Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.42-Βγες Πανουλη βγες !!!


Recommended Posts

Σας διάβασα, αλλα ξύπνησε το ποντίκι....

Η νύχτα μου ήταν εφιαλτική..Η Ιω ήταν ξύπνια από τις 4.10 έως τις 6.45... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Ήθελα να φουντάρω.... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Έχω αγχωθεί πολυ με το βάρος της μπέμπας..Δεν ξέρβω τι να κάνω..Ειλικρινά...Η Ιω στον ένα μήνα είχε βάλει 1 κιλό (και είχε χάσει και οταν βγήκαμε από το μαιευτήριο)..Είμαι απελπισμένη... :roll::roll::roll::roll::roll: Κι επειδή θηλαστρο δεν παίζει να ξαναχρησιμοποιήσω για να βλέπω πόσο τρώει, έχω αρχίσει να σκέφτομαι το ξενο..Ειλικρινά... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γωγουλα χαλαρωσε ηρεμησε,παλεψε το λιγο ακομα

...ογιατρος τι λεει...ελα κανε λιγο υπομονη....

Λιγο τωρα τον πρωτο καιρο

Βαζε την εσυ στο στηθος και αφηνε την....

Μην τα παρατας...το ξερεις πως σε λιγο

Θα ναι ολα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω ηρεμησε...και μη κολλας στο βαρος!!!!

αμα μπεις σε αυτο το τριπακι..καηκες...

και ο Χριστοφορος εβαζε 1200 το μηνα γι ατο πρωτο τριμηνο ε και;;;;...

καθε παιδι εχει διαφορετικη αναπτυξη...μη περιμενεις να ειναι το ιδιο ειτε στο θεμα βαρος ειτε στο θεμα ομιλια ειτε σε ολα..

χαλαρωσε και απολαυσε το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανούλες!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές... :x Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην έρθουν χειρότερα... :(

natasoula μου, με ρώτησες αν είναι στο νοσοκομείο, ευτυχώς όχι, δεν χρειάστηκε να τον κρατήσουν. Είναι στο σπίτι, αλλά υπό περιορισμό για τις επόμενες μέρες, επιβάλλεται απόλυτη ηρεμία και ξεκούραση.

Φρανίτα μου, είναι αρκετά καλά, σ' ευχαριστώ κι εσένα που ρωτάς, αν και αρκετά καταβεβλημένος... :(

Δεν είμαι πολύ καλά, όπως καταλαβαίνετε...

Πω, πω, πραγματικά είναι λυπηρή η τόσο χαοτική διαφορά στο βιοτικό επίπεδο... :(

Αργυρούλα, οι φωτογραφίες τα λένε όλα... Μία εικόνα ίσον χίλιες λέξεις... ;)

Σκιάχτηκα με τις τούμπες της Ρέας!!! :? Πολύ μ' αρέσει που δε μασάει καθόλου όμως το μπουμπούκι σου!!! :D

Θουλάκι μου, εγώ συμφωνώ στο ότι μπορεί ο Θοδωράκος να είναι ήδη έτοιμος και σιγά-σιγά, χωρίς πίεση να την πετάξετε την πάνα. Κι εμείς κάπου σ' αυτή την ηλικία το ξεκινήσαμε το μπίρι-μπίρι και στα 2,5 την ξεφορτωθήκαμε!! ;) Όχι όμως ότι και τα 3 χρόνια είναι πολύ... Και στα 3,5 έχω ακούσει... Αν το παιδάκι δεν είναι έτοιμο, δεν μπορείς να κάνεις απολύτως τίποτα!!! ;)

Πράγματικά, το Νατασούλι που εξαφανίστηκε;;;;;;;;;;;;;;; :roll:

Χρυσουλάκι μου, εγώ πιστεύω ότι είσαι σε καλό δρόμο για τον φ.τ. Μην πτοείσαι απ' την ανησυχία των δικών σου, κι η μαμά σου από ανησυχία κι ενδιαφερόν τα λέει!!! ;) Και σίγουρα προετοιμάσου και για το ενδεχόμενο της καισαρικής, γιατί αν τελικά χρειαστεί,(πράγμα το οποίο απεύχομαι) θα πρέπει να την αντιμετωπίσεις με δύναμη και -γιατί όχι;- να την χαρείς αυτή τη φορά!! ;)

Αφροδιτούλα, τώρα πως είσαι; Σου πέρασε η εμετίλα; :?

