Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

Γιελιζ και μενα λογικο μου φαινετε.

Γενικα η μαια μας δινει πολλες συμβουλες και πολλα χρησιμα τιπς.

Πχ μας ειπε εκτος απο τη βαλιτσα στο μαιευτηριο, το πρωτο νυχτικο,εσωρουχο που θα θελουμε να βαλουμε μετα τον τοκετο, να τα εχουμε ξεχωριστα σε ενα νεσεσερ γιατι ο συζυγος μας δεν θα εχει την ψυχραιμια να ψαχνει εκεινη τη στιγμη τι θα θελουμε εμεις να χρησιμοποιησουμε. Απολυτα σωστο και εγω δεν θα το σκεφτομουνα απο μονη μου να σας πω τηβ αληθεια....

Λοιπον εγω θα φυγω τωρα...αλλα θα τα πουμε αυριο....

Σας αφηνω γιατι θα χασω το λ/ρειο. καλο μεσημερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μολις φαγαμε και εμεις ετοιμο κοτοπουλο ψητο που εφερε ο αντρας μου.Παω να ξαπλωσω γιατι η υπνηλια επιμενει.Τα λεμε το απογευμα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σορρυ κορίτσια που σας άφησα...ηρθε η κοπέλα καιι τώρα έφυγε...

Μάχη μου τόνο δεν τρωω ούτε εγω...Αλλά Μαρία μου για τις φραουλες πρωτη φορά το ακούω...Εισαι σίγουρη? Με το καλο το ντόπλερ και ο γιατρος!

Καλη όρεξη σε όλες και καλό μεσημέρι..

Πάω να ξαπλώσω γιατι νιωθω τον μικρό να με σπρώχνει προς τα κάτω...Γυρισε και ο καλος μου νωρίς σήμερα :D

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου παλι αποτομα εφυγα πριν αλλα εγινε ξαφνικα μπλε η οθονη του υπολογιστη κ ειπα αμαν να τον ξανανοιξω.Ε!στο τελος βαρεθηκα κ τα παρατησα.Κ τωρα ανοιξε κανονικα :shock::shock::shock:

Γιεληζ μου ο γιατρος ειπε θα παμε με βαση τα nst απλα οτι ειναι λιγο δυσκολο να μπω 38η οποτε την επομενη που ειμαι στην 37η καποια μερα... Βεβαια απο προχθες εκτος απο συσπασεις εχω κ τα πρωτα μου πονακια κ εχω αγωνια για το τι θα δειξει το nst μεθαυριο.. :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα!

Ξαπλωσα λιγακι και πριν λιγο εφαγα το παγωτο μου.Ευτυχως συσπασεις δεν ξαναειχα αλλα φοβαμαι την ωρα που θα παρω παλι το γιουτοπαρ...Θα δω τι θα γινει παλι και αυριο θα παρω την γιατρο μου να μου πει πως να συνεχισω.

Σοφουλα,ξεκουρασου!Αμα φτασεις στην 37η θα εισαι μια χαρα.Λιγο εμεινε ακομα.Κορτιζονες εβαλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου ναι,εδω κ 3 εβδομαδες εκανα τις κορτιζονες μου.Απλα θελω να παρουν οσο το δυνατον περισσοτερο οι μικρες μου.

Για τους παιδιατρους παντως που λεγατε δε θυμαμαι ποια κοπελα το ειπε αλλα οντως ο καθενας εχει τα δικα του πιστευω..Π.χ. εγω αν θυμαστε σας ελεγα οτι δε θελω να θηλασω (για διαφορους λογους) κ ο παιδιατρος το πρωτο πραγμα που μου ειπε ηταν αυτο,να θηλασ δηλαδη οπωσδηποτε.Κ ενω πηγα να φερω τις αντιρρησεις μου,δεν ακουγε κουβεντα.ΜΟυ ειπε μαλιστα οτι 10 λεπτα αρκουν,ωστε κ το παιδι να μαθει να τρωει στο χρονο του κ να μη παιζει.Ιδωμεν............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσακια μου καλημερα!!! Εγω ειμαι γραφειο και μολις παρειγγειλα το καφεδακι μου. Ειναι οι τελευταιες μερες στη δουλεια και απο τη μια δεν θελω να αφησω εκκρεμοτητες και απο την αλλη με εχει πιασει μια βαρεμαρα....

