Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!! πως τα πατε?

σκορπινακι ελπιζω σημερα να ειχες καλυτερα νεα απο .. το ενδομητριο! δεν ξερω πως και γιατι παχαινει, υποτιθεται τα φαρμακα αυτο δεν κανουν? τι σου λεει ο γιατρος, οτι δεν ανταποκρινεσαι καλα? σκεψου θετικα, ευχομαι πραγματικα να παει καλα η προσπαθεια!

λια μου καλα παει η διεγερση.. οι ενεσουλες ομολογω με εχουν παιδεψει λιγο (ενω της καταστολης ειναι παιχνιδακι!) αλλα το παλευω!!πωπω ομως.. σουρωτηρια γινομαστε!!

λαμπρινιπ ολα καλα? ευχομαι να παει καλα η διεγερση, εγω κανω εδω και 3 μερες, σημερα ο υπερηχος ηταν καλος.. προχωραμε βημα βημα.. αντε καλη μας επιτυχια!! μην αγχωνεσαι, εγω τουλαχιστον αυτο προσπαθω, να μη σκεφτομαι πολυ και να ειμαι ηρεμη... ο,τι ειναι να γινει θα γινει!!

πολλα φιλια σε ολες, καλη δυναμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

twiggy k lamprinip mou kali epituxia na exete!!!kala esu lamprinip ta exeis perasei k ksereis!twiggy mou den einai tipota!!min agxonesai k oti theliseis rota!to ksereis oti prepei na tis kaneis kato apo ton afalo k tin mia apo dekseia k tin alli apo aristera?

lia...esu ti leei?kanoume upomoni emeis mexri ton augousto e?den arxises na perneis tipota?

stroumfaki ti ka?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Αύριο πάω για μέτρηση οιστραδιόλη θα εχω κάνει 4 μερες ενεσούλες αντε να ανέβει η οιστραδιόλη να πάμε και για υπέρηχο. Ξεκίνησα με 26 οιστραδιόλη twigy εσύ τι τιμή είχες στην 2η μέτρηση αν θυμάσαι; Skorpina υπομονή θα παχύνει που θα παει νομίζω όσο περνάνε οι μέρες πρέπει να μεγαλώνει και να παχαίνει αντε σήμερα περιμένω ευχάριστα νέα .

lia ετσι σε θέλω θετική και θα τα καταφέρεις!

Dreams φιλάκια στο μωράκι που εεεερχεται !!!

φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω μαριαααα!! ναι μια αριστεραμια δεξια το παω!! δεν μου το ειπαν αυτοσχεδιασα!!Αν και αναγκαστικα το σκεφτεται κανεις...

λαμπρινιπ καλη τυχη με τις εξετασεις.. εγω νομιζω πως μετα τις 14 μερες καταστολη ειχα οισταδιολη 80 και σημερα που εκανα παλι εξεταση μετα απο 3μερες διεγερση ειχα 360.. ελπιζω να μην κανω λαθος και να σου λεω βλακειες.. ο γιατρος μου ειπε να κανω και σημερα τη διπλη δοση , αυριο 1.5 δοση και Τεταρτη ξαναπαω για μετρησεις...αυτο με την μιαμιση δοση με εχει λιγο "αγχωσει" (κανω menopur) γιατι και τωρα που παιρνω 2 ολοκληρες παιδευομαι.. να δω πως θα καταφερω να αναρροφησω τη μιση!!! τελοσπαντων καπως θα γινει... πολλα φιλια, καλη δυναμη σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω κοριτσακια μου....σημερα εκανα επαναληπτικη β χοριακη 2 μερες μετα και ηταν 285(13η μερα)....τωρα ο γιατρος μου ειπε να ξανακανω παρασκευη......μακαρι να πανε ολα κάλα ως το τελος....ευχομαι και σε σας οτι καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγω...τι κανετε?ειπα λιγο καιρο να απεχω για να μην σκεφτομαι την αναμονη της χοριακης.σημερα 11η μερα μετα την εμβρυομεταφορα εκανα χοριακη και ηταν αρνητικη :( 0,1 το αποτελεσμα :( δεν αντεχω αλλο ,γιατι???περιμενω τηλ απο το γιατρο να μιλησουμε για το επομενο βημα.dreams συγχαρητηρια γλυκια μου.ολα να πανε καλα!!!στρουμφακι,σκορπινα, twiggy πως πανε οι προσπαθειες???καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσακια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε νικολ λυπαμαι πολυ... ελπιζω ο γιατρος να σου πει καποια πραγματα που θα βοηθησουν.. ποια προσπαθεια ηταν αυτη? κουραγιο κοριτσακι... :cry:

μαριαααα νομιζω οτι δεν θελουν να υπαρχουν κυστες οταν κανουμε εξωσωματικη! εγω τη 2η μερα περιοδου ειχα μια μικρη αλλα φαινοταν παραωοηθηκικη , αρχισαμε καταστολη με το φοβο οτι αν δεν εξαφανιστει θα σταματησουμε τη διαδικασια! Ευτυχως 14 μερες μετα ειχε φυγει και οι εξετασεις αιματος ηταν καλες κι ετσι συνεχιζω! σου ευχομαι καλη επιτυχια.. ξου ξου οι κυστες!!

