Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.42-Βγες Πανουλη βγες !!!


Recommended Posts

Δημητρουλα δε πειραζει βρε για το σκορ εσυ την εκανες τη προσπαθεια σου! Βαλτο και στην αιτηση και που ξερεις! ;)

Μαρακι μου(molly) πολυ χαιρομαι που ηρθες στο μπαρεακι μας! :D και η αδερφη σου τα ιδια;;; αν εχεις ομως μαμα και αδερφη μεσα στο σπιτι ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα!και μονο που εχεις παρεα αρκει!

Αντε ποτε θα βαλεις το 2ο μπροστα κι εσυ;;;;μας τελειωνουν οι γκαστρουλες εδω και θελουμε φρεσκο αιμα!!! :lol::lol::lol:

Μωρη Γωγω στειλε μου τη πεθερα σου λιγο απο δω να δω κι εγω μια ασπρη μερα!!! Στα ωπα ωπα θα σας την εχω!!!:lol::lol::lol:

Κι εμενα η μπεμπα οσο καιρο θηλασε το δεξι προτιμουσε και γιαυτο ισως ακομη και τωρα βγαζω περισσοτερο γαλα απο αυτο το βυζι!

Γιατι μονο 6μηνο ρε συ;;;αφου μετα μπαινουν και οι στεραιες και αραιωνουν οι θηλασμοι οποτε ειναι πιο ευκολο! εγω λεω οτι αν αντεξω 6μηνες και εχω ακομη αρκετο γαλα δε θα το κοψω το θηλαστρο γιατι θα πινει μονο πρωι βραδυ κι ετσι θα μειωσω πολυ τις αντλησεις..θα μειωθει βεβαια και το γαλα ετσι, αλλα δε μπορει 1 γευμα θα της καλυπτω!

Αργυ και Αθηνα αυτο που εχετε για το καροτσι λεει οτι προσαρμοζεται σε ολα τα καροτσια;;;;αν ειναι να το παραγγειλω αυριο κιολας!!!! :D

Μαρακι ειναι καλυτερα το κωλι της Φαιδρουλας;;;

Αναστασι ρε συ να ερθω να ριξω δυο μπινελικια στη πεθερα σου να εκτονωσω και τα νευρα μου γιατι στη δικια μου δε μπορω;;;;; :lol::lol::lol: μα καθε μεσημερι τη πιανει ο ιστρος;;;;;!!!!! :evil::evil::evil: μηπως το κανει επιτηδες;;;; :evil::evil::evil:

Α και γιαυτο που ειπες για το θηλασμο και το βαρος σε μενα δεν ισχυει!!!!!!! :((:((:(( εχασα τα 7 το πρωτο μηνα και κολλησα στα 5! αλλα ρε συ πως να τα χασω που πειναω σα λυκος;;;μολις ειδικα κανω αντληση μπορω να φαω κι εσενα!!!! :lol::lol:

Ιουλια τι εγινε με τις φλουμπες σου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το κοιταξα αυτο για το καροτσι και μαλλον δε μπαινει ουτε αυτο...εκει στους σωληνες που πιανει το εξαρτημα εμενα απο τη μια πλευρα δεν εχει χωρο ετσι που ειναι το κωλοκαροτσο!!!! :evil::evil::evil: εχει κατι μεταλικα και ενα χερουλι και αποκλειεται να χωρεσει στο λιγο κενο που μενει!!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μητσάκι κι εγώ έκανα πρώτα τα μωρά και τώρα θα ξεκινήσω

Οπότε μη σε αγχώνει θα σου κάτσει αφού το θες τόσο πολύ ;)

Η Ιωάννα κάνει μεγάλα διαστήματα απύρετη..

Πχ πήρε ντεπόν στις 5 το πρωι και ξανά στις 6 το απόγευμα..

Λίγο πιο πάνω από 38 κάνει :roll:

Τι κωλί της Φαιδρούλας καλύτερα! Έπαψε να παραπονιέται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσακη μη μασας για το σκορ..,.και θα σε παρουν στο μεταπτυχιακο θα δεις!!!!

Τονια μου εγω θελλω ξεροτηγανα..μναιαμμμμ

Σημερα στη δουλεια μου ειπαν οτι λοιπουτνται τον φοφο επειδη δεν του δινω σοκολατες σε τακτικη βαση και γλυκα και διαφορες χαζομαρουλες...

