Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μελλοντικές μανούλες γιατί όλες θα το πετύχετε είμαι σίγουρη όσες δεν είμαστε ακόμη έγκυες!

Για συμπτωματα διαφέρουν απο κοπέλα σε κοπέλα εγώ πάντως όταν έμεινα έγκυος ήμουν τόσο σίγουρη ότι θα μου έρθουν απο τα πονάκια που φόρεσα και σερβιέτα και σηκώθηκα και βαριόμουν να κάνω και χοριακή και τελικά αντι για την 10ημέρα έκανα 12ημέρα χοριακή μιας και μου έφταιγαν όλα που δεν τα είχα καταφέρει για τρίτη φορα και να που ήμουν έγκυος.

Προσευχηθέιτε και ο θεός σας μας βοηθήσει. Κι εγω έω αγχος αλλα το παλέυω και νέυρααααα!

Φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕΝΑΔΟΥΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΕΣ!!

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

MORAXELLAΚΙ ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Ή ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!

ΜΠΡΑΒΟ!! ΜΠΡΑΒΟ!! ΜΠΡΑΒΟ!!

:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: ΜΑΣ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!

ΧΧΑΧΑΑΧΧΑ

Κοριτσάκια τι κάνετε?

Τwiggaki!! OΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ!!

;););)

ΚΟΝ!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!! ;););)

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κούκλες και καλή εβδομάδα!!!!εύχομαι οι υπόλοιπες να τα πάτε καλύτερα από μένα γιατί η ωοληψία μου δεν πήγε όπως θα θέλαμε!!τι εννοώ?ήξερα ότι πηγαίναμε να πάρουμε μόνο δύο ωοθυλάκια που υπήρχαν στην δεξιά ωοθήκη γιατί αυτά που υπήρχαν στην αριστερη τα οποία ήταν και περισσότερα αλλά πιο μικρά δεν μπορούσαμε να τα φτάσουμε λόγω ότι έχει μετακινηθεί και έχει πάει πίσω από τη μήτρα από τις συμφύσεις που είχα από την ενδομητρίωση.Όμως πήγα με πολύ θετική σκέψη και ενέργεια γιατί σκέφτηκα ότι και με ένα και καλό μπορείς να μείνεις!τελικά η διάθεσή μου έπεσε κατακόρυφα όταν άκουσα από τον εμβρυολόγο ότι αυτά τα δύο δεν είχαν μέσα ωάρια!!!!!!!!!καταλαβαίνετε πως ένιωσα!!!!!Τέλος πάντων!Πάμε για την επόμενη και βλέπουμε!Ευχομαι από εσας να ακούσω μόνο θετικά!Το θέλω όσο και εσείς γιατί εμείς καταλαβαίνουμε η μία την άλλη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΜΟΧΑΡΕΛΛΑ τέλεια τα νέα σου,εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν και να χαρείς το ή τα μωράκια σου στην αγκαλιά σου!!!!!!!Σας φιλώ γλυκά,καλή και ευχάριστη εβδομάδα να έχουμε!!!!!!!!!!!!!!!! ;);););):P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PAREAKI MOU KALIMERA KAI KALH EVDOMADA, TI MOU KANETE? EGW EIMAI LIGO PIESMENH ME THN DOULEIA MOU KAI AGXOMENH GIATI PLHSIAZOUN OI MERES GIA THN EMVRYOMETAFORA, KORITSIA MOU EIPAME ME TON ANTRA MOU PWS EINAI H TELEYTAIA MAS PROSPATHEIA, DEN ANTEXOUME ALLO KOURASTHKAME POLY, H ZWH MAS EINAI MONO EKSETASEIS GIATROUS ENESEIS FARMAKA KAI TIPOTA ALLO, PERNANE TA XRONIA KAI EMEIS EXOUME MINEI EKEI, EXOUME MARAZWSEI, ELPIZW NA MAS LYPITHEI O KALOS THEOULHS AYTHN THN FORA KAI NA MAS TO DWSEI GIATI DEN KSERW PWS THA KATANTHSOUME, NOMIZW PWS DEN THA ANTEKSW KAI ALLH MIA APOTYXIA

MORAXELLA MOU SYGXARHTHRIA KOPELA MOU, NA EXEIS MIA TELEIOMHNH EGKYMOSYNH SOU EYXOMAI

KON MOU KALH EPITYXIA SOU EYXOMAI ME MIA MEGALH XORIAKH

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!καλη εβδομαδα...!μακαρι να ειναι καλη....!!!!το σαββατο παω για χοριακη και εχω αγχωθει....συνεχεια αγχωμενη ειμαι δλδ...

