Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν3


Recommended Posts

kala vre miki mu,se stratopedo duleveis kai tha taiseis kanena loho???mi mu peis oti tha ta fas ola afta!!!!

nia mu, me to kalo i afxeniki su an ginei avrio!!!tha patheis plaka!!!!einai apolafstiko theama!!!!

katalava anna maria mu!!!exete allo sistima ekei!!!ade enas minas kai kati akomi!!!!!kai meta diakopules!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 880
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βερόνικα μου μην στενοχωριέσαι καθόλου καλή μου...και εμείς θα πάμε για αυχενική στις 2 Ιουνίου που θα είιμαστε 13 εβδομάδων....την άλλη Πέμπτη......οπότε θα είμαστε κοντά....;)......θα τα δούμε καλύτερα τα βλασταράκια μας...:)

Βανεσσάκι μου να σου πω ότι λόγο της δουλειάς μαγειρεύω το Σ/Κ γιατί μεσοβδόμαδα δεν υπάρχει χρόνος για μαγείρεμα...μόνο για ξεκούραση μετα πό την δουλειά...οπότε......ναι....μαγειρεύω για έναν λόχο....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia!!!!!!!!!!!!!ti mou kanete???????????egw edw sto mpalkoni klasika kai o mpempis kanei tis voltes tou kai h koilitsa mou kathe mera trantazete olo kai pio poly....thn vlepw na phgainei pera dwthe...einai apisteyto to theama!!!!!!!!!

emeis shmera exoume tortelinia apo xthes!!!!!!!

vre miki tosa faghta poios tha ta faei kale???????steile tipota apo edw...xaxaxaxaxaxaxa

nia mou mhn stenaxwriesai kalytera pou tha ta deis argotera tha einai pio megala kai tha ginei kai kalytera h eksetash.....ela tha perasei h aevdomada grhgora kai tha pas....egw ti na pw??pou den xerw pote tha paw gia yperhxo??? :(:(:(:( ax anypomonw na dw fwtografia sas apo ton yperhxo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

egw koritsia pali den tha paw gia douleia ayrio.....exoume 100 atoma trapezi kai opws katalavenete den tha thn palepsw me tipota!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να'μαι κ παλι!!!!!!!!καλε εμφανιστηκατε επιτελους , αντε μπραβο κοριτσια γιατι το πρωι μονη μου μιλουσα...!!!!!!!!!

μικι μου μπορω να σου κανω μια παραγγελια να κανεις τιποτα πεταχτο κ προς τα δω???????

:lol::lol::lol:

αχ θελω μουσακααααααααααααααα 3 - 4 κομματακια , κ γεμισταααααααααααα κ φασολακια θα ηθελα ομως ενταξει αυτα δεν χρειαζεται να τα κανεις πεταχτα , εχει φτιαξει κατω η μαμα μου κ ετσι θα βολευτω!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εγω εχω μπριαμ απο χθες,γιατι περισσεψε αρκετο!!!!

νιακι μου ναι καλη μου μην στεναχωριεσαι που θα πας την αλλη βδομαδα για αυχενικη,σκεψου πως θα ειναι ακομα λιιιγο πιο μεγαλουτσικα τα μωρακια σου κ θα μπορεσεις να τα δεις καλυτερα!!!!!!!!

αχ εγω ειναι να παω τωρα την παρασκευη το πρωι να δω το μικρο μου το αντρακι μου, κ ανυπομωνωωωωωωωωωωωωωω να περασουν αυτες οι δυο μερες, ν α ερθει η παρασκευη για να το δω το μικρουλι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βανεσσακι μου πως εισαι κοριτσι μου εσυ???????

βρε τιτινακι μου γιατι δεν παιρνεις τον γιατρο σου ενα τηλ για να τον ρωτησεις ποτε θα ξαναπας???????

αννα μαρια παλι διαβασμα,ε?????????????

πω πω ακουω διαβασμα κ φρικαρωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!

α κοριτσια να σας ρωτησω κατι: εσας το στηθος σας σας ποναει στη θηλη???????εμενα με ποναει πολυ αφου να φανταστειτε δεν μπορω καν να το ακουμπησω!!!!!!!!!!

κ εκτος αυτου πριν ειδα πως βγαζει κ λιγο αυτο το διαφανες υγρο!!!!!!!

ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?????ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ????

το ξερω θα λετε '' μα καλα δυο παιδια εχει κανει κ δεν ξερει κ ρωταει εμας??? ''

ναι κοριτσια μου κ ομως!!!!!στις δυο προηγουμενες εγκυμοσυνες μου δεν τα ειχα ολα αυτα!!!!ηταν ολα νορμαλ!!!!!!!

ομολογω πως ολα τα περιεργα τωρα σ'αυτη τα εχω κ τα βλεπω!!!!! ε κ ειμαι ασχετη απ'αυτα!!!!

τωρα παω να ξαπλωσω!!!!!!!

θα τα πουμε μετα..........................

φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδή βλέπω πώς σας άνοιξα την όρεξη με τα γευματάκια μου, περιμένω διευθύνσεις για να σας αποστείλω τα δεματάκια σας Χριστίνα μου και Ηλιάννα μου...χαχα.....θα κάνω και delivery από εδώ και πέρα...:))....

πάω σπιτάκι να ετοιμάσω τα φαγητά και να κάνω σαλατούλα για να φάμε...:)

καλό μεσημέρι...θα τα πούμε το απόγευμα...:).....

πολλά δροσερά φιλάκια στις κοιλίτσες μας...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες μανουλες!!!Παλι για φαγητα λετε?κι ακομα δεν εγινε το δικο μου, αργησα να μαγειρεψω σημερα.Γιουβετσακι κανω!!!Αλλα για να μην περιμενω χτυπησα ενα παγωτακι μολις!! :lol:

Κι εμεις 30/5 παμε για αυχενικη και δεν περνανε οι ατιμες ημερες!!!!Φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυούλες μου!!!

διαβάζω για φαγητά και μου ανοίγει η όρεξη!!!

Εγώ θα φάω κοτοπουλάκι με πατάτες, το περιμένω πως και πως!

Ηλιαννάκι δεν ξέρω να σε συμβουλέψω για αυτό που ρωτάς,

καλή ξεκούραση κοριτσάκι!

Νια μου με το καλό η αυχενική σου την Τρίτη, καλύτερα την Τρίτη

θα είναι πιο μεγάλα τα ζουζουνάκια!

Miki μου με το καλό να κάνεις και εσύ την αυχενική σου την άλλη Πέμπτη!

Αναστασάκο με το καλό και εσύ σε μια εδβομάδα!Θα περάσουν οι μέρες,μην ανησυχείς!

Vanessaki μη στεναχωριέσαι που δεν φαίνεται ακόμα η κοιλίτσα σου και εγώ

έτσι ήμουν και στην 17η εβδομάδα έγινε διπλή!!!

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX PWS DEN PERNANE AYTES OI MERES OTAN PERIMENEIS NA PAS GIA YPERHXO!!!!!!!!!!!!!!! :?:?:?:?:? YPOMONH KORITSAKI THA ERTHOUN OI MERES!!!!!EGW THN PARASKEVH THA PAW GIA THN KAMPYLH ZAXAROU KAI META THA KLEISW RANTEVOU ME TON GIATRO NA DEI TIS EKSETASEIS MOU KAI NA MOU PEI POTE PREPEI NA KANW YPERHXO...(ME STELNEI ALLOU KAI TOUS KANW GIATI STO IATRIO TOU DEN EXEI TO MHXANHMA)GIA NA DOUME POTE THA PAW???ANYPOMWNW TOSO POLY!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

EGW STO STITHOS DEN EXW PONAKIA!!!!!OSO GIA TO YGRO EXW DIAVASEI OTI EINAI TO PRWTOGALA POU SE MERIKES EMFANIZETE APO NWRIS DEN EINAI KATI ANHSYXITIKO !!!!!!!

KALA DEN THA TO PISTEPSEIS AYTO POU EPATHA TWRA...PANW POU SOU EGRAFA...EKANA NA DW KAI EGW TO STITHOS MOU KAI PIESA LIGO THN THILH KAI EVGALE KAI EMENA LIGO DIAFANES YGRO.....XAXAXAXAXA :lol::lol::lol::lol::lol: APISTEYO!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω να θες να κοιμηθεις κ να μη σ'αφηνουνε.......!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted:

με το που ξαπλωσα μετα απο λιγο ξυπνησε ο αγγελος ε κ μετα η αννα!!!!!!!!!!

