Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.41 - Η ώρα της Αφοδίτης!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Η ομιλία για σήμερα ισχύει οπότε θα τα πούμε εκεί στις 6!!!!

Πάω να σας διαβάσω και έρχομαι!!!

Χρύσα να χαίρεσαι τον Χρστόφορο!!!!

Να τον καμαρώνεις κοριτσάκι και να ναι πάντα γερός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παναγιώτα θα μπορούσε να είναι λίγο πιο εμπλουτισμένη ιδίως μέχρι τον 6ο μήνα που θα θηλάζεις αποκλειστικά. Πόσα κιλά σου είπε ότι πρέπει να χάνεις με την συγκεκριμένη δίαιτα?

Νατάσα ναι θα τα πούμε το απόγευμα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα μου!!!!!! Φιλάκι κοριτσάρα! Πως πάει η δίαιτα;;; Κρατα γερά!

1 κομμάτι κεικ έμεινε!!!

Δήμητρα τη μάτιαξες!!!

Καλή επιτυχία!!

Αφροδίτη βάλτα στη χλωρίνη

Αναστασία έτσι έγραψα;;;

Πάω να το διορθώσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παρακάτω τρόφιμα λόγω χαμηλής θερμιδικής περιεκτικότητας μπορούν να καταναλώνονται ελεύθερα. Τα τρόφιμα αυτά είναι τα:

άνηθος, αναψυκτικά light, καφές χωρίς ζάχαρη,

αρωματικά βότανα, δυόσμος, μαϊντανός, μουστάρδα, κύβοι KNOR (με περιορισμό

λόγω αλατιού), πίκλες, σκόρδο, σόδα, λεμόνι, ροφήματα χωρίς ζάχαρη, ζελέ light !!!!!!!!!

απεριόριστο άνιθο, δυόσμο και μαιντανό? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) ....αυτά δεν είναι τρόφιμα, αλλά βότανα!!!!

πάντως την έσωσα στα αρχεία μου για να την μελετήσω!!!!......

δεν μας είπες πόσα κιλά την εβδομάδα μπορείς να χάσεις με αυτήν? :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιονούλα πότε τελειώνεις; Φιλάκια!!!

Την Παρασκευή! :ymparty::ymparty::ymparty:

Και μετά πάμε εκδρομούλα με τους γονείς μου. Τα πεθερικά θα τα αφήσουμε σπίτι να μας φτιάξουν τον κήπο :D

Φιλάκια και σε σένα κορίτσι :-*

Χρύσα να το χαίρεσαι το αγοράκι σου! Χρόνια του πολλά πολλά πολλά! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες που έφτιαχνα πρωινό με βοήθησε ο Λ., ετοίμασε το τραπέζι και το Σ. το ετοίμασε η Ρ. :x:x

......

αν και εγώ θα ήθελα - χθες- να πει ο άντρας μου "κάθησε και θα ετοιμάσουμε εμείς το πρωινό σήμερα"...αλλά πού......!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μένα!

Εχω πολύ στρες με το ταξιδι. Πρεπει να πλυνω και να ετοιμασω βαλίτσες. Και τι ρούχα να πάρω; Μια κρύο μια ζέστη.

Σισσιώ περαστικά σου!

Αργυρούλα πες στον άντρα σου πως σαν καλή χριστιανή που είσαι, στέλνεις τα ζουζούνια ...στον οίκο του Θεού!!!!!! :lol:

Παναγιώτα εγώ λέω να συναντηθούμε κατά τις 15 Μαϊου. Το αργότερο 21 Μαϊου γιατί μετά την κάνω. Τι λέτε, θα τα καταφέρουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να μη ξαναχαλασει ο καιρός Νατάσα. Εδώ σημερα ειμαστε με κοντομανικα.

Εφαγα σαν γουρουνι. Που να κανω τη διαιτα της Παναγιώτας... Δεν μπορω να περπατησω απο το πολύ φαγητό... :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..κοιμηθηκε 11.30 κ ξυπνησε 8..ελεος..

κ τωρα κοιμουνται κ τα δυο..ουφφφφφφφφφφφφφ

να με βλεπατε..απο το πρωι να ειμαι με το θοδωρη να παιζω για να τον βαζω γιογιο κ τον μικρο στο βυζι αγκαλια ριλαξ κτλ

πτωωωωωωωμα..αχ μακαρι να παρει γρηγορα μπρος..

εκανε 3 φορες στο γιογιο κ αλλες τοσες εξω..πφφφφφφφφ

νατασα :o:o:o πηρε σβαρνα οες τις σκαλες?πως εγινε/'??τη αφηνεις μονη?

αχ το γιαβρι μου

λενακι σε 2 μηνες κααρισε η ειρηνη..χμμμμμμμμ

εχω κ τον παιδικο κ δε ξερω τι να κανω..θα με παει πισω?

σισσιω :cry: περαστικα σου ρε..αντε ξεκουρασου τωρα.εκμεταλευσου το

αργι πως κοιμηθηκες στο καριδοτοκογραφο αφου οταν εχεις πετρωματα πρεπει να πατας το κουμπι?