σκορπινα μου δε ξερω την περιπτωση σου κοριτσακι μου...αλλα δε θελω να σε βλεπω απογοητευμενη!αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα....πρεπει να σκεφτομαστε θετικα.....το λεω σε σενα για να το ακουω κι εγω!!φιλακια σε ολες !

vango μου κοριτσι μου πολυ λυπαμαι για οτι περασες....η επομενη προσπαθεια σου θα ειναι η τυχερη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!

βαγκο λυπαμαι πολυ ... ολη αυτη η προσπαθεια και να εχει αυτη την εξελιξη... κριμα κι αδικο! ευχομαι να συνελθετε γρηγορα και να ξαναπροσπαθησετε με αισιοδογια και επιτυχια!! μπορεις να ξανακανεις αμεσως προσπαθεια ή πρεπει να περιμενεις?

σκορπινα σε καταλαβαινω απολυτα... ελπιζω η προσπαθεια αυτη να ειναι η τυχερη σας και το μωρακι να ερθει αλλα και να μεινει!! εγω οπως το σκεφτομαι, αν αποτυχουμε τωρα θα κανουμε διακοπες απο ολους κι απο ολα και μετα απο φθινοπωρο θα αρχισω να ξανασκεφτομαι... χρειαζονται τα διαλλειματα να παιρνουμε το χρονο μας, το καλοκαιρακι βοηθαει.. Ετσι κι αλλιως ολα γυρω μας αβεβαια ειναι, εχθες ημουν στο Συνταγμα με τοσο κοσμο και σκεφτομουν.. τι θα γινει αυριο? θα υπαρχει χωρα? που θα φερουμε τα παιδια μας? τελοσπαντων...

κον κουραγιο, ευχομαι να εχουμε θετικη χοριακη!!dreams μην αγχωνεσαι οσο μπορεις!ο,τι εχει γινει θα το μαθεις πολυ πολυ συντομα! αντε να δουμε...

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε???moraxella συγχαρητηρια!!!!σου ευχομαι σε 9 μηνες να κρατας το η τα ζουζουνια σου αγκαλια!!!!!!βαγκο μην απογοητευεσε.....σηκω πανω ....ξερω ειναι δυσκολο... αλλα υπομονη θελει..και εγω το ιδιο ελεγα στην αρχη αλλα εχω τοση πολυ λαχταρα να γινω μανουλα που τιποτα δεν θα με κουρασει....θελει πεισμα και γερα νευρα :twisted:

εγω σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!!!!!!! :lol: εκανα ενα μεγαλο βημα .... μιλησα με το καινουργιο γιατρο και ξεκιναμε την 4 εξωσωματικη τον αυγουστο!!!!!εχω τρελλαθει απο την χαρα μου....ζω μονο για εκεινη την ημερα !!!!!!!!!!!!!καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια και να εχετε πιστη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες μου καλησπέρα!!!!!!!τι μου κάνετε?εγώ να ξέρετε ότι είμαι πολύ καλά,μια μάχη χάθηκε απλώς,όχι ο πόλεμος,σωστα?το ίδιο θέλω να σκέφτεστε όσο μπορείτε και εσείς σε περίπτωση που στραβώσει κάτι.....βέβαια μόνο θετικά νέα δέχομαι απο εσας!!!!!!!!!!!όλα θα πάνε καλά και όταν είναι η ώρα για την καθεμιά όλα θα γίνουν και τότε θα ανταλλάσουμε απόψεις και απορίες για το θηλασμό και όλα τα σχετικα!!!!!!!!!!!!!!χωρίς θετική ενέργεια δεν πάμε πουθενά,χειρότερα μπορεί να τα κάνουμε τα πράγματα,καλύτερα όχι!!συνφωνείτε οι παλιές?twiggaki πως τα πας?προχωράμε?liaki μου με το καλό να γίνουν όλα,θα προσεύχομαι για όλες μας,φιλάκια πολλά!!!!!! :-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vango mou aksizeis pragmatika polla MPRABO gia tin dunami sou,tin pisti sou k tin dunami pou dineis k se emas tis upoloipes!!!etsi opos ta les einai..den prepei na ta paratame!!oles tha ginoume manoules tin katallili stigmi!lia k ego ton augousto tora me to kalo...twiggy mou,eksigise me ligo se ti boithaei i katastoli?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκο εισαι πολυ δυνατη!! μπραβο σου, συνεχισε ετσι μας δινεις κουραγιο!!