ουφ τα νευρα μου!!!!!!! :twisted::twisted::twisted:

νιωθω πολυ κομματια βρε κοριτσια κ δεν εχω ορεξη για τιποτα!!!!!!!!!ζεστενομαι κιολας παλι σημερα αρκετα!!!!

καλη ξεξουραση τεντυ μου!!!!!!

καλη χονεψη νιακι μου!!!!!!!!!

κ εγω τωρα θα βαλω να φαω το μπριαμ μου!!!!!!! (δεν τρελενομαι κιολας......)

α τιτινακι μου κ εσενα βγαζει???????....... ουφ ενταξει τοτε να μην ανησυχω....!!!!!!!!!

αναστασια μου ναι η καμπυλη ειναι αυτο με τη γλυκοζη!!!!μπλιαααααααχχχχχχχχχχχχ αηδια!!!!!!!!!!

αληθεια τι εχουν αλλαξει???????δινουν κατι αλλο αντι για τη γλυκοζη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOΡΙΤΣΑΡΕΕΕΣ..

καλησπερα σας,.

εχω να μπω απο το σαββατο για αυτο και ειχα να διαβασω

20 ολοκληρες σελιδες, όλος παραδόξως τα καράφερα μεσα σε 2 ωρες με καμποσα διαλλειματα χαχαχα

:lol:

με το καλο να κανετε αυχενικη οσες κοντευεται

ευχομαι ΤΕΛΕΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ :D

νασιουλα μου χρονια πολλα για χθες να τα εκατοστησεις

να εχεις ΟΟΟ,ΤΙ μα ΟΟΟΟ,ΤΙ επιθυμεις και να χαιρεσαι την οικογενεια σου :D

βεβαια ξερετε ποτε καταλαβαινεις οτι μεγαλωσες εε?

Οταν τα κερακαι κοστιζουν περισσοτερο απο την τουρτα χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ηλιαννακι τελεια η κοιλιτσα σου! :D

ευη μου διαβασα για την δουλεια σου

και ειναι οντως ακταπληκτικη, και εγω τους αγαπω τους κλοουν

και θαυμαζω την υπομονη τους :)

συγνωμη που δεν σχολιαζω κατι αλλο :oops:

εμεις το σαββατο ειμασταν καλεσμενοι και γυρισαμε 1 η ωρα :oops:

