Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.42-Βγες Πανουλη βγες !!!


Recommended Posts

Ελα τονια ηρεμησε...αμα ειχε αλλεργια θα στο εβγαζε και πιο νωρις..πιθανων ειναι κρυοματακι..

Εγω ξερω γυναικες που παιρνουν συνηθως 50 ευρω και δουλευουν περιπου 7-8 ωρες

Αυτην που επαιρνα εγω τοσα επαιρνε και μου εκανε καθε φορα μπαλκονια τζαμια μπανιο και σηδερωμα και ενα γρηγορο ξεσκονησμα και σφουγγαρισμα.

Αργη σοβαρολογεις ρε..μια χαρ εισαι,..αλλα σε καταλαβαινω..και εμενα τα 50 μου λειπουν πολυυυυυυυ...

ελπιζω μονο και σοβαρα σας το λεω να μην εχει καμια αλλεργαι ο μικρος..γιατι αμα στερηθω και μετ ατο φαη δεν προκειτε ποτε να κανω διαιτα και θα μεινω μια ζωη χοντρη!!!

Γωγω να ξερεις πως τετια συμπεριφορα τωρα ειναι αναμενομενη...τα ιδια κανει και ο φοφος...θελει νερο πχ στο μπιμπερο και ουρλιαζει αμα του δινω το ποτυρακι..του το αφινω στο τραπεζι και λεω αυτο ειναι το νερο αμα θες πιες..και γεννικα τα κανει κατι τετοια...απ'οσο διαβασα στο βιβλιο τετοια συμπεριφορα σε ηλικια 2-3 ειναι τυπικη..γι'αυτο και τα λενε terrible 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

7μερων 210μλ;;;;;;;;;;!!!!!!!!!! :shock::shock::shock: απαπαπα ασυμφορη!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Γωγω μου μπορω να σου δωσω και το βρακι που φοραω με ολη μου τη καρδια κι ας μην εχω αλλο..αλλα αν μου τη κανεις γινομαι τοσο μεγαλη σκυλα που δε λογαριαζω τιποτα!!!! :evil: Δε κανω ποτε κατι περιμενοντας ανταλαγμα προς θεου,αλλα δε θελω και μαλακιες πισω απο τη πλατη μου!!!!Δεν αντεχω την αδικια με τιποτα!!!! καλη με τους καλους και κακη με τους κακους! ;)

Τη συγκεκριμενη τη βοηθαω οσο μπορω γιατι ειναι καλη μωρε...εχει και 3 παιδια,ειναι και πολυ ευγενικη,προθυμη κτλ,αλλα αν μου κανει καμια λαμογια δε το χω σε τιποτα να τη στειλω πακετο πισω στην Αλβανια!

Θες 10 να χασεις ε;;;και μπορεις ρε συ τωρα με το θηλασμο;;;;δε ψωμολυσσας;;;;εγω δε μπορω να κανω καλα το στομαχι μου απο τη πεινα!!! :oops::oops:

Α και κατι αλλο που ηθελα να σε ρωτησω...με το τσιγαρο τι κανεις;;;αντεχεις;;; εγω εσπασα και κανω μεχρι τα 5 που λενε οτι δεν ανιχνευονατι στο γαλα... :oops::oops::oops:

Μακαρι Χρυσακι μου γιατι δεν ειμαι για αλλη πιεση τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!!!Ριξαμε εναν υπνο...Μα εεεεναν υπνο!!!

Το ειχα αναγκη αφου η Αννυ παλι ειχε ζορικο βραδυ!

Εδω κ μερικες μερες λεει μια κακια λεξη...προσπαθω να την αγνοω σαν να μη συμβαινει τπτ και να μην τη λεω εγω(απο εμας την ακουσε)...Το "γαμωτο"...Το αναφερω για να γελασουν οι ποντιες!Το λεει "γαμωσε" :lol::lol::lol::oops: Αααααχ καλα να παθω!Τον Α ελεγα να προσεχει κ εγω τιποτα! :oops:

Δεν τα διαβασα ολα ακομη...!

Αργυ πιο πολυ με στενοχωρει οτι δεν μπορεις να συννενοηθεις με τον αντρα σου και να δειτε απο κοινου τι κ αν πρεπει να γινει :( ...Ενιωσα λιγακι την απελπισια σου,τον περιορισμο σου...

Βικυ περαστικα σας.Πολυ δυσκολη η κατασταση με τις αλλεργιες...

Χρυσουλι χαιρομαι να σε διαβαζω!Τα λες πολυ ωραια!

Η γνωμη μου ειναι πως ειναι θεμα χαρακτηρα παιδιου...οσες φορες προσπαθησα να ερμηνευσω τη διαθεση ή τη συμπεριφορα της Α σε σχεση με αυτη ενος ενηλικα(πχ μελαγχολια στο βλεμμα κλπ) καταλαβα πως ειναι λαθος κ δε βγαζει πουθενα :?

Λενακι μου οι περισσοτερες 2οεγκυουλες που εχω ακουσει φουσκωσαν πιο γρηγορα... :? Ε φτανει κ εσυ βρε σεξουαλα με τις στενες-κοντες φουστιτσες! :lol: Ασε που στις μπεμπες στρογγυλευει η γυναικα! ;)

Κατερινακι φυσικα να ερθεις την πεμπτη!