Συμπεθερούλα μου, χαίρομαι που περάσατε όμορφα!! Ήθελα πολύ να έρθω, αλλά... :(

Συγγνώμη που δεν σχολιάζω άλλα, πάω να κάνω καμιά δουλίτσα, από τις άπειρες που έχω βάλει στην αναμονή και περιμένουν!!! :evil:

Φιλάκια σε όλες!!!

Ώσπου να ποστάρω έχετε γεμίσει καναδυό σελίδες... :shock: Θα σας διαβάσω μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ μην συγκρίνεις τα 2 παιδιά, το κάθε ένα έχει διαφορετική ανάπτυξη, άλλο έχει γρήγορη και άλλο πιο αργή!....γιατί σε αγχώνει? αφού τρώει....δεν βρέχει τις πάνες της?......πόσο θα ήθελες να είναι δλδ?

ΓερμανοΛενάκι πολύ ενδιαφέρον το άρθρο που έβαλες στο φέεις άναφέρομαι σε αυτό που λέει για την στασιμότητα στη διατροφική ανάπτυξη των νηπίων!! :ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλος καλό όλα καλά! Είμαι ντόκτορ :D

:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: πότε το [smilie=occasion14.gif] ?

εδώ πολλά σκάνδαλα με τα ντοκτορά!!! πολλοί είναι αυτοί που έκαναν λογοκλοπή στην εργασία τους και ακυρώνονται τα ντοκτορά τους!!!....έχουν βάλει στο μάτι όλους τους πολιτικούς που έχουν τον τίτλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω γραψε μου τισ μετρισεις τησ απο την μερα που γεννηθικε ...τα παντα .

μην κανεις ετσι αποκλειετε να μην τρεφετε καλα ,απο την στιγμη που εχεις 7-8 κατουριμενες πανες και τα βιζια σου τα πιανει καλα τρωει μια χαρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πιο πανω μηνυμα εκανα 1 ωρα και 10 λεπτα να το στειλω !!!! :o

ε φυσικα αν κανει ζημιες :twisted: .....μετα μιλησα καιμε παναγιωτα :D

γωγω οταν μπορεσεις στειλε μου τις μετρησεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά...έχετε γράψει ένα σωρό... δεν παίζει να σας διαβάσω

Πείτε μου καμία αν έχει γίνει τίποτα σημαντικό!

Αφρο με κοιλιά(γεμιστή) σε άφησα με κοιλιά σε βρήκα :P Άντε γέννα! :D Δεύτερο τρενάκι για πάρτυ σου!

Γωγώ γιατί αγχώνεσαι με το βάρος?

Αργυρούλα κάτι πήρε το μάτι μου για το Λουκά και το σχολείο αλλά δεν κατάλαβα :oops: Για πες...

Α! και η κρεββατοκάμαρά σας πολύ ωραία! Σε παλατάκι μένετε στη Βόννη? :lol:

Εγώ πάντως μόνη μου το έγραψα(το διδακτορικό)! Αλήθεια λέω :mrgreen:

Είδα και πολλές καινούριες! Πολύ πόπιουλαρ το τρενάκι μας!

Μαρίααααα γουέλκαμ μπακ :-h

Έκανες καινούριο λογαριασμό κι έχεις τόσες λίγες δημοσιεύσεις? Ή είχες τόσε πολλές που "μηδένισες" κι άρχισες απ'την αρχή? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι αυτό σκέφτομαι κι εγώ κάθε φορά ότι κάθε παιδί έχει τη δική του ανάπτυξη, αλλά δεν ξέρω... :roll::roll::roll: Στενοχωριέμαι... :cry::cry::cry: Το βιβλίο της Πατσούρου λέει ότι το πρώτο τρίμηνο πρέπει να παίρνουν τουλάχιστον 400 γραμ. το μήνα..Και πάνες πολλές βρέχει και κακάκια της κάνει πολλές φορές και κίτρινα και χορτάτη δείχνει...Απλώς είναι λίγο γκρινιάρα και όλη μέρα την έχω αγκαλιά... :?:?:?:?

Να μην της φτάνει το γάλα μου δε νομίζω.. :roll::roll::roll: Αφού στο 10λεπτο σταματάει..Να φανταστείτε πολλές φορές την ξυπνάω αν την πάρει ο ύπνος για να ξαναφάει και δεν θέλει...