Αυριο θα παω το πρωι να κανω για τελευταια φορα εξετασεις και για κολπικο υγρο και την Τριτη γιατρο. Θα με βαλει στον καρδιοτοκογραφο μου ειπε. Εχω αγωνια γιατι μετα θα πηγαινουμε καθε βδομαδα. Υπαρχει περιπτωση να με κοιταξει και απο κατω για τυχον διαστολη αν ξερετε? Οσες μπηκατε στο μηχανημα πως ειναι?

Εγω αγωνια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαχη,καλημερα κοριτσιααααααααααααααααααααααα!τι κανετε;;;;;;;;;;;;;;

πως μου ξυπνησατε;αν κ απο οτι βλεπω χουζουρευετε ακομα.εγω σημερα ξυπνησα μια χαρα.ουτε συσπασεις ουτε πονακια ουτε τιποτα!μονο που αρχισε παλι η συχνοουρια η ατιμη.αλλα δε πειραζει.λιγο εμεινε ακομα.

τι νεα;

σοφακι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ,γεννας την αλλη βδομαδα.θα χει τις ζουζουνιτσες σου αγκαλια.τι καλα!

νικη να κανεις υπομονη κ οτι σου πει η γιατρος σου.κ εγω στην αρχη υπεφερα απο τα γιουτοπαρ,αλλα τα συνηθισα.δε ρισκαρουμε να παει κατι στραβα ε;υπομονη καλη μου

οι υπολοιπες τι κανετε;βρειτε τιτλο για το 11

μαχη μου αντε να τελειωνεις κ εσυ.χαρα στο κουραγιο σου που δουλευεις ως τοσο αργα.μπραβο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..τι κάνετε? Πριν από λίγο ξύπνησα...κοιμήθηκα για τα καλά χθες και το απόλαυσα..Πήγαμε και μια βόλτα το βράδυ στο σπιτι κάτι φίλων που με την κοπέλα γεννάμε περίπου τον ίδιο καιρο..ξέσκασα λίγο..

Μάχη μου καλημέρα...χαλάρωσε και αν αφήσεις και κάτι πίσω δεν χάθηκε ο κόσμος...Αν και να σου πω την αλήθεια σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ έτσι έτρεχα πριν αφήσω την δουλειά! Μαζί έχουμε γιατρό κάθε Τρίτη!!

Άννα μου καλημέρα... Εγώ προτείνω να βάλουμε "Τα πρώτα γεννητούρια"...τι λέτε? Λογικά θα εχει γεννησει το Σοφάκι μέχρι να τελειώσουμε το επόμενο...

Νίκη μου ελπίζω να είσαι καλά με το γιουτοπαρ...

Οι άλλες κοιμούνται ακόμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες μου!!!Αυριο που θα παω γιατρο θα σας πω με μεγαλυτερη βεβαιοτητα ποτε γενναω!!!!

Μαχη μου δεν ειναι τιποτα ο καρδιοτοκογραφος.Σου βαζουν ενα μηχανηματακι να παρακολουθει την καρδια του μωρου κ στο δενουν μμε μια κορδελα στην κοιλια κι εσυ καθεσαι κ περιμενεις για 20 λεπτα.Επισης σου δινουν ενα κουμπι να κρατας κ καθε φορα που αισθανεσαι κινηση πρεπει να το πατας.Για διαστολη που ρωτας δε νομιζω να σε κοιταξει,εμενα τουλαχιστον μεχρι στιγμης δε με κοιταξε...

Μαρακι μου μια χαρα περασες εχθες!Τελεια!Αρκει να μη κουραστηκες ;);)

Καλημερα Αννουλα!!Πηρες αποτελεσματα εξετασεων?Χαιρομαι που εισαι καλυτερα σημερα!!Οσο για τις 100 σελ. μη το λες...μας εχει φοβηθει το ματι μου!!!!