και μου το ειπε κοπελα η οποια μονο βιολογικο νερο δεν δινει στα παιδια της και ειναι και πολυ περιφανη γι'αυτο..

γιατι ρε γμτ πρεπει να απολογηθω που δεν θελλω το παιδι μου να τρωει σε αυτη την ηλικια σαβουρεσ σε μονυμη βαση;;;;..εχει ολα τη ζωη μπροστα του να φαει οτι γουσταρει...

εγω δηλαδη τια κανω να νιωθουν ασχημα που ουτε θηλασαν τα παιδια τους και τα ταιζουν κατι που προσωπικα θεορω σκουπιδια;;;;.....

ΑΑΑΑΑ...γκρρρ..

Αφοοο που εισαιιιι...μη μου πεις οτοι γεννας;;;;;;;;;;;;;

Μαρακι απο τι λες να συγκαηκε;;;; εφαγε κατι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

Αφροδιτη ξεχασα...να ζησετε να , χαιρεστε την οικογενεια σας ...με το καλο το νεο μελος!

ααα να θυμηθεις να παρεις μαζι σου και καλοκαιρινες παντοφλες...θα προτεινα απλες ...αυτες με τη διχαλα!

τελικα που ο καφες?

θελω να φτιαξω αποδειξεις..!

βαριεμαι ...ακομα δεν ξερω ποσες θελουμε....

ΧΡΥΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ βοηθεια!

εγω θηλαζω συνηθως σε αυτη τη φαση η καθιστη

post-2469-13873937004696_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρή Τόνια,τι καρότσι έχεις και δε μπορείς να βρεις πια το στήριγμα?

Στα mothercare πήγατε να δείτε?

Όσο για την αδελφή μου,γέννησε 24 Ιουνίου και μέσα Ιούλη ήρθε κι εγκαταστάθηκε στο εξοχικό,γιατί δε την πάλευε μες την πόλη μόνη με δύο παιδιά.Τέλη Αυγούστου πάλι πήγε σπίτι της,αλλά όσο να ναι και μόνο την παρέα που είχε,όπως λες κι εσύ φτάνει.....

Να μουνα πιο κοντά ρε φιλενάδα,να σου κάνω εγώ παρεα!!!!!!!!!

Χρύσα χέσε την τη συνάδελφο!!!!!!!!Σιγά μη κάτσω να δώσω αναφορά τι τρώει και τι όχι το παιδί μου!!!!!!!!!!!Δηλαδή εμένα που από δική του επιλογή τρώει άπειρα λαχανικά και καθόλου τούρτες και σοκολάτες,να το σκοτώσω δηλαδη?

Μέχρι το Σεπτέμβρη δεν ήξερε καν τη γεύση της σοκολάτας...μόνο του έδινα να γλύψει λίγο απ το παγωτό μου..... Φέτος όποτε τύχει να του δώσω γλυκό,δε θέλει?Τι δηλαδή να τον δείρω να φαέι σώνει και ντε για να μη με πουν καταπιεστική μάνα?

Βρε δε με χέζ@@@@ν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τετοιες εχω παρει και ειναι και πετσετε (απο τα τζαμπο)

παντως οι συσπασεισ εχουν μειωθει κατα πολυ απο οτι ηταν πριν την πεμπτη .

απο την πεμπτη και μετα δεν εχω τοσες :?

τωρα ειναι καλο αυτο η οχι ?

αρχιζω και πιστευω οτι θα παω μεχρι την επομενη ευδομαδα :(

ερωτηση κρισεως ...γιατι διαβαζω συνεχεια σε πρωτοτοκες για προκληση απο την 37-38 ευδομαδα ....μα πρωτοτοκη ειναι απο τοσο νωρις δεν γεννανε !!!και φυσικα οι περισσοτερες καταληγουν στο μαχαιρι .....

