Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.42-Βγες Πανουλη βγες !!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα σας!!

Φρανίτα μόλις σε διάβασα αμέσως αμέσως είπα

Ωπα για εκεί είμαστε B-)B-)B-) (μη βαράτε ρε)

Αλλά μετά λέω περισσότερη ικανοποίηση θα μου έδινε να

ξέρω πως θα δώσω χαρά σε ένα παιδάκι ή μια οικογένεια

με ένα δώρο, φαγητό κλπ κλπ που σε μένα θα κόστιζε λίγα χρήματα ;)

Είμαι στη δουλειά

Σήμερα έχουμε εκλογές σπουδαστικές #-oB-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα δεν ξέρω για το εκπκό σύστημά τους αν είναι καλό εννοώ την βασική εκπση!....αυτό, όμως, που έχω να πω είναι ότι για να γίνεις νηπιαγωγός είναι πολύ εύκολο, ακόμη και εγώ μπορώ να γίνω και μάλιστα το σκεφτόμουν όταν πάει η Ρ. παιδικό: κάνεις ΜΟΝΟ 3 μήνες πρακτική σε νηπιαγωγείο-παιδικό και μετά σε προσλαμβάνουν!!! :o:o:o:o .....σίγουρα στην αρχή μπορεί να μην σου δίνουν ΤΙΣ αρμοδιότητες, αλλά δεν παύει να είσαι κατά ένα μικρό ποσοστό υπεύθυνος για το παιδί...για τον χαρακτήρα του και την συμπεριφορά του.....πολλές φορές είχαν έρθει πιτσιρίκιες 16 ετών για να κάνουν πρακτική!!!!.......ε λοιπόν τώρα εγώ θα πρέπει να ακούσω την άποψη μιας τέτοιας εκπμενης για το παιδί μου?!!!!......στο γκρουπ του Λ. αυτές έχουν αρκετά χρόνια υπηρεσίας, ωστόσο δεν πήγαν σε κανένα πανεπιστήμιο.....δεν έχουν μελετήσει κανένα βιβλίο ψυχολογίας ή συμπεριφοράς (εκτός και το έκαναν από προσωπική τους επιλογή, δεν ξέρω)....να φανταστείς ότι η προηγούμενη διευθήντρια μας είχε πει να μην τους ακούμε :o και ότι το παιδί είναι απόλυτα φυσιολογικό!!!!........το λάθος μας ήταν όταν μείναμε στο ίδιο σχολείο, έπρεπε να είχαμε αλλάξει όταν ήταν ακόμη καιρός.....αλλά τα χρόνια - δυστυχώς - δεν γυρίζουν πίσω για να διορθώσεις τα λάθη σου!!!!

χθες πήρα τα παιδιά και πήγαμε στην παιδική χαρά και έκανε κούνια το μπουμπούκι και ήταν ψηλά και αποφάσισε να κατέβει!!! :o:o:o:o:o .....πάρτην κάτω!!!! :? ...μετά πάει από πίσω από την κούνια του Λ. (που κουνιόταν) και φυσικά χτύπησε, πάρτην πάλι κάτω!!!! :?

ε ωραία είναι στην Αφρική, αν ζεις στην περιοχή για πλουσίους! ;):? ...θυμάμαι όταν είχα πάει να επισκεφθώ τα πεθερικά στο Μπρουνάι, οι ξένοι περνούσαν τέλεια, είχαν τα πάντα.....ο δε Σουλτάνος είχε φτιάξει για τον κόσμο σπίτια να μείνουν και εκείνοι έμεναν σε κάτι πλωτά χαμόσπιτα :o:o:o:o ...αν βρω φωτό θα σας βάλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσάκη περαστικά στον μπαμπά σου, λίγη προσοχή τώρα και εύχομαι να μην του ξανασυμβεί :x

Μαρία περαστικά στην Ιω σου :x .....ρε συ άμα σου πω τώρα ότι χρειάστηκα αρκετό χρόνο για να θυμηθώ πού είναι ο Αγ. Νικόλαος!!! :?:?:?