Εγω θα περασω να παρω Λινα-Σοφια και κατα τις 11.30 θα ειμαστε εκει...Μαλλον να παμε για εναν καφε στον παιζωτοπο πρωτα γτ η Νατασα θελει να χαλαρωσει με καφε...και με τα μωρακια μας θα ειναι δυσκολο σε καφετερια κανονικη...Μετα βλεπουμε!εχω σχεδια για βολτες και φαγητο...βεβαια μονη μου τα κανω!!! :lol:

Γωγω διαβασα λιγο απ'το σεντονι σου :lol: ...Τωρα θα παω για το υπολοιπο!Δεν ξερω τι αλλο γραφεις κ τι σου λενε τα κοριτσια αλλα....600γρ νομιζω ειναι λιγα ρε συ...

Παω να συνεχισω...

Ειδε καμια τη Μαγδα????Στο καλο...Νομιζα πως χθες θα επεστρεφε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Χρυσακι μου 7-8 ωρες για να κανει μονο αυτα;;;; εμενα σε 3 κανει μπαλκονια,τζαμια(οχι παντα) σκουπισμα,διπλο σφουγγαρισμα και τη ντουζιερα στο wc γιατι γεμιζει αλατα και δε μπορω τη μυρωδια του βιακαλ! και τις περισσοτερες φορες τελειωνει στις 2,5 ωρες αλλα εγω τις δινω κανονικα για 3...α και οχι πασαλειματα,καλη δουλεια! ;) ενταξει εγω τα εγλυφα περισσοτερο αλλα κι αυτη πολυ καλα τα κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα :D:D:D

τι κανετε?

εγω καλουτσικα ειμαι λιγο πιασμενη απο τις δουλειες αλλα πρεπει να γινουν :cry::cry::cry::cry:

τωρα καθησα λιγο απο ολη τη μερα

η μικρη παλι στην πεθερα :cry::cry::cry::cry: σημερα την κοιμησε αυτη λιγο ζοριστηκε αλλα κοιμηθηκε

θελω να τελειωνω με αυτες τις δουλειες :evil::evil: βεβαια το ενα καθαριζω το αλλο λερωνεται αλλα τι να κανω

το χω παρει αποφαση οτι ποτε δεν θα μπορω να εχω το σπιτι οπως πριν την μικρη :?:?

λιγο σας διαβασα και θα σχολιασω οτι θυμαμαι :roll::roll:

μπεμπουλα δεν εχεις παραπονο ε πληρη αναφορα σου εδωσα :D:D

ειναι φαση μωρε με την μεγαλη σου

ειναι και το καινουργιο μωρακι ειναι και η ηλικια και τα κανουν αυτα

και η δικη μου μερικες φορες αντιδραει ετσι και εννοειτε μου σπαει τα νευρα αλλα προσπαθω να μην δινω σημασια :evil::evil:

οσονα αφορα την πανα ξερω πως το μωρο πρεπει να ειναι στα μισα κιλα που γραφουν οι πανες

πχ αν το μωρο ειναι 4 κιλα οι πανες να γραφουν 3-6 καπως ετσι

και εγω κοριτσια θα ηθελα μια μονοκατοικια με μεγααααλη αυλη αααχχχ ποσο θα το ηθελα αλλα.... :?:?

ρε αργυρω πανε καλα αυτοι οι εκπαιδευτικοι?το εχω ακουσει οτι στην γερμανια ειναι πολυ αυστηροι οσον αφορα την εκπαιδευση αλλα οχι και σε αυτο το σημειο

σε γιατρο να πανε αυτοι

παιδακι ειναι και λογικο να αντιδρα ετσι οταν του παιρνουν πραγματα

ευτυχως καταλαβε και ο αντρας σου

εχω ενα φιλικο ζευγαρι που μενουν γερμανια(ελληνες)ο αντρας μεγαλωσε εκει η κοπελα εδω

και ο αντρας της ειναι πιο κολλημα σε κατι τετοια πραγματα

εγω δεν συμφωνω στα περισοτερα αλλα στο παιδι του ο καθε ενας οπως θελει συμπεριφερεται ;);)

αυτα θυμαμαι :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω αυτο που περιεγραψες το κανει και ο μανωλης .....τον μπαμπα του τον κανει ετσι οτι θελει ....εμενα παλι ...θα του δωσω μια -δυο αντε τρις επιλογες απο εκει και περα θα παρει τον πουλο (οπως εκανες και εσυ) θα καταληξω μονη μου σε μια επιλογη και θα του την δωσω .

ευτυχως ο Κ συμφωνει με αυτο που κανω απλα μου εχει πει οτι αυτοσ δεν μπορει ,ετσι μου ζηταει εκεινη την ωρα η βοηθεια η σημβουλη (για να μην ενδωσει) η με αφηνει να επεμβω εγω .Απο μονος του δεν μπορει να το κανει :roll:

να πω την αληθεια δεν θα ηθελα 200τμ σπιτι αν δεν μπορουσα να εχω βοηθεια για το καθαρισμα :?

