Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.41 - Η ώρα της Αφοδίτης!!!!!


Recommended Posts

καλημερα .

οκ τα νευρα μου δεν ειναι καλα ....ανυπομονω να ερθει ο Κ σπιτι σημερα για να κολλησει πανω του ο μικρος ....μου σπαει τα νευρα απιστευτα .....

ξυπνησε στις 7 και ηρθε σε μενα ,θηλασε λιγο και μετα ηθελε να κοιμηθει μεσα στα μουτρα μου .....μολις αλλαζα πλευρο (ε! πιανομαι με την κοιλια) ερχοταν μιρλιζοντας απο την αλη πλευρα και να μιρλιζει και να γρινιαζει γιατι ξανα ηθελε να θηλασει σε καθε αλλαγη και εγω δεν τον αφηνα (ποναω πολυ) και δωστου κλαμματακια .....1 ωρα μου την εφαγε ετσι μεχρι που νευριασα για τα καλα και τον εδιωξα ...του ειπα να παει στο δωματιο του και τον μαλωσα ....και δωστου κλαμμα ....καταληξαμε να κανουμε παλυ αγκαλιτσες και να κοιματε επιτελους και αυτος και εγω ....αλλα δεν το χορτασα μιση ωρα μετα πηρε η μανα μου τηλ ...."ακομα κοιμαστε !!!!" :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λενακι να χαιρεσαι τα παιδακια σου

τι καλα που εχεις 2!!!

πως ειναι με 2 παιδια κοντα στην ηλικια?

σου το ρωταω γιατι το σκεφτομαι πολυ για 2ο

αν και ο αντρας μου αγχωνεται πολυ για πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακη μου!!!!

Τα φιλια μου κοριτσαρα!! ευτυχως δεν εχεις μαστητιδα...φιλια στο ποντιπουλο..και στην κουκλα φυσικα!!!

Ευακη εμεις προλαβαινουμε γιατι ειμαστε συνηθως στις δουλιες μας..απο το σπιτι και τα ΣΚ ουτε εγω προλαβαινω να μπαινω.

Αχ αφρο καμια φορα το κανει και ο Φοφος..πωπω...ερχετε και κουλουριαζετε και φυσικα το χερη να ακουμπαει το στηθος..μολις αλλαξω πλευω...ιιιιιχχχχιιιιι..μιρλα και γκρινια..απαπαπαπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε αφροδιτακι μου

ειναι πολυ δυσκολα να εισαι σε τετοια κατασταση και με ενα παιδακι να θηλαζει και μονη

προσπαθησε να ηρεμισεις τωρα

οτι εγινε εγινε

θα ερθει ο αντρας σου σημερα και θα ξεκουραστεις

οταν ειχα γεννησει και μετα που ξυπνουσε συνεχεια η μικρη τα βραδυα ολη μερα ημουν σαν ζομπι..ακομα ειμαι δηλαδη..το τηλ το εκλεινα οταν ξαπλωνα να κοιμηθω οτι ωρα και να ηταν γιατι πως τυχαινε παντα οταν με επαιρνε ο υπνος επαιρναν ολοι τηλ

βεβαια πολλοι το σχολιαζαν αλλα δεν ηξεραν τι περνουσα εγω και πως ημουν

να κοιμασαι οταν κοιμαται ο μεγαλος σου και δεν πειραζει κλεινε τα τηλ ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σήμερα δεν έχουμε νερό!!!! :o:o:o:o:o ....στην συνοικία μας χτίζουν καινούργια σπίτια και σκάβοντας έπιασαν την ύδρευση και τσουπ, όλα τα σπίτια άνευ H2O!!!!....ξυπνάει το μπουμπούκι στις 5.30 :o:o και έρχεται στο δωμάτιό μας, ανεβαίνει πάνω στο κρεβάτι και ξαπλώνει δίπλα μου....στριφογύριζε, με αγκάλιαζε...τελικά μετά από μίαμιση ώρα ξανακοιμήθηκε!!! :?

