Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.42-Βγες Πανουλη βγες !!!


Recommended Posts

ιουλια μου χρονια σου πολλα να σε χαιρομαστε!!!

δε θα ειναι κατι σοαρο με τον χ. φανταζομαι...

σαγαπω κ σε σκεφτομαι πολυ!! ελπιζω να λυθει το θεμα σας συντομα!

αφρο λες να πεσει μεσα η παναγιωτα??

καλε που κανονισατε για καφε?? τι πηρε το μαιτ μου? ποιες???????????????

νατασουλα το δωματιο θα γινει πολυ ωραιο! πολυ ωραιος συνδιασμος1

χρυσα μου πως εισαι? σε ειδα στον υπνο μου!

θουλαραααααααααα αντε να πιουμε καφεδακι!

αναστασι τι κανει η κοριτσαρα μας?

καλε αργυρω σε παλατι μενετε???

χιονουλα συγχαρητηρια!!!

αχ δε θυμαμαι τιποτα, εχω χασει τη μπαλα!!

α γωγω μην ανησυχεις καλε για το βαρος της, μια χαρα ειναι, εμενα τον πρωτο μηνα ειε 650 γρ!

φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια ευχαριστώ! Το κέραμα πό κοντά :D

Έρχομαι Αθήνα στις 17 Ιουνίου! Έχω ένα γάμο ομως και δεν ξέρω αν θα προλλάβω να σας δω... Και στις 19 φεύγω για Θεσαλονίκη και διακοπές με την τσαχπινομαμά και την τσαχπίνα κόρη ;)

Ιουλια χρόνια πολλά πολλά πολλά! Και να περάσει σύντομα η μπόρα! Συμφωνώ με Αναστασία... τα σοβαρά δε γίνονται απ'τη μια μέρα στην άλλη. Θα τα βρείτε συντομα ;)

Γωγώ για το θηλασμό σου τα ειπαν κι οι άλλες που ξέρουν πιο πολλά. Κι εμένα μια χαρά μου φαίνεται.

Σε ζορίζει η Ιωαννουλα? Έχει πολά ελαφρυντικά πάντως...είναι η ηλικία, ζηλεύει κι όλας, κάνει κι αυτή τον αγώνα της μωρε... Μην της λες για μπαμπούλες όμως, την τρομάζεις χωρίς λόγο. Και ...κουραγιο μάνααααα χαχαχα :P

Χρύσα τι κάνεις? Πέρασαν οι αναγούλες?

Θουλίτσα, Νατασσούλα, Λενάκι :-*

Μου λειψατε τρελοκόριτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Λενακη..οταν εσυ βλεπεις καποιον στον υπνο σου ...

για πες για πες!!!

μαγδα :ymparty::ymparty::ymparty:

Αντε καλη ακαδημαικη καριερα τωρα!!!

Πιασε ενα μοχιτο σε παρακαλω......αχ!!!!!

καλε θα ερθεις Θεσ/νικη...θα παμε για καφε...δεν το συζητω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κγω ξερω περιπτωση που εφυγε απο κλινικη με + βαρος

νατασουλα τελειο ακουγεται το δωματιο..θ α ερθω να το δω :D:D

μαγδα θα πας διακοπες με αναστασια????????????

ουαουυυυυυυυυυυ

θα σε γνωρισουμε κιολας :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ έγραφα μια ωρα και πάτησα κατι και το χασα :(:(:(:( Τα νεύρα μου!!!!

Λοιπον στα γρήγορα

Ιουλία μου χρόνια σου πολλά,πάντα ευτυχισμένη!!!!

Ελπίζω να τα βρείτε γρήγορα με τον αντρούλη σου ;);) Μην στεναχωριέσαι,όλα καλά θα πάνε!

Μάγδα συγχαρητήρια και από μένα,είμαι η Κατερίνα(μία από τις καινούριες)31 και έχω μια κορούλα την Ειρήνη 10 μηνών!

Γωγώ ηρέμησε με το βάρος ρε :(:(:( είναι κριμα,τα πατε τόσο καλά,ξεκόλα πια!!!Όλες στα είπαμε,εσύ εκεί με το ξένο :evil::evil::evil: απαπα!!!Αγύριστο κεφάλι :lol::lol::lol:

Είδες η Ελενα της Νατασούλας ;Παρεπιπτόντως ίδια κιλά γεννηθήκανε τα κορίτσια μας 3390 ;);)

Βάζει γραμ με τον δικό της ρυθμό,τέλος!!

