Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ το πήρα το ΚΙΤ και το έχω ήδη σπίτι. Λοιπόν το τηλ είναι αυτό που έβαλε η Νικη. Παραλαβή είναι κθημερινά μέχρι τις 14.00 από το κτίριο "Στοργη", μετά τις 2 ρωτάς και σε στέλνουν κάπου αλλού παλι μέσα στο Παπανικολάου. Το μονο που τους ενδιαφέρει είναι η ΠΗΤ, αλλά δεν ζητάνε κάποιο έντυπο επιβεβαίωσης. Θέλουν να είσαι στην 36η εβδ. αλλά αν θέλεις τους λες ότι είσαι ήδη και πάλι σου το δίνουν. Κάθε Τετάρτη έχουν ενημέρωση αναλυτική, αλλά πρέπει να πάρεις λίγο νωρίτερα 1-2 μέρες, και να δηλώσεις συμμετοχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμπεθέρα μου πολύ θα ήθελα την συνταγή σου αλλά δύσκολο να την πραγματοποιήσω σήμερα γιατί δεν έχω πίτες..και δεν μου επιτρέπεται να βγω να πάω να πάρω :evil: Δως στην για αργότερα όμως!! :D

Σκέφτηκα να τα κόψω και να τα γεμίσω με κασέρι και μια κουταλιά μουστάρδα και να τα βάλω στον φούρνο...τώρα τι θα βγει...ένας Θεός ξέρει!!! :lol::lol::lol: Το έχει δοκιμάσει καμιά???

Μαρουλίτα μου μια χαρά τα αποτελέσματα σου..με το καλο να δείτε το μωράκι σας αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω για ενημερωση δεν πηγα, ειχα ενημερωθει κατ'ιδιαν τοτε ακομα πριν γεννισω..ειχα αρρωστη ξαδελφη εκει που εκανε τις θεραπιες της και η αιματολογο ςτης με ενημερωσε αναλυτικα για τα βλαστοκηταρα και οχι μονο

Για πες Ελλη στο ΙΚΑ θελουν μονο της Εθνικης η κανει και αλλη τραπεζα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα για τον λογ/σμο του ΙΚΑ θέλει: το βιβλιάριο, λογ/σμο ΔΕΗ ή ΟΤΕ ή κάποιο άλλο που να επιβεβαιώνει την δ/νση, Ταυτότητα και φωτοτυπία της και φωτοτυπία της πρώτης σελ του βιβλιαρίου της τράπεζας, αλλά να είσαι ο 1ος δικαιούχος. Αν δεν υπάρχει βιβλιάριο τότε εκτύπωση από την τράπεζα (ηλεκτρονικη) με τα στοιχεία του λογ/σμου και τους δικαιούχους.

Νίκη το κιτ έχει μέσα κάποια έντυπα, τα οποία συμπληρώνεις στο σπίτι (είναι κάποια στοιχεία για το ιστορικό σου καθώς και του πατέρα, όπως αν έχεις ηπατίτιδα, ειτζ, κλπ) και τα έχεις μέσα στο κουτι για να πάνε μαζί με τα βλαστοκύτταρα. Και ένα τρίτο έντυπο που το συμπληρώνει ο γυναικολόγος μετά τον τοκετό (στοιχεία του μωρού, αν θυμάμαι καλά, όπως πμάδα αίματος κλπ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα δες αυτη την συνταγη αν σου αρεσει.Μηπως εχεις τα υλικα να την κανεις:

Κοτοπουλο μπουκιτσες με χρωματιστες πιπεριες και ροζ σαλτσα

τα υλικα ειναι για ενα μεγαλο πιρεξ

3-4 στηθη κοτοπουλο κομενο σε κοματακια οσο ειναι τα κομματια ενος σουβλακιου

1 πρασινη πιπερια

1 κιτρινη πιπερια

1 κοκκινη πιπερια

1 πορτοκαλι πιπερια

ολες τις πιπεριες τις κοβουμε σε μακροστενες φετουλες

4 μετρια κρεμμυδια κομμενα σε ροδελες

1/2 κεσε φρεσκα μανιταρια σε φετουλες

1 κρασοποτηρο πουμαρο

350 γρ κρεμα γαλακτος

300γρ τρυμμενα τυρια (γουντα, σκληρο τηρι δανιας, ρεγκατο)

σε μεγαλο τηγανι ξεκιναμε να τσιγαριζουμε με 5-6 κουταλιες ελαιολαδο τις πιπεριες μεχρι να μαλακωσουν περιπου 5-7 λεπτα.τις αδειαζουμε στο πιρεξ.