Αφρο λες το ΣΚ να γεννήσεις? :D

Λενάκι ολα καλά με το στήθος, ωραία :D

συμπεθέρα τι ωραία παιδική χαρά που έχετε :D:x ....το κουβερλί θα πάρεις? :lol::lol::lol::lol::lol: ....εγώ θα σου έλεγα να τον κουρέψεις τον γαμπρούλη τώρα το καλοκαίρι και τα αφήνεις τον χειμώνα!!!.....όταν κάνει ζέστη και ιδρώνει το παιδί, καλύτερα να έχει κοντό μαλλάκι για να αερίζεται το κεφαλάκι του!! :D ........

είπα στην Ρ.Α μου ότι θα φύγουμε σε λίγο και έχει ήδη βάλει παπουτσάκια και μου λέει να σηκωθώ!!! :o:o ....της είπα να πιω τον καφέ μου πρώτα, αλλά......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαφορετική λογική!!!!

Wife asks her husband, "Could you please go shopping for me and buy one carton of milk, and if they have eggs, get 6."

Short time later the husband walks in with 6 cartons of milk.

Wife asks him, "Why the hell did you buy 6 cartons of milk?"

He replied, "They had eggs."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρο μου απο χθες ολο σκευτομαι να του πω να με βαλει με προκληση να τελιωνω .

τουλαχιστον δεν θα ξεσπαω τοσο στον μικρο ..... :cry:

ευχομαι να βαλει χερι αυριο ....αν και ποναει πολυ :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι «Ένθερμοι»

Πιάνουν αμέσως δουλεία. Μόλις τους βάλετε στον μαστό αρπάζουν την άλω και θηλάζουν ζωηρά για 10 με 20 λεπτά. Συνήθως χάνουν την πρώτη τους ορμή όσο πέρνα η ώρα

Οι «Ενθουσιώδες αναποτελεσματικοί»

Αλαφιάζονται στη θεά του μαστού. Μέσα σε μια φρενίτιδα τον αρπάζουν, τον χάνουν και αρχίζουν να ξεφωνίζουν απογοητευμένοι. Θα πρέπει να καθησυχάζονται αρκετές φορές κατά σε κάθε τάϊσμα. Το κλειδί για να θηλάσετε ένα τέτοιο μωρό είναι να το ταΐζετε αμέσως μόλις ξυπνήσει πρώτου πεινάσει πάρα πολύ. Επίσης εάν το γάλα εκτοξεύετε από το μαστό καθώς το βρέφος παλεύει να φάει, ίσως βοηθήσει να εκθλίψετε με το χέρι σας το πρώτο γάλα ώστε να μειωθεί η δύναμη εκροής του

Οι «αναβλητικοί»

Δεν μπαίνουν στον κόπο να θηλάσουν πριν αρχίσει να έρχεται το ώριμο γάλα. Όσο η ανταμοιβή τους είναι το πρωτόγαλα δεν δείχνουν ενδιαφέρον. Στα βρέφη αυτά δεν πρέπει να δίνετε μπιμπερό με γάλα η νερό. Συνεχίστε να τα βάζετε στο μαστό τακτικά όποτε δείχνουν ζωηρά η κάνουν θηλαστικές κινήσεις με τα χείλι. ΟΙ αναβλητικοί μπορεί μερικές φορές να βοηθηθούν αν τοποθετηθούν γυμνοί για κάποιο διάστημα πάνω στο γυμνό στήθος η στην κοιλία της μαμάς. Μπορεί αυτόματα να στραφούν προς τον μαστό η μπορεί να ξαναδοκιμάσετε να τους βάλετε να θηλάσουν ύστερα από λίγο. Αν το νεογέννητο αρνείται να θηλάσει τις πρώτες μέρες μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μια ηλεκτρική η χειροκίνητη αντλία ( θήλαστρο) ώστε να ενεργοποιήσετε τον μηχανισμό παράγωγης γάλακτος. Μη παραιτήστε ζητήστε τη συμβουλή άλλων μητέρων που αντιμετώπισαν πανόμοια θέματα η ειδικών σε θέματα θηλασμού

ΟΙ «καλοφαγάδες ή στοματικοί τύποι»

Επιμένουν να παίζουν με τη θηλή, δοκιμάζοντας πρώτα το γάλα και πλαταγίζοντας τα χείλη πρώτου αρχίσουν να τρώνε. Αν βιαστείτε η αν τους παροτρύνετε να φανέ γίνονται έξαλλοι και ωρύονται διαμαρτυρόμενοι. Η καλύτερη αντιμετώπιση είναι η ανοχή. Ύστερα από λίγα λεπτά παιχνιδιού θα αρχίζουν αν θηλάζουν κανονικά. Απλώς βεβαιωθείτε ότι τα χείλη και τα ουλή τους είναι γύρω από την αλλά και όχι απλώς τη θηλή