Νατασούλα ήθελα να σε ρωτήσω:

1. τελικά πώς το έκανες το δωμάτιο της Έλενας? πώς το έβαψες? και

2. πώς της χτενίζεις τα μαλλάκια? βάζεις το μαλακτικό νερό?........

στο μπουμπούκι με δυσκολία της τα χτενίζω, όταν κάνει μπάνιο της τα χτενίζω μια φορά ενώ είναι ακόμη βρεγμένα και μετά την 2η φορά είναι λίγο πιο εύκολο, αλλά πρέπει να της αποσπώ την προσοχή με κάτι άλλο, π.χ. παιχνίδι!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ το δωμάτιο αποφασίσαμε να το βάψουμε 2 τοίχους λαχανί και 2 τοίχους γκρι-λιλά (απαλή απόχρωση) και πάνω σε αυτόν θα κολλήσουμε αυτοκόλλητα με θέμα το διάστημα. Την κουκέτα θα μου την φέρουν μέσα Ιουνίου και το γραφείο με την βιβλιοθήκη μάλλον θα τα κάνω τον Σεμπτέμβριο. Όταν τελειώσει θα σας βάλω φώτο.

Την Έλενα την χτενίζω μόνο όταν την λούζω και της βάζω στις άκρες σπρευ μαλακτικό. Όταν είναι στεγνά δεν υπάρχει περίπτωση να τις τα χτενίσω πρέπει να τις τα βρέξω και να βάλω σπρευ. Πολύ ζόρι τραβάμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο σχολείο του Λουκά δεν υπάρχει δηλαδή καμία νηπιαγωγός που να έχει πάει Πανεπιστήμιο????????????????

Στο Πανεπιστήμιο δηλαδή δεν υπάρχει σχολή νηπιαγωγών???????

Αυτή είναι η νηπιαγωγός του Μιχάλη

http://www.psichogios.gr/site/Authors/show?aid=661

έγραψε αυτό το μυθιστόρημα πρόσφατα κι έχει πάρει πολύ καλές κριτικές, θέλω να το πάρω να το διαβάσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμας!

Περαστικα στο μπαμπα σου μητσακι μου!

Και στα παιδακια που ειναι αρρωστα!

Αντε να ερθει καλοκαιρι μπας κ ηρεμισουν λιγακι τα μικρακια!

Λινακι μου ελπιζω να μη σε στενοχωρησα..δε σε εκραξα μωρε... :(

Ξερεις τι συναρπαστικο σκεφτηκα?Τωρα που δε δουλευεις μπορουμε να πηγαινουμε κ θαλασσα με τα νινακια μας!!!! :D:D:D

Τονια μου μισοπατριωτισσα :P φετος εχω κανει σχεδια!αλλα του χρονου θα ηθελα πολυ να ερθουμε κρητη!Και ακομα οταν μεγαλωσω λιγακι(γερασω δλδ) θα ερθω μονιμα στην Κρητη!Εκεινη την αισθηση που μου προκαλει η Κρητη δεν ξεχνιεται...σαν κατι να με τραβαει σα μαγνητης..σαν να ανηκω εκει!

Ερη βαλε μας φωτο την πουκαμισα! :P:D

Δε θυμαμαι τιποτα αλλο,σορρυ! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Μιτσακι μου γλυκο περαστηκα να ναι ..ευτυχως δεν ηταν κατι σοβαρο

Ερη εγω θα την εβαζα…και σηγα..γιατι και η δικη σου πουκαμις ατης βιτρινας είναι ειμαι σηγουρη…

Αφροδιτη εχεις πολύ καλη πεθερα…δεν χρειαζετε τοσο να τα κανει, φτανει μονο και πουτα ειπε..αλλα καλα σου ειπε…κατσε μη κουραζεσαι..εχεις να κουραστεις μετα με 2 παιδια.

Και μην αγχωνεσαι για τη γεννα ρεεεεε…θα γεννησεις..τι στο καλο θα το χωνεψεις..ειπαμε παρτο αποφαση και χαλαρωσε..