μια φιλη μου στην καβαλα μετακομιζει σε 180 τμ με ενηκιο 300 ε!! :o:o:o (εχουν πεσει παρα πολυ τα ενοικια λογο ανεργειας) βοηθεια επι πληρωμη δεν μπορει να εχει και εχει και 2 παιδια 3-2 χρονων .

εγω δεν θα μπορουσα να ανταπεξελθω σε τοσο μεγαλο σπιτι .....

θα ηθελα αυτο που εχω να ηταν 30 τμ περισσοτερα (δηλ 100τμ) για να ειναι πιο ανετο το σαλονι και μεγαλυτερο το μπανιο ....κατα τα αλλα μια χαρα ειναι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου καλα ειμαι ,συσπασεισ πολλες δεν εχω ...σημερα ισως και καμοια :? αλλα δεν καταλαβαινω και τοσο και τον μικρο και με αγχωνει λιγο ....οριακα ειμαι στισ 10-12 κινησεις την μερα ....θα δειξει σημερα ....

το ξερω οτι δεν εχει χωρο αλλα φοβαμαι ....απο την πεμτη και μετα καθε μερα και λιγοτερο σε ολλα ....

κατα τα αλλα οτι δεν μπορω να παρω τα ποδια μου οτι κουραζομαι στο πιτσ φυτιλι αυτα καθε μερα και χειροτερα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως λες δεν ειχει χωρο που να κουνηθει το καημενο

στον γιατρο ποτε ειναι να πας?λογικο να κουραζεσαι ρε ενα μωρο κουβαλας και ο οργανισμος εξαντληται απο πολλα ;);)

σε λιγες μερες θα φυγουν ολα αυτα και θα ηρεμησεις

θα εχεις το μωρουλι σου αγκαλιτσα

τον μεγαλο ποιος θα τον κραταει οσο θα εισαι στην κλινικη?μετα θα εχεις βοηθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα μου τι εγινε?Γτ ακουγεσαι τοσο χαλια?Πεσαν ολα μαζεμενα?Ανεβα κοριτσακι κ μη χανεις το υπεροχο χαμογελο σου!

Τονια εχεις πολυ γελιο ρε μισοπατριωτακι!!!!!! :lol::lol: Σιγα μη μου λειψει η πεθερα!1000 Αλεξ φερε μου!Το προτιμω!(δεν μπορει...θα ειχει κ τις γλυκες στιγμες του! :D )

Τα παιδια που δεν εχουν γονεις διπλα ή "διπλα" τους,τους αναζητουν πιο πολυ και λενε τα καλυτερα...ειναι που προσπαθουν (ισως κ ασυθναισθητα) να κερδισουν την αγαπη τους...Δεν εχετε δει κ παραδειγματα σε ενηλικες?Αυτο που λενε οι παλιες πως "πουτ....α ηταν η μανα της και αυτη την εχει κορωνα στο κεφαλι της" ;):o

Αφρο πολυ σωστη σε βρισκω κ ας ειναι δυσκολο καμια φορα να εισαι σταθεροις...Δλδ οκ...ποσο να αντεξει η δολια μανα να εχει μονο αυτη το ρολο της "κακιας"...Γτ οταν το παιδι κολλαει καπου πρεπει να αντεξεις το κλαμματακι του για να ξεκολλησει(πχ να μην φυγει απο της γιαγιας,να μη βγει απο το μπανιο)

Χρυσα δεν καταλαβα ποιοες ειναι αυτες που θα σου πουν και τι θα κανεις με τα λεφτα σου? :o Δεν παει καλα ο κοσμος!Τους βαρεσε η "κριση" κατα κεφαλα!Τροχονομο στο βρακι μας κ στο πορτοφολι μας θα βαλουμε?

Κοριτσια για το καροτσι που λεω στην Ιουλια...Νομιζω πως δεν ειναι λογος να πιεσει το παιδι που δεν ειναι καν 2 ετων!Κ εγω την παω απειρες βολτες με τα ποδια αλλα οχι με το ζορι!Δλδ θα τα εκπαιδευσουμε για τουαλετα,φαγητοκλπ κκλπ ΚΑΙ για το καροτσι??? :?:?:? Τεσπα!Γνωμη μου ειναι να μην πιεστει χωρις λογο ενα μωρο!Αν η φιλη Ιουλια ειχε κ αλλους λογους τοτε θα ελεγα οκ! ;)

Αχ βρε Τονια μου :(:(:( Μη σκεφτεσαι ετσι για το μπαμπα σου...Αυτα ειναι γραμμενα :?:?:? Αλλωστε δε νομιζω πως θα προτιμουσε να κανει τη ζωουλα του αλλιως!Φανταζομαι πως ειναι τεραστια χαρα να φτιαχνεις το σπιτι του παιδιου σου!Να το βοηθησεις οσο περισσοτερο μπορεις...!(αν και εγω-ειπαμε- θα φαω τηνανυπαρκτη συνταξη μου σε γουστα κ ναρκωτικα :lol::P )

Γωγω την αλλαζεις το βραδυ? αν οχι ειναι φυσικο να βγαινουν τα τσισα.