Οι «ράθυμοι»

Προτιμούν αν θηλάσουν για λίγα λεπτά και στη συνεχεία να αναπαύονται πρώτου συνεχίσουν το γεύμα τους. Μερικοί αποκοιμούνται στο μαστό μέχρι και μίση ώρα και μετά ξυπνούν για το επιδόρπιο. Η συνηθείας αυτή μπορεί να προκαλέσει αναστάτωση , τα μωρά αυτά δεν μπορείτε να τα κάνετε να επιταχύνουν τον ρυθμός τους . Ποια είναι η λύση…να υπολογίσετε περισσότερο χρόνο για κάθε θηλασμό και να έχετε ένα όσο το δυνατών ελαστικότερο πρόγραμμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κΑΛΗ ΣΑς Μέρα τσουπριτσες μου....

πως κοιμηθηκαμε...

εγω εβλεπα οτι χωριζα και μελάμε για πολύ

ζωντανό όνειρο...

...ΔΙΑ-ΖΥ-ΓΙΟ....και ο λογος

κερατο παρακαλω...ναι με κερατωσε με την Αννα χαθαγουει..

(αν σας λεει κάτι,πληκτρολογειστε

στο γκουγκλ..και θα την δειτε την ασχημη την κοκκάλω....)

τελος πάντων πολυ στεναχωρια...και απο την μια στιγμη στην άλλη

απαπαπα....ξυπναω που λετε καποια στιγμη...(πανω που ελεγα..

ελευθερία :lol::lol: )..κοιταω..καλε ακομη διπλα μου εισαι???

τοσο αγχος και πανω που το πηρα αποφαση...!!!!!!!!!!!!

Αναστασακος..που γυρνατε???

αχ ποσο σας ζηλευω....????και βολτιτσα και παρεουλα

και καθαρό σπιτακι....και γω εδω...με τα αφεντικα να πηγαινοερχονται

να μουρμουρανε..(δεν παμε καλα...δεν παμε καλα)...να ρχονται στο γραφειο

καινουρια προσωπα...(πρωην(εξωτερικοι) συνεργατες...ντεμεκ)..

υποψηφία νέα αφεντικά....!

περαστε καλα και για μενα βρε!!!!!!!!!!!!

Ωχ μωρεε Αφροδίτη τι να πω κουκλα μου...

ελα η ουρα εμεινε!!!

πες τη μαμα σου να τον παει καμια βολτα και χαλαρωσε λιγο

βαλε λιγο ηρεμη μουσικουλα...ξαπλωσε φαρδια πλατια

και ισως κλεισεις λιογ κα τα ματακια σου...

μη κανεις προκληση μωρε...λιγο απεμεινε...

Ευη χελοου και απο μένα...(προσπαθω να μαι παρουσα!!!-μου αρεσει αυτη η παρεα)

Και μενα το Σοφιδιο-Σοφια...21 μηνων κοιμαται μισοσερί....

αλλα μονο με θηλασμο....αν δεν πιει το γαλα οταν ξυπναει..Ο χαμος λέμε...

:?:((:((

Λενακι φιλακια καλο εμβόλιο και καλη βολτουλα κοριτσι!!!

Το χασα ειχες προβληαμα με το μεμέ???

μαιμουδολενιω...εισαι καλυτερα???

μισο να υποβαλλω και ξαναμπαινω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σήμερα δεν έχουμε νερό!!!! :o:o:o:o:o ....στην συνοικία μας χτίζουν καινούργια σπίτια και σκάβοντας έπιασαν την ύδρευση και τσουπ, όλα τα σπίτια άνευ H2O!!!!....ξυπνάει το μπουμπούκι στις 5.30 :o:o και έρχεται στο δωμάτιό μας, ανεβαίνει πάνω στο κρεβάτι και ξαπλώνει δίπλα μου....στριφογύριζε, με αγκάλιαζε...τελικά μετά από μίαμιση ώρα ξανακοιμήθηκε!!! :?