Ξερω είναι δυσκολο γιατι δεν αντεχεις άλλο και εχεις σκασει και πονας..σε καταλαβαινω απολυτα – γιατι και εγω ποναω απιστευτα- αλλα δεν εχεις επιλογες..χαλαρωσε και απολαυσε το …οσο μπορεις!!!!

Εμεις με τον ΧΡιστοφορο τωρα και τωρα μαθαινουμε να τρωμε τα σνακ στο τραπεζι.

Είναι δυσκολο πιστευω ειδικα για ένα παιδι που δεν τρωει τιποτα η τρωει λιγο να κανει ςολα οσα σου λενε τα βιβλια και οι εκπαιδευτικοι…

Καλες χρυσες οι συμβουλες..αλλα όταν δεν τρωει τιποτα, πιστευω και τηλεωρασει θα αναψεις προκειμενου να φαει, και θα το αφισεις να τριγυρναει με την μπανανα ανα χειρας.

Αμα εχεις ένα παιδακι που τρωει τωτε καθεσε να το μαθεις να τρωει σωστα…

Εμενα ο δικο ςμου πχ τωρα θελει να τρωει μονος του..δεν θελει να του δινει άλλος να φαει..καθετε στο καρεκλακι ΟΚ..αλλα γινετε χαλια και ο ιδιος και ο χωρος γυρω του… ε τι να κανουμε…μετα θελει καθαρησμα

Νατασουλα αμα ηξερα ότι εχεις τετοιο κολλημε με το σηδερο θα σου εφερνα το δικο μου βουνο …3 ωρες σηδερωνα χτες!!!!

Λινα μου φιλακια πολλα..καλα να περασετε σημερα στον καφε..αμα σταματισω και προλαβουμε θα κανονισουμε ένα μεσοβδομαδο καφεδακι να σας δω ελπιζω να μη φυγετ εολες διακοπες τον Ιουλιο!!!

Καλε θουθου που είναι η Νατασα;;;;

Φρανιτακη μου δε τη μπορω αυτή τη νοοτροπια…

Καλα φυσικο είναι να λατρευουν την Αφρικη…γκρρρ..κηφινες!!!

Εγωισμος και υπεροψια το λεω αυτό..και δε μου αρεσουν καθολου μα καθολου ι υπεροπτες ανθρωποι

Δε θα πω τιποτα άλλο γιατι θα τα παρω!!!

Θα σα ςπω τα δικα μου σε λιγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια .

πω πω χθες το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω γιατι μου ερχοταν να κανω ....εμετο...

δεν ηταν η κλασικη καουρα αλλα ανεβαινε κατι :?

ευχομαι να μην σας αηδιασα πρωινιατικα :roll::oops:

εγω οταν διαβαζω "πουκαμισα" μου ερχετε στο μυαλο η δεκαετια του 80 .....εκεινες οι αθλιες πουκαμισες ...δεν ξερω τι εννοεις Ερη ....ευχομαι οχι εκεινες :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αργι ...την χτυπησε η κουνια του Λουκα?ειναι καλα ?

του Μανωλη εχει μεγαλωσει πολυ το μαλακι ...κανει και μπουκλα ...δεν θελουμενα το κοψουμε αλλα μοιαζει με κοριτσι ....και ειναι παντα αχτενιστος ....αλλα ειναι τοσο γλυκουλης με μακρυ μαλι !!!

μπορουμε και τα πιανουμε και κοτσιδακια :D

δεν μπορω να βαλω και καμια φωτογραφια να δειτε ...δεν καθετε πια να βγει ...εχω καιρο να εχω καποια φωτογραφια που να μην ειναι κουνιμενη και να κοιταζει την καμερα :(

χρυσα κοιτα ποια μιλαει :lol::lol::lol::lol: ηρεμησε και εσυ ,τιποτα δεν θα παθεις μην λες χαζαμαρες :P οπως και να βγει απο εκει μεσα δεν εχει σημασια ΞΕΚΟΛΛΑ εσυ να το μωρο να εισαστε καλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα καλημερα

Κοριτσαρες μου...Τσαχπινομελαχροινο ....