Νατασούλα επειδή με ρώτησε χθες κάνει περίπου 8 γευματα την ημέρα κανονικά συν 3-4 ολιγόλεπτα (3-5 λεπτά) που τη βάζω επειδή "ψάχνει" για να ηρεμήσει...

Από τα ξημερωματα έχει κάνει πέντε κανονικά γεύματα και 3 "μικρά"...Καλά πιστεύω ότι είναι... :roll::roll::roll::roll: Μες στη μέρα στο 3ωρο την ξυπνάω αν δεν ξυπνήσει... :?:?:?:?:?:?

Αφροοο γεννήθηκε 3155, την τρίτη ημέρα που φύγαμε από το μαιευτήριο μου είπαν ότι είναι 3170 (δεν είχε χάσει :o:o:o ), στη μια εβδομάδα ήταν 3220, 2 εβδομάδων ήταν 3390, 3 εβδομάδων 3600 και χθες 4 εβδομάδων ήταν 3745... :roll::roll::roll::roll::roll:

Την προηγούμενη εβδομάδα είχα στείλει και στη Λάλα και μου είχε πει ότι στις 20 ημέρες πρέπει να ανακτήσουν το βάρος που έχασαν και ότι η μικρή παίρνει πολύ καλό βάρος... :roll::roll::roll:

Αφού μες στην απελπισία μου σκέφτομαι μήπως έχουν κάνει λάθος στο μαειτυήριο για το βάρος που είχε όταν βγήκαμε... :?:?:?:?:?:?:?

Μάγδα για σενα ρωτούσα χθες... :D:D Συγχαρητήρια !!!!!Θέλουμε κέρασμα.. ;);):lol::lol::lol: Η μικρή καλά;;;

Λινάκι τι νέα;;;;Περιμένεις τον αυριανό καφέ με τις τρελάρες;;;; :lol::lol:

Κατερινάκι κι εσένα έτσι έπαιρνε βάρος ε;;;;; :roll::roll::roll::roll: Δεν ξέρω μωρέ..Λετε να έχει πάρει το σκαρί του πατέρα της που αν και γεννήθηκε μεγάλος ήταν πάντα τσιλιβίθρας;;;; :roll::roll::roll: Μεχρι που με γνώρισε γιατί μετά τον πάχυνα... :lol::lol::lol:

Βίκυυυυυυ πες κι εσύ ρε..Πως σου φαίνονται οι μετρησεις;;;; :roll::roll::roll::roll:

Η μικρή καλύτερα;;;

Έβαλα την Ιω χωρίς πιπίλα τώρα για ύπνο..Κοιμήθηκε..Της είπα ότι τις πήρε ο παλιατζής τις πιπίλες της επειδή το βράδυ δεν κοιμόταν και δεν ήταν καλό παιδί... :oops::oops::oops::oops: Και τα dvd της....Θα τρωει τιμωρίες από εδώ και πέρα..Τέλος!!!! :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας!!!!!

Δεν τα διάβασα όλα,γράφω με 1 χέρι

Θούλη,δεν με διαβάζεις :twisted::twisted:

Πήγαινε σελ 52 και δες ποιος ξυπνάει 11,σήμερα βασικά 11:30 :-p:-p:-p,από τις 10:30 εχθές :D

επίσης θα δεις τι γράφω για το ποιες γνώρισα....με έκανες και τα είδα ξανά,νόμιζα ότι απ'τη νύστα μου έγραφα ότι να ναι :?:?:?

Επανέρχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιτσακι περαστικα σας..ευχομαι ολα καλα..αχ θα τα παιξε η μανουλα σου ε????????

ρε κατερινα..για σενα ειπα 11? :? για τη λινα εννοουσα..εσενα ξερω οτι δε κοιμαται. :P:P

μαγδουλα καλως ηρθες..τελεια..ολα καλα πηγαν?????????

η νατασα καλα ειναι..θα γραψει που θα παει..καλε γτ δε γραφεις νατασα???????

σας φιλω ολες..

δε προλαβαινω να σχολιασω

ααααααααααααα γωγω..καλε ξεκολα..

