Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.42-Βγες Πανουλη βγες !!!


Recommended Posts

και εμείς φεύγουμε, πάμε να πάρουμε τον Λ., πάμε με τα πόδια και χθες η κυρία μου έκανε πολλά στον δρόμο, όπως να βγαίνει και να περπατά στον δρόμο, να σταματά και να πηγαίνει και να μιλά σε γυναίκες που ήταν έξω από τα σπίτι τους!!!! :shock::shock::shock: κ.α

σας είπα? άκυρον το ραντεβού με τον οδοντίατρο, με πήρε τηλ. και το ακύρωσε, το κάναμε για την άλλη Πέμπτη!! :?

Dr. Μάγδα δεν μας είπες τι κάνει η Μαρκέλλα? :?: κοιμάται? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ εφαγα την καρμποναρα μου ....πεινουσα σαν λυκος !!!

εχει εναν τοσο καλο καιρο που ολη μερα εχω ανοικτη την μπαλκονοπορτα μου (4 μετρα) στο δωματιο μου ...σιγα μην κατσω μεσα μεχρι να σαραντισο χαχα χαχα ...διαβασα καπου οτι ρωτανε τους παιδιατρους ποση ωρα να βγαζουν το μωρο στο μπαλκονι :shock: ...δεν παμε καλα .....

μαγδα ξεχασα να σου πω μπραβο ...μπραβο κοριτσι μου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο θα διαβασεις ακομα πολλα κουλα!!!!

εγω με τον Χριστοφορο πρωη και απογευμα που επεφτε ο ηλιος ειμασταν στο μπαλκονι..δε παλευοταν η ζεστη παιδια..

και ειδικα πρωι τον εβαζα με το κορμακι και βγαιναμε εξω...μεχρι τις 10-11 δεν βαρουσε ηλιος και ειχε σκια και ηταν πολυ ωραια..

παντως εγω απο το ΣΚ κοιμαμαι με το παραθυρο στην ανακλυση και με πικε κουβερτα...και με καλοκαιρινι πιζαμα..δεν μπορω ζεστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

προσπαθησα να σας διαβασω και οτι μπορεσα διαβασα αλλα τωρα δεν θυμαμαι τιποτα :oops::oops::roll::roll:

σημερα τελικα δεν εκανα δουλειες

μονο πριν λιγο σιδερωσα κατι ρουχαλακια της μικρης και 2πουκαμισα του αντρα μου γιατι δεν ειχε τιποτα :oops::oops::oops::oops: εχω τοσο πολλα αλλα δεν τα κανω δεν μπορω

να πω στην γωγω μονο να μην αγχωνεται

εγω ποτε δεν κοιταξα αν περνει το βαρος που λενε και τετοια δεν ηξερα ποσο επρεπε να παιρνει καθε μηνα :oops::oops:

η δικη μου εκλαιγε απο τοτε που εγινε 1μηνων μεχρι 4μηνων ολη μερα καθε μερα πολυ κλαμα μιλαμε

μαλλον πονουσε δεν ξερω τι ειχε το βραδυ κοιμοταν και δεν εκλαιγε ισως κουραζοταν τη μερα

μονο ξυπνουσε θηλαζε και ξανα κοιμοταν

μην πεσεις σε αυτη την παγιδα να δωσεις ξενο δεν χρειαζεται

ειναι στο παιδι ισως εχει πονακια και ειναι γκρινιαρα αλλα σιγουρα δεν φταιει ο θηλασμος

ισα ισα εκει ηρεμει και περνει οτι χρειαζεται απο το γαλα σου και οσο χρειαζεται

και οπως ειπαν και τα κοριτσια μην συγκρινεις τα 2 παιδακια καθε ενα ειναι διαφορετικο σε ολα :oops::oops:

οσο για την ιωαννα και εγω ειμαι της αποψης να μην της λες για παλιατζη και μπαμπουλες οσο μπορεις να της εξηγεις οπως θα μιλουσες σε εναν μεγαλο

τα καταλαβαινουν σιγουρα ασχετα αν δεν τα δεχονται

εγω σημερα εκανα κατι που με εκανε να νιωσω τοσο χαλια :cry::cry::cry:

η μικρη επαιζε εξω ειχε και παρεα

καποια στιγμηη εφαγε χωμα

τη μαλωσα

μετα ετρεξε στο μπαλκονι της πεθερας η οποια το επλενε και αρχισε να πιανει το νερο το βρωμικο που ετρεχε και εγινε μουσκεμα και αρχισε να πινει κιολας :shock::shock::shock:

και μεχρι να την φτασω της ελεγα μη μη δεν ακουγε και μολις πηγα αντεδρασα καπως νευρικα :oops::oops:

ηταν ολα αυτα ηταν και η πεθερα που γελουσε που δεν με ακουγε και εκανε το δικο της η μικρη και εκεινη την ωρα μου βγηκε και την σηκωσα απο το ενα χερακι της την τραβηξα πιο περα και της εδωσα μια στο χερι

και μετα την πηρα πιο περα της αλλαξα την μπλουζα και της εξηγησα γιατι αντεδρασα ετσι και οτι θελω να με ακουει και γυρναει και μου λεει μαμα ποναω :cry::cry::cry::oops::oops::oops:

ενιωσα τοσο ασχημα ηθελα να πεθανω εκεινη την ωρα

μετα την αγκαλιασα και μεχρι που κοιμηθηκε το μεσημερι την ειχα συνεχεια αγκαλια της τραγουδουσα την φιλουσα

αααααααχχχχχχ γιατι να μην μπορω να συγκρατησω τα νευρα μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Μαμα θα σας διαβάσω μετά, 10 σελίδες ως τωρα not bad, not baad.. :D

Απλά ηθελα να πω οτι ειδα στον υπνο μου την Σισσυ και είχε γίνει η νέα διευθύντρια της Ελευθεροτυπίας.. :shock: Και είδα την παρουσίαση που σου κάνανε στις ειδήσεις.. Κοσμος απο κάτω χειροκροτούσε και τέτοια... Αντε βρε και πρωθυπουργός! :D Ειχες μακριά μαλιά Σισσάκι αλλά μάλλον επηρεαστηκα γιατι χθες χάζευα τις φωτογραφίες σου στο φεις και σε θυμήθηκα με μακριά μαλιά..

Επίσης είδα ότι πέθανε η Jennifer Lopez απο καρδιακή προσβολή.. :shock:

Βρε μπας και ειμαι εγκυος? Τι όνειρα ειναι αυτα? Το αποκλείω να ειμαι πάντως γιατι είπαμε.. :)

Φιλάκιααααα θα τα πουμε μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalassa λογικο να ξεφευγεις απο τα ορια σου!

δεν εχουμε πανατ ηρεμια!

σημερα η Μ-Ι εχει πλυνει 50 φορες τα δοντια της!

φυσικα με οτι επακλουθο εχει αυτο!

Εχω τρελο πονοκεφαλο...ειμα<ι νυχτα...νυσταζω απο τωρα!

και δεν εχω κανεναν να κρατησει τη μικρη!

η πεθ. εχει ςτ αυπαρξιοοικογενιακα της...που μπλεχτκαμε και εμεις δυτηχως σε αυτα!

αχ...πως γινονται τελικα τα αδελφια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ πάντα σε μια οικογένεια υπάρχει ο συνδετικός κρίκος, αν αυτός χαθεί, τότε.....

Αφρο εγώ και τα 2 παιδιά την πρώτη εβδομάδα τα έβγαλα έξω!!!.....τίποτα δεν πάθανε!!! ειδικά τον Λ. από την ημέρα που ήρθαμε στο σπίτι μέχρι και 3 ετών κάθε μέρα έξω ήταν με βροχή, με χιόνι, με κρύο..... :roll:

θάλασσα, όπως είπε και η μία μου συμπεθέρα, άνθρωποι είμαστε.....αφού της εξήγησες όμως....

