Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

Καλά έκανες Αννα μου και τον πήρες...Καλυτερα να τους κάνουμε χαζες ερωτησεις παρά να μένουμε με ανησυχίες!!

Εμένα χθες ο δικός μου γιατρός τον ρωτούσα γιατί όταν γυρίζω στα αριστερά στο πλαι οταν κοιμάμαι πονάω πολύ από κατω ενώ δεξιά όχι? Και μου λεει η επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια στις δικές σου ερωτ'ησεις!!!Σκέψου τι έχει ακούσει από μένα ο άνθρωπος :oops::lol::lol::lol::lol:

Πάτνως εγώ εδω και δυο μέρες προσεξα πολύ έντονη ξηροδερμία γύρω από την κοιλιά...λέτε να κάνουν εμφάνιση ραγάδες?? :o:(:? Πάντως θα ενισχύσω τις φορές που βάζω κρέμα για καλό και για κακό :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσακια!!

Μαρακι τελεια τα νεα σας απο τον γιατρο,πολυ χαιρομαι!!!Συνεχισε ακαθεκτη τις ξαπλες λοιπον!!

Μιχαελα σιγουρα δε κανει βολταρεν,ειχα ρωτησει εγω οταν πρωτοξεκινησαν οι πονοι στην πλατη κ υπεφερα.Τοτε νομιζα ειχα κρυωσει κ οχι οτι ειναι απο την εγκυμοσυνη κ ετσι τον ειχα ρωτησει.Μου ειχε πει οχι.Βεβαια σε καθε γιατρο διαφερουν τα οχι κ τα ναι απ'οτι εχω καταλαβει...

Αννα μου καλημερα!Καλα εκανες κ πηρες τον γιατρο σου,να εισαι ηρεμη..

Ελισαβετ μου τι κανεις??

Λοιπομ για την κοιλιτσα που λετε εγω εβαζα μια του κορρε για τις ραγαδες,ποοολυ καλη αλλα μετα καποιο κοριτσακι απο εδω ειχε πει για αμυγδαλελαιο κ το δοκιμασα.Ειναι σουπερ!!Ενυδατωνει τελεια κ δεν ξερω αν εχει παιξει τον ρολο του αλλα εγω με 2 μωρα κ ραγαδα δεν ειδα ακομη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω αμυγδαλελαιο βαζω στην κοιλια για ενυδατωση....βεβαια οποτε το θυμαμαι.στην μικρη μου ειχα παρει μια κρεμα για προληψη των ραγαδων την ρεκονστρια ή καπως ετσι της φρεσυντρερμ αλλα κ παλι ξεχνουσα να βαλω.κ δεν εβγαλα κοθολου.μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης το σωληναριο δεν το ειχα αδειασει.οπως κ εχουμε ξαναπει τελικα ειναι θεμα επιδερμιδας....οσες κρεμες κ αν βαλουμε...αν ειναι να βγουν θα βγουν.απλα η ενυδατωση βοηθαει γιατι δινει ελαστικοτητα στο δερμα κ δεν ανοιγει αποτομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφάκι μου...Κι εγώ όλο λέω να πάρω αμυγδαλέλαιο κι όλο ξεχνάω! Βάζω όμως και λαδάκι και μια αλλη κρεμα..Αλλα εξαρτάται πάντα από την επιδερμίδα..

Καλημέρα Χρύσα μου...ο μικρός το έκανε συνήθεια ε?? Υπομονή...δεν βοηθησε το γαλα σήμερα για να ξανακοιμηθεί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα μου εχεις δικιο,ειναι κυριως θεμα δερματος αλλα η ενυδατωση παντα βοηθαει.. ;) Εγω παντως βρε κοριτσια πολυ αγχος το εχω μη κανω ραγαδες.Το πρωτο που κανω καθε πρωι ειναι εξονυχιστικος ελεγχος ραγαδων :lol::lol::lol::lol:

Καλημερα Χρυσα μου!!Αληθεια,γαλατακι δεν ηπιε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως βρε κοριτσια πολυ αγχος το εχω μη κανω ραγαδες.Το πρωτο που κανω καθε πρωι ειναι εξονυχιστικος ελεγχος ραγαδων :lol::lol::lol::lol:

Σοφάκι μου μια από τα ίδια κι εγώ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρύσα

Καλημέρα Σοφία μου. Υπομονή κάνω :lol::lol::lol: Η αλήθεια έιναι ότι πλέον έχω βαρύνει αρκετά και κουράζομαι πολύ εύκολα. Και επειδή σε γενικές γραμμές είμαι άτομο που δεν κάθομαι καθόλου, μου "τη δίνει" που πρέπει να τα κάνω όλα με πιο αργούς ρυθμούς και ότι "εξαρτόμαι" εν μέρει από τους άλλους .

Εγώ πιστεύω οτι οι ραγάδες εξαρτώνται πιο πολύ από το δέρμα παρά από τις κρέμες. Στην μεγάλη μου δεν έβαλα ποτέ κρέμα και δεν έκανα ούτε μια. Όχι οτι τώρα βάζω, αλλά 3-4 φορες την εβδομάδα το κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του εκανα αμεσως γαλα το κατεβασε μονορουφι...αλλα δεν βοηθησε και πολυ...

του καθαρησα και τη μυτι εβαλα και τον ιονιστη- υγραντηρα ...και αφου παλη δεν κοιμοταν τον πηρα μαζι μας...

μια χαιδευοταν σε μενα..μια στον μπαμπα του..τελικα κοιμηθηκε καποια στιγμη αλλα εγω δεν μπορουσα να ξανακοιμηθω και σηκωθηκα...

επλυνα το ταψι απο το παστητσιο, εβαλα τα σηηδερωμενα- χτες επι ενα τριωρο σηδερωνα- στη θεση τους...και τοπρωη που εφυγα ειπα την πεθερα μου να τον ξυπνησει μη του γινει σηνηθειο να κοιμαται το πρωη και ξενυχταει τη νυχτα..

αχ παιδια..και ειχα ξεσυνηθησει..ξερετε τι καλα που κοιμοταν το τελευταιο διαστημα!!!

Ελλη μην ακουω χαζα..ακου βαρινες..καλε μη την πιστευετε...κουκλα ειναι..με μια τελεια κοιλιτσα..και θα κανει μια τελεια κουκλιτσα κορη!!!

οσο για ραγαδες ναι ειναι θεμα δερματος καθαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμενα μου εδωσε ο γιατρος μου μια φανταστικη κρεμα.συνκροελαστ λεγεται.μου την ειχαν συστησει κ φιλες μου κ μια κολλητη μου που εχει φαρμακειο.

κοστιζει γυρω στα 30 ευρω αλλα ειναι καταπληκτικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου την ξερω κι εγω αυτη την κρεμα κ πρεπει οντως να ειναι καλη αλλα κ το αμυγδαλελαιο με 2 ευρω το μπουκαλακι θαυματουργο!!!!!

Χρυσα μου 3 ωρες σιδερο?Πως αντεξες?Εγω μιση ωριτσα σιδερωνω κ καταρρεω!

Παντως για το αν βαρυναμε θεωρω δε παιζουν ρολο τα κιλα.κι εγω σχετικα ελαφρια ειμαι σε κιλα αλλα αισθανομαι πολυ βαρια κ στο κορμι κ στις κινησεις μου.Φταιει η κοιλουμπα!Κ μιας κ την ανεφερα,θαυμαστε...

post-5578-13873937007999_thumb.jpg

post-5578-13873937008579_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφια εισαι αδυνατη....μονο κοιλια εχεις!!!ισως κ γιαυτο νοιωθεις βαρια κ κουραζεσαι πιο ευκολα.επειδη ο κορμος σου ειναι λεπτος κ κουβαλας την κοιλια :lol::lol::lol: .παντως για δυο δεν σου φαινεται...φαινεσαι ετοιμογενη σε ενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσακια μου καλημερα!!!

Απ'οτι διαβασα ειστε ολες καλα!

Μαρακι μεγαλωσατε πολυ!!!

Τι ωραιες κοιλιες ειναι αυτες!!!