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου γεια σας!!τι κάνετε?dreams τι υπέροχα νέα είναι αυτά?μπράβο!!!!!να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιή μωράκι,σου το εύχομαι ολόψυχα!!!!!!!!αντε να παίρνουμε σειρά!!!εμένα σήμερα μετά από την αποτυχία μου ήρθε και η ακατανόμαστη,και μάλιστα 4 ημέρες νωρίτερα,λέτε να επηρεάστηκε?twiggaki πως τα πας?καλά ε? και εγώ menopur έκανα και gonapeptyl μαζί,κανονικό σουρωτήρι,με οιστραδιόλη 1068 την 7η ημέρα έκανα μόνο gonapeptyl,το βράδυ Pregnyl και την 9η ημέρα πήγα για ωοληψία.....δεν ξέρω τι να κάνω τώρα,να ξεκινήσω στην επόμενη περίοδο ή να αφήσω να περάσει το καλοκαίρι?σκέφτομαι...θέλω να σας πω να είστε δυνατές και το τριήμερο που θα πάω στην Παναγίτσα στην Τήνο θα προσευχηθώ για όλες σας!!!!!!!!!!!!!καλή συνέχεια κοριτσάκια μου,μην μου αγχώνεστε,και όσες δεν τα καταφέραμε τώρα,την επόμενη φορά θα τα πάμε καλύτερα!!!!!!!φιλάκια σε όλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε βανγκο εισαι ηρωιδα!! δεν ξερω τι να σου πω... εγω σκεφτομαι πως αν δεν τα καταφερουμε τωρα θα κανω διακοπες να ηρεμησω , να κολυμπησω, να μαυρισω και να ξεσαλωσω!! και απο Σεπτεμβρη η συνεχεια... Αν ομως νιωθεις οτι σε τρωει δοκιμασε παλι τωρα!

Να ρωτησω... πρεπει να περασει καποιο διαστημα για καθε επομενη εξωσωματικη ή μπορουμε να προσπαθουμε παλι στον επομενο κυκλο??

πολλα φιλια, καλη δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikol lupamai pragmatika!!kouragio!!!2 fores to perasa k ego k ksero!!prepei na eimaste dunates!!!

twiggy mou ego stin 2 mou prospatheia eixa 2 mikres kustes,alla mou eipan oti den peirazei!!simera piga stin gunaikologo mou,oi kustes den upirxan alla mou eipe oti exo parapanisia ugra k oti mallon eskase kapoia kusti!!

an exeis katapsugmena mporeis na sunexiseis amesos...an oxi prepei na perimeneis 3 kuklous!

vango eisai polu kali!!!na parakaleseis tin Panagitsa mas na mas exei geres k na mas xarisei gera k kala paidakia!anapse k ena keraki k apo mas!kala na peraseis k boitheia sou!

filakia polla!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol μου οσα λογια παρηγοριας κ ν σου πουμε δεν θα σου κανουν κατι αυτη τη στιγμη..δυστυχως το χουμε βιωσει οι περισσοτερες εδω..

Κοριτσακι ξεκουρασου χαλαρωσε τωρα το καλοκαιρακι καιαπο Σεπτεμβρη οπλισου με δυναμη για την επομενη προσπαθεια..

Twiggy k Nango θα πρεπει νπερασου 3 φυσιολογικοι κυκλοι πριν απο επομενη προσπαθεια..

ακομη κ 4 ειναι ακομη καλυτερα..

Καταλαβαινω πως θελετε να κανετε πολυ γρηγορα την επομενη μετα απο μια αποτυχια αλλα πιστεψτε με το καλυτερο ειναι ο οργανισμος σας να ξεκουρατσει κι σωματικα κ ψυχικα..

