Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.42-Βγες Πανουλη βγες !!!


Recommended Posts

τίποτα μωρέ

εγώ καλσικά ανοίγω το στόμα μου και όποιον πάρει ο χάρος!

είπα χοντράδες again... (-|(-|(-|(-| το θέμα συζήτησης είναι

η μάνα του :-@:-@:-@ και εγώ το χοντραίνω και συνήθως ξεσπαώ στο Γ :oops::oops::oops:

αλλά τι να κάνουμε άνθρωπος είμαι κι εγώ με αδυναμίες..

τώρα να σας πω δεν πολυθυμαμαι τι και πόσα είπα...

αλλά έτσι είμαι...σκατόπαιδο

λέω λέω και μετά οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δε συνεννοούμασταν. :oops::oops:

Μιλάμε για μεγάλο πείσμα.

Τρεις μηνες έχω ακούσει και εγω από τη ξαδέρφη μου (βασικα ο αντρας της είναι ξαδερφός μου). Δεν τσακώνονται, αλλά δε μιλάνε κιόλας και δε μπορώ να καταλάβω μετά πως τα βρίσκουν... :?:roll::roll:

Αλήθεια εσείς τι πάθατε;;

Αναστασί μια εβδομάδα;; Πσσςςς τίποτα! :lol::lol::lol:

ίιες είμαστε μαρή!! Ετσι ειμαι και γω! Ανοίγω το ρημάδι μου και όποιος πάρει ο χαρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: Ωραια εισαι κ εσυ!!!Εγω δε λεω πολλες χοντραδες...Μονο οταν ξεφευγει αυτος κ λεει πολλα εξωγηινα(αυτα που σε κανουν να νομιζεις οτι ειναι αλιεν) και γουρλωνει τα ματια...Τοτε ξεκαρδιζομαι(αυτος αφηνιαζει) και του λεω μερικα πετυχημενα!!!χεχεχε!Αν ειναι να τρελαθω...θα τον παρασυρω μαζι μου στην παρανοια! :twisted::twisted::twisted:O:-)O:-)O:-)

Του λεω πριν 1 λεπτο "μην κοιμηθεις,ερχομαι!" και πριν 58 δευτερ ακουω ΧαααααΨουουουου(ροχαλητο!) :roll::lol::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα με κοιτάει και μετά παίρνει το μαξιλάρι του και κοιμάται στον καναπε, αλλά μετά το μετανιώνει γιατι πιάνεται στο καναπε και γυρίζειο πίσω! Μια φορά είχα φύγει εγω και μου ελεγε να γυρίσω πίσω. :oops::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria χα χα ρε!!Εισαι και γαμω!!! :oops::oops::oops:

Αχ μακαρι το καλοκαιρι να καταφερουμε να τα πουμε.Θα βγαλουμε τα φτυαρια μας και θα τους θαψουμε ολους!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Και συνεχιζω....

ΙΟΥΛΙΑ ΜΟΥ χρονια πολλα κοπελαρα μου!!ολα του κοσμου τα καλα σου ευχομαι.

Ελπιζω να τα βρειτε ρε συ με τον Χ. Εγω σας ειχα σαν πολυ πολυ χουχουλιαρικο ζευγος!!!!!!! :x:x:x:x

Αναστασια μου τι κανεις κοριτσαρα μου;;; Μωρε ειμαι καπως αλλα αν σου πω το γιατι θα με μουτζωνεις.

ΔΕ θελω να αφησω τα παιδακια μου και να παω του χρονου στη δουλεια. :(:(:(:(

Ξερω οτι επρεπε να ντρεπομαι που το λεω γιατι αλλες κοπελες πανε μολις σαραντησουν αλλα ρε κοριτσια οπως τα φροντιζω εγω δε θα τα φροντιζει κανεις.Ετσι νοιωθω. Και ουτε θα καθονται πανω απο το κεφαλι του Ν. να του λενε με απειρα παραδειγματα τι ειναι σωστο και τι οχι.Ουφ!!!