συμπεθέρα ξενιτ. την είδα την πουκαμίσα σου, μια χαρά είσαι....όταν θα χάσεις κα τα κιλά που θέλεις θα αγοράσεις και άλλη!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ ..Σας έχω πρήξει...Αλλά δεν ηθελα να πάρω το γιατρό τηλ αφενός γιατί δε νομίζω να ξέρει τόοοοσα για το θηλασμό όσο εσείς και αφετέρου επειδή φοβάμαι μη μου πει να δώσω ξένο... :?:?:?:? Αν και είναι υπερ του θηλασμού... :roll::roll::roll:

Αναστασάκο μου δεν πειράζει ρε...Απλώς αν σας πρήζω συνέχεια είναι λογικό να ακούω πολλά και να μπερδεύομαι....Δεν το έκανες για να με αγχώσεις... :x:x:x:x:x:x:x:x

Αρτζι εγώ παντού διαβάζω θηλασμός και στήθος..Και έτσι κάνω...Για να παίρνει το "παχύ" γάλα..

Όσο για το κακο παιδί, το ξέρω ότι είναι λάθος, αλλά πάντα έτσι της λέω... :oops::oops::oops: ότι είναι κακό παιδί..Αλλά δε συγκινείται...Και για τον παλιατζή που το ξεκίνησε η μάνα μου και τώρα το χρησιμοποιώ εγώ δεν τον φοβάται... :roll::roll: Αφού περνάει και μου λέει "Μαμά άκου ο παλιατζής..ήρθε και του είπε φύγε..." :shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol: Αφού είναι τσαούσα... :D:D:D

Νατασούλααααα ρε πολύ δύσκολα βάρος έπαιρνε και η Ελενα... :o:o Εκεί και αν θα τα είχα δει όλα...

Ρε κορίτσια δεν ξέρω...Θήλαστρο δε θέλω να ξαναχρησιμοποιήσω ποτέ..Το σιχαίνομαι... :evil::evil::evil::evil: Το βαρέθηκα στην Ιω..Αφού θέλω να πάω για τα νύχια και δεν πάω επειδή δε θέλω να βγάλω με το θήλαστρο..

Βικάκι είδες τις μετρήσεις..Έτσι;;;Όχι, ξένο δεν έχω πάρει..Ούτε μικρές θηλές για μπιμπερό έχω...Αλλά το σκεφτηκα να πάρω....

Μωρέ βγάζει και πολλές γουλιές η μικρή και περνάνε 1002 απο το μυαλό μου..Μήπως έχει παλινδρόμηση, μήπως, μήπως, μήπως... :?:?:?:oops::oops::oops::oops: Εχω γίνει ψυχωτική..... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Ιουλίαααααα μου χρόνια πολλά κοριτσάρα μου....Να χαίρεσαι τη γιορτούλα σου, να είσαι γερή, να σε χαίρονται οι άντρες σου και σύντομα με μια κορούλα... :D:D:D Επίσης μη στενοχωριέσαι..Θα τα βρείτε σίγουρα με τον Χ. :x:x:x

Θου πλάκα κάνεις;;;;; :o:o:o:o:o:o:o Έφτιαξε τέτοιο πράγμα ο Ντόντος;;;; :o:o:o:o:o Η Ιωάννα μόνο γραμμούλες, κύκλους, το ι και το α γράφει...Μπράβο ρε!!!!!!!!!!!!

Μάδγααααα θα πας διακοπές με την ψηλέγκω και τη τσαχπίνα;;;;;; :D:D:D Α ρε ξενύχτια που θα ρίξετε... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Έρη θύμωσαααααα μαζί σου... :evil::evil::evil: Αντί να δεις εμένα διευθύντρια της Ελευθεροτυπίας είδες τη Σίσσυ;;;;; :evil::evil::evil::evil: Φτου σου!!! :lol::lol::lol:

Δε σας είπα τι έκανε η Ιω τη νύχτα...Ξύπνησε 4.10 και με φλωναζε..Πάω μέσα και πήγαινε να κατέβει απο το κρεβάτι της, ξαπλώνω μαζί της, κατά τις 4.30-4.40 κι ενώ δεν είχε κοιμηθεί ακούω το μωρό..Ήταν ώρα να φάει,,,Λαγοκοιμόταν η Ιω, της λέω "πάω για τσίσα μου κι έρχομαι"...Δεν αντιδρά..Πάω, παίρνω τη μικρή, η οποία την ώρα που τη θήλαζα, σφιγγόταν, προφανώς την ακούει η Ιω και αρχίζει τα κλάματα και με φώναζε..Δεν μπορούσα να πάω..Πάει ο Γ., ξαπλώνει μαζί της, τους άκουγα να μιλάνε...Κατά τις 5.10 και ενώ μόλις είχα ξαπλώσει την ακούω να κλαίει πάλι, να διώχνει τον πατέρα της και να φωνάζει εμένα..Πάω πάλι, λέω στο Γιώργο να φύγει και ξπλώνω μαζί της να την ηρεμήσω και να κοιμηθεί...Άρχισε να γελάει, να λέει τραγούδια, να μου λέει ότι η αραχνούλα της είναι στο κρεβάτι, να με γαργαλάει κι εγώ να της λέω "Κοιμήσου μωρό μου..Είναι νύχτα..Νυστάζζζζωωωω...είμαι κουρασμένη.."Με έπαιρνε ο ύπνος και με πείραζε, με γαργάλαγε..1,2,3..Της φώναξα..Της λέω κοιμλησου, αλλιώς θα φύγω..Θα πάω στο κρεβάτι μου... :oops::oops: Τελικά εφτά παρα τέταρτο κοιμήθηκε...Από τις 4... :o:o:o:shock::shock: Και φυσικά εκείνη την ώρα ξύπνησε η μικρή να φάει..Και ο άντρας μου για να φύγει για δουλειά..Φωναζα, έβριζα, έτρεμα από τα νεύρα μου....Έριξα κι ένα ματς με το Γιώργο πρωί πρωί και έστρωσα... :evil::evil::evil::evil::evil:

Κοιμηθήκαμε μετά και οι τρεις μέχρι τις 10 και κατεβήκαμε κάτω και ο Γ. της είχε μαζέψει όλα τα dvd πριν φύγει...Κι εγώ βρήκα αφορμή για τις πιπίλες... :D:D:D:D Το ξέρω ότι είναι δύσκολο και γι'άυτήν και με έχει ανάγκη και ζηλεύει, αλλά είμαι όλη μέρα στο σπίτι με ένα μωρό που με έχει απόλυτη ανάγκη και την Ιω που φυσικά λατρεύω..Αλλά ρε κορίτσια δεν είναι δυνατόν να μου κάνει τέτοια καψόνια....Να κοιμάται το μωρό και να ξυπνάει η Ιω;;;;; :shock::shock::shock::shock:

Α, όσο για βρισιές και η Ιω ξέρει ουκ ολίγες... :oops::oops::oops: Στο δρόμο τους μπροστινούς οδηγούς τους λέει "μαλάκα" (το έχει ακούσει από μενα :oops::oops::oops: ), λέει επίσης "γαμώτο" (όταν προσπαθεί να κάνει κάτι και δεν μπορεί, πχ "δεν ανοίγει γαμώτο..."), μια φορά είχε πει και αυτή "πούστη μου"...Επίσης, ξέρει τη λέξη "τσουτσούνι" και λέει "ο μπαμπάς έχει τσουτσούνι κι εγώ παπάκι..." :lol::lol::lol::lol::lol: Αλλά δεν της δίνω σημασία....Α, ξέρει και να μουτζώνει..Λέει "πατααααα..." Αλλά μόνο όταν βλέπει στην τηλεόραση τον Παπανδρέου..Λέει "Πάτααααα Παπαδέου".....Της λέω "Τι είναι ο Παπανδρέου;;:" κι ενώ περιμένω να πει "μαλάκας", λεει "Πωθυπουγος..." :shock::shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol:

Αφροοοοοοοοο ναι ρε..Θέλω επιβεβαίωση για να μην τα παρατήσω... :x:x:x:x:x:oops::oops: Επίσης δεν ξέρω το έγινε με το βάρος της..Αφού ώρες ώρες λέω ότι μπορεί να έκαναν λάθος στο Έλενα... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Ευάκι ήθελα να σου πω....Ρε μην αισθάνεσαι άσχημα..Άνθρωπος είσαι κι εσύ...Ξέρει η μικρούλα σου (αλήθεια πως τη λένε;;;) ότι τη λατρευεις... :x:x

Μολις τωρα της έριξα κι εγώ μια στο χέρι γιατί με δάγκωσε... :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλα ρε Γωγώ

νιώθω άσχημα παλι

τι βλακεία που είπα κ γω και σε ταραξα

Σόρυ ρε...Μη το σκέφτασαι το ξενο

ούτε το θήλαστρο..πολύ μανίκι

σήμερα στη δουλειά έκαψα φλατζα @-)@-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγούλα μου :x:x:x οι ορμόνες πουλάκι μου τα κάνουν όλα,όχι εσύ!!!