Οχι καρδουλα μου....δεν με στεναχωρησες...

Αλλα καιγω εεεεε...σαν γραμματεας..τελεια

Η ιδεα σου...μπανακια θαλασσιτσα...ΣΟΥΠΕΡ

Τουλαχιστον να την χαρω την ανεργια μου :lol:

Νατασσουλα το δωματιο ακουγεται πανεμορφο

και γω σε λιγο καιρο με βλεπω να χρειαζομαι μαλακτικο

Μπουκλωτα ειναι τα μαλακια της δεν μπερδευονται βεβαια ακμη πολυ

Και γουσταρει το χτενισμα...

Αφρουλα ο μαλλιας σου ακουγεται κουκλακι....

Μου φαινεται οτι ο μικρος ααγανακτησε και θελει και

Αυτος να βγει...και για αυτο ανακατευεσαι..

Αργι ευτυχως ολα καλα...δεν χτυπησε πολυ?....

Φρανιτα σαν ταινια ειναι η ζωη σου...

Η κανω λαθος?;;;;

Σεσιλοχρυσο....νομιζω πως αν αντεχεις εσυ

Θα πιουμε πολλους καφεδες....

Διακοπες εγω μαλλον απο Αυγουστο....

Και συμμαζεμενες φετος...

Αχ Τονια μου περυσι ηρθα Κρητη...τη λατρεψα..

Και γω θα θελα να ζω εκει....πιστευω οτι εισαιμπολυβτυχερη..

Σε ποια πολη μενεις....;;;;;ζηλευωωωωωω....

Κοριτσια η Αναστασω εχει δικιο...

Η Κρητη σου βγαζει αλλο αερα...

Παναγιωτα ερη γωγω μαρια κατερινα βικυ .....και

Οοοοοποια αλλη κουκλαρομαμα ξεχνω...ΦΙΛΟΥΡΕΣ

Αααα ο καφες αυριο ειναι..εκτος αν ηταν σημερα.... :o

Εγω τωρα μαγειρευω καιμθελω νακανω και μπανιοοοο

Μακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο πιστεψε με δε με νοιαζει το πως θα βγει..ειλικρινα..απλα αυτη τη φορα φοβαμαι..και μαλιστα πολυ...και δεν ξερω γιατι φοβαμαι

και αμα ειναι παλη να μη δω το μωρο και να με πιασουν τα κλαματα...

τεσπα..

ειμαι πολυ καλυτερα..με εχει βοηθησει αρκετα το ολο θεμα με τον ψυχολογο και τη γιογκα..ειδικα με τις αναπνοες..πωπω...αμα με πιανει ταχυπαλμια εφαρμοζω αναπνοες και ηρεμω.

Η μανα μου χτε ςμε ρωτησε ποτε εχω προγραμματισει τη γεννα...δε με στιριζει καθολου σε αυτο και θελει οπωςσδηποτε να ξανακανω καισαρικη και με σταναχωρει αυτο - που δε με στιριζει.

Αργυρουλα μου τι επαθε ρε συ η Ρεα..α..ειναι πολυ ζωηρη!!!

Αφρο και ο Χριστοφορος ειναι μονημος αχτενηστος..δε χτενιζονται τα μαλλια του με τιποτα

Ρε παιδια..σημερα παλη ξυπνησε στις 3 και ηταν επι ενα 2ωρο αυπνος....

τι στο καλο εχει παθει μου λετε;;;

Οταν γυρησα χτες ετοιμαζοταν να παει με τη γιαγια του βολτα και με ειχε γραμμενη τελειως..ουτε να με αγκαλιασει ηρθε..

τον εβλεπα απο πανω που ετρεχε και ηταν μια χαρα..οποτε σηδερωσα και εκανα το τελευταιο σακουλακια πο τις περσυνες μπαμιες εβαλα και πλυντηριοπ πιατων συμαζεψα..