εγω στο θοδωρη εκανα.κρατησ ε 1,30 ωρα

στο μπεμπουλη δε εκανα :D

χρυσα να χαιρεσαι το χριστοφορακο σου..οτι επιθυμει..

αχ φατσουλα!!!!!!!!!

μιτσακι μια απ τα ιδια..οποτε λεω κατι καλο για τα παιδια μου ερχεται μπουμερανκ

αφρο καμια εξελιξη?

καλε εχεις καιρο..τι σκας

εγω οταν δε βγαινουν οι λεκεδες τα βαζω λεκανι με χλωρινη :? κ μετα πλυντηριο..ερχονται δυσκολοι καιροι..μη τα πετας :lol::lol::?:?

μα πως του κανουν?δε ψηλωσε?με κλιπς δε ειναι?να κουμπωνει κατω στο παμπερς?

νατασουλα ερωτησ,.,κ προς τις αλλες..

δε ειναι κουλο..τα βαζουμε πλυμενα σιδερωμενα στις σακουλες τα χειμωνιατικα κ το φθινοπωρο ξανα μανα πλυντηριο..

η μονο εγω το κανω? :x

μα ρε μαγδα να κλειστεις εξω ξαιτιας μις κατσαριδουλας??????? :lol::lol::lol::lol:

αναστασια για ποια νατασα λες οτι εδωσε ξενο? :roll::roll::roll::shock::shock:

παναγιωτα για πες για τη ηλιακη καταιγιδα.. :roll::roll::roll::roll:

καλα τα αντρακια σου?κ οχι μοσχαρακια :twisted::twisted::twisted:

καλε λεει η διαιτα κ για αναψυκτικα λαιτ? :o

εγω θα ετρωγα αφθονο ανηθο :lol::lol::lol:

Αθηνα ποτε πετας?

στο οικο του θεου?καλοοοοο!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα κι εγώ το κάνω αλλά μόνο των παιδιών, τα δικά μας όχι...

Στον παιδικό δεν τους κάνουν εκπαίδευση τουαλέτας?

Στον Μιχάλη από τον παιδικό μου είπαν ότι θα ξεκινήσουν και ταυτόχρονα να το κάνω κι εγώ στο σπίτι για να μην μπερδεύεται το παιδί.

Θα έρθεις το απόγευμα?

Αθηνά στην φώτο που έβαλες με τον φόρεμα πάντως δεν φεινόταν ούτε μισί περιττό κιλό :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν σχολάσει ο Η κανονικά μόνη μου αλλιώς με την Έλενα και ο Θεός βοηθός :shock:

Σε δημοτικό πήγαινε απλά επειδή την επόμενη χρονιά που θα ήταν 2,5 αν δεν καθαρίζε δεν θα τον έπαιρναν ξεκίνησαν τον Μαϊο σε όλα τα παιδάκια εκπαίδευση τουαλέτας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

τι κανετε;;;;

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας..το χαιρομαι το καμαρι μου οσο μπορω!!!

Αφρο και ο Χριστοφορος το κανει...δε θελει χαδια καια γκαλιες απο τον μπαμπα του..μονο παιχνιδι..για χαδια ερχετε σε μενα!!!

Καλε Λενα ουτε εγω ακουσ ατον Αναστασι..οποτε μαλλων δε φωναζε και τοσο πολυ το παιδι!!!

Θυμαστε που σας ειπα οτι εχασα την ταυτοτητα μου;;;..ε τη βρηκε ο αντρας μου κατω απο το καθησμα του συνοδηγου στο αμαξι του... :evil::evil::evil: ..τωρα τη βρηκε που εβγαλα αλλη... :cry::cry::cry: ..και στην οποια ειμαι 25 κιλα πιο βαρια..και φυσικα δεν εχει το τελειο βισματικο νουμερο 650000.... :((:((:((:((:(( ...

Πηγα στο γιατρο σημερα..ολα καλα οπως παντα...ειμαι στα +6 κιλα..και μου λεει και ο εκει γιατρος..μπραβο κυρια μου +6 κιλα...του λεω λογικο..αφου δεν τροω τιποτα..και μου λεει οτι δεν κανει να κανουμε διαιτα στην εγκυμοσυνη εκτος και αν συντρεχει λογος υγειας...του λεω δεν κανω διαιτα...δεν ΜΠΟΡΩ να φαω τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργι πως κοιμηθηκες στο καριδοτοκογραφο αφου οταν εχεις πετρωματα πρεπει να πατας το κουμπι?

εγω στο θοδωρη εκανα.κρατησ ε 1,30 ωρα

στο μπεμπουλη δε εκανα :D

γιατί να μην κοιμηθώ? :?:?:

αυτό δεν είναι το μηχάνημα (στην φωτό) και σε συνδέει με μια ζώνη, που την περνά στην κοιλιά σου και καταγράφεται η καρδιά του παιδιού και οι συσπάσεις, αν υπάρχουν!!!!.....

δεν πατούσα εγώ κανένα κουμπί!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

σισσακι περαστικα κοριτσακι μου, πως εισαι σημερα?

παναγιωτα μου εμενα τα φορμακια τα μαδερκεαρ δεν εχουν παθει τιποτα!!