Μπορεί κάτι να την βασάνιζε και την Ιωάννα μωρε...δεν το κάνει κάθε μέρα έτσι δεν είναι;

Δωστης λίγο χρόνο να συνηθίσει με το μωρό στο σπίτι,είναι νωρίς ακόμη...

Σου έφυγε η ιδέα του ξένου ή ακόμα;Το θήλαστρο χρησιμοποίησε το για να μπορέσεις να βγεις λίγο χωρίς το νινί,να κάνεις μποτέ ή οτιδήποτε άλλο σε ευχαριστεί.Θα σου κάνει καλό ;);)

Όχι όμως για να βλέπεις πόσο τρώει,βλακεία το θεωρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι πας καλά;;;;Μην το σκέφτεσαι..Εξάλλου οι περισσότερες τα ίδια μου είπατε.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πολλή δουλειά ε;;;Η μικρή τι κάνει;;Είναι καλύτερα;;;;

Κατερινάκι όχι δεν το κάνει κάθε μέρα, αλλά κρισάρες παθαίνει κάθε μέρα..Συνέχεια κολλημένη πάνω μου..Με το παραμικρό κλαίει και έρχεται σε μενα.... :roll::roll::roll::roll: Τη λατρεύω μωρέ αλλά πόσο να συγκρατηθώ;;; :(:(:(:(:( Εντωμεταξύ πάλι δάγκωσε τη μικρή σημερα στο χεράκι :roll: .... :?:?:?:?:? Και εδώ εμένα δαγκώνει και πεταγομαι στον αέρα από τον πόνο...Φαντάσου το νινί... :(:(:(:(:( Και το μεσημέρι καθόμασταν στον καναπέ και θηλαζα τη μικρή και είχε έρθει η Ιω είχε ξαπλώσει δίπλα μου και φορούσε και παπούτσια και προσπαθούσε να χτυπησει το μωρό με το πόδι στο κεφάλι..Όση ώρα θήλαζα αυτό έκανε..Κι εγώ προσπαθούσα να θηλάσω, να κρατήσω το μωρό και να την απομακρύνω κιόλας γιατί συνέχεια στο τσακ τη γλίτωσε το μωρό... :roll::roll::?:?:?:?:?

Όσο για το ξένο, δε θα δώσω..Θα το παλέψω..Κι εγώ από τη μια λέω αφού παίρνει βάρος καλά πάμε..Αλλά από την άλλη απογοητεύομαι...Σκέφτομαι τι τράβηξα και με την Ιω με το ξένο γάλα..Αλλάξαμε 300 γάλατα γιατί με όλα έβγαζε ρουκέτες... :?:?:? Για να μην πω για τα λεφτά που σκάγαμε κάθε εβδομάδα... :roll::roll::roll:

Το θήλαστρο δεν θέλω να το βλέπω...50 μέρες στην Ιω τα είδα όλα με το θήλαστρο...Γι'αυτό και σταμάτησα... :oops::oops::oops::oops: Ασε που δεν ξέρω αν θα βγάλω επαρκή ποσότητα με το θήλαστρο και αν η μπέμπα θα πιάσει μπιμπερό... :?:?:?:?:?

Καλέ που πήγαν όλες;;;;;;

Εφτιαξα τα καλοκαιρινά της Ιωάννας και της μπέμπας... :D:D:D:D Μάζεψα χειμωνιάτικα της μεγάλης...Της μικρής τα μακρυμάνικα φορμάκια δεν τα μάζεψα..Ακόμα τέτοια της φοράω...

Μα πόσα πολλά ρούχα έχουν;;;Ειδικά η μπέμπα που τα πήρε όλα από την Ιω.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!