Εγω ξυπνησα με πονακια,οχι συσπασεις αλλα κ ο γιατρος μου ειχε πει οι πονοι ειναι ανησυχητικοι.Θα δουμε.Μια μερα εμεινε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!! Τι μου κάνετε? Εγώ δεν κοιμήθηκα καλά, για την ακρίβεια....χάλια, μέση, πλάτη, κόκαλα.... τέλος πάντων είπαμε υπομονή, λίγο έμεινε.

Εμείς πήγαμε γιατρό χθες, όλα καλά σε γενικές γραμμές, το βάρος στα 2450γρ. και είναι ακόμη αρκετά ψηλά. Εχει βέβαια τις 2 περιτυλήξεις γύρω από το λαιμό και έτσι μένει ανοιχτό το ενδεχόμενο της καισαρικής :( . Επιμένει όμως ότι θα ξεκινήσουμε για φυσ/κο και μόνο αν δεν μας παίρνει θα πάμε σε καισαρική.

Μάχη εμένα μου είπε ότι την άλλη εβδομάδα θα με εξετάσει και κολπικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα σοφιτσα.δε μου κανε ομως καμπυλη,γιατι ειχα παει στον ενδοκρινολογο κ μου χε πει να παρακολουθω το ζαχαρο με το μηχανημα.κ κολπικο μου ειπε μολις μπω στον 8ο.γιατι στο προηγ μου χε βγει πεντακαθαρο.οποτε μονο αιματος κ ουρων μου βαλε.θα δω τι θα μου πει κ ο γιατρος αυριο βεβαια.αν μου πει να τα κανω θα τα κανω.

χτες που τον πηρα τηλ κ του πα για τις συσπασεις μου πε οτι αυριο θα μου πει για κορτιζονες για να μαστε βεβαιοι.για να δουμε.ποτε θα μου πει να τις κανουμε

σοφακι τι αποφασισες τελικα.ολικη η επισκληριδιο;

ελις μου καλημερα.μια χαρα μεγαλωσε το μωρουδελι σου.τωρα οσο για τις περιτυλιξεις θα δειτε κ θα κανετε.μη στενοχωριεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφάκι μου...Φανταζομαι την αγωνία σου...Για τα πονακια που λες αν ειναι έντονα και έχουν συγκεκριμένη συχνότητα ενημέρωσε το γιατρο σου, να'σαι σίγουρη...

Παντως κι εγώ χθες βραδυ μες στον υπνο μου ένιωθα κατι τσιμπηματάκια στην κοιλια αλλά δεν είχα δυναμη να ανοιξω τα ματια :shock::lol:

Καλημέρα Ελις μου...μια χαρά η μικρή σας.Για την περιτύλιξη μην αγχώνεσαι ο γιατρός θα το παρακολουθεί...

Σοφάκι δεν κουράστηκα χθες γιατι από καναπέ σε καναπέ μεταφέρθηκα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααααα....τι μου κανετε?κ εγω δεν εκλεισα ματι ολη νυχτα....ειχα καουρες ολο το βραδυ κ ξυπνουσα απο το καψιμο στο λαιμο.ολο να ρευομαι(με το συμπαθειο) κ ολο καψα.πρωτη φορα τοσο πολυ...η αληθεια στο ξελαδωμα της μπεμπας εφαγα του σκασμου αλλα το ευχαριστηθηκα.

μαχη η αληθεια ειναι στο θεμα του γιατρου αν θα σε δει...εμενα στην μικρη με ειχε κοιταξει μια φορα την τελευταια βδομαδα που ειχα παει αλλα αυτος ο γιατρος ξερω απο την κουνιαδα μου που δεν την κοιταξε.ισως δει κ απο τον υπερηχο κ τον καρδιοτογραφο κ κρινει αν πρεπει να σε δει.

μαρακι κ εγω σημερα μολις ανοιξα κ ειδα τις 100 σκεφτηκα κατι παρομοιο για τιτλο.πολυ καλο!!!