εγω μπορει να το σκεφτηκα αλλα ειναι αλλες οι συνθηκες και αφου δεν βλεπει ο γιατρος 1-2 πραγματα βασικα ουτε που το σκευτεται ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θάλασσααααααααα (κι αλμυρό νερό) θες να έρθεις να μου κάνεις και μενα μια γενική;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πες μου για σενα....Πως σε λένε, τι κάνεις;;;Έχεις μια κορούλα συνομήλικη με την Ιω μου ε;;;;;; :D:D:D:D

με λενε ευη και ειμαι 30 χρονων :shock::shock: εχω μια κορουλα που την υπεραγαπαω η οποια ειναι 25 μηνων και μου εχει παρει τα μυαλα

ειμαι παντρεμενη 6 χρονια και μενω στην πολη του αντρα μου οι δικοι μου μενουν μακρυα :(:( και διπλα με πεθερικα

τα πρωτα χρονια ειχα παθει κατι και δεν μπορουσα καθολου που μενουμε κοντα

αφου γεννησα μου ρθε παραπανω αυτο το συναισθημα

τον πρωτο χρονο δεν μπορουσα καθολου τη μικρη δεν τους την αφηνα και γενικα δεν ηθελα πολλα πολλα

εδω και ενα εξαμηνο ευτυχως εχω αλλαξει γιατι κακο εκανα και σε μενα και σε αυτους που ηθελαν το μωρο και εγω ειχα φαει κολλημα

τωρα ολοι ειμαστε χαρουμενοι

τα πεθερικα μου ειναι πολλοι καλοι ανθρωποι και την μικρη την στελνω κατω καθε μερα ;);) για κανενα 2ωρο ετσι και εγω χαλαρωνω η κανω τις δουλειες μου με την ησυχια μου και η μικρη παιζει με τους παππουδες και αυτοι χαιρονται οποτε ολοι και ολα καλα ;);)

θελω να κανω και αλλο παιδακι αλλα ακομα ειμαι σε διλλημα οποτε βλεπουμε σε λιγο καιρο

την μικρη την θηλασα 23 μηνες εχει δηλ 2 μηνες που σταματησαμε και ηταν πολυ ωραια εμπειρια

ενας λογος που θελω να κανω κι αλλο μωρο ειναι αυτο το συναισθημα του θηλασμου

αν και βλεπω και την μεγαλη να θηλαζει παλι αφου ακομα μου σηκωνει την μπλουζα και λεει μαμα παει γαλα λιγο μυρισω γαλα :shock::shock::?:?

αυτα τα λιγα :lol::lol::lol:

ααα ειμαι 1.65 68 κιλα (που προσπαθω να χασω τουλαχ 5) ξανθια με μελι ματια αυτα :lol::lol::D:D

για πες και εσυ κατι καλε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα στη δουλεια μου ειπαν οτι λοιπουτνται τον φοφο επειδη δεν του δινω σοκολατες σε τακτικη βαση και γλυκα και διαφορες χαζομαρουλες...

και μου το ειπε κοπελα η οποια μονο βιολογικο νερο δεν δινει στα παιδια της και ειναι και πολυ περιφανη γι'αυτο..

γιατι ρε γμτ πρεπει να απολογηθω που δεν θελλω το παιδι μου να τρωει σε αυτη την ηλικια σαβουρεσ σε μονυμη βαση;;;;..εχει ολα τη ζωη μπροστα του να φαει οτι γουσταρει...

εγω δηλαδη τια κανω να νιωθουν ασχημα που ουτε θηλασαν τα παιδια τους και τα ταιζουν κατι που προσωπικα θεορω σκουπιδια;;;;.....

ΑΑΑΑΑ...γκρρρ..

δεν παει καλα ο κοσμος

αυτο εχω να πω. και εμενα με κοιτανε ετσι :shock::shock::o:o οταν τους λεω κατι τετοιο

λες και ειμαι κακη μανα ρε παιδι μου

πριν κανα 2 βδομαδες ηρθαν ενα ζευγαρι με το παιδακι τους 6 μηνες μεγαλυτερο απο τη δικη μου

και φερνουνε γαριδακια για να φανε τα μικρα

εε εβαλα και εγω σε ενα μικρο μπολακι και τους τα αφηνω εκει που επαιζαν σκεφτηκα μια φορα σιγα δεν πειραζει

και γενικα δεν με πειραζει πλενο μια στις τοσες φορες να τρωει και κατι τετοιο αλλα εννοειτε οχι το καθε μερα

και η μικρη τα πηρε και τα εφαγε χωρις να κουνηθει μεχρι που τα εφαγε και μετα αρχισε να παιζει

και γελασα και λεω πρωτη φορα τρωει και της αρεσαν

και μεινανε ετσι ακριβως :shock::shock::shock::shock::shock: και λενε καλα γιατι της τα στερεις?δεν την λυπασαι?