εγω εχω λιγη αγωνια μεχρι την Παρασκευη που θα κανω υπερηχο να δουμε πως πηγε η καταστολη... ελπιζω να ειναι ολα καλα!

μαριαααα στην πρωτη φαση της εξωσωματικης παιρνουμε φαρμακα που καταστελλουν τη λειτουργια των ορμονων Lh , fsh κλπ ετσι ωστε να μην δημιουργηθουν ωοθυλακια και ωριμασουν οποτε αυτα θελουν αλλα να ελεγχουμε τη λειτουργια των ωοθηκων.. Μετα την καταστολη ξεκινα η διεγερση οπου δινονται οι ορμονες που φυσιολογικα εκκρινουμε σε μεγαλυτερη ποσοτητα ωστε να γινουν περισσοτερα αυγουλακια! Ελπιζω να βοηθησα.. πολλα φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristo polu twiggy!emena pantos edo stin germania den mou ekanan kati tetoio... :? ego ekana amesos eneseis gia diegersi!ti na po?tora pou to les,o giatros ithele na mou dosei ena sprei gia tin muti alla i nosokoma mperdeutike k den mou to dose!!oti na'nai diladi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!!!!ετσι πρεπει να ειμαστε δυνατες!!!!! ;) και εγω κοριτσια ξεκινησα αμεσως με τις ενεσεις!!!!μακαρι του χρονου να μιλαμε για τα παιδακια μας!!!!! :D

εγω περιμενω πως και πως να ερθει ο αυγουστος για να ξεκινησω....

θετικη σκεψη και ολα γινονται!!!!!φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κούκλες καλημέρα και καλό μήνα!!!!!!!!!!!!!!καλό καλοκαίρι!!!!!!!!!!!και εγώ κατευθείαν ξεκίνησα,χωρίς καταστολή,ίσως είναι ανάλογα το γιατρό και την περίπτωση,γιατί στον συγκεκριμένο τομέα της ιατρικής είναι όντως η κάθε περίπτωση μοναδική και διαφορετική!!!όσο για την δύναμη που πήρα και την ψυχολογία μου ,που αποκαταστάθηκε σχετικά γρήγορα πρέπει να σας πω ότι οφείλεται και στα λόγια και την συμπαράσταση από κάποιες κοπέλες που ήταν στο κέντρο την ημέρα εκείνη είτε για εμβρυομεταφορά είτε για ωοληψία και δεν ήταν η πρώτη τους φορά,οπότε με καταλάβαιναν απόλυτα εκείνη τη στιγμή και με βοήθησαν με τα λόγια τους,τα σκέφτηκα,κατάλαβα πόσο δίκιο είχαν και τα έκανα τις συμβουλές τους πραγματικότητα και σας τα μετέφερα για να τα σκεφτείτε και εσείς,αν χρειαστεί βέβαια,που δεν το εύχομαι!!!!!!!!!!!καλημερούδια και φιλιά σε όλες!!!!!!! :P:P:P:P:P:P:lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλο μηνα!! ευχομαι ο Ιουνιος να ειναι γουρλιδικος!! βανγκο μπραβο σου και παλι που συνηλθες τοσο γρηγορα! Πραγματι οταν σου μιλανε .. ομοιοπαθουσες νιωθεις πολυ καλυτερα!!!

Δεν ηξερα πως μπορεις να "πηδησεις" τη φαση της καταστολης! καλο κι αυτο! φαινεται εχουν διαφορετικες μεθοδους.. οπως και να ειναι, ευχομαι σε ολες που προσπαθουν καλη επιτυχια!! φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κανετε??ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!!ME ΠΟΛΛΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!!!!! :D

κοριτσια εχω και εγω 2 εμβρυακια αλλα στο καινουργιο γιατρο που πηγα δεν μου αφησε περιθωρια να του το πω!!!!αυτος θελει να με αρχισει απο την αρχη!!!τα σκεφτομαι καθε μερα!!!!δεν θελω να τα καταστρεψω!!!!! :( ειναι ψυχουλες [smilie=crybaby2.gif] ...