Δε σας παρακολουθησα απο το πρω κι εχασα τη μπαλα με οσα γραψατε...Σας διαβασα αλλα δε θυμαμαι και πολλα.. :roll: ειναι και μια απο τις χειροτερες μερες σημερα...ειμαι ελαφρως απελπισμενη! :(:(:(

Κατ'αρχην Μαγδουλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!Ειμαστε περυφανες για σενα!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymparty:

Ιουλια μου χρονια πολλα κι ευτυχισμενα!!!! :-* Οσο για το τσακωμο σου με τον αντρα σου,το χει ημερα φαινεται σημερα...κι εγω σκοτωθηκα με το δικο μου!!!!! :(:(:(:(

Γωγω σε καταλαβαινω με το αγχος για το βαρος...κι εγω 1 μηνα που ετρωγε μονο απο το στηθος τη ζυγιζα συνεχεια και ειχα αγχος..αλλα εφοσον παιρνει ρε συ καλο βαρος καθε εβδομαδα δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις! ;)

Ερακι τι ονειρα βλεπεις κι εσυ πουλακι μου;;;;!!!! :lol::lol::lol: Μα τη Σισσυ στην Ελευθεροτ. πως σου ηρθε;;;; :lol::lol:

Αναστασι τι τελεια που θα κανετε διακοπες με τη Μαγδα;;;;που θα πατε;;;; :D

Κοριτσια σημερα ειμαι νπολυ χαλια...πολυ πιεσμενη,εριξα κι ενα τρικουβερτο με το Μακη πρωι πρωι γιατι ειναι στο κοσμο του ωρες ωρες κι εγω τραβαω το γαμησι της ζωης μου...

Ρε παιδια σκεφτομαι μηπως παω τον Αλεξ σε παιδικο ιδιωτικο...Νομιζω οτι καθε μερα αγριευει και πιο πολυ και με το δικιο του! αφου πλεον δεν εχω χρονο για τιποτα απο ολα αυτα που καναμε μαζι..ολη μερα με βλεπει να αρμεγομαι οπου και τον καθηλωνω στο λαπτοπ να βλεπει ζουζουνια και μετα να ταιζω ξεχεζω φροντιζω το μωρο...δε μου μενει χρονος ουτε να κατουρησω πολλες φορες!

Νομιζω οτι αν εφευγε απο το σπιτι 2-3 ωρες το πρωι και συναναστρεφοταν και με αλλα παιδακια θα του εκανε καλο..απ'την αλλη σκεφτομαι μηπως νιωσει οτι τον διωχνω απο το σπιτι για να μεινω με το μωρο..ε ειναι και τα 250-300ευρω που θελει ο παιδικος,ειναι και ιωσεις που θα κουβαλαει...ουφ ενα κουβαρι ολα στο μυαλο μου!!! :(:(:(

Συγνωμη που δε θυμαμαι τι αλλο ειπατε αλλα σημερα πραγματικα υπολειτουργω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Θουλη αυτο που ζωγραφισε ο Ντοντος το εβλεπα και δε το πιστευα!!!!!!! @-)@-)@-)

Μιλαμε οτι ειναι απιστευτο σε αυτη την ηλικια!!!!! Σα τη κουκουβαγια φουσκωνεις;;;ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΛΕΣ!!!!!! :D:D Να το κοιταξεις μποριε να εχει ταλεντο το παιδι!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! :D:D:D

Ποσα πόλλά γράψατε;;; Και χωρίς εμένα;;; :shock::lol:

Μητσάκι μου περαστικα στον μπαμπάκα σου ρε συ.. Να του πεις να προσέχει απο δω και πέρα και συ να μη μας ταράζεσαι ναι; :x:x:x

Παναγιώτα μου έδωσε η Αθηνούλα μία τσίχλα παπάγια και όλα πήγαν καλά! :lol::lol::lol:

Με το που έφυγες ήρθε ο φίλος μου ο Γιαννης να του δώσω τα προσκλητήρια και μείναμε με την Αθηνά μέχρι που ήρθε ο Σύζηξ με έναν φίλο τους και την πήρε.