Αφρο λες το ΣΚ να γεννήσεις? :D

Λενάκι ολα καλά με το στήθος, ωραία :D

συμπεθέρα τι ωραία παιδική χαρά που έχετε :D:x ....το κουβερλί θα πάρεις? :lol::lol::lol::lol::lol: ....εγώ θα σου έλεγα να τον κουρέψεις τον γαμπρούλη τώρα το καλοκαίρι και τα αφήνεις τον χειμώνα!!!.....όταν κάνει ζέστη και ιδρώνει το παιδί, καλύτερα να έχει κοντό μαλλάκι για να αερίζεται το κεφαλάκι του!! :D ........

είπα στην Ρ.Α μου ότι θα φύγουμε σε λίγο και έχει ήδη βάλει παπουτσάκια και μου λέει να σηκωθώ!!! :o:o ....της είπα να πιω τον καφέ μου πρώτα, αλλά......

το χειροτερο μου.....

ν α μην εχει νερο....μια φορα μας κοπηκε στο προηγουμενο σπιτι

και εκαν μπανιο με αμφιαλωμενα....και εριχνα στην τουαλλετα

νερο αποσταγμενο.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη χελοου και απο μένα...(προσπαθω να μαι παρουσα!!!-μου αρεσει αυτη η παρεα)

Και μενα το Σοφιδιο-Σοφια...21 μηνων κοιμαται μισοσερί....

αλλα μονο με θηλασμο....αν δεν πιει το γαλα οταν ξυπναει..Ο χαμος λέμε...

:?:((:((

γεια σου και απο μενα

πως σε λενε δεν θυμαμαι αν το εχεις πει

και την δικη μου σοφια την λενε

η δικια μου εδωκαι 2 μηνες που σταματησαμε τον θηλασμο ειναι καλυτερα στον υπνο αλλα παλι ξυπναει

θελει να παρει την μυρωδια της και ξανα κοιμαται

θελω να κανω γενικη αλλα ουτε ορεξη εχω ουτε ο καιρος βοηθαει ουφφφ

κοριτσια παω βολτα με την μικρη εσκασα μεσα

εχω τοοοοσες πολλες δουλειες να κανω αλλα με την μικρη δεν γινεται

καθαρισα λιγα ντουλαπια της κουζινας

αυριο παλι :D:D

τα λεμε αργοτερα σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

τι κάνετε? σας έχασα τις τελευταίες μέρες, έπεσε πολύ δουλειά είμαι και χάλια πονάνε οι αμυγδαλές μου και ξεκίνησα αντιβίωση το πρωϊ. Η Έλενα είναι επίσης χάλια έχει έναν ξερόβηχα άλλο πράγμα :(:(:( ξύπνησε στις 2 το βράδυ και δεν μπορούσε να κοιμηθεί από το βήχα. Αφού είδα ότι δεν ηρεμούσε της έβαλα μπουφάν και βγήκαμε στο μπαλκόνι κάθήσαμε κανένα 10λεπτό μετά τις έδωσα και ένα κουταλάκι μέλι και κάπως ηρέμησε. Έκανε 1 ώρα βέβαια να ξανακομηθεί και φυσικά στην αγκαλιά μου. Νομίζω ότι είναι λαρυγγίτιδα γιατί δεν έχει κάτι άλλο, θα δώ πως θα είναι και σήμερα και μπορεί να την πάω παιδίατρο

Μαρία καλώς ήρθες :D:D:D:D σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες έχουμε έναν γάμο στην Λάρισα 28 Μαϊου

Λινάκι σε είδα κι εσένα:D:D

Πάω να διαβάσω και τις υπόλοιπες 15 σελίδες που έχω και ελπίζω να καταφέρω να γράψω μετά ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ μωρεε Αφροδίτη τι να πω κουκλα μου...

ελα η ουρα εμεινε!!!

πες τη μαμα σου να τον παει καμια βολτα και χαλαρωσε λιγο

βαλε λιγο ηρεμη μουσικουλα...ξαπλωσε φαρδια πλατια

και ισως κλεισεις λιογ κα τα ματακια σου...

μη κανεις προκληση μωρε...λιγο απεμεινε...

λινα πλακα με κανεις ε ?