εμενα ο θοδωρης 1 προς 2 μηνα πηρε 1600(σε ενα μηνα) κ ο μπεμπης σε 2 μηνε 1690 :roll::roll::roll:

μια χαρα ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..τ'ι κανετε;;

σημερα γιορταζω..ευχαριστω Αργυρουλα που το θυμηθηκες,σιγα μη σου ξεφευγε δηλ.τιποτα! :)

δεν ειμαι καθολου καλα,μα καθολου καλα..απο προχθες το βραδυ ειμαστε μαλωμενοι ασχημα με τον χ. κ δε μιλαμε :(

δε θα μπω σε λεπτομερειες,αλλα ειναι σοβαρο το θεμα..μπαινοβγαινουμε σαν αγνωστοι πλεον σπιτι κ μονο στον γιωργο μιλαμε :(:(:(:(

με εχει παρει το παραπονο κ κλαιω τρεις κ λιγο..

παω να σας διαβασω,αλλα δε θα σχολιασω..δεν ειμαι καλα..

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..Της είπα ότι τις πήρε ο παλιατζής τις πιπίλες της επειδή το βράδυ δεν κοιμόταν και δεν ήταν καλό παιδί... :oops::oops::oops::oops: Και τα dvd της....Θα τρωει τιμωρίες από εδώ και πέρα..Τέλος!!!! :oops::oops:

αυτό να μην της το ξαναπεις, ότι δλδ, δεν ήταν καλό παιδί....να της λες ότι αυτό που κάνει δεν είναι καλό, η πράξη της, όχι η ίδια!!!!...αυτό λέω στον άντρα μου κάθε φορά, αλλά σαν να το λέω σε τοίχο!!!!.......και τα dvd γιατί τα πήρε ο παλιατζής? απλά πες της την αλήθεια!!!

μια χαρά γραμμ. βάζει, αφού δεν μένει στάσιμη.....έτσι συνέχισε να θηλάζεις....το ότι γκρινιάζει δεν σημαίνει και ότι πεινάει!!! μπορεί να θέλει μόνο την αγκαλιά σου ή.....να θέλει να σωθεί από την αδελφή της!!!! :lol::lol::lol::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιουλια :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

πιαστηκε η καρδια μοθ :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:=((=((=((

καταεχην χρονια σου πολλα :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

τοσο σοβαρος λογος ειναι?

σημεραευκαιρια που γιορταζεις να τα ξαναβρειτε :cry::cry:

σε ειπε χρ.πολλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω τις ειδα τις μετρησεις!

μια χαρα ειναι το βαρος σας!

οπως σου εγραψα και στο πμ τα μωρα πρεπει να εχουν ανακτησει το βαρος σωαματος τους στις 15-20 ημερες...οποτε το βαρος που εχετε παρει ειναι αρκετα καλο!

αν η μικρη βρεχει 7-8 πανες την ημερα τοτε ειστε οκ

υποθετω θηλαζει γευμα και στηθος!

μη σε πιανει αγχος και πανικος...ξεχνα το ξενο γαλα!

δε νομιζω να εχεις αγορασει!

η γκριανια δεν ειναιαπαραιτητα πεινα!

εσυ προσφερε στηθος χωρις ρολοι!

καλε γιατι δεν ειναι καλο παιδι η Ιω?

ΛΟυκια :):):)

τι εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..μπαινοβγαινουμε σαν αγνωστοι πλεον σπιτι κ μονο στον γιωργο μιλαμε :(:(:(:(

με εχει παρει το παραπονο κ κλαιω τρεις κ λιγο..

παω να σας διαβασω,αλλα δε θα σχολιασω..δεν ειμαι καλα..

φιλια σε ολες!

Ιουλία έτσι είναι τα ζευγάρια πότε έτσι πότε αλλιώς, αν δεν υπάρχει καυγαδάκι έστω και σοβαρό κάτι δεν πάει καλά!!!!......είμαι σίγουρη ότι θα τα βρείτε.....πιστεύω ότι όλοι μπορούμε να συννενοηθούμε όταν καθήσουμε και συζητήσουμε πολιτισμένα.....εύχομαι να επανέλθετε γρήγορα στα φυσιολογικά....άλλωστε όπου υπάρχει αγάπη όλα γυρίζουν στο φυσιολογικό!!! :):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί σε κάθε γεύμα δίνετε μόνο το ένα στήθος!!!! :o:o:o:shock::shock::shock: .... όπου έχω διαβάσει περί θηλασμού, λέει ότι πρέπει να προσφέρουμε και τα 2 στήθη σε κάθε γεύμα!!!....τελειώνει το ένα στήθος, ρεύεται και συνεχίζουμε με το άλλο....το ίδιο μου είχε πει και η μαία που είχα για τον Λ.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ρε..εγωσ εθυμηθηκα..μονο στην Αργη δινεις τα κρεντιτσ... :lol::lol::lol:

Ιουλια μου ολα τα ζευγαρια περνανε κριση στις σχεσεις τους...ηρεμισε και θα δεις οτι αργα η γρηγορα θα το ξεπερασετε..