Μα ποσα εγραψα και εχω κ συνεχεια?????? :shock::shock::shock:

Τονια ετσι νιωθω κ εγω!Δινω τα παντα...οχι μονο το βρακι αλλα και χερι-ποδι-ματι σε δικους μου ανθρωπους αλλα και σε απλους γνωστους!Αλλα οταν απογοητευτω ή με αδικησουν γινομαι τερας! :twisted: Και δυστυχως ειναι βλακεια αυτο...Κ οι 2 περιπτωσεις... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα......

Σχόλασα,πήγα σούπερ με το Γιώργο,μαγείρεψα,φάγαμε και εδώ και μία ώρα σας διαβάζω και...επιτέλους ήρθε η ώρα να γράψω κι εγώ.....

Καλέ,γλιστρίδα τρώτε πρωί πρωι?

Θα θελα να μουν από μια γωνιά σήμερα στον καφέ που θα πάτε ν ακούω το βουητό από τις συζητήσεις σας!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Pebii,περαστικά στη μικρή με την αλλεργία...ύπουλο πράγμα....

Λενάκι,τι περιγρεφική που ήσουν με το δημόσιο θηλασμό....Μπράβο σου!

Δε ξέρω αν θα μπορούσα να το κάνω εγώ......Να φανταστεις οτι ήρθε η κουμπάρα μου στο μαιευτήριο να με δει και την είχα 15 λεπτά έξω να περιμένει,επειδή θήλαζα.....Μόνο τη μαμά μου ,τον άντρα μου και τις αδελφές μου άφηνα να με βλέπουν.......Δε ξέρω γιατί?

Αφροδίτη,μη μπαίνεις σ αυτό το τρυπάκι και κάθε μέρα λες,δε γέννησα,δε γέννησα,γιατί στο τέλος θα τρελαθείς.

Εγώ με το που πάτησα τον 9ο,άρχισαν φίλοι και γνωστοί να μου λένε "ακόμα να γεννήσεις?"Αφού απέφευγα να κυκλοφορώ έξω,γιατί μου έκαναν τα νεύρα μου κρόσια!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Τελικά 'εφτασε να μου το πει και ο γιατρός μου............γέννησα 41 εβδ και 3 ημερών!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Είπε τίποτα κανείς????????????????????????????????/ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Η φύση ξέρει...το μωρό σου θα βγει,όταν είναι έτοιμο.....

Αργυρώ μου,τι μαλάκες?Τι εννοούν όταν λένε είναι επιθετικός?Προς τα άλλα παιδιά ή και σ εκείνες?

Είμαι βρεφοκόμος και μου κάνει μεγάλη εντύπωση που πήραν την πρωτοβουλία να σας πουν τέτοιο πράγμα.....Πρέπει να συνδυάζεται η επιθετική συμπεριφορά και με άλλα συμπτώματα για να παρακινήσεις το γονιό να στείλει το παιδί του σε ειδικό!Αν δεν είναι υποχρεωτικό να τον πάς,χέσε τους!!!!!!!!

Θούλη,απ ότι διάβασα ο γιος σου πηγαίνει από μικρός στον παιδικό,ε?

Μήπως συνέβη κάτι στο σχολείο ή μήπως είναι αντίδραση επειδή ξέερι οτι το μωρό μένει μαζί σου σπίτι και γι αυτό αντιδρά έτσι?Ξέρεις,μπορεί να νιώθει οτι τον "βγάζεις" απ το σπίτι....

Προσπαθείς να του κόψεις και την πάνα?Και να φτιάξετε και τον ύπνο σας?Μήπως μωρέ του χουν πέσει πολλα μαζί του καημένου και γι αυτό?

Γνώμη μου είναι να τον πηγαίνεις καθημερινά,αλλά για λίγες ώρες....Πρέπει να καταλάβει ότι το σχολείο εντάσσεται στην καθημερινότητά του!Αν πάλι αισθάνεσαι οτι βασανίζεται σταμάτα τον τελείως,μάθε του τα κακά του,αστον και να βεβαιωθεί οτι δε κινδυνεύει να σε χάσει εξαιτίας του μωρού..και από Σεπτέμβρη πάλι ξεκινάτε!

Χρύσα μου,κι εμένα ο Γιώργος έχει θέμα με τον ύπνο....

Ενώ μέχρι και τον περασμένο μήνα ξυπνούσε έξι,έπινε γάλα και ξανακοιμόταν μέχρι τις 9.Μετά έριχνε άλλο έναν σύντομο υπνάκο στις 12,μετά στις 3 κανονικά τον μεσημεριανό του και 9 στο κρεβάτι πάλι....

Τώρα ξυπνάει 8 ή 9 και ξανακοιμάται το μεσημέρι.Το δε βράδυ,απ τις 8 κουτουλάει,τον κάνουμε μπάνιο πίνει το γάλα του και....ξαφνικά ζωντανεύει!!!!!!!!!! :o:o:o:o:o Λες και του ρίξαμε έξτασι μες το γάλα!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μέχρι τις 12 χοροπηδάει μες την κούνια του,κατά διαστήματα μας φωνάζει κι εμάς,πάμε,μας λέει να τον κατεβάσουμε απ την κούνια,εμείς αρνούμαστε και φεύγουμε...κλαίει...το ξεχνάει και παίζει πάλι....ακούει μουσική απ το παιχνίδι του.....ώσπου βάζω τη φωνή και κοιμάται αποκαμωμένος πια!!!!!! Δε ξέρω τι να πω......Ξαφνικά τον έπιασε....