Φιλακια κοριτσακια κ ευχομαι πολυ συντομα για ολες σας το ονειρο να γινει αληθινο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση κοριτσια μου!να ρωτησω κατι ...την χοριακη την εκανα 11η μερα ,κανονικα ηταν για αυριο.ο γιατρος μου ειπε οτι αν ημουν εγκυος θα εδειχνε απο την 11η αρα να σταματησω τα χαπια.ειμαι στην 26 μερα του κυκλου ,υπαρχει περιπτωση αν ξανακανω χοριακη σε δυο μερες να εχω διαφορετικο αποτελεσμα???τον γιατρο που ρωτησα μου ειπε αν θελω να ξανακανω σε δυο μερες ,ετσι για να φυγει η υποψια απο το μυαλο μου.αυτος ομως ειναι σιγουρος οτι παλι αρνητικη θα ειναι.εχει συμβει σε καμια στην αρχη η χοριακη να ηταν αρνητικη αλλα η επομενη θετικη????ξερω ξερω ,ονειροπωλω ε???....η ελπιδα ομως πεθαινει τελευταια!!!ακομα και οι γιατροι να λεν οχι εγω εκει να πιστευω οτι μπορει να γινει καποιο θαυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα ,

ειμαι καινούργιο μέλος και χαίρομαι πραγματικά που βοηθάτε τόσο πολύ η μια την άλλη.

Ειμαι 44 χρονών και παω για την πρώτη μου εξωσωματική με "δανεικά ωάρια" μιας και αν κανω προσπάθεια με τα δικά μου...οι πιθανότητες είναι ελάχιστες!

Τα τελευταια 4 χρόνια ειχα 2 εγκυμοσυνες με φυσιολογική σύληψη αλλά δυστυχώς ειχα και τις δυο φορες παλινδρόμηση. Μετά την 2η φορά το έψαξα και ανακαλύψαμε οτι εκτός των κακών ωαρίων εχω και θρομβοφιλία οπ΄΄οτε στην επόμενη εγκυμοσύνη θα κάνω ενεσούλες.

Την Παρασκευή πάω για υπέρηχο.....και για να μου πούνε πότε θα κάνουμε την εμβρυομεταφορά.

Μου είπαν οτι με τα Δανεικά Ωάρια οι πιθανότητες είναι πολύ μεγαλύτερες......γνωρίζει καμιά κοπέλα κάτι??

Εχω πολύ άγχος βρε κορίτσια.....βλέπετε ο χρόνος πια δεν έιναι σύμμανος μου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!

Vango έτσι πρέπει να είμαστε όλες αποφασισμένες και το αποτέλεσμα θα μας δικαιώσει σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια αναψε μας κεράκι στην Παναγια την Τήνο να μας προστατεύει και να μας βοηθά.

Nikol μου πολύ λυπάμαι μην απογοητεύεσαι ξαναπροσπάθησε και θα πάνε όλα καλήτερα όσο για δεύτερη χοριακή νομίζω το αποτέλεσμα δεν αλλαζει.

Εγώ εκανα χθες οιστραδιόλη μετα απο 4 ημερες διέγερση και τζίφος η οιστραδιόλη μόλις 49 βέβαια στεναχωρήθηκα αυξήσαμε την δόση σε 300ml και προχωράμε δεν απογοητεύομαι γιατί κάπως έτσι έκανα και την κόρη μου δεν ανέβαινε και ανέβηκε ξαφνικά.

Φιλια σε όλες

Αχ αναμονή μεχρι την παρασκευή να ανέβει η Ε2.!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τί κάνετε????????????????? Έχω πολλές πολλές μέρες να μπω μέσα, και αυτό γιατί ξεκινήσαμε την προσπάθεια μας!! Και δεν θέλω να αγχώνομαι!

Ξεκίνησαμε με τον γιατρό και έκανα ενεσούλες καταστολής daronda,,, ξέρετε????????????

Έχω λίγο το άγχος μου αλλά ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά και η Παναγίτσα και ο Χριστούλης θα μας βοηθήσουν, γιατί κορίτσια πραγματικά μου είναι δύσκολο να κάνω τις ενεσούλες μόνη μου αλλά ναιιιιι τα κατάφερα και τις κάνω μόνη μου από την αρχή!

Είναι κάποια κοπέλα στην δική μου φάση???? Που θα πάμε μαζί??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!

Στρουμφακι καλη επιτυχιαααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Λαμπρινη μου θα ανεβει η οιστραδιολη σου μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα!!!!!!Εχει την θετικη ενεργεια της μικρουλας σου εσυ...και θα ναι κ το γουρι σου!!!!!

Λαγονησι καλωσηρθες στην ομορφη παρεα μας και καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!!!Εφοσον βρηκατε το προβλημα ομως και ειχες κ 2 εγκυμοσυνες ηδη γιατι δεν πατε μια φορα ακομη με δικα σου ωαρια???Δεν εισαι και 60..

Οπως και να χει βεβαια ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις οτι εισαι αλλη μια εγκυουλα του καλοκαιριου!!!!!!!!!!!!!!