ανεβηκα με τον Οδυσσεα κατα τις 8:30 αφου ειχε φαει κατω γιαουρτι με μπισκοτο..μετα παιξαμε ολοι μαζι και ηταν πολυ γλυκας γιατι μας αγκαλιαζε και ξαπλωμε μαζι μας ε μετα εκανε μπανιο και νανι...

δεν ξερω ρε παιδια..λετε να καταλαβαινει..και τι καταλαβαινει;;;;...οταν ξυπνησε ειδα λιγο βουλομενη μυτουλα την καθαρισα εβαλα και τον ιονιστη- υγραντηρα του εκανα και γαλα..αλαλ δεν ξανακοιμηθηκε..μεχρι τις 5 και κατι ηταν ετσι..τον πηρα μαζι μας..ερχοταν και μια εκανε αγκαλια τον οδυσσεα μια εμενα..

ειμαι οπως καταλαβατε πτωμα...δε ξερω πως θα αντεξει ο καημενος ο Οδυσσεας να δουλεψει σημερα γιατι θα παει και σε μια αλλη δουλεια μετα και θα γυρισει αργα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα να μπω μια καλημερα :D:D:D:D:D:D

ευχομαι να ειστε ολες καλα :D:D:D

εγω ξεπατωνομαι στις δουλεις αλλα που θα παει θα τελειωσουν

βασικα εχω την μικρη και οταν την αφηνω στη πεθερα τοτε κανω κατι μετα την ταιζω την κοιμηζω και μετα δεν εχω και τοσο κουραγιο αλλα θα τελειωσουν που θα παει

σημερα δε με βλεπω να κανω τιποτα θα ερθει μια φιλη μου να παιξουν οι μικρες

της ειπα οτι καθαριζω αλλα λεει ε για λιγο και τι να ελεγα

δεν πειραζει ας κανω ενα διαλειμμα ;);)

αργυρουλα αμαν βρε την μικρουλα σου

ελπιζω να μην χτυπησε πολυ

χρυσα μην φοβασαι βρε

ολα καλα θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν γιορτάζει, αλλά σήμερα είναι της Ιουλίας!!! :roll::roll::roll:

Ιουλία Χρόνια Πολλά ό,τι επιθυμείς :D:x

Συμπεθέρα ξενιτεμένη τι κρεβάτι ψάχνεις για τον Κωστή και δεν βρήκες? τίποτα δεν σου άρεσε?

επίσης η γνώμη μου είναι να φορέσεις κάτι που εσύ θα νιώθεις άνετα και ωραία...να μην νιώθεις ότι θα είσαι overdressed ή underdressed ;) ....και τι που το φόρεσες στην βάφτηση του παιδιού σου? μήπως και οι άλλοι το ξέρουν? :lol::lol::lol:

Νατασούλα η δικιά σας είναι μορφωμένη....τέτοια μόρφωση δεν έχει καμμιά εκεί μέσα!!!!, αλλά έχουν άποψη!!!! :evil: ......ωραίο ακούγεται το δωμάτιο :D

καλέ τι να πάθει το μπουμπουκάκι μου? είναι σκληρό καρύδι!!!!....στο έδαφος έχει πριονίδι έτσι έπεσε στα μαλακά!!! :lol::lol::lol: ....πάντως αμέσως ήρθε σε μένα να της δώσω φιλάκι :x:x και μετά μου έδωσε και μένα ένα!!! :x:x

σας είπα? σήμερα έχω οδοντίατρο :-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s ....θα μου ανοίξει το χαλασμένο δόντι να δει μήπος και μπορεί να μου το φτιάξει!!!! :? οϊμέ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο γιορτάζει η Ιουλία 19/5 όχι σήμερα....

Άφρο πως είσαι σήμερα, καμιά ένδειξη τοκετού ?????

Άντε ξεκινήστε να στέλνετε τα ασιδέρωτα, εγώ θα σιδερώνω κι εσείς θα μου κάνετε τις άλλες δουλειές θέλετε? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Λίνα σταμάτησες ήδη από την δουλειά? Τελευταία μέρα σου το είπαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουαου...αυτο ειναι που λενε κοινωνικες ανισοτητες!!!!