φιλακια πολλα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Ιουλια χρονια σου πολλα κοριτσαρα μου!Ευτυχως ειναι κ η Αργυ γτ θα σε ξενουσαμε.. :oops::oops::oops:

Μη στενοχωριεσαι βρε κοριτσακι..και μη λες πως ειναι σοβαρο...τα σοβαρα δεν προκυπτουν μεσα σε 1 μερα...

ΓΩΓΩ>10000000000συγνωμη αν σε εκανα να αγχωθεις....Μα τι ειναι αυτα που σκεφτεσαι βρε αγαπη μου?Δλδ κατευθειαν τα εβαψες μαυρα κ απελπιστηκες??? :o:o ΓΙΑΤΙ?

Εγω δεν ειμαι γιατρος ουτε γνωστρια..μια μαμα ειμαι κ με το μικρο μου το μυαλο ειπα μια κουβεντα...δε θα το ξανακανω...

Μια χαρα ειναι η μπεμπα σου!100γρ πανω κατω δεν κανουν τη διαφορα(εγω ηξερα πως τα 700 ειναι οκ :oops: )

Και παλι απειρα συγνωμη που σε αναστατωσα χωρις λογο :(:(:(

Αργυ διαφωνω...εγω παντου διαβαζω για γευμα ανα στηθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γευμα και στηθος μπορει το μωρο να παρει και το πιο παχυ γαλα!

αν αφησει το ενα στηθος και δουμε οτι δεν εχει χορτασει τοτε προσφερουμε και το αλλο.. και την επομενη φορα συνεχισζουμε απο εκει που σταματησαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω αποκλειετε να μη ειχε χασει βαρος μετα την γεννα ΟΛΑ χανουν απλα το αναπληρωσε σε λιγες μερες .μπορει να ειχε χασει λιγο και να το αναπληρωσε αλλα οτι εχασε σηγουρα εχασε απλα μπορει να μην φανηκε .

κατα τα αλλα εγω τα βλεπω μια χαρα ανεβαινει σταθερα με τον δικο της ριθμο καθε ευδομαδα ....νορμαλ ειναι .

μην σκευτεσε χαζα για γαλατα και βλακειες μια χαρα τα πατε .αφου το ξερεις και εσυ ,απλα θες να το ακους για να το επιβεβεωνεις .

ιουλια χρονια πολλα (εγω απο γιορτες αστα) θα περασει η μπορα με τον καλο σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα πολλά πολλά συγχαρητήρια :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: περιμένουμε κέρασμα τώρα :D:D

Γωγώ εφόσον κάνει 8 γεύματα την ημέρα και βρέχει και τις απαιτούμενες πάνες δεν νόμίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς, δεν γίνεται και όλα τα μωρά να παίρνουν 1 κιλό το μήνα. Αν και είμαι σίγουρη ότι τον επόμενο μήνα θα πάρει περισσότερο. Και για να σε ξεαγχώσω να σου πώ μετρήσεις της Έλενας?

Γεννήθηκε 3390

4η μέρα 3120

6η μέρα 3000

13η 3170

19η 3340 (με το ζόρι ανάκτηση του βάρους γέννησης)

36η ημέρα 3700

και η παιδίατρος μου έλεγε μια χαρά

Ιουλία αλήθεια σήμερα γιορτάζεις? το ημερολόγιό μου γράφει 19/5 :?:?:?

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!

Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό με τον Χ. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
    • Κι εγώ έχω δει αυτα  που βγαίνουν τα κάγκελα ,γίνεται κρεβατάκι και κοιμάται εκεί ως 6 χρονών..Μου φαίνεται θα βολεύει καλύτερα..τέτοιο σκέφτομαι να πάρω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...