συνεχιζουμε με τα κρεμμυδια μεχρι να γινουν διαφανα.....οχι πολυ τσιγαρισμα.....να μη μαυρισουν.τα αδειαζουμε και αυτα στο πιρεξ.μετα τσιγαριριζουμε τα μανιταρια....τα βαζουμε και αυτα στο πιρεξ.....και τελος τσιγαριζουμε το κοτοπουλο περιπου 10 λεπτα.....να εχει ψιλοβρασει....να τρωγεται.το βαζουμε και αυτο στο πιρεξ και με μια κουταλα, ανακατευουμε ολα τα υλικα καλα και αλατοπιπεριζουμε καλα.δοκιμαζουμε να δουμε το αλατακι.τελος προσθετουμε το πουμαρο και την κρεμαγαλακτος και τα τυρια(κραταμε λιγο για το πασπαλισμα).ανακατευουμε και πασπαλιζουμε με το υπολοιπο τυρι .ψηνουμε στους 200 βαθμους αεροθερμο για 20-25 λεπτα

Η δικη μου συνταγη ειναι η εξης:

ΜΕΞΙΚΑΝΙΚΕΣ ΤΟΡΤΙΓΙΕΣ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ

Φιλετο απο στηθος κοτοπουλου,κομμενο σε μικρα κυβακια.

Πιττες τορτιγιας απο το Σ/Μ

2-3πολυχρωμες πιπεριες,κιτρινη,πορτοκαλι,κοκκινη,οτι εχουμε!

ενα κρεμμυδι

μπαχαρικο για φαχιτας(πουλανε στα σ/μ σε φακελακι)αν δεν εχετε βαλτε αλατι,παπρικα, πιπερι και ταμπασκο,να γινει οσο θελετε πικαντικη

ντοματακι πουμαρο ή ντοματα φρεσκια τριμμενη

τυρι τσενταρ(ή οτι αλλο τυρι θελετε,αλλα το τσενταρ ταιριαζει περισσοτερο)

καλαμποκι αν θελουμε(κονσερβα ή βρασμενο)

Εκτελεση:

Σωταρουμε το κοτοπουλο με ελαχιστο λαδακι στο τηγανι,μεχρι να ροδισει.Ριχνουμε τις πιπεριες και το κρεμμυδι,κομμενα σε φετες.Προσθετουμε το μιγμα μπαχαρικων και ανακατευουμε.Μολις μαραθουν λιγο,ριχνουμε την σαλτσα ντοματας και αφηνουμε να σιγοβρασει,μεχρι να ψηθει καλα το κοτοπουλο.να τραβηξει η σαλτσουλα,μην ειναι πολυ ζουμερο.Στο τελος βαζουμε και το καλαμποκι.

Βαζουμε λιγο μιγμα στην πιτουλα.Προσθετουμε λιγο τσενταρ και κλεινουμε με μια οδοντογλυφιδα.Αφου γεμισουμε ολες τις πιτουλες,περιχυνουμε με λιγο ακομα πουμαρο αν θελουμε και με τσενταρ τριμμενο.Τις βαζουμε σε πυρεξακι για λιγο στο φουρνο μεχρι να λιωσει το τυρι.Να μην ξεραθουν ομως οι πιτουλες,προσοχη!Δεν θελει πολλη ωρα!Συνοδευουμε με γιαουρτακι αν τις εχουμε κανει πολυ καυτερες. ;)

Καλη σας ορεξη!Μιαμμμμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω που δεν εχω λογαριασμο ΔΕΗ η ΟΤΕ στο ονομα μου;;;;

ακομα και η Κοσμοτε ερχετε στη διευθυνση της μαμας μου..και τωρα ακομα και να την αλλαξω δεν προλαβαινει να ερθει η λογαριαμνσος μεχρι τις 09/06ν που θα παω για τα επιδοματα..