Νικολ δυστυχως εχει δικιο ο γιατρος σου..με 0,1 δεν θα υπαρξει αλλαγη...κι μενα περυσι το ιδιο ηταν την11η μερα..απο τη στιγμη που σταματησα τα φαρμακα σε 5 μερες αδιαθετησα...

Παρε τον χρονο σου κ την επομενη φορα ολα θα πανε καλα!!!!!!

Κοριτσακια τωρα που ξεκινησατε προσπαθεια χαμογελατε και σκεφτειτε πως καθε μερα που περναει σας φερνει πιο κοντα στο μωρακι σας!!!!!!Να χετε μο νο αυτο στο μυαλο σας..ολα τα αρνητικα αφηστε τα στην ακρη!!Δυσκολο το ξερω αλλα βοηθαει πολυ!!!!!!!

Φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

στρουμφακι κι εγω με daronda ξεκινησα, στην αρχη μου φανηκαν δυσκολες οι ενεσουλες αλλα μετα συνηθισα! οι ενεσεις της διεγερσης παλι με δυσκολεψαν πιο πολυ αλλα το παλευω! εγω κανω μακρυ πρωτοκολλο.. την αλλη βδομαδα με το καλο θα γινει η ωοληψια.. αν κανεις βραχυ μπορει να ειμαστε κοντα!σου ευχομαι καλη επιτυχια!!

λαμπρινιπ μην απελπιζεσαι.. εισαι εμπειρη πια δεν πτοεισαι! θα τα καταφερεις, η οιστραδιολη θα ανεβει!!!

λαγονησι καλως ηρθες σου ευχομαι πολυ καλη επιτυχια με δανεικα ή οχι! σημασια εχει να γινεις μανουλα και θα συμβειι!!!

νικολ κρατα γερα!!!

φιλια σε ολες καλη δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stroumfaki καλη επιτυχία κοντά θα είμαστε κι εγώ και η twigy αν παει καλά η οιστραδοιόλη μου που θα πάει πιστέυω.

Lagonisi Καλωσήρθες στην παρέα μας καλή επιτυχία όλα να πάνε τέλεια!

Κατερίνα Σε ευχαριστω για τα καλά σου λόγια να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σου είσαι έγκυος α΄πότι κατάλαβα απο τη φωτογραφία;

Τwiggy όλα θα πάνε τέλεια και θα μείνεις έγκυος έχω πολύ καλό πρόαίσθημα.

Φιλια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Labrinip μου σε ευχαριστω πολυ..ναι ειμαι εγκυουλα και σε 5 βδομαδες περιμενω στην αγκαλια μου τον μπεμπη μου κ γω!!!

Εμενα ο γιατρος παντω μετα την αποτυχημενη προσπαθεια που πηγαιναμε για φετακια δεν με πηγαινε απευθειας..μου χε πει 3 κυκλους κ παλι γι ανα ξεκουραστει ο οργανισμος..

Κοριτσακια σημερα διαβασα σε αλλο φορουμ την πιο ευχαριστη ειδηση..

Μια κοπελα μετα απο 13 κυκλους εξωσωματικης κ χωρις καμια φορα να χει κανει εμβρυομεταφορα..ναι ναι καλα διαβαζετε ουτε μια φορα δεν εφτασε σε εμβρυομεταφορα...

Εκανε τωρα την 14η προσπαθεια της..καταφεραν επιτελους να κανουν εμβρυομεταφορα και η χοριακη της ειναι ΘΕΤΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!

Μετα απο τοσο αγωνα,στεναχωρια,κλαματα, πικρα ,απογνωση η πιστη της την δικαιωσε!!!!!!!!

Το μονο που ευχομαστε ειναι να πανε ολα μα ολα καλα γιατι πραγματικα το αξιζει!!!!!!!!!!!!!!!

Γιαυτο κουκλες μην χανετε την πιστη και τις ελπιδες σας!!!!

Ολες θα τα καταφερετε ολες θα γινετε μανουλες!!!!βαλτε το καλα στο μυαλο σας ,στην σκεψη σας!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina μου με το καλό εύχομαι να έρθει εκείνη η ευλογημένη ώρα που θα πάρεις το μωράκι σου αγκαλια!

Το ίδιο σε όλες πράγματι δεν πρέπει ποτέ να χανουμε την Πίστη μας, εμένα με βοήθησε πολύ και η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου το ίδιο πιστεύω θα κάνει και τωρα σε όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι απιστευτη ιστορια κατερινα!!!!!!!!!!!!πωπω!!!!!!!!!!!!τι ειναι η πιστη...γιατι να βασανιστει τοσο η κοπελιτσα ομως βρε παιδι μου;με το καλο να εχεις το μωρακι σου..καλη επιτυχια οι υπολοιπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...