αλλα περασαμε ωραια :D

την κυριακη σπιτι κατσαμε και χθες εγω στο μαγαζι

και το βραδυ σπιτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδεςςς τι κανετε???Δεν εχω διαβασει ακομα τα νεακια σας τωρα παω..καλα εε σημερα δεν ειναι η μερα μου...η καποιος με μουτζωσε η ειναι η δικη μου Παρακσευη και 13 σημερα...τι να σας λεω...εχω το γιο μου λιγο αρρωστο με βηχα και ειναι η δευτερη βδομαδα...δεν ειναι γαιδουροβηχας που λεμε αλλα ειναι συνεχεια και δεν τον αφηνει να αναπνευεσει η αν κοιμηθει..λεω καμια αλλεργια θα ειναι αλλα αντι να περασει γινεται ολο και πιο πολυ...την Πεμπτη κανονικα εχει να κανει και εμβολιο οποτε θα πηγαιναμε στην γιατρο να τον δει..αλλα σημερα μου λεει ο αντρας μου δεν ειναι καλα δεν παμε στη γιατρο να τον δει...ααα να πω εδω οτι η γιατρος ειναι του ΤΕΒΕ...δεν εχω ξαναπαει σε αυτην μιας και εδω ειμαστε μονο ενα χρονο και περισυ που ηρθαμε και επαθε ενα σωρο το παιδακι μου ειχαμε πρωτα παει στο νοσοκομειο γιατι ηταν τοσο χαλια που νοσηλευτικε και μετα ειχαμε παει σε μια γιατρο εδω του ΤΕΒΕ η οποια απο την αρχη δεν μας αρεσε συμπριφορα χαλια και μας εστελνε σε ενα σωρο δικους της μονο και μονο για τα λευτα...και μολις καταλαβμε το δουλεμα σταματησαμε να πηγαινουμε...φετος ευτυχως μεχρι στιγμης δεν χρειαστικαμε γιατρο βεβαια μετα απο οσα παθαμε την αλλαξα και διαλεξα μια αλλη που δεν ειναι καν στην πολη μας αλλα σε ενα αλλο χωριο μιση ωρα απο εδω αλλα τι να εκανα...και σημερα που χρειαστικα την πηρα τηλ...κατα τις 11.30 και χωρις να με ρωτησει καννν τι εχει το παιδι μου λεει κυρια μου δεν προλαβαινεται να ερθετε ειμαι μεχρι τις 12.30 αυριο παλι απο τις 8.30..και μενωωω....με πιασανε κατι κλαματαα..ειναι και οι ορμονες...λεω μα ειναι δυνατον τη γαιδουρα να μην ρωτησει τι εχει το παιδι να μου δωσει μια συμβουλη και μου λεει ελα αυριο και να το αφησω εγω τη νυχτα ετσι??Αλλα τι την νοιαζει σου λεει ελα απογευμα να πληρωσεις...μα αμα θελω να πληρωσω θα παω σε γιατρο εδω και δεν θα τρεχω στο αλλο χωριο...και λεω στον αντρα μου καλα που εγινε αυτο τωρα που ακομα δεν εχω το μωρο για να ξερω να μην εχω εμπιστοσυνη ...δηλαδη με νεογεννητο που πρεπει να ερθει σπιτι θα μου πει παλι ελα αυριο 8.30 με 12.30???Λες και δεν πληρωνουμε ενα σωρο λευτα στο ΤΕΒΕ...σκα.....α..δινουμε...τρομαξα να συνελθω απο τη στεναχωρια μου και ερχομαι σπιτι κατεβαινω απο το αυτοκινητο και το βλαμενο ο σκυλος μου αρχιζει να κατουραει το κεφαλι μου απο το μπαλκονι...γυρναω του φωναζω ΡΕ ΒΛΑΜΕΝΟΟΟΟΟ ΑΝΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕΣΑ...με κοιταει και ξανασηκωνει το ποδι και με κανειιιι λουτσα στα τσισα...ρουχα μαλλια...χερια..ολαα...μυρωδιααα μπλιαχχχχ...ερχομαι σπιτι για ποτε ανεβηκα τα σκαλια δεν ξερωωω και μπαινω για μπανιο και με κρυο νερο γιατι ειχα κλειστο το θερμοσυφωνα....τι να σας λεω σημερα....παω να διαβασω νεακια να απαντησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια απορια.....ντρεπομαι :oops: αλλα θα ρωτησω.Βαζω ουτροζεσταν 3 την ημερα.Στην αρχη ολα καλα, τα εβαζα ανετα.Μετα ομως που πεταξα κοιλιτσα αρχισα να ζοριζομαι.Αν πρεπει να τα βαζω και αλλους μηνες πως θα τα καταφερω?υπαρχει κατι στο φαρμακειο να βοηθαει την τοποθετηση?ξερετε καμια ευκολη σταση ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρρ ευη μου ?

τι επαθες και εσυ?

το παιδι πως ειναι τι κανατε τελικα? θα το πατε σε αλλον?

οσο για τον σκυλο δικος σας? τι ρατσα ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

-Καλα Χριστινιωωω δεν φταιει το νυφικο μια χαρα ηταν στην Χριστινα Παπα...εδω δεν μπορουσε να ανεβει στο ελικοπτερο....αλλα μου αρεσει που θελαν ελικοπτερο και τραπεζι με 42 ευρω το ατομο και οι μπομπονιερες ηταν μαυρα χαλια με κουφετα κηδειας για πιο φτηνα...και βαλανε και 7 τρομαρα τους...και τι ωραια τις εκανααανννν.....η

καντα ολα χλιδι η μην κανεις τιποτα αυτα ειναι γυφτιες..

-niakoylinaki εγω δεν μενω πια ΑΘηνα και τωρα με την κοιλια εκει δυσκολα να ανεβω...αλλα οταν με το καλο γεννησω καποια στιγμη μπορω να ανεβω πιστευω..