Εμεις ειμαστε 2440γρ. Εγω νομιζω οτι ειναι λιγο μεγαλο γιατι εγω 2500 γεννηθηκα :shock:

Ο γιατρος μου ειπε οτι το μηχανημα εχει μια αποκλιση 10% και αυτο που μας ενδιαφερει ειναι να παιρνει βαρος το μωρο. Απο κιλα εφτασα στα 67.5 και αληθεια προσεχα ρε κοριτσια. Θα παμε παλι σε 2 βδομαδες και θα ξεκινησουμε να μπαινουμε στον καρδιοτακογραφο(αν το λεω σωστα), που ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ σημαντικο μηχανημα για την παρακολουθηση του μωρου.

Για τη δουλεια τωρα. Μου εφεραν κοπελλα για να με αντικαταστησει "οσο θα λειπω" απο αλλο τμημα να της δειξω τα βασικα. Απο ραδιο αρβυλλα εμαθα βεβαια οτι εχουν σκοπο αν ειναι καλη να την κρατησουν μονιμα αφου τους συμφερει και οικονομικα. Εντωμεταξυ δεν συμφωνουν και ολοι μεταξυ τους.

Χτες ειμουν χαλια...εκλαιγα πολυ....γιατι αλλα ειχαμε πει μεταξυ μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον,σας αφηνω.Παω βολτα στη μανουλα γιατι βαρεθηκα σπιτι.Θα τα πουμε το μεσημερακι.Σας φιλω!

Μιχαελα μου κ ο αντρας μου με κοροιδευει,οταν με κοιταει λεει απο πισω δε φαινομαι εγκυος αλλα οταν γυρναω πρωτα γυρναει η κοιλια κ μετα εγω :lol::lol::lol::lol: Αλλα νιωθω ακριβως ετσι,οτι κουβαλαω πολυ βαρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου τι καλα!Μεγαλωσατε!!Μια χαρα ειναι ειναι ο μπεμπακος σου στα κιλα,τελειος!!Οσο για τη δουλεια ξερω οτι ειναι δυσκολο να μη το σκεφτεσαι κ να μη στενοχωριεσαι αλλα μηπως τελικα ειναι οντως ραδιο αρβυλα κ αδικα μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια?Νομιζω πριν φυγεις μια συζητηση με τον διευθυντη σου ειναι ο,τι καλυτερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου νομίζω σας κάνει νάζια ο μικρός!!

Σοφάκι η κοιλιά σου είναι απλά καταπληκτική!! Εχει και 2 μωράκια, να μην ξεχνιόμαστε!! Αλλα είσαι αδύνατη στο υπόλοιπο σώμα γι'αυτο νιωθεις τόσο βάρος..Κι εγώ που είμαι μικρόσωμη έτσι νιώθω!

Μάχη μου το μωράκι σας μεγάλωσε!!!Τέλεια τα νέα σας...τώρα για την δουλειά λογικό να στεναχωριέσαι αλλά θα συμφωνήσω με την Σοφία...Μια ειλικρινή συζήτηση με το αφεντικό σου και κλείσε τα αυτιά στα κουτσομπολιά! Μην χαλιέσαι αδικα κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα το ατομο που μου το ειπε ητανε μπροστα και μου ειπε την συζητηση. Και μου το ειπε για να με προστατευσει γιατι εχουμε πολυ καλη σχεση. Το θεμα ειναι οτι ο διευθυντης μου με θελει να επιστρεψω ενω ο προισταμενος λογιστηριου δεν εχει προβλημα, αν κανει η αλλη κοπελλα ειναι 200 ευρω πιο "φτηνη" απο μενα.

Απλα σημερα ηρθε και ενα μελος του ΔΣ και με ρωτουσε για τις συμβασεις μου, και αν εγω θελω μετα να επιστρεψω στη δουλεια για να ξερει οταν υπαρξει συζητηση στο συμβουλιο τι να πει(και αυτος με θελει στη δουλεια). Ετσι καταλαβα οτι κατι γινεται οντως.