και μετα μενω εγω ετσι :shock::shock: λεω γιατι κακο της κανω δεν καταλαβα και λενε παιδακι ειναι αν δεν φαει αυτα τι θα φαει

εεε δεν το συνεχισα ειπα μονο πιο υγιεινα και αλλαξα κουβεντα γιατι δεν αντεχα

της εχουμε δωσει επισης λιγες φορες την σοκολατα κιντερ με γαλα που ειναι μεσα και οταν της δινουμε το μισο της κοβουμε μονο ετσι για να πει οτι εφαγε σοκολατα

και οταν το ακουνε αυτο μας κοιτανε σαν εξωγιηνους

τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θαλασιτσα γτ καλε δε μας διαβαζεις..τι 5-6αντε 7 σελιδες γραψανε :evil::evil::evil::evil::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλε δεν προλαβαινω ολη μερα δουλειες και τωρα καθησα λιγο ουφφφ

τη μικρη ακομα κατω την εχω :?:?:?:?:?

αλλα δεν εχω ορεξη τωρα να την παρω

ααααχχχχχχ ειμαι κακια μανα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μονη μου γραφω τωρα :shock::shock:

αντε παω να παρω την μικρη γιατι το παραχ...σα

:lol::lol::lol:

η πεθερα θα ακουει αλλη φορα που κατεβαινω και θα τρεχει να φευγει :lol::lol::lol:

ισως μπω το βραδυ αν δεν κοιμηθω απο τις 10

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλησπερα!Ετοιμαζομαι για νησι!!!!

και επειδη κανω (κ καλα) διαιτα εφαγα μονο ενα τοστ κ ηταν σαν αν εφαγα αερα...

ιουλια μου μηπως...Λεω,μηπως σε απασχολει παρα πολυ το τι θα πουν οι αλλοι? :?:?:? Με συγχωρεις αλλα ο λογος που θελεις να σταματησεις το καροτσι και την βολεψη σου(αφου το παιδι καθεται) ειναι λιγακι...αχαρακτηριστος! :lol:

Δλδ δεν εχεις αλλεργια στη σταφιδα?

Λινακι μου τωρα που δε δουλευεις γραφε πιο σιγα φιλεναδα γτ δεν καταλαβα χριστο! :P:oops:

Κατα τ'αλλα τα ειπαμε!επισης την πεμπτη θα ειναι μαζι μας κ η Θου(μαλλον) κ η Νατασα(ισως!) :lol:

Γωγω δε χρειαζεται βρε ουτε το βυζο αλλα ουτε το κεφαλακι να κρατας!Απελευθερωσε το χερι σου! ;) Θα μας γραφεις κ καθως θηλαζεις ετσι!!! :D

Βρε χαζουλα οταν γεννησα ημουν 12 κιλα πανω απο αυτα που ξεκινησα + 3 απο το επιθυμητο μου βαρος!

και εχασα και τα 15 + αλλα 3 μεχρι να γινει 9μην η Αννυ! ;) Τωρα πηρα τα 6 παλι! :lol:

τονια ελα αγαπη μου!κ εγω θα σου κραταω τα παιδια οσο θα μπινελικωνεις!Παιξτης κ καμια!!!!! :lol::lol::lol:

Θελει να δωσεις χρονο για τα κιλα!!!Οκ μην ξεσκιζεσαι κ στα γλυκα αλλα δωστε χρονο στο σωμα να επανελθει! ;)

3 μην ειναι η τσουπρα κ 1ος η μπεμπα της Γ!Ακομα λεχωνιτσες ειστε και θηλαζουσες!

Αι στο καλο...σιγα μην κανω διαιτα...παω να αδειασω το ντουλαπι!Α!!!

Τωρα τι θυμηθηκα!Μια μερα ο Α εψαχνε για κατι γλυκο....Δεν εβρισκε τπτ(παρα μονο γλυκα κουταλιου :lol: )..Με κοιταζει λοιπον με οικτο και λεει "Δεν το πιστευω!Ζω με μια τερααααααστια ακριδα που τρωει τα παντα!!!!" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δημητρουλα δεν πειραζει κοριτσακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :x

Τικεράκια για χάσιμο κιλών βλέπω και συμπάσχω.. Μονο με την Αναστασία χάζεψα.. κλαινε οι χηρες κλαινε και οι παντρεμένες κυρία μου! ΤΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ???? :?::evil:

Ξεκίνησα αποτοξίνωση σημερα.. Ειναι 15 μέρες πρόγραμμα και χωριζεται σε 3 στάδια. Το πρωτο στάδιο (οι 3 πρώτες μέρες) ειναι λίγο μανικι γιατι αποκλείονται όλες οι τροφές που φουσκώνουν δηλαδή, σιτάρι, καφές, ζάχαρη, αλάτι, όσπρια, γαλακτοκομικά, αβγά, κοκκινα κρέατα.. (κατι σαν την διατροφή της Νατάσας) Στο δευτερο στάδιο μπαινει το γιαουρτι, τα οσπρια και λιγο κοκκινο κρεας, και στο τριτο στάδιο μπαίνουν το σιτάρι, τα αβγα και λιγο ασπρο τυρι.. Για να ειμαι ειλικρινής περιμένω θεαματικά αποτελέσματα αυτο το 15ημερο..

Για την βέρα τώρα που λέτε, εγώ ξέρω ότι μετά απο κάποιο καιρό οι άνθρωποι την φοράνε στο αριστερό αναγκαστικά γιατι παχαινουν και στο δεξι τους σφίγγει..

Χρονια πολλά στη Φακή της Λαμπρινής!!! [smilie=occasion13.gif] Να το χαιρεται το κοριτσάκι της!

Συμπεθέρα :x δεν το αναφέρω γιατι δεν εχει και τοση σημασία (εντάξει μην τον προθερμάνεις στους 50) στους 180 βάλτον για λίγο και σβηστον.. ισα ισα να ζεστάνει λίγο.

Α ναι Μιτσάκι η μαγιά σου ηταν εξασθενημένη προφανώς γι αυτο και χρειάστηκε να τους βάλεις στους 50 βαθμούς. Και πάλι ομως δεν εκανε δουλειά αφου ηταν "ψωμένιοι". Tip Η μαγιά ειναι ζωντανη και καλύερα να αποθηκεύεται στο ψυγείο.. :)

Μαράκι και εγώ την έπαθα προχθες με τον μικρό γιατι πηγαμε για ψωνια και ημασταν μεσα στο ικεα 4 ωρες.. τα ειχε κάνει και δεν τον πηρα χαμπάρι.. Και ετσι συγκάηκε ο καυμένος. Απλά θέλει μπάνιο με νερό και καλό στέγνωμα. Εγώ εχω μια απλή πενατεν. Την επόμενη μέρα ηταν καλά..

Αναστασι το deep frying ειναι καλύτερο απο το τηγάνισμα στο τηγάνι απο την αποψη οτι κρατάει την θερμοκρασία σταθερή και ειναι δυσκολο να κάνεις λάθος στο τηγάνισμα. Εννοείται οτι τηγανίζουμε ότιδηποτε και κάθε φορά με καινούργιο λάδι.. Παρολαυτα δεν χρειάζεται να ειναι εξτρα παρθένο.

Αποχυμωτη είχα, τον αφησα στην Ελλάδα, τον πηρα οταν ημουν εγκυος αλλά τον χρησιμοποιούσαμε συχνά. Καθαριζα με το βουρτσάκι με σαπούνι μονο τις λεπίδες. Τα πλαστικά τα ξέπλενα απλά και τα επλενα μια φορά την βδομάδα..

Μολυ γειά σου, εγώ ειμαι η Ερη 35 χρονών και 8 μηνών και εχω εναν γιο τον Κώστα σχεδον 2 ετών και 6 μηνών.. Να σου ζησει το αγοράκι σου.. Σε εχω και στο φεις :)

Λένα ο δικος μου εχει την απόλυτη τρέλα με τον ποκογιό.. Του εχω κατεβάσει στο itunes όλα τα βιντεάκια και τα ισπανικά και τα αγγλικά (του βάζψ πιο πολύ τα αγγλικά) του αρεσει παρα πολυ, ξεκαρδίζεται.. Ο Βαγγ Ποκογιο τον φωνάζει.. :D

Λενάκι μου ξενιτεμένο δεν πηραμε τιποτα γιατι δεν ξέρουμε τι θέλουμε μου φαινεται.. :evil: Τι εγινε ρε συ με εκεινο το σκηνικό που ειχες αναφέρει με τον φορτηγάκι και την αρπαγή παιδιών?? :o:?::?:

Τονάκι μου γλυκό τι κριμα να μην σε ξέρω πριν φυγω αφου πηγαίναμε κάθε χρονο Κρήτη?? Μα ποτε περασαν 3 μηνες απο τοτε που γεννησες??? Το θυμάμαι σαν χθες..