Θούλη τι να πω ρε,επιμένεις κιόλας :lol::lol::lol:

Η δικιά μου ξυπνάει αργά λέμε!!!Γι αυτό έγραψα ότι σήμερα ξύπνησε 11:30,από τις 10:30 εχθες και σου έβγαλα γλωσίτσα :lol::lol::lol: Λες να ήξερα τι ώρα ξύπνησε της Λίνας; :lol::lol:

ναι ξυπνάει αργά με τα ενδιάμεσα ξυπνήματα φυσικά για μεμέ ;);)

Επίσης είπα ότι γνώρισα εσένα και τις Νατάσες και θέλω να γνωρίσω και τις Αναστασία-Λίνα!!!

Κορίτσια εγώ έδινα το ένα στήθος μέχρι να το αφήσει,την σήκωνα να ρευτεί,πρόσφερα και το 2ο για όσο ήθελε.Την επόμενη φορά σύνεχισα με αυτό που έιχα τελειώσει.Τώρα πλέον πίνει μόνο από το ένα και της φτάνει μια χαρά!!!Το μπουλουκάκι μου!!

Πάω να απλώσω ρούχα και να μαγειρέψω :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεναραααααα :x:x:x:x αυριο πας αγγελικη ε//

μη ξεχασεις αυτο που σε ειπα :mrgreen::mrgreen:

λοιπον..ο οδ εχει τρελα με τη ζωγραφικη..ιδιως απο τοτε που ανακαλυψε το μαρκαδορο μας τα πρηζει..να κανουμε σχηματα κ αυτος να τα χρωματιζει

αυτος ξερει να κανει μπαλονι(ενα στρογγυλο κ μια γραμμη απο κατω)κ το γραμμα Τ

εμεις του ζψγραφιζουμε δασος θαλασσα αμαξια φοτρτηγα καραβια κτλ

ε σημερα μιλουσα τηλ..κ με λεει..μανουλα δε τι εκανα..ενα αυτοκινητο..

θα σας βαλω φωτο να δειτε..εμεινα μαλακας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορείτε να μου πείτε γιατί τα παιδιά συγκρατούν τις "κακές" λέξεις και όχι τις καλές? :o:o:o

μια φορά είπα την λέξη "πούστη μου" και το μπουμπούκι την συγκράτησε και την χρησιμοποιεί!!!! :o:o:o:o:shock::shock::shock::shock: ....και μάλιστα σωστά...δεν της δίνω σημασία όμως, το αφήνω να περάσει, άλλωστε εδώ κανείς δεν το καταλαβαίνει!!!! ;) ......και την λέξη "συγνώμη" που της το έχω πει πολλές φορές δεν την λέει!!! :dry:

Θούληηηηηη ο Ντόντος το έκανε αυτό? :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εδινα απο οποιο στηθος να ναι..στη αρχη το προσεχα..κ εβαζα μια το ενα μια το αλλο..μετα οπως να ναι..

τωρα στο μπεμπη οτι να ναι ;)

αργι ελα ρε..χαχαχα

ματο πουστη μου..χαχαχα

ναι μη τη λες τιποτα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουαου Θου!!!Απιστευτος!!!Πραγματικα δεν εχω ξαναδει τετοια ζωγραφια παιδιου 2+3μην! :shock::shock::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Α Μαγδα δεν ηξερα πως τωρα εγινες ντοκ!!!! :D:D:D Πως θα σε κυκλοφορισω εγω η κοινη θνητη πτυχιουχος...γεωλογιας!??? :lol::lol::lol:

Κοριτσια...νιωθω σκ@τα που ισως επηρεασα τοσο τη Γωγω...Επισης νιωθω πως δεν βοηθαω τις φιλες μου οσο μπορω...Ισως επειδη κ εγω ειμαι...οπως ειμαι στη ζωη μου!

Να ξερετε ομως φιλες οτι ειμαι εδω για οτι χρειαστειτε!ΠΕΙΤΕ ΤΟ μονο!

Αργυ κ εμενα τα ιδια...μεγαλο λεξιλογιο σε βρισιες..και σε πραγματα που "δεν επιτρεπονται"...

Πουτη,γαμωσε,(φ)βυγε,ουστ,κ πολλα αλλα :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασι ηθελα να στο πω και χτες πολυ γελασα με τη ποντιακη διαλεκτο της Αννυ....

ε μα..

