Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαιρετω παλια και καινουργια κοριτσακια!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Πως πανε τα κεφια;

Δεν δεχομαι καμια αλλη απαντηση απο το <ΚΑΛΑ>!!!!!!! ;););)

koritsia kaloriziko to12 .euxome oles oi koilitses na fouskwsoun polu suntoma... mono pisth xreiazete kai 8etikh skepsi .... makari na mporousa kai egw koritsia na ksekinhsw... poso diasthma prepei na perasei gia thn epomenh ejwswmatikh???to xrono poses mporeis na kaneis???

lia25 ουτε κι εγω ξερω ποσοι κυκλοι πρεπει να περασουν γιατην επομενη προσπαθεια... :-?:-?:-?:-?:-?:-?

Και η δικη μου 2η προσπαθεια ηταν με κατεψυγμενα σε φυσικο κυκλο κ καναμε εμβρυομεταφορα στον αμεσως επομενο κυκλο μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ελπιζω το νουμερο 12 να ειναι γουρλιδικο για όλες και να γεμίσει απο θετικες χοριακες μονο!!!!

Λια μου αν η η προσπαθεια ειναι με κατεψυγμενα τοτε μπορεί να γίνει μετα από έναν κύκλο. Αν όμως χρειάζεται πάλι διέγερση με φάρμακα τότε οι γιατροί λένε πως πρέπει να περασουν τουλάχιστον 2 κύκλοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!! σημερα εκανα την πρωτη μου ενεσουλα!! :o ευκολο ηταν τελικα απλα πονεσε λιγακι..μετα.. ελπιζω να πανε ολα καλα..Εχω μια ανησυχια γιατι εχθες που πηγα για υπερηχο ειδαμε κατι σαν κυστη κοντα στην ωοθηκη (ελπιζουμε οχι μεσα) ενω στον προηγουμενο κυκλο πηρα αντισυλληπτικα για αποφυγουμε τις κυστες!! ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι περιεργο αυτο γιατι και πριν 5 μερες που με ειχε δει δεν υπηρχε τιποτα! Τωρα ξεκινησα την καταστολη αλλα αν σε 2 βδομαδες δουμε παλι οτι υπαρχει η κυστη και παραγει ορμονες θα διακοψουμε τη διαδικασια.. και μετα παλι απο την αρχη... :cry:

αχ ελπιζω να εξαφανιστει αυτο το πραγμα... καλα καλα δεν αρχισα και εμφανιστηκε θεμα... :cry: λετε να μην ειναι τιποτα και να τη γλιτωσω?.. μακαρι..

εσεις πως τα πατε? φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!!!!!!!

Τι ωραια μερα που εχει σημερα!!!!!! :-bd:-bd

Αντε να καλοκαιριασει να ανεβουμε λιγακι!!!!!

TWIGGY ευχομαι να μη ειναι τιποτα κ να συνεχισεις κανονικα ;)

LIA μια χαρα ειναι οι μικρουλες παγωτινες!!! Κανονισες για την εμβρυομεταφορα των δικων σου;

Φιλια κ καλη επιτυχια σε ολες!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην πιο γλυκιά και ανεβασμένη παρεά!!! Επιτέλους γυρίσαμε στη βάση μας. Και αυτή τη φορά με ολοκληρωμένη τη διαδικασία. Βέβαια τα νέα μας δεν είναι και τα καλύτερα...... Μεταφέραμε 2 εμβρυάκια, αλλά το ένα ήταν καλής ποιότητας και το άλλο μέτριας.... Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη... Ήλπιζα ότι θα είχαμε τουλάχιστον ένα άριστης ποιότητας :(:(:(:(

Ήθελα να ρωτήσω: 1)υπάρχει κάποια κοπέλα που τα έχει καταφέρει με καλής ποιότητας έμβρυο;;;;;;; 2) Μετά την εμβρυομεταφορά σας είχαν πει να καθίσετε κρεβάτι;;;;γιατί εμένα μου είπε απλά να μην κουράζομαι και έχω λίγο προβληματιστεί...

Twiggy μου καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου. Πράγματι η διαδικασία των ενέσεων δεν είναι τίποτα.

Καλή συνέχεια σε όλα τα κορίτσια που βρίσκονται στην προσπάθεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην ωραία και αισιόδοξη παρέα!