Ιουλία μου περαστικά! :o:(

Θουλάκι μου εδω ειμαι απλά πηζω λίγο με τον μικρό, του φτιάχνω δωμάτιο..

Αχ εχω τοσα πράγματα να σας ρωτησω αλλά γινεται χαμός, εδω σας διαβάζω και μετά τα ξεχνάω όλα!

Φιλάκια σε όλες! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να΄μαι κ πάλι!!

ευτυχως δεν γραψατε πολλα απο την τελευταια φορα που διαβασα!!

Αναστασακι μου!! :lol::lol::lol:

για τη γνωμη των αλλων,γενικά,εχεις δικιο..ειναι ενα απο τα σημαντικοτερα ελαττωματα μου,αλλα δυστυχως οχι κ το μονο!

ξερω κ εγω μωρε..για το καροτσι λεω..αλλα για κοντινες αποστασεις δε το παιρνω..για μακρινες μαλλον θα το "υποστω"λιγο ακομη..η αληθεια ειναι οτι με βολευει..ο γιωργος οσο δεν καθησε ως μωρακι,καθεται τωρα! :shock::shock:

αλλα παλι σκεφτομαι μηπως χρειαζεται λιγη ωθηση απο εμενα για να το αφησει.. :?

τεσπα!ας μην προβληματιστω και για αυτο!

απο ο,τι ειπεν στο νοσοκομειο,δεν εχει να κανει με τη σταφιδα!με το που με ειδαν μου ειπαν"τί σε τσιμπησε;"κ μου εξηγησαν πως τα εξανθηματα σε διαφορα ασχετα μερη του σωματος,ειναι ενδεικτικα..αντεδρασε με αλλεργια ο οργανισμος μου.. :?:?

ελπιζω με τα χαπακια να δω βελτιωση γιατι μονο με την αλοιφη καμια απολυτως βελτιωση δεν ειδα..κ ειναι κ κορτιζονουχα! :roll::roll::?

ερη καλη επιτυχια με τη διαιτα!κ εγω ξεκινησα..κ πηρα πριν λιγο τηλ.τον χαρη να μου γερει μια λακτα οταν γυρναει! :oops::oops::oops::lol::lol::lol:

ελπιζω να με εχει παρει ο υπνος κ να μη τη φαω! ;)

ευη γελασα πολυ με τη λακωνικη περιγραφη σου! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κοριτσια κ εγω εδω κ 6 περιπου μηνες μονο απο το δεξι θηλαζω!στην αρχη ηταν τοσο ασυμμετρα τα στηθη μου..χαλια μαυρα!τωρα τελευταια ισορροπησαν! :lol:

αλλα πιο πριν κ απο τα δυο εναλλαξ,κ ,οπως ειπατε καποιες,αν θηλαζε συντομα απο την τελευταια φορα,εδινα ξανα το ιδιο στηθος!

επισης,η μεθοδος "δεν προσφερω-δεν αρνουμαι"εμενα δε με βοηθησε καθολου να αποθηλασω μεσα στην ημερα!αφου καλε παντα,απο νεογεννητο,ποτε δεν προσεφερα,ο γιωργος διεκδικουσε με μανια!,κ ποτε δεν αρνιομουν!

οποτε..εφαρμοσα το "δεν προσφερω κ αρνουμαι!" :lol: κ εδω κ 4 μηνες αποθηλασαμε μεσα στην ημερα..αλλα στην αρχη ηταν πολυ μανικι..αγκαλιες κ παιχνιδια κ τραγουδακια και,και,και,μεχρι που τα καταφεραμε!τουλ.δεν εκλαψε!

τωρα τους νυχτερινους θηλασμους θελω να κοψω..μεσα στο καλοκαιρι θα το επιχειρησω σοβαρα!

ξεχασα πολλα,ε;; :oops::oops::oops:

θα δω μηπως κ αναπληρωσω..

προς το παρον,φιλακια πολλα πανεμορφες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρα δε πειραζει ρε..που ξες ισως κανεις λαθος κ πανε ολα καλα..