Ρε παιδια..μας τα εχουν πριξει με τον Στροσ Καν...

ελεος δηλαδη...

αφου βρομαει απο μακρια οτι ειναι στιμενο..

ειναι οτι ειναι και αυτος μπερμπαντης γυναικας αλλα ηλιθιος και μαλιστα τοσο ηλιθιος δεν πιστευω να ειναι..

και επιτιδες το στησανε στην Αμερικη και οχι πουθενα αλλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια..

τι κανετε?

δε τα διαβασα ολα./..

λινααααααααααα..καλε 11 ξυπνατε? :o:o:o:o απο τι ωρα?αναστασια ακους??????????? :o:o:o:o:o:o:o:o

κατερινα ξες τι λινα κ τη αναστασια? :roll:

φρα σε φιλω..ολα καλα?

τονια εγω παλι δε νομιζω να ει αιμικρος γιατ η πανα..μιλαει τα λεει ολα κ συννεοουμαστε..οποτε δε νομιζω να μη δε μπορει..οποτε χαλαρα κ οποτε..δε πεζω..απλως τον εχω βρακι.3 το βρισκω υπερβολικα αργα..

φιλια σε ολες..

ααααααααα αργι ειδα τη φωτο..ΚΥΡΙΑΑΑ :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

το βραδυ ξυπνησε 3 ο θοδωρης κ ηθελε να ερθει σπιτι..κλαααααααααμα..οκ εκανα μαλακια κ ξημερωματα το περνω μαζι μας για να κοιμομαστε παραπανω..αλλα αυτος με το που ξυπναει θελει σε μας..δευτερη φορα κανει στις 3 να θελει σε μας..οποτε καθομουν κ εξηγουσα οτι θα το παρω πιο μετα..κ το νινι κ η μπεμπα της νατασας κοιμουνται με τη μανουλα γτ ειναι μικρα κ

η ειρηνη αναστασης ελενα γιωργος αννυ κτλ στα δωματια τους..

ε με τα πολλα του εδωσα γαλα :twisted: κ κοιμηθηκε :idea::idea::idea::idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδια..μας τα εχουν πριξει με τον Στροσ Καν...

ελεος δηλαδη...

αφου βρομαει απο μακρια οτι ειναι στιμενο..

ειναι οτι ειναι και αυτος μπερμπαντης γυναικας αλλα ηλιθιος και μαλιστα τοσο ηλιθιος δεν πιστευω να ειναι..

και επιτιδες το στησανε στην Αμερικη και οχι πουθενα αλλου

διότι εκείνος είπε ότι το δάνειο που πήρε η Ελλ. από την ΕΕ το έδωσε όλο στις ΗΠΑ!!!!

Θούλη ξυπνώ κατά τις 3.15 το βράδυ και βλέπω μια μικρή φατσούλα να με κοιτά :lol::lol::lol::lol: ....ήταν το μπουμπούκι, της λέω πήγαινε για ύπνο πάλι, εκείνη πήγε στα πόδια μας και ήθελε να ανέβει επάνω, τελικά την έβαλα πάλι στο κρεβάτι της!!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργη πολυ Ουαου η κρεβατοκαμαρα!!!!!

Και μεγαλη και ανετη!!!!

Δεν ειναι μονο αυτο που ειπε..γεννικα δεν τον πολυθελουν ειναι πολλα στη μεση..ειναι και οι προεδρικες εκλογες στη Γαλλια..ε δεν θελει πολυ μυαλο γι ανα το καταλαβεις.

Ουτε τον Μπιν Λαντεν κανανε τετοιο ρεζιλικι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!! :)

Μα ποσα ειπατε σε μια μερα? :o:o Σας διαβασα στα πολυ πολυ πεταχτα! Δεν υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να διαβασω τοσες σελιδες.! Θα αρχισω να βαζω και εγω τετοιες φατσουλες :twisted::twisted: σαν την Θου νομιζω! :lol::lol:

Δημητρουλα περαστικα στον μπαμπακα σου! Προσοχη θελει τωρα και ολα θα ειναι οκ.