Και να πω ότι δε κουράζεται?Ειδικά χθες,τον πήρα απ το πρωι στη δουλεια μαζί μου,γυρίσαμε κοιμήθηκε και όταν ξύπνησε πήγε με τον μπαμπά του στο πάρκο και έπαιζε μέχρι τις 9!!!!!!!!!!!!!

Δε κουράζεται ήθελα να ξερα????????????Ντούρασελ έχει καταπιεί???????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τόνια δε στέλνεις κι από δω την Αλβανίδα σου?Κι εγώ της δίνω και ρούχα και λαχανικά απ τον κήπο του μπαμπά μου αμα περισσεύουν και την έχω συστήσει και στη μαμά και την αδελφή μου!Εμένα μου παίρνει 7 την ώρα,κι εδώ στη Χίο,θεωρείται και απ τις φθηνές!!!!!!!!!! :shock::shock::shock:

Εγώ την έπαιρνα κάθε 15 όταν ήμουν έγκυος και τώρα πια 1 φορά το μήνα.Να πω την αλήθεια μάλλον θα τη σταματήσω,γιατί μας είπαν ότι απ αυτό το μήνα,μέχρι και το Σεπτάμβρη,θα είμαστε απλήρωτοι......που ξανακούστηκε να είμαι απλήρωτη 4 μήνες κια να χω και παραδουλεύτρα??????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμένα το σπίτι μου είναι πιο μικρό (150τμ) αλλά ρε συ προλαβαίνετε σε 3 ώρες?Εγώ μαζί της δουλειές και πάλι ένα 5ωρο το τρώμε!!!!!!!!!!!!!

Γωγώ,τηλεορασόβια κι εσένα η κόρη σου ε?

Σα να βλέπω τον δικό μου έιναι...Εμείς όμως βλέπουμε μόνο Ζουζούνια,Γκάμμυ,Μπεμπε Λιλή και κάποια κλιπάκια των Μαζου .Ακόμη τα παιδικά δεν του αρέσουν!

Εμένα πάλι πάει και τα βάζει μόνος του στο DVD και στον υπολογιστή του βάζω εγώ το πρώτο τραγούδι κι εκείνος μετά βάζει τα υπόλοιπα!!!!!!!!! :shock::shock::shock:

Αλλά μας τα χει ρημάξει και τα δυο!Ο υπολογιστής έχει πάθει πατατράκ και όλο κάτι κουλά μας βγάζει και το πορτάκι του dvd δεν υπάρχει πια!!!!!

Ηπλάκα είναι που όταν του λέω ότι δε ανοίγει ο υπολογιστής και χάλασε,πάει στη μονάδα,πατάει το κουμπί και μου λέει όλο χαρά:"Τοίτα!!!!!!!!Νάτος!!!!!!!!!"

Σα να πρέπει να του χρωστάω και χάρη επειδή τον έφτιαξε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ουφ!Αυτά........Πάω να σιδερώσω κανένα ρούχο(4 λεκάνες μαζεύτηκαν πάλι!!!!!!!!!) και τα ξαναλέμε πιο αργά......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Μαμα! :mrgreen:

Αφρο :x ακομη ε? Υπομονή.. τουλάχιστον εισαι καλά αυτες τις μέρες.. Λογικό να κουραστείς πάντως με το σουπερ μαρκετ..

Αργυρώ μου τι άλλο σας είπαν? :?: Δηλαδή απλά επειδή ειναι απαιτητικός με τα παιχνίδια? Δεν το καταλαβαίνω.. :evil:

Και δηλαδη τα αλλα παιδάκια πως φέρονται? Εσυ του μιλησες? Τι λέει ο ίδιος? :?:

Παναγιώτα μου για το Θεαθηναι περνάνε τον κοσμο απο κοσκινο που λες για μεταπτυχιακό. Η τριτοβάθμια εκπαίδευση στην Ελλάδα ζεχνει απο παντού. Πράγμα το οποίο δεν προκειται να φτιάξει για τα επομενα 200 χρονια σιγουρα.. Γιατι τοσο θα τους παρει να την καθαρίσουν.

Ειναι αυτο που λέμε απο εξω κούκλα και μέσα πανούκλα. Και μολις μπεις απογοητεύεσαι τοσο πολύ που κατανάλωσες αδικα φαιά ουσία για να εκπαιδευτείς με σκουπίδια, πράγματα που δεν εχουν καμια σχέση με το συγχρονο αντικείμενο της κάθε σχολής. Ειναι κάτι σαν αυτο που γράφει η Φραν για τις παρελάσεις και τον δικτάτορα. Επίδειξη και φανφάρες στην είσοδο του στάβλου. :evil::evil:

Χρυσα και πολυ καλά θα κάνεις να κάνεις κανα δωράκι στον εαυτό σου! Ειναι απαραίτητο που και που! ;)

Βικυ περαστικά στην Μαρία-Ιωάννα :x

Δεν ειναι τοσο δυσκολη ρε η διαιτα αν την οργανώσεις.. Εχεις εναλλακτικές και εξάλλου ειναι μονο για 3 μερες τοσο αυστηρη..