η μαμα μου μενει Τρικαλα και η πεθερα μου Καβαλα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο ασε τις προκλησεις..αυριο που θα πας γιατρο θα σε δει και θα δεις πως ολα θα πανε οπως τα θελεις.

Νατασουλα κανενα νεο απο το ΕΣΠΑ;;;;

Ρε παιδια τι θα κανω με τον παιδικο...στη γειτονια μας εχει μονο εναν ιδιωτικο που ειναι αθλιος...ολοι οι υπολοιποι ειναι μακρια για να πηγαινει τον Χριστοφορο η πεθερα μου..και παιδικο με λεοφωρειο δεν θελλω με τιποτα.

Στην μαμα μου παλη εχει ενα σωρο..σχεδων εναν ανα 3 τετραγωνα .

Πρεπει να πηγαινει εστω για μερικες ωρες απο πριν γεννηθει το νινι γιατι μετα θα ειναι πολυ δυσκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα τσούπρες!!!

Δεν σας προλαβαίνω!!! Πήγα μάθημα, γύρισα, σας διάβασα και είπα να σας πω ένα γεια! :D

Θαλασσίτσα, καλώς όρισες στο τρενάκι και να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!

Καλέ τι μανία σας έχει πιάσει με τα διαζυγιο-όνειρα; Λινάκι κι εσύ; :lol:

Αναστασί μου, χαίρομαι πολύ που είσαι χαρούμενη!!! :D Φιλιά στο τσαχπινάκι και καλή βολτούλα!!!

Λενάκι-μαιμουδάκι, πολλά πολλά περαστικά!!!

Λενάκι26, πολύ χαίρομαι που δεν ήταν μαστίτιδα!!! Υπομονή με το άλμα, θα περάσει! ;)

Αφροδιτούλα... σε νιώθω!!! Η δικιά μου τα τελευταία βράδια, έρχεται κάποια στιγμή μέσα στη νύχτα στο κρεββάτι μας, κοιμάται κάθετα στο προσκεφάλι και θέλει και τον αγκώνα μου αγκαλιά και να τον τσιμπάει!!! :shock: Εγώ σε στάση σίγμα τελικό, στο χείλος του κρεββατιού και να μη μπορώ να αλλάξω πλευρό!!!! :? Τουλάχιστον δε θηλάζω όπως εσύ! :roll: Αλλά σε νιώθω!!! Κάνε λίγη υπομονή ακόμα, μη μπεις με πρόκληση μωρέ... :? Εγώ πιστεύω κατά την Κυριακή θα ξεμπουκάρει ο μικρούλης!!!! :D

Σισσάκι... είδες που θέλει ψυχραιμία καλή μου; Τι γλυκός ο άτιμος ο αντρούλης σου!!! :x Τελικά το σκαρώσατε χθες βράδυ; :oops::P

Χρυσοκουμπαρούλι μου, εύχομαι ο Φόφος να τον καθιερώσει τον σερί ύπνο καλή μου!!! :D

Περί ύπνου... Άρχισα να διαβάζω το περίφημο "Κοιμήσου παιδί μου". Δεν είχα καμία πρόθεση, αλλά βρέθηκε με το ζόρι στα χέρια μου, από μία γνωστή μας, που μου το έστειλε χωρίς να της το ζητήσω! :shock: Δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη, αλλά από τις πρώτες κιόλας σελίδες, ένιωσα το αίμα να ανεβαίνει στο τρισχαριτωμένο κεφαλάκι μου... :P ["Δικαιολογούμε" -λέει- το παιδί, γιατί έχει κολικούς, γιατί βγάζει δοντάκια κλπ κλπ..."] Προφανώς δεν θα έπρεπε, γιατί οφείλουμε να μάθουμε στο παιδί να κοιμάται μόνο του, να συμπληρώνει τις απαιτούμενες για την ηλικία του, ώρες ύπνου... Μέχρι στιγμής αυτό κατάλαβα.......... :evil: Συγχίστηκα, αν και θέλω να το τελειώσω για να έχω ολοκληρωμένη άποψη για το σύγγραμμα... Αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη.... :?

Αργυρούλα, μεγάλη πίκρα χωρίς νεράκι!!! :? Καλή βολτούλα και σε σας!!!