Και ο μικρουλης θα ειναι μωρουλακι....... :(:(:(:(:(

Τονια αν δεν μπορει να τον απασχολησει καποιος για κανα δυορακι να τον στειλεις.

Καλα Θουλη επαθα πλάκα!!Μπραβο ρε!!Εμεις ακομη μονο μπαλονια κανουμε!!!

Μαγδα εισαι ντρου ρε τωρα!!!Ουαου!!!Αντε και ποστ ντρου!!!! :lol::lol::lol:

Που θα πατε διακοπουλες;;;;

Νατασα τελεια ρε η κυρια του Μ. αλλα δεν ειναι λιγο οξυμωρο μια νηπιαγωγος να λεει οτι δε ξερει να ζωγραφισει και να τραγουδησει;;;Μαλλον εννοει οτι δεν εχει ταλεντο εεε;;;

Παντως πολυ μορφωμενη ειναι και το βιβλιο πολυ καλο φαινεται.

Σισσακι :o:o:o Ρε συ στενοχωρηθηκα για το Χαριλινακι. :(:(:( Ρε μην την πιεζεις.Μα να κλαιει γαι το φαγητο;;; :roll::roll::roll:

Εγω στο θεμα φαγητο ειμαι πολυ κουλ.Οσο θελει.3 κουταλιες ...οκ αυτες.Δεν εχω κυνηγησει ποτε.

Αλλα επειδη εχω θεμα με το βαρος μου μαλλον βγαζω τα απωθημενα μου στο παιδι και ψιλοχαιρομαι που δεν ειναι φαγανας. :oops::oops::oops::oops:

Αργυρω δηλαδη μπορει μια τελειοφητος λυκειου να γινει παιδαγωγος;;;Και να εχει και αποψη;;; :?:?:?

Φραν τι να πω ρε;;;Κοκοτες μου φαινονται.Οκ .και εγω θα τα εκανα ολα αυτα αλλα μεχρι ενα σημειο.Μα δε βαριουνται απο το "ξυστό";;;

Α, Αδιαθετησα!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης

πχ είμαι στη δουλειά...

σκέφτομαι διάφορα (συνήθως τον Βελζεβούλ)

τον παίρνω τηλ..

και χωρίς ο ίδιος να ξέρει αρχίζω και χώνω..

πόοοοσες φορές έφυγε από τη δουλειά να και γύρισε να με ηρεμήσει...

και μετά εγώ "έλα τι έγινε>??εγω??πότε??ε μου την έδωσε... 8-|

ΘΕΛΩ ΨΥΧΙΑΤΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα καταπληκτική ρε συ η Νηπιαγωγός :ymapplause: και πολυ εντυπωσιακό background! Μου κάνει εντύπωση που επέλεξε να ειναι νηπιαγωγός επειδή αυτά στην Ελλάδα δεν γινονται συννήθως, αλλά μπράβο στην κοπέλα, χιλια μπράβο! :x

Αυτη ειναι μια νοοτροπία που την αποκτήσαμε λόγω των κομπλεξικών γονιών που σου λένε εμενα το παιδι μου εχει κάνει τοσες σπουδες και δουλευει σαν μια απλή νηπιαγωγός μαζι με άλλες που δεν εχουν το δικό της background.. Μας έχουν βάλει αυτες τις παρωπίδες στα μάτια μας και τελικά δεν αντιλαμβανόμαστε ποσο πολύτιμο ειναι να κάνεις αυτο που σ'ευχαριστεί. (Ετσι κάνει ο πατέρας μου για μενα και εκνευρίζομαι ταμάλα) Οι σπουδές βεβαίως ειναι απαραίτητες έτσι κ αλλιώς. Ειναι η σπονδυλική μας στήλη.. ;)