Θου εστρωσε ο Ντοντος στον υπνο? Τι καλα!! Και εγω πιστευω πως δεν ειναι μικρος για εκπαιδευση. Αρχινας απο τωρα και μπορει να παρει καιρο μεχρι να μαθει.

Ρε Αργι τι βλακειες λενε στον παιδικο οι δασκαλες? Πω πω αν αρχισουν να μου λενε και μενα τετοια οταν παε η Ε. στον παιδικο θα γινεται χαμος! Θα τις απανταω αναλογως! Καλα κανετε και δεν θα τον πατε στην κλινικη τον Λ. μια χαρα παιδακι ειναι. Ελεος πια με την βλακεια τους!

Αφροδιτουλα μου πως εισαι σημερα? Χαλαρωσε βρε και απολαυσε οσο μπορεις τις τελευταιες μερες! Οπου να ναι ερχεται ο Πανουλης!

Χρυσακι μηπως περναει κανενα αλμα ο μικρος? Κανενα δοντακι? Ζορι παντος να ξυπναει τετοια ωρα.

Τονακι μου και εγω πρωτη φορα ετρωγα σουσι και πριν τα ιδια με σενα ελεγα αλλα τελικα ειναι ωραιο ρε! Μυριζει θαλασσιτσα και εκτος αυτα με ψαρακι εχει και αλλα με λαχανικα σε διαφορες γευσεις. Να δοκιμασεις! Τα μικρα καλα? Αχ ποσο θα θελα να ερθω και εγω Κρητη. Το ονειρο μου ειναι!

Χθες πηγαμε Ανοβερο να δηλωσουμε την γεννηση του μικρου στο προξενειο και μετα μας ειχε μια φιλη τραπεζι. Πολυ ωραια περασαμε. Σημερα το προγραμμα εχει βολτιτσα σε λιγο και μετα φαγητο σε κινεζικο. Ας παω να κανω καμια δουλεια πρωτα ομως μην τα εχω για το απογευμα. Φιλια σε ολες! :YMHUG::x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα Χρύσα και βέβαια δεν είναι δικιά μας!!!! :lol::lol: είναι ένα από τα ακριβά δωμάτια ενός πολυτελούς ξενοδοχείου στο Μπρουνάι!!!! :D

Λενάκι γιατί πρώτη φορά θήλασες δημόσια? την Ειρήνη δεν την θήλασες καθόλου?

επίσης δεν φοβήθηκες με το σούσι? εννοώ λόγω Φουκοσίμα, πώς ξέρεις από πού έρχονται τα ψάρια?

και εμείς θέλαμε να πάμε αλλά αυτό μας κράτησε!!! :?

και μένα μου αρέσει το σούσι!! ;)

πολύ ασιατικό έπεσε χθες σούσι, σήμερα κινέζικο, άντε αύριο ταυλανδέζικο!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Οι Ελληνες δεν μπορεί να συνταξιοδοτούνται πριν τους Γερμανούς ... να κάνουν πολλές διακοπές ... κι οι Γερμανοί πιο λίγες, δήλωσε η Αγκελα Μέρκελ"

Μπορουν ομως να παιρνουν τα μισα λευτα απο εναν Γερμανο ιδιωτικο υπαλληλο...να πληρωνουν διπλασια τα

Γερμανικα προιοντα..και να παρεχουν παμφτυνες διακοπες σε γερμανους πολιτες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου...χαχα ας γελασω...

Απο τις 7ειμαι ξυπνια....

Απλα δεν μπηκα νωριτερα.....

Την Κατερινα δεν την γνωρισαμε ακομη.

Αλλα την Πεμπτη θα σας γνωρισω μεωτο καλο.

Νατασσουλα μου...ναι με απελυσαν την

Παρασκευη και την ιδια μερα εξαφανηστηκα...

Περιμενω να υπογραψω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...