Μίλησα με τη μαία μου πριν λίγο............... :D Με ηρέμησε ΤΟΣΟ πολύ......... :D Την αγαπώ! :x Είπαμε για τον τοκετό, με καθησύχασε πάρα πολύ, συζητήσαμε αρκετές λεπτομέρειες και καταλήξαμε στο ότι θέλω να με αφήσει και αυτή τη φορά, όσο περ/ρο γίνεται στο σπίτι. Και ότι ελπίζω να φτάσω στο μαιευτήριο και να μου πουν "γεννάς, δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε τίποτα" :D:D Μου είπε ότι επειδή τις κοπέλες που δεν είναι πρωτότοκες, δεν μπορούν να τις "εμπιστευτούν" απόλυτα, γιατί ο τοκετός μπορεί να εξελιχθεί πολύ πιο γρήγορα απ' όσο νομίζουν, αν τα καταφέρουμε και μπορεί εκείνη την ώρα, θα έρθει η ίδια στο σπίτι, να ξέρουμε σίγουρα σε τι φάση βρισκόμαστε, να με εξετάσει, να κάτσουμε όσο περ/ρο μπορούμε εδώ....!!!!!!!!!! :D:D:D Έχω ενθουσιαστεί... Αν μας βγει έτσι, θα είναι τέλεια!!!! Αυτό που ούτε καν τολμούσα να ονειρευτώ... σχεδόν τοκετός στο σπίτι!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty: Εννοείται σε ανοιχτή επικοινωνία με το γιατρό κλπ κλπ... Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Πάω να κάνω καμιά δουλειά τώρα!!! :lol:

Σας φιλώ όλες πολύ γλυκά... Θα επανέλθω!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μαμα μου δουλευει καλε...

Κοιτα εχω παρει τα σχολικα απο φοβο..συνανταω πολλα στο δρομο μου. δε θα σου πω αλλα.

Μιτσακη μου το εχω και εγω αυτο το βιβλιο...αλλα δεν το διαβασα..δε μου αρεσε οπως ξεκινησε και το αφισα..αλλα το διαβασε ο αντρας μου και μου την εδωσε στα νευρα...

Τελεια με τη μαια...

πηρα τηλεφωνο τη μαια της Νατασας- λοβι και θα συναντηθουμε λιγο πρι αρχισω τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου...

Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα οπως τα θελεις στη γεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο ρε Μιτσάκη, έτσι όλα καλά θα πάνε, θα δεις! :x

χωρίς ρεύμα γίνεται, χωρίς νερό όμως......., ο άντρας μου, μου είπε να πάω για καφέ και να χρησιμοποιήσω την τουαλέτα της καφετέριας!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Αφρο :lol::lol::lol::lol: στείλε τον πακέτο με κούριερ ή Τρίκαλα ή Καβάλα!!!! :lol::lol::lol:

πήγα και γύρισα μια ένα πουκαμισάκι που πήρα χθες από τα ΗΜ....το μαγαζί ανοίγει 10.00 και ήμουν 10.30 εκεί....ε το δοκιμαστήριο είχε μια τεράστια ουρά και όλα τα δωματιάκια (10!!!) γεμάτα!!!! και από έξω η κάθε μία κρατούσε από 5 προιόντα!!!! :o:o:o:o:o:o ....μα τι γίνεται βρε παιδιά? ήθελα να δοκιμάσω ένα τζιν σορτσάκι και φυσικά το ανέβαλα....δεν κάθομαι τόση ώρα στην ουρά και μαζί με το μπουμπούκι!!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! :D

Με τούτα και με κείνα δεν καλωσόρισα τα καινούρια κορίτσια! Γεια σας καινούρια κορίτσια! Καλωσήρθατε κορίτσια! :D Είμαι η Σίσσυ 30 χρονών, ούτε το κατάλαβα πότε πήγα 30 :roll: , και έχω μια κόρη που στις 31-7 θα κλείσει τα τρία :)

Είμαι στη δουλειά κορίτσια, ψιλοαγχώθηκα γιατί μου έμειναν πίσω κάποια πράγματα και στη δουλειά και στις προετοιμασίες για το γάμο.

Χρυσάκι τί λεπτομέρειες θες καλό μου;; :lol::lol::lol::lol: Μπρουτάλ δεν είναι, κλασσικός άντρας είναι. Πιο κλασσικός δε γίνεται.