σοφακι ανοιξε το εσυ....που εισαι κ η πρωτη.ε δεν νομιζω να σε προλαβει καμια :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ελισαβετ μου!Φτασατε τα 2500 κιλα?Μια χαρα!Οσο για τις περιτυλιξεις,ελπιζω ολα να πανε καλα κ μη χρειαστει καισαρικη..

Αννα μου δεν εχω αποφασισει ακομη.Η αληθεια ειναι οτι εγω θελω επισκληριδιο αλλα αυριο που θα παω γιατρο θα ξαναμιλησω μαζι του κ θα του πω αν γινεται να ερθω σε επαφη κ με τον αναισθησιολογο να δ τι θα μου πει..Εχω κ ολους τους δικους μου να μου λενε για ολικη γιατι φοβουνται αλλα εγω νομιζω οτι με ξερω αρκετα κ δεν θα εχω θεματα αγχους κ πανικου εκεινη την ωρα ο,τι κ να καταλαβαινω..Γενικοτερα αυριο θα ειναι μια κρισιμη μερα!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ μενα ολοι φωναζουν να μη κανω επισκληριδιο.κ γω φοβαμαι να πω την αληθεια.νομιζω οτι αν ακουω τι γινεται θα τα παιξω κ θα αγχωθω πολυ.να σου πω την αληθεια περιμενω να μου πεις κ τη δικη σου εμπειρια οταν με το καλο ερθει η ωρα να γεννησεις.θα δουμε

σισσυ καλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ για πειτε,''Τα πρωτα γεννητουρια'' να βαλω?Βρε κοριτσια κ αν δε γεννησω μεχρι να το κλεισουμε κ αυτο?Που δε το πιστευω βεβαια....

Αννα μου εννοειται οτι θα σου πω την εμπειρια μου,σε ολες δηλαδη κ αναλυτικοτατα μαλιστα!!!Μη σας πω,μεσα απο το νοσοκομειο ακομη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφακι οταν ειχα ανοιξει εγω καινουργιο δεν το ειχα κλειδωσει γιατι ουτε κ εγω ηξερα πως γινεται :D:D:D αλλα μετα κλειδωθηκε....πως?ουτε κ αυτο το ξερω.ανοιξε το εσυ κ καποιος θα το κλειδωσει αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες!Τι κανετε;

Πριν λιγο ξυπνησα,παλι κοιμηθηκα σαν βοδι! :lol: Σας γραφω με τα τρεμαμενα χερακια μου γιατι πριν λιγο πηρα το γιουτοπαρ.Το πηρα και χθες βραδυ,δεν ημουν τοσο χαλια οσο το μεσημερι...Ελπιζω να το συνηθισω.Τρεμω λιγο αλλα οχι σαν την πρωτη φορα.Στο μεταξυ οι συσπασεις σταματησαν τελειως και θα την παρω να την ρωτησω πως να συνεχισω απο εδω και περα.Αν θα παιρνω και ουτροτζεσταν ή οχι.

Παω να σας διαβασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα μου...αφου το ευχαριστήθηκες χαλάλι η ταλαιπωρία!! :D

Σοφφάκι δεν χρειάζεται αν το κλειδώσεις...ανοιγεις μονο το νεο θεμα..Οι διαχειριστες το κλειδώνουν από ότι ξέρω...

Μου έφερε ο καλος μου λουκανοπιτακια κι ενώ λαχταρώ να τα φάω νιωθω ενόχληση στο στομάχι...μάλλον είναι το έντερο μου πάλι :evil:

Νίκη μου καλημέρα...χαίρομαι που νιώθεις καλύτερα...Είδες οτι είναι καλύτερα?Και σταματανε αμέσως οι συσπάσεις...να σου πω την αληθεια και εγώ παλιά που έπαιρνα ένα πρωι και ένα βραδυ, το πρωινο με νοχλούσε περισσότερο...δεν ξέρω γιατι!

Αντε πάμε στο νέο θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...