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!

Δεν βρισκω κρεβατάκι για τον Κώστα που να μου αρεσει... :(:(

Να σας ρωτησω κάτι ρε κορίτσια, στις 4 Ιουνίου έχω μια βάφτιση στον Νιαγάρα. Ακολουθεί φαγητό σε αιθουσα ξενοδοχείου. ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ! ολοι θα ειναι ντυμένοι για βιτρίνα εκεί..

Πειράζει να βάλω μια ωραία πουκαμίσα που εχω αλλα την φορούσα στην βάφτιση του Κώστα???? :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη ο Κ και η πεθερα-ος θα κρατανε τον Μ και η μαμα μου θα ειναι μαζι μου .

μετα δεν ξερω τι θα κανω ...οπως μου κατσει και οπως μου ερθει ,μπορει να ζητησω να κατσει καποια τους η μπορει να θελω να μεινω μονη .

αναστασια καλα οτι τα γραφω δεν παει να πει οτι παντα τα εφαρμοζω ....καποιες φορεσ εχω πει...κανε οτι θες μονο ασεμε ησυχη :? η παρε και αυτο παρε και αυτο παρε και αυτο και σταματα δεν αντεχω .....απλα δεν ειναι καθημερινα .Πραγματικα δεν νιωθω "κακια" γιατι εμενα με παιρνει πολυ πιο σοβαρα απο οτι τον Κ και βλεπω οτι και παλι κολλημενος πανω μου ειναι οχι οτι δεν καθετε με τον Κ η με μια φιλη μου αλλα δεν με εχει γραμμενη με θελει και με αναζητα και για χαδακια και αγαπουλες σε μενα ερχεται στα δυσκολα εμενα θελει και οσο και να "μαλωσουμε" μεσα σε 2 λεπτα κανουμε αγκαλιτσες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mόλις μπήκα...

Δεν σας έχω διαβάσει.

Αθηναίες μου και Αθηνούλα, χίλια συγγνώμη, που δεν τα κατάφερα να έρθω, αλλά αυτό που συνέβη δεν μπορούσα να το φανταστώ...... :(

Έγινε χθες, αλλά δε μου είπαν τίποτα γιατί έτρεχα με τις εξετάσεις και δεν ήθελαν να με στεναχωρήσουν... Ο μπαμπάς μου έπαθε εγκεφαλικό... :(:(:( Ευτυχώς ήταν πολύ ελαφρύ, τόσο που συνήλθε αμέσως, όμως οι γιατροί είπαν ότι χρειάζεται πάρα πολύ προσοχή τις επόμενες μέρες και γενικά φυσικά... Η μαμά μου ήταν καλούτσικα (χθες βέβαια δεν ήταν καθόλου καλά, αλλά μου είπε απλά ότι πονούσε η ίδια, απ' το τηλέφωνο) κι έμεινα στο πατρικό μου λίγες ώρες για συμπαράσταση...

Τώρα -αν και ήθελα πάρα πολύ να έρθω στο καφεδάκι- δεν έχω κουράγιο ούτε σωματικό και κυρίως ούτε ψυχικό... :(:(:( Να περάσετε πολύ καλά!

Πάω να σας διαβάσω. Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνιααααααααα δεν καπνίζω μωρή εδώ και 9 μήνες... :D:D:D Έχω αποτοξινωθεί... :D:D Δε μου αρέσει καθόλου..Το μυρίζω και μου 'ρχεται να ξεράσω... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Κάνω σε όλους παρατηρήσεις να πλυθούν... :?:?:? Πάει...Χάλασα κι εγώ... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλά να σου πω την αλήθεια καμια φορά λέω "Αχ να είχα ένα τσιγάρο.."Αλλά μόνο από αυτά που κάπνιζα εγω...Ο Γιώργος κάνει στριφτά, οπότε δεν κάνω ούτε ένα... ;););););););););)

Αναστασία είχα στείλει την προηγούμενη εβδομάδα στην Λάλα για το βάρος και μου είχε πει όλα καλά... :?:?:?:?:? Εξάλλου, η δικιά μου δεν έχασε καθόλου βάρος όταν γεννήθηκε... :?:?:? Μη μου λες τέτοια γιατί θα μπω στο τρυπάκι του ξένου... :roll::roll::roll::roll::roll::oops::oops::oops: Τι να κάνω ρε;;;Όσες φορες ζητάει, πίνει γάλα..... :?:?:?:?:?

Μιτσάκι ποολύ λυπάμαι ρε για τον μπαμπά σου..Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να το ξεπεράσει γρήγορα...Ό,τι χρειαστείς, είμαστε εδώ... :x:x:x:x

Ερη όταν εννοείς ότι όλα θα είναι ντυμένοι για βιτρινά τι εννοείς;;;;; :roll::roll::roll:Ας πούμε οι γυναίκες θα φοράνε τουαλέτες;;;; :roll::roll::roll::roll::roll: Αν ναι, τότε εγώ δε θα φορούσα πουκαμίσα... :oops::oops::oops: Δεν εχεις κανένα ωραίο φορεματάκι να βάλεις;;; :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας διαβασα :P !!