Άφρο είναι η δεύτερη φορά που τον υπερασπίζεσαι τον άντρα μου! :-?:-? Μας βλεπω να μαλλιοτραβιόμαστε! :lol::lol::lol:

Έρη σ'αγαπώ και το ξέρεις!! Η αλήθεια είναι οτι το γέρικο αυτί μου δεν είναι για πολλά πολλά πια! :lol::lol::lol: Γιουροβίζιον παρακολουθώ χρόνια, θυμάμαι τη χρονιά που κέρδισε ο λογκαν με το χολντ μι νάου να φανταστείς, ε για τη συγκεκριμένη δουλειά μια χαρά τραγούδι είναι. L-) Καλα αυτός ο ράπερ, που ο Θεός να τον κάνει, μετα βίας "ραπάρει"

Αχ δε θυμάμαι άλλα να σχολιάσω, δεν έχω κάνει καν ριφρες τη σελίδα!

Θα επανέλθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ πάντως έχουν γίνει κάποια μικροατυχήματα με σχολικό!!! :? , αλλά όλα είναι σχετικά!!! ατύχημα μπορεί να γίνει και σε πεζό!!!

περίμενα στο φανάρι και το φανάρι της αντίθετης κατεύθυνσης ήταν πράσινο για τα αυτοκ. αλλά και για τους πεζούς και σε αυτήν την περίπτωση οι πεζοί έχουν προτεραιότητα....έτσι ένας ηλικ. άνδρας αποφασίσει να περάσει την διάβαση και την ίδια ώρα περνά και ένα αυτοκ. και τον χτύπησε!!! :o:o:o μιλάμε η ταχύτητα του αυτοκ. ήταν 5χλμ!!! ωστόσο ο άνθρωπος έπεσε κάτω!!!! :o:o:o:shock::shock::shock: ..... ηλικ. και ο οδηγός...η καρδιά μου άρχισε να χτυπά δυνατά....τελικά άναψε το φανάρι μου και έφυγα!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Θάλασσα καλώς ήρθες!

Νατασούλα κι εμείς έχουμε 2 γάμους εκείνη τη μέρα

1 εδώ και 1 Αθήνα

δεν ξέρουμε ακόμη αν θα πάμε όμως :?:D:D:D:D

Αφροδίτη κουράστηκες ε?? ηρέμησε σε λίγο τελειώνεις :D

Μητσάκι όπως έχεις καταλάβει από όλες μας εδώ ο 2ος τοκετός είναι

τσακ μπαμ :lol: Με το καλό!!

Χρύσα και σε σένα να πάνε όλα όπως τα θέλεις ;)

Αργυρώ χωρίς νερό??? χάλια.....

εγώ είμαι στη δουλειά

στο σχόλασμα παώ στο γυμναστήριο για πιλάτες και γιόγκα :D

Σισσιώ δώσε το παρόν και πες μας τα χτεσινοβραδυνα νέα

Όσο για τις χειροπέδες last year που λένε όταν είχαμε χρόνο και είμασταν μόνοι

πλέον ούτε να ξεβρακωθούμε καλά καλά δεν προλαβαίνουμε 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ μωρεε Αφροδίτη τι να πω κουκλα μου...

ελα η ουρα εμεινε!!!

πες τη μαμα σου να τον παει καμια βολτα και χαλαρωσε λιγο

βαλε λιγο ηρεμη μουσικουλα...ξαπλωσε φαρδια πλατια

και ισως κλεισεις λιογ κα τα ματακια σου...

μη κανεις προκληση μωρε...λιγο απεμεινε...

λινα πλακα με κανεις ε ?

η μαμα μου μενει Τρικαλα και η πεθερα μου Καβαλα :P

συγνωμηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!

και παλι ...λαθος καταλαβα πριν....

καταλβα οτι ειχε ερθει η μαμα σου και σου ειπε οτι καομη κοιμαστε?????

Γκαφα...συγνωμη ρε εγκυουλα....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω ασε τις παπαριες για τον ραπερ και πες τι εγινε χθες!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Επισης πες στον Π. "κατουρα και λιγο ρε φιλαρακι" :lol::lol::lol::lol:

ΚΑΛΗΜΕΡΑααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

ΤΙ Κανετε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...