τι θα κανω;;;

Νικη πολυ ωραια συνταγη...θα τη δοκιμασω...

την εκανα ηδη κοπι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα πολύ ωραία η συνταγή σου...Το πρόβλημα είναι ότι σε εμένα και στον άντρα μου δεν μας αρέσουν οι πιπεριές :lol::lol::lol: Την αποθηκεύω όμως μπορεί να κάνω καμιά εναλλακτική...

Προς το παρόν έκανα αυτό που σας είπα...Να δουμε τι θα βγει!!! Απλά δεν ξέρω ακόμα με τι να το συνοδεύσω :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιαμ μιαμ.......

κ εγω νομιζω οτι το χαρτι λογαριασμου θα ειναι απλα τυπικο......δηλαδη τι ειμαστε χαζες να δωσουμε αλλη διεθυνση :roll::roll::roll: κ καλα αφου θα μπουν στην τραπεζα τα χρηματα....δεν θα μας τα φερει ο ταχυδρομος στο σπιτι...για την διευθυνση γιατι πρεπει να εχουν τετοια χαρτια :evil::evil::evil:

να παιδευουν εμας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα,μην βαλεις πιπεριες!Βαλε μανιταρια,καλαμποκι,αρακα,οτι αλλο θελεις! ;) Αυτοσχεδιασε! :lol:

Θα παω ΙΚΑ αυτες τις μερες.Θα ρωτησω και θα σας πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασχετο αλλα αν κάποια απο εσάς δουλευει σε ατομική επιχείρηση του άντρα της δεν διακαιούται 6μηνη άδεια απο ΟΑΕΔ, και το βρήκα στο internet και πήρα τηλ.......κλαψ.....και ήταν μια χαρα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααααααααααααααα!πιασατε ψιλη κουβεντουλα ολο το πρωι;;;;;;;;;;;;;;

καλα κανατε

εγω πηγα κ πηρα τα παντα σπιτι.ολη τη προικα μαζι με τις καλαθουνες κτλ.γεμισε το σπιτι ροζ κ φουξια.τωρα μενουν μονο να το βαψουμε που θα το κανουμε αυτο το σαβ.κο και να φερουμε κ τις κουνιες σπιτι κ να κρεμασουμε τις κουρτινες.τι καλααααααααααααα!σα χαζο τα καμαρωνω.να ρθουν με το καλο οι μαιμουδιτσες μου ρε κοριτσια.κ φυσικα κ τα δικα σας ζουζουνακια

να σας ρωτησω.σιγα σιγα λεω να αρχισω να τα πλενω κ να τα σιδερωνω.αλλα λεμε με τη μαμα μου αφου τα πλυνουμε να τα βαλουμε μεσα σε ενα-δυο σεντονια κ μετα μεσα στη ντουλαπα για να μη πιασουν σκονες κτλ.τι λετε;

λεω να τα κανω μη μας τυχει τιποτα εκτακτο κ δε προλαβουμε.κ θα μαι πιο ησυχη αν τα χω ολα ετοιμα.

σοφιτσα μου κατι τετοια ακουω κ εγω κ λεω για ολικη,λενε βεβαια οτι στην επισκληριδιο σου δινουν κατι κ εισαι ψιλοζαλισμενη,αλλα το ρισκαρεις;εγω οχι 20,αλλα 120 θα ανεβασω πιεση

νικη μια χαρα ειναι ο τραχηλος.αλλα ισως να χρειαζεται να σε βλεπει πιο συχνα ο γιατρος

οι υπλοιπες τι κανετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;σας πηρα μονοτερνα

αυριο εχω παλι εξετασεις για να παω στο γιατρο τη παρασκευη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αννα......λενε οτι αν περασει πολυ καιρος χανεται η αποστειρωση.αν θες μπορεις να τα πλυνεις να τα βαλεις μεσα σε υφασματινες σακουλιτσες κ τα σιδερωνεις οταν ερθει η ωρα τους.