κ τα 0-3 τα ειχα δωσει σε μια κοπελα που γεννησε τα χριστουγεννα κ τωρα που τα πηρα φαινονται αθικτα!!

κοριτσια ελπιζω να ειναι πολυ καλη η ομιλια κ να περασετε καλα!!

χρυσα να χαιρεσαι το χριστοφορακο σου γλυκια μου!!!! οτι καλυτερο σας ευχομαι!!

νατασα λαβι το θυμαμαι αλλα θελω να στο ρωτησω απο κοντα!

αχ κοριτσια δεν ειμαι καλα... εχω τα νευρα μου!!

σημερα στο σχολειο ολη μερα τσακωνονταν.. κ αρπαχτηκα πολυ με 2-3 συναδερφους..

στο τελος του χρονου ως ειθιστε τα δημοτικα κανουν μια μεγαλη γιορτη.. κ ειπα το γυμναστη οτι θα τον βοηθησω (δεν τον βοηθαει κανεις) αυτο εγινε πριν το πασχα

ε κ αφου ακουσαν οι αλλοι ετσι φανταστηκαν οτι θα εβρισκα υλικο κ θεματα για την καθε ταξη!!

κ μου εκαναν κ παρατηρηση σημερα επειδη δεν τους εχω παει ακομα τα σκετσακια τους!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: πω πω εγινα τουρκος!!

κ καθε δευτερα την εκτη ωρα κανω μαθημα στην πεμπτη αγωγη του πολιτη

γενικα ειναι ζωηρα κ επειδη μπαινω τελευταια ωρα ειναι αλλου γιαλλου

αλλα σημερα ηταν οτι ναναι!! τσατιστηκα παρα πολυ, ουρλιαζα κ αυτα το χαβα τους..

κ τωρα που γυρισα εχω μαλλον κατι σαν καφετια.... :(:(:(:(:(

ειμαι κ θυμωμενη κ στεναχωρεμενη ταυτοχρονα..

ετσι μουρχεται να παω να παρω μια αναρρωτικη κ να ψαχνονται ολοι τι θα κανουν με τη γιορτη κ με την ταξη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το μηχάνημα Αργυρώ απλά εδώ σου λένε να πατάς ένα κουμπάκι κάθε φορά που νιώθεις κίνηση του μωρού

Χρύσα στο Παπαγεωργίου τι σου κάνουν υπέρηχο?

Λένα μην μου συγχίζεσαι κοριτσάκι μου, κοίτα να ξεκουραστείς λίγο, αν είναι να χαλιέσαι έτσι στο σχολείο καλύτερα να πάρεις αναρρωτική ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασουλα μου δεν ξερω ρε γαμωτο τι να κανω...

σκεφτομουν να παιρνω αδεια τις δευτερες απο τον διευθυντη για να μη μου σπανε τα νευρα..

τα δικα μου ειναι τοσο καλα.. για αυτα καθομαι στην ουσια στο σχολειο..

καλα στον τολη δεν το λεω, θα τσακωθουμε αν το μαθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε λενα :cry::cry::cry::cry:

μη μου συγχισεσαι ρε κοριτσαρα...αχ δυσκολα ειναι να εχεις πολλα παδια κ να τα βαλεις σε ταξη..μηπως να επερνες τη αδεια κ να πηγαινα,με γι καφεδακια???????? :lol::lol::lol::lol:

αργι ναι αυτο ειναι.

εδω σε λενε οταν εχεις συσπασεις πατας ενα κουμπι..τι να πω :roll:

α ναι σωστα νατασουλα,,οταν αισθανεσαι να κουνιεται το μωρο..εμεναν κοιμοταν γιαυτο κ εκατσα 1,30 ωρα

χρυσα 6??????????ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω κ εγω το θυμαμαι αυτο το μηχανημα.. πολυ βαρετο!

θουλη μην ανησυχεις, εχεις ενα ολοκληρο καλοκαιρι μπροστα σου που θα σουρχομαι μερα παρα μερα! :lol::lol::lol::lol: ετσι για να μη με αποθυμας πολυ!!! :lol::lol::lol::lol:

χρυσα αφου λετε οτι δεν τον ακουσατε μπορει να ειμαι κ λιγο υπερβολικη... μαλλον!

μια χαρα ειναι τα 6 κιλα παντως! μπραβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ δεν πατάς κανένα κουμπί, και γιατί να το κάνεις αφού όλες οι κινήσεις καταγράφονται στο χαρτί που βγαίνει!!!!.............αν ήταν να πατάω κουμπί, όταν ήμουν έγκυος στον Λ. θα έπρεπε να πατάω κάθε δευτερόλεπτο διότι συνεχώς κινούνταν!!!! :roll::roll::roll:

μάλλον άλλα συστήματα έχουν στην Ελλάδα..... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θου τα ζιπουνακια ειναι για 1,5 μεχρι 2 ετων ,τα φοραει ομως απο 1 χρονων (ηταν λιγο μποσικα τοτε) .

θα κανω αυτο με την χλωρινη ...αν και δεν την θελω στα ρουχα μας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...