Ουφ αρχισα πάλι... Σορυ :oops:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για την πουκαμίσα. Το ξέρω οτι ειναι γαμάτη απλά επειδή την έχω φορέσει στην βάφτιση λέω.. :roll:

Αργυρώ ίδια τα σπίτια των πεθερικών με του απλού κόσμου βρε!! :!: Η κρεβατοκάμαρα κάνει μπαμ οτι ειναι ξενοδοχείου και δεν μαρεσει αλλά εσυ εισαι κουκλίτσα! :x

Μάγδα συγχαρητήρια για το διδακτορικό! :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Αντε ξεκουράσου τώρα λίγο! Τι έχεις σκοπό να κάνεις απο εδώ και πέρα?

Ιουλία μου, χρονια σου πολλά, να εισαι πάντα γερή, χαρούμενη και ευτυχισμένη! [smilie=wav.gif] Δεν θέλω να εισαι down, θα τα βρείτε με τον αντρα σου, δωστε λίγο χρόνο.. Και μη κλαις, πηγαινε γρηγορα στον καθρέφτη..! :D

Ρε συ Θούλη! Ο Ντοντος το ζωγράφισε το τουτου??? :shock: Ειναι καταπληκτικό παιδι μου! :YMHUG: Ο δικός μου μονο τις ρόδες ξέρει να κάνει! Αρε τι κάνει ο παιδικός... :!:

Μωρη Γωγω πλάκα μας κάνεις, μια χαρά βάρος πήρε το παιδι και ετσι κ αλλιως εχει διαφορετική διατροφική συμπεριφορά απο την Ιω. Ξεκόλα με το ξένο ρε ειναι πολύ νωρίς! :!:

α και κάτι άλλο, εγώ ξέρω ότι δεν κάνει να λες σε ενα παιδι οτι ειναι κακό αλλά ότι έκανε μια κακιά πράξη χωρις όμως να το θέλει γιατι καταβάθος ειναι καλόοο παιδακιιι :lol:

Μαριαααα τέλεια θα ειναι η μικρή με την κουπ ιδια με την μαμα! Αντε συνέρχεται και η Ιωάννα μπραβο! Γιατι λάλησες σημερα με τις εκλογες? Εσυ τι ρόλο παίζεις? :?:

Τονια μου εγώ οπωσδηποτε θα τον εστελνα αν βρισκόμουν ξανα με μωρο στο σπίτι... :oops::oops:

Σισσάκι κακώς συμπεριφέρθηκες έτσι στην μικρή, μονο αντίθετα αποτελέσματα θα καταφέρεις. Αλλά να ξέρεις οτι συμπεριφέρθηκες έτσι λόγω του σοκ και της πίεσης. Οπου και να κάθεται η μικρή, αφηνε της διπλα ενα μπολάκι με διάφορα σνακ, φρουτάκια, τυράκια, παξιμαδάκια, καροτάκια, εστω και κανα γλυκάκι. Σιγά σιγά θα απλώσει το χέρι και θα φάει. I love you, ψυχραιμία. :x:x:x

Οσο για τους άντρες εγώ εχω να σας προτείνω κάτι.. ΝΤΟΥ ΚΑΙ ΞΥΛΟ! χαχαχα b-(b-(:-??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία :lol::lol::lol::lol::lol::lol: είσαι μεγάλο σουργελο!

Παναγιώτα όλα τα ποτέ μου με το παιδί τα καταπάτησα. Έλεγα οτι ποτέ δε θα γίνω υστερω με το φαί και να που σήμερα έγινα. Μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχει ο αντρας μου, αλλα το βράδυ θα τον εκδικηθώ με κρεβατομουρμούρα! :twisted::twisted::twisted:

Δεν το ξανακάνω... ελπίζω... :roll::roll::oops::oops::oops:

Ερη μου το ξέρω... δεν το έχω ξανακάνει και δε θα το ξανακάνω... ελπίζω... :oops::oops:

Πώς θα κάνω αποτοξίνωση;; Εχω μια βδομάδα που τρώω σαν τον... πούτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έρη καμια σχέση το σημερινό μου πηξιμο στη δουλειά

με τις εκλογές..έτσι το άνεφερα :D:D:D:D

Πραγματικά θέλω να τον βαρέσω μερικές φορές..