Αθηνά ελπίζω να μην αισθάνθηκες "άβολα" :?

Καλά περάσαμε, εγώ έφαγα ένα τόνο φαγητό, τα κορίτσια ήπιαν ανθρακούχο νερό. Με βλέπω να γίνομναι πάλι 66 κιλά πριν φτάσω στο γάμο. :shock::shock::shock:

Έκανα και γω κάτι σήμερα για το οποίο ντρέπομαι... θα επανέλθω.

Ιουλιάκι μου στεναχωριέσαι ρε συ...αυτά συμβαίνουν μέσα στις σχέσεις, είμαι σίγουρη οτι όλα θα φτιάξουν ;)

Μάγδα συγχαρητήρια!!!!!

Φραν ζανζιβάρη κοίταζα για μήνα του μέλιτος, αλλά τελικά λόγω του οτι δε θα έχουμε μαντήλι να κλάψουμε μετά το γάμο, το αναβάλλαμε επ' αόριστον... :roll::roll:

Εράκι μου!!!! :x:x:x:x Φόρα την πουκαμίσα, βάψου, φόρεσε το πιο γλυκό χαμόγελό σου και είμαι σίγουρη οτι θα είσαι η καλύτερη! :x Όσο για την Διευθυντική θέση θα τη χαρίσω στη Γωγούλα που την επιθυμεί!!! :lol::lol::lol::lol:

Σήμερα μίλησα με μια φίλη μου που γέννησε και της έδινα συμβουλές για το θηλασμο. Εγω που θήλασα μόλις 25 μέρες!! :shock::shock::shock: Ξεφτέρι με έχετε κάνει. Θα σας ρωτάω να μου λέτε για οποιαδήποτε απορία, να μην της λέω και μαλακίες. Προς το παρόν με ρώτησε πώς καταλαβαίνουμε οτι το μωρό τρεφεται καλά όταν θηλάζουμε, της είπα όταν βρέχει πάνες και όταν παίρνει βάρος, σωστα;; :oops::oops:

Έχω κι' αλλά να πω ελπίζω να επανέλθω αργότερα.

Σας φιλώ όλες κορίτσια. Σας αναφέρω δε σας αναφέρω! :oops::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο

έχω λίγες δημοσιεύσεις γιατί ο λογ/μος μου

είναι καινούργιος

είχα κάνει διαγραφή και μετά δεν μπορούσα να μπω με τους παλιούς κωδικούς

αν θυμάστε πρώτα ήμουν MariaIoanna ενώ τώρα maria-ioanna ;)

Η Ιωάννα έχει να κάνει πυρετό από τις 4 το πρωί που έκανε ένα 38 :D

Η Φαιδρούλα σήμερα κουρεύτηκε.. :D:D Η κομμώτρια της έκανε μια κουπ

ίδια με της μαμάς :D:D

Μάγδα συγχαρητήρια και μόνο επιτυχίες απο δω και πέρα :ymparty:

Τόνια αν μπορείτε οικονομικά στείλτον τον μικρό παιδικό

Κι εγώ την Ιωάννα την έστειλα τον προηγ. Σεπτέμβρη και έκλεινε τα 3 τον Δεκέμβρη

Είμαι πολύ ευχαριστημένη και εκείνης της αρέσει πολύ...

Βέβαια η δικιά μου είχε περάσει και ένα χρόνο και βάλε με το μωρό σπίτι

Δε νομίζω να το πάρει έτσι όπως λες ο Αλεξ..Πιστεύω θα περνάει πολύ καλά

τη μέρα του εκεί και θα κάνει και παρεάκια ;););) Κρίμα να κάθεται μόνος

και εσυ να μη προλαβαίνεις να ασχοληθείς μαζί του όσο θέλεις.. :( Σκεφτείτε το πάντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανερχομαι!

Μαρακι τα αισθήματα είναι αμοιβαία! Και την παυλίτσα την κατάλαβα να ξέρεις! ;):lol::lol:

Θουλίτσα απιστευτη η ζωγραφιά του θοδωρή. :o:o Έτσι έμεινα όταν την είδα!