αχ ακομα δε κοιμηθηκε κ αυριο θα παει σταθμο..θα χουμε κλαματα αυριο πρωινιατικα..πφφφφ

θα το τρελανω το μωρο μου

το αποφασισα παντως..δε θα τον στελνω καθε μερα..ειδικα τωρα που αλλαξε ωραρια :x:x:x:x

αναστασια..εγω μλις τσακισα μια τυροπιτα κ ενα μεγαλο ντονατς :roll::roll:

ιουλια δε σε διαβασα..σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!Δημητρουλα!κριμα για το τεστ....στεναχωρεθηκες πολυ,ε;; :(:(

δεν μπορεις να το ξαναδωσεις την επομενη ημερομηνια;;ή θα γεννας τοτε;;

οπως κ να εχει,καλα εκανες κ εδωσες!ποτε δεν ξερεις!! ;)

φιλακια πολλα κ να σκεφτεσαι ποσο μικρουλα εισαι κ πως εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου να κανεις ο,τι ονειρευεσαι!! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θουλιτσα να σε ρωτησω..

ο θοδωρης σε βρεφονηπιακο πηγαινει φετος;;

ρωταω για την πανα..επειδη ο γιωργος δεν πιστευω ως τον σεπτεμβρη να την εχει βγαλει εντελως..να μην κανω αιτηση σε παιδικους του δημου,αλλα μονο σε βρεφονηπιακους,ε; :?

επισης,στο βρεφικο τμημα,δεν ειναι ολα τα παιδακια πολυ μικρα;;δηλ.μηνων;;εννοω..εχει ερεθισματα για να παιξει κ να συναναστραφει με συνομιληκα παιδακια; :? ή ειναι τα πιο πολλα μωρακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικυ κ απο μενα ενα ζεθγαρι :lol::lol::lol:

ερη τι αντρακι εχεις????Αχχχχ

ιουλια ναι σε βρεφικο..αλλα οταν πηγα ηταν να τον βαλουν στο μεγαλυτερο τμημα κ τελευται στιγμη το αλλαξαν του στυλ..α μικρος ειναι τελικα :twisted::twisted:

κ το λεω με νευρα αυο γτ κ θα ειχε μεγαλυτερα παιδια κ δε θα ετρωγε το ανθος αραβοσιτου..

τωρα εκει ο θοδωρης ειναι απο τους μεγαλυτερους..τα αλλα ειναι πιο μικρα..οχι μηνων..οχι αλλα κ κατω απο εναμιση μηνων :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ σοβαρά μιλάς; :shock::shock::shock::shock:

Κορίτσια μιλάτε για δίαιτες,θέλω να χάσω 5 κιλα τουλάχιστον...10 θέλω αλλά για αρχή καλά είναι τα 5..

Αναστασία ούτε εγώ χάνω με τον θηλασμό πάντως,το καλό είναι ότι δεν βάζω κιόλας βέβαια,αλλά τρώω πολύ :oops::oops::oops:

Όσο για χθες η δικιά μου κοιμήθηκε πολύ καλά :D:D Για να δούμε σήμερα :?:?:?

Μητσάκι κρίμα που δεν τα πήγες καλά,αν και να πω την αλήθεια δεν πολυκατάλαβα τι ακριβώς έκανες :oops::oops:

Αφροδίτη να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι!!!Με το καλό και το 4ο μέλος της οικογένειας ;)

Όσο για την πρόκληση συμφωνώ απόλυτα!!

Θυμάμαι και τις δικές μου περυσι πολύ άγχος από πολύ νωρίς,εμπεδώθηκε,δεν εμπεδώθηκε.Αν θυμάμαι καλά είμουν η μοναδική που γέννησε με φυσικούς πόνους :?:?

Αλλά φταίνε και οι γιατροι :evil::evil::evil: Ότι τους βολέυει κάνουν...

Ο δικός μου πάντως ούτε χέρι δεν μου έβαλε ποτέ!!Όταν δε του είπα ότι δεν θέλω να πάω με πρόκληση μου είπε "ποιος μίλησε για πρόκληση;να κλείσουμε τις 41 εβδομάδες και βλέπουμε..."

Τελικά γέννησα 39+6 :D:D

Αχ συγχωρήστε με νυσταζω και δεν θυμάμαι πολλά :oops::oops::oops:

Ααααα!!Την Πέμπτη θα είμαι και εγώ Θεσ/κη με θέλετε και μένα για καφέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...