και ξέρετε τι σκέφτομαι??

ότι είμαι τόσο ηλίθια και τόσο τυχερή που τον έχω και με αυτά που του κάνω

θα τον χάσω καμιά μέρα

όχι μη μου τον παρει άλλη

όοοχι αυτό δεν πρόκειται 8-)

μη μου τον πάρει ο χάρος λέω :(

και μετά τι θα κάνω :(:(:(:(

αλήθεια τα σκέφτομαι πολύ συχνά αυτά..

μαλακίες λέω ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα εισαι τρελλη??? :lol::lol::lol::lol: Καλε τι "κοκο"?Αυτο δεν υπαρχει!Του ειπα να περιμενει για να παω να...χοροπηδησω πανω του!!!(ειμαστε στα καλα μας :lol::lol::lol::lol::lol: )

Κατα τ'αλλα σε βρισκω απολυτα λογικη!!!Δε θα μπορουσα να σκεφτω κατι διαφορετικο αφου και δεν εργαζομαι και δεν μπορω να φανταστω το μωρο μου να το μεγαλωνει αλλος... :oops::D

Ερη γειααααα!!!Εβαλες καπου την πουκαμισα??? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και ρε συ Σισσυ, και ο Κώστας τοσο ειναι και στο υψος και στα κιλά.. απλά ειναι 3 μηνες μικρότερος..

Γενικά μετα τα 2 με 2μισι δεν αναπτυσονται το ιδιο γρήγορα με πριν..

Μια χαρά μου φαινεται το βάρος της, μα τι θέλουν πια να ειναι τα παιδιά μας έτσι?23077433_AnneGeddesBabyundHund_bmp.jpg[/attachment:wzevoes8]

Χαριτωμένο αλλά τραβηγμένο δεν νομίζετε?

Αναστασάκι μου στο φεις εχω ενα αλμπουμ με την βάφτιση.....

post-4408-13873937015814_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα τα ¨ποτε" τα εχω και εγω γ@#$@##%σει!!!Ασε. Ειδικα στο θεμα του υπνου.

Απλα την λυπηθηκα που εκλαιγε και ειναι κριμα να κλαιει για κατι που θεωρειται απολαυση.

Ολοι οι αντρες ιδιο καλουπι ρε συ!!! :evil::evil::evil:

Εγω λεω πριν φας να φορας το νυφικο !!! :lol::lol::lol::lol: Μια χαρα αποτοξινωση θα κανεις.

Επισης να ρωτησω.2,90 για φλυτανι καπουτσινο και πιατακι απο ιντερνετ καλα δεν ειναι;;;

Μαρια μαλακιες λες ναι!!Α και τπτ δεν αποκλειεται.Σορρυ που στο λεω ετσι χυμα. :oops::oops:

Στη ζωη τπτ δεν ειναι απολυτο και δεδομενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια κι εγω αμα το ανοιξω το ρημαδι φευγει απο μεσα ο οχετος!!! Οτι υπαρχει μεσα στο κεφαλι μου φευγει αφιλτραριστο!!! :oops::oops::oops::oops:

Και φυσικα για ολα φταιει η πεθερα μου!!!!!!! :lol::lol::lol:

Ερη μου δεν υπαρχει κανεις(μαλλον δε θελει κανεις) να τον απασχολησει εστω 2 ωριτσες..η πεθερα μου μονο ερχεται μια φορα την εβδομαδα και τον παιρνει αλλα κι αυτο νομιζω με το στανιο το κανει!

Θα αρχισω να το σκεφτομαι πολυ σοβαρα αυτο με τον παιδικο..