Μόλις έκανα την daronda και σε 15 ημέρες θα αρχίσω puregon. Δηλαδή πρώτα ο θεός σε περίπου ενα μήνα έχω εμβρυομεταφορά! Εχω ήδη ένα κοριτσάκι 15 μηνών το οποίο πέτυχα μετα απο 3 προσπάθειες. Μακάρι να τα καταφέρω και αυτή την φορά να δώσω ένα αδερφάκι στην μικρή μου. ΠΟλλα φιλια σε ολες και εύχομαι να ακούσω πολλες ανεβασμένες χοριακές στην παρεούλα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kaloriziko to12 .euxome oles oi koilitses na fouskwsoun polu suntoma... mono pisth xreiazete kai 8etikh skepsi .... makari na mporousa kai egw koritsia na ksekinhsw... poso diasthma prepei na perasei gia thn epomenh ejwswmatikh???to xrono poses mporeis na kaneis???

Συμφωνω μόνο πίστη και υπομονή χρειάζεται και φυσικά η παναγια μας δεν αφήνει κανέναν παραπονεμένο. Εγώ έκανα μέσα σε 12 μηνες 3 εξωσωματικές δηλαδή κάθε 4 μήνες και πέτυχα την κορούλα μου. Αν έχεις κατεψυγμένα ξεκινάς αμέσως.

Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην ωραία και αισιόδοξη παρέα!

Μόλις έκανα την daronda και σε 15 ημέρες θα αρχίσω puregon. Δηλαδή πρώτα ο θεός σε περίπου ενα μήνα έχω εμβρυομεταφορά! Εχω ήδη ένα κοριτσάκι 15 μηνών το οποίο πέτυχα μετα απο 3 προσπάθειες. Μακάρι να τα καταφέρω και αυτή την φορά να δώσω ένα αδερφάκι στην μικρή μου. ΠΟλλα φιλια σε ολες και εύχομαι να ακούσω πολλες ανεβασμένες χοριακές στην παρεούλα μας.

labrinip θα κανουμε παρεουλα! κι εγω σημερα ξεκινησα daronda και θα κανω μακρυ πρωτοκολλο, οποτε μαζι θα το παμε! ελπιζω βεβαια να πανε ολα καλα με την καταστολη μου πρωτα γιατι ειδαμε εχθες μια κυστουλα που ευχομαστε να εξαφανιστει! καλη μας επιτυχια !!και να σου ζησει η κορουλα σου!

σκορπινα καλη αρχη και σε σενα .. αυτη θα ειναι η τυχερη σου!!!

κον μου χαλαρωσε τωρα οσο μπορεις και σκεψου θετικα! ολα γινονται!!! σε 2 βδομαδουλες ευχομαι να κανουμε παρτυ για σενα εδω!!!

φιλια σε ολες, καλη δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kon21 ego eixa 2 embrua aristis poiotitas k tis 2 fores, alla tipota!!an einai na piasoun..tha piasoun!!!skepsou aisiodoksa!!

anna k ego tin 1 mera magirepsa k ekana mpanio,tin 2 siderosa kiolas k tin 3 kseskonisa!den kanei diladi?tin epomeni tha kano opos k esu mpas k piasoun!emena mou eipan oti aplos den kanei na sikono baros k na zorizomai!

twiggy staurose ligo tin kilia sou kai tha eksafanistei!

kai se ola ta koritsia euxomai kali epituxia!!!!a ego eixa brei ena kolpo gia na min ponao...zoupousa oso mporousa ekeino to simeio me to ena xeri k den aisthanomoun tipota!filakia polla se oles!! :thumbup:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristo polu twiggy mou!ton augousto me to kalo!exoume kanonisei idi gia diakopes..opote arxisa diaita k gumnastiki..tha mauriso kiolas 8-) tha xalaroso k ton augousto gera!!!! :D kai autin tin fora tha akolouthiso tis sumboules tis annas!k oi kopeles pou einai egkues i pou exoun idi ta morakia tous as mas dosoun kamia sumbouli ti prepei na prosexoume meta tin metafora!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο μαριαααα μου, ευχομαι να το τσακωσετε το καλοκαιρονο μωρακι!!! κι εγω σκεφτομαι πως αν δεν πετυχει τωρα. δεν πειραζει θα κανουμε τις διακοπουλες μας, θα μαυρισουμε εξωτερικα για να ... ασπρισουμε εσωτερικα και μετα παλι απο σεπτεμβρη!!! ευτυχως ζουμε στην ελλαδα και ο καιρος βοηθαει στη ψυχολογια!!