η αληθεια ειναι οτι ΔΕΝ ΘΕΛΩ να ξαναπαω αθηνα...και δεν ξερω αν μεταφερονται κρητη....εσεις τι θα κανατε ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax re lia mou den ksero ti na sou po!ego eksarxis eixa pei oti den tha petakso kanena embruo!!bebaia den einai anagki na ta petakseis..mporeis na ta xreisimopoiiseis kapoia stigmi sto mellon!nomizo oti apla prepei na pliroseis kapoio niki!ego pisteuo oti ta teleutaia einai k ta tuxera!mporei na ta kanonizei etsi o theos oste na min minei kanena!mporei na me pernate gia trelli...alla auto pisteuo gia mena,to pisteua apo tin arxi!tha diksei... :? ego stin thesi sou tha kana alli mia prospatheia ston palio sou giatro!sugnomi pou se mperdepsa alla sou leo tin alitheia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia μου και εγώ θα συμφωνήσω με τη Mariaaaa. Εφόσον έχεις 2 εμβυάκια να σε περιμένουν, μην τα αφήσεις να χαθούν. Κάνε μια τελευταία προσπάθεια στον προηγούμενο γιατρό και αν, αν λέμε δεν "καθίσει" ξεκινάς από την αρχή στον καινούργιο γιατρό. Αν εμείς είχαμε καταφέρει να έχουμε εμβρυάκια στην κατάψυξη, ούτε που θα το σκεφτόμασταν να τα αφήσουμε....Και για να σας ενημερώσω για τα τελευταία μας νέα...χοριακή αρνητική.... αλλά είμαι καλά...προσπαθώ τουλάχιστον... Εμπρός για την επόμενη προσπάθεια, που σίγουρα θα είναι πιο τυχερή...

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες, μια μια χωριστά για τη συμπαράσταση. Φιλιά πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΤΥΧΕΡΗ .ΕΧΩ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΗΛ. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ "ΠΕΤΑΞΩ".ΑΝ ΔΕΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ...ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕΓΑΛΗ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ μην το βαζεισ κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως να παρεις ομως λια να συννενοηθεις για το τι θα γινουν τα μωρακια σου στο μεταξυ;

κον λυπαμαι πολυ συνεχισε ομως..κουραγιο και δεν θα αργησει το θαυματακι..

βαγγο με το καλο μια νεα προσπαθειουλα ..μαρια τουιγγι και οσες περιμενετε να ξεκινησετε με το καλο και καλα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!!!!εχω πληρωσει για ενα χρονο λιγο πριν κλεισει ο χρονος θα τους παρω τηλ να ανανεωσω!!!!!!! [smilie=violent1.gif] ποιες ξεκιναμε αυγουστο???καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια :ympray: !!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχει καμία από εσάς , εμπειρία από τον Αρκούλη Κέντρο Εξωσωματικής Μίτωσις στον Πειραιά?

Η ξαδέλφη του άντρα μου(34 ετών) έμεινε έγκυος με την πρώτη και σε λίγους μήνες γεννάει τα διδυμάκια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου καλη επιτυχια σε ευχομαι, ο,τι κι αν αποφασισεις.. σιγουρα τα 2 εμβρυακια μπορουν να σε περιμενουν...

κον κοριτσακι, λυπαμαι πολυ... ελπιζω να καταφερεις να συνελθεις γρηγορα και να σκεφτεσαι ηδη την επομενη προσπαθεια.. ερχεται και καλοκαιρακι και γινονται θαυματα! Μια γνωστη μετα απο πολυ ταλαιπωρια και 2 εξωσωματικες τελικα επιασαν στις διακοπες το σπορακι μονοι τους!! Ολα γινονται, μπορει καποτε και σε μας!!! φιλια σε ολες, εγω αυριο παω για υπερηχο και εξετασεις αιματος.. ελπιζω να ειναι ολα καλα και να συνεχισω με τη διεγερση...

καλη δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...