Η αληθεια ειναι οτι με πειραξε αλλά τωρα λεω το εξης. Αν οντως η κοπελλα κανει δεν θα με παρουν να παω για δουλεια, αν ομως πελαγωσουν και με παρουν μετα θα παω με τους δικους μου ορους απλα και μονο για τον εγωισμο μου και την ευθιξια μου. Βεβαια να γεννησω με το καλο και ουτως η αλλως θα ξεκινησω να ψαχνω και για αλλη δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου τι εγινε ακριβως..δεν εξρω αν καπου το εγραψες και το εχασα.

Μπραβο για την αναπτυξη σας..με το καλο...Και θα συμφωνισω με τα κοριτσια..μηλα με το αφεντικο σου τα ραδιο αρβιλα ειναι.....

Σοφακι για διδυμομανουλα εισαι σουπερ!!!!!

πολυ ωραια κοιλιτσα..και ναι ειναι κοιλιτσα..

οπως και για τις ευδομαδες σου ειναι σπουπερ μπραβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου υπάρχει κι άλλος τρόπος :twisted: ετσι κι αλλιώς εσύ της δείχνεις, οπότε φρόντισε ΤΙ θα της δείξεις και ΤΙ όχι ;)

Σοφία θα πρεπε να ΄σαι υπερήφνη με τέτοια κοιλίτσα και ενώ έχεις δύο μωράκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα θα ερθει μια κοπελλα απο αλλο τμημα να με αντικαταστησει, μου ειπαν για οσο θα λειπω. Ο προισταμενος ομως του λογιστηριου ειπε οτι εαν η κοπελλα ειναι καλη και τα πιανει θα κρατησουν αυτη, που τους συμφερει κιολας, και δεν θα παρουν εμενα. Ο διευθυντης μου θελει βεβαια να επιστρεψω εγω μετα οπως ειχαμε πει τον Μαρτιο. Και σημερα ενα μελος του ΔΣ με ρωτουσε λεπτομερειες, και αν οντως εγω θελω να επιστρεψω στη δουλεια ή να μεινω να μεγαλωσω το παιδι μου για να ξερει την μερια μου και οταν τεθει το θεμα στο συμβουλιο....

Ελλη αυτο ναι....οντως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου θα συμφωνήσω με την Ελίς!!!! Να μην στεναχωριέσαι όμως...πρώτο το μωράκι σου κι όλα τα άλλα θα έρθουν...Κάνε σαμποταζ!!! Είμαστε μαζί σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia..

maxh mhn anushxeis ola tha pane kala koita na hremhseis k esu k to mpoumpouki sou kai na eiste kala..skepsou oti se ligo kairo tha to kratas agkalitsa sou...

emeis eimaste kala..shmeradinoume bathmous sto frontisthrio k telosss..xthes phgame k gia to karotsi twra tha mas to ferei h aurio h methaurio...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαχη μου ολα καλα με το μωρακι σου κ να μην στεναχωριεσαι...τα περασα κ σε καταλαβαινω οτι ειναι ζορικη κατασταση...αλλα να ρωτησω...μπορει να σε διωξει εφοσον εχεις γεννησει?η συμβαση σου δεν σε προστατευει για ενα χρονο ή εχετε άλλο συστημα εσεις?παντως καλα θα κανεις να ψαχτεις κ αλλου αν μπορεις...κ που ξερεις μπορει κ να σου βγει κ σε καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρη εντε να τελιωνετε κι εσεις!

Μιχαελλα ειναι συμβαση ορισμενου χρονου που δεν ειναι υποχρεωμενοι μετα να με κρατησουν...το εψαξα.

Βασικα χτες με πειραξε παρα πολυ, εκλαιγα και με πηρε απο κατω. Τωρα λεω καθε εμποδιο για καλο. Ας ειναι καλα το ζουζουνακι μου και να πανε ολοι στο δ.....ο.

Τεσπα αλλαζω θεμα γιατι δεν θελω να το σκεφτομαι αλλο.....

Αυτοκολλητα για το παιδικο οσες πηρατε απο που τα παραγγειλατε?

ειδα αυτο το σαιτ και μου αρεσαν αρκετα σχεδια:

http://www.leostickers.com/english/stic ... fAod_RNcDQ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...