Καταρχας, Αργυρουλα τη γνωμη μου για το συστημα το βορειο ευρωπαικο στην εχω πει..Δεν ειναι απαραιτητα κακο αλλα εχει το μεονεκτημα να θεωρει ολες τις επριπτωσεις ιδιες, και να τις βαζει σε ενα καλουπι..Ειναι ακαμπτο και γραφειοκρατικο.Εχω εμπειρια, θυμασαι που στο ειχα πει. Τα θεωρω βλακειες αυτα που λένε για το Λουκα κ ειναι ντροπη να βαζουν ταμπελα σε ενα παιδακι 5 ετων ως επιθετικο και να μιλανε για νευρολογους κλπ.Κατηγοριοποιουν το παιδι και στο τελος οι ιδιοι θα του δημιουργησουν προβλημα. Τι να πω, πρεπει να μιλησεις σοβαρα με τον αντρα σου. Προσωπικα θα του ειχα αλλαξει νηπιαγωγειο εδω κ καιρο...Στεναχωρηθηκα κ νευριασα με τους γερμανους...

Ρε παιδια να σας πω εγω εδω πως μεγαλωνουν τα παιδια τους οι ξενες...Καταρχας ολες εχουν νταντα απο τοτε που γεννιεται το παιδι (διοτι εδω ειναι φθηνα κ μπορεις να την εχεις οσο θες) και παρκαρουν τα παιδια σε αλλα σπιτια με τις ντανταδες κ φευγουν...Σε οσα σπιτια εχω παει, ολα τα παιδια στεκονται σουζα και μετα τα παρκαρουν μπροστα στην τηλεοραση (αα κ το ωραιο ολοι μου λενε, βλεεπει το αγαπημενο του παιδικο, δεν βλεπει ποτε τηλ. κ το πιτσιρικι εχει στρωθει κ φαινεται γμτ οτι βλεπει συνεχεια-ασε που μπορει να το βαζει κ η νταντα να βλεπει, που το ξερουν..)Μονο το δικο μου δεν καθεται μπροστα στην τηλεοραση και μου τον ειπε μια υπερκινητικο (ναι επειδη αντι να δει ΤΒ ηθελε να τρεξει στον κηπο!!)...Δεν θα σχολιασω το βαζακι που τρωνε η που μαγειρευει η νταντα/καθαριστρια/μαγειρισα...Κ να πεις οτι δεν εχουν χρονο αυτες εδω, αργοσχολες ειναι κ με λεφτα (διοτι εδω κ 200 ευρω ειναι παρα πολλα!)..Κ Αργυρουλα οι γερμανιδες ειναι οι χειροτερες απο ολες κ μου σπανε τα νευρα!

Ουφ τα ειπα!!

Χρυσα τι σκεψεις ειναι αυτες???? πας καλα παιδι μου??? γιατι να παθεις κατι? θα σε μαλωσω!! Παντως θα συμφωνησω απολυτα με τη Αφρο κ θα προσθεσω οτι εγω δεν προβληματιζομαι τοσο για τις φατσες που κανει..Απλα τα βραδυα που καθομαστε τον συζηταω, κ τον ρωταω αν νιωθει οτι το αγαπαει η μαμα κ ο μπαμπας, τι του αρεσε στη μερα του, πως νιωθει σημερα κλπ για να ξερω που βρισκομαστε...

Μπεμπουλα κ μενα εχει καποιες μερες που κανει τα ιδια το σεμπινι! εκει να δεις πως γυριζει το ματι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτησω κάτι ρε κορίτσια, στις 4 Ιουνίου έχω μια βάφτιση στον Νιαγάρα. Ακολουθεί φαγητό σε αιθουσα ξενοδοχείου. ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ! ολοι θα ειναι ντυμένοι για βιτρίνα εκεί..

Πειράζει να βάλω μια ωραία πουκαμίσα που εχω αλλα την φορούσα στην βάφτιση του Κώστα???? :?::?:

Φυσικά και να τη βάλεις γθατί όχι???? ;) Κι εγώ έχω ξαναβάλει το φόρεμα που είχα στη βάφτιση

της Φαιδρούλας κι άλλες φορές..Τώρα που θυμήθηκα να βρω φώτο να σας το δείξω..

Αφροδιτούλα θυμάσαι κι εμένα που με είχε πιάσει ανησυχία στη μικρή??

Κι έλεγα μια μέρα την άκουσα.. :roll: μια όχι... :( και διάβαζα τόοοοσα στο ίντερνετ

και φοβόμουν..Πράγμα που δε συνέβη με την Ιωάννα που ήταν και η πρώτη :roll:

Γωγώ μου από Οκτώβρη έχω να δω τον Βελζεβούλ :twisted: και ούτε έχω σκοπό

Λοιπόν κοίταξα λίγο τα βιβλιάρια από τις μικρές..Μόνη τη ζυγίζεις τη μικρή?

Συμφωνώ με την Αναστασία για τα 600 γρ. :roll: αλλά μπορεί να κάνω και λάθος

Όσο για το Γιώργο σου κι εγώ θα ανησυχούσα σαν κι εσένα... :?:?

Ο δικός μου έχει αυξημένη πίεση στα μάτια από πρόπερσι και το παρακολουθεί..

Καταλήξαμε πως μάλλον είναι θέμα κατασκευής από όσο του είπαν και οι γιατροί..