:D

σήμερα η μικρή συνομιλούσε με έναν που αποκαλούσε "μαλάκα" :shock::shock: Και του έλεγε: "θες και συ μέλι μαλακα"; "Θες νερό μαλάκα"; "θα παίξουμε με την μπάλα μαλάκα;; κλπ! :shock::shock:

Τη Δευτέρα πήγα το παιδί στον γιατρό και τη ζύγησε και μου είπε οτι δεν παίρνει βάρος και μου είπε να το ψαξω περισσότερο αν τρωει στον παιδικο, οπως ηταν φυσικό (για μας) αρπαχτηκαμε με τον παν γιατί φταίω εγω που το παιδί δεν παίρνει βάρος :shock::twisted: και σημερα που πήρα ρεπο γιατι δεν έιχα ποιος να μου κρατήσει τη μικρη, την πίεσα να πιει το γάλα, την πίεσα να πιει χυμό και την πίεσα να φάει μια φέτα με βουτυρο και μέλι :oops: τα έφαγε με φωνές απο μέρους μου και κλάμματα και λυγμούς δικούς της και όχι μόνο αυτό αλλα σε κάποια φάση τη μπουκωσα κιόλας και της έβαζα το χέρι μου μπροστά για να μην το φτύσει. (δεν της το βούλωνα) Δεν είμαι και πολύ περηφανη για τον εαυτό μου αυτή τη στιγμή, ούτε και για τον Π που δημιουργεί τέτοια θέματα και την πληρώνει το παιδι. Τώρα τρώμε πίτσα. Ζήτησε η μικρη και με παρότρυνση του Π παραγγειλα. Μάλλον έτσι θεωρεί οτι πρέπει το παιδί να παχύνει... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε με τον μαλάκα =))=))=))=))=))=)):)):)):))

Αμάν ξέχασα!! Καλά Θούλη έμεινα!!!!

Ρε συ θα γίνει ζωγράφος αυτός!! Πώπω πόσο θα καμάρωνα

αν μου το έκανε και η Φ αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην ξαναματαγράψω πόσα κιλά είναι η Φ

έχω γίνει γραφική!! :D:D:D

και ο γιατρός δε μου λέει κάτι για το βάρος της

μια χαρά είναι η Χ

18 μέρες??ουάου!! και πως συννενοούσασταν για πράγματα πρακτικά του σπιτιού??

για πες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις τώρα είμαστε στα μελια, αλλα το περισσοτερο που έχουμε να μιλήσουμε είναι 18 μέρες! :shock::oops::oops::oops::roll:

:o:o:o

Εγω στη βδομαδα πανω ελεγα πως χωριζα!!!Πριν την Αννυ!

Ο Α δεν επαιρνε χαμπαρι οτι..ειχαμε χωρισει!ΙΟ Αναισθητος! :lol::lol:

Και τωρα δεν το πιστευει οταν το λεω αλλα...μια μερα θα λειπουμε κ τοτε θα το καταλαβει!

Γωγουλα ολα καλα εεε?Ελα μην το σκεφτεσαι!Αλλωστε δεν υπαρχει καλυτερο γαλατακι απ'το δικο σου!Τι λεει ο Γ?Εχεις καλη σοδεια φετος?Ειναι..γλυκοπιοτο? :D

Τονια μου?Κ εσυ σκατα?Εσενα δε σε φοβαμαι!Θα τον μαυρισεις στο ξυλο τον Μ κ θα στανιαρεις! :lol:

Χαλκιδικη θα παμε με το Μαγδουλι κ το Μαρκελλινι!Της εδειξα ενα ξενοδοχειο για να δεχτει κ τελικα θα την παω σε αλλο!Σαν γουρουνι στο σακι η δοκτορ!!! :lol::mrgreen::x:x:x

Κοριτσια αυριο οπως ειπαμε εε?Θα δουμε που θα παμε για καφε αρχικα!Οποια θελει κ μπορει ερχεται!

Λενακι πρωι θα συναντηθουμε αγαπη...γι'αυτο δεν ειπα τπτ...Ιουλια αν σχολασεις νωρις..ερχεσαι???Θα σε ανεβασουμε! ;)

Μαρια εσεις τι παθατε με τον αντρα σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...