αλλωστε γιατι καλε να παει κατι στραβα?στην ωρα σου θα γεννησεις...εδω θα ειμαστε μαζι με την νικη κ θα τα λεμε ολο το καλοκαιρι :D:D

με γιες κ τα προικια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μεγεια οι προικες!Για τα ρουχαλακια κανε καλυτερα αυτο που προτεινει η Μιχαελα.Πολυ καλη ιδεα!

Παω να ετοιμασω το φαγακι μας και επιστρεφω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφφ κοριτσια εμπλεξα με την δουλεια. Επιτελους σταματαω την Δευτερα να ξεκουραστω κι εγω λιγο (λεμε τωρα)...αλλά τους βαρεθηκα ολους.....μου εχουν σπασει ολοι τα νευρα..και με αγκαρευουν και συνεχεια....καμια ευαισθησια.....

Τεσπα.....απ'οτι ψιλοδιαβασα....αναλυσατε πολλα θεματα....

Αννα με γεια!!!!!

Αααα να σας πω κατι που μας ειπε η κοπελλα χτες. Την ρωτησε μια κοπελλα αν το μωρο ειναι καλυτερα να το βαλουμε σε καλαθουνα στην αρχη στο δωματιο μας....

Και μας ειπε οτι αυτη θα ελεγε εφοσον ειναι εφικτο καλυτερα στην κουνια του απο την αρχη και αν μπορουμε εμεις διπλα του.

Γιατι πρωτον ειναι καλοκαιρι και η καλαθουνα ειναι ζεστη και θα ζεστενεται

2ον γιατι οταν μετα το μεταφερουμε στο δωματιο του θα ειναι διπλη η αλλαγη, και θα αλλαξει χωρο (σαν διωγμος) και δεν θα μας εχει και διπλα του. Ενω αν ειμαστε εμεις στο δικο του δωματιο και φευγουμε σταδιακα θα ειναι καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

¨Αννα μου με γεια οι προίκες και με το καλό ο γιατρός!

Αν νιωθεις εσύ καλά να τα έχεις από τώρα έτοιμα κάντο...Εγώ πάντως τα έκανα μετά που είχα το περιστατικό με την αιμορραγία...΄Βασικά ήμουν 29η όταν άρχισα να πλένω και να σιδερωνω (αν θυμάμαι καλά)!Τώρα είμαι ήσυχη από αυτό το θέμα...

Μην αγχώνεσαι όμως τόσο πολύ...χαλάρωσε λίγο!

Μάχη μου πολύ αναίσθητοι οι συνάδελφοι σου!

Οσο για το θέμα με την καλαθούνα...σε εμάς δεν είναι εφικτό να είμαι εγώ στο δωμάτιο και το έχω σκεφτεί αλλιώς...Το μωρό θα το έχω στο δωμάτιο του στην κουνια όλη μέρα...αλλά τις πρώτες 40 μέρες τα βράδυα θα το βάζω στο δικό μας δωμάτιο με το καρυ-κοτ του καροτσιού...Νομίζω πως έτσι θα συνηθίσει και τα δύο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α !μιχαελλα ωραια ιδεα.δε το χα σκεφτει.τελεια.ετσι θα κανω

βεβαια θα πλυνω κ τη βαλιτσα που θα τα βαλω μεσα

η κοπελα απο τα πρεμαμαν μου ειπε να παρω κ ενα τεραστιο ντετολ σπρει για να ψεκασω τη βαλιτσα αφου τη πλυνω ,αλλα κ για το νοσοκομειο θα χρειαστει για τα κρεββατακια των μωρων