ο φοφος λεει το γ...το...αποκαλει τον θειο του μ@λ@κ@..οπως λεει επισης ...τη μανας και αλλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμαται το σεμπινι κ βρηκα ευκαιρια!!!

Μαγδα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!! Παρτυ κανατε? εγω οταν πηρα το διδακτορικο μου καναμε παρτυ στην Γαλλια κ ειχα μαγειρεψει ελληνικα φαγητα, χορεψαμε κ συρτακι !! τρελλαθηκαν οι γαλλοι κ οι γερμανοι που ειχα στην τριμελη (πενταμελη στην Γαλλια)

Ιουλια θα συμφωνησω με την Αναστασια, τα σοβαρα δεν συμβαινουν ετσι ξαφνικα..θα το ξεπερασετε, μια μικρη μπορα ειναι, μην το βαζεις κατω!

Χρυσα πολυ προβληματισμενη σε ακουω! Βρε μια χαρα ειναι ο Χριστ, μην αγχωνεσαι..νομιζω σε εχεουν επηρεασει οι ορμονες! Το ιδιο θα πω και στην Γωγω για το βαρος...εμενα μια χαρα μου φαινεται!εξαλλου το βλεπεις πως χορταινει το μωρο κ βαζει κ βαρος, δεν ειναι στασιμο.

Αναστασια τι κανει η Αννυ?? καλε θα πατε διακοπες με τη Μαγδα? αχ τελεια, να ερθω κ εγω για μπανακια???? εδω δεν εχει θαλασσα, μια λιμνη εχει, τη λιμνη Βικτωρια απο οπου πηγαζει ο νειλος..αλλα δεν ειναι για κολυμπι!! Λεμε να παμε Ν. Αφρικη στο Κεηπταουν για κανα τετραημερο κ να παμε κ Ζανζιβαρη (νησι εξω απο την Τανζανια) για θαλασσα..θα δουμε...Στις 15 Ιουνιου παει ο Κ στο Ναιρομπι (Κενυα) κ ισως παμε κ εμεις παρεα..το προβλημα ειναι η εγκληματικοτητα στο Ναιρομπι, κ παρολο που ειναι πολυ ωραια πολη δεν θα κυκλοφορησω κ πολυ (ειδικα μονη με το Σεμπινι, ουτε για αστειο)....με βλεπω να την βγαζω στη πισινα κ να περιμενω τον δανο να με βγαλει εξω!!

Λινα σαν ταινια η ζωη μου??? μπα!!!!! μακαρι να ηταν, να εγραφα εγω το σεναριο και το τελος!!!αααα κ παρακαλω να με επαιζε η Αντζελινα Ζολι, ετσι????? 8-)8-) κ τον δανο ο Κιανου Ριβς (αυτος μου αρεσει, ο Μπραντ Πιτ δεν μου αρεσει καθολου!)

Αργυρουλα ωραιο το Μπρουνει?? παντως τα boat houses δεν ειναι κ τοσο τραγικα..ειναι μερος της τοπικης κουλτουρας, δεν ειναι απαραιτητα εξαθλιωση...

Σας φιλω κοριτσια, χαιρετισμους στη Θουλη, στη Βενη, στην Κατερινα, στην Πεμπη, στην Παναγιωτα και στην Αφροδιτη!! Αντε Αφρο γεννα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα ειναι πετυχημενο το μακακας βρε!!! :lol::lol::lol: Ειδικα αφου το λεει σαν ονομα!Θα της το μαθω κ εγω για τον αδερφο μου! :lol::lol::P:P:P

Γεια σου Φραν!!!!Δε σε πετυχαινω ποτε ονλαιν κ γενικως εχω παθει κατι και ξεχναω πολλα..Η Αννυ μια χαρα!!!Και ναι!Θα παμε με τη Μαγδα για βουτιες!!!Ελα!!! :lol:

Αληθεια ηθελα να σε ρωτησω τον Σεμπ θα τον αφηνεις στα γκρουπ παιχνιδιου για να ασχολεισαι με αυτα που μας ελεγες?

Ρε κοριτσια τι μου ζηταει λετε?Κολατα! :o Μα...δεν της δινω κ ποτε δεν την λεω σοκολατα!Κ εκεινη οποτε με εβλεπε μου ελεγε "μιαμ-μιαμ"

Παλι εσβησα τον τιτλο :oops:

Ιουλια εισαι εδω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη μπράβο στον Θοδωρή ρε!!!!Εγώ ούτε τώρα δεν μπορώ να το ζωγραφίσω αυτό :oops::oops::oops:

Αναστασία,φίλη μου,θέλω 10.000 ευρώ!!!!Θα μου δώσεις; :lol::lol::lol::lol:

Φρανίτα εμένα μου αρέσει πολύ ο Μπραντ Πιτ!!!Αλλά το χω κάνει με έναν που ήταν ίδιος ο Κιάνου Ριβς!!!Θεός!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!!! Φρανιτακη θα μαλλιοτραβηχτουμε για τον Κιανου!!!