ναι βρε κοριτσια οσο μπορειτε να μας λετε μικρα τιπς για τη διαδικασια... βοηθατε πολυ!!

καλημερα σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααα!!!τι κανει το παρεακι?πως πανε οι προσπαθειες?εγω ειμαι λιγο αρρωστουλα :( ,ποναει το στομαχι μου κατα αλλα καλα.στην αναμονη για τον υπερηχο...την τριτη θα δουμε το ενδομητριο και θα ξερουμε αν προχωρησω στην εμβρυομεταφορα.εσεις?τα νεα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia!!!perastika sou nikol111!!euxomai na pane ola kala k se liges ebdomades na exoume kales xoriakes apo ola mas ta koritsia!!k den thelo agxos!!diabasa oti otan exoume agxos o organismos mas ekkrinei kortizoni,me apotelesma na xtupaei sto ormoniko k anosopoiitiko mas sustima!gi'auto XALARA koritsia!twiggy mou ego meno eksoteriko alla tha ertho gia 5 ebdomades!!!! [smilie=blob7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανουν οι εξωσωματικες μου φιλεναδες;

;;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;)

Ελπιζω και ευχομαι να ειστε καλα,με ακμαιοτατο ηθικο και πολλα

αυγουλακια--->εμβρυακια--->σουπερ χοριακες!!!!!!!!

:ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Τωρα για tips πανω κατω ειναι τα ιδια απο γιατρο σε γιατρο και απο κεντρο σε κεντρο...Άλλα πιο χαλαρα και αλλα πιο υπερβολικα....

Συνηθως λενε να συνεχιζουμε κανονικα τις δραστηριοτητες μας μετα την εμβρυομεταφορα αλλα πιο χαλαρα!

Οκ δεν ειμαστε αρρωστες να κρεββατοθουμε αλλα δε θα ξεσηκωσουμε και το σπιτι για γενικη! ;););)

Στην 1η προσπαθεια,εγω, ημουν παρα παρα παρα πολυ προσεκτικη....σχεδον υστερικη....ειχα κοψει τον καφε μαχαιρι,δεν σηκωνα τον [smilie=pottytrain1.gif] [smilie=pottytrain1.gif] [smilie=pottytrain1.gif] απο τον καναπε κτλ....

Στην 2η ξεσαλωσα!!!!!! Τι καφεδες ηπια....τι τσιγαρα εκανα :oops::oops: ...τι περπατημα εριξα....τι δουλειες εκανα.....μεχρι και διακοπες ειχα κανονισει....μονο το μηχανακι ειχα κοψει...παρολα αυτα πιαστηκαν οι μικρες!!!!!

Σαφως και δεν εννοω να ξεπατωθειτε κ να κουραζεστε...ΠΡΟΣΟΧΗ αλλα με ΜΕΤΡΟ,γιατι και η ψυχολογια <<της αρρωστης>> (ξαπλα ολη μερα) δεν κανει καλο! ;) .Εκτος αυτου, με την ξαπλα αρχιζει το μυαλο και παιρνει περιεργες στροφες και σκεφτομαστε ολο [smilie=jerk.gif][smilie=jerk.gif][smilie=jerk.gif] λαλακιες!!!!!!!!!! ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia geia sas kai apo emena...egw sthn 1 eimoun gemath anasfaleia...fovo kai ola ta sxetika...sth 2 sto kanape 3 meres kai sthn 3 13meres ksapla me liga logia prosexa upervolika polu...kai oles htan mia apotyxia mono h 2 ksexwrise ligo....me b xoriakh 8etikh alla meta apo 4 meres arnhtikh....twra loipon kai egw otan 8a paw gia thn 4 8a gyrizw oloi thn mera...opws leei kai h lollipop an 8eloun na katsoun 8a katsoun... :D ....aaa kai ola htan arisths poiothtas...!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Twiggy καλή επιτυχία μιας και ξεκινάμε παρέα εύχομαι να ακούσουμε καλή χοριακή και σε όλες τις κοπέλες το ίδιο. Για κόλπα μαλλον δεν υπάρχουν το να κολλήσουν τα εμβρυα τελικα είναι θέμα θεού, εγώ εταξα το κοριτσάκι μου στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου και έτσι πιστεύω ότι τα κατάφερα. Τις 2 προηγούμενες αποτυχημένες προσπαθειες ήμουν κραβάτι την Τρίτη ήμουν χαλαρή και πήγα και σε γάμο δεν χόρεψα φυσικά αλλα τελικά είχα μείνει εγκυος! Θέλει χαλαρότητα και όχι κούραση τίποτα αλλο πιστεύω.

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου συμφωνω και εγω με τη συναγωνιστρια Lollipop. Δεν υπαρχει συγκεκριμενη συνταγη επιτυχιας. Η απαντηση μαλλον ειναι όχι υπερβολες. Καλό θα ειναι να ειστε χαλαρες τις πρωτες 3-4 μερες που γινεται η εμφυτευση και μετα γενικοτερα να ειστα απλα προσεχτικες. Εμενα καποτε με ειχαν τρομαξει και μου ειχαν πει τι θα πας σε γαμο? Και θα φορεσεις τακουνια? Ε νπμιζω πως κατι τετοια ειναι υπερβολικα. Το παν είναι η ψυχικη σας ηερεμια η θεετικη σκεψη πως όλα θα πανε καλά. Μα πανω απο όλα οπως λεει η labrinipη η πιστη. Εγω πιστεψα πολυ στην η Αγ. Ειρηνη Χρυσοβαλαντω και την παρακαλούσα καθημερινα να μου δωσει το Θαυμα. Και μου το έδωσε. Οχι ευκολα, αλλα μου το έδωσε!

Καλη επιτυχια ευχομαι σε όλες σας κοριτσια!

Α και θελω να πω και κατι στην Kon. Μην αγχωνεσαι καθολου με το θεμα της ποιοτητας. Εγω στις 3 προηγουμενες αποτυχημενες προσπαθειες είχα κακής ποιότητας εμβρυα. Οχι καλά ή μετρια. Πολύ κακά θα έλεγα. Στην 4η και τχερη μου λοιπον έκανα μόνο 3 εμβρυακια. Ενα πολύ κακό, ένα μέτριο και ένα καλό (όχι άριστο). Βάλαμε το καλό και το μέτριο και στην αρχή επιασαν και τα δύο αλλά μονο το ένα προχωρησε και τώρα εχω στην κοιλίτσα μου το κοριτσακι μου. Δεν στο λέω για να σε παρηγορησω αλλα ειλικρινα δεν πρεπει να απογοητευεσαι. Εγκυμοσύνες δεν γίνονται μόνο από αρίστης ποιότητας εμβρυα! Σου ευχομαι σε λίγες μέρες να μας ανακοινωνεις το θετικό σου μαζί με όλα τα άλλα κοριτσακια που προσπαθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xairomai polu pou eimai se auto to forum giati blepo oti oles sas eisaste mia k mia!!monadikes!!i kathe mia me ton tropo tis dinei kouragio stin alli!k to eixa polu anagki giati pera apo ton antra mou den kserei kanenas allos tipota!!polla filakia.. :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!!!! Τι μου κάνετε;;;;

Εμείς είμαστε μια χαρά, αν και χθες αγχώθηκα λιγάκι παραπάνω. Μίλησα με μια φίλη που έχει μεγάλη εμπειρία από εξωσωματικές, και όταν της είπα ότι κάναμε εμβρυομεταφορά και μόλις λίγες μέρες μετά βρισκόμουν για καφέ και βόλτες, με κατσάδιασε. Μου είπε ότι έπρεπε να ήμουν στο κρεβάτι.... και ομολογώ ότι "χέστηκα". Διαβάζοντας τα σχόλιά σας ανέβηκα λιγάκι. Η αλήθεια είναι ότι αν είμαι στο σπίτι ξαπλωμένη, το σκέφτομαι συνέχεια και αγχώνομαι. Δε σηκώνω βάρη, δεν κουράζομαι, απλά θέλω να περνάω όμορφες στιγμές για να πάψω να σκέφτομαι...και ότι είναι να γίνει...ας γίνει... Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας. Καλό βράδυ και θετικές σκέψεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...