Ξέρετε η πίεση στα μάτια μπορέι να προκαλέσει μέχρι και γλαύκωμα :o

Όταν μου το είπε λοιπόν :(:(:(:( στεναχωρέθηκα τόσο πολύυυυυ :(:(

και λέω: Τιιιιιι και τώρα τι θα κάνουμε έτοιμη να βάλω τα κλάμματα :cry::cry::cry:

Γ: "Βασικά λέω να αγοράσω σκύλο για αρχή" :shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol:

Ε κάτι τέτοια λέει και με τελειώνει

Μα όοολες έχετε κυρίες που βοηθάνε στις δουλειές??? Εγώ όχι και δεν πρόκειται..νομίζω..

Με αγχώνει πολύ να μου τα κάνει άλλος...

Τόνια 200 τμ??? :shock::shock: Εμάς αυτό είναι 107τμ και δίνουμε 350 ;) ενοίκιο

Αν αγοράσουμε δικό μας δε νομίζω να είναι μεζονέτα γαι τους λόγους που είπατε..

Όσοι μένουν σε μεζονέτα τα ίδια λένε

Μητσάκι μου όλα θα πάνε καλά..Περαστικά σας!!!

Κάνω κάτι σκέψεις τελευταία...κάτι με έχει πιάσει..δε μπορώ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α εμένα μου γύρισε το μάτι χτες το βράδυ

σας έχω πει για τη μανία της Φαιδρας να πετάει πράγματα σε όποιο ποτήρι βρει

μπροστά της?? Μια φορά μου είχε πετάξει την τσίχλα της στον καφέ μου :o

Χτες λοιπόν βάζει ο Γ μια μπύρα και έρχεται η μικρή με το γνωστό ναζιάρικο ύφος της

και πετάσει μέσα μια Νταίζη (τη φιγούρα του ντίσνευ).. :o:o Το βγάζει ο Γ φεύγει

η Φ...

Σε λίγο επιστρέφει η Φ χαμογελόντας και σε ανύποπτο χρόνο αρπάζει το τηλ

το ασύρματο και το βουτάει στη μπύρα!! :o:o:o:o το τερατάκι!!

Η Ιωάννα αρχίζει το κλαψούρισμα "τώρα τι θα κάνω εγώ Φαιδρούλι πως θα μιλάω με τη γιαγιά

και με τη Νένη???(αδερφή μου) :(:(:(:( "

Το Φαιδρούλι τα ακούει και φεύγει

Και μετά πόσο στεναχωριέμαι που τη μαλώνω... θα μεγαλώσει και θα λέει "Ολο εμένα μάλωνες"

και τα πρωινά που φεύγω τη φιλάω και τη ζουλάω και της λέω συγνώμη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου έχει αυξημένη πίεση στα μάτια από πρόπερσι και το παρακολουθεί..

Καταλήξαμε πως μάλλον είναι θέμα κατασκευής από όσο του είπαν και οι γιατροί..

Ξέρετε η πίεση στα μάτια μπορέι να προκαλέσει μέχρι και γλαύκωμα :o

Όταν μου το είπε λοιπόν :(:(:(:( στεναχωρέθηκα τόσο πολύυυυυ :(:(

και λέω: Τιιιιιι και τώρα τι θα κάνουμε έτοιμη να βάλω τα κλάμματα :cry::cry::cry:

Γ: "Βασικά λέω να αγοράσω σκύλο για αρχή" :shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol:

Ε κάτι τέτοια λέει και με τελειώνει

=))=))=))=))=))=))=))=))

Γωγω δεν εχω.. και αυτα που εχω, δεν μου κάνουν! Και φυσικά δεν εχω αγοράσει καινουργια γιατι τι να πάω να πω, παρακαλώ ενα αντισκηνο για την κοιλάρα μου? Παρολαυτα με αγχωνει αυτη η βάφτιση.. Λέω να την πέσω με πυρετό καλοκαιριάτικα... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολη μερα σκοτωνω μυρμηγκια :twisted:

νωμιζω βρηκα απο βγαινουν και που πανε ....πισω απο το ψυγειο μαλλον και πανε μεσα στο τραπεζι του σαλονιου που εχουν πεσει ψιχουλα του μανωλη :twisted::twisted::twisted: θα τα εξολοθρευσω !!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλησα με την πεθερα μου ....με πηρε χαρουμενη και μου εφτιαξε λιγο την διαθεση .

μην κουραζεσε κοριτσι μου ,κατσε και μην κανεις τιποτα ,παντα να βλεπεις το ποτηρι μισογεματο ,η ζωη εχει πολλα να εισαι παντα αισιοδοξη ...θα ερθουμε και θα τα κανουμε ολα ....αχ ολα αυτα απο την μαμα μου δεν τα ακουσα ποτε ....τουλαχιστον οχι τοσο ξεκαθαρα που να με ανεβασουν .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε μωρο μ μη λες τέτοια.. Εξάλλου μερικοι άνθρωποι τοχουν και τα λενε καλα.. Θέλω να πω ότι μπορει η μανούλα να μην τα λέει αλλα να τα κάνει.. Εισαι ακουστικος τυπος ομως ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...