δεν ξέρω!!!

Kuo μου, δεν μου άρεσε παλιά το πορτοκαλί αλλά τελικά είναι ένα χρώμα που ταιριάζει μούρλια με τα χρώματα της κόρης μου οπότε το "φορέσαμε" πολύ αυτό το χρώμα! Το Αλκμήνη μου αρέσει πάρα πολύ... και δεν το συναντάς κι εύκολα, ενώ είναι ορισμένα ονόματα που ναι μεν είναι πολύ ωραία αλλά τα προτιμούν οι πάντες! Αγοράκι θέλεις τώρα ε????? Εγώ όταν έμεινα έγκυος ξανά ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι θα είναι αγόρι....αλλά μάλλον έπεσα έξω τελικά! Δεν βαριέσαι.....γερά να είναι!!!!!! Εγώ μετά την προηγούμενη εγκυμοσύνη κοιμάμαι σχεδόν πάντα στο πλάι, συνήθισα πλέον αλλά ακόμα κι όταν γυρίζω μπρούμητα δεν με ενοχλεί η κοιλιά παρόλο που έχει φουσκώσει λίγο!

Άννα Μαρία μου η 38η εβδομάδα δεν είναι πρόωρη αλλά εμένα δεν ήταν η ώρα μου να γεννήσω, το παιδί ήταν πολύ ψηλά και ο τράχηλος ανέτοιμος για τοκετό, μου έκαναν πρόκληση γιατί ανέβαζα πίεση και φοβήθηκαν για προεκλαμψία.....ήμουν υπό παρακολούθηση από την 35η-36η εβδομάδα λόγω αυτού και μόλις μπήκα στην 38η εβδομάδα γέννησα. Ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κάνω καισαρική...Μην φοβάσαι για την αντιβίωση καλό μου, αν ήταν επιβλαβής δεν θα σου την έδινε ο γιατρός σου!

Βανεσάκι μου ωραίο και το Νεφέλη και το Δανάη αλλά το Νεφέλη έχει πολυφορεθεί νομίζω....πάντως και τα δύο είναι πολύ ωραία ονόματα! Εσείς δεν θα ακολουθήσετε την παράδοση ε??? Μακάρι να μπορούσαμε κι εμείς αλλά η οικογένεια του άντρα μου έχει μεγάλο κόλλημα!!!!

Μυριάκι μου ωραίο και το Άλκης!!!!!! Αλκιβιάδης δηλαδή? Εγώ είμαι μία από αυτές που την έκαναν εμετό την γλυκόζη...πολύ αηδία....μόνο που το σκέφτομαι μου σηκώνονται όλες οι τρίχες όρθιες! Β' επιπέδου πού θα κάνεις? Εκεί στην Αγίας Σοφίας που λέγαμε????? Εγώ ναι.....

Δεν θυμάμαι ποιά εγκυούλα ρώτησε αλλά εγώ θα γεννήσω στην Γενική Κλινική στην Θεσ/νίκη...πρώτα ο Θεός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και από την ηλιόλουστη Καβάλα...;)

από ότι διαβάζω είσαστε μια χαρούλα όλες και χαίρομαι....

Νάσια μου δεν νομίζω να έγινε κάτι στο νινάκι σου...απλά θα τραντάχτηκε λιγουλάκι...:)...μην ανησυχεις καθόλου...:))

Άννα Μαρία μου εφόσον την αντιβίωση σουτην χορήγησε ο γιατρός σου μην μπαίνεις καν στην διαδικασία του προβληματισμού...:))

Κατά τα άλλα τα ονοματάκια είναι πολύ ωραία που ακούστηκαν....άντε με το καλό εύχομαι να γεννηθούν τα μωράκια μας.....:))

Αναστασάκι ακόμη εμετούς βρε κοριτσάκι μου...??.... :roll::roll::roll::roll: ...πωπω.....κουράγιο...

Χριστινάκι βάλε τα γαλάζια να τα δούμε...:))

Κατερινούλα μου σε γλυκοφιλώ.....:))

Βρε κορίτσια.......η Ηλιάννα πού είναι???....αρχίζω και ανησυχώ..... :roll::roll::?::?::?::?: .....ελπίζω μόνο να είναι καλά η ίδια και το νινάκι της...

Πολλά φιλάκια σε όλεςςςςς....:))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Μπήκα να πω μια καλησπέρα! Νοσταλγώ τις μέρες ως εγκυούλα που τα συζηταγαμε με τις άλλες φουσκοκοιλίτσες στο ποστ (όχι ότι τώρα δεν το κάνουμε βεβαια :D )...

Άννα-Μαρία (ΘΝΓΜ), μην ανησυχείς για την αντιβίωση, για να σου την εδωσε, μάλλον έπρεπε. καλύτερα να μη μείνει το μικρόβιο. εγώ είχα πάρει στην 7η - 8η εβδομάδα, κάπου εκεί, γιατί με τσίμπησε ένα άθλιο έντομο :shock::shock::shock: Μου είχαν δώσει την ceclor. Για την ακρίβεια, ο γυναικολόγος μου μου είχε πει να μην υπερβάλλω κ ότι η αντιβίωση είναι "αλεύρι" για το μωρό, δλδ τίποτα! Όσο για πρόωρο τοκετό, σιγά.... κι εγώ που δεν είχα κανένα μικρόβιο, τι κατάλαβα?? έσπασαν τα νερά στην 35η γιατί βιαζόταν ο κύριος!!! θέλω να σου πω να μην αγχώνεσαι κ γενικά να μην αγχώνεστε κοριτσάκια μου, όλα θα πάνε περίφημα!!!