-Αναστασια η γνωστη γλυκοζη ειναι δεν εχει κατι πιο υπιο εγω τον αλλο μηνα θα κανω καμπυλη και απο τωρα το σκεφτομαι..και ειναι και πιο πολυ η γλυκοζη που πρεπει να πιωωω..οσο για τα ουτρο...εγω ξαπλωνα για να τα βαλω χωρις να κοιταω η κατι τσακ μπαμ

-Μαρακιιι που εισαι βρε κοπελιααα...ναι θα παω σε αλλο ιδιωτικο..αλλα ελεγα μιας και εχω ΤΕΒΕ να το χρησιμοποιω γιατι τωρα που θα εχω και 2 δεν μπορω να αγοραζω ενα σωρο εμβολια..ειδικα το ενα αν θυμαμαι καλα το prevenar νομιζω εχει καπου στα 90ευρω..αλλα τελικα μας αναγκαζουνε με ασφαλεια μεν να πηγαινουμε σε αλλυς γιατρους γιατι αυτοι δεν σε εξηπηρετουν...λες και δεν τους πληρωνουμε...ο σκυλος ειναι τσιουαουα το σκατοσκυλο...μα με πιασανε κατι νευραααα....ακους εκει να με κατουρισει....

Θα παω να ξαπλωσω να προσπαθησω δηλαδη.,..σημερα φαγαμε πιπεριες γεμιστες που εκανα εχτες για να εχω και ψαρακι που ειχε μεινει και σαλατουλα...και εχω παρει ωραιοτατα ποπ κορν με μπεικον για το απογευμα...σας ειπα για την πιεση μου να γελασετε???6.8 η μεγαλη και 5.0 η μικρη και 107 παλμους τρελο γελιοο...και μου λεει η γιατρος φαε αλατι....αλλοι το κοβουν και εγω πρεπει να φαω χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ευη μου :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

τι ειναι ολα αυτα κοριτσι μου!!!!!μα καλα βλαμενη ειναι η γυναικα???? :twisted::twisted::twisted:

δεν ρωτησε καν τι εχει το παιδι??????ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εμ δημοσιο δεν ειναι??????.....τι περιμενεις.....καθονται ξυνονται κ δεν τους νοιαζει τιποτα!!!!!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

αναστασουλα μου θα σου ελεγα εγω τωρα , μηπως αν ενας καθρεφτης βοηθουσε λιγακι??????.....???? :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμένα είχε έρθει πριν η μάνα μου να βγάλουμε τα καλοκαιρινά. Κάναμε τη μισή δουλειά και θα ξανάρθει πάλι αύριο, γιατί είναι και μεγάλη και δεν μπορεί κι αυτή.

Νία, δεν πειράζει για την αυχενική, ε, πού θα πάει, θα την κάνεις! Εγώ έχω αύριο γιατρό και αγχώνομαι ότι κάτι θα πάει στραβά.

Αναστασία, δεν μπορώ να σε βοηθήσω για τα ουτροτζεστάν. Όμως, γιατί τα παίρνεις;

Μίκι, ωραία τα φαγητά σου! Εμείς φάγαμε σουτζουκάκια που έφτιαξε η μάνα μου και πουρέ που έφτιαξα εγώ.

Ηλιάννα, για το σχολείο δεν είχα διάβασμα, είχα να γράψω κάτι μ@λ@κίες. Αλλά γιατί φρικάρεις με το διάβασμα; Υπάρχει καλύτερο πράγμα;

Κίσκα, τι έπαθες με το σκυλί, χαχα!!!!!! Εγώ θα πλενόμουν με χλωρίνη και ακουαφόρτε, φρικάρω με κάτι τέτοια! Με το γιό σου τι έγινε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μου φρικαρω γιατι ποτε δεν μου αρεσε :twisted::twisted::twisted: ειδικα το διαβασμα του σχολειου!!!!!!!!!

ομως υποθετω πως εσενα επειδη ειναι δουλεια σου, δεν θα χορταινεις να διαβαζεις!!!!!

ευακη μου αντε ξεκουρασου κοριτσι μου κ προσπαθησε να ηρεμισεις!!!!!!!! ελπιζω ο χριστοφορακος να μην συνεχισει για πολυ ακομα τον βηχα!!!!!!οσο το δυνατον πιο συντομα να γινει καλα!!!!!!!

περαστικουλια σας μωρε!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...