εκτος απο τον αποστειρωτη πηρατε αυτο το μικρο θερμαντηρΑ που κραταει ζεστο το γαλα;

νικη κ μιχαελλα μακαρι να φαω οσο πιο πολυ καιρο μπορω.αλλα σημερα βρηκα μια κοπελα σημερα με διδυμα κ γεννησε στις 35 εβδομ.η σοφιτσα ειδατε κ αυτη την αλλη βδομαδα γενναει.περα απο 37η (μακαρι να φτασω ως εκει)δε με βλεπω να φτανω

για αυτο λεω σιγα σιγα να τα ετοιμασω.προς το παρον δεν αγχωνομαι για αυτο.αγχωνομαι μονο για το θεμα της γεννας :-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss .απλα θελω να ειμαι ετοιμη για να ΜΗΝ αγχωθω :lol::lol::lol:

μαρακι κ εγω απο βδομαδα θα τα ξεκινησω αυτα.να φυγει κ αυτη εδω η βδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μην αγχωνεσαι για το σηδερωμα και πριν την ωρα σου να γεννησεις...θα το αναθεσεις στη μανουλα σου..το πρωι θα τα απλωσει..το μεσιμερη θα ειναι στεγνα..και το απογευμα θα τα εχεδις μοσχομυριστα και φρεσκοσιδερωμενα

Εγω ακομα σδενε χω κανει απολυτως τιποπτα!!!!

και αμα σκεφτει κανεις οτι εαν τελικα θα κανουμε προγραμματισμενη καισαρικη...εχω περιπου 8 ευδομαδες..διλαδη 2 μηνες..και το δοματιο του μπεμπη ειναι ακομα αποθηκη σκετη..ουτε το στρωμμα δενε χω βγαλει να λιαστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια θα χρειαστουμε αντισηπτικο για το σπιτι,καθενας που θα ερχεται να βαζει στα χερια του...ακομα κ για εμας.τωρα για τα κρεβατακια τους δεν μου ειχαν πει κατι στην μικρη μου.απλα εννοειται οτι ειχα στρωσει μεσα δικια μου κουβερτουλα κ πανα...οποτε κ να μην τα ψεκασεις....αλλωστε στον αερα θα κυκλοφορουν τοσα μικροβια...αλλα αν ειναι να σκεφτομαστε ετσι....αστο θα παθουμε παρανοια :lol::lol::lol:

σιγουρα εσυ με τα διδυμα θα μας περασεις αλλα μην αγχωνεσαι απο τωρα...εχεις καιρο μπροστα σου.κ να σου πω την αληθεια η διαδικασια δεν ειναι τιποτα...απλα το αγχος να πανε ολα καλα με εμας κ τα μωρα μας.

μαχη τωρα που φευγεις βρηκαν να σου βγαλουν το λαδι?υπομονη κ απο δευτερα φεεεεεεταααααα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια χαλαρωστε...

η πολλη αποστειρωση βλαπτει...

μη πηγενετε στο αλλο ακρο εκτος και εαν υπαρχει σοβαρος λογο ςμε ενα πολυ προωρο και λιποβαρε ςμωρο.

να ξερετε οτι ολα αυτα τα αντισιπτικα μυριζουν και λακα θα κανετε να μην τα χρισημοποιειτε κοντα στα μωρα.

Την βαλιτσα οταν την ψακασετε αφιστε την στον ηλιο να στεγνωσει καλα. Το ιδιο να κανετε και με τα στρωμματακια..μια μερα που θα εχει ντα αηλιο αφιστε τα ολο το πρωι να τα λιασει καλα..ακαρεα κλπ θα ειναι τεζα

Σας το λεω γιατι εγω με τον Χριστοφορο ειχα τετοια ιστερια...πασαλειβα τα παντα με στεριλιουμ..και μετα μου εβαλε χερι η παιδιατρος και μου τα εψαλλε κανονικα

Σωστος αερισμο ςτου χωρου τακτικο αερισμα των κλινοσκεπασματων και καλο ξεσκονησμα φτανει και περισσευει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...