Τα ονοματάκια σας πολύ ωραία! με το καλό να έρθουν τα ζουζουνάκια! μάκια, καλό σαββατόβραδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Εγώ έκανα το μπανάκι μου, λούστηκα, χτενίστηκα, μοσχομυρίστηκα, και είπα να μπω να δω τι κάνετε! Πω πω, πολύ με κουράζει το μπάνιο σε συνδυασμό με λούσιμο τώρα τελευταία!

Βανεσσάκι, από τα δύο ονόματα πιο πολύ μ' αρέσει το Δανάη. Το Νεφέλη είναι πολύυυυυυυυυ φορεμένο!

Εγώ πάντως ήδη το λέω ίσως-Ανδρέα, αφού δεν είμαστε σίγουροι αν είναι αγόρι! Π.χ. έρχεται ο άντρας μου να φιλήσει την κοιλιά μου και του λέω "χαιρέτα τον ίσως-Ανδρέα"!!! :P

Κούο, το Αλκμήνη είναι πάρα πολύ ωραίο όνομα!

Μύριαμ, κι εγώ σκέφτομαι να βάψουμε κι άλλα δωμάτια, όχι όλο το σπίτι, αλλά κάποιους χώρους σίγουρα, γιατί το πήραμε πριν κανένα χρόνο το σπίτι και είναι όλο βαμμένο στο ίδιο χρώμα, ένα ασπρομπέζ. Ευτυχώς έχω ένα μαθητή που δουλεύει και ως ελαιοχρωματιστής, και μάλλον θα αποταθώ σ' αυτόν.

Όσο για το Άλκης, είναι πολύ ωραίο όνομα, αλλά Άλκη λέγανε τον καθηγητή-επιβλέποντα του μεταπτυχιακού μου, που μου έκανε μαύρη τη ζωή, και Άλκη λένε και έναν ψυχοπαθή φίλο του άντρα μου, γι' αυτό δε θα έβγαζα έτσι το δικό μου παιδί! Αλλά αν δεν γνωρίζεις αυτούς τους δύο (που στο εύχομαι) είναι πολύ ωραίο όνομα, φτάνει να μην τον φωνάζετε Αλκιβιάδη!

Μίκι, φιλιά!

demie_14 ΘΝΓΜ, χαχαχαχαχαχαχαχα!!!! Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια, μου δίνετε κουράγιο!

Όντως ρε κορίτσια, η Ηλιάννα πού χάθηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω αρχίσει πραγματικά να ανησυχώ για το Ηλιαννάκι........έχει να φανεί 3 μέρες νομίζω!!!!!! Δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να επικοινωνήσουμε μαζί της?????? Ελπίζω να είναι όλοι καλά και απλώς να γυρνάει βολτίτσες με τα λουλουδάκια της!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας βρε φιλεναδες....τι κανετε...και εγω με την καμπυλη εκανα εμετο αλλα μετα αφου τελειωσα παλι καλα γιατι θα επρεπε να την ξανακανω..τωρα παλι θα ξανα κανω και ποσο το σκεφτομαιιιι...βαριεμαι σημεραααα ο καιρος ειναι χαλια μαυρα...ελεος και θελω να βαψω το δωματιοοο.Λεω να στειλω κανα μηνυμα στη Ηλιαννα να δω τι γινεται περασε πολυς καιρος ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κίσκα μου κι εγώ της έστειλα μήνυμα αλλά δεν απάντησε.......ήθελα να σε ρωτήσω κι εχθές και το ξέχναγα συνέχεια, όταν σε ρώτησα για τα ερυθρά στην εξέταση ούρων εννοούσα ότι μάλλον σου βρήκαν ερυθρά αιμοσφαίρια (ή αιμοσφαιρίνη) στα ούρα (θυμάσαι πόσα?)...δεν εννοούσα τα ερυθρά στην αιματολογική. Γιατί κι εμένα μου βρήκαν ερυθρά στα ούρα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει καμιά φορά στην εγκυμοσύνη....ήθελα απλώς να σε καθησυχάσω επειδή ο γιατρός σου είπε για υπέρηχο νεφρών και κύστης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου στο κινητο ελεγα να της στειλω μηνυμα οχι στο μαμμυ γιατι λεω μιας και δεν μπαινει εδω δεν θα το δει...δεν ξερω για τα ερυθρα καθολου,δεν με ανησυχισε μου ειπε να πινω πολυ νερο που καθαριζει και να ξανακανω και αμα ξανα βγει τοτε θα με στειλει για υπερηχο,εχω παθει και ενα σωρο ουρολοιμοξεις απο το Δεκεμβριο μεχρι τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...