Εγω τα ειχα με εναν που του εμοιαζε στο Λυκειο και τον Λεγανε Δημητρη...κατερινα λες να ηταν ο ιδιος... :lol::lol::lol::lol::lol:

καλα θα κανεις και θα κατσεις στην πισινα..η Κενυα δεν ειναι για μωρα και μητερες!!!!

καλε ναι..ξες τι φαση εχει..τον ρωτας πως λενε τον εναν τον αλλο και λεει τα ονοματα τους..και οταν του λες πως λενε τον θειο απανταει περιφανα μ...α..μα ειναι δυνατων!!!!!!..το σκατουλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια για την ωρα δουλευω πολυ απο το σπιτι με τον υπολογιστη γιατι αυτο που κανω δεν χρειαζεται να ειμαι εκει..Το σαββατο πχ θα λειπω ολη μερα με τον οδηγο (θα κρατησει ο Κ τον μικρο) να κανουμε κατι συνεντευξεις που θελουμε..Οποτε βολευομαι με τον Κ..διοτι τα ΣΚ δεν δουλευει κ τις παρασκευες ερχεται σπιτι 1 το μεσημερι...καθημερινες ερχεται στις 5 αλλα αν χρεαιστει του τον πηγαινω στο γραφειο μεταξυ 12 με 2..(χα τα καλα του να ειναι αφεντικο!!)!

Σημερα πηρα κ την κοπελα μαζι στο γκρουπ να δω πως ειναι..τα ειχε λιγο χαμενα αλλα θα στρωσει...Οταν συνηθισει (ο Σεμπ την συμπαθει παντως), ισως τον αφηνω μαζι της για κανα διωρο στο γκρουπ κ πηγαινω για εξωτερικες δουλιτσες...καπως ετσι σκοπευω αλλα ακομα θελει εκπαιδευση η κοπελα! Παντως ειναι καλο κ για εκεινη, ξεσκαει κ μετα θα μπορει να δουλεψει ως baby sitter για περισσοτερα χρηματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια θελω να γεννησεις για μενα ...μπορεις :lol::lol::lol::lol:

και κανα ευροπουλακι καλοδεχουμενο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εμενα ευτυχος ακομαδεν λεει ....αν και λεμε αρκετα στο σπιτι .... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα βεβαιως καλη μου!!!Θα σου δανεισω 10000 αν μου κανεις δωρο τις διακοπες με τη Μαγδα! :lol::lol::lol::lol::P:P:P:P

Χρυσα εγω συνεχιζω να γελαω...!!!!!!!!!Ειναι πραγματικα λιγακι μαλακουλης ο αδερφος? :lol::P:lol::P (και με το γαμωσε γελαω κρυφα!!!το λεει κ στη σωστη στιγμη!)

Φραν μου συμφωνω πως ετσι που το σκεφτεσαι ειναι και βολικο αλλα κ οκ για τον μικρο! ;)

Μια χαρα λοιπον!!!Ολα μπαινουν σε ρυθμο!Το σπιτι οκ?Το εφτιαξες οπως το θελεις?

Να τη κ η Αφρο!!!!! :lol::lol::lol::lol: Καλα για τη γεννα...Μακαρι να μπορουσα!Αλλα φοβαμαι πως μετα δε θα στο δινα το μωρο! :lol::lol::lol::P

Για τα δανεικα...Απαπα!!!!!χαχαχαχαχαΜε βρηκατε σε δυσκολη φαση συναισθηματικα κ με εκμεταλλευεστε!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..Το σαββατο πχ θα λειπω ολη μερα με τον οδηγο (θα κρατησει ο Κ τον μικρο) να κανουμε κατι συνεντευξεις που θελουμε

αυτό το ωραίο παληκάρι που έλεγες? B-)B-);););;);;)

όχι δεν είναι εξαθλίωση, για αυτούς ίσως να είναι κάτι το φυσιολογικό, εμένα μου φάνηκαν κάπως, από την στιγμή μάλιστα που τους προσφέρεται κάτι καλύτερο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...