Αναστασι και Ερη αντε να αρχισουμε να ψαχνουμε δανειο για το εξοχικο στη Ξανθη κια να κανουμε και πολλα δωματια γιατι απ'οτι βλεπω θα εχουμε πολυ πελατεια!!!! :lol::lol::lol:

Σισσακι σε καταλαβαινω...κι εγω εχω ξεσπασει πολλες φορες στον Αλεξ και φταινε μαλακιες αλλων!!!! :evil::evil: αλλα ρε συ το βαρος της μια χαρα ειναι..εμενα εδω και 1,5 χρονο ειναι 10,5-11 κιλα και η παιδιατρος δεν αγχωνεται καθολου!

Ποια Χαλκιδικη μωρε και μαλακιες;;;!!!!!!ελατε στη Κρητη που ειναι σουπερ!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Παναγιωτα σκεφτεσαι να αγορασεις φλυτζανακι απο το ιντερνετ;;; τιποτα αλλο δεν ορεχτηκες μαρηηη;;;!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερη :?:?:lol::lol::lol:

Καλα αν ηταν δικο μου μωρο και με το θηλασμο ειχε γινει ετσι θα αρχιζα το ξενο. :?

Μαλλον φωτομονταζ ειναι ε;;;Θελω να πιστευω....

Αναστασια :lol::lol::lol: Αντε ρε πανε μεσα μαζι του...Ααααχχχχχχχχχ. Το γινατι βγαζει ματι.

Α ολα κι ολα.Εγω τα εχω ξεχωρισει.Αλλο οι καβγαδες και άλλο το σεξ. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα σκεφτεσαι να αγορασεις φλυτζανακι απο το ιντερνετ;;; τιποτα αλλο δεν ορεχτηκες μαρηηη;;;!!!! :lol::lol::lol::lol:

Κοιτα ειπα να παραγγειλω και κατι να με βοηθαει με τα νευρα μου αλλα δεν ειχαν στο μεγεθος και στο χρωμα που ηθελα!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Αχ πεσμενη πεσμενη αλλα παντα με χιουμορ εισαι ρε κοριτσαρα!!!

Μωρε λεω να παρω μια συσκευη για νεσπρεσο και θελω φλυτζανια. :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ θέλω Κρήτη

έχω έρθει κάμποσες φορές...

την πρώτη φορά που πέρασα Πανελλήνιες ήταν Ρέθυμνο

Κοινωνιολογια :D

Πάντως Σίσσυ μια φορά που είπα στον παιδίατρο

ότι η μικρή (παλιότερα) δεν τρώει καλά μου είπε

"εσύ τι κάνεις??"

λέω τη ζουπαώ τα μάγουλα να ανοίξει το στόμα και χώνω κουτάλι" :oops:

και λέει :o:o Ποτέ να μην το ξανακάνεις αυτό!!! Θα βλέπει κουτάλι και θα φεύγει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[quote name="Panayiota"Κοιτα ειπα να παραγγειλω και κατι να με βοηθαει με τα νευρα μου αλλα δεν ειχαν στο μεγεθος και στο χρωμα που ηθελα!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Για βελόνες και μαλλί ψάχνεις?? /:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Παναγιωτα αν βρεις καταλληλο χρωμα κ μεγεθος..Παρε κ για μενα ενα ρε συ!! :lol::lol::lol::lol: Και δε μιλαω για φλυτζανακι!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Τονια μου του χρονου θα την παρασυρω για Κρητη την ντοκτορΜαγδα!Αν με αντεξει φετος! ;)

Ερη αυτο ηθελε πολυ σκεψη για να το κανω μονη μου :lol: (να παω μονη μου να δω φωτο βαφτισης που τη φορουσες! :PL-) ) Ειναι πολυ ομορφη!Αν και φοβαμαι οτι ολες θα φορουν τουαλετα αλλα...χε...!Τουλαχιστον στη ΝΥ που πηγα σε γαμο επαθα σοκ!

